V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
11. pro 2009

Plechajdo to mě mrzí, řekni si Dr. ať ti na to něco dá, já v prvním těhu otekla tak, že jsem myslela že mi ta kůže praskne až na maso 😠 taky že praskla, ale zůsaly z toho "jen" hnusný strie, naštěstí mi Dr. něco napsala, stálo to asi 300,- pár prášku ale měla jsem hned pokoj a v druhým těhu světe div se i když to bylo přes léto to bylo jen nárazově 😲 🙂

ren82
11. pro 2009

Ahojky holky,
plechajdo s těma nohama mě to mrzí. Já měla oteklé nohy při Fildovi, ale to jsem rodila v srpnu a v těch příšerných vedrech se nebylo ani čemu divit. Teď musím říct, že opuchlá nejsem (zatím). Ale co není může brzo být, že? 🙄
V pondělí mám jet na kontrolu se štítnou žlázou. Měl mě vést manžel (je to 20km), ale dneska přišel z práce s tím, že musí být v práci. Jedna jeho kolegyně šla marodit. Asi mi nezbyde nic jiného než se kodrcat vlakem. 🙄 Snad tam neporodím, nebo malou nevytřepu. Jak známe ty naše krásné vlaky. 😅 Malého budu muset strčit k našim.

krista
11. pro 2009

Ren to naštve, ale mě to manžel dělá podobně, taky kolikrát nedostal volno, divím se že jsme zvládli nějak ten porod, naštěstí jsem vždycky rodila v pátek a Kristý jsem začla v pátek a narodila se v SO, tak se to nějak zfouklo přes noc vždycky 😀

garfieldmail1
11. pro 2009

devilo, tak zítra rodíš, hele, aspoň to tam máš napsané 😀 😉
plechajdo, no doufám, že to u tebe bude až po vánocích, ať si je užiješ hezky doma 😵

Já mám takový dojem, že co jste tu holky už podruhé porodily, tak sice to byly rychlé porody, ale většinou až v termínu, ne-li po něm 😕 No já mám TP na konci ledna, což by mi třeba vyhovovalo nebo klidně i začátek února 😎 (pokud ten závěr těhu nebude moc nepříjemný.... 😒 )

garfieldmail1
11. pro 2009

samso, co ta noha, už je to lepší?

krista
11. pro 2009

Já to Garfi přisuzovala tomu (ten porod) že jsem se cítila opravdu naprosto výborně, ale jak vidím tak Mariap nám tady rodila asi od 33tt 😅 a Devila to vypadá že porodí taky v tom termínu nebo po něm a s rukou nemůže... takže to je fakt individuální 🙂

Mě by se taky líbil leden, únor, březen, to nám "bohužel" po druhé nevyšlo 🙂

Je ani nevím že Samsa má něco s nohou, to je tím jak vás čtu jen na půl furt 😲 😅

ren82
11. pro 2009

Kristy, z porodu mám taky strach. Nejvíc mám obavy z toho, že mě to chytně v noci. Co budu dělat s Filípkem? Chudáčka budu muset vzbudit, pak vzbudit babičku 😒 Taky doufám, že mě to chytně někdy v pátek nebo o víkendu a hlavně doufám, že přes den.

Garfi-snad ty naše druhé porody budou taky rychlé. Říká se, že druhorodičky to mají lehčí, tak uvidíme. Pak to probereme. 😎

ren82
11. pro 2009

Bože, já píšu jak malomocná 😕 CHYTNĚ a hned dvakrát. 😕

krista
11. pro 2009

Ren a nikdo ochotný by k vám nepřijel? My to museli uděla takhle... nevím jestli jsi četla někde jak jsem to měla, ale cca 19 dní před porodem MM zrušila jedna kr.. auto, nedala mu přednost, takže já byla naprášky jak se dostanu do porodky, nakonec jsem tady musela vydržet než zkončí jeho kolegyně v práci, myslela jsem si že porodím doma, fakt že jo... no pak přijela půjčila nám auto a vydržela tady s Kristý přes noc než se vrátil MM, byla tady zhruba 4h, protože jsem doma fakt vydržela dlouho a od příjezdu do porodky porodila zhruba za 2h a za další 2h přijel MM domů.

ren82
11. pro 2009

Ona moje mamka marodí do 18. ledna, tak by klidně dojela. Nebo manža pro ni dojel - je to jen 2km. Tak pořád doufám, že nebudu dlouho přenášet a porodím v termínu.

krista
11. pro 2009

Tak to by bylo super, kdyby byla maminka takhle ochotná 🙂 2km se zvládnou 😉
Já teda nechtěla moc aby moje rodina věděla že rodím, protože máma všechno prožívá jako by to byla ona, lítala by kolem mě, znervozňovala mě, neustále mi psala, jsem ráda, že když jsem porodila prvně tak to nevěděla, protože aby mě otravovala těch 29h 😝 všichni (kromě těch hlídajících a holek na netu 😀) se to dozvěděli až od nás SMSkou po porodu 🙂

devila
11. pro 2009

Ahoj holky, vy jste se teda zase rozjely.
Plechajdo - snad se to zlepší. Jak říkají holky, at ti na to něco dr. napíše.

Jinak já jsem byla před chvílí ve městě se projít koupit nějakej ted dárek sousedce. Nakonec jsem koupila krásný náramek s chirurgické oceli. Snad se ji to bude líbit. Pak jsem zašla na poštu, pak jsem to vzala kolem trhů a koupila si štramberské uši (už nejsou 😀 ) a pak zase domů.

Holky, já už chci rodiiiiiiiit ☹. Jsem teď pořád nervózní kvůlli těm jedněm špatným ozvám ☹

devila
11. pro 2009

Pomoooc, já už neumím ani psát správně s nebo z !!!! Oprava : Z chirurgické oceli. Teda až se fakt někdy stidím, že jsem učitelka a takhle perlím teda ☹

snezenka123
11. pro 2009

ahojky,tak jak se vede při pátku?¨
Samso,co noha,už je to dobré?
devilo,páni už zítra máš termín 🙂 cgápu,žr jsi nervozní kvůli těm špatným ozvám,ale kdyby byli nějak moc špatné,určitě by si tě pohlídali
Já jsem dneska byla v poradně,tak malý má 1670g 🙂 je v pořádku,nález mám horší-všetřoval mě zase tím vnitřním utz a cervikometrii mám 26mm i ten funneling se mi zvětšil ☹ naštěstí teda zvenku mi čípek drží-zatím-hrdlo mám 1-1,5cm,poloměkké pro špičku prstu 😒 jo a na utz dr.říkal,že hlavička je už hooooodně dole 😔
říkal,že pokud se bude chtít malému ven,ani on ani já tomu nezabráníme,že můžu udělat jen to,abych ležela a brala magnézium.Snad to do konce roku vydržím v celku-posly teda mám hlavně na večer-poslední 3 dny,naštěstí do rána to vždycky přejde-opět se mi vrátila nespavost-dneska jsem byla od 3 do půl 6ráno vzhůru 😝 usínám až kolem půlnoci a to přes den nespím
jo a mám 12,8kg nahoře 😀 myslím,že vedu 😀 😀 😀 to je tím,že se furt válím a něčím se cpu 😀
dneska jsem si potřebovala vyzvednout magnosolv co mi dr.napsal v lékárně-ta byla samostřemě nacpaná k prasknutí,tak jsem šla utomaticky do předu,a zeptala se slušně lékárnice,zda by mě vzala přednostě že se rizikově těhotná-a víte co mi řekla?no že neví,že asi ne.že přede mnou je hodně lidí 😠 a v tom už začali remcat lidi tak jsem se na tu frontu otočila a řekla,že jsem rizikově těhu s hrozícím před.porodem a jdu z nemocnice a potřebuji si vyzvednout léky...no něco brblali a že to prý nemám napsané na čele že jsem těhotná no ignorovala jsem to...lékárnice mě teda chtě nechtě milostivě obsloužila 🙄 no hrůůůůůza
ještě jsem koupila MM brufen na zuby a pro malou jsem chtěla nějaké kapky na posílení imunity-nebyla mi schopná nic ukázat ani poradit-mluvila jen v názvech tak jsem vzala nakonec nějaký sirup,je to i pro těhule 😉
taky vás tak děěěěěsně bolí kyčle?mě jo teda už tak 3 týdny,ale je to síla,jestli je to tím,jak už je malý napasovaný dole 😒 a ted jak musím ležet tak jak jinak než na boku,bolí to čím dál víc,no do porodu se toho nezbavím 😕

devila
11. pro 2009

Sněži - holka, vydrž ještě po kupě pár týdnů!!! Snad se mimi umoudří a nepotlačí se tak rychle ven. Moc ti držím pěsti,aby to bylo vše v pořádku.
Z lidí v lékárně si nic nedělej, někteří jsou jak padlí na hlavu - prostě debilové. A určitě nejvíce brblali důchodci že? Jako vždy.
Já bych naopak potřebovala, aby se mimi tlačilo ven, ale s tím taky asi nic neudělám,když se mu nechce. ☹

krista
11. pro 2009

Devilo a nebyly ty ozvy označeny za špatné jen protože se mimi zrovna nehýbalo? Mě se tohle stalo na tom posl. UTZ, musela jsem pak rychle do nemocnice a tam už se prcek hýbal, marně jsem se jim snažila vysvětlit, že se jinak hýbe pořád... oni mi kdysi říkali, že buďto to znamená že se mimču nedaří a musí hned ven (to by u tebe už určitě poznali) a nebo to nemusí být vůbec nic 😉 prostě jeden špatnej monitor. Ty jsi prdlá s těma chyba,a ty se tam opravuješ a pak napíšeš "stidím" 😀 ale nám je to úúúúúúúúúúúúúplně fuk, ale fakt úúúúplně aspoň mě teda 😀 vždyť se člověk zasměje a jde se dál 🙂

Sněženko jsem úplně šokovaná s tím přístupem lidí, to snad nemůžou myslet vážně?!!! Asi nikdo nikdy nepotřeboval pomoc nebo vyjít vstříc a až budou potřebovat tak doufám, že potkaji takový stejný lidi jako jsou oni 🙄 😠 Jinak ti strašně moc držím palečky ať držíš co nejvíc, aspoň prostě do 36tt,37tt to už je přeci jenom někde jinde!!

devila
11. pro 2009

Jééé Kristy, já si toho STIDÍM anio nevšimla 😀. Už to fakt neřeším, vyprdnu se na to. Ať se můžete pobavit. 😀
S tím monitorem - no mimi se hýbalo, ono to prý bylo asi tím, že v poradně mi ho natočili hned jak jsem přišla a v porodnici mě nechali pak 10 minut v klidu a poak terpve točili záznam. Když mám vyšší tep já, tak automaticky i mimi. Ale zase na druhou stranu, včera to bylo téměř do konce taky v poho a ke konci to zase vyletětlo chvilku až na 170. Ale viděl ten záznam primář a nic něříkal, že zase kontrola tedy v PO po termínu. Tak si zase taky říkám, že kdyby bylo něco špatně, tak simě tam nechají a točí mi ozvy kažkou chvíli a ne kontola až za 4 dny ne? To víte, pořád je strach dokud není mimi na světě a zdravé.

krista
11. pro 2009

Devilo přesně tak jak říkáš, kdyby bylo něco zle tak oni si tě tam nechají, myslím si, že by si to nikdo na triko nevzal, v dnešní době, aspoň u nás v porodnici mám pocit, že se opravdu snaží nic nezanedbat 🙂 A ten vyšší tep si pamatuju že míval Luky taky, pokud je to chvilkově tak by to nemělo vadit, nesměl by ho mít vysoký pořád a ty taky, aby si neměla vysoký tlak... ale to určitě víš, tak jsem zvědavá jestli v pondělí přijdeš nebo tam budeš už ležet 🙂 Ona Sofinka určitě čeká na nějaký pěkný datum 😀 Já když odcházela v den porodu po tom Hamiltonovi tak mě Dr. už vykopávala a já na něj: "A kdy mám přijít když neporodim? 😅" a on: "Ale vy porodíte" 😀 a jinak jsem tam měla jít v ÚT.

A co tobě ten Hamilton vůbec nic neudělal? 😲

devila
11. pro 2009

Jen jsem trošičku špinila a trochu mě pobolívaly kříže a podbřišek, ale jinak nic. To vlastěn bylo ve středu a včera mi primář v porodce říkal, že to není vůbec připravené. Ale já myslím, že ono to jeden den může vypadat, že je to nepřipravené a druhý den můžu mít odrozeno ne? No dneska jsem trochu stresovala, protože dopoledne jsem malou skoro necítila, zato teď mi to vynahrazuje. Tam dole mě to docela slušně občas bolí a taky ta bolest co mi vystřeluje občas do třísel je fakt super ☹

krista
11. pro 2009

Devilo mě to říkal Dr. celou dobu, že můžu vypadat že jsem nepřipravená a pak to přijde ráz na ráz a mě fakt ten porod rozjel ten Hamilton, hned mi začly bolesti, ale znáš to, když dítě ven nechce, nepomůže nic, kolikrát ani vyvolávání 😝 a jak dlouho u vás v porodce příp. nechávaji přenášet, vím že tu někdo říkal 10 dní asi, ale nevím jestli jsi to byla ty 😲

devila
11. pro 2009

No já se ptala primáře, říkal, že po 10 dnech musí začít něco dělat a do 14 dnů po termínu musí být miminko bezpodmínečně venku. Takže v mém případě to znamená nejpozději 26.12. 😖

krista
11. pro 2009

Devilo neboj, já na sobě necítíla vůbec žádnej náznak porodu, každýmu Dr. jsem říkala, že porodím v říjnu (TP 17.9. a 18.9. 😝) a nakonec jak to přišlo tak rychle a tak rychle to bylo za mnou, tak jsem se cítila tak perfektně a bylo to na mě vidět, ostatní mamky se mě tam ptaly co jsem tak čilá a mě bylo vážně úžasně... určitě to budeš mít taky tak, třeba dneska v noci vstaneš na záchod a rupne ti voda 😀

krista
11. pro 2009

Jo a holky už mám normálně depku ☹ jsem hlášená na Facebooku a každej přihazuje fotky vánoček, cukroví... já jsem fakt lempl 😢 😔 nic jsem neudělala, max. vánoční výzdobu a koupila jsem nový svícen, takovej symbolickej pro naši rodinu - skládá se ze čtyř kvádrových stojanů seřazených od nejmenšího po nejvyšší 🙂

plechajda
11. pro 2009

nedepkar 🙂 ja jsem na facu taky a zadny fotky cukrovi ani vanocek nevkladam a vkladat nebudu 😉

Snezi drzim moc palce at nepredbihas a aspon do toho silvestra vydrzite 🙂 Jinak teda zazitek v lekarne je fakt drsnej, ale jak tu holky pisou lidi byli jsou a budou blbci s tim nic nenadelame.... 😠

Jinak ty otoky co mam jsou jeste v mezich myslim, zaclo to az ted 3tydny pred relativnim koncem tehu takze to resit nejak nebudu.....navic jsem zvykla z prvniho to byl marast a jeste v tech vedrech...stejne po porodu otecu zas jak blazen jak bude odchazet ta bilkovina, takze si spis zacinam zvykat...

Dneska jsem si konecne dosla k obvodacce at mi natoci to ekg co je potreba do prukazky, takze mam vse a pristi stredu uz jdu do ty porodnice...to jsem jeste zvedava jak mi vyjde streptokok, ale s tim uz taky pocitam ze tam zas bude jak minule a budou me ladovat ATB hned po prijmu 😝

devila
11. pro 2009

No tak já už fakt doufám, že to příjde každým okamžikem 😖
Jinak já ještě nemám vánoční výzdobu žádnou. Tu asi už nechám na manželovi 😀

plechajda
11. pro 2009

devi ty se soustred na ozdobu v pupiku 🙂 Ja zatim nalepila jen ty kravinky na okna at ma Mates na co koukat, ale stejne nezajem 🙂 a zbytek vcetne stromku az v tom tydnu od 21 nebo jak to vychazi, driv to delat stejne nebudu....

devila
11. pro 2009

Plechajdo - já měla taky v prvním těhu streptokoka a teď ne. Víte, nad čím jsem ještě přemýšlela? Když oni berou stěry na toho streptokoka, tak je to nějak 34 tt nebo tak že. No a co když ho chytne někdo později, tak se o tom ani neví a je průser ne? 😒

plechajda
11. pro 2009

hele me ho brali ted ve stredu....u prvniho tehu mi ho nabirali taky cca 36tt a byl pozitivni mezi tim jsem sla ovsem do porodnice na ko a tam mi udelali stery taky a ty byly negativni....takze si vyber...nicmene me brali teda jako pozitivni pro jistotu....ale co kdybych ho mela v nemocnici vyslo ze ne ?? radsi nemyslet

ono to mimco neco muze chytnout a nemusi, jenze kdyz chytne tak to je fakt pruser.....sestrenice holcicka to od ni takhle chytla a pak mela trosku trable uz od porodnice

devila
11. pro 2009

No právě, mě se zdá, že mě je brali nějak moc brzo, tak mám strach. Možná se na to raději zeptám v PO primáře.

krista
11. pro 2009

Plechajdo tak otoky po porodu neznám díky bohu, ještě to ty jo 😒

Jo holky já vystřihovala vánoční vločky, kdybyste to viděli, ani na to naše 21měs. batole bych tak ošklivou práci nesvedla 😅

To je bordel s tím streptokokem teda 😕 já ho naštěstí neměla ani jednou, ale radši nemyslet, když ty výsledky se můžou takhle radikálně změnit za takovou chvíli...