V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
24. lis 2009

Ahoj holky,
kristo, to je mi tě líto, doufám, že mudr. pomůže. Jinak pokud jsi osypaná a špatně se ti dýchá, to už opravdu může být příznak dost ošklivé alergie, snad ti na to něco dá. Nevím, jetsli se při kojení může dithiaden nebo aspoň fenistil...tak se drž a odpočívej, co to dá, musíš zapřáhnout manžu.
Garfi, ten babyvak jsem měla na neli a absolutně v něm nechtěla být, to byly hysteráky, tak jsem ho hned prodávala, tak doporučuju nejdřív vyzkoušet s malou a pak až koupit. Na druhé plánuju spíš šátek, ale nechám to, až se narodí a uvidím. Třeba to bude kočárkové mimi 😀 , kéž by a ne přísavka jako neluška.

garfieldmail1
24. lis 2009

samsa, jojo s jakýmkoliv nosítkem pro mimi je určitě lepší počkat až po narození, a když tak od někoho půjčit na zkoušku. Já třeba zkoušela ten šátek, hrozně jsem se u toho zapotila a akorát jsem zalila kytky, jak byl Luky těžký, ve 4měsících už měl 8 kilo, tak se mi ten šátek zařezával do ramenou. Asi se tady i vyplatí zkusit nějaký kurz na vázání šátku, já jela podle návodu 😅
Ale kamarádka zase šátek používala na ven a byla spokojená, akorát se fakt asi 3x setkala s negativními názory cizích lidí, kterým do toho samozřejmě nic není, jaké je to miminko v šátku chudák 🙄

garfieldmail1
24. lis 2009

Jo a švagrová měla nosítko Chicco od narození, ale malou tam nosila až později, byla taková drobná a blízko obličeje jí šly nějaké popruhy 😒 Fakt lepší nejdřív vyzkoušet 😉

samsa
24. lis 2009

Já mám Ergo, v tom jsme Nelinku nosili, ale až později, mám pocit tak od 5. měsíce, přece jen tam byla ve vertikální poloze, takže pro úplně malinké mimi se mi to moc nelíbí. Ale dá se do toho koupit nějaká novorozenecká vložka, ještě uvidím. To Ergo je super, strašně jednoduše se nasazuje, právě u toho šátku mám strach, že to nenamotám. I když kamarádka mi to ukazovala a přišlo mi to jednoduché, tak si to od ní nechám ještě ukázat. Ale jak říkám, všechno až po narození, teď to řešit nebudu.
Garfi, tak to byl Luky macík, Nelinka měla v půlroce 6 kg 😀 To věřím, že se ti šátek zařezával, 8 kg už se celkem pronese.

nicole_11
24. lis 2009

já měla manducu...napřed půjčenou od kamarádky a docela v ní Tedík chtěl být, ale jakmile jsme koupili vlastní tak obrovský hysteráky a nechtěl v tom být...naštěstí jsme ji prodali za skoro stejný peníze jak jsme ji koupili...jinak doporučuji manducu, ergo a ty šátky...neničí se v tom kyčle

krista
24. lis 2009

Nicole nn nechtěli si mě tam nechat, to jsme se špatně pochopili, psala jsem:
Teda to ej síla v těch nemocnicích, mě hospitalizovali aniž bych chtěla 😅 v porodnici kde jsem rodila (to bylo ve 38tt v té porodnici kde jsem rodila a nechtěla jsem tam být), ale když jsem kdysi byla v porodnici u nás ve městě se špiněním (to bylo v tom 5tt), tak taky přistup lážo plážo a pacientka odmítla hospitalizaci 😝 přitom mi řekli, že se mnou nic neudělaji, že mě tam můžou nechat a nebo můžu jít domů, tak jasně že jsem šla domů.

Já si dělala v prvním těhu test po 1.dni spoždění, MS jsem měla jako hodinky, tak mi to bylo jasný a ve druhým těhu nevím co mě to napadlo, ale dělala jsem si ho 10DPO čili nějaký 4 dny přes MS, byl pozitivní, ale nevěřila jsem tomu 😝

Mariap no neni to takový horký 😅 jako chodit můžu (ale motá se mi hlava, tak občas ani nevidím kam jdu 😅 naštěstí to doma znám už poslepu 😀), ale jakmile někde dýl stojím, tak se mi špatně dýchá a prostě se musím opírat 😉 takže jak se starám o děti? 😀 válím se na gauči, nebo děcka ukecám aby se válali v posteli se mnou nebo prostě sedím na zemi, pokud malej spí tak si chodíme s Kristý hrát do pokojíčku a tam se natáhnu do její postele a ona mi nosí hračky 😅 a pokud malej nespí tak většinou sedíme na zemi v obýváku a hrajeme si, takže to jako jde 🙂
Jinak jsem moc ráda, že u vás je lépe! 🙂 😵

Jo a děkuju holky za palečky! 🙂
U Dr. - napsala mi něco od Xy... nemůžu si vybavit ten název, v příbal. letáku jsem se dočetla, že je prostě na alergie, no a závěr takový že jsem alergická buďto na mléko (prý je těch alergií víc) nebo to mám od nervů, zítra je Mm dopoledne doma, odpol. jede na kocert 😖 tak mě dopo hodíještě na alergologii a snad mě vezmou hned 😲

devila
24. lis 2009

Ahojky holky,
vidím, že "nepříjemné" okamžiky těhu prožíváte všechny. Já taky už hooodně dlouhonemůžu ležet na zádech. Takže zbývají jen boky ☹. V tomhle těhu to ale snáším lépe. Se Sabinkou mě hrozně tak od 28.tt bolely kýčle, měla jsem je hrozně přeležené a už jsem nevědela, jak si lehnout.
V tomto těhu mě sice nebolí, ale zase nemůžu spát kvůli té ruky.

Já jsme jinak totiž "břišní" spáč 😀. Já spím nejraději na břiše, což samozřejmě teď nejde. Já se tak těšila a těším, jak se po porodu rozplácnu na břicho 😀. Po porodu Sabinky jsem se první ptala na to,jestli už si můžu na to břicho lehnout 😀.

devila
24. lis 2009

Kristy - tak snad už to bude lepší, když máš léky. Uvidíš ještě na té alergologii, ale myslím si, že testy ti stejně něudělají když kojíš. Určitě pak zase napiš, jak jsi tam dopadla.

Holky, s těma klokankama a šátkama.....já nad tím taky uvažuju, abych byla mobilní a taky kvůli Sabince, abych nemusela malou nechávat třeba v lehátku a sabinka ji nechtěně neublížila, když budu potřebovat něco dělat. tak říkáte, že spíše šátek jo?

krista
24. lis 2009

Holky ještě k tomu ležení, od 5měs. se nedoporučuje ležet na zádech, dítě si tím totiž tlačí na nějakou dutou žílu či co, no není to dobré... ale já jsem teda tuhle polohu v těhu vysloveně milovala 😅 protože jinak mě bolely záda a když jsem ležela na nich tak ne 😅

Devilo po porodu to bude přímo žádoucí aby si na bříšku spala 😵 ale mě to teda nedělalo moc dobře, ta děloha a jak mi tam cosi cestovalo po porodu, no fuj, nechci vzpomínat 😅

Co se týče klokanek a šátků, tak já jsem si to taky představovala, ale bohužel mě vyvedla z omylu maminku co má dítka od sebe 1r. a 7měs. že jak máte na sobě jedno, chce se tahat druhý, což jsem jí musela dát za pravdu, protože znám Kristý, kdybych měla mít mimčo u sebe celý den, tak jí to bude líto a bude se chtít tahat což nepůjde, protože se k ní ani pořádně neohnu 😉 ale uvidíte samy, já jen říkám jak by to bylo u nás, znám své děti 😀

Jen bych moc nestranila to starší dítě od mladšího, aby pochopilo, že to není žádná netknutelná "věc" chce to nechat si ho ošahat, ukázat jak je to správně a jak ne, Kristý ví moc dobře co dělat může a co ne, jen občas udělá něco co nesmí a to schválně aby nás naštvala, každopádně jí nechávám "volnou ruku" dívám se na ní co dělá, chválím jí, když ho hezky pohladí a zase na druhou stranu hodně dostane když je něco špatně 😖 😉

krista
24. lis 2009

Devilo a jak se cítíš, nějaký poslíčky máš nebo nic? A jak to vypadá s tím že by ti Dr. pomohl, aby si stihla porodnici? 😲

devila
24. lis 2009

Kristy - sem tam mě bolí kříže a podbřišek, ale nic strašného. S tím dr. - nějak se mi vytrácí odvaha zeptat se ho, zda to jde urychlit. Mám strach, že se na mě bude dívat jak na blbce, že kvůli porodnice chci rodit dříve. Jenomže teď bych rodila dříve spíše kvůli té ruky. Moje obvodačka mi včera říkala, že už jsou i tady zakázané návštevy. Holky, já si nedokážu představit, že budu u porodu sama a ani neuvidím týden malou a manžel uvidí Sofinku až po týdnu ☹

krista
24. lis 2009

Devilo nenech se, řekni mu, že zdraví dítěte je pro tebe na prvním místě, ale když ti zavřou porodnici, tak se tam nemáš jak dostat pořádně a ta ruka že tě strašně bolí, že se ani nevyspíš a tak nenabereš síly na porod, toho Hamiltona by ti snad udělat mohl a nebo zkus tenhle nápoj za to skoro nic nedáš!:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak mě moc mrzí, že máte v té nemocnici zavřeno, taky bych si to nedovedla představit 😔 to je kvůli té prasečí chřipce? ☹ a ta druhá porodnice kam by si šla kdyby tuhle zavřeli je taky zavřená?! Možná bych raději rodila tam pokud ne, já jsem si nedovedla představit být tam bez manžela ☹

devila
24. lis 2009

Kristy - díky za recept. Zkusím.
O té druhé porodnici nevím, zda je zavřená. Ta naše je kvůli chřipce, ale ne prasečí.
S tím dr. máš asi pravdu, ale já jsem docela zbabělá a vždy všechno odkývu. Pravda je, že jsem odkázaná s odvozem na naše, ale nedovedu si představit, že by nebyli k dispozici a já se neměla do té Ostravy jak dostat.

Kristy - nevíš, kdy toho Hamiltona může udělat a kdy ne?

krista
24. lis 2009

Obvykle se dělá Hamilton kolem termínu porodu, mě ho udělali v den druhého termínu, prakticky v den přenášení. A při prvním těhu mi to teda nikdo neřekl, ale s jakou bolestivostí mě Dr. vyšetřovala tak mi ho určitě musela udělat taky a to bylo v den kdy jsem měla nepravidelný bolesti... zkusila bych si postěžovat ještě na poslíčky. Já vím jaké to je, sama jsem si taky nikdy o nic pořádně neřekla 😖 😅

snezenka123
24. lis 2009

Ahojky tak zítra ráno jdu opět do nemocnice,břicho mě bolelo dneska celý podvečer a večer,ted se to trošku zklidnilo ale přeci jen mám strach...ptala jsem se po ICQ na názor jedné dr.a ta říkala že čípek se mi krátí docela dost rychle a že pokud to půjde touhle rychlostí dál tak porodím za dva týdny 😨 😢
Takže raději zítra zajdu a asi si mě tam nechají teda spíš s tím počítám,i když se mi nechce...Manžel se o mě stará,snídaně do postele,dneska uvařil svíčovou(nepravou s halali a sekanou ale byla výborná)umyl nádobí,vytřel dokonce 2x,odpodne a večer,dal spát po obědě a večer malou...no pohádka 🙂
takže já jen přebaluji a ležím na gauči,jakmile jdu na záchod už mě žene si lehnout,má o nás strach.
Já samostřejmě taky,holky držte mi prosím palečky at to dobře dopadne. jakmile budu moct podám zprávu.
dobrou noc a opatrujte se.

devila
24. lis 2009

Sněženko drž se!!!!!

plechajda
24. lis 2009

Snezi drzim palce na zitrek, ale po tom vsem asi bude lepsi kdyz budes hlidana, prece jenom nejsi az tak daleko abys za 2 tydny roodila.....drzim moc palce at date aspon ten 34tt...

garfieldmail1
24. lis 2009

snezenko, držím mooooooooc palce!!! A budem tu netrpělivě čekat na zprávy! Věřím, že budou jen dobré 😉 😉 😉

garfieldmail1
24. lis 2009

devila, ty jsi se mne ptala na ty Vítkovice. Tak minulé pondělí tam rodila kamarádka, já jsem s ní ještě osobně nemluvila, tak mám jen zprostředkované info. V zásadě byla spokojená, ale taky měla porod bez problémů (vyvolávaný týden po termínu, ve 14 hodin začly kontrakce a v 16.30 porod), po porodu taky neměla problémy. Co by se mi akorát nelíbilo na těch Vítkovicích je to, že tam jsou před samotným porodem společné pokoje. Byla tam před porodem dokonce s maminkou, co už měla po 😕
Ale stížnost na Vítkovice nebyla teda žádná 😉

samsa
24. lis 2009

Sněži, taky moc držím pěsti na zítřek a doufám, že vydržíš aspoň do toho 34 tt.

kacka79
25. lis 2009

Snezenka to je mi líto, ale taky bych radši šla do nemocnice, hlavně abyste byli s mimi v pořádku.. držím palečky

devila
25. lis 2009

Garfi díky moc. Já pořád ale stejně tajně doufám, že budu rodit tady!!!!
Sněženko, tak se dnes drž a pakurčitě napiš až tě pustí!!!!

Holky, já měla zase hroznou noc. Ruku jsem měla napuchlou jak pátrací balon, hořela mi jak hrom o bolesti ani nemluvim. Fakt se omlouvám, že si vám tady pořád stěžuji, ale mě už nic jiného než se vypovídat, nezbývá ☹

Odpo mám poradnu, tak snad bude nějaká povzdbuzující zpráva.

samsa
25. lis 2009

Devi, to je strašné s tou rukou, řekni mudr., ať ti udělá toho Hamiltona, přece nebudeš tak trpět. Mimčo už je donošené, tak by ti měl pomoct.
Holky, mně je dneska blbě, chce se mi zvracet a motá se mi palice a do toho Neli řádí jak černá ruka. Někdy si říkám, že ty dvě děti snad ani nezvládnu fyzicky 😝

devila
25. lis 2009

Samso - snad ho tonapadne samotného, že se tím trápím.

Přidala jsem vám do alba zase nějaké fotečky. 😉

krista
25. lis 2009

Sněženko moc mě mrzí jaké máš trápení, držím palečky aby se doktorka pletla a ty jsi vydržela ještě hooodně "tt" aby se mimi krásně dopeklo u maminky v bříšku!! 😵

Devilo to je fakt síla s tou rukou, asi bych už byla u Dr. za hysterku jak se znám - mít takový trápení 😅

Dneska jsem byla na té alergologii a jelikož mi včera MUDr. napsala prášky co mi pomůžou, tak mě nemohli vyšetřit - prý se musí tři dny předem vysadit 🙄 takže jsem objednaná za tři neděle (dřív to prostě nešlo kvůli hlídání děti 😖) a prášky mám jen na 13 dní, tak jsem zvědavá co se bude se mnou dít 😲 prozatím mám zakázané mléčné výrobky a mám vitamíny abych se neodvápnila 😖

krista
25. lis 2009

Devilo fotečky moc pěkné, moc vám to sluší 😵

devila
25. lis 2009

Kristy-děkujeme za pochvalu 🙂
S těmi léky, dr. ti včera neřekla, že když začneš brát ty léky, tak tě dnes nevyšetří? Tak snad to nějak doklepeš do těch tří týdnů.
Jinak s tou rukou mi už teda k hysterii moc nechybí - hlavně v noci teda ☹
No za cvhíli se pudu naložit do vany a v půl třetí letím k dr. Zase mě čeká monitor a pak uvidíme co dr.☹

ia.
25. lis 2009

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale:

garfieldmail1: co se týče Vítkovic, tak nechápu co myslíš tím společným pokojem, pže tam mají 4 samostatné boxy, kde tě dají po příjmu a jsi tam naprosto sama...jiná věc je, pokud ti praskne voda a nemáš kontrakce a vypadá to třeba na dva dny, tak tě šoupnou na pokoj, kde jsou dvě postele a až pokud jsi otevřená alespon na 1cm, tak tě přesunou na box.Já tam rodila, vše nové a po rekonstrukci a PA jsou hotoví andělé...

samsa
25. lis 2009

Devi, já bych mu o tom řekla, že v noci vůbec nespíš, ruka že natíká, prostě přece tě nemůže nechat jen tak, jestli má malá už dobrou váhu a ty aspoň trochu připravené porodní cesty, tak by se tomu mělo pomoct. Držím pěsti, ať se to nějak vyřeší.
Kristy a jak je, je to lepší po těch práškách?

garfieldmail1
25. lis 2009

ia, no takhle to měla ta kamarádka, co rodila minulý týden. Zároveň s ní přišla maminka, co už rodila pomalu ve stoje, pak odrodila a dala ji na nějaký pokoj k ní, když ona měla teprve před porodem. Jako zní to divně, mám to jen zprostředkovanou informaci. Asi ty boxy měli plné, to nevím.... 😕