V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
17. pro 2009

takze ted uz jsem na rade ja jo ?? 😖 😝

garfieldmail1
17. pro 2009

devilo, taky blahopřeji!!!!!! A hlavně ať jste obě zdravé! 😉 Ty se tak máš, že je to za tebou 😵 Jsem zvědavá, co napíšeš, jak se cítíš atd. Sofinky je pěkný kus, to bude silný savec 😀 🙂

plechajdo, no přesně tak!!! Jsem zvědavá, jestli bude v roce narození ještě devítka nebo už desítka 😉 A třeba bude Anežka první narozené miminko v ČR 😵

garfieldmail1
17. pro 2009

kristo, moje břicho vypadá většinou normálně, ale jak se malá více protáhne nebo co, tak mám dvě parádní boule - jednu vpředu mírně vlevo, to je hlava a druhou úplně vpravo, to je zadek 😠

samsa
17. pro 2009

Plechajdo, no jo, je to na tobě holka. 🙂
Garfi, ona se určitě otočí 😉 Co zkusit nějaké ty cviky na otáčení? Třeba by to pomohlo.

garfieldmail1
17. pro 2009

samso, zapomněla jsem pogratulovat i tobě k dnešním dobrým výsledkům z kontroly 😵
Na to jsou nějaké cviky? To by nebyl problém, stejně cvičím, tak bych si to mohla oživit něčím novým, zkusím teda info najít na netu. 🙂

samsa
17. pro 2009

Garfi, já to kdysi četla, ale už to nemůžu najít, možná i tu bude nějaká diskuse. Vím jen, že dobré jsou na to kočičí hřbety. Ale já věřím, že se malá dotočí. I když přiznám se, že bych z toho měla taky nepříjemný pocit, já se prostě císaře bojím, je to velká břišní operace a navíc ta rekonvalescence, když máš doma starší dítko 😒 ...
Jinak já mívám taky 2 boule, jednu vpravo a jednu vlevo, ale dnes byl prcek hlavou dolů, tak jsem se na to ptala a mudr. říkala, že to jen vystrčí zadek na jednu nebo druhou stranu, ale hlavu má dole, tak třeba máš malou už hlavičkou dolů a ani o tom nevíš.

majatob
17. pro 2009

jeee, miminko Sofinka je na svete 😵 😵 😵 tak Devile posilam veeelikou gratulaci 😵 😵 😵

ja jsem dnes byla na poradne, mam 11 kg nahore a mimi uz je hlavou dolu (beztak se jeste pretoci, Tobik se definitivne otocil az v 38tt 😅 ). A zjistila jsem, ze mam skoro stejnej pupek jak pred porodem a to su teprve ve dvou tretinach tehotenstvi, to je docela desivy 😅 😅 😅

kacka79
17. pro 2009

majatob, já mám taky 11 kg nahoře a pupek mám větší než když jsem šla s Fílou rodit... no to druhé těhu je prostě náročnější..

No císaře se taky bojim, i když jak psala krista - po prvním porodu jsem říkala, že přirozenou cestou už nikdy víc... no a vypadá to, že zase bude normoš porod - mimčo už mám hlavou dole..i když to ještě nemusí být definitivní :-

garfieldmail1
17. pro 2009

samso, kéž bys měla pravdu 😵 Kočičí hřbety cvičím, a už jsem hledala na netu, jsou tam rady ohledně přetočení miminka, které jsou dokonce KP, aby byly hlavičkou dolů. Vlastně jde o to mít několik minut zadek výš než hlavu, ovšem má to prý smysl až od toho 37tt, to jdu zrovna do poradny. Snažím si to raději tolik nebrat, si nepokazím vánoce 😉 Věřím, že se otočí a když ne, co už nadělám, budu se tím trápit, až to bude definitivní 😔

majatob, blahopřeji, že je vše OK 😵 A všimla jsi si toho otáčení v 38tt?

majatob
17. pro 2009

garfi, on tam sebou furt tak mlel, ze vlastne ani ne 😀 ale on byl akrobat, kazdej tyden byl jinak, jednou KP, jednou pricne, pak hlavou dolu, pak se zas potocil...doktorka si ze me delala akorat srandu a pretocil se v pohode tak jak mel 😀 😀 😀

samsa
17. pro 2009

Garfi, zase je potřeba to brát tak, že malá ví, proč je v takové poloze, nic se neděje pro nic za nic, ale já věřím, že se otočí. Hezky si užij Vánoce, nemysli na to a třeba pak budeš příjemně překvapená, že je hlavičkou dolů. Já i někde četla, že prý se má svítit baterkou, že mimi se dotočí za světlem, ale popravdě mi to přijde dost ujeté, no, ale pokazit se tím asi nic nedá...
Holky, dobrou.

garfieldmail1
17. pro 2009

Jo a co se týká velikosti pupku, tak teď jsem na tom stejně jako minule. Ale třeba ve fitku, kam chodím cvičit, je těhotná cvičitelka, nyní 31tt, dělá na recepci, před těhu super postava, teď je potřetí těhotná a je snad trojnásobná 😕 Prostě ta děloha už je asi hodně vytahaná 😅 A taky je myslím opravdu hodně zavodněná....

kacka79
17. pro 2009

Holky teď koukám, jak nám ty týdny naskakují... no za chvilku tady bude snad jeden porod denně 😀 😀 😀

Plechajda - tak už ses dostala do vedení 😀

zdenkaradek
17. pro 2009

Devila,
moc a moc gratuluji k Sofince a přeji vám všem hodně, opravdu hodně zdraví. 😉

krista
18. pro 2009

Ahojky 🙂

Vidím Samso že jsi psala Garfi o těch cvicích na otočení, ano ta diskuze tu někde je, až bude víc času tak hodím link, ale to se týká KP, tak nevím jestli je to totéž 😅 a zkusím najít i něco o té příčné poloze, určitě nejsi první Garfi 🙂

Kačko v 18ti měs.? No já to je super, tak to už máme dávno po 😠

Včera jsem malý ostříhala ofinu protože ji měla strašně dlouhou a neviděla a vypadá hrozně 😅 takový zuby, chudák dítě, to bude fotečka u stromečku 😀

Co Devilka, koukám, že se ještě nestavila, tak se asi nenudí jak se bála 😀

devila
18. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem tu zatím jen na skok. Čekám, kdy mi dají malou, prý dopoledne. ach jo, už ji chci mít u sebe.

porod - tak prakticky jak psal manža. V půl osmé rán tabletka, která zabrala hned v osm. Před devátou jsem šla na ozvy už s bolestma a už si mě tam nechali. Byla jsem otevřená na 3 cm. Dostala jsem klystýr - v pohodě, pak jsem šla do sprchy a přišel manža. PA mi dala kapák od bolesti a holky to byl teda fakt materiál 😀. Já byla jak na kolotoči, bolesti žádné, moták jak prase a krásně se mi spalo :-d. Pak mi dali oxitocin a začali mi trochu zase bolesti, byla jsem už otevřená na 5. Tak mi kolem půl jedné píchli vodu a už to šlo. Pak začly ty bolesti silnější až šílené a šup a malá byla na světě. 😀. Ale porod mnohem lepší jak první.

musím končit - velká vizita 😖

ren82
18. pro 2009

Ahojky,
tak Devilko, jsem ráda, že jsi moc netrpěla a porod byl byl v celku v pohodě 😎 Už to máš konečně za sebou a na Štědrý den už budete u stromečku všichni 🙂

krista
18. pro 2009

Devilo to zní super, že bych šla ještě někdy rodit 😀 Jsem ráda, že jsi měla druhý porod lepší!!! 😵 Sofinka je fakt krásná, povedla se vám a jak už někdo říkal, ani nevypadá v té peřince na 4kg a 52cm, krásná slečna 😵 a změň si pak profil, bude se to krásně vyjímat že má 1 den 😀

Dneska má Luky 3měs. 😀

mariap
18. pro 2009

Ahoj holky,

Devilo, posielam obrovskú gratuláciu!!!!!!! Sofinka je nádherná, tak Vám obom želám, aby ste boli hlavne zdravé a čo najskor doma 🙂 .
Takže Plechajda nám teraz preberá štafetu? 😉

samsa
18. pro 2009

Devi, porod vypadá suprově, malá je nádherná, doufám, že už ji máš u sebe 🙂 Tak hlavně ať jste obě zdravé 😵

plechajda
18. pro 2009

Bry den 🙂

Holky nechte uz toho, nebo se zacnu jeste bat 😀

krista
18. pro 2009

Maria jak válčíte? U nás noc vcelku dobrá, dokonce spal od 7:30 ale před chvíli měl vyloženě záchvat vřískotu, dofialova, nevím co se mu stalo 😕 teď spí tak snad mu bude líp až se probere 😉

Co vy ostatní, jak je? 🙂

Plechajdo pořád máš ty posly?

mariap
18. pro 2009

Krista, včera večer som myslela, že ani spať nebudeme... 😒 , ale akonáhle som ju vyprdela a zaviazala ručičky, za chvílu zaspala a bol to normálne zázrak nad zázraky, ona spala asi až do štvrtej alebo pol piatej ( asi od jedenástej). Ja som sa teda priebežne budila, kedy už bude jesť a okolo tretej nás zobudila naša staršia siréna 🙂 , dostal mliečko a spal ďalej. Ráno som sa napriek tomu zázraku cítila ako zbitý pes, ako každé ráno ☹ . Časom to snáď dospím a bude dobre.

Plechajdo, ja byť tebou, tak už sa trasiem!!!!! 😉 To bol samozrejme vtip. Na to už je neskoro, mimi von musíííííí. Ale je fajn, že zatiaľ asi všetky, čo sme si to odrodili druhý krát, tak si druhý porod pochvalujeme. Tak zostáva dúfať, že trend zostane zachovaný.

krista
18. pro 2009

Mariap aspoň trošku zlepšení teda 😅 časem určitě bude dobře,já si vždycky říkám, že pak budu muset naučit spát sebe, protože už to taky v kuse neumím 😀

mariap
18. pro 2009

Som si sem sadla, po tom čo som nakŕmila malú a už sa mi to zase všetko budí.....chjo....to je kolotoč 😝 . Ja chcem aspoň pol hodinku pauzu na obed. To je ale zamestnanie...pracovná doba 24 hod. denne, bez nároku na dovolenku, houby plat a ešte ani tu pol hoďku na obed mi nikto nedopraje.....to je škandáááááál. Ja by som to videla na demonštráciu, pridá sa niekto???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krista
18. pro 2009

Maria 😀 Obávám se že ta demonstrace by nám byla prd platná 😀
Mě naštěstí Kristý spí a malej na klíně, jinak by byl taky vzhůru položit ho 😝
A dneska jsem se rozhodla že natvrdo začneme s nočníkem 😅 dám jí ho sem do obýváku ať se ho nebojí a budu ji na něj posazovat oblečenou až začneme svlíkat věci a dávat ji tam po půl hodinkách, pořád čtu kdy je dítě připravený a kdy ne a jediný co na nás nesedí je, že by měla mít 2h suchou plenu ale s tím jak čůrá se ani ničeho takovýho nedočkáme... ovšem už mám sama pocit, že jí to v tý pleně vadí, tak uvidíme jak to půjde a budeme ten nočník vozit i sebou a je to.

mariap
18. pro 2009

Tak to Vám moc držím palce. Mne Miško na nočníčku nechce sedieť vyzlečený, ale oblečený ano 🙂 . Tiež už by som bola rada, keby sa to naučil

krista
18. pro 2009

Maria no moc nám nefandím, zítra sem budu psát že na to kašlu jak se znám 😅 uvidíme hlavně jak to půjde, když bude ochotná, budu ochotná i já, ale když ne, tak se na to fakt ještě vybodnu 🙂
Už se mi budí, tak hezký a klidný den, páá! 🙂

snezenka123
18. pro 2009

Devilko!Moooooc velikánkská gratulace k maličké. Je nááááádhernááááá 😵
Jsem ráda,že už to máš za sebou a bylo to rychlé 😉 Přeji malé do života hoooodně moc zdravíčka,vám všem! 🙂

Samso-gratuluji k dobré poradně 😉
Garfield-to mě mrzí,že je příčně,ale třea se ještě otočí...
Mariap,chudinko,snad se to brzo zlepší a vyspíš se.
Já se toho občas začínám bát,jak to pak zvládnu,holky my máme doma takovou zimu...ráno dole-obývák a kuchyn 16 stupnů,nahoře v ložnci bych to tipla ještě na mín.chudáci děti,no malá je teda zvyklá ale malý až se narodí musí být co nejvíce v teple,naštěstí jakmile se zatopí tak je do hodky tak 20 stupnů...no zlatý panelák 😀 teda alespon v zimě 😀
My byli dneska s malou u dr.už přes týden má rýmu,ted navíc od středy zase na střídačku 39 hrečky,k tomu od včera kašle.Dr.ji napsal atb,kdyby se ji horečka džela,tak jí je máme dát.
Já byla dneska na ko a malý má 1950g 🙂 dostala jsem papíy na mateřskou a sestra říkala,že to mám odevzdat na sociálce(říkala jsem jí,že jsem na mateřské)tak se fakt těším na ten pondělní maraton 😒
Jinak mám pupek už fakt dole 😒 a 14kg nahoře 😔 to mám z toho jak musím ležet 😅 a jak mě manža vykrmuje 😀

garfieldmail1
18. pro 2009

devilo, no paráda, takový porod, to nás ostatní 2v1 povzbudí 😵 Piš dál, co nového 😉

mariap, no mám pocit, že i u kristy zabralo Lukyho zavázat v zavinovačce, že se zklidnil 😉 Já jsem zavinovačku používala nejméně první měsíc, byl v ní v porodnici, tak jsem v tom pokračovala doma, když na to byl od narození zvyklý a pak postupně jsem ji přestala používat, mnoha dětem to asi zpočátku vyhovuje 🙂
Tak jen tak dál! Jinak to mne vždycky hrozně štvalo, když už Luky náhodou spal dýl než dvě hodiny vkuse, tak já jsem se stejně furt budila a čekala, kdy se vzbudí on 😠 místo, abych se kvalitněji vyspala....

kristo, já tu už jednu diskuzi o příčné poloze našla, ale tam je sotva 10 příspěvků a dál zatím nehledám, budu doufat, že se do 37tt uhnízdí jak má a jestli ne, pak budu víc zjišťovat. Prostě věřím, že v té poloze nezůstane a hlavně porodím přirozeně 😵 Ona ta příčná poloha při porodu může navíc způsobit i nějaké zdravotní problémy miminku, tak fakt doufám, že se mne to nebude týkat 🙂