V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
3. únor 2010

devilo, já jsem Lukyho kojila hodně často ve dne v noci, krvácela jsem silně celé šestinedělí, pak jsem měla snad 3 dny klid a přišla první menstruace 😠 😝
Myslím, že pokud krvácíš jen slabě a břicho tě nebolí, tak to bude dobrý 😉

krista
3. únor 2010

Garfi dneska máte první týden, gratulka 😵 jak se máte doma, jak ti spinká Terezka? 🙂

krtecek
3. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Omlouvam se, ale nejak sem ted nestiham chodit. Furt nekde s Ani litame 😀

Reaguju zbezne, co jsem nezapomnela 🙂

Smardik, gratulace k Honzikovi. At se ma cile k svetu a ty samo taky. Tesime se na podrobnejsi info 🙂

Lollaj, to jsem moc rada, ze sis to nakonec nenechala pro sebe a pozadali jste rodinu o pomoc! Doufam, ze se manza poucil a od ted bude sekat jen dobrotu!

Mufinka, kde jsi v zahranici? Nejsi nahodou v uk?

Ted nevim, kdo to psal o tom kojeni v tehotenstvi....ja jsem anicku kojila jeste pres vanoce pred spanim a to jsem byla myslim kolem 20tt??? Pak jsem to uz ale skoncila a nakonec se to obeslo bez place a vyzadovani prsa 🙂

A k noseni deti v tehotenstvi....me taky bylo receno, ze je telo zvykly na zatez, takze na zacatku jsem Ani nosila jako normalne a ted jsem to omezila uz jen na do vany a ven (ale ucim ji, aby zvladla co nejvic sama) a s autosedackou to proste jinak nejde. Schody doma zvlada sama a venku bud kocar nebo taky chodi sama.

Urcite jsem zapomnela reagovat na spoustu veci, tak se omlouvam. Pokusim se objevit vecer. Jdu se odreagovat na japonstinu 🙂

garfieldmail1
3. únor 2010

kristo, díky 🙂 Terezka je zatím docela spáč, ale to byl Luky zpočátku taky a v 11 měsících jsem ho odstavila, to už se budil na kojení co 40 minut 😝 Takže já ještě čekám, co bude 😅
Jinak mám na starost právě ekonomickou stránku rodinné firmy a to se těžko svěřuje cizím lidem a z rodiny už by to nikdo nestíhal. 😒

Jo a Luky spal s náma v ložnici jen první dvě noci, teď už tam nechce, Terezka ho sice nebudila, ale asi mu vadilo, když ležela mezi náma, nebo nevím... Opravdu se necháváme překvapit, co bude dál 😅

smardik
3. únor 2010

holky hlásím návrat z porodnice 🙂

kacka79
3. únor 2010

Ahojky

Tak jsme se konečně trošku aklimatizovali.. dneska mi tady byla ještě pomoct mamka.. No jinak porod celkem šel - začali mi ho kvůli preeklampsii vyvolávat, ale žádné velké drama, byla jsem 37+6, takže Samík byl normálně donošený.. První vyvolávací tabletku jsem dostala v 9h ráno, za 2h druhou.. no kolem cca 13h mě začalo bolet břicho, ale žádné drama - jako při menstruaci. Pak jsem se v 17 h zasmála a praskla mi voda.. no a to se to teda rozjelo, běhěm 20 minut kontra po minutě - síla jako prase.. to už jsem nemohla ani chodit.. V 18.20 příjem na porodní sál, v 19 h byl |Samík na světě. Takže opravdová rychlovka A jako bonus - bez nástřihu

První noc doma jsme chrupali dobře, v noci 3 x kojení, ale jinak jsme spali dobře..

Fíla je zatím nadšenej, no uvidíme jak dlouho mu to vydrží.. pořád chce pomáhat a volá mě když mimi pláče, jen mu pořád cpe hračky do kolébky - no to musim pořád vysvětlovat, že si s tím hrát nebude

Už jsem se na Vás těšila, kokám, že se nám to tady o ty dvojmaminy rozšířilo, Garfield taky veliká gratulace

Jo a večer hodim nějaké fotky

kacka79
3. únor 2010

Jé Smardi, taky gratuluju 🙂)

wolfi
3. únor 2010

Ahoj holky,
trochu vám sem nakukuju at vim co mě čeká 😉
Adélka se jako naschvál ted pořád chce nechat zvedat, poponášet apd, a mě pak večer vždycky bolí břicho tak jsem z toho trochu nervozní, ale jak jsem vás tu trochu četla tak jsem klidnější 🙂
Jo a Mufinko, máte pro holčičku vážně krásný jméno!! 🙂

lollaj
3. únor 2010

Ahojky,

přidávám se s gratulací k Honzíkovi-Smardi,přeji hodně zdravíčka a pevné nervy 😵

kacko-jé,taky chci takový porod,popravdě se nejvíce bojím šití ☹ Když mě doktor šil,tak jsem myslela,že ho kopnu do hlavy,jak moc to bolelo.
To se tak hezky čte-mimi spinká,Fíla pomáhá-hlavně,aby jimto vydrželo,ale vypadá to na skvělej start 😉

A na mě padla opět depka,rozdělala jsem manželovi poštu z bank, ve dvouch byla upomínka že nezaplatil dluh a ve třetí jen dluh.Dneska jsem to řekla i svojí mámě,řekla mi,že kdyby došlo na nejhorší,tak nechají (rodiče) udělat odhad na náš byt,koupili by ho,manžela by vyplatili a mě by v něm nechali bydlet s dětma.
Tak bych si přála,aby se vše vyřešilo,ale nějak přestávám věřit.Najednou se netěším na druhé dítě...manželovi jsem do telefonu říkala jak mě bolelo břicho,i mamka u mě musela spát,a on mi řekl "vydrž",fakt povzbuzení.

kacka79
3. únor 2010

lollaj to je mi líto, že zažíváš takový období.. no to člověku teda rozhodně nepřidá.. ☹ Držim palečky, aby se vše vyřešilo, i když jak Tě čtu, už tomu asi moc nevěříš, viď.. 😔

devila
3. únor 2010

Ahoj holky,

Lollaj - to se opravdu špatně čte, to tvé trápení, když člověk nemůže pomoci. Opravdu maximálně držet palečky aby to vše dobře dopadlo. Rodiče jsou opravdu moc hodní, že by ti takhle pomohli. Ještě, že mají tu možnost ten váš byt koupit. Drž se holka!!! A opravdu, kdyby tě napadlo jak ti můžeme pomoci, tak hned napiš ju???

Kačko - Porod super. Mě teda zabrala hned první tableta a to po 30 minutách 😀. To je super, že jsou obě děti tak hodné. Přeji, at vám to vydrží.

Co se týče nošení dětí během těhu - já taky pořád malou tahala a mazlila se. Nějak jsem nad tím, že bych to neměla dělat, nestihla přemýšlet. A hlavně to mnohdy ani jinak nešlo.

Nevím, zda jsem nezapomněla na něco reagovat.

devila
3. únor 2010

Holky, poraďte, nemůžu se rozhodnout.

Švagrová jde 12.2. na císaře - čeká po umělém dvojčata - chlapečka a holčičku. Chci koupit lehátka, už mám i vybrané, jen ted nevím, zda vzít stejné (barevně) nebo jiné. Ted aje to stejná značka i tvar, ale každé je trošičku jinak provedené a jedno má navíc vibrace a více melodií. Mě se teda hrozně líbí růžové, ale to nemůžu koupit pro kluka. To krémové by se dalo pro oba stejné, ale když já slintám nad tím růžovým 😅 Poradtě, co byste zvolily holky prosím 🙂 :

http://www.dumplnyhracek.cz/detail.php?zbozi=15...

http://www.dumplnyhracek.cz/detail.php?zbozi=15...

mufinka1
3. únor 2010

Krti ty trdlo, to jsem prece ja Caira 😀 takze to vis, ze jsem 🙂))

vzdyt jsem ti rikala, ze jsem musela zmenit nick, nebo ne?...vysvetlim po skypu pokud jsem ti to nerikala 😀

Kristul to jsem rada, ze tak divoky dite ma jeste nekdo jiny, ja jsem z ni kolikrat fakt na prasky, posledni dobou se pristihnu, ze se ji snazim neco rict 10x po dobrem a pak na ni jecim jak smyslu zbavena, prijde mi, ze posledni 3 tydny fakt zkousi co vydrzim, nikdy takhle desne nezlobila, ale ted proste neposlechne absolutne vubec, porad mi utika, neprijde kdyz ji zavolam, porad ji musim nekde honit atd, posledne uz jsem z ni byla tak vyrizena, ze jsem se normalne rozbrecela, to uz na ni normalne vystartoval i manza,ktery na ni zvysi hlas tak 2x rocne... 😖

Normalne uz se zacinam bat co to bude za peklo po porodu, kdyz se budu muset taky venovat malymu a nebudu mit porad jen cas na to za ni litat... Ale uz jsem ji zacala delat "time out", kdyz neposlechne ani na xte varovani tak ji proste zavru do pokoje a je tam 2 minuty a pak ji reknu za co tam byla ( i kdyz uz jsem ji to rekla xkrat) a musi se omluvit. vetsinou to zabere, ale clovek vpodstate nic neudela hned... 😒

kristi kdo ti nakonec hlidal malou, kdyz jsi rodila? me bude hlidat tchyne, ale nikdy malou nemela vic jak 2 hodny dopoledne takze se toho docela bojim jak to zvladne ( bude u nas) mala neni zvykla, ze by ji treba ukladal nekdo jiny nez ja s manzou, tak jsem zvedava...

smoulinka.ciko
3. únor 2010

Ahoj holky, začínáme přemýšlet nad tím, kdy pořídit Kačence sourozence 🙂 Chtěla jsem se zeptat, jak jste zvládaly druhé těhu a mimíska? je to asi velký zápřah, že? A co po porodu, jak to bralo starší dítě, že už není jediný?

nicole_11
3. únor 2010

Ahoj holky...tak malej má i teplotu, před spaním měl 38°C, přes den snědl jen banán a pár piškotů, trošku průjem ale už nezvrací,taky nemá z čeho, tak to bude asi fakt ta střevní chřipka ☹ a celej den byl uknouranej a ubrečenej, no není mu dobře, a utěšit jsem ho dokázala jen já, k tchýni vůbec nechtěl jít a k MM občas, a usnul hned v 20h, tak snad bude spát dobře a vyspí se z toho....nj 5m byl zdravej jak říp, tak muselo něco přijít

mufinka1
3. únor 2010

smouli ja mam zatim zkusenosti pouze se zvladanim tehu 🙂 musim rict, ze tehu se zvlada lip nez jsem cekala, desne jsem se toho nejdriv bala, ale slo to - teda prvni 3 mesice bylo peklo hlavne kvuli desnym nevolnostem a migrenam ( ale s tim jsem pocitala, protoze uplne stejne desne mi bylo v prvnim tehu a manza nastesti pracuje 3x tydne z domova takze kdyz mi bylo fakt hodne zle tak jsem si sla lehnout a on hodne pomahal) ale vpodstate od te doby mi to ani neprijde..clovek dela vpodstate to same co pred tehu, akorat si dava vic pozor na bricho, ale zvladat se to da...uvidime jak to budu videt po porodu 😀

krtecek
3. únor 2010

Mufine, ja se z tebe zblaznim 😀 😀 😀 To vis, ze jsem te nepoznala.....ale bylo mi divny jmeno Phoebe 😀 😀 😀

smoulinka.ciko
3. únor 2010

Mufinka1 tak ať ti to dopadne dobře. To máš s manželem dobré že si může práci vzít domů 🙂 Ten můj pracuje na šachtě, jako horník, a po skušenostech s prvním těhu mám trochu obavy 😢 ja neměla ranní nevolnosti, ale celodenní, někdy i v noci ☹ Někdy jsem nebyla ani schopnná se vyhrabat s postele 😅

krista
3. únor 2010

Smardi vítejtedoma 🙂

Kačko to zní všechno suprácky, gratulace 😵

Lollaj 😔 nevím co říct, tak mě to mrzí, že to musíš prožívat a ještě když k tomu čekáš druhý miminko a teď je ti z toho všeho akorát ouvej, je to opravdu zapeklitá situace, držím vám moc palce 😔

Devi ty lehátka jsou prostě nádherný, já bych se taky nerozhodla 😀 ale klidně růžový pro holku a pro kluka to béžový, škoda že nedělaji modrou, ale béžová je taky krásná barva 🙂

Mufi no teď se to fakt stupňuje, myslím si, že se ohlásí vzdor v plné síle a budeme ještě koukat co se bude dít 😖 a jak se malá těší na mimi? My jdeme na kineziologii (asi to moc neznáš) no snad nám pomůžou s tou její povahou 🙂 hlídala nám u porodu kamarádka, ale bylo to fest, nikdo nemohl a já myslela že porodím doma, fakt že jo ☹ sice jsem nečekala rychlovku ale už mi bylo ouvej, museli jsme počkat než skončí v práci a než nám půjčí auto a tak.. no nechtěla bych to znova zažít, tak ať vám to klapne bez problémů 🙂 jinak já rodila v noci, takže to šlo, malá se uložila kolem 19h ale několikrát řvala a byla jsem u ní asi 5x než jsme vyjeli do porodky a pak ta holka co ji hlídala tam byla jednou a byl klid, ve 23h jsem měla odrozeno a ve 2h dorazil MM domů, tak dobrý 🙂

Nicole chudák malej ☹

Smouli já těhu zvládala dobře, bylo to to nejlepší těhu jaký kdo může mít 🙂 asi mi to vynahradilo když jsem to první měla hrozný, měla jsem teda akorát menší komplikaci (neštovice v 17tt - to byla skoro moje smrt, ale jinak dobrý) a po porodu to nějak šlo samo, malá to brala jako že je mimi a že je tu něco novýho, teď se furt mazlí a pusinkuje a prostě by ho snědla láskou 🙂

paajinka
4. únor 2010

Kristi, 1. těhu jsem měla naprosto OK, žádný nevolnosti, nic...

Lollaj, to mě moc mrzí to vaše trápení ☹ ...

krtecek
4. únor 2010

Dobre rano 🙂

Mufinka, az budes na skypu, tak mi napis. To vubec nevim....tesim se na novinky 🙂

Smardik, vitam z porodnice doma 🙂 Jak zvladate?

Lollaj, jak to vlastne dopadlo manzovi s praci? Mohl tam nakonec zustat?

Smoulinka, ja se prodavam k Mufince. Me bylo taky blbe prvni skoro 4 mesice. Manza chodil normalne do prace, tchyne nepohlidala, takze jsem to musela zvladnout sama. Ale da se to, neboj. Proste clovek zmenil na cas priority a holt jsme byly doma a ja jsem dost casu prolezela na gauci a Ana si tu hrala sama. Ted uz jedem zase normalne a chodime ven a na krouzky....

Devi, me se libi to bezovy lehatko. I kdyz mam doma holku, tak moc ruzovy veci nemusim 🙂

Holky, kdyz tady procitam ty vase rychlovky porody.....ja chci taky.....

Nicol, doufam, ze to neni nic vaznejsiho. At se z toho Tadeasek brzy dostane 🙂

snezenka123
4. únor 2010

ahojky holky,
gratuluji smadikovi k HONZÍKOVI A PŘEJI VÁM OBĚMA HODNĚ MOC ZDRAVÍČKA.

kačko tak vítej zpátky z porodnice. Jsem ráda,že jsi taky měla rychlovku a že to doma krásně zvládáte.
A co zavinování dělohy?a hormony po porodu?

Co se týče nošení tak já malou v těhu taky nosila,ono se nic jiného ani dělat nedá,ale jakmile mi začal hrozit ten předčasný porod,tak jsme malou nenosila skoro vůbec,to jsme opravdu měla strach.Ale jak píše Krista když je těhu v pohodě,tak to jde,samostřejmě nc se nemá přehánět,žejo 😉

Holyk máme monitor dechu Nanny a dneska ráno v půl 6 ě probudil alarm 😕 tak jsem vylítla,vypla monitor a koukám na malého-dýchal,ale to evím,zda se nenadechl až v kamžiku,kdy to spustilo nebo jestli to jen nebyl planý polach...za cca 10 minut se alarm spustil znovu-to už jsme si říkala,že to není možné,no tak jsem malého asi tak půl hodky pozorovala a pak usnula a v půl 7 mě to probudilo znova...Ani nevíte jaký strac o malého jsme měla,pak už jsem samostřejmě neusnula. Tu dečku na snímání máme vloženou pod matrací,jak uvádí výrobce,ale malý má v postýlce rychlozavinovačku,která leží na slabší dece a v rychlozavinovačce mám vloženou ještě španělskou deku,tak nevím,zda by na to mohli mít vliv ty vrstvy ale to by zase haprovalo od začátku a ne až dneska a 3x za sebou...Dneska dám tu dečku rovnou pod tu zavinovaču a když se to bude opakovat asi spát nebudu a budu hlídat jestli opravdu dýchá a nebo jeslti jen blbne ten monitor. Přitom mm ho minulý týden bral do firmy,která provádí opravy a revize,takže máme razítko že je to zkontrolované a plně funkční.Kdyby zase se to znova opakovalo,asi radši zítra zajdu k dr. no mám teda strach to vám povím. Ze syndromu náhlého úmrtí kojence jsme měla strach už se Stázinkou,a monitor ani jednou nehlásíl polach,tak proto jsem ted tak vyjuklá.
Jinak malý pořád bojuje s tou hnusnou rýmou,holky tahám mu hnusný bíložlutý hustý hleny už týden a pořád se to neleppší,v noci se mu špatně dýchá,špatně se mu pije,odsávám před i běhěm kojení,ale i tak i když tahám odsávačkou jako blázen tak mám pocit,že ty hleny má až někde v patě 😒 a žeje prostě nejsem schopná odsát...
budí se mi malá,musím letět.zatím pa

garfieldmail1
4. únor 2010

ahojte 🙂

Stíhám vás tak letmo pročítat, ale nestihnu už bohužel na všechny reagovat ☹

Kacce gratuluji taky k rychlému porodu!!!!! 😉
Jsem zvědavá na porod od smardika a samsy 🙂

Lollaj, tebe je mi hrozně líto ☹ Na Tvém místě bych si nechala poradit od nějakého právníka nebo tak ohledně toho, aby od této chvíle se tě netýkaly jakékoli nové úvěry a půjčky, které si tvůj manžel vezme. Myslím, že něco takového snad jde udělat, zvlášť když se to týká jeho firmy, protože tvůj manžel se z toho možná nepoučí 😒 Tak ať si příště riskuje už jen sám za sebe. Držím moc palce, aby se u vás vše v dobré obrátilo!!! 😉 😉 😉

A vidím, že se tady řeší rýmy. No Terezka ji má bohužel taky 😔 Ale už 3.den jí stříkám Vincentku do nosu a i když občas ještě zachrčí nebo kýchne, tak už aspoň dobře poslední dvě noci spí. Luky měl rýmu taky, co jsme se vrátili z porodnice, doufala jsem, že tentokrát se tomu snad vyhnem.
Jinak zatím se máme výborně (ťuk ťuk na dřevo 🙂 ), akorát i když spím tak 7 hodin v noci, 1x vstanu k Lukymu a cca 2-3x nakojím Terezku, tak přes den jsem ospalá, jakobych nespala vůbec. Co jsem od soboty doma, zežrala jsem už 3 čokolády s ořechama a nyní celou krabičku Toffifee, nějak se musím dobít energií, ne? 😅 😀 Nevím jestli ta únava je tím šestinedělím nebo kojením nebo obojím dohromady, protože děti mi zatím zase tak moc zabrat nedávají 😉

smardik
4. únor 2010

Tak kluci mi spí tak jdu popsat ten porod snad to stihnu, kdyby ne budu psát na etapy:
V pátek kolem 20 mě začalo bolet břicho jako při MS ale byla to silnější bolest a to už jsem manžovi říkala běž si lehnout dneska v noci pojedeme ale nechtěl mi to věřit. Asi do jedno mě to tak bolelo nepravidelně a dala se to zvládnout, ještě jsem u toho věšela a skládala prádlo, uklízela ale ležet jsem nemohla tak to už bolelo. Před 1 v noci už to bylo co 10minut a začlo to být už dost bolestivé a před půl druhou se to fakt začlo rozjíždět a jednou bolest co 10 minut, pak za 3minuty, pak za minutu a to už jsem šla budit manžu který si ve 12lehl že je čas vstávat že jedem rodit a volala rodičům at přijedou hlídat Tomáška že jedem. Ve 2:30 mě příjmali v porodnici – sepsali papíry a šli jsme na sál kde mi udělali monitor a pak klystýr a šla jsem do sprchy kde jsem byla dokud pro mě nepřišla PA že mě jde vyšetřit, jak mě vyšetřovala začla mi odtékat plodová voda a to už byli bolesti snad po minutě. Kolem 4hodin už jsem začla mít pocit na tlačení tak jsme volali PA a mohla jsem začít tlačit ale moc to nešlo a pak mi dr. dal nějaké kapačky že to po nich půjde líp, pak mi trošku zatlačit dr. na břicho a malý byl venku. Narodil se 4:44 s mírami 50cm a 2900 g, hned po porodu mi ho přiložili na břicho a pak ho vzali na ošetření a mě začli zašívat protože jsem se natrhla-to taky hezky bolelo, i když mi to prý uspal tak já teda ten pocit neměla a nadskakovala hezky, nejhorší byl závěrečný uzlík 🙂 🙂 a pak už mi dali malého a zkoušeli jsme kojit-přisál se hned na poprvé.

pazhitka
4. únor 2010

AHojky holky, docitam jen zbezne-

velka gratulace Smardikovi- moc pekny porod!at jste hlavne hodne zdravi a brzy se doma sehrajete!

garfi- to se nedivim, ze jsi unavena, je to zahul! at je ryma brzy pryc! Nas Tob. je asi budouci narkoman, protoze zboznuje strikani Vincentky do nosu, nejradsi by to absolvoval nekolikrat za sebou🙂

snezenko- fuj, ale hlavne, ze to byl falesny poplach, asi nejaky precitlively snimac? taky preju, at ryma prejde!

vitam nove dvoutehulky! Mne teda taky bylo docela blbe prvni 4 mesice, ale vsechno se da vydrzet! pak druhy trimestr docela pohoda a ted ke konci zas docela opruz,ale jde to!

No ja mam dnes za sebou posledni poradnu u sve dr, jako vzdy me vystrasila, kdyz mi s ledovym klidem sdelila, ze mimco je tam v pricne poloze, takze pujdu urcite na cisare- a ze mam hned jet do nemocnice, abych se s nimi domluvila a tak... Behem pulhodky uz jsem byla tam, byli tam moc mili, mimco je normalne hlavou dolu, ale protoze mam hodne plodovky, tak ma i misto k pohybu... Kazdopadne i kdyby napric bylo, dalo by se s tim neco delat v prubehu normalniho porodu, neni to pry nic vyjimecneho... tak doufam, ze uz nas neceka zadne takove prekvapko🙂

mahulena
4. únor 2010

ahoj kocky,
u nas se taky rymuje, ale decentne, trochu tece nudle a tak 4-5x za den odsavame, ale v pohode. Ani nejak nic nekapu, neni to tak dramaticky. Ale Josifka je mi lito, takovy maly pidi mimi a hned takovyhle odsavani a tak 😨 , chodis s nim ven, Snezi? Me to Dr vzdy doporucoval, ze se jim lip dycha...
Smardiku, tvuj porod zni taky bajecne, jestli se to da o porodu napsat. Ja nevim zensky, jestli jste tak statecny a mate nejak posunuty prah bolesti, nebo vas to snad kurna nebolelo?!? 😝 😔 , ty voe, muj popis porodu by odradil vsechny holky z konika..., vy jste fakt statecny...
Ja vzdycky chcipam, kdyz tu co tyden nektera napisete, ze to bylo lepsi, ale o to intenzivnejsi ty bolesti... Holky, to nepreziju!!!
Mel jste tu ted nekdo epidural?
A pouzivala jste nektera epi-no? Ja o nem furt premyslim, ale si rikam, jestli to na tu moji pipinu neni zbytecny, kdyz tam mam hroznou jizvu..., ale asi neni, proste jsem zasita a znova uz by treba nestrihali..., co myslite?
A co Samsa, uz je taky doma? Jsem zvedava na jeji popis, ta se tak bala porodu...
A Pazhitka, ta se dlouho neukazala, snad je v poradku, max. po porodu 😎
Nicol, at je Tedikovi brzo lip, drzim palce!!!
A vitam novy tehule, ani to nestiham registrovat, tohle tema se taaak nafukuje 😵

Devilo, moc se mi kresilka libi, asi bych zvolila bezovy. Ja jsem zamilovana do nasledujicich:
http://www.babypark.cz/fisher-price-sedatko-rai...
http://www.babydracek.com/zbozi/3025--kresilko-...
http://www.babydracek.com/zbozi/888-chicco-hraz...

garfieldmail1
4. únor 2010

smardik, no docela dlouho se ti porod rozbíhal, ale pak už to nejhorší byla taky rychlovka 😉 Co se týká šití, taky mi to dr umrtvila, ale taky to bolelo, jak čert a dr prý, "klidně mi nadávej" 😀

mahu, no já mám pocit, že u těch druhých porodů na epidurál kolikrát není čas 😅 Ale většina těch, co ho u porodu měly, si ho chválí, takže na tvém místě bych si o něj na začátku řekla, že ho chceš, když to teda stihnou 😉 A co se týká šití, (natržení nebo nastřihnutí) tak jako jsou druhé porody rychlovky, tak toho k šití bývá méně nebo vůbec nic 😉 Já si minule nemohla po porodu 2 měsíce vůbec sednout, dr mne šila přes půl hodiny, teď pár minut a sedím od porodu v pohodě, jen taková nepříjemná menší bolest to byla 😝 A i paní druhorodička, co se mnou byla teď na pokoji na tom byla stejně, poprvé taky mnohem horší, teď už pohoda 😉

Kluci odjeli k babičce a dědovi, tak fičím stihnout několik věcí, co jsem potřebovala udělat, dokud Terezka spí 😉

pazhitko, málem bych na tebe zapomněla, moooc držím palce, aby mimi šlo ven přirozenou cestou a bez komplikací a vůbec ať už to máš brzy za sebou 😉 😉 😉

pazhitka
4. únor 2010

mahu- to si presne taky rikam, co jsi napsala o tech bolestech- jako jak horsi?!! to prece nejde!! ale nektere druhorodicky zase pisou, ze i ty bolesti byly lepsi nez poprve, ze furt cekaly, kdy to zacne byt tak hnusne, jak prvne a ono nic...

garfi- diky!

mmchodem bude to opravdu nejmin ctyrikilacek- stejne dr. jako minule Tob. odhadoval mimi na 4,30- u Tob. to bylo presne tak a mel 4 kilca. Dr. byl moc mily a povzbuzoval me, ze kdyz jsem zvladla to prvni velike, tak to druhe uz pujde taky... a rikal, jestli to mate se stejnym manzelem, tak to musi byt ctyrkilak, to je jasne 🙂

mahulena
4. únor 2010

Garfi, kdyz vy jste fakt zeny rodicky borkyne, nebo ja nevim..., ja jsem hrozny vemeno hystericky. Ach jo, uplne se pred vami stydim. Epidural pokud nebude cisar asi fakt zkusim...
Pazhitko, nez jsem to dopsala, tak jsi napsala. Drzim palce, at se mimi umoudri!, jsi sikula, jak to beres s nadhledem (no, ono co cloveku zbyva, vid? 😕 😵 )

pazhitka
4. únor 2010

Mahu- no dneska jsem to nejdriv docela obrecela, na cisare nechci! ale samozrejme pokud by to bylo nutne, sla bych... Diky, diky! spis to vypada, ze se ma dr. sekla. Taky mam hodne plodovky, takze mimi si dela, co chce... Ale na porod to zatim nevypada pry... Mahu a ty bys cisare chtela??