V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
29. črc 2009

Kacici tak já mám Arnica Montana 9CH, Caulophylium Thalicroides 9CH, Actaea Racemosa 9CH. Mám někde popsaný jak přesně to mám užívat, to bych si taky měla dát dohromady a od příštího týdne chci začít pít maliník 🙂
Nepomohl ti na tu dělohu kontryhel? To se prý taky doporučuje 🙂

Garfield určitě si musí ty bradavky zvyknout, neni to asi jednoduchý a to jsem si fakt před porodem nepřipouštěla, že to kojení bude taková věda 😅 já jsem zvědavá jak to třeba půjde teď když už to prsa jednou zažila 😅 ale počítám, že zase tak půl roku budu syčet i když se mi podprda hruběji otře o bradavku 😖 😅

My třeba na zoubky máme Calgel, Mundisal gel, homeopatika (Chamomilla Vulgaris), Nurofen a stejně nám to nepomáhá nějak ☹ včera jsme si říkali s MM, že malá má pořád jen 8 zubů a ještě nám jich kopec chybí a ty nejhorší vlastně 😲 u nás nebyl jedinej zub, abychom o něm nevěděli několik týdnů vždycky 😲

plechajda
29. črc 2009

Dobre rano 🙂

Koukam ze se resi zuby, nam ted vylezl dvojky dole, takze jich mame uz 8.....no uz 😉 a jak pise krista, taky neni zuby aniz bysme o nem nevedeli.....mame mundisal gel a to je spis jen prekvapenej co to ma najednou v puse,na chvili klid a pak zas knuci....moooooc se tesim na stolicky 😠

smardik
29. črc 2009

ahojky

koukám že řešíte zuby, tak Tomášek je zatím bezzubka 🙂

krista
29. črc 2009

Smardik ve vašem věku taky Kristý neměla ani fň 😀 první jí vylezl v 9,5měs. přesně na Vánoce 😵

Plechajda to jsme na tom se zubama teda stejně, jak s počtem, tak s tím že o nich víme 😅

smardik
29. črc 2009

kristi no uvidíme kdy mu vylezou, zatím po nich ani památka a lenoch je to pořád stejný 🙂

caira
29. črc 2009

nazdarek holky, tak jak je?

ja zacinam mit pekne "ranni" nevolnosti, dneska jsem poprve zvracela, ale zaludek jak na vode mam vpodstate porad, tak tu upjim po troskach kolu a jim suchary :-/

Mala je nastesti desne hodna takze me obcas necha si i chvili sednout a hraje si chvili sama..jinak mam problem s varenim, totalne se mi zmenila chut a mam problem veci dochutit, dneska jsem delala male spenatovou polevku s bramborem vubec jsem nemohla prijit na to jak ji dochutit, vsechno mi prijde bez chuti 😒

kacka79
29. črc 2009

Ahojky holky, tak zuby už máme díky bohu všechny - nejhorší byly ty špičáky 😖 Používali jsme calgel a taky sirup nurofen - když bylo nejhůř. To jsme asi měsíc nespali....

Kacici - hlavně se dneska naposledy hezky vyspi doma, já bych asi ani neusnula 😵

krista
29. črc 2009

Caira já jsem měla taky problémy s vařením vždycky 😅 v prvním těhu mi všechno smrdělo, ale strašně, já bych do toho kastrolu nazvracela akorát a ve druhým jsem měla problém jako ty - dochutit a mám pocit, že ho mám pořád nebo na to jen svádím své mizerné kuchařské umění, nevím ty jo 😀 ale neni to tak dávno co jsem doma řvala že jsem přesolila omáčku, přišel MM a aniž by to věděl, ochutnal a přišel mě pochválit jak je to strašně dobrý 😅

Kacka, je to je super, že už jste takhle zubatý 😵

Smardik snad mu to lenošení zůstane, bylo by to vhod až se narodí druhý mimčo 😀 Malá je hrozný střeštiprdlo 😝

kacka79
29. črc 2009

Jéé, tak téma vaření bych sem moc netahala 😀 😀 No nikdy jsem moc nevařila, pak jsem byla nucena, aby mé dítě drahé nebylo na skleničkách do 5 let, a musim přiznat, že ani moc vařit neumím a ani mě to moc nebaví... no ale snaha je. Už jsem se smířila s tím, že s dětma se nedá jíst jen po restauracích 😔

krista
29. črc 2009

Kačko já taky nejsem bůh ví jaká kuchařka, mám pár receptů co jsem si kdysi opsala od mamky, prakticky lžíci od lžíce jak se co dělá do detailu a ty vylepšuju, že už je vařím třeba z hlavy nebo si najdu něco na netu a zkusím 😀 takže tak 😀 a taky to dělám hlavně pro dítě a manžela, já kolikrát uvařím a ani to nejím 😅

mimusko2
29. črc 2009

Ahojky kuřátka, můžu se přidat?

plechajda
29. črc 2009

hele holky ja jsem asi uplne blba, tech mlecnejch zubu je kolik ? Respektive stolicek ?? krome 8 vsechny ? 😅

plechajda
29. črc 2009

jinak s tim varenim to bylo u me to samy.....taky se priznam ze je mates na sklenickach, ale uz koncime 😅 😝 😎 nicmene jak jsem byla asi v 7tt tak to zaclo a to jsem myslela u kazdy ty sklenicky ze jdu zvracet fakt humac a trvalo to snad mesic 😝

kacka79
29. črc 2009

Mimusko, vítáme Tě 😉

Plechajda - mléčných zubů je dohromady 20

plechajda
29. črc 2009

super tak uz jen 12 😀

garfieldmail1
29. črc 2009

Abych nekazila partu kuchařek.... Jsem na tom stejně. Vařit mne donutilo až když byl čas ukončit skleničky 😅 Ale celkem jsem se za ten rok rozvařila, přítel je teda hodně spokojený a Luky taky skoro všechno zbaští 🙂
A tak jako Krista, recepty od mamky přesně do puntíku napsaný postup. Teprve v posledních týdnech můžu říct, že už umím vařit více jídel z hlavy, což hooodně usnadňuje práci 🙂 A taky hodně věcí z internetu, takže místo kuchařky mám vedle sporáku otevřený noťas 😅

mimusko : všichni jsou vítáni 😉 Však ono to bude postupně nejen přibývat, ale taky porodem ubývat 😀

kacici : kdyby jsi se dnes v noci náhodou nevyspala, tak prvních pár nocí po porodu to snad doženeš a možná i později, třeba bude Natálka velký spáč 😉 Ty jo, už brzy Natálku uvidíš 😵

kacici
29. črc 2009

Ahoj holky,jdu se rozloucit na 4 dny 😀 . Info o Natalce sem do diskuze pisne pak kamoska ze srpnatek 2007.Holky ja se taaaak tesim 😵 😵 😵 ,vubec se nebojim,naopak se etsim az se mi ulevi od bolesti 🙂 .
Doma jsem jim navarila,vyzehlila,vyprala a tak muzu jit klidne rodit 😀
Jinak ja doted dam obcas Terezce sklenicku a ona ji kupodivu sni 😅 ,no nekdy ten cas na vareni nevyjde 😔
Jinak urcite nam rostou spicaky,chudinka - sice davam Nurofen,calgel a chamomilu,ale nic moc. U nas byl prvni zoubek v 10.mesicich a co zub to utrpeni aspon mesic,dva ☹ Snad to beze me zvadne,je ted na me dost zavisla a chce jen me.
Mejte se krasne a moc toho nenapovidejte,at stiham docitat 😀 😀 😀

krista
30. črc 2009

Ahojky holky 🙂

Kacici tak jsem se tak příjemně oklepala když jsem na tebe pomyslela, copak už s tebou asi dělají, jak jsi zrovna na tom, moc na tebe myslím a držím palečky, ať máš naprosto pohodovou rychlovku a zdravou Natálku brzo u sebe 😵

Jsem ráda, že s tím vařením nejsem sama 😀 ale ono taky proč by člověk bůh ví jak vyvářel dokud nejsou ty děti co 😀 Co se týče skleniček, já je dávat nechtěla, chtěla jsem od začátku vařit, takže samý mrkvičky atd., ale jak už jsem někde psala, tak malá mi to nechtěla zhruba do 9ti měs. (o 6timěs.) takže čtvrt roku boje, kdy snědla jednu lžičku a trhni si a já všechno vyhazovala, pak myla haldy nádobí atd., tak jsem si řekla, že končím, že na tohle prostě nemám a začly jsme skleničkovat, zkončily jsme taky prakticky nedávno, mám ještě nějakou v zásobě, kdybych náhodou nestíhala, taky se stane že přiletíme domů, malá vynechá spaní a co pak, neni čas prostě 🙂

mariap
30. črc 2009

Ahoj holky,
Kacici, držím palce, aby si mala Natálku brzo u sebe 🙂 .
Ja varenie moc nemusím, ale v poslednej dobe sa teda hodne snažím, koli malému. On teda zbaští aj kupované v sklenkách, ale odo mňa mu to chutná nejak viacej 🙂 . Inak zo mňa hospodyňka nikdy nebude. Klasické jedlá uvarím tiež podla presného receptu maminky 😀 , ale vačšinou si s manželom varíme rychlovky po svojom.
Miškovi rastú trojky a posledný týždeň si to fakt užívame 😖 , hlavne noci. Ale to je stále dokola rovnaký scenár odkedy mu začali rásť zuby. Akonáhle sa prerežú, tak začnú rásť ďalšie......

garfieldmail1
30. črc 2009

No já jsem i přesvědčila přítele, aby chodil z práce na oběd domů, když už stejně vařím a nemusí baštit ty blafy v hospodě 😝 Tak to má aspoň to vaření nějaký význam.
Ovšem těším se, až budou jednou obě děti chodit do školky, my oba do práce a vařit budu jen o víkendu, to bude pohoda!!! A nemuset furt vymýšlet, co uvařit 😖 I tak se snažím navařit aspoň na dva dny.
To domácí vaření má pro mne jednu velkou nevýhodu, přestalo mi chutnat v restauracích. 😒 To člověk najednou cítí ten velký rozdíl oproti domácí kuchyni. Akorát tak dobrou pizzu z kvalitní pizzerie si dám ráda, nebo dobrý salát nebo těstoviny, ale jinak raději pojím doma 😵 Blbé je, že musím připravovat jídlo i na dovolené, minule měl Luky na dovče, kdy jsme měli plnou penzi, zácpu, tak mi nic jiného nezbývá 😔

Holky a co říkáte na to, jak se rychle šíří prasečí chřipka? Já z toho začínám mít docela velké obavy ☹ A uvažuju alespoň o očkování proti sezónní chřipce. Ještě se poradím s naší dětskou dr., na ni docela dám. Nemám z toho prostě dobrý pocit...

No kacici má teď ovšem úplně jiné starosti.... 😉

kacka79
30. črc 2009

Holky já si nemůžu pomoct, pořád na Kacici musím myslet... jestli už tlačí mimi 😀

No mě v restauracích chutná, páč moje domácí kuchyně není úplně OK 😝 Obzvlášť omáčky a český jídla mi vyloženě nejdou.. takže to si v hodpodě dáme rádi.. Jinak nejčastěji děláme různé těstoviny, saláty, rizota a ryby-- no to mi celkem jde..

krista
30. črc 2009

Mariap to je to samé u nás, buďto se tlačí pořád zuby nebo zrovna přijde nějaké plačící období nepojmenovatelné a stejně je to pořád dokola 🙂 jednou snad bude líp 😅

Kacko já teda doufám, že Kacici už vytlačila 😀 😵

A taky jím ráda po restauracích, ani nevíte jak 😅 dávám si většinou něco na co jsem doma líná a teď v těhu zpráskám prakticky cokoliv v jakémkoliv množství 😀

Garfield já to nějak nesleduju s tou prasečí chřipkou, když řekli že se tu objevila, tak jsem se vylekala, ale teď to radši neřeším 😔

klararas
30. črc 2009

Jmenuji se Natálka Suchá, narodila jsem se 3. července 2009 ve 14:14 hodin. Vážím 4 300g a měřím 53cm. Mamka to zvládla na druhý vztah. Je znát, že jsem savec, jen jsem byla venku, tak jsem se dápala po dlábanci

S Kačkou jsem mluvila a zvládla to bez nástřihu

krista
30. črc 2009

Jééééééééééééééééééééééééééééééééééé gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

Nevím v kolik začli vyvolávat, ale jestli to bylo třeba v 8h ráno, tak to neni špatný a bez nástřihu takovýho cvaldu, teda to je šikulka největší!!!!! 😵 Akorát se teda asi narodila 30. co? 😀

plechajda
30. črc 2009

Taky se pridavame s gratulaci 🙂 At Natalka roste do krasy 😉

kacka79
30. črc 2009

Gratulace Kacici velikááááááááá!!!!!!!!!!!!!! No Natálka je ale macek!!!!!! To snad ani neni možný!!!! No a bez nástřihu - to teda nechápu 😀 😀

krista
30. črc 2009

Ale je sranda že poslední váhový odhad psala Kacici tuším 3850g a že má hodně hezkých hadříků ve vel. 56 😀
No myslím, že byla ráda že nevěděla ty skutečný míry dopředu 😀 a je fakt děsně šikovná, už se těším na popis porodu a snad nám potvrdí, že druhý bývá lepší 🙂

Jsem z toho úplně hotová, už chci taky mimi 😅 😀

garfieldmail1
30. črc 2009

Tak to je Natálka pěkný kus ženské!!!!! 😀 Hlavně teda ať jsou obě holky zdravé! 😉 A taky koukám, bez nástřihu...... Super, to si to šestineděli hned lépe užije. Snad to zavinování dělohy taky nebude horší než minule!!! 😵

No já si to pořád neumím představit, až uvidím svoje další mimi. Kdybych neměla pupek, tak ani teď nevím, že jsem těhu. Už abych byla zase na utz a viděla to svoje mimi 🙂 Ty brďo, teď jsem si uvědomila, že jsem zapomněla včera zavolat na výsledky krve ze screeningu. Zítra snad nezapomenu.... 😕
A taky jsem si říkala, že ještě tak měsíc a možná už ucítím jak mimi kope, to bude take fajne 😵

krista : dnes jsem četla, že když jsi na mateřské a budeš mít druhé mimi, tak bys měla tu žádost o mateřskou zase odevzdat zaměstnavateli a ten to zašle na sociálku a pak taky ještě zajít na ÚP. Už jsi kolem toho sama něco zjistila?

A musím se pochlubit (doufám, že to nezakřiknu! 😠 ) , Luky už je tři dny bez plínky přes den. Nechávala jsem to až na tohle léto a šlo to úplně hladce. Zkoušela jsem to už od jara, ale vždycky jsem to vydržela tak jeden den a když jsem viděla, že to je moc nervující pro mne i pro něj, tak jsem se na to vyprdla, hlavně jsem neměla odvahu s ním bez plínky někam jít nebo tak. Teď v úterý jsem do toho šla znovu, dohromady asi počtvrté a šlo to jak po másle 🙂 Někdy mu řeknu sama, ať jde čůrat, často se ale už i hlásí sám. A přes poledne při spaní má suchou plínku, tu asi brzy zruším taky 🙂 Akorát kadit nechce zatím do nočníku, ale to mne vůbec netrápí, hlavně, že upozorní včas, že bude tlačit a já mu dám plínku a pak je zase ve slipech 😎 No mám z něj radost a jsem ráda, že jsem to nehrotila zbytečně brzo 😵

krista
30. črc 2009

Garfield moc gratuluju k odplínkování a držím palečky ať to vydrží 😵 😵 😵
Já chci taky dítě bez plínek 😅 😀 snad se dočkáme, no vidím to asi taky na to příští léto, ráda bych do dvou let, ale to se nepovede s tím jejím bojkotem 😝

Jo papíry už jsem olítávala v pondělí, dostala jsem žádost o MD na gyn. tu jsem odnesla zaměstnavateli (tam mi nebylo řečeno nic 😅) pak jsem šla na ÚP zrušila RD a řekli mi že do 8 dní mi přijde výzva a mám se dostavit za OSSZ kde mi potvrdí že budu mít MD a kolik je denní výměr a s tím bych měla jít zřejmě zpátky na ÚP... abych byla upřímná nic jsem neslyšela na tom ÚP, nejdřív vedle řvala žencká že tam hodinu seděla a že nevěděla že má jít jen na podatelnu a pak přišla nějaká bába vyřizovat něco dceři a zase řvala jako prdlá... teď si říkám že jsem je tam měla okřiknout, abych taky něco věděla, myslím, že další postup mi zopakují na té OSSZ, uvidíme a snad dojde ta výzva, kdyby ne, tak musím prý zavolat na ÚP a pani to tam nějak zařídí 😉

kacka79
31. črc 2009

Garfield super!!!! Myslim že to je opravdu ten správný moment - Fíla taky nemá od 2 let plenky, už i na noc jsme bez.. a kamarádky holčička ve 2,5 letech taky - ze dne na den. Ono jim to prostě jednoho dne všechno docvakne... Jsou to naši chytrý broučínci.

No s těma papírama vůbec nevim jak se to dělá, když jsem ted jestě s Fílou doma.. no asi to nějak přejde na to mimi