V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

tannawe
17. říj 2008

simbro...na zacatku tehotenstvi bych rekla, ze je mozne vsechno. Clovekem zmitaji hormony a i kdyz uz to telo zna tak samozrejme jsi uz v jine situaci. Skoro ctyrlety mrnous uz ledascos umi, ale na druhou stranu clovek ma pak tendenci ty deti precenovat a je fakt, ze ztratit nervy je touhle dobou uplne bezny jev.
Takze se tim nenechavej vyvest z miry, urcite nejsi nemozna matka...proste jsi jen unavena, pretazena a mas rozhazene hormony. Zkuste si vytvorit nejaky odpocivaci ritual, aby ses ty mohla uvolnit a chvili odpocivat a prcek nemel pocit, ze ho jak rikas "odbydes". Moje dcera mela hodne rada mazlici ritualek ala domaci sendvic...vzdycky jsme se pritulily a kolikrat jeste i usnula a ja samozrejme taky...
Jinak takhle velky klucik se urcite uz tak hodinku dve zabavi klidne i sam, staci najit podnetnou zabavu co ho bude bavit a uvidis, ze si muzes i na dvacet minut zdrimnout nebo si proste jen orazit. Ja tedy mela holcicku rozumnou a kdyz mi bylo spatne tak me nechala lezet a treba si jen vedle me prohlizela knizku, ja jsem vzdycky nadhodila nejakou otazku a ona hledala obrazky atd. Urcite si zarid na par dni v tydnu hlidani, at mas cas jen na sebe, jak budou pak dve tak uvidis, ze co clovek neudelal v tehu tak pak tezko dohani... 😉
A hlavne bud v klidu a uzivej si to jak muzes i pres nevolnosti. Ja u druheho musela mit pri ruce porad neco k zakousnuti, mam rychly metabolismus a proste jsem mela pocit az na omdleni jakmile jsem zacala mit trochu hlad a to i v noci!! Takze sklenice mleka v lednici a susenky hned u postele to jistily... 🙂 drzim palce at to zvladas 😉

simbro
autor
18. říj 2008

tannawe, děkuju moc za odpověď, vidím, žes to měla podobně v noci mám u postele cereální polštářky abych zahnala hlad,
doufám, že se to brzo zlepší,nejhorší je dopoledne, kdy musím uvařit a skloubit vše dohromady, a po obědě to na mě padá, včera jsme byli dost dlouho venku a bylo to super, je to jak počasí dost se to střídá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

d.mamka
18. říj 2008

Ahoj holky,nevím s kým si mám popovídat a tak zkusím vás...-čekám druhé děťátko,mám 4letého klučinu,s ním to zvládám dobře,na něm si nic nevylévám,jen mám problém s otcem ,,dětí,,.Synka má rád,ale s novým těhotenstvím se nemůže nějak srovnat a dává mi to pěkně sežrat-neumí se mnou mluvit,neumí mne obejmout-jsem tady jako vzduch.Holky,zlepší se to????

kulicka
18. říj 2008

d.mamko : a chtel ho? To nove mimi? A synek je jeho? Treba jen nevi, jak se k nastavajici mamince chovat. Mas nevolnosti, nejsi podrazdena? treba s tebou souciti, ale nevi, ze potrebujes obejmout a boji se, ze kdyz neco nabidne, ze ho sprdnes... tech duvodu muze byt spousta.

d.mamka
18. říj 2008

Neplánoval nové miminko teď,za pár let,ale teď z finančních důvodů ho nechtěl. 😖 , ☹ ,ale muž se stalo,mimi je na cestě a já bojuju sama ☹

d.mamka
18. říj 2008

Ano,synek je jeho 🙂 byl také neplánovaný,ale alespoň ho chtěl

kulicka
18. říj 2008

Mno, tak to mu musis dat trosku casu, by se s tim srovnal 🙂 Zkus pri nejaky hodne vhodny prilezitosti si s nim promluvit. Je jasny, ze i tebe musi ta financni situace trapit, tak se mu s tim sver. Treba ani nemusi nic rict, dulezite je, aby vedel, ze vis, jak se citi, ze to respektujes. Drzim pesticky, at brzo prestane trucovat a zacne se tesit. Penize nejsou na svete to nejdulezitejsi ne?

d.mamka
18. říj 2008

Děkuji Ti ,žes odpovědělam,ono to nějak dopadne,promluvit si sním už asi namá cenu,to už jsme zkoušela-ale třeba se začne těšit za pár dní...,uvidíme

kulicka
18. říj 2008

Snad ju 🙂
No mozna jen tak prohodit, ze (kdyz bylo neplanovany), zes mu zadnej podtrh neudelala, ze jsi stejne prekvapena jako on, ale ze jste na to tri (teda brzo ctyri) a ze to zvladnete 🙂 . A tak si rikam, ze muze byt vlastne stastnej, pac kdyz vidim, kolik je paru, co by mimi chteli a nedari se roky a roky... a taky to neni vase sedmy... ale to me jen tak napadlo, to mu nerikej.
A za tech pristich 7 mesicu se muze stat veci... lepsi prace, povyseni, navyseni mzdy, vyhra v bingu 😵

tannawe
18. říj 2008

ahoj holciny...
d.mamko: nekdy jsou chlapi tim nechtenym tehotenstvim hodne zaskoceni, casto byvaji i zaskoceni ti, kteri ho planuji, proste najednou jim to dojde, ze uz za devet mesicu bude vsechno jinak. Nekteri chlapi i trochu zarli na miminko, to je normalni. Financni situace je vec, ktera v dnesni dobe trapi snad uplne kazdou rodinu, tady je potreba najit nejake reseni, abyste vedeli, ze vyjdete. Zjistit jake mate naroky na davky, co privydelek atd.
Je skoda, ze se citis na vsechno sama, ale casto to tak byva, neni to pravidlo, ale na druhou stranu kazda tehotna zena nekdy miva pocit, ze na ni lezi vsechna ta tiha, vzdyt to mimi nakonec nosi ona. Nekteri chlapi nejsou nastaveni na nejake prilisne emoce...ale myslim, ze kdyz se k nemu vecer pritulis, jen tak...tak ze te snad neodstrci...a zkusit tu cestu trochu jinak nez nejakym natlakem, chlapi se pak maji tendenci blokovat.

kulicko: ja kdyz jsem cekala druhe, chlapecka, tak jsem jedla opravdu porad, nevim zda to bylo tim, ze to byl tedy kluk, ale pri prvnim jsem proste nemela potrebu tolik "zrat" a to byla holcinka...taky jsem zdaleka nebyla tak krasne kulatoucka... 🙂

winifred
19. říj 2008

Ahoj d.mamka, jýá jsem zažíval něco podobného ,ale my jsme si dítě přáli a taky přišlo nečekaně po dvou potratech.Celé těhotenství jsem pociťovala jak je chladný neprožival to jako u první dcerky.Hodně krát jsem slyšela že druhé nechce ,ale to jsem mu řekla že už je pozdě cokoli dělat(na potrat bych stejně nešla).Za celé těhotenství mě snad objal dvakrát tak jsem se cítila hodně sama.Po porodu syna se to ještě na nějakou dobu zhoršilo nebo najednou pozornost byla soustředěná někam jinam.ALe jak malý se začal projevovat a neležel jenom tak se v malém vidí a je vidět že se vstah k němu o 100% zlepšil.
U tebe se to taky určitě zlepší jenom někteři chlapi potřebují opravdu hodně času.Ale až ti poroste břížko a malé tě začne kopat tak to bude prot tebe jenom sama radost.Tak ti přeji hodně pevných nervů a snad se ti domácí atmostféra zlepší.Držím ti palečky 😉

d.mamka
19. říj 2008

Děkuji vám moc 🙂 , ono to pomůže si chvíĺi s někým o dané situaci popovídat-děkuji 🙂

krista
3. črc 2009

sonije • 1d • Dnes v 10:01
Ahoj holky, jsem ve 12 tt a k tomu mám doma skoro dvouleté batole. Na mimčo se těším stejně jako poprvé, ale co si budemem povídat, už to není taková pohodička. Zkrátka se musíme postarat o své prvorozené pěkně divoké ratolesti a nějaké odpočívání a přemýšlení nad miminkem patří do kategorie scifi 😀. Časem budeme řešit hlídání pro dobu pobytu v porodnici a skloubení péče o mimi a ještě ne úplně samostatné dítko. Pojďte si popovídat o tom, jak zvládáte těhotenství s batoletem a jaké máte plány po narození..

lada82 • 2d • Dnes v 10:03
ahoj - no, uplne perfektne jsem to nezvladala a ted je to narocne - ale prezili jsme 😀

sonije • 1d • Dnes v 10:21
Jejda, tak tebe už to potkalo😀. A jak to kloubíte? Máte pohodičku, že můžete chodit ven, já pořád uvažuju, jak to budu dělat, když mám rodit v lednu. Představa navlíkání dvou dětí do kombinéz a sledování teploty, zda můžeme ven, je dost šílená.. 😲 . Adík je tedy navíc zvyklej trávit celé dny mimo domov a doma si hrát neumí, tak ho pomalu zvykáme..

martina46 • 1d • Dnes v 11:46
sonije, skvela vec je babysatka. dietatko sa da nosit pod bundou vacsich rozmerov, kde sa vojdete obe. staci, aby bolo oblecene tak, ako doma, iba samozrejme treba dbat na teplo lavicky a krku. to je potom pohodicka. ja som takto pod bundou nosila malu. a pridruhom - ak bude zimne, si to samozrejme chcem zopakovat.

emily3 • 3d, 32tt • Dnes v 11:48
ahoj sonije tak gratulujem tehotenstvu a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.
no budes to musiet trocha zorganizovat ale da sa to. 😉 a male zababubis do kocika a kym ono bude spat tak vy dvaja sa mozte vysantit vonku.
my teraz cakame stvrte dieta a poviem ti ze vobec mi to nedochadza, stale sa tocim okolo tych troch, stale nieco riesime, takze detska vybavicka a chystanie pre babo je pre mna scifi ( ako pises) vcera som si uvedomila ze tak cca 6-10tt a mame tu babo, momentalne bojujeme s ovcimi kiahnami, takze na babo ani nemyslim.

ale chem ti len povedat, ked som cakala druhe, tiez som si to nevedela predstavit ako to zvladnem z dvoma, ako prve prijme druhe, a v zime to bolo o drzku kym sme sa vsetci traja obliekli tak som bola spotena..tak som tak postupne, jedna vrstva, druha vrstva...a zasadne ked sme uz boli nachystatni sa niektore dieta pokakalo a lebo podobne..takze od zaciatku... 😅
ale von sme chodili, v zime babatko spalo v kociku a s dcerou sme sa zatial sankovali, boli sme aj na lyzovacke....podla mna je to na rodicoch ako sa citia a ako sito vedia zorganizovat... 😉 a tak ho naladte aby sa tesil na babatko..

nasi sa tesia , hladkaju mi brusko a snazia sa zachytit kopance...a najmladsi , vzdy ked sa prezliekam a vidi moje big brucho, dobehne ku mne a krici " babo" a prstek stura do pupku 😀 😀

a kym sa vam narodi druhe dieta Adamek bude zase o kus dalej vo vyvoji a bude iny ako je teraz. tak sa s nim rozpravaj ze mas v brusku babatko ( aj ked to nepochopi) ale pomaly ho pripravjte na to ze nebude sam

krista
3. črc 2009

Jinak já bych se taky vyjádřila k tématu jestli můžu 🙂

My máme doma 16timěs. batole a druhý mimi se narodí za dva měsíce 🙂 Někdy to nesu dobře, jindy hůř. Je to nějak všechno dohromady. Druhý těhotenství je proti prvnímu naprostá pohoda, špatně mi bylo jen dva týdny a zvracela jsem jednou (v prvním od 4tt-20tt a zvracela jsem víckrát nebo se aspoň nadavovala) o bříšku pořád skoro ani nevím i když jsem teda nabrala už daleko víc jak při prvním těhu, ale to doufám shodím 😅

Malá teda dost zkouší naši trpělivost, od mala byla hlučnější a uvztekaná, po roce je to snad horší, ale zase doufáme, že se to možná malinko zlepší až se malý narodí nebo s věkem a nějak to přežijeme 🙂

Plány po narození jsou asi takové, že budu opět rok doma jako s první a nevytáhnu paty vůbec nikam 😀 protože jsem kojila a malá byla závislák 😀

Sonije já budu rodit v září a počítám že to převlíkání bude taky otřes - co vím od jiné maminky, která má děti věkově od sebe jako já a narozené ve stejném období, to je prý to nejhorší to oblíkání 😅

liviky
3. črc 2009

tak já setoho taky hrozila,ale ted je to už jen a jen lepší a zdá se mi že mladší je díky starší ségře docela popředu,snaží se jí dorovnat!

krista
3. črc 2009

Liviky to věřím, že po tom roce toho mladšího to snad už může být lepší, obě už víc vnímají, dá se s nimi podnikat víc věcí a ten první rok stejně určitě uteče jako voda 🙂

kacka79
3. črc 2009

Ahojky, tak já mám doma 2 letého raubíře a v únoru budeme mít druhé mimčo. No upřímně, druhé mimi je taková milá "nehoda" 😀 Ale když jsem zjistila že jsem těhu, byla jsem šťastná.. No ale co si budeme povídat, první těhu naprostá pohoda, teď zvracim od rána do večera, Filípek všude říká maminka blééé. No moc pěkný..

Jinak jak budeme chodit ven?? No jen tak kolem baráku stavět sněhuláky a mimi zastlaný v kočáru. Ovšem jestli to bude pavián jako Fíla, tak se z toho asi pos...

No holky musíme to nějak zvláááádnout!!!!!!

jeudi
3. črc 2009

zvladnete. ja mam sice trileteho je docela samostatny ,ale rika se ze druhe dite je vetsinou opak toho prvniho...ja doufam ze v mem pripade to tak nebude ,protoze mam doma zlaticko 🙂

kacka79
4. črc 2009

No budeme muset 🙂
Já si taky říkám že Fíkovi už budou skoro 3, tak to snad bude lepší..

garfieldmail1
4. črc 2009

Ahojky, tak se přidávám 😉 Máme doma Lukáška, v dubnu měl dva roky a další mimi čekáme někdy na přelomu ledna/února, to jsme na tom, kačko, podobně 🙂
jeudi - syn je taky naprosté zlaticko a taky mam obavy, ze druhe dite bude pravy opak. Určitě to není zlaté pravidlo, ale stává se to dost často, jsem zvědavá 😅 Ale vždycky si říkám, když to zvládají maminky vícerčat nebo dětí s malým věkovým rozdílem, tak já musím taky 😎 To by mne, jeudi, zajímalo, jak to teď zvládáš s tím velkým bříškem? To si nedokážu vůbec představit, jak budu synovi stačit. Minule jsem měla břicho OBROVSKÉ a už teď ve třetím měsíci to schovám jedině s volným tričkem, roste mi ten pupek nějak rychle 😕 , i když jsem zatím nepřibrala ani deko 🙂
Jinak se zatím cítím dobře, jako minule, jen trochu trpím nechutenstvím, ale špatně mi není - klepu, klepu na dřevo 😵

sonije
6. črc 2009

Tak jsem si vás holky zase našla, jsem ráda, že těhu + batole není jen má kombinace 😀 . A co těhu+batole+práce?
Mám super job, který dělám doma, zabere mi tak 4 hoďky denně, kdy si manžel bere prcka s sebou ven. Děláme to tak od Adíkových 9 měsíců. Úklid a domácnost řeším za pochodu po večerech případně se vzteklým batoletem, které si chce hrát, bohužel. Ale práce u nás není, tak si chci tuhle udržet. Jsem domluvená se šéfkou, že první 3 měsíce po porodu budu dělat jen opravdu nejnutnější, což zabere tak půl hoďky denně, ale v dubnu už zase najedu na práci, takže to bude mazec. Tak nějak doufám, že se nám vyhnou koliky a mimi bude hezky spinkat. Manžel si Adíka zae vezme dopoledne a já budu hopat nohou křesílko a makat u PC. No v nejhorším se na práci vyprdnu, ale to bych fakt nerada. Myslím, že zorganizovat se to dá, jen se k tomu dokopat 😀
Manžel mi slíbil, že v únoru poletí a Adíkem na dovolenou, abych měla chvíli klídek no a až bude mimču půl roku, hurá zase někam na cesty. Milujeme cestování. Adík cestuje už od 8 měsíců, doteď byl už 4x v zahraničí, no bájo, tak doufám, že mimčo nebude opak a bude se zas vesele cestovat 😎 . Nejsme zazobaní, jen na užívání vždycky peníze najdeme 😀 .
No jsem zvědavá, jak to všechno zvládneme. Adík je zlatíčko, jen trochu akční, zkrátka potřebuje celý den pohyb, takže všechno děláme za pochodu. To jsem si dala za úkol do ledna trochu zkorigovat a naučit ho si vklidu chvíli hrát samtného v pokoji. Hraček má milion..

krista
6. črc 2009

Ahojky 🙂

Jeudi ještě držíš 2v1? 🙂 Už jsi se rozhodla kam půjdeš rodit nebo to se rozhodne nějak na poslední chvíli?

Kacka79 já si pamatuju jak jsi řešila jaký věkový rozdíl mezi dětmi atd., tak k těmu moc gratuluju a třeba se ti potvrdí to co u mě - jiné těhotenství - jiné pohlaví dítěte 😵 já jsem asi měla lepší že to zvracení a ty urputný nevolnosti jsem si vytrpěla v tom prvním těhu, nemohla jsem teda absolutně existovat, bála jsem se vyjít někam ven abych se nepozvracela na ulici 😅 za to teď opravdu pohoda, až jsem tomu sama nemohla uvěřit! 🙂

Sonije to jsi šikovná s tou prací 😵 taky bych možná něco na doma brala, ale když si vezmu že naše malá je příšerně vzteklá, v noci pořádně nespí, přes den ječí a manžel chodí domů pozdě, tak nevím kde bych na to brala čas a jeeeen doufám, že druhej prcek bude právě ten opak 🙂 Na tu dovču jsme taky chtěli, ale jak říkám naše malá stejně většinu dne prořve, takže nějaký změny a návštěvy jsou u nás za trest 😝

garfieldmail1
6. črc 2009

sonije : těhu+batole+práce? To znám veeelmi dobře!!! Akorát já to měla a budu mít bez přestávky 😝 Pamatuji si, že jsem i v porodnici vyřídila pár firemních telefonů. Bylo mi to trochu před mojí "spolunocležnicí " hloupé, nechtěla jsem vypadat jak matka kariéristka 😉 Jenže když člověk dělá v rodinném podniku a navíc věci kolem peněz, účta a tak, těžko se to někomu cizímu s naprostou důvěrou na chvilku předává... Já teda pracuju, když malý spí, někdy přes den a hlavně večer a v noci. Tatínek je taky skvělý, pomáhá hodně i s domácími pracemi, třeba praní, žehlení je jeho záležitost 😎 To je tím, že holt byl zvyklý si žehlit sám, než jsme se poznali a tak mu to nedělá žádný problém. Když je s malým, tak já dělám něco na zahrádce nebo si jdu 2x týdně zacvičit, občas vyrazím někam s kamarádkou, k holiči, takže se můžu odreagovat od práce a péče od dítěte a domácnosti 🙂
Jsem zvědavá, jak to bude po narození druhého mimi. Lukášek v noci spal špatně, i tak jsem to zvládla, ale neumím si zatím představit péči o dvě děti, to bude dost náročné a bojím se, že večer budu úplně grogy na to, abych něco tvořila v počítači 🙄 Ještě mám výhodu v tom, že mimi se narodí v zimě, kdy má přítel málo práce, takže s námi bude hodně doma, tak ty začátky budou o to snazší... snad 😅

krista : druhé dítě bude určitě kliďas, mám pocit, že tohle pravidlo funguje skoro vždycky 😉

krista
7. črc 2009

Garfieldmail taky jsi šikula s tou prací 🙂 Já to teda napsala asi s tatínkem blbě 😅 aby si někdo nemyslel že mi doma vůbec nepomůže, to ne, on je sice hodně pryč, ale když už doma je, tak se naplno věnuje malé, uvaří, poklidí, prát taky umí, vysaje, žehlení ho moc nebaví 😀 a myje dost často nádobí to fakt jo, protože já mám po porodu hnusnej ekzém a musím mýt jinak v rukavicích 😖 takže já se nebojim, že by se tady o sebe nepostarali kdyby se něco stalo 😵

Já jsem taky strašně zvědavá jaký bude to druhý 😅 Kristý jako malinká do půl roku spala v noci relativně dobře, sice se budila často, ale dostala najíst a spala dál, sem tam si poplakala ale jinak to šlo, od půl roku obrat a v noci prořvala nebo spíš provřískala strašně nahlas 😅 několik hodin v kuse, kdy nepomáhalo naprosto nic, v 10měs. jsme ji odstěhovali do vl. pokojíčku úplně vyčerpaní s tím že se to možná zlepší (poradila mi tohle MUDr.) a zlepšilo, spala asi 3měs. převážnou část noci, teď se začla zase hodně budit a mít hysteráky 😅 jednou přes den si "vydupala" že chce spát ve své velké posteli (kterou už měla dávno připravenou, ale vzhledem k těm hysterákům jsme týden předem koupili další malou postýlku, protože nikdo neměl sílu jí do tý velký postele učit 😅) a od tý doby zase chvilku klid, tak uvidíme jak to bude dál 🙂

Každopádně na malýho se moc těšíme - všichni! 🙂 Malá poctivě hladí bříško (i když z toho nejspíš nemá rozum, ale je to sladký 🙂).

Garfield a kdy si dáš těhu do profilu? 🙂 Budete chtít vědět pohlaví? 🙂

garfieldmail1
7. črc 2009

krista: no tatínka máte taky fajn, to je doma hned větší pohoda, no ne? 😉
S tím spaním, to je každá rada drahá, na každé dítě zabere něco jiného a na některé vůbec nic, leda vydržet 😠 Luky se budil od začátku tak co 2-3 hodiny na kojení, pak se to stupňovalo, kolem třičtvrtě roku co 40-60 minut. V 11.měsíci jsem teda kojení ukončila, i tak ještě dlouho trvalo, než začal opravdu dobře spát. A taky se neustále mění spaní přes den. Nedávno nespal vůbec, teď zase i 2 hodiny a večer pak jde spát až v deset 😠
Profil jsem už tedy doplnila, pohlaví budeme chtít určitě vědět. Minule nám ho doktorka poprvé řekla už ve 12.týdnu, netvrdila to na 100%, ale už to viděla v modrých barvách 🙂 Tak jsem moc zvědavá!!! Přála bych si teď holčičku, ale budu šťastná i za dva zdravé kluky 😉
jeudi se nějak neozvývá... že by už? 😵

krista
7. črc 2009

Teda to máte asi pořádně vyvinutýho chlapečka když to bylo tak hezky vidět už ve 12tt 😀 u nás teda na UTZ taky nebylo o čem pochybovat, jeho pýcha tam trčela že to nemohlo být nic jiného 🙂 ale dozvěděli jsme se to až v 19tt+4 u Kristý v 19tt+3 ale za to taky nebylo o čem pochybovat, obě děti maji pořád nožky dokořán 🙂

Nám se to přes den taky pořád mění to spaní, hodně to závisí od toho jestli spí v noci a v kolik ráno vstane, někdy jde i dvakrát přes den, ale spíš chodí jednou, protože jak jde dvakrát tak je schopná tady potom strašit do noci a nemůžeme jí večer nikdo dostat do postele a na to teda neni síla 😅

Jo když taťka pomůže tak je to super, já neřím že bych to sama nezvládla - kdybych na to sama byla, tak bych musela, ale je to obrovská opora, že si člověk někdy může odpočinout a taky je to opravdu jediná osoba, které bych malou svěřila na dýl jak pár hodin 🙂

Na jeudi jsem zvědavá, řešila porodnice tak je možné, že už leží u nás ve městě s prckem 😵

garfieldmail1
7. črc 2009

Tak to máš výhodu, že malá spí ve své posteli a asi i ve svém pokoji...? To Lukášek spí s náma, nám to nevadí, ale až se narodí další mimi, tak to bude nejspíš problém, respektive bychom to měli řešit ještě před narozením. No uvidíme, asi potřebuji nějakou motivaci, jakože spaní s velkým břichem v posteli s dítětem bude asi dost nepohodlné... 😕 Asi to pořešíme po prázdninách, protože na dovolené budem všichni v jedné posteli určitě 🙂
Jo, Lukášek je moooc pěkné jméno!!!!! 😎

krista
8. črc 2009

Garfield ve svém pokoji spí malá od 10měs. když už nám 4měs. vřískala celou noc v ložnici a příšerně zlobila, tak jsme vypěnili a přestěhovali ji, přestože ještě nebyl pokojíček úplně zařízený podle našich představ, ale je teď relativní klid i když k ní musím několikrát v noci lítat přes byt 😖

My máme sice velkou manželskou postel, ale malá jak se roztahuje tak se nikdo nevyspal, do břicha by mě určitě kopala jak ji znám, i bez toho mě několikrát za den praští 😖 naštěstí to nebylo tak strašný, horší jsou ty její celodenní vztekací ječáky a ostatní neidentifikovatelný řevy, to jí snad časem taky přejde, jinak nevím teda 😅

Jj Lukášek je hezký jméno 😀 🙂

Vy už máte vybraná nějaká jména? 🙂

garfieldmail1
8. črc 2009

No Luky taky nedávno, že chce spinkat v pokojíčku. Spal tam dvě noci, budil se asi pětkrát, já za ním musela běhat a vůbec jsem špatně spala, takže když třetí noc tam už spát nechtěl, ani jsem ho nepřemlouvala 😀
Taky se někdy pěkně roztahuje, ale dnes už spí poměrně tvrdě, takže ho vždycky posunu hezky doprostřed a ani se nevzbudí.

Jména jsme zatím moc neřešili, minule jsme měli pro holčičku vybranou Verunku, ale ne nějak vážně, když jsme stejně brzy věděli, že je to kluk. No a klučičí jméno jsme vyčerpali u Lukáška 🙂 Takže počkáme na ultrazvuky, jestli se mimi zase pěkně ukáže a vůbec ještě je dost času. Vezmem zase kalendář a projedem to naší vylučovací metodou 😠 Hlavně jsme oba pro klasické české jméno.

A jak to teď zvládáš s břichem, když je vedro? Trochu závidím to oblékání teď, už to vidím v zimě zase půjčená bunda a kabát velikost XL, abych to přes břicho vůbec zapla 😅

A jaké jsi měla předtím těhu? Jestli to třeba mohlo mít vliv na to, že je Kristýnka takový křiklounek 😵 Držím palce, ať ji to co nejdříve přejde 😉 Docela koukám, že jsi se přitom pustila do dalšího, já jsem na takhle malý věkový rozdíl neměla odvahu ani při Lukáškovi, který je pohodář. Občas se taky vztekne, ale tak nějak v normě, aby se neřeklo 😀

garfieldmail1
8. črc 2009

Aha, tak teď to tady čtu zpětně, takže první těhu bylo asi dost náročné, teď máš pohodu, tak druhé mimi bude určitě taky pohodové 🙂 A kolik už jsi teda přibrala a kolik v prvním těhu? Já předtím 17 kilo, a díky kojení šlo všechno zase dolů, teď zatím nic, ale břicho už mám parádně nafouklé 😠
Jo a to zimní oblékání, na to se taky netěším. Sice už se do té doby snad Luky naučí trochu oblékat sám, ale všechny ty zimní vrstvy, no nevím, spíš to bude zase na mne. Vždycky jsem ale nejdřív oblékla jeho a pak teprve rychle sebe, oblečení už jsem měla nachystané, jinak bych byla zpocená až na ..... 😀 Taky je výhoda, že bydlíme v domečku, takže nejdřív obléknu Lukáška, vypustím ho aspoň na zahradu, ať mu není horko a pak mimi a sebe...