V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
8. pro 2009

jinak zitra posledni poradna a dalsi stredu uz ko v porodnici...uff uff tak se nam to asi blizi 😅

pelmisek
8. pro 2009

kristo ty jsi případ pro kinezku jak dělanej 🙂 tuto diskuzi sleduju a myslím si, že jsi to že malá řve měla řešit ještě předtím než se narodil malej, ale i tak není nic ztraceno. Určitě ti doporučuju kineziologii i když to zřejmě nebude hlavně napoprvé levná záležitost, ale věřím že by vám všem opravdu mohla pomoci. Chtěla bych ti navrhnout aby ses objednala tzv. s celou rodinou - dejte si to třeba k Vánocům 😀 Je dost náročné cestovat s jedním dítětem, natož se dvěma a tak budeš určitě potřebovat pomoct od manžela. Prostě si dojednej termín a vyražte na "rodinnou terapii". Když tam budete všichni tak to sice může trvat i dvě hodiny (napoprvé to trvá vždy cca 1,5 hodiny), ale taky se třeba může stát, že to zafunguje daleko rychleji než abys tam chodila postupě s jedním a pak s druhým dítětem popř. i se sebou. Doporučuji ti zjistit si zda ten vybraný kineziolog je schopen vás všechny zvládnout najednou. Já tu pořád doporučuju paní Žižkovou-Kaniovou, protože vím, že ona je opravdu schopna toto zvládnout a vím, že už pomohla dost rodinkám. Její stránky jsou www.sebepoznani.cz a i když je trošku dražší tak vím, že když někdo tak ona je 100% schopna vám pomoci. Vážně to zkus!!!

nicole_11
8. pro 2009

ahoj holky...tak my s kojením měli ze začátku taky problém, Tedík se napil plodové vody a nechtěl se přisát a ani nechtěl nutrilon, a pak dostal žloutenku, tak zase nechtěl pít, nakonec jsme se rozkojili ale pil třeba u prsa i hodinu byla to fakt síla a taky jsem si říkala, že s tim praštím,a večer se od prsa nechtěl vůbec odtrhnout, klidně by byl přisátej i 3 hodiny, pak od 4m se začal častěji budit a tchýně mě pořád nutila do UM, byl to fakt děs, říkala, že je hladovej, že mu to nestačí, že mám malý prsa,asi měsíc mě takhle terorizovala a já byla fakt na nervy, asi 2x jsem vyměkla a koupila UM, ale naštěstí Tedík ho nechtěl, samozřejmě říkala, že se to musí naučit pít, když viděla že se mnou nehne, tak přestala a já se držela jen díky své kamarádce, která mě podporovala v kojení a díky ní jsem kojila 15m 🙂 on není žádný baculatý dítě a Dr. nikdy neříkal, že by přibíral málo a kdyby opravdu byl hladový, tak by po příkrmech začal více přibírat, ale pořád se drží své růst.línie, a ani po té kaši nezačal líp spávat...až ted od toho roku prospí celou noc.....no u druhého dítěte se už nenechám tak deptat skrz kojení a ostatní věci, tenkrát jsem byla mládá a nezkušená 😉 a ted už ne...takže se s tchýni klidně pohádám 😠 ona je jinak hodná, ale má tendence radit...a to bude u nás celej leden...no já asi zešílím ☹

devila
8. pro 2009

Ahoj holky, tak u nás je malá právě po obědě a je v postýlce (sice v obýváku, v pokojíku být nechce,ale hlavně, že spí).

No u nás kojení - plně do 4 měsíců, pak málo přibírala, takže UM na noc a přes den kojení do 7 měsíců. Jinak Sunar máme pořád na noc, ona je na něm jak závislá. Ale mě to neva, mlíčko je potřeba, tak jsem ráda, že ho pije.

Holky, jak to mají vaše děti s ovocem a zeleninou? Moje malá ta by to futrovala od rána do večera a všichni mí říkají, ať jsem ráda (což samozřejmě jsem), že málo které dítě má tak rádo ovoce a zeleninu. Že to spíše děti moic nechtějí.

kacka79
8. pro 2009

Ahojky, tak my jsme nočník zkusili v roce, pak v roce a půl a vždy absolutně bez úspěchu. Pak přesně na druhé narozky - a to byl do 3 dnů bez plen.. No bylo léto, lítal nahatej tak si uvědomil to čůrání a taky když se vyčůral do nočníku, tleskali jsme a dělali takový divadlo, jakej je šikula a velikej kluk.. Po týhle zkušenosti - u druhého to ani zkoušet dřív nebudu, je to zbytečný.

Devil - Fíla jí taky hodně ovoce, zeleninu taky celkem dobře - ale spíš vařenou... no ale masa moc nesní...

ren82
8. pro 2009

Tak mi ovoce sem tam jo, ale dle mého názoru by ho mohl jíst i víc. Zeleninu sní, ale taky jí moc nedá. Maso bojkotuje tak 3 měsíce. ☹ Je to takový náš malý rypáček v jídle. začal si hodně vymýšlet co jíst bude a co ne. 😠

krista
8. pro 2009

Plechajdo házení si kostiček pod pindíka, to mě pobavilo 😀

Kačko jj to vím že jste to dělali až po druhým roce, ale mě zajímalo jak na to tom dítě bylo psychicky, Kristý se kolikrát počůrala, že si počůrala nohy třeba když tu lítá po koupání, ale to spustí šílenej ječák a tím to hasne 😲 😖

Pelmisek díky, tak paní z odkazu je pro nás ale trošku z ruky, je to od nás zhruba 130km a jelikož Kristý nerada dlouhé cesty tak bych neriskovala, že se manžel vybourá 😅 😉 nevím přesně kolik to stojí, kolik to chce sezení atd., ale jak říkám neni to tak jednoduchý někam se vydat se vzteklým dítětem a malým miminkem, které se v lepším případě kojí co 2h 😉
Navíc jsem to řešit chtěla s mnoha doktory jenže všichni mě ujistili, že je v pořádku, že to přejde, že má prdíky, že má vzteky, naběhala jsem se s ní dost, takže úplně moje chyba to neni, že se to neřešilo víc... ještě mě manželova rodina ujistila, že on byl taky takový, hodně podpory mi dala třeba Samsa, pochopila jsem, že i takové dítě je normální a nemusí nutně mít nějaký velký problém 🙂 takže ji miluji i s její ukřičeností, vztekavostí, někdy možná tak nezním, ale asi každej se potřebuje vykecat 😉

kacici
8. pro 2009

Krista - urcite dam vedet,dneska me Dr. detska dala uz doporuceni,ale rikala,ze je to klasicka reakce na Natalku,ze se tim potyka dost deti a ze kazde dite reaguje jinak. Ze Natalku miluje,ale ty emoce se zmenou spojene si vybira na nas - proto ty sceny vztekani apod.Pry na to jednoznacne ukazuje kazdodenni kradez dudliku,ze je to projev zarleni. Ona Natku miluje,furt ji hladi,pusinkuje 😵 No ja ji popsala co vsechno nam za posledni 4 mesice udelala a hl. co nam dela ted v posledni dobe,asi 3tydny a stupnuje se to. Pry musime byt vic dusledni,nema cenu kricet,bit a ani vysvetlovat,vyuzit metodu pevneho objeti a nebo od ni odejit do jine mistnosti. Rikala,ze nam psycholozka poradi figle,ale ze si nemysli,ze bude hyperaktivni,ze to by byly mnohem horsi potize,takze jsem zvedava,dnes vecer budu psycholozce volat a objednam nas. Jinak pevne objeti uz u nas dneska probehlo,holky drzela sjem ji hodinu 😔 ,ale pak byl klid 😅 ,tak asi budu hodne delat tuhle metodu.
Pry si to kazde miminko prebere jinak v hlavicce a my jsme si zvolili snad nejhoris vek na rozdil mezi detmi,pry presne dva roky je nejhorsi pro ty starsi sourozence,protoze prochazi obdobim vzdoru,do toho tahle situace a je nadelino

pelmisek
8. pro 2009

kristo já si nevšimla, že jsi z Budějic promiň. Jinak si samozřejmě nemyslím, že jsou tvoje děti nějak nenormální, ale jestliže už byl manža takovej tak je možný, že tam bude generační zatížení a kinezka by vám opravdu pomohla. Já jsem s Verčou oběhala taky všechny možný doktory i když z jiného důvodu a všichni říkali, že je ok. Rodina mi taky říkala, že je všechno ok, ale já jsem se z toho málem složila - byl to především velký psychický nápor pro mě! A kinezka mě doslova zachránila!!! Nikomu to nevnucuju, ale jsem i pro alternativní řešení. Každopádně každý svého štěstí strůjcem a je na tobě jak se rozhodneš. V Batolatech je diskuze (i když poněkud mrtvá) kineziologie, ale to ty víš.
Držím vám palce!!!

kacici
8. pro 2009

Urcite pisnu rady od psycholozky,preci jenom musime vic vytvorit Terezce rad,pevny rezim,ona je jinak jak z divokych vajec. Vic se ji venovat,Natka uz takhle chudak lezi sama pod hrazdou i dve hodinky 😅 Ale holky jsou vazne jine povahove uz od narozeni,takze je charakter fakt danny uz jak se ditko narodi. Kineziologii zkousi moje kamaradka a pokud ji to vyjde s holcickou jdu do toho taky 😉

krista
8. pro 2009

Pelmisek takže ty to máš za sebou a můžeš mi říct jakým způsobem ta návštěva probíhá? 🙂 to je super, že vám pomohla, docela jsi mě navnadila 🙂 manžel furt říká jeho obligátní: "Dáme jí šanci" a říká to snad na všechno 😅 chtěla jsem ji na pár dní dát do těch jeslí, ne proto abych se jí zbavila, ale aby se naučila chovat hezky k dětem (což ona umí, ale přehání to občas) a aby prostě měla větší zábavu než tady doma, ale jak už jsem tu psala manžel se bojí že by ji v jeslích mlátili, když se chová tak jak se chová 😒

Kacici to mě strašně mrzí, myslela jsem že se to u vás už srovnalo a to už máte Natálku doma takovou dobu 😔 stím dudlíkem - Kristý ho vzala Lukymu jednou co jsme přišli z porodky a dala si ho do pusy ale dostala tak vynadáno že od tý doby jí to ani nenapadlo, ale pořád mi ho nosí jak ho někde vidí 😵 a taky chce hodně svůj dudlík a to mě štve, přes den už byla odnaučená 😒

Ano Kristý s Lukym jsou taky jiný, sice si on taky popláče, ale ne tak jako ona, zrovna teď jsem ho převlíkala a přebalovala protože se poblinkal a on se na mě usmíval, pamatuju si jakej to byl očistec s Kristý, zvracela taky pořád a pořád ji převlíkat a ona u každýho převlíkání, přebalování tak hrozně ječela 😅 tohle je vážně jiný 😵

A dneska jsou obě děti zatím zlatíčka, malou jsem skoro zapomněla dát spát jak byla hodná a malej nebrečel v kočárku 😅 i když tam spal jen 10min. 😀

garfieldmail1
8. pro 2009

kacici a kristo, ono tomu asi nepřidají ty zimní měsíce, kdy se děti nemůžou tak vyblbnout venku 😒 Asi jste více doma a to je kolikrát i s jedním dítětem na palici 😠
Chce to asi hlavně vydržet a mít vážně svatou trpělivost, což ale jde dost těžko, když jste třeba i fyzicky unavené.... ☹ No jsem zvědavá, jak to bude u nás, zatím se toho nebojím, ale až to přijde..... 😖 😅

kristo, co se týká nočníku, tak s ohledem na tvou situaci doma bych to zatím ani nezkoušela!!! To chce opravdu mít na to čas a ten nevím, kde teď vezmeš. Až se ti to trochu uklidní, tak to zkus tak jeden dva dny a podle toho jak to půjde, pokračuj nebo to zkus třeba za měsíc za dva. Luky taky čůral co 15 minut, těmi občasnými pokusy si to čůrání začal postupně uvědomovat a právě po druhém nebo třetím pokusu s asi 2měsíčním odstupem měl najednou i dvě hodiny suchou plínku, pak se mne i ptal, jestli může čůrat, jestli má plínku. Ale i za takové situace zrovna bylo období, kdy jsem nějak nestíhala, takže jsem tak dva týdny počkala, kdy jsem měla víc času a znovu jsem to zkusila a od té doby chodil čůrat a od začátku se hlásil 😵
Pokud to někdo zkouší a týdny až měsíce lítá za dítětem s nočníkem, tak to jen proto, že na to to dítě prostě ještě není připravené, si myslím já. U dalšího dítěte taky spěchat nebudu. Měla jsem z toho obavu a dnes říkám, že to bylo to nejjednodušší, co jsem ho naučila 🙂 Jo a taky do té doby kadil i 5x za den, pak už si i to začal více uvědomovat.

krista
8. pro 2009

Garfi to je pravda, celý léto jsme jezdili s malou k babičce na bazén a zahrada tam je krásná, byl od ní absolutní klid a byla tak šťastná, taky mě občas pomůže to že se jí věnuje někdo jinej a to se mi právě prvně poštěstilo až v tom létě, jinak jsem na ni s manželem sama 🙂
Já jsem nejunavenější ráno když musím vstávat i když malá už pěkně natáhla spaní z nějakých 6:00 vstává kolem 7:30 to je prostě parádní!!! 🙂 ale já bych si ještě pospala 😅 večer jsem tak blbá že si ani nelehnu, nějak nemůžu zabrat a tak třeba do 23h čučím 😲

No teda Luky je taková šikulka, přála bych si aby to tak bylo i u nás 🙂 já na ni nespěchám jen mám strach, aby třeba ona sama už na ten nočník nechtěla a já abych ji v tom nebránila tím, že jí nechávám pořád plenky 😅 jestli mě chápete, aby se jako "nezradila" a pak neměla pocit, že je lepší plínka tak se jí pravidelně ptám když oznamuje jestli chce an nočník, ale jak říkám, je to po a ne před 😝

pelmisek
8. pro 2009

kristi návštěva probíhá nejdříve formou rozhovoru - povídáte si jaké máte problémy popř. nemoci a to jak vy tak i v rodině a pak se kineziolog zeptá těla na čem je potřeba prioritně pracovat (těla se ptá přes natažené ruce - anoxne specifickými otázkami - většinou si kineziolog napíše seznam věcí k řešení a pak se ptá těla, které téma je teď nutné řešit, takže je klidně možné, že jakoby nebudete řešit tu věc kvůli které jste přišli, ale neboj tvé tělo tzn. vlastně tvoje podvědomí ví co máte řešit). Dobrý kineziolog ti vysvětlí co se bude dít i když u některých lidí se mi osvědčilo moc nevysvětlovat, pže se potom snaží to pochopit moc hlavou 😀 To jak jsi psala, že manžel byl taky takové dítě mě zaujalo a je možné, že nakonec bude opravdu nejlepší když půjdete celá rodina (pokud je manžel přístupný alternativním řešením) a je docela možné, že se oblok bude odehrávat přes něj. Takhle malé děti se odblokovávají přes rodiče. A samozřejmě je také možné, že nepůjdete jen jednou, ale taky je možné že to bude stačit🙂 To se nedá předem odhadnout a není dobré nad tím moc přemýšlet. Chápu, že finanční otázka je také důležitá, ale co bychom pro sebe a své děti neudělali ne? Většinou si účtují kolem 500Kč za hodinu, ale někdo to má nastavené třeba na 1,5 hodiny za 800Kč, takže si to chce zjistit individuálně.

krista
8. pro 2009

Pelmisek tak díky, paradoxní je, že Kristý je většinou zlatá když už se k něčemu rozhoupu a dneska je taky moc hodná, i malej 😲 někdo mi vyměnil děti 😲 a zrovna se budí, tak letím páá a díky 😀

pelmisek
8. pro 2009

kristi já myslím, že oni spoustu věcí poznají a tak teď určitě "vědí" že jsi se konečně rozhodla a jsou rádi že to konečně chceš řešit!!! opravdu tomu věřím, takže to nevzdávej!!!

kacka79
8. pro 2009

Krista Fíla si ve dvou letech uvědomoval, že čůrá.. vždycky se tak oklepal a řekl číí. A když kadil, tak řekl ee a šel pod stůl a tam se vykadil 🙂

smardik
8. pro 2009

holky dneska jsem byla na poradně takže jsem přibrala 9kg, odhadní váha Honzíka 1867g a prý je řádně vybaven , doslovně dr. řekl jéžiš ten je , poloha labilní a za 14dní už jdu monitor

garfieldmail1
8. pro 2009

smardik, no to je sranda, jak se dr pozastavil nad Honzíkovou výbavou 😀
S tou těhu váhou jsme na tom stejně, taky 9kg nahoře, ovšem vánoce to u mne určitě vyženou mnohem výš 😅
Já jdu na utz až příští týden ve středu, to budu 35tt, a pak teda až po novém roce, na váhu mimi jsem veeelmi zvědavá teda.... 😕

Holky, snad tu nejsem jediná svobodná... 😠 🙂 Uvědomila jsem si, že musíme zase ještě před porodem na úřad potvrdit, že chceme, aby mimi mělo příjmení po tatínkovi, snad to raději ještě do konce roku stihnem. Nevíte, co za doklady jsou potřeba?

nicole_11
8. pro 2009

teda holky...už se pomalu toho děsím co bude u nás i to vidím ve svém okolí,že věk.rozdíl 2roky a mín je síla 😒 Tedík je ted zlatej, občas má své dny ale to jako každej a já si to mateřství začala ted pořádně užívat, už nejsem tolik unavená a mám víc čas na sebe i s mužem máme zase normální partnerský vztah...a za půlroku zase budeme zažívat ten kolotoč 😅
kristy a tobě nikdo nechodí hlídat, že by jsi třeba někam vyrazila nebo s mužem spolu, mně hlídá tak 1x do týdne tchýně kvůli škole anebo když chceme s mužem zajít do kina nebo někam si sednout, a občas pohlídá i sestra anebo tátova přítelkyně a až se narodí mimčo, tak zapojím rodinu ještě víc..

smardik
8. pro 2009

garf asi to bude kus chlapa, manža říkal že neví po kom teda bude 😀 😀 😀 že po něm určitě ne. Já mám 9kg ale nevím kde, kromě bříška jsem nepřibrala nikde ale doufám že mi něco zůstane po porodu, mám 57,1kg 🙂. NO ta Honzíkova váha je fakt odhadní tak uvidíme 🙂, Tom měl 2850 tak bych brala stejně malé mimčo

a k tomu určení otcovství stačí zajít na matriku s občankama a rodnými listy, rozhodnuti jaké příjmení budé mimčo mít a po nás už chtěla i křestní jména

krista
8. pro 2009

Kačko to si malá taky uvědomuje, pokaká se nebo vyčůrá a řekne její "kaka" ale říká to až potom 😅

Smardi vybaven jo 😅 tak to je dobrý 😀 snacha bude mít jednou potěšení 😅

Nicole nn nikdo mi nehlídá, to mi hlídala máma když jsem chodila na gyn. jak jsem byla těhotná, ale to bylo tak že člověk hnal na autobus, na gyn. z gyn. zase na bus a pak honem domů a máma hned odjela, takže já byla vyšťavená ještě víc, navíc malou nikdo hlídat nechtěl jak furt řvala 😒 no nešlo to, až když jsem ji nekojila, ale to ji taky nikdo nechtěl, máma si ji prvně půjčila na ven před 2měsíci a to byly za 20min. zpátky tak jsem byla ráda teda 🙄 a pak si ji půjčila ještě nedávno ještě jednou ale to je všechno 🙂

A váhy máte holky super, to už se moc nevyšplhá 😀

nicole_11
8. pro 2009

a proč si kristy myslíte že by ji měli mlátit v těch jeslích, jako myslíš ty učitelky nebo děti? podle mě děti ji mlátit určitě nebudou, většinou se mlátí nějací flegmouši nebo stydlíni a tady ty vzteklounci jako kristy spíš mlátí ostatní děti, tak to bylo i u té kamošky jak má malýhou křiklouna, bil ostatní děti ve školce ale ted se už sklidnil...

jinak tchýně mi Tedíka nikdy nevrátila, že by řval, vždycky si s nim nějak poradí, a to i ted tátova přítelkyně, hlídali ho a on jim hodně plakal chvilkami, ale prostě to nějak museli zvládnout...a my Tedíka už od narození dáváme pochovat lidem anebo nahlídání k tchýni, aby si zvykl na lidí, i když ted prožívá to svoje období, že bez mámy ani ránu, hlavně když někam jdu tak se s nim nesmí loučit, to by spustil hysterák, takže ho musíme něčím zabavit,aby si nevšiml že jsem pryč, ale pokud ho hlídá tatínek, tak to je jiná, to jsem mu úplně ukradená a jenom táta, občas trochu žárlím 🙂

ale jinak tě kristy obdivuji, to já bych se už zcvokla kdyby mi občas tchýně nepohlídala Tedíka a hlavně se nám hlídání bodne, když chceme být s mužem sami a užít si sebe, začli jsme ted spolu chodit na rande 🙂

krista
8. pro 2009

Nicole malá ví že bít děti nesmí a nebije, jen to někdy prostě neodhadne a když je někdo ošklivej na ní tak oplatí, to jo. MM si myslí, že ji budou v jeslích být, že ji jinak nesrovnají, že to tam nevydrží takový děcko, já se mu snažím vysvětlit, že si to nemůžou dovolit a on furt že co by tam s ní dělali když tam bude furt řvát, tak mu říkám, že mi zavolí abych si pro ní došla a on zase, že tam teda ani dlouho nebude 😅

Jo máma mi ji taky nevrátila že by řvala, ale prostě se prošly venku a nazdar 😝 cizích lidí se ani moc nebojí, jak koho, záleží kdo jí sedne, máme dost návštěv, takže mámina prdelka to neni, spíš tátova, beze mně se obejde skvěle 🙂

To máte fajn, jen si užijte než přijde druhej prcek, taky nám občas někdo pohlídal na 2h večer když jsme slavili výročí, ale to jsem přišla domů a malá řvala a ta hlídačka naše ji chovala, přestože jsem řekla nevytahovat z postýlky, tak jsem byla akorát naštvaná protože nám pak do 23h skákala po hlavách 😒

Ono je to s ní těžký že člověk nemůžu ani večer vypadnout jak nespí pořád celou noc a teď je to vůbec jedno když máme ještě malýho, ale dneska byly děcka fakt zlatý, nějaký pláče proběhly, ale nic šílenýho 🙂

devila
8. pro 2009

Ahoj holky,
tak mám snad dnes padla, malá už leží.

dCo se týče hlídání, tak nám může hlídat vlastně jen moje mamka. Tchýně bydlí na Vysočině ( a ani bych ji malou nedala). Mojemu taťkovi bych také malou nedala na hlídání - jednak u něj malá hrozně brečí a pak taky mlj taťka jak si sedne nebo by si kní třeba lehl na zem v pokojíku, tak v mžiku spí. Můj taťka totiž usíná skoro na každé návštěvě. Má toho hodně,tak si to pak někde bohužel nahrazuje 🙂.

Ale já jsem stejně taková, že malou ani nikam dávat nechci. Já jsem prostě ráda za každou minutku, kterou jsem s ní. Moje mamka ji vždy pohlídá když jsem si někam, na chvíli potřebovala odskočit a chtěl aby hlídat i více, ale já prostě na to hlídání nějak nejsem. Já jsem prostě taková, že ji chci mít pořád u sebe a pokud to jde, tak to hlídání pokrýt manželem. Jsem asi divná, že ji nechci dávat ani k mamce, ale prostě to tak je a já už asi jiná nebudu. Je to asi i tím, že mamka někdy nerespektuje to, že něco řeknu, co se týče malé. Nebo dělá věci jinak než chci já a pořád mi do něčeho mluví. Tak nevím. Jinak je samozřejmě hodná, že malou pohlídá a miluje ji nadevše.

krista
8. pro 2009

Devilo tak to moje máma taky nevím jestli by to respektovala, spíš se bojím aby jí nervali čokoládou a ona je na to alergická 🙄 dřív jsem malou nikam nedávala a dokud byla sama tak ji nikdo nehlídal abych já hodila nohy na stůl, ale jak jsou dva tak už bych to potřebovala, házet nohy na stůl stejně nebudu, vždycky je to pro to abych mohla něco zařídit, ale bodlo by mi to, protože kolikrát prostě nervy už nemůžou 😉

devila
8. pro 2009

Kristy - já právě mám strach, že mamča bude dělat vše jinak než je zvyklá a já ji pak budu po příchodu z porodnice krotit. Jednak to sladké, nebude na ni přísná, když udělá neco co nemá, režim,....No uvidíme. Pokud bych měla pak malou krotit, tak to bych asi mamce fakt poděkovala. A také co se týče bezpečnosti - mamka má problémy s kolenem a nemůže nic moc rychle dělat, takmám strach, ať ji malá venku třeba neuteče a někam nespadne. Mamka nemůže dělat rychlé pohyby, tak mám fakt strach. A nechce si to vůbec připustit. Pořád říká, že nám taky vychovala bez újmy,ale ona si neuvědomuje, že už je na tom hůř zdravotně. No snad to bude ok. Naštěstí to vypadá, že manžel bude asi taky doma, tak to snad bude koordinovat. malá mamku miluje,o to strach nemám, jen prostě vím, jak je mamka na tom a co dělá, takže občas mě velice překvapí tím, co udělá a mě to hlava nebere. Ale asi to vidím moc černě, Já vím, že se mamka postará, ale ten strach tady asi bude.

nicole_11
8. pro 2009

jee devil, jak píšeš o tatkovi, že vždycky usne, tak minule můj tatka hlídal se svojí přítelkyní, a usnul tady na pohovce a ilonka se starala o malýho, ale samotnýmu bych mu ho nesvěřila, hlavně Tedík má z něho trošku strach...no já hlídání fakt využívám na tu školu, a pak když chceme být s mužem sami, jinak se mi od Tedíka nechce odcházet, nejlepší je když je doma muž, já si odpočinu, protože se malému věnuje a přitom je mám na očích 🙂

devila
8. pro 2009

Nicole - přesně tak, já taky odpočívám,když je manžel doma a stará se o malou. Hlavně mě manžel nechává dospat. Už mi dnes říkal, že jak ráno příjde z práce, tak bude s malou a já půjdu spát. On jak má po poslední noční, tak ani nechodí spát a je s malou. Někdy si lehne třeba po obědě,když spí malá. Je fakt zlatý. Taky mám ráda malou na očích a rozhodně nejsem zastánce takového toho dávání hlídat, protože chci jít pařit. Já tvrdím, že pokud se chci pořád jen bavit, tak jsem neměla mít dítě. Já jsem si pořídila dítě, protože jsem si to moc já i manžel přála a ani jeden nemáme pocit, že bychom byli nějak omezováni. Hodně lidí to nechápe a tvrdí, že jsme malou omezováni a děláme ji otroky, že jsme jak důchodci. ALe my to tak necítíme, prostě je nám dobře pohromadě. A stejně někdy jdeme třeba manžel nebo já někam s kamarádama. Není to často, ale nám to porostě nechybí. Stejně, když někam jdu, tak pořád myslím na malou. 🙂

nicole_11
8. pro 2009

tak to já zase občas někam zajdu, i když jsem byla vlastně asi jen 5x co je Tedík na světě 😀 , posedět s kamarády, chtěla jsem zajít na disco až přestanu kojit jenomže to jsem zase otěhotněla,tak jsem to nestihla, takže si musím tak 1,5r zase počkat, ale máme v plánu zajít v lednu na ples..aspon něco 😉
ale když jdu někam bez Tedíka, tak jsem taky nervozní a pořád na něho myslím, i když jdeme někam s mužem, tak se stejně o něm bavíme

jinak jsme byli dneska na tom priorixu a mám pocit, že se Tedík začíná osypávat 😒