V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
12. říj 2009

Garfield no ještě že v dnešní době tyhle "aktivity" pro prcky jsou 😉 Taky hodně využíváme... No neumim si představit být celý den doma, to by jsme se tady asi zbláznili 😀

krista
12. říj 2009

Ahojky holky,
nestíhám dočíst tak se předem omlouvám, přišla jsem se jen pochlubit, že mi psala pani že mi zítra dojdou ty kapky, tak jsem úplně natřesená na ně, dneska v noci jsme byli vzhůru od 1h tak nějak trhaně až do rána a přes den teda plakal míň, že nebrečel celej den, ale za to když začal tak byl dlouho k neutišení a sama nevím co je lepší 😅 uvidíme co nás čeká dneska 😕

Mějte se hezky a opatrujte bříška, páá 🙂

kacka79
12. říj 2009

Ahoj Krista, to to letí - lukymu už bude za pár dní měsíc 😵 Držím palečky, ať kapičky zaberou 😉

samsa
13. říj 2009

Ahoj holky,
Kristo, to je hrůza s tím nespaním. Doufám, že to Lukyho brzy přejde. Holky, asi hloupý dotaz, jak se ty prdíky poznají? Protože Neli taky řvala šíleně a skoro nespala, ale myslím, že prdy to nebyly, protože to z ní lítalo a taky po každém kojení kakala, tak jsem usoudila, že prdíky to nejsou. Prostě jsem myslela, že je uřvaná, ale teď si říkám, že jí třeba taky trápilo bříško a já to nepoznala.
Holky, jedna perlička, malá si chce hrát pořád na červenou karkulku, což spočívá v tom, že se oslovujeme karkulko (běda, když se spletu a řeknu nelinko) a ona mi říká babičko. Nosí mi v košíčku potraviny a já je jako musím jíst. Jenže ta potvůrka mi říká babi i venku 😀 Né, že bych vypadala tak hrozně, snad s babičkou si mě nikdo nesplete, ale lidi na nás teda koukají a otáčí se, je to legrace.
Jinka včera jsem vytáhla věci po nelince, abych věděla, co dokoupit, zjistila jsem, že mám hrozně málo bodýček, nevím, kam se poděly. Možná ty ošklivé, co na nich byly fleky jsem vyhodila, ale zase jaké fleky by tam mohly být...maximálně si malá blinkla a to se dá vyprat. Prostě budu muset dokoupit pár malých bodýček. zato dupaček mám na 3 děti, já je moc nepoužívala, raději jsem malé dala tepláčky a ponožky, ono bylo taky hned teplo, když se narodila. Taky nemám zimní kombinézu na mrňouska, tak o víkendu vyrazím do obchodu a asi ji pořídím, pak už se mi nebude chtít. Jinak mám snad všechno. Mimískovi jsem upletla 3 zimní čepičky, ať má taky něco ode mne.

krista
13. říj 2009

Holky kapky dorazily!!! 🙂

Samso tak to je prča s tou babičkou 😀 to bych se pobavila vás takhle potkat 😀

Prdíky - no já si myslím, že to poznáš podle toho, že to dítko jinak pláče, třeba je v klidu a pak začne najednou hlasitě plakat, rudne, kroutí se, vidíš na něm že vyloženě tlačí, i jinak dýchá a já malýho skoro prdět neslyšim a když už se vyprdí, tak je chvilku klid, snad to teda prdíky budou, nestraš mě... i když je pravda že už mě napadlo, že to maji prostě naše děti v povahách no 😔

Já jsem zjistila že jsem podcenila počasí tak jsem koupila od pani od nás z města na MMB ještě zimní zavinovačku Emitex, takovou tu co máte do autosedačky, kočárku... a je teploučká, je to až do vel. 80, tak z toho mám radost, protože je fakt kosa 🙄

mariap
13. říj 2009

Ahoj holky,
som vás zbežne dočetla, aby som bola aspoň trochu v obraze ako sa máte.
Krista, dúfam, že kvapky rýchlo pomožu a Luky bude už len spokojené usmievavé miminko. Ako to teraz zvládaš s Kristýnkou? Miško začína byť neuveriteľne akčný a predvádza otrasné hysterické scény, keď nedostane čo chce. Švihne so sebou o zem a je mu v podstate jedno kde si omláti hlavu.....potom samozrejme reve ešte viac, že ho to bolí. Zavinovačku od Emitexu mám aj ja, lebo sa mi do vložnej tašky od kočárku nezmestí žiadny fusak. Dúfam, že mi v nej mimi nezamrzne.
Samsa, asi by som sa dobre pobavila stretnúť vás vonku a počuť malú, ja na teba volá babi 😀 😀 .

Čo sa týka mojho brucha, tak poslíčky si fakt užívam do sýtosti. Myslím, že ešte viac ako v prvom tehu. A ešte sa vám musím priznať aký som blbec!!!!!! Dnes som bola v poradni a vrámci rannej očisty, som si nad vaňou umývala vlasy. Podklouzla mi noha a ja som spadla bruchom na okraj vane. Síce som to zbrzdila trochu rukami, ale aj tak to bola rana. Takže u dr. ultrazvuk, monitor, chcela ma poslať ležať na dva dni do nemocnice, ale ukecala som to, že budem v klude doma pod dohladom manžela. Takže ešte večer a zajra dva krát musím ísť do nemocnice na monitor a ultrazvuk. Tak si to teraz vyčítam a dúfam, že som miminu neublížíla, chjo ☹ ☹ ☹ .

samsa
13. říj 2009

Kristo, tak to prdíky asi nebyly, malá se nekroutila ani netlačila, z ní to lítalo samo, prostě byla uřvanec. Ale musím zaklepat, teď je týden fakt zlatá. Tak se nbeoj, to jsou určitě prdíky a určitě o přestane a Luky bude zlatíčko.
Mariap, určitě se neboj, miminku se nic nestalo, našětstí je tou plodovkou dobře chráněné a kdyby se něco stalo, už bys to poznala, krvácela bys nebo tak něco. Je mi moc líto, že máš pořád ty blbé poslíčky. Já to s Neli neměla, to bolí jako na menstruaci nebo jako porodní stahy? Já měla s Nelikem jen tvrdnutí břicha, sice hrozně, ale nebolelo to, jen tvrdlo a v cca 36 tt to přestalo úplně.

blacklyn
13. říj 2009

Ahojky 🙂

krista
13. říj 2009

Mariap ty pořád ještě držíš?! Jsi dobrá, už jen pár týdnů/dní a prcek bude venku!!! S tím pádem tě chápu, já tu kdysi řachla - zakopla jsem od kabely (letěla přes celou halu a dopadla taky na kolena a pupkem jsem si dala o koleno), který jsem stokrát prosila manžela aby uklidil, jak já byla nas... a ubrečená zároveň! Sebrala jsem se a letěla do porodnice a naštěstí taky dobrý. To byste koukali jak rychle byly kabely uklizený 😉

Samso teďka odpoledne mi přišlo že taky brečel jen tak, ale tak strašně nahlas, že mu jako něco muselo být, já nevím, ale zatím to má podobný scénář jako s Kristý, po třech týdnech je ten pláč prostě horší, dneska mi brečel i v kočárku, no asi si užijeme ještě nebo já nevím jestli jen já ten pláč tak blbě nesu, třeba ostatním taky takhle brečí děti jen to tolik nehrotí jako já 😔

Jo jinak poslíčci můžou vypadat různě, já zažila dvoje - s Kristý - to byla MS bolest, i křížový bolesti do toho a vypadalo to jako porodní bolesti jen byly různý, po různých intervalech a s Lukym - to bylo tvrdnutí břicha, někdy i celkem bolestivý ale pořád míň jak ta MS bolest a to dle slov PA jsou taky poslíčci 🙂

Ahoj Blacklyn 😉

samsa
13. říj 2009

Kristo, nebrečí, fakt ne. Protože opravdu mé kamarádky takto ubrečené děti neměly. Když slyšely Nelinku v kočárku, tak všechny říkaly, že by se zbláznily. Jasně, že jejich děti taky někdy plakaly, ale moje Neli prořvala celé dny. Je mi moc líto, že i Luky brečí, to snad není možné. Jo a jedna moje kamarádka měla děsně uřvaného synka, ten byl ještě horší v tom, že v noci do roka skoro nespal. Byla hubená jak kostra,s manželem na pokraji zhroucení. No a druhý je naprosté zlatíčko. On vůbec nepláče. Takže ona má srovnání a prostě některé děti řvou a některé ne. Není to tím, že bys to špatně snášela. A je teda pech, že zrovna ty máš obě uřvané. Snad to budou jen prdy, které odezní. To já budu mít taky uřvance, určitě. My s manžou určitě neumíme zplodit klidné dítko 😝
Blacklyn, ahoj 🙂

krista
13. říj 2009

Samso pořád si říkám, že zatím to nemůžu tak hodnotit, je ještě malej, tak třeba to bude časem úplně jinak, ale abych nebyla moc naivní co 😅 kéž by to byly jen ty prdíky, ty člověk prostě přežije a kéž by jen čtvrt roku 😝

Jo jinak jsem ráda, že Nelinka je teď zlatá, doufám, že jí to zůstane nejmíň do 30ti 😀 😵
Kristý zlobí jak kdy, jsou dny, kdy je hodná a dny kdy na ní jen křičíme až je nám to líto, ale co můžeme dělat když se vzteká na každým rohu 😒

nicole_11
13. říj 2009

Jee holky,když vás tak poslouchám, tak se toho děsím,že to druhý bude trpět na prdíky...já to s tedíkem nezažila,ale taky jsem si užila...první půlrok usínal zásadně po půlnoci a jednu dobu měl uplakanou hodinu mezi 22 a 23,ale prdíky to nebyly,protože on prděl hodně a já mohla jíst cokoliv i čerstvý kynutý buchty....jen prostě nechtěl spát...no doufám,že to druhý taky nebude spáč..jinak nevím jak bych to zvládala....Tebe Kristy obdivuji a přeju ti,aby jste se těch prdíků brzy zbavily...

garfieldmail1
13. říj 2009

Ahojte 🙂
Teda, Kristo, jak popisuješ ty prdíky, no to je hrozné, jak se ta miminka trápí ☹ Já tohle taky nezažila a snad ani nezažiju, uvidíme.... Luky denně proplakal dohromady tak 20 minut, sice jsme ho hodně nosili, aby byl spokojený a hodně jsme se museli snažit ho neustále zabavovat do doby, než se začal aspoň plazit, ale pomohlo to. To musí být někdy vyloženě na bednu, když děláš všechno možné, a nic nepomáhá. 😖
Luky se teď začal zase prosazovat, dělal to kolem druhého roku, asi po dvou měsících ho to přešlo. Nejlepší je poznat hned na začátku, že se chystá si něco vydupat a rychle ho něčím jiným zaujmout. Jinak pak vztekle moc rád hází věcma, co má zrovna v ruce 😠 nebo prostě nechce poslechnout, když po něm něco chceme. Ale klepu, že tohle na nás zkouší jen doma, na veřejnosti je zlatý, aspoň zatím 😅 Prostě zkouší, co si k nám může dovolit, rošťák jeden 😠 😅

Mariap, teda to je smůla 😖 Určitě to bude v pořádku, jestli o sobě dává mimi vědět a každý den teď máš utz a monitor, tak se neboj, bude to dobré 😉 Ty poslíčky Ti teda nezávidím, tak držím palce, ať aspoň nepřenášíš! 😉

Jo, včera jsem byla s Lukym na cvičení, kde 3 ze 4 kluků byli Lukáškové a 2 ze 4 holčiček Terezky a to nepočítám tu naši v bříšku 😀

Dneska jsem si v lékárně koupila Gaviscon na pálení žáhy, pěkný hnus ten roztok, to vám teda řeknu 😝 Když mne večer pálí žáha, tak si loknu mlíka a pomůže mi to, ale jak chodím cvičit, tak kvůli tomu skoro nemůžu ležet na zemi, tak jsem si to koupila, že si to dám doma před cvičením, přece s sebou nebudu tahat mlíko, že jo 😅 No píšou tam 2-4 lžičky, dostala jsem do sebe 2 a půl lžičky, fakt je to hnusné, ale řekla bych, že to pomohlo jen z poloviny, asi do sebe budu muset narvat ty 4 lžičky, snad se z toho nepobleju. Pak zkusím Rennie nebo Tumms, ale ten Gaviscon mi lékárnice vyloženě doporučovala 😒

Jó, holky, jaké bude to druhé dítě uplakánek nebo spáč, to holt uvidíme 😅 Ale ta představa, že budu mít zase miminko, to je tak hezké a dojemné 😵

kacka79
14. říj 2009

Ahojky holky, tak co je nového?? U nás jsou dneska ráno 2°C.. no děs. Vytahuju zimní bundu 😲 No je to teda síla, doufám, že se ještě oteplí

Krista, jsem zvědavá, co kapičky, jestli Vám aspoň trochu pomůžou 😅

samsa
14. říj 2009

Ahoj holky, já už zimní bundu vytáhla, je tam fakt šílená kosa. včera jsme byly s malou 2x venku a vrátila jsem se úplně zmrzlá. Ještě začne sněžit a můžeme stavět sněhuláky 😝 Nelik o ničem jinem nemluví.
Taky jsem zvědavá, zda budu mít druhého uplakánka, ale vsadím se, že jo. No, ale i tak se hrozně těším 🙂 To se nějak zvládne, bude muset...
Garfi, to je fakt, že Lukášků i Terezek je hodně. Ale zase kdyby se měl člověk omezovat tím, že je jich hodně...My na kluka máme taky Lukáška. Řekla bych, že u kluků je ten výběr fakt hrozný, navíc k našemu příjmení toho moc nejde. Holčičku stále nevíme, chtěla bych něco málo dávaného. Už s tím manžela tak štvu, že mi řekl, ať si dítě pojmenuju sama, že už je mu to jedno. Takže paráda, teď jen vybrat. 😀 Kačko, doufám, že budete taky brzo vědět pohlaví.
Holky, chodíte taky pořád na malou? Já nevím, jestli mi mimisek sedí na močáku, ale já jdu fakt snad co čtvrt hodiny. Zítra jdu do poradny a řeknu to mudr. Bojím se, abych neměla nějaký zánět. S Nelinkou jsem tohle vůbec neměla, takže je to pro mě utrpení, hlavně teda někam jít. Nevím, co budu dělat za pár měsíců. 😝 Včera jsem skočila na váhu a 3,5 kg nahoře, fuj. Teďka už to pojede. 😝 V zimní bundě si připadám jako yetti.

krista
14. říj 2009

Ahojky 🙂

Holky tak my máme obě zmiňované jména už v rodině - Tereza, Lukáš 😀 Tereza já a Lukáš víte 😀

Samso dneska tu byla máma a pořád koukala na malýho jak brečí, ptala se mě jestli nemá hlad atd., to mě utvrdilo v tom, že asi opravdu každýmu ty děti tak neřvou 😅 a moje máma na ten řev vůbec neni zvyklá a aby toho nebylo málo tak než jsem odešla k Dr. spustila hysterák malá, no co vám budu povídat 😉

Dnešní noc byla ale lepší, byl vzhůru jen asi 2h 😝

Já nevím proč my máme ty děti taky nadýmací, já fakt nic nejím ☹ Jinak jsme byli u Dr. a váží 4110g a měří 53cm, takže nabírá až moc 😝 a já včera byla tak nas... že jsem si říkala že snad koupím UM, protože vypadal jako by řval už i hladově, ale jak vidím tak to bych tomu nepomohla 😉

garfieldmail1
14. říj 2009

ahojky 🙂 samsa, no mi ta váha od 20tt letí nahoru velmi rychle, alespoň mi to tak připadá 😕 Ale teď prý můžu přibírat půl kila týdně, no nějak na to nejsem psychicky připravená 😅 Taky si v kabátku připadám dost neforemně 😝
Ven ale nechodíme vůbec, tady od neděle prší skoro bez přestávky, že už nechápu, kde se tolik vody pořád bere.... 😒 O víkendu by to snad mohlo být lepší, teploty furt nic moc, ale snad zase uvidíme sluníčko 😵
Kacko, tady taky ráno dva stupně, odpoledne tři, ani nechci vědět, kolik je teda v noci 🙄

O těch jménech jsme se bavili s přítelem a ono to vlastně ničemu nevadí, přítel je Tomáš, já Monika a těch taky bylo vždycky hromada a nijak jsme tím netrpěli 😉
Krista, já myslela, že Ty jsi Krista 😀 😀 😀

A jestli Ti Luky tak pěkně přibývá, tak hlady zrovna nebude 😉 Hele, ale záleží jen na Tobě, jestli vydržíš za těchto okolností kojit nebo zkusíš UM, jsou horší věci než Sunar 😉

Zítra jdu taky k dr, ale mne čeká glukotest, to se fakt "těším" 😖 😝 Od 19 hodin už nesmím nic jíst, ach jo a pak na hladový žaludek musím vypít ten blivajz 😝 😝 😝

Samsa, tak ať je zítra u dr vše OK, akorát takhle časté čůrání se mi nezdá, ale zas to není nic, co by se nedalo řešit 😉
Taky by mne zajímalo, co Mariap, doufám, že je vše v pořádku 😵

mariap
15. říj 2009

Dobré ránko kočky,
miminko je v poriadku, z čoho mám samozrejme velkú radosť. Včera mi dr. na ultrazvuku dokonca povedala, že to vidí skor na holčičku, ale nevravela to vobec presvedčivo, takže sa na to nemožem fixovať. Malý mi dáva riadne do tela, posledné dni skoro celé probrečel a provztekal se (fakt od rána až do večera). Je to tým, že sme nemohli chodiť von, chápem ho, že už má toho plné zuby. Každú chvilku ma lapne za prst a odvleče ku dverám, keď mu vysvetlím, že nikam nepojdeme, tak sa tam hodí o zem a vrieska. Myslím, že nie som sama, kto si užíva také radosti.

Poslíčky ma bohužial neopustili, keby to malo aspoň účinok na otváranie porodných ciest. Podla poslednej kontroly sa to otváranie krásne zastavilo, takže mimi si budem možno nosiť až do Vianoc. A určite je už hodne veliké teraz, som zvedavá, na akú váhu sa až dopracujeme.

Von chodím zatial vo svetri, ale je teda pekná kosa. Asi si budem musiet ušiť pytel z deky, pretože do zimnej bundy sa nevleziem, zatial som nemala ani odvahu to odskúšať.

Prajem pekný deň (vrámci možností) a opatrujte miminka v bruškách aj mimo brušká 😉

krista
15. říj 2009

Ahojky 🙂

Mariap vidím, že už ti svítí 37tt, už se normálně těším za tebe až porodíš když mluvíš o těch poslíčkách 😖
To znám s tím jak chce dítě ven, já byla doma zavřená měsíc - nejdřív moje neštovice, pak Kristýnčiny a bylo to šílený, každej den scéna u kočárku 😔

Garfield to si myslí hodně lidí že jsem Kristýna a dala jsem jméno po sobě 😀 Toho nabírání se holky nebojte, určitě to nepoletí až tak moc nahoru, třeba jen nabíráme tuk na tu zimu tuhou 😅 já jsem ještě nic pořádně neshodila, asi jen 10kg po porodu 😖 a s Kristý 18kg a to jsem to nepotřebovala a teď neshodím nic ne! 😔

Jo jinak u nás dneska noc spací!!! Budil se jen na kojení a pak třeba koukal než usnul 😲 takže jsme s manžou i vyspali, teď byl vzhůru od 5h a šel zase hají, doufám!!! Kéž by to tak pokračovalo, ale budí se mi další dítě, tak pááá

samsa
15. říj 2009

Tak Kristo-Terezko, vše nej k dnešnímu svátku 🙂 Dneska nestíhám, odpoledne jdu do poradny, tak večer napíšu.
Papa

krista
15. říj 2009

Samso děkuju, jak se vlastně jmenuješ ty? 🙂 do porodny držím palce 😵

devila
15. říj 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak to ani nedočítám,jen kousek, omlouvám se.
Kristo - taky jsem myslela, že jsi Krista 🙂. Všechno nejlepší k svátku.

Tak jsem dnes byla v poradně a pan doktor mě sice potěšil,ale také znervoznil. ☹ Tak malá se už otočila a je hlavičkou dolů, takže porod KP mi snad už nehrozí, snad si to mimisek ještě nerozmyslí. To je ta dobrá zpráva.

No a znervoznil mě tím, že miminko vypadá větší, než byla Sabinka (vážila 3,54 kg) - ta představa, že budu rodit 4-kilové dítě mě děsí ☹
Ale uviíme, jak to bude. Jdu zase za dva týdny, teď už to bude asi utíkat.

krista
15. říj 2009

Devilo děkuju, to je paráda že malá se otočila hlavičkou dolů 🙂 😵 a když jsme u té váhy zrovna jsme to řešily s holkama v jiným tématu, mě teda sám Dr. co mě rodil říkal ať počítám tak o 300g větší dítě než byla malá a sedělo to! Takže bych být tebou počítala aspoň tak 3,8kg a myslím si, ale že ten rozdíl už tolik nepoznáš pokud to teda nebude nějak moc přes ty 4kg 😉 já osobně jsem řekla, že Lukášek je maličkej když vylezl 😅 a Dr. s PA na mě koukali a říkaji, že ne, že je pěknej... a to měl víc o 380g 😉

devila
15. říj 2009

Kristy - tak snad budeš mít pravdu a bude to "jen" 3,8 kg. 🙂 Hlavně, že už je hlavičkou dolů. Fakt bych KP nerodila ani omylem. A kolik vlastně vážily tvé děti, jestli se můžu zeptat?

mariap
15. říj 2009

Ahoj Kristo, všetko najlepšie k svátku. Ja som si tiež bláhovo myslela, že si Kristýnka.

kacka79
15. říj 2009

Ahojky, tak Krista také si připojuju ke gratulaci 🙂 Vše nejlepší k svátečku!!

Holky to počasí je fakt děsný.. Venku celý den padá sníh a Fílovi to vadí, jak mu to fouká do tlamky 😀 no byla to celkem sranda..

Devila, to už se snad zpátky neotočí, přeju hodně štěstíčka, ať Sofinka zůstane v dobré pozici 🙂

mariap, ty už to máš za pár, za chvilku už budeš mít doma miminko 😵

Garfield - ten glukotest je hnus, taky na něj asi půjdu... no ani nevim jestli se na to chodí standartně.. nejradši bych na to nešla
😝

krista
15. říj 2009

Mariap, Kačko také děkuju 🙂

Mariap jak se cítíš a co malý, pořád zlobí? Doufám, že ne tolik!!! 😉

Devilo malá měla 49cm, 3080g a malý 51cm 3460g 🙂 takže oba dva prťata 😀 malá byla ve 38tt+4 a malý ve 40tt+1 🙂 kdy byla narozená Sabinka? 🙂

Koukám že řešíte ten glukotest, já byla při obou těhu, myslela jsem si, že to bude strašný tak jsem byla připravená na nejhorší, ale vždycky jsem to vypila na ex a tak strašný to nebylo, chvíli jsem se bála že vrhnu ale později dobrý 😅

Samso co poradna???!!! 😲

Kačko kdy máš ten placený UTZ?

devila
15. říj 2009

Kristy - malá se narodila 39+5. Takže skoro přesně v termínu.

krista
15. říj 2009

Devilo tak uvidíš 🙂 dneska mi psala kamarádka, je asi 35tt a váhovej odhad prcka je na 3,2kg 😅 😕

samsa
15. říj 2009

Ahoj holky,
poradna OK, čípek drží, což je hlavní, mimi roste, dneska na utz spinkalo. Akorát mám strašně nízký tlak, taky to cítím, poslední dny se mi tmí před očima, ale jinak dobrý. Břicho netvrdne ani nebolí, takže zatím vše ok.
Devilo, to je fajn, že se malá otočila. A třeba tak velká nebude a i kdyby, tak to dáš 🙂 Přece jen už jsou ty porodní cesty roztažené. Kristo, říkáš, že druhé je větší o 300 g cca? Tak to by šlo, malá měla 2,85 v 39 tt, tak snad se druhé vejde do 3,20 kg.