V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
15. srp 2009

kacici : u prvního těhu jsem doufala, že snad hormony zařídí, že nebudu mít aspoň chvíli pleť pořád jako puberťák 😖 No ani teď na tom nejsem líp. To mám asi po mamce, ji akné trápilo až do 42 let!, kdy jí kvůli myomům vzali vaječníky, přestala menstruovat a bylo po akné. Takže doufám, že do důchodu vymyslí nějaký kombinovaný krém proti vráskám a akné dohromady 😠 😅

krista
16. srp 2009

Kacici tak to je paráda, ještě to Terku víc napraví ta ségra 😵 tohle vědět, tak do toho jdete i dřív ne? 😀
Nějak se s tím kojením popereš, uvidíš 🙂 a jak říkáš kdyby ne, tak se svět nezboří, i když vím, že to potom každá vnímáme jako určitý selhání 😖 já jsem v porodnici byla na prášky ještě než se mi udělalo mlíko 😖

Samso někdy jsou třeba horší ty teploty bezdůvodný než sem tam nějaká rýma... Kristý ta na teploty moc netrpí, tak já jsem vždycky vedle když ji má a hlavně je hodně protivná 😅 což teda chápu 😉
Mě teda kojení na sále ještě tak nevadilo, malá byla z břicha strašlivě ospalá, tak to se ještě dalo 😀 ale jak jsem ji prostě pořád přikládala, abych se rozkojila (měla jsem ji na prsu v porodnici celou noc 😖) tak to rozpraskalo a udělala se mi ta jedna ragáda, pak se to přesunulo i na druhý prso, no otřes 😝

Garfield to je fajn, jak jste to měly s pani spolubydlící 😀 nám tam na pokoj věčně někdo vlezl, třeba i můj tchán 😠 takže tam se člověk bál i v klidu kojit, aby mu tam nevpadl někdo... ale to byl většinou ten tchán nebo švagr, teď se odstěhovali 270km od místa kde budu rodit, tak bych jim nejradši dala vědět až bude malý měsíc na světě, aby se nesebrali a nejeli ke mně ještě v den porodu, řekla jsem že tentokrát tam nechci nikoho až podle situace... protože mě pořád někdo otravoval a to doslova.

Já si třeba nemůžu stěžovat zase na ten spodek, bylo to teda příšerně pár dnů po té, ale myslím si, že do měsíce to bylo dobré, už fakt nevím přesně, podle mě to ale bylo jen díky nástřihu, trošku doufám, že teď mě stříhat nebudou, ale v duchu si myslím, že budou 😖

Já mám holky v obou dvou těhu pleť dobrou, to si myslím je možná daný i tím, že dítě ze mě krásu nebere (protože malá mi neni vůbec pododbná, má jen barvu očí) akorát se na mě podepsaly ty neštovice, jsem příšerně flekatá a jizvatá v obličeji a to jsem si říkala že obličej je jediný normální co mi zůstalo, když už břicho a tělo mám snad všude popraskaný... tak už nemám nic no, všechno jsem dala dětem, když se to tak vezme 😝

kacka79
16. srp 2009

Ahojky, no jak tady píšete o té porodnici, to bylo taky pěkný... když si na to vzpomenu - ty síťovaný gaťky 😀 No na to už se teda fakt těšim 😝

Co se týká pleti - tak zatím dobrý, i při Fílovi to bylo OK, jen ty vlasy mám teď jako poch...ou slámu 🤐 A vůbec nejdou upravit.. no děs.

Krista já měla neštovice v 15 letech a jizvy mám trošku v obličeji taky - hlavně na čele ☹ Jsem ráda že jsem Fílu nechala očkovat, je to fakt hnusná nemoc 😝

garfieldmail1
16. srp 2009

No já jsem zvědavá, jak to bude s těma očistkama teď, kacici o tomhle píše docela optimisticky 😵 . Minule jsem krvácela celé šestinedělí, pak asi týden klid a přišla menstruace 😖 A celé to šestinedělí jsem teda trpěla s vložkama, na které teda nejsem už od střední školy zvyklá, obzvlášť v noci to je něco 🙄 Ale použít tampon jsem si raději netroufla....

A co vložky do podprsenky, já jsem se bez nich teda ani nehla, nejméně jedna krabice na týden, vyšlo mne to teda na dost peněz 😠 Takže nechápu, že někdo normálně kojí a tohle třeba vůbec nepotřebuje. Nejvíc mne asi štvalo, že jsem kvůli tomu musela být v podprsence 24 hodin denně, fakt pohodlné 😒

Holky, začínám si být stále jistější, že už opravdu cítím pohyby mimi. No teď zrovna, jak o tom píšu 😵 😵 😵 To už určitě nejsou střeva 😀 Konečně! 🙂

samsa
16. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Jé Garfi, já už chci taky pohyby 😵, tak gratuluju. Jinak hlásím, že malá je od noci bez teplot, snad už je to pryč, ale nevím, co to zase teda bylo 😔
Fuj, očistky, taky jsem je měla celé šestinedělí, tak doufám, že to už nebude 😝 Vložky do podprdy jsem nepotřebovala, nic ze mě neteklo, jen jednou, když měla malá asi měsíc a v noci zaplakala, tak se mi ukápla 1! kapka, jinak nikdy nic, takže jsem vložky dala kamarádce a teď už je kupovat nebudu. Zato se do porodky vyzbrojím kupou bepantenů na bradavky, jestli to budou zase muka jako posledně 😝
Kacko, jo, jo, síťovaný gaťky 😀 , ale zase dobře schnou 😀

kacka79
16. srp 2009

Jéé holky, no já měla taky balení vložek do podprdy tak na týden, teklo ze mě mlíko snad 24h denně 😀 😀 . Hlavně kojení na veřejnosti bylo bezva: vyndala jsem prso č.6 / normální stav č.2/ a z podprdy vypadla ta vložka a když se Fíla hned nechytil, tak tam stříkalo to mlíko, no jako dojná kravička 😀 😀

Samsa, já už se taky těšim, až ucítím konečně, jak tam sebou prcek mrská!!! Včera když jsem si lehla, tak jsem něco málo cítila, ale myslim že je to ještě brzy... A jsem ráda, že už jste bez teplot, taky mě to vždycky vyděsí, co to zase je ☹ ☹

samsa
16. srp 2009

Kacko, teda ty jsi dojnice 😀 , holky, tohle já vůbec neznám, ze mě nic nestříkalo a ani já sama jsem skoro nic neodstříkala. Když měla Neli 5 měsíců, tak jsem jela na druhý konec republiky dodělávat školu při zaměstnání, jela jsem na 1. den a potřebovala jsem nadojit cca 800 ml mlíka. Protože jsem byla hloupá, tak místo, abych koupila Sunar (jeden den by to přežila), tak jsem po 10 ml odstříkávala. Mně fakt víc nešlo a to jsem měl doma odsavačku medela, která z kamarádky vytáhla za 3 minuty po kojení 100 ml. Ze mně teda těch 10 ml, já to střádala snad 2 měsíce 😀 , ale nakonec jsem nastřádala.
Kacko, mně se předevčírem taky zdálo, že jsem ucítila zašimrání, ale asi to byly střeva, podle mně je moc brzo, ale doufám, že za cca 3 týdny už bych něco cítit mohla.

krista
16. srp 2009

Kačko malá už je chytla ty neštovice, dřív než jsem se vlastně stihla rozhodnout co jí naočkovat nechám, tak je má za sebou a má taky pár jizviček v obličeji, ale neni to tak hrozný. Já bych se těch svých jizev nedopočítala a i v dekoltu, no nevypadá to hezky 😠

Garfield to je paráda, moc gratuluju k pohybům 😵

Vložky do podrpdy se taky staly mou nedílnou součástí, nosila jsem je hodně dlouho, ale celej rok kojení to nebylo, to už jsem neměla toho mlíka tolik tak to šlo i bez nich 🙂

Očistky přesně jak píšeš Garfield celé šestinedělí a pak přišla jakoby MS a trvala ještě 15 dní 😠 a na vložky taky nejsem zvyklá, obzvlášť když mě můj uřvaný novorozenec málokdy pustil do sprchy, no hnus bléé 😝

Co se týče síťovaných gaťek, tak ty jsem měla ale byly pro mě hrozně nepohodlný, nevím proč 😖 teď mám jedny a asi sedmery bavlněný do porodky, nevím jestli tobude stačit 😅 jsou to kalhotky za 15,- od vietnamců, tak je mi fuk jestli je zničím, ale cítím se v nich líp 😉

Samso jsem ráda, že jste bez teplotky, taky nevím co to bylo, hlavně ať už je lépe 😲 🙂
Ty jsi mě pobavila s tou odsávačkou 😀

Holky ty pohyby určitě přijdou brzo a hlavně když je nebudete zrovna čekat! 🙂

kacka79
16. srp 2009

Samsa 😉 snad už se těch pohybů brzy dočkáme, viď?? No já jsem si to vždycky večer užívala, když jsem si lehla do postele a Fíla začal řádit 🙂

marinka
16. srp 2009

Ahojte holky, tak já jsem ve 26 tt, první prďola má 22 měsíců a zatím jsem říkala, že je to pohodka, že ani nevím, že jsem těhu, ale posledních pár dní mám nějakou krizi, Aničku zlobí zuby a hrozně blbě spí v noci, včera mi prořvala tři hodiny a já jsem z toho byla úplně vyřízená, celý den zimnice, bolel mě celý člověk, hlava..Dneska spala líp, tak je to lepší, ale pořád se cítím hrozně unavená, byla bych schopná prospat celý den..Navíc manža začne od podzimu jezdit domů jenom na víkend, vůbec si to nedokážu představit, že tu budu v devátém měsíci celé dny s malou sama, to bude psychóóó. Prosím, prosím o povzbuzení 😵

kacka79
16. srp 2009

Ahojky Marinka, vítám Tě mezi námi 🙂 Tak to bude celkem náročné, když budeš přes týden sama, ale já mám manžu taky často pryč, i když teď už míň 😎

kacka79
16. srp 2009

...ale ženská zvládne všechno, viď?? 😀

samsa
16. srp 2009

Marinko, ahojky 🙂 Mně manža jezdí domů až večer a o víkendech je tak unavený, že stejně je skoro všechno na mně. Určitě to zvládneš, bude to těžké, ale zvládneš. A co třeba babičky nebo by občas starší dítko mohla pohlídat kamarádka. Já se celkem bojím toho, že první měsíce je člověk pořád s mrnětem u dr., kyčle, ledviny, dětská mudr., fuj, nevím, jak to budu zvládat s oběma. 😝 Ještě k tomu v zimě.
Kačko, snad se dočkáme, já se na ty pohyby taky těším, jen doufám, že to nebude takový fotbalista jako neli, ketrá mi málem vykopala duši z těla. Brala bych kliďase jako má v bříšku Krista.

marinka
16. srp 2009

Díky holky, jste zlatíčka 😵 Já vím, že ta krize zase přejde, zoubky se proříznou a bude líp, vyspím se a budu mít víc energie 🙂 Ale pamatuju si, jak byl ten konec těhu náročný posledně a to jsem si mohla lenout, kdy jsem chtěla a měla jsem celkově lehárko a stejně mě hodně bolela záda, furt mě pálila žáha a to jsem tu měla manžu a nikdo se mi tu neprdolil 😅 Ale zvládne se to, to je jasný 😀

samsa, moje mamka mi malou občas pohlídá, ale pracuje a má tolik zájmů, že neví co dřív,ale jednou týdně se snaží..S kamarádkama se snažím vídat co nejdřív, to je taky fajn relax, když si prckové hrajou, my pokecáme a odpočinu si

krista
16. srp 2009

Ahojky holky 🙂

Tak já se taky řadím do klubu manželek, které mají manžely doma až hodně pozdě večer a ne všechny víkendy, třeba za 14 dní budeme samy celý víkend, nějak jsem si zvykla a řekla bych, že jsme si o to cennější a vážíme si každé chvilky spolu, určitě je to náročné, některé dny opravdu nemůžu a mám pocit, že se na mě všechny sype, ale člověk opravdu vydrží všechno když musí a hlavně ta pravá zkouška teprve přijde - sama na dvě děti 🙂

Maličko doufám, že malý bude opravdu hodňoučký, tak jako je v bříšku 😵 Poslední dobou se hodně boulí, že to i bolí a je to dost často a taky strašně často škytá, to dřív nemíval, četla jsem tu téma a tam se řešilo jestli to souvisí s refluxem, malá mi po jídle zvracela do roka a taky dost škytala v břiše, tak snad malej taky nebude tak "zvracecí" 😖

Samso zrovna tohle pořád omílám manželovi, že se picnu z toho prvotního lítání po doktorech, je toho hodně i když je mimčo zdravý a co teprve když ty děcka něco trápí 😅 říkala jsem mu předem, že by bylo hezký kdyby si bral hodně dovolený, jinak dětskou MUDr. máme 5 kroků od baráku tak snad to zvládneme, ale to zimní navlíkání bude opravdu strašný 😝
Jinak moje kamarádka měla v bříšku taky takovýho flegmouška, vždycky mi tu plakala, že chce aby ji taky pořádně kopal, když já kdysi říkala co vyvádí Kristý 😀 a teď má takovýho pohodáře, že to snad neni ani možný 🙂 tak snad něco na tom bude 🙂

samsa
16. srp 2009

Kristo, určitě to bude zlatíčko, neboj. Já mám potvrzené od kamarádek, že komu se mimčo moc nehýbalo, tak se narodilo zlatíčko, neplakací, statické, papající. Naopak komu mimi v břichu bouřilo, tak bylo pak zle. Tak já taky doufám, že podruhé už takového uřvance mít nebudu, ale stát se může 😝 Ale je fakt, že se toho děsím, protože dvě takové bych asi opravdu nedala. A navíc vichni Lukáškové, ketré znám jsou móc hodní. On ti to vynahradí.

marinka
16. srp 2009

Holkýý, nestrašte, já mám v břichu divočinu skoro celý den 😅 Ale co si pamatuju, tak Anička taky řádila a byla zlaté a moc hodné miminko 😵

samsa
16. srp 2009

Jejda, Marinko, nechtěla jsem strašit 😔 , tak vidíš, jsi výjimka, co potvrzuje pravidlo. No, moje Neli teda v břichu řádila, obvykle mi břicho skákalo jako ve filmu vetřelec, a když jsem jela MHD, tak si na mě kolikrát lidi ukazovali, že jsem se až styděla. No a Neli teda byla a dosud je pěkný uřvanec a uvztekanec. Kojenecké období byl pro mě horor, nespala a celý den vřískala, v kočárku ani náhodou, ten jsem vůbec nevyužila, v babyvaku ani ergu být nechtěla, takže jsem ji měla celý den přehozenou přes rameno a pochodovala s ní takhle v parku i doma, prostě všude. řevy u nás přestaly, ale vzteky teda umí předvést 😝 Snad to druhé bude hodnější.

garfieldmail1
16. srp 2009

Ahoj Marinko! 🙂 Teda jednoduché to asi mít nebudeš, ale zdá se, že Anička je hodná, tak to zvládneš 😉 Kamarádka má dvě děti, jedno bylo v břichu flegmouš, druhé řádilo a obě jsou zlaté. 😉
To holt uvidíme, jaké to bude 😕 😅
Marinka a co to pohlaví? Nechcete znát nebo se ještě mimi neukázalo?

kacka : stříkající mlíko z prsu to znáááám!!! 🙂 Kvůli tomu jsem se snažila, abych nemusela kojit v obchoďáku, venku jsem se vždycky někde zašila nebo prostě otočila ke všem zády. A když měl Luky skoro půl roku, tak jsem zjistila, že v hypermarketu mají kojící místnost! 😕 🙂 Krásnou, čístou, útulnou. Zřejmě o ní věděl málokdo. No s dalším dítětem už jsem aspoň chytřejší 😎

samsa : no ještěže ty teploty byly jen chvilku. Jestli je Nelinka má často takhle vysoké, asi stačí málo a její tělíčko takhle zareaguje a hned se zase vzpamatuje 😉 No ale umím si představit, jak jsi z toho asi byla na nervy, když člověk neví, co se z toho vyvine 😖

Můj přítel chodí z práce brzy, jen vyjímečně má něco večer nebo o víkendu, ale to je třeba za 3 hoďky zase doma 🙂 Blbé je, že asi kvůli nízkému tlaku, jsem dopoledne vždycky hrozně unavená, točí se mi hlava atak. A to jsem doma sama, jak přítel přijde domů, tak už je mi dobře 😠 No ale ten závěr těhu si taky neumím s dítětem představit, ale Luky je naštěstí hodný, tak s ním to bude snad o to snazší 😵

Krista a Samsa : to teda už vůbec nechápu, jak to zvládáte. Doma takové rarášky a chlap nikde, to druhé dítko musí být andílek, to si sakra zasloužíte! 😵

marinka
16. srp 2009

samso, já vím 😉 Ale máš pravdu, že většinou to tak je, že divočák v bříšku divočí i po narození, aspoň co říkají kámošky. Jedna o mimču skoro nevěděla a má absolutního flegmatika 😀
Tobě teda přeju,aby druhý prcek byl spinkací a neplačící 😵

ahoj garfild 😵 😵 No Anička si umí taky pozuřit, ale jinak je to s ní teď moc fajn, jak už se s ní člověk domluví 😵 Písnu ti do IP..

marinka
16. srp 2009

A garfield, gratuluju k pohybům 😵 😵

krista
17. srp 2009

Ahojky 🙂

No tak jsem sama na toho prcka zvědavá 😀 už teď ho vnímám jako strašně hodnýho kliďáska, počítám že nějaký koliky ty první tři měsíce nás asi potrápí, ale byla bych ráda, kdyby to nebylo dýl jako u Kristý 😅 mě přijde že je dodneška nějaká uprděná - nevyprděná 😅

Samso já zrovna řeším, že bych malému koupila jinou korbičku na kočárek, ale říkám si, má to vůbec smysl, jestli bude kočárek nesnášet jako naše malá? 😅 😀

Holky a co se týče kojení na veřejnosti, tak já jsem kojila jedině v soukromí, třeba v autě, ale někde na lavičce bych to nedala, jak se malá vztekala, tak bojkotovala a to bylo šílený, to bych ukázala kozy opravdu celýmu světu než ona se najedla 😖 😝

A já musím říct (i když ještě nejsem asi zdaleka ve finiši) že ten závěr těhu není zatím tak hrozný, rozhodně lepší než s Kristý, zatím žádný bolesti nemívám, jen mě pobolívají záda a kyčle, někdy víc, jindy míň. Uvidíme co bude následovat, ale kdyby to mělo být jako s Kristý - ty příšerný posly noc co noc, tak vůbec nevím jak budu fungovat 😲

marinka
17. srp 2009

Kristi, já jsem na veřejnosti taky nekojila, mně to nějak vadilo 😅 Jako vůbec mi to nevadilo u jiných mamin, ale sama jsem měla ráda soukromí.. Vadilo mi to třeba i před tchýní 😅

No poslíčci, to bude sranda 😝

krista
17. srp 2009

Marinko mě taky nevadily jiný maminky, ale vadily mi ty pohledy, to jsem nedávno viděla maminku v obch. centru kojit na lavičce a lidi chodili kolem a čuměli jako kdyby tam dělala bůh ví co 😠 to jsem měla sto chutí jim něco říct 😝 a někdo je třeba hrozně pohoršenej když tohle vidí, to taky nechápu 😝 já jsem hlavně kojila doma vsedě s koj. polštářem nějakej měsíc, pak už mě ale tak strašně bolely záda, že jsem prostě nemohla v sedě, tak jsem se to musela naučit vleže a jedině vleže jsme to zvládly nějak pohodlně, takže u nás opravdu nouzovka kojení někde v autě nebo tak, ale pořád je to větší pohoda než shánět někde vodu na UM 🙂

kacka79
17. srp 2009

Holky a bolí Vás v těhu prsa? To jsem s Fílou neměla, ale teď mě hrozně bolí prsa - jsou fakt hrozně citlivý 😅 No každý těhu je fakt úplně jiný.. Tak jestli to kojení bude bolet ještě víc, tak už nevim 😖 Ale co bysme kvůli našim drobečkům nevydržely, co?? 😀 😝

Jinak já když někdy kojila venku nebo v restauraci, tak na mě taky všichni hrozně koukali, připadalo mi to fakt trapný, že tak čuměj..jak kdyby nikdy prso neviděli - a nejvíc čučeli ženský, to mě překvapilo 😅

marinka
17. srp 2009

Taky to nechápu, že lidi tak zírají na kojící maminu, co na tom je?? 😠 😖 Právě kvůli tomu jsem kojila radši někde v klídečku a soukromí a teď to budu dělat taky tak.Ale jinak se mi kojení moc líbilo a těším se na to 😵

Kačko,já mám hrozně citlivé bradavky. Prsa mě ani nebolí,ale bradavek se nemůžu ani dotknout 😅

krista
17. srp 2009

Kačko to je pravda, chlapi většinou sklopí oči a jdou co 😅
Prsa mě nebolí, ale je pravda že mě šíleně bolely s Kristý v těhu a bolely mě i zkraje tohodle těhu, ale pořád jsem kojila, tak nevím zda to bylo těhotenstvím nebo tím, že jsem kojila 😅

Tak já se na kojení taky těším, snad nám to půjde dobře, hlavně bez prasklinek, ragád, zánětů, to bych přála asi všem 😵

samsa
17. srp 2009

Ahoj holky, tak se jdu vydepčit, fakt u mě nemůže probíhat nic v klidu. Dneska jsem byla na krvi, no a vyžádala jsem si výsledky ze screeningu v prvním trimestru, které jsou sice negativní, ale... 😔 Riziko na M. Down mám 1:17 000, na Edwarsův syndrom asi 1:40 000 a na trizomii 13 1:70 000. To jsou supr výsledky, jenže mám strašně malinko hcg a ani pappA nevyšlo nejlíp, to hcg je jen 0,3 Mom, přičemž norma je 1 MoM. No a páč mi vyšly v minulém těhu blbě triply a strašně se to řešilo, tak vím, že snížená hladina hcg může znamenat vysoké riziko potratu. Minulé těhu nedopadlo a já se hrozně bojím, jestli to mimi ve mně žije, k mudr. jdu až ve čtvrtek. Kdybych aspoň pohyby cítila. Ty hodnoty, s nelinkou jsem neměla taky nejlepší, ale ne tak katastrofální jako teď. Takže je jasné, že triply vyjdou zase špatně a já budu mít celé těhu nervy jako s Nelinkou. Přemýšlím, že triply odmítnu. Holky, já se tak děsně bojím.

marinka
17. srp 2009

samso, ach jo, to mě moc mrzí, že máš takové stresy ☹ Neboj, miminko je určitě v pořádku,já teď vzpomínám, že u nás na diskusi měl taky někdo hodně nízké hcg a nakonec bylo vše o.k. Ty ostatní hodnoty ti vyšly krásně, takže bych tripply klidně odmítla, NTje stejně mnohem přesnější.. Drž se, za chvíli je kontrola a určitě budeš mít lepší zprávy!

Kristo, a když jsi přestala kojit?

samsa
17. srp 2009

Marinko, díky za podporu. Jsem z toho fakt špatná, protože u mě nemůže jít nic normálně. Už ať je čtvrtek, ať vím, na čem jsem.