V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
26. pro 2009

Tak jdu ještě jednou mrknout co jste napsaly holky a vy nic ☹

Mě už obě děti spí (doufám, že zase budou spát tak krásně jako vždy) a manžel je v práci. Doufám, že to bude v pohodě.

Když jsem ukládala Sabinku, tak samozřejmě Sofinka vřískala jak hrom,ale musela počkat než Sabču uložím a pak jsem šla za ní. Naštěstí Sabča lehne a spí, takže to netrvalo dlouho, tak jsem pak nakojila Sofinku a taky hned usla. No a já půjdu taky. Musím využít každou minutu, o kterou můžu jít dříve spát. Ponocování mi skončilo. 😅

Co vy Kristy? Co malá, už se to zlepšuje to vztekání? A prdíky u malého?

Plechaj, co ty? Ještě držíš? 🙂

devila
26. pro 2009

Jo a holky, musím se vám pochlubit. Dostala jsem od manžela za Sofinku krásný bílý kabát. Zlato už jsem nechtěla, moc to nenosím. Tak jsem si vybrala tohle. Je zlatý, že? 🙂

garfieldmail1
26. pro 2009

ahojte 🙂 Tak ty svátky zase utekly a zase až za rok 🙂

devilo, no u vás to zatím vypadá přímo předpisově, co se týká dětí, tak ať to vydrží 😉
No manžela máš zlatého, to už tady víme dávno! 😉

No mne přítel taky příjemně překvapil, už vybral letní dovolenou v Jizerských horách (tam jsme ještě nebyli) a zaplatil nemalou zálohu, tak doufám, že mimi nebude v noci moc velký uplakánek a budem mít chuť někam vyrazit 😅

plechajdo, ty už tam máš 40tt! No máš to za pár a kdo ví, jestli tě ren ještě nepředběhne, už by taky mohla klíďo rodit 😅
ren, kdy ty máš vlastně prohlídku?

kacko, tak Luky byl z vánoc taky pěkně paf, už si to všechno velmi dobře uvědomuje, v noci pak mluvil ze sna a ráno že prý se mu zdálo o ježíškovi 😅 Mám i připravený dáreček, který dostaně jako od Terezky, až se narodí, on si to bude velmi dobře pamatovat.
A co maminka, už jí je lépe?

kristo, do roka snad ne, ty prdíky určitě pominou mnohem dřív, třeba ještě letos 😉 😵

garfieldmail1
26. pro 2009

Jo a nicole, co se týká kapra, tak ten Lukymu zase chutná moc, už loni ho baštil, jakoby nejedl týden 😅 Na jedné straně z toho mám radost, na druhé straně, než mu z toho důkladně vyberu kosti, tak se k jídlu sama skoro nedostanu 😠

krista
26. pro 2009

Ahojky 🙂

Dneska jsme ještě byli po návštěvách, všechno bylo fajn... doma už bylo hůř, malej hodně brečí kvůli těm prdíkům, ale opravdu neskutečně, dneska došlo na rektální rourku, trošku se vyprděl, ale jak řekl manžel - "aby byl klid, tak by si mu ji tam musela nechat vraženou celý den" 😖 já jí hlavně ani používat moc nechci, četla jsem pár případů kdy pak dítě odmítalo tlačit samo a o hemeroidech a já z toho mám hrůzu 😔 z Kristýnky se mi dneska chtělo zase brečet, nemluvě o tom že už asi tři neděle chodí spát s řevem, přes den i v noci, v noci se budí a manžel se k ní bojí jít, že bude mít hysterák a bude tam muset zůstat celou noc 😔 manžel dneska večer odjel trošku nakoupit, vzbudil se malej, tak jsem si ho vzala na ruce a najednou slyším vřískot, že jsem nadskočila na židli a to máme pokojíček opravdu daleko přes dvoje dveře..., takovej hysterák jsem dlouho nezažila, nevěděla jsem co dělat, malýho jsem teda položila zpátky, šla jsem za ní, ale řvala furt, takhle to trvalo hodinu, jsem z ní naprosto nešťastná, po novým roce musím navštívit strašně moc doktorů, ráda bych se dostala i na tu kineziologii, protože tohle opravdu přestává být normální...

Devilko manžel je úžasnej, já ještě nic za Lukyho nedostala, ale mám to slíbeno 😅 za Kristý to byly zlaté naušnice a za Lukyho to bude prstýnek 🙂 Závidím že máte dětičky tak hodné a ze srdce vám to přeju 😵

Garfi vy budete mít prcka určitě zlatíčko a dovču si pořádně užijete, to je taky super dáreček 🙂

kacka79
26. pro 2009

Garfield díky, mamče už je líp, ale bude ještě tak měsíc doma... na CT mozku jí nic nenašli, toho jsme se báli nejvíc... tak snad už to teď bude jen lepší 😵 Jinak s těma Vánocema, takhle když už to ty děti vnímají, je to překrásný 😵 😵

Devilko to budeš fešanda 😉 To je bezva... Já jsem za Fíčka dostala dárek praktický, prodal moje auto a koupil větší a novější, tak to bylo taky bezva, ale za druhého bych zase brala nějaký šperk, třeba naušnice 😵 No naznačuju 😀 😀

Plechajda a kdy máš další kontrolu?? No už nám to tu po novém roce pojede jako po másle, to se to tu rozrodí 🙂

A jaké bude teda to následné téma???? Vyhrál nakonec ten "Fičák se vším všudy" nebo preferujete " Co s volným časem při dvou dětech" ???

garfieldmail1
26. pro 2009

kristo, teda ať člověk napíše, co chce, sotva ti doopravdy pomůže ☹ To je fakt šílené, co musíte s manželem vydržet, hlavně teda ty 😖 Určitě tu kineziologii zkus, když už něco takového existuje, kéž by to pomohlo! Člověku je líto i té Kristýnky, jestli má nějaké vnitřní trápení, které neumí sdělit... To se mi nechce věřit, že za tím jsou zuby nebo tak.... Vždyť už brzy bude mít dva roky. Přeju hodně sil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

samsa
26. pro 2009

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit 🙂
Devi, teda, to spinkání ti závidím a zároveň mám děs, jak to budu dělat já. Nelinka špatně usíná, furt chce číst a dělá blbosti, tak nevím, jak budu obě uspávat 😝 Asi mrně u prsa a malé u toho budu číst nebo nevím. Řekni mi, jak jsi docílila toho, že Sabinka sama usíná. Mně se to doteď nepovedlo a to bude mít Nelinka za chvilku 3
roky.
Jinak dárečky slavily u nás velký úspěch, až teda na to, že malá byla na Štědrý den fakt megaprotivná a přešlo ji to až u stromečku. Ještě u večeře byla na zabití, nechtěla jíst a kňourala, no děs, zato u stromečku byla nadšená, pořád jééé 😀 Dostala toho strašně moc, tak jsme si řekli, že příští rok to uděláme jinak a nedáme jí všechno 24., ale necháme třeba ještě něco na další den, protože nevěděla, s čím si má hrát nejdřív a pak jsem ji nemohla nahnat do postele.
Kristo, to je mi moc moc líto, že děti takhle zlobí. Ach jo. No, ale malá má zase taky období...dneska už jsem vypěnila. Já jsem zjistila, že jí vadí jakékoliv změny režimu, prostě teď o Vánocích jsme všichni doma, tak se chová příšerně. Nechápu, že někdy je naprosto v úpohodě, nechá si vše rozumně vysvětlit a pak najednou jí začne nějaké období a vzteká se, nic jí nebaví, pořád ječí...a mně tečou nervy.
Jo a za Nelinku jsem nic nedostala 😠 , ale teď chci zlaté náušnice a vyberu si nějaké pořádně drahé, když jsem napoprvé utřela nos 😀

plechajda
26. pro 2009

Ahoj holky 🙂

ja jsem asi drzak na entou 😉 Posluju porad, obcas lepsi obcas horsi v noci me to nebudi takze mam klid.
Dalsi KO mam na silvestra 😠 pac ve stredu jak chodim uz tam bylo objednanych 22 zenskych a silvestr nebude jinej....proste at zije babyboom a ty kecy v novinach ze uz jako neeeeeni at si strcej za klobouk 😝 😠

jinak ja za Matyska taky nic nedostala a ted s tim taky nepocitam..u nas se tohle nejak nedrzi a nikoho nutit nebudu ze jo 😉

Na jednu stranu uz chci mit odrozeno protoze s tim pupkem uz toje fakt husty, ale na druhou stranu si to zas vubec nedokazu predstavit mit doma zas to prtavy mimi 😕 😅 myslim ze k jinymu tematu se vyjadrovat nebudu, pac me se nepostesti mit tak hodny deti jako ma devil a tudiz inet uz nestihnu vubec... ☹ Mates je sileny torpedo takze s toho mam dost obavy...ale co se da delat...

Jdu chrnet takze dobrou 😉

krista
26. pro 2009

Kačko tak tohle se mě asi netýká: "Co s volným časem při dvou dětech" neříkám že volný čas se nenajde, určitě ano, ale neni ho tolik, abych se musela ptát co s ním 😅

Samso vůbec mi neříkej, že tvoje malá ještě zlobí, když se ti kouknu do pasu, vidím jak je velká a je to moje noční můra, že malá bude ještě v tomhle věku uvztekaná, bude mít problémy se spaním a já nevím co ještě ☹ já musím říct, že přes den se polepšila, ty vzteky už nejsou co bývaly, nejsou to hodiny, určitě se to dá zkrátit na pár minut, jedna nebo dvě, záleží o co jde... ale nabylo to na agresivitě, kousání do stolu, do gauče, mlácení kolem sebe... nic neobvyklého.

A já ani nevím jestli jsem to sem psala, ale u nás večeře prakticky nebyla žádná, nejdřív malej strašně řval, pak se uklidnil v lehátku, ale malá jíst nechtěla a mě teda přešla chuť, tak si manžel dal jeden řízek a šlo se na stromek, když se děti uložili tak jsme se dorazili, vánoce byly úžasný, i dneska, prostě všechno, ale jak malá večer tak strašně vřískala, tak se cítím hlavně uvnitř tak špatně 😔

Garfi já ti fakt nevím, my všechno svádíme na zuby, ale na tohle už by ji musely snad lézt i ty pětky nebo nevím, já vážně nevím, ptám se jí a ona jak nemluví tak nic nepoví, prostě to tak strašně nechápeme a tak strašně bychom rádi 😒 Nevím kde na to v lednu vezmu čas, snad si manžel bude muset vzít dovču, protože to musím na alergologii, s dětma k obv., oční, pak máme všichni zubaře, já endokrinologii... no otřes 😖 a děkuju za ty síly, snad to pomůže. Malýho teď kojím v noci po 2h a od takových 3h už po 1h, před chvilkou jsem tam byla, to je taky na budku 😲 už i manžel říkal, že mě do kojení nenutí a jestli chci ať přestanu že to třeba bude lepší, nebude tak nadmutej a bude líp spát, ale já prostě nějak nechci, když to mlíko je, asi bych si to vyčítala.

Plechajdo třeba to u vás bude právě super, když si myslíš, že to bude hrůza, moc bych vám to přála, aby šlo všechno hladce 🙂

On náš malej je zlatíčko, ale nesmí ho trápit ty prdíky a ty ho bohužel trápí 😒

kacici
26. pro 2009

Kristo - drz se,urcite se taky poradte,my jdeme k psycholozce 13.1.,tak pak par rad pisnu.Tercu kdyz chytne hysterak tak taky nechapu co to do ni vjelo. Vcera po 3 hod. odp. spanku desny rev a skoro hodinu knourala a brecela 😔 Mela teda naruseny rytmus dne,zjistila jsem ze nejvic ji paradoxne vyhovuje byt v posledni dobe u me a byt doma - nema zajem nekam chodit a ze vseho nejvic nenavidi planovane akce - napr. nejake besidky apod.Hold je individualni,mezi detma si rada hraje,kolektivy ma rada,ale nikdo ji nesmi do neceho nutit,chce byt spontanni,coz je nekdy pruser 😅 A ten jeji rev a vztekani,bohuzel vcera u babicek hrozny,ale nedam v posledni dobe dopustit na to pevne objeti,hodne a fakt hodne se to zlepsilo 😉 Ona ma teda nekolik tech vybuchu v mem naruci,sedime treba i hodinu,ale vazne se to vyplati 😉 . Ale ja si to muzu dovolit,Naty je naprosty andel,ona i po spanku lezi i hodku sama v posytlce a hraje si s plysaky.My vazne nevime ze mame druhe dite 😅 ,ja kolikrat zapomenu,ze jsme ji jeste nedala najist,nebo ze je stale v postylce,kdyz litam kolem Terezky
Uz i Ales si vsiml,ze od te doby co nekricime,jen ji pevne obejmu je to lepsi.Sice teda pred 14 dny mela naprosty navrat do miminka - dudlik,pleny zpatky,ale uz je to azse o.k.,dudla prokousla a ted uz ji vadi,ze je dudlik au a plny si sama zacala sundavat,docela jsme byly v soku,ze se nam pocuravala,tak snad byla jen nastydla a nebylo to k zarleni na malou.

kacici
26. pro 2009

Jsem ale fakt ve velke zaprahu,musim se ji vic venovat a hlavne vecer vyzaduje moji pozornost a musim ji cist a hodne zpivat,nastesti pak usina uz sama.Jo a stale nemame jedinou petku - ymslim zubiska protivny,ma to tam natekle a stale me rika,ze ji to boli,kurna kdy uz ty posl. stolicky vyrostou,za chvilku budou rust Naty a me odvezou 😀
nejhorsi je kdyz zacnou obe v noci brecet,jedna ze ma hlad,druha spis potrebuje nekoho k sobe(Terezka) a vyberte si kdyz jste treba sama doma.Ja vetsinou dokojim a hned bezim za Terezkou.Kdyz je Ales doma,je u T. on.

kacici
26. pro 2009

Devil - to je parada,ze jsou holcicky tak hodne 😵
Ja si to bohuzel taky ze zacatku strasne chvalila,ale zmena prisla az dyl,po tretim mesici je snad reakce na miminko u nas nejhorsi. Ale kazde dite je jine,takze vsem preju aby bylo starsi ditko v pohode a netrapilo se tim ze ma mladsiho sourozence 😉

kacka79
27. pro 2009

Dobré ránko 🙂

No Kacici doufám, že se Vám to u Terezky brzy zlepší, je už taky veliká holka 😉 Hlavně písni co u toho psychologa... kamarádka má holčičku starou jako Náš Fík / 2,5 roku / a taky s ní byla, je někdy hrozně ukňouraná a měla hrozné problémy se spaním... no v první řadě jim byl doporučen naprosto pevný denní režim bez jakýchkoliv výkyvů... no to si popravdě neumim představit s našim stylem života 😲

Krista to s tim volným časem byla samozřejmě ironie, až všichni odrodíme, tak budeme asi pěkně ve smyku 😀 😀

Plechajda tak to máš KO den před termínem, tak držím palečky, ať už se to rozjede 🙂

devila
27. pro 2009

AHOJ HOLKY,
tak vás uklidním, Sabinka dneska spinkala sice zase celou noc, ale Sofinka se budila častěji a jednou jsme byly vzhůru i skoro dvě hodiny, takže dnes to ideální nebylo. Ale alespoň, že je Sabinka hodná.

Kristy - je mi to strašně moc líto, že ti malá tak vyvádí. Určitě k těm doktorům zajdi, není možné, že by se to nedalo nějak řešit. Držím pěstičky.

Plechaj - pořád nic?

Kacici - já myslím, že ve většině případů čím je menší věkový rozdíl, tím lépe to děti snášejí to druhé mimi. Teda u Kristy to bohužel tak není. Ale známe mi to taky říkaly.

Samso - malá tak nějak usínala od malinka sama, to bylo do 10 měsíců, pak najednou jeden večer začala řvát a do 14 měsíců jsme ji museli uspávat, ale pak už nás to přestalo opravdu bavit a manžel začal malou "cvičit", že ji nechal prostě plakat a cždy jsme na ni jen "hukli" HAJÍ A SPÁT a ona si na to po týdnu zvykla a zase spinká sama.

krista
27. pro 2009

Ahojky 🙂

Kacici u nás je to hrozně podobné, zrovna teď ji tady hubuju za toho dudlíka a nechce mi ho dát 🙄 a jakmile jí někdo naruší rytmus tak je taky zle, kamarádka lítá s klukem pořád někde venku a nemají vůbec žádný rytmus v 17timěs., on jí usne kdekoliv, i někde na zemi, no nechápu 😲 🙂 na toho psychologa držím strašně palce a moc jsem zvědavá jak to bude probíhat, já nedávno šla kolem dětské psychiatrie, doufám, že tam jednou malou nepovezu 😅 😔

Devil já jsem s malým běžně v noci vzhůru, dneska to bylo nějak od 4h-5h a pak už spal stejně jenom do šesti a strašlivě vřískal, v 6h se vzbudila malá, tak tam MM šel a chvilku tak s ní byl, potom jsem si pro ni došla já a MM nechávám ještě vyspat, potřebuje to víc než já, ani si nepamatuju kdy si naposledy vyspal 😖
Malá je šikulka s tím spinkáním, u nás se furt všechno horší a lepší a furt dokola, ani nevím jaké to je, aby nám něco vydrželo v klidu na pořád.

Jinak si ale nemyslím, že je to malým věkovým rozdílem u nás, to určitě ne, mít dítě po roce a půl, po třech letech, po deseti... tak to bude pořád stejné. Tady nejde o to jak se chovají společně, ale jak se chovají jednotlivě - malýho trápí prdíky a malá je prostě taková no... a já se obávám že jí to vydrží nejmíň do školy, můžu být ráda, že jsem s ní doma do 4,5 let pokud mě něco nevyžene do práce dřív, ale myslím si, že ještě do tý práce budu chodit z nich ospalá 😝

plechajda
27. pro 2009

Dobre rano 🙂

Devil hele ja myslim ze ty 4 spunty co to dole drzej jsou hooooooooodne pevny, takze az se neco bude dit pisnu ale jinak drzim 🙂 Bricho mam pocit mam az na hlave, je proste porad dooost vysoko, takze tady se ani nic nechysta 😉

ale tech par dnu navic uz vydrzim a aspon budem mit rok narozeni 2010 😀

kacici
27. pro 2009

Ja holky dost verim v ten treti rok a az bude mit vsechny zuby,ze to bude parada 😉 Ted je sok delit se s nekym dalsim o mamku,rostou posledni stolicky,ona neskutecne trpi s kazdym zubem a my teda s ni 😒 a tim ze se trochu vratila ve vyvoji zpet,tak na ni nechci tlacit. Ale pokud se to nesrovna ani tretim rokem,tak nas s A. odvezou 😀 😀 😀
Ono fakt ale zalezi na dni - vcera byla milionova u nasich a me segry a to taky cely den nespala.Tam byla nadsena z darecku,chodila krast cokoladu(potvurka doma ji nesmi,trpi v posl. dobe na zacpu),tak jsme s A. byli nadseni a dnes v noci opet nekolikrat za noc plac - ale to musi byt fakt k tem zubum a nebo toho bylo na ni moc zazitku.
Pevny rad docela dodrzujeme,kdyz jsme doma bez tatky. Vi ze se jde rano ven a to i presto dela sceny,protoze miluje byt doma,no sama sjem zvedava co me psycholozka poradi,doufam,ze nas hend nebude hnat na psychiatrii - to uz bych asi vylitla ja,kdyz k tomu neni vylozene duvod.Pokud bude a bude to mit opravneny tak jo,ale leky ji stejne zadne nedam,z tech deti jsou pak bud chodici mrtvolky a nebo jeste vetsi hyperaktivci 😔

nicole_11
27. pro 2009

Ahoj holky...tak to Tedík na vánoce moc hraček nedostal, hodně jich dostal na narozeniny a přišlo nám zbytečný je kupovat, když si s nimi stejně nehraje...nejvíc ho baví mlátit do kastrolu a kostky, dostal malou židličku a pořád na ní sedí a hraje si u stolku, já mám fakt štěstí, že Tedík je strašně samostatnej a vyhraje si sám, třeba hodinu- dvě hodiny mě neotravuje a hraje si, občas mi donese ukázat nějakou hračku nebo knížku, a pak zase odejde a jde si hrát...jinak houpací kůn od dědečka ho zatím nějak nezaujal, tak se na něm za tím houpu sama 😀 on je dost těžkej, tak unese i dospělýho člověka 😉

a Tedík taky neusíná sám, musím být s nim v pokoji a on pak usne a ted má novinku, musí mi hladit vlasy, jinak neusne 🙂 a Ted jak začal chodit spávat až odpoledne, tak usíná večer až v po 21h,ale vstává až mezi 8 a 9

nicole_11
27. pro 2009

A ani mi tady nemluvte o zubech...Tedík má jen 4 ☹ narostly mu až v roce a ted čekáme na další a pořád nic 😠
Jinak tchýně pořád tvrdí, že pokud dítě vyrůstá v harmonické rodině, kde se lidi nehádají a žena se v těhotenství nestresovala, tak pak je i dítě klidné, no ja se jí snažím vysvětlit, že tomu vždycky tak není, ale ona se ohání psychology, že ti to tvrdí, tak jsem ráda, že Tedík je klidas, jinak by to byla naše vina 😒

devila
27. pro 2009

nicol - tak hlavně, že koník slouží alespoň tobě 😀. To je fajn, že Tedík si dokáže hrát i sám. Sabinka si hraje sama, když dělám něco v kuchyni, tak toje hodná a opravdu se zabaví. S tím hlazením vlasů je to jak u mého bráchy. 😀 Mamka musela hodinu klečet nad postýlkou aby ji hladil dokud neusnul. 😀

No mě holky spí, tak jsem teď stihla vyžehlit plenky a pár věcí, umýt a utřít nádobí, dát prát pračku, naobědvat se. Sofinka se sice do toho vzbudila, ale jen se napapala a šla zase spinkat za tatínkem do ložnice 🙂 Já tak doufám, že to vydrží takto dlouho. 😖

kacici
27. pro 2009

Nicol - tak my jsme asi vyjimka 😅 - tehu s terezkou bylo naprosto uzasne,byla jsem v klidu,doma,zadne stresy.za to s natalkou,nervy na pochodu,unavena,vycerpana.No a terezka je certik od narozeni,naty vazne andel,uz zase spinka,dnes po treti a fakt dnes jeste ani jednou nebrecela,obejme svoji plenu a spi.
Terezka ma problem s usinanim,ted ji musim hodne zpivat(Ales obcas rejpne,ze nemuze usnout prave z toho zpevu 😀 ). Doma se nejak nehadame a pokud ano,ne pred holkama,snazime si vse vyrikat bokem´
Kdyz on co clovek to jiny nazor,myslim ze je to hodne dane jake to dite je uz od narozeni a vlivy kolem na nej sice maji taky nejaky ucinek,ale uz ne zase tolik.
ted uspava T. manza,ona pak usne mnohem lepe,kdyz tam s ni chvilicku jsme,naty naopak to pekne rozhodi,kdyz si ji dame mezi sebe,ta je zvykla ve sve postylce a musime pryc z mistnosti

ren82
27. pro 2009

Ahojky holky,
víceméně nestíhám. Chodíme po návštěvách a dneska má přijít návštěva pro změnu k nám. Filda usnul a manža to taky zalomil, tak mám chvilku.
Garfi, kontrolu mám 5.1.2010. Uvažoval, že by mě mezi svátkama poslal na KO do nemocnice ať jsem klidnější, ale to jsem odmítla. Je to asi 30km a manža bude chodit do práce, takže by mě stejně neměl kdo odvést.

Já za Filípka dostala náušnice z bílého zlata. Už teď manža uvažuje co mi koupí za malou. Ale asi si také vyberu něco praktičtějšího. 🙂

Devil, ty máš ale hodné děti. Snad se mi také narodí klidné miminko, které bude krásně spinkat. 🙂 Ale i kdyby ne, tak hlavně ať se narodí zdravé. Všechno ostatní se nějak přežije.

Kači, my teď také bojujeme s tím chodit na procházky. Někdy se totálně zatne a ven ho prostě nedostanu. Dneska už byl oblečený na procházku s tatínkem a u dveří se zasekl. Ven nééé! Domááá! 😠 A to vždycky tak rád chodil ven.

Plechajdo, drž se . Já cítím s tebou. Břicho mě už šíleně otravuje. A jsem na tom jako ty. Už bych to také chtěla mít za sebou. 🙄

kacka79
27. pro 2009

Tak u nás s tím spaním - Fíla spal ze začátku v kolébce, pak cca do 10 měs s námi v posteli, ale pak už to bylo hrozný, nevyspali jsme se nikdo...tak jsme ho dali do vlastní postýlky a večer při usínání teda řval jako tur 😔 Ale vydrželi jsme a trvalo to 3!! dny a od té doby spí celou noc, takže to je takový moje malý vítězství.. nikdy jindy jsem ho totiž plakat nenechávala, úplně mi to rve nervy, když ty děti pláčou.. ale tohle jsme vydrželi a nelituju, u druhého to udělám taky tak.. do toho roka to řešit nebudu a pak půjde do pelíšku 😵

devila
27. pro 2009

Holky, asi jsem to zakřikla - malá začíná zlobit. chce být jen na rukách a jak ji položím, tak řev. Celý den krásně spinkala, jen se vzbudila na jídlo a zase usla. Ale od tří jak ji položím, okamžitě se probere a řev. Manžel šel do práce ☹ Ale mamka říkala, že přijede i na noc, at si taky odpočinu, takže teď uspává malou. Sabinka teda zatím zlatíčko - snad se to taky nezmění ☹

nicole_11
27. pro 2009

no kacici já si taky nemyslím, že za chování dětí můžou vždycky rodiče, v hodně případech to tak je, ale prostě někdy je za tím něco jiného, a taky svoje dělá povaha, taky jsem zvědavá co vám řekne psycholog, ale je zvláštní že už tak malé děti musí navštěvovat Dr., člověk by řekl, že tam chodí lidé, kteří něco zažili a nemohou se stim vyrovnat a co tak malé dítě může trápit 😒 ale ted jsem četla, že i malé děti mohou mít těžký deprese 😢

jinak Tedík spí celou noc od té doby co jsem ho přestala v noci kojit, takže od roku, jen občas se probudí, ale to tak jednou za čas, spíš se v noci budí, když nespíme doma, takže jsem si říkala, že u druhého dítěte odbourám noční kojení dřív abych se vyspala, ale jak vidím u vás ne vždycky to zabere

nicole_11
27. pro 2009

Devil já naštěstí nemusím klečet nad postýlkou, lehnu si vedle do postele a on vytáhne ručku z postýlky a hladí a někdy usnu dřív než on 😀

mariap
27. pro 2009

Ahoj holčiny,

dúfam, že ste mali všetky pokojné sviatky. Ja som Vám ani nestihla popriať šťastné a veselé. Nakoniec sme sa s manželom rozhodli ísť na Slovensko a poviem Vám, že odkedy som doma začala baliť, tak som sa ešte nezastavila. Miško je samozrejme nadšený z babi a nového prostredia, kde sa hrá na prieskumníka. Anička má zase v noci strašné koliky, takže moje predsavzatie o tom, že si prídem domov oddýchnuť je v .... (však viete kde) 😝 . Nestihla som Vás ani dočítať, len som postrehla, že Krista tiež statočne bojuje...tak prajem veľa síl a pevné nervy. Devilo, super, že máš druhú princeznú tak úžasnú a prajem Ti, aby jej to dlho vydržalo.

No a som strašne zvedavá, kedy nám porodí Plechajda 😎 , po nej to tu pojde ako na bežiacom páse. Holky držím palce aby to prebehlo v pohode. Ja už zase musím ísť za mojou ubolenou princeznou.

samsa
27. pro 2009

Ahoj holky,
fuj, ještě, že ty svátky obžerství končí, skočila jsem na váhu a mám +9 kg, takže asi zase dám nahoru těch 12 jako s Neli. A to jsem se teda fakt nepřejídala, ale člověk semtam zobne cukroví a už to je 😠
No s tím uspáváním, zkusím to jak psala Kačka, prostě druhé dítko nechám kolem roku vyřvat, zní to drsně, ale nedovedu si představit, že bych uspávala obě děti způsobem jako Nelinku. nelinka vyřvatelná nebyla, ta se rozječela tak, že se pozvracela a bylo....na to fakt nemám nervy. Tak jen doufám, že druhé dítko bude klidnější, ale spíš se psychicky připravuju na to, že ne.
Jinak musím se přidat k tomu, že u nás, jakmile je jakékoliv vybočení z režimu, tak je zle. V podstatě je nejspokojenější, když je se mnou a máme pevný řád, ví že ráno budeme spolu vařit, pak jdeme ven, pak se obědvá, pak si chvilku hrajeme a buď jde spinkat (což už je málokdy) nebo si odpoledne hrajeme a pak jdeme ven a pak už přijde tatínek, jde se koupat, koukne na večerníček a jdeme číst pohádky. Nemá ráda, když chodíme za kamarádkama, jak nemá to svoje, tak je protivná, ukňouraná, ječí...nevím, kdy to skončí. je pravda, že už je o hodně lepší a mívá super období, kdy je fakt zlatá a pak to zase začně nanovo. Přiznám se, že se dost bojím, až bude mrně na světě, malá bohužel žárlí už teď a bojím se, co bude, někdy si říkám, že jsme měli s druhým počkat, až by šla do školy, ale zase mě tlačí věk a druhé jsme chtěli...asi to bude boj a fatk začínám mít bobky, dokonce jsem to včera ořvala, že to nezvládám. Tak se držte všechny 🙂

nicole_11
27. pro 2009

Samsa mluvíš mě z duše, když jsem čekala Tedíka, byla jsem štastná a nadšená od prvního okamžiku a to taky nebyl úplně plánovaný, ted mě zmítají pocity, že nevím jestli to zvládnu, že jsme se měli víc chránit a počkat ještě, a prostě nejsem z toho tak nadšená jak u Tedíka a strašně mě to mrzí, ale postupně jak mě začíná růst bříško a chodím na UTZ, tak se začínám těšit a představuju si jak bude vypadat a co to hlavně bude a už i chci aby bylo na světě, ale strach jak to zvládnu mám stále 😒