V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_11
1. pro 2009

Tak jsem ráda, že s těmi úklidy je to všude stejný 😉 moje kamarádka má taky malé dítě ale doma uklízí skoro každý den kvůli manželovi a když třeba něco neudělá, tak ji to vyčítá a říká že jiný ženský na mateřský se taky starají o dítě, uklízí a vaří a nemají s tim žádný problem...no takovýho chlapa doma, tak ho asi přerazím...naštěstí ten můj si ani nevšimne že třeba uklidím a občas mu zapomenu vyžehlit věci do práce, tak si je musí chudák vyžehlit sám ráno 🙂 a nic mi na to neřekne...jen mávne rukou

ren82
1. pro 2009

Ahojky...
tak testy dopadli dobře. Doktor tam měl dneska na praxi mladou sestřičku, tak to tam bylo takové hektické. Předepsal mi jen železo. To mi napsal i při Fildovi. No a další kontrola za 14 dní. To mě už napojí na monitor.

Jela jsem tam hned po obědě a domů se dostala v šest hodin. 🙄 Měla jsem zas vyřizování. Zašla si do Tesca, k našim na kafčo a švagrové na pokec. Ale manža si poradil. Zavolal tchýni aby na Fildu nebyl sám. On si to prostě umí zařídit 😅

kacka79
1. pro 2009

Je holky, to já taky udržuju takový ten "povrchový pořádek", je teda fakt, že poklízim tak průběžně a tak jednou za týden to vezmu všechno pořádně, jinak to tak "šolichám" 😀 Ale MM má pocit, že pořád uklízim a naopak ho to štve, tak si neumim představit, že by mě někdo buzeroval kvůli úklidu nebo vaření... taky nejsem jediná, kdo má u nás doma ruce 😀 😀

Ren to je bezva, že je všechno OK 😉

Krista - holka drž se, snad už musí Kristý přijít k rozumu, budou jí za chvilku 2 ročky, tak snad se to zlomí... fakt ti to přeju 😔

samsa
1. pro 2009

Ahoj holky,
Ren, to je fajn, že testy jsou ok 🙂
Kristy, na sousedy kašli. Ach jo, kéž by se malá už polepšila, strašně moc tě lituju.
Co se týče úklidu, tak já uklízím denně a stejně je tu na můj vkus borčus 😝 . Dokud jsem neměla malou, tak jsem měla tak naklizeno a teď škoda mluvit. A se dvěma to bude ještě horší, no, co se dá dělat.

krista
2. pro 2009

Garfi tak to je přesný s tím prachem jak píšeš 😅 taky to utírám až když to bije do očí a udržuju pořádek na první pohled, máme plovoučky, takže na těch je vidět prach, tak hodně vysáváme, vytírám tak 1x za měs., ono to stačí 🙂 To s tím chápáním máš pravdu, ale nevím jak teď s odstupem času když ji to nepřešlo, potkala jsem kdysi pani co bydlí pod námi a před tou jsem se styděla a stydím do dneška maximálně a ta říkala, že ji to nevadí, protože maji taky hlučnýho vnuka, ale co slyším kolikrát od nich tak oni to tam musí mít 100x horší 😔

Nicole tak můj manžel je naštěstí tolerantní, přijde domů a všude poházený hračky 😀 my prostě uklízíme až večer a několikrát denně jí to nahážu do bedny, ale je to furt stejný 🙂 a nádobí jsem nemyla ani nepamatuju 😅 😔 já dostala po porodu ekzém a strašně mě to pálilo i v rukavicích, ale to jsem ho ještě myla a teď po porodu fakt nestíhám, možná tak 2x týdně že ho umyju, proto taky chci myčku 😅 😀

Díky holky za podporu, snad s ní bude brzo líp. Já včera neodolala a dala jsem si buřtguláš (česnek, cibule 😖) čekala jsem že malej bude řvát a tlačit a on prdí líp než kdybych měla starej rohlík 😅 ale je asi ještě brzo to hodnotit, dneska mu dorazily další probio kapky tak budeme zase zkoušet všechno možný! 🙂

nicole_11
2. pro 2009

Tak co se týká hraček, tak ty taky uklízím jen večer...jinak bych celej den nedělala nic jiného než po něm uklízela, ale když jdeme ven a vím, že přijdeme až pozdě, tak to je uklidím
jinak myčku taky chci, ale dostanu ji až se přestěhujeme do vlastního bytu...takže až na jaře 😒 jinak u nás ve dřezu nesmí zůstávat dlouho nádobí...to je asi jediná úchylka mého muže, že fakt musí být hned umytý...ale zavedli jsme dobrý pravidlo, ten kdo vaří =umývá a poslední dobou víc vaří muž 😀

devila
2. pro 2009

ahoj holky,
právě jsem vstala, manžílek mě opět nechal lenošit 😀
Tak jsem pořád 2v1, dnes jdu do poradny, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Kéž by řekl, že už rodím 😀. Já jsem teda náročná že? 😀

Kristy - drž se!!!

kacka79
2. pro 2009

Devil držím palečky 🙂 ať už je Sofinka brzy venku...

Tak hračky uklízím 2 x denně - vždycky před spánkem, po obědě a a večer. Snažim se donutit Fíka, aby uklízel se mnou, no někdy to jde, někdy nee... dle nálady. Ale mám systém "krabice" - takže máme 4 krabice - auta, lego, hračky pro mimi a zvířátka - tak to tam jenom házíme... Myčku teda mám a je to fakt neocenitelný pomocník - hlavně se nikde neválí nádobí..

devila
2. pro 2009

Kacko díky 🙂

No já uklízím taky většinou až večer hračky, mám je po celém bytě teda,ale to bych musela uklízet pořád. Sotva něco uklídím, tak je to v mžiku zpět, takže na to se můžu vybodnout. Manželovi to taky vůbec nevadí, když něco není uklizeno. Hodně mi pomáhá.

plechajda
2. pro 2009

Dobre popoledne 🙂

Jezis tema uklid 🙂 Mno tak my mame taky plovoucku a teda Krist musis mit asi cistotny deti nebo to nase je desny prase 🙂 Jelikoz uz druhej den jsou zas vsude fleky, takze vytiram kazdy tyden a sneslo by to ob den 😝 😝 prach na plovoucce nebudu ani komentovat to je sileny.... zlato pro vynalezce mycky...skoda jen ze to nemeje i drevo a plast mi to skrabe takze to delam v ruce, ale to uz bych chtela moc 🙂

Ted mi tu voni posledni varka rohlicku....uz je upeceno a zbytek uz si naberu od babicek a od tchyne myho brachy - cukrarka jsem si objednala 2kg a budu tu krasu vydavat za svoje vytvory 😀 😀 😀 😀 ba ne, ale cukrovi neni nikdy dost 😉

ale mam tech rohlicku plny zuby, fakt uz me to neba,ale zas to tu pekne voni 🙂

Devil takze cekame na zpravicky 🙂

krista
2. pro 2009

Nicole to je dobrý pravidlo a manžel teď taky vaří častěji, naštěstí mě chápe a vidí že se to nedá 😅 tak vaříme třeba spolu večer 🙂 nebo uvaří až přijde z práce, někdy si přijdu tak neschopná 😖

Devilo to jsem zvědavá co ti Dr. poví 😵

Kačko taky máme krabice, skládat plyšáky a knížky do poliček by mě nebavilo 😅

Plechajdo a vy máte tmavou nebo světlou? 😲 My máme světlou, myslím že je to buk a žádný fleky nemáme 😲 je teda fakt že malá má zakázáno jíst mimo kuchyň a tam je dlažba a ta teda špinavá je když jí něco upadne atd., ale to prostě utřu hadrem a žádná špína tady není 😲 kdyby to tady byl extrém tak budu taky uklízet častěji, nenechám tu děcka ve špíně 😲 🙂

krista
2. pro 2009

Nebo zakázáno - to jsem blbě napsala, spíš prostě jinde nejíme, židličku má tam a tak se krmí tam 😉

plechajda
2. pro 2009

jo taky mame jen takovy vetsi viko od krabice na hracky :(

Krist mame tmave hnedou,na ktery je vsechno videt 😒 kuchyn mame fakt jen kuchyn takze uz i jidelni stul atd mame na ty plouvoucce....navic matyskova nejoblibenejsi hra je kapat piti na zem a pak to rozpatlat.... takze asi tak 😠

devila
2. pro 2009

Ahoj holky,
tak zatím to na porod nevypadá, žádný pokrok ☹. Ptala jsem se ho, jak dlouho bych přenášela, že jsou pak Vánoce. Tak si představte, že normálně 10 dní. 6e pokud není závažný důvod to vyvolat, tak nechávají těch 10 dní. Pořád jsem si myslela, že třteba mi navrhne toho Hamiltona, ale ne. Prostě mě 10 dní po termínu nechá=22. nebo 23. 12., takže Vánoce v porodnici budou úžasné a ještě k tomu bez návštev. Jsem úplně bez nálady ☹

Pořád doufám, že se Sofinka umoudří a za chvíli půjde ven.

krista
2. pro 2009

Plechajdo to u nás taky, asi bych ji přerazila kdyby pila čaje, ale pije jen vodu, tak ve skutečnosti vytírá 😀

Devilo 😒 to je škoda že ti Dr. nepomůže, no u nás nechávají snad 14 dní, pokud nejsou problémy 🙄 asi bych začla zkoušet všechny možný věci na porod 😅

nicole_11
2. pro 2009

Tak já jsem se ted vrátila z vánočních trhů...dala jsem si trdelník, kangoš, trubičky, Tedík měl koláčky.... at žije zdravá strava 😀 a trochu svařáku ..byla jsem tam s kamarádkou co je porodní sestra a domlouvala jsem se že budu rodit u ní a že i mě bude rodit, a kdyby náhodou mimi nebylo otočené hlavičkou, tak mi zařídí císaře 🙂 a všechno mi v porodnici domluví, tak jsem ráda...
jinak říkala, že ta chřipka je stejně nebezpečná jako každá jiná pro těhotný nebo jakýkoliv onemocní s teplotami a že rozhodně se nemám nechat očkovat, že ani sestry a Dr. to odmítají

samsa
2. pro 2009

Ahoj holky,
Devi, je teprve 2.12., do Vánoc budeš s prackem dávno doma. On to nepozná, jetsli je to na porod nebo ne, kdyby to bylo tak jednoduché....může ti zítra prdnout voda a bude. Moje kamarádka třeba byla otevřená na 4 cm, furt jí říkali, do večera jste tady a nic, chodila tak ještě 14 dní. A mojí mamce po 14 dnech přenášení řekli, že to určitě ještě nebude, šla s brekem domů a po ceste ji chytly kontra a bylo to.
Holky, malá má horečku, já se tak bojím, co z toho bude. ☹ Doufám, že né ten prasečí ksindl, je mi z toho fakt zle. Přitom jsme nikde nebyly, nevím kde co zase chytla, ach jo.

devila
2. pro 2009

Holky, snad máte pravdu a příjde to každým dnem.
Samso, určitě to nic nebude,jen nějaká malá viroza neboj se. Určitě to nebude nic vážného. Držím pěstičky !!!!

Těď jsem mluvila s bratrancem od mamky, je kardiochirurg. Ptala jsem se ho věeobecně jako doktora, co ta prasečí chřipka - říkal, že sámneví, co si o tom myslet a jaký si na to udělat názor. Prý ale i na normální chřipku umírá spousta lidí. Na tu prasečí prý taky i mladí lidé, ale většinou právě ti, kterí mají zápal plic. Že by se ale očkovat nenechal, že jednak je ta vakcína nová a pak taky když to pořád mutuje, takto aninemá význam.

Tak nevím no.

Holky myslete na mě, at´už se malá umoudří a jde ven ☹

nicole_11
2. pro 2009

no kamarádka mi říkala, že její babička se nechala očkovat před rokem proti té sezonní, a měla pak 3 týdny šílený kašel, začala mít problémy se srdcem a ted jde na operaci a že možná to bylo z toho očkování, a znám hodně případů kdy se nechali naočkovat proti té normální, a pak třeba za měsíc za dva dostali tak šílenou chřipku, kterou v životě neměli

krista
2. pro 2009

Holky jak se bavíte o té chřipce, víte proč i na tu obyčejnou umírají lidé? Jen proto že ji neléčí a nějaký ty slabý jedinci, jinak je to jen strašák 😉

Samso držím palce ať to u malé je jen nějaká virozka!!

Kristý nám tu večer zase dělá divadlo, opět hysterák v posteli, opět tu lítá 😒 tak jsem ji tam přestěhovala lampu, jestli se náhodou nebojí tmy a už ji tam asi opravdu nechám vyřvat jinak 🙄

nicole_11
2. pro 2009

holky ja to na těch trzích asi s jídlem přehnala, ted se mi udělalo tak šoufr, že jsem tak tak doběhla na záchod 😒 😝 a to se syn ještě pokadil a já mám strach že ho nezvládnu přebalit a povalím zase na záchod a muž dneska přijde až v 23h ☹

devila
2. pro 2009

nicole - co jsi baštila? asi ti fakt něco nesedlo. držím pěstu, aby se ti brzy ulevilo 🙂

kacka79
2. pro 2009

Ahojky,
no Nicole - pěkné Vánoční trhy 😀 😀 To ses teda musela nacpat 😉 Úplně jsem na to všechno dostala chuť... až teda na ty následky...

Devilko já Ti fakt přeju, abys do Vánoc byla doma, byl by to krásný dáreček, miminko pod stromečkem.... no člověk to holt asi neovlivní

Taky doufám, že je sněženka OK - dlouho se neozvala... ta snad drží 2 in 1

nicole_11
2. pro 2009

no nesedl mi asi ten langoš...byl dost mastnej, ale už je mi dobře, když to už je venku 😖 no myslím, že langoš už nějakou dobu jíst nebudu ☹
no nic jdu uspat dítě ale mám pocit že usnu dřív než on 😉

kacka79
2. pro 2009

Holky čtete večer pohádky?? My jsme doteď četli přes den, třeba odpolko když se Fíla vzbudil, a manžel mu teď jednou přečetl večer pohádku a on to přímo vyžaduje... no ne že bych mu nechtěla číst, ale večer mě to teda trošku nebaví a i trochu zdržuje... no asi si budu muset zvyknout 😀

garfieldmail1
2. pro 2009

nicole, tak já jsem právě "zďobla" 4 chleby s tvarůžkama a cibulí a jako zákusek celá Milka s ořechama 😅 Špatně mi asi nebude, ale tu váhu ráno nechci vidět 😝

samso, držím palečky ohledně Nelinky, prasečí chřipka to jistě nebude, ale i tak, ať to rychle pomine a je jí zase dobře 😉

devila, jestli budeš rodit na vánoce, tak to ti stejně nepomůže, když se tím budeš navíc trápit už teď. A když to stihneš, držím palce 😉 , tak se tím trápíš taky zbytečně 😉 Hlavně mít zdravé miminko! 😵

Pořád přemýšlím, jestli vám to mám napsat 😅 , ale tak jo. Když tu řešíme ten úklid a jak partneři pomáhají, tak já se teda pochlubím, nejenže přítel nemá problém s úklidem, když vidí, že nestíhám, tak se toho klidně chopí, ale hlavně - naposledy jsem žehlila a prala a věšela prádlo, když jsme spolu ještě nebydleli a to už je skoro 5 let 😅 Jak jsem zjistila, že mu tahle činnost naprosto nevadí, tak jsem mu to přenechala, ať si to teda "užívá" 😀 Ale jinak je to opravdu normální chlap (zrovna mi tu brká s lahváčem v ruce 😠 ), prostě jsem měla trošku štěstí no... 😎
Ale doma to svým chlapům neříkejte, oni to neradi slyší 😀

garfieldmail1
2. pro 2009

kacko, my čteme před poledním spánkem i večerním a často i v průběhu dne. Luky je těžký knihomol 😅 Kvůli tomu jsme se už příhlásili do knihovny, protože to lezlo hodně do peněz a taky nás narozdíl od Lukyho nebavilo číst něco po 150té 😠
To čtení před spaním obvykle zabere tak 10 minut, 15 max.

Bude to myslím i výhoda, až budu kojit, tak Lukymu můžu přitom číst, to on skoro nikdy neodmítne 🙂

plechajda
2. pro 2009

bry vecer 🙂

tak u nas se pohadky nectou, ale myslim ze to prijde 🙂 dneska me tak vytocil malej vecer 😠 .... spatne ji, respektive nechce jist...nicmene vecer si tu kasi da, ale vzdycky s cavikama a schvalne si vyvraci zaludek...takze vyhodil u posledni lzice asi pulku toho co sned 😠 me tak na.... 😠 😠 😠 takze dneska sel spat bez dudliku,doted jsem mm ukecavala vzdycky kdyz ho trenoval at mu ho necha, ale dneska teda ne....takze asi 15min revu a ted uz 3h chrape a ani jeste necek....tak jsem na to zvedava jak to bude probihat dal....

devil heled a co ten ricinovej olej a udelat si napoj podle ty ingeborg nebo jak se jmenuje, je tu na to cely tema......ja mit ten termin jak ty tak ho asi prubnu....taky bych nechtela vanoce v porodce 😝

plechajda
2. pro 2009

my si cteme teda obcas pres den, ale zatim ho to nebere a vecer usne jak ho polozime do postylky....takze az si zacne vymyslet tak taky zacnem 😉

plechajda
2. pro 2009

devil hura do toho a pul je hotovo 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...