V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
19. říj 2009

Krista tak to je hrozný ☹ No aby to nebylo dřív malý, než to dojde 😖

krista
19. říj 2009

Ahojky,
jen na skok, s pani jsem si psala a řekla mi že balík se s nejvyšší pravděpodobností už nenajde, tak jsem malou přeměřila a ona mi to do konce týdne uplete a pošle znova,no jsem zvědavá... držte palce 😲 😉

kacka79
19. říj 2009

No to je teda síla... Já jsem zatim s mimibazarem i ostatními měla celkem štěstí a pošta mi nikdy nic neztratila.. no stát se to může

samsa
19. říj 2009

Kristo, tak to je mazec, to by mě taky naštvalo 😠 Mně se na poště taky nic neztratilo, je to teda fakt divné, že se ztratí balík s věcma. Tak aspoň, že to paní uplete znova, jenže člověk by to už potřeboval...peníze poslané a zboží nikde. Tak ať to brzo dorazí.

devila
19. říj 2009

Ahoj holky,
Kristy - tak snad to teď napodruhé už dorazí. To by mě taky naštvalo, že jsem poslala peníze a nic nepřišlo.

Jinak jsem si dnes mákla. Doprala jsem všechny věci Sofince a taky vyžehlila - tak už to mám vše přichystané. Byla toho hromada!!! Jsem ráda, že to mám za sebou🙂.

A jaký jste měli dnes den vy? Doufám, že děťátka nezlobila 🙂.

kaleilah
19. říj 2009

Ahojky, můžu k vám? občas sem jdu na jukandu 😉

kacka79
19. říj 2009

Ahojky holky

No teda Devila, ty jsi vzorňák 🙂 že už máš všechno tak hezky připravené.. Taky jsem si říkala, že hned po Vánocích na to musim skočit, abych to měla ready, kdyby chtělo mimi na svět dřív..

Kaleilah ahooj, vítej mezi náma 🙂 Taky máš pěknej rozdíl, koukám 😉

devila
19. říj 2009

ahoj kaleilah, jasně, že můžeš 😀. Koukám, že dětičky budou hodně blízko u sebe co 😀?

kaleilah
19. říj 2009

kacko, díky za přivítání 😉 chěli jsme mít ještě menší, ale byla jsem po porodu nepoužitelná 😀 😀 😀

nicole_11
19. říj 2009

teda tak to vás obdivuji, že jste chtěli takhle rychle děti po sobě...u nás to bylo neplánovaný jednou jsme si nedali pozor a já byla v tom 😀 já chtěla mít děti od sebe tak 3 roky...říkají,že je to ideál...chtěla jsem si to užít a ne odbýt najednou...no a ted budou od sebe 1 a 3/4 r...a trochu z toho mám strach 😒
hlavně když si čtu příspěvky Kristy...tak tě fakt obdivuji,že to zvládáš,když malej nespí

mariap
20. říj 2009

Dobré ránko,

oneskorene prajem všetko najlepšie narodeným aj nenarodeným Lukáškom 🙂 , nech robia rodičom iba velkú radosť. Vítam nové tehulky, vidím, že Kaleilah to má tiež už za pár.
Krista, to je teda pech s tým balíkom, ale skor mi príde, či sa na to milá pani nevykvákla a hodila to na poštu. Je pravda, že s poštou mám zopár negatívnych zážitkov, najhoršie bolo, keď nám stratili doležité papiere z katastra nemovitostí, ktoré sme nutne potrebovali dodať banke k hypotéčnej zmluve. Samozrejme to boli originály, našťastie sme to asi po dvoch mesiacoch úspešne doriešili, stálo nás to hromadu nervov a behania. Ale hlavne, že ste sa nejak s pani dohodli.
Chcela som ešte zopár viet napísať, ale moje mláďatko mi už reve v postielke. Prajem všetkým pekný deň.

plechajda
20. říj 2009

Dobre rano 🙂

Devil teda ty jsi vzorna s tema pripravenyma vecma....ale my jak se stehovali tak jsem si taky rikala ze uz to pomalu preperu,preberu, povyhazim a naskladam at to mam za prvne z krku a za druhy presne jak pises, riziko porodu v prosinci uz je tu, takze asi neni na co moc cekat ze 🙂) 😉

teda my jsme chteli zhruba ten roka pul az dva a vyslo nam to 🙂 ale predstava ze by se mi pred 2mesicema uz prcek naprdil a k tomu to nase "hade" jezis to uz byla fakt as v bohnicich 🙂 😀 😀 ..... to budu i tak 😀 😀

krista
20. říj 2009

Ahojky holky 🙂

Piřšla jsem vás trošku povzbudit když vás tady straším 😅 já si myslím co se týče toho věkovýho rozdílu, že jde hlavně o to že jsem jiný věkový rozdíl u dětí nepoznala a tak si ani neuvědomuju, že to třeba může být i míň náročné, všechno beru jak to přijde, ještě jsem nezalitovala - opravdu ne 😉 Na spaní v noci v kuse nejsem prakticky zvyklá od doby co se malá narodila, pořád k ní v noci manžel lítá - já nemůžu 😝 to bych nedala běhat ke dvěma dětem, ale taky mě to čeká až bude manžel o víkendu pryč nebo když jde do hospody jako třeba tento pátek 😝 horší to je, když pak malej brečí opravdu celou noc, usne ráno a budí se Kristý, to bych fakt vstát nechtěla... ale teď ho musím pochválit (snad to nezakřiknu 😔) jak ho těsně balím tak spinkal dvě noci po sobě 4h v kusek (to do měsíce opravdu nedal) a dneska mi vytuhnul i u říhání, ani přebalit jsem ho nechtěla jak pěkně spinkal, takže dneska jsem opravdu vyspalá 🙂

Kaleilah vítej, ty budeš rodit taky za chviličku, jak se cítíš? 🙂

Mariap a co ty, jak je? 🙂 Naskočil ti 38tt, vidíš a ty jsi měla strach od nějakýho 34tt nebo kolik že porodíš předčasně, aby si fakt ještě nepřenášela 😀 dělám si legraci jo 😅

Jinak musím říct, že malá i hodně pomáhá, když neni doma manžel, to se chová opravdu líp, jak je doma tak příšerně vříská a že on je kliďas, tak na ni musí taky řvát aby se zkrotila.
Jinak je ted hodně samostatná, začla prakticky hned po narození malýho i sama jíst (do tý doby se sama krmit pořádně neuměla, aby neskončilo všechno na zemi) než obleču malýho tak mi nosí nějaký věci, pobíhá po bytě atd., že mě už tolik nevyžaduje a tak mám i na Lukáška dost času 😉

Zase letím, protože malej spinká, tak se budu věnovat Kristý a hrát si s ní 🙂

plechajda
20. říj 2009

Teda Krist ty to pomalu rozepisujes jak idylku 🙂) 😀 mno ja jsem zvedava jak to bude u nas, me by stacilo kdyby to druhy dite na nasehoprcka zafungovalo aspon po ty strance ze zacne normalne jist 😠

nicole_11
20. říj 2009

Tak Kristy u nás je to přesně naopak,když je doma tatínek,tak Tedík poslouchá na slovo...stačí když se na něho táta zle podívá a už je klid ale já když mu něco řeknu,tak se mi směje...dokonce dostal i na zadek ale jelikož nosí plíny tak mu to bylo fuk a začal se řechtat...ale je fakt,že na některý věci ho tatínek zase rozmazlil a když je se mnou tak si to nedovolí...
No já mám docela strach z toho spaní,že budu vyřízená...Tedík ted konečně spí celou noc a málokdy se probudí...
A chtěla jsem se zeptat jak jste odstavovali svoje děti...odbourala jsem noční kojení,a ted chci i to večerní,ale on UM vůbec nechce...tak nevím,jestli když nic nevypije tak ho mám nakojit nebo ne, aby si zvykl,že už prso večer nedostane...

krista
20. říj 2009

No abych teda řekla co mě u nás nejvíc štve, to je hlavně chování Kristý, je příšerně uvřískaná a vzteklá, okusuje nábytek, neustále si vyřvává věci, který jí nedáme, bije děti, kouše je a to se právě pokouší u malýho, kolikrát ho flákla hračkou, kousla nebo bouchla a to já se pak neznám když mu ublíží, protože mě to hrozně naštve a mrzí i za něj, že denně musí mít několik bolestí...

Nicole já bych to nelámala přes koleno, malá taky nechtěla UM, tak jsem jí to dlouho necpala, zkusila jsem to znova asi po měsíci ne-li dýl a najednou jí šmakovala 😉 pak jsem teda to kojení utla... teoreticky můžeš v těhu kojit do 20tt a někdo kojí i celý těhu. Já jsem třeba nechtěla malou nechávat bez mélka proto jsem kojila dokud fakt tý UM nepřišla na chuť, ale taky vím o dětech jejichž maminky přestali kojit a když UM nechtěli tak byli úplně bez... malá má teď teda rýžové mléko, protože má ekzém, tak jsem vysadila Sunar.

garfieldmail1
20. říj 2009

Ahojte 🙂
No vítám všechny nové těhulky 😉
Máš tady teď, Mariap, konkurenci, kdo porodí dřív ;o)))

Krista, jsem si vzpomněla, že jsem Lukyho taky měla dlouho v zavinovačce, měli jsme tak ty děti i v porodnici, tak jsem nechtěla, aby to měl doma hned jinak a to bylo krásné teplé jaro. Tak vidím, že i tentokrát se zavinovačka bude hodit 🙂 Tak držím palce, aby se to Lukáškovi líbilo i dál, zkusit se má opravdu všechno ;)
A jinak teda fakt klobouk dolů za daných okolností si vedeš na jedničku s hvězdičkou!!! 🙂

No já bych řekla, že to s Lukym zvládáme s tatínkem tak nějak nastejno, akorát já tvrdím, že dokážu včas rozeznat, že se blíží nějaký hysteráček 🙂 a tak rychle něco včas vymyslím, abych od toho odpoutala Lukyho pozornost. Akorát, když třeba vařím, tak o to požádám přítele a ten tvrdí, že Luky je v pohodě, a za chvilku ho zdrbe, že hází hračkama..... 😠

nicole, tak dej Tedíkovi večer místo UM třeba kašičku nebo prostě jinou večeři a na UM ho pomalu zvykej přes den. Ono se může stát, že UM nebude chtít nikdy, tak jako náš Lukášek a zkoušela jsem to opravdu hodně dlouho. Až teď poslední půlrok aspoň pije mlíko s Grankem, jinak jsme teda jogurtovali a tak, aby nebyl o mléčné výrobky ochuzený.

garfieldmail1
20. říj 2009

Jo, tohle jsem teď četla v časopise, možná to některé znáte, mne to ohromně pobavilo. Takto jedna psycholožka vysvětluje, proč děti žárlí na své nové sourozence atd., a my se snažíme jim vysvětlit, jak je to fajn mít sourozence. Použila s trochou nadsázky příklad, kdy se manžel snaží vysvětlit manželce, proč si domů přivedl druhou ženu : "Říkali jsme si, že pro tebe bude hezké, když si budeš mít s kým hrát, budeme se o ni společně starat, ale určitě tě nebudu mít míň rád. Budu ale teď potřebovat svou šikovnou manželku, aby mi pomohla s tou novou ženskou." 😀

krista
20. říj 2009

Holky já to mám fakt nějak naopak když je MM doma, taky Kristý jak prostě víc zkouší 😝 když tady MM neni tak má všechno svůj řád a nějak to prostě zvládám líp 😅 ale zase abych nedělala nějakou hrdinku 😉 jsem ráda, když je tu večer abychom se vystřídali u koupání a většinou vaří, udělá nám večeři atd., takže on je veliká podpora, ale oba dva víme, že Kristý se chová hůř když je doma 😅

Garfi mě nechce třeba naše Kristý dodneška kaše a to jsem zkoušela i z plnotučnýho mlíka, prostě neee, mě s tím štve, jsem ráda, že jí aspoň bramborovou 🙂
Jo jinak v zavinovačce jsem ho měla vždycky i malou kdysi, asi čtvrt roku, ale já ho balím ještě do veliký látkovky, strašně silně ho utáhnu, ručičky mu dám podél těla a ono je to jinačí než v samotný zavinovačce, je to fakt rozdíl v tom chování, je mnohem klidnější 🙂 😵

To vysvětlení je dobrý a opravdu trefný, mě mrzí že Kristý mívala miminka ráda a teď toto a nevím kdy mám očekávat zlepšení, já jí dávám volnou ruku v jejím chování k němu, neokřikuju jí když k němu jde, může ho pusinkovat, hladit, čekám prostě co udělá a když dá pusinku nebo pohladí, tak ji taky pohladím a řeknu jak je hodná a šikovná, ale když kousne a on má pak celej den na hlavičce obtisk jejích zubů 😔

nicole_11
20. říj 2009

no mě už pomalu začíná vadit to kojení a chci aby si ty prsa taky odpočinuli před tím druhým dítětem...no uvidíme jak nám to půjde ale nechci to nějak lámat,ale už bych docela ráda tak do měsíce přestala kojit úplně 😒
No já právě četla, že nejhorší věk.rozdíl jsou ty kolem 2 let, to je období, kdy se dítě prosazuje a vzteká se a potřebuje nejvíc mámu a takhle, když přijde to druhý dítě tak se už o mámu musí dělit a že ideál jsou ty 3 roky...i když já bych ty odborný články brala s rezervou 😉 ale je pravda, že první 3 roky v životě dítěte jsou nejdůležitější, takže co do nich ted vložíme, tak z toho pak budou čerpat celý život 🙂

krista
20. říj 2009

No já jsem začla malou hned od začátku těhu "cvičit" že mě tolik nevyžadovala, je opravdu ve věcech co jdou samostatná a věnuju se jí max. pokud malej spí, takže v tomhle bych to neviděla tak hrozný, spíš žárlí na tatku než na mě, ten si malýho pochovat může jen v noci když spí 😒 😉

Tak uvidíš jak to půjde, jak píše Garfi, mě řekla i naše DR. že při nejhorším budu dávat hodně ml. výrobků - sýry, jogurty... 😉

plechajda
20. říj 2009

garfield hehehe 🙂)) 😀 krist s tou plenkou jsem to delala i u prvniho...ukazovali nam to v porodnici, a presne jak pises byl daleko klidnejsi a hlavne porad tak nesermoval rucickama..takze to hodlam delat i u druhyho kdyz bude treba
😉

mariap
20. říj 2009

Krista, mňa strašla doktorka asi od 30 týždňa, že porodné cesty sa celkom brzo začali pripravovať a potom ešte tie moje poslíčky....Ale nedivila by som sa, keby som nakoniec prenášala. Už som to ale písala, že mimi už je teraz dosť velké aj podla ultrazvuku, takže mám trošku obavy, kam až sa s váhou dopracujeme. A po mojich skúsenostiach s prvým porodom sa úprimne desím toho druhého 😉 .
Plechajdo, tiež som mala kludový režim a CS 4 od nejakého toho 30 týždňa a teraz si mimi budem nosiť možno aj do Vianoc 😀 . A až vyleze, tak ho rovno prihlásime do školky.
Tiež som mala možnosť si prečítať knižku od Harveya Karpa (dúfam, že som mu nespotvorila meno) Nejšťastnejší miminko v okolí, kde práve doporučuje, čo najtesnejšie zavinutie a ešte zopár ďalších rád, tak som zvedavá až to odskúšam na druhom drobčekovi. Škoda, že som o nej nepočula, keď sme sa trápili s Miškom. Inak kto nemá čas čítať, tak na youtube sú vraj videá od tohto amerického pediatra.

kacka79
20. říj 2009

Tak koukám, že probíráte ideální věkový rozdíl... no to asi neexistuje 😉 Myslim, že hodně záleží na mamince a na dítěti... no Fílovi je teď 2 + 4 měs a uměla bych si představit, že bysme už měli druhý, Fíla celkem poslouchá a je na kluka i dost klidnej... no do roka to byl řvoun vztekací 😀 No my budeme mít děto 2 + 8 měs od sebe, no kolem těch 3 let mi to přijde zvládnutelný...

No ale kamarádka má holčičku stejně starou jako Fíla, budí se v noci, neposlechne vůbec, pořád jí běhá do silnice atd. no tak to si představit teda neumim, fungovat s ní a ještě k tomu mimčo 😲

A novinkla u nás - úplně jsme uklidili kočárek, chodíme jen pěšky a co neujdeme tak autem, Fíla se ještě někdy zeptá, jestli nevezmeme radši kočár, no řeknu mu, že už je velikej a celkem to bere a ťape. Sice nám všechno trvá dýl, ale počítám s tím tak vyrážíme všude dřív.. no snad se mi pak nebude rvát do miminkovskýho 😀 😀

Holky zítra odpolko jdu "znova" na UTZ, tak mi držte palečky, ať se ten nás expert ukáže... no jsem napnutá jako kšandy

nicole_11
20. říj 2009

no jsem zvědavá jak to půjde s tím UM,ale my celkově bojujeme s jídlem...dostat do něho někdy něco je složitý..hlavně maso a zeleninu...ted má období,že by jedl celej den jen ovoce a hlavně banány 🙂

garfieldmail1
20. říj 2009

krista, tak to je aspoň dobrý tip s tímhle pevným zavinováním, třeba se bude hodit i nám 😅

mariap,no snad bude tvůj dr na tebe hodný a nenechá tě přenášet nějakého obříka 😉

kacka, držím palec, nejen ať se mimi ukáže, ale hlavně, ať je tahle dr mnohem vstřícnější než minulý doktor na utz!!!!! 😉 😉 😉 Jsem zvědavá teda na Tvé zítřejší zprávy 🙂

nicole, jestli kojíš už jenom večer, tak o tolik snad už malý nepřijde, když i tohle utneš. Ale asi by bylo dobré, aby jsi mu teda mohla na tu večeři nabídnout jakoukoli jinou variantu, kterou určitě neodmítne, ať nejde spát hladový 🙂

Jinak nám třeba všichni říkají, že Luky bude super bráška, ale já myslím, že může v tomhle dost překvapit, že prostě člověk neví, co se těm dětem honí v hlavičce, když najednou maminka přijde domů s miminkem, i když je na to dítě připravované. Já taky nevím, jaké to bude starat se o dvě děti, co teprve ten prcek. 😕

garfieldmail1
20. říj 2009

Jo, dneska teda Luky překvapil! Začli jsme chodit 1xtýdně do té miniškolky. Poprvé to bylo jen na hodinu na zkoušku, to bylo v pohodě, pak jsme vynechali, protože byl nemocný, minulý týden byl na ty 2,5 hodiny. Prý chvilku plakal po tom, co jsem odešla a pak byl v pohodě. Pak mi říkal, jak se mu tam líbilo, co všechno tam dělali a všem se chlubil a už odpoledne chtěl jít znovu. No ale pamatoval si, že tam byl i chvíli smutný, protože mne tam neměl. Dnes jsme byli zase, do včerejška, když jsme o tom mluvili byl v pohodě, ale ráno, že tam nechce, že chce být se mnou doma. No nějak jsem ho v klidu přemluvila a šli jsme, ovšem tam se mne držel jako klíště, nakonec mi ho teda jedna "teta" vzala z náruče, to samozřejmě spustil řev na celé kolo. Pak mi ale mával z okna a už neplakal. No když jsem si pro něj po 2,5h přišla, znělo to, že tam řvou všechny děti, ale kdepak, plakal jen můj Lukášek. Prý proplakal asi polovinu času. Podotýkám, že je zvyklý být beze mne s tatínkem, babičkou nejméně 2x týdně na pár hodin. I na celý víkend byl 2x beze mne a obvykle si na mne ani nevzpomene. Když jsem to říkala těm "tetám", tak jsem měla pocit, že po dnešní zkušenosti mi to moc nevěří. Ale zkusíme to příští týden ještě jednou a když to bude stejné, tak tam holt chodit nebude, škoda. Možná později. Tak jsem zvědavá, jaké to bude, až nastoupí do školky za rok, ale to už bude starší, tak uvidíme.... 😅

nicole_11
20. říj 2009

No mně třeba trošku mrzí i to,že až se to mimčo narodí, tak nebudu mít čas chodit se synem do plavání a do cvičení, protože to nevím jak bychom to zvládali a kdo by mimčo pohlídal, a táta chodí do práce a babičky taky...takže bude o to ochuzen, a s mimčem bych taky chtěla chodit plavat,ale zase nevím kam bych dala Tedíka....no budeme to muset nějak promyslet...ono je sice hezký, že bude mít sourozence ale ze začátku si s nim nebude nějak hrát min. ten rok a prostě chci aby byl v kolektivu stejně starých dětí...a ne jenom doma s mimčem,ale na školku bude ještě malej.....

nicole_11
20. říj 2009

a ta miniškolka je dobrej nápad, ale odkolika let to je a taky se to platí,že...já jsem z Brna,tak tady určitě taky nějaká bude...ale ještě jsem se o to nějak nezajímala

kacka79
20. říj 2009

Nicole, tak u nás to bude s aktivitama s vypětím všech sil a zapojením celé rodiny 😝 Na cvičení budu chodit i s mimčem, buď bude spát v sedačce, nebo ho budu mít na ruce, Fíla už mě stejně u cvíča moc nepotřebuje. Pak chodíme na hudebku, to bude hlídat taťka - jednou za týden to snad zvládne 😀 No plavčo asi budeme muset vypustit, no hodně dětí chodí na plavčo s babičkou, ale to by u nás neklaplo, jedna pracuje, jedna .... no nemůže.

A až začnu chodit s mimčem na plavání, Fíla už bude chodit do školky / na dopoledne/ - pokud nám nevyjde státní, tak jen na 3 dopoledne do soukromé, tak budu mít čas se věnovat i mimču..

Naplánované to mám hezky 😀 😀 Jaká bude realita napíšu po porodu 😅