V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
18. pro 2009

snezenko, zlatý manžel, že máš možnost ležet, v pondělí to na těch úřadech snad nebude tak zlé, musíš se šetřit a kdy máš další kontrolu?
My máme v ložnici taky tak 16 stupňů, stejně tak malý v pokojíčku. No až budem doma s miminkem, tak budem pěkně zpocení 😅 , zpočátku budem muset holt na noc přitápět...

plechajda
18. pro 2009

no ja porad nevim jestli to jsou poslove nebo ne....proste mam krece v podbrisku a nikde jinde...nejde mi to do zad ani do bricha, ale boli to jak prase a musim se predklonit 😒

Jinak u nas je dnes -11 😕 jsem jela jeste dopoledne s malym na nakupy at nechcipnem hlady a dokoupit neco malo kosmetiky a darku a uz to je snad vsechno.....ted jsem zrala tak akorat si lehnout a aspon 3h spat ...hahaha prima vtip 😠 no nic...

vcera jsem postavila stromek,nechala jsem ho jen tak bez niceho a to si ho malej nevsimal....vecer jsem se zmohla na poveseni kolekce a par ozdob a svetylek a ty ho uz rano samozrejme zaujali, takze uz jedem porad dokola : nech stromecek, netahej za ozdoby, nepapej ty vetve 😠 mno takze nevim jak stromek dopadne teda...a to na nem zdaleka neni vsechno jeste....

plechajda
18. pro 2009

a ted jsem se rozhodla ze si dam kafe a trosku cukrovi a ten vriskot tady budu ignorovat 😀

garfieldmail1
18. pro 2009

plechajdo, no já myslím, že to můžou být poslíčci, co jiného, to asi každá pociťuje jinak. Snad tě to aspoň v noci nechá vyspat...? 😉
My jsme poprvé, když se malý jen plazil po zemi, dali stromeček na menší stolek, aby se k němu nedostal a loni už zdobil s náma, takže ani neměl tendenci ničit vlastní práci 😅
U tebe bych doporučila stromek k něčemu raději přivázat, přinejhorším jen urve tu ozdobu 😉
To kafe jsi si asi úžasně vychutnala 😀

misicka85
18. pro 2009

Ahoj holky!

Tak já jsem dneska v jednom kole, zítra jedu za kámoškou do Brna tak bude poprvé tatínek s malou sám doma. Takže jsem tu musela poklidit,navařit a sepsat instrukce co a jak mají dělat 😀 Protože manža je většinou o rána do večera v práci tak ví kulové jaký máme režim 😉

My doma máme kolem 23st v obýváku, v ložnici máme kolem 17st a malé na noc topení v pokojíčku vypínám takže tam má kolem té 19-20. Má to tak od miminka, přivezli jsme si ji z porodnice v lednu a normálně s náma spala v nevytopené ložnici a otevřené ventilačce. Akorát jsem jí dala do zavinovačky a přikryla dekou, takže má studený odchov od malinka, Ale můžu říct že za celou dobu ještě nebyla ani jendou nemocná,ani rýmu ještě neměla 😉 Kámoška má doma 30st a malou věčně nemocnou,se nedivím v takovém vedru.

Stromek taky budeme muset nějak přivázat, no jsem zvědavá jak 😝

krista
18. pro 2009

Sněženko koukám že u vás furt něco viď 😖 tak ať máte brzo klídeček a pohodičku všichni 🙂 A doma máte fakt zimu, u nás bylo ráno 17,5 stupně v ložnici a byla tam pěkná kosa 🙂

Garfi jo to zabralo, ale když se kroutí a tlačí tak je to stejně prd platný, ale zabralo to v tom že umí usnout sám a naopak nemá rád když se ho snažím uhoupávat 😉 třeba si chvilku pobrečí v ložnici, nikdy ne dýl jak minutu a je tuhej 😉

Taky si vaše děti tak strašně brutálně žižlali ruce? Já už si to u Kristý nepamatuju ale malej je má furt mokrý a kvůli tomu i furt studený, působí jako by byl hladovej ale prso nechce 😝

Jinak co se ještě té zimy týče, tak já jsem ani jednomu dítěti nijak moc nepřitápěla 😅 když jsou v zavinovačce, tak jim zima být nemůže, naopak jsou tam pěkně v teploučku a my rádi čerstvý vzduch a Kristý ještě ani nemarodila 🙂 jen jednou a to se nachcípala právě u strýčka který to tam šíleně přetápěl 😠 tím nechci říct, že budete přetápět, to ne, jen že jak na to nejsme nikdo zvyklej tak to u nás má opačnej efekt 😖

Garfi:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

krista
18. pro 2009

Jo ještě co se týče té zavinovačky tak je asi potřeba říct, že to nemá naopak rád pokud neni ospalý, takže po spánku vybalit - nechat vykopat a zabalit jen těsně před spaním - aspoň takhle u nás 😉

krista
18. pro 2009

Jé Misicko koukám že jsem napsala vesměs to samé co se týče teploty doma a nemocí 😉

plechajda
18. pro 2009

http://www.vanocnivestba.cz

ja uz poslala je to moc hezky 🙂 juknete

krista
18. pro 2009

Plechajdo loni jsem taky posílala něco od Kofoly, je vidět že tyhle kravinky dělaji pořád 🙂

ren82
18. pro 2009

Ahojky..
my máme v bytě teplo, ale snažím se i větrat - i v této šílené zimě. Filípek, když je hodně suchý vzduch strašně zčervená na líčkách. Doma máme tak kolem 21-22 stupňů. Rozhodně nemám ráda přetopeno. V ložnici jsme ještě nikdy netopili. Filípek taky nebývá nemocný. Sem tam nějaká ta rýma nebo kašel, ale to se dá přežít.
Teď jsem je vyhnala na mrár 😀 Manžu i Filípka. Malý nechce teď moc chodit ven, ale přemluvila jsem ho. Potřebovala jsem si vytřít. Navlékla jsem ho do kombinézy - vypadal jak malá kulička.

krista
18. pro 2009

Jo my jak topíme v ložnici tak z toho akorát kašleme a máme rýmu 😅 akorát je naprd, že bydlíme v baráku kde se to topení rozpočítá mezi všechny (nemáme svoje měřáky) takže i když jsme loni si zatopili max. 5x, tak jsme dali osmičku za topení, když jsme navrhovali ty měřáky tak to nikdo nechtěl, protože důchodci zmrzlý topí celou zimu a zaplatí stejně jako my! 😠

plechajda
18. pro 2009

Krist jojo ja taky mam pocit ze to byli nejaky zpivajici prasatka 🙂 🙂

mahulena
18. pro 2009

cau zensky,
vy jste toho nakecaly 😲 , to fakt dneska nejak nestiham. Dite u nohy, gulas jeste nemam v hrnci a cas na veceri za rohem, nestiham.
Devilo, ty znis, jako bys ani nerodila, to je moc dobre. Hezky se zregeneruj, at stihnete doma pospolu Jeziska. 😵
Holky, myslite, ze rodit 3 nebo 4kg dite je rozdil? Ja myslim, ze ne, ale treba se pletu, tak se prave ptam.
Misicko, hezky si to uzij 😵
Vas tu je, tehuli, Plechajda to chtenechte odstartuje a pak uz to pujde opravdu co tyden, to dve, tri novy miminka, to je parada 😵 , to je urodny tema.
Maria, to je dobre, ze jste meli lepsi den.
Jinak doma mame teplo, ale nejvic asi kvuli me, me je v tehotenstvi jeste vetsi zima nez kdy jindy, takze manzel je nahatej v trenclich a ja ve 2 svetrech pod dekou, ackoli tu mame tak 23-24st.
Jinak u nas ted mame posledni 3 noci debilni, mala se furt budi a desive rve, nechapu?!, ma sice malilinko rymu, ale myslim, ze tim to nebude, tak nevim, zuby?, nic nevidim. Manzel mi jede na panskou jizdu na hory, tak se doma asi obesim 🤐

Jdu na ten gulas, pa

plechajda
18. pro 2009

Mahu ja to mam obracene, je mi zas desny vedro a to tu mame taky kolem 22-23...teda jen v obyvaku....ja mela mm na horach min tyden ct - ne a stacilo mi to teda 😠 ted prijel a desive ho boli v krcku a ma teplutku, takze se tu staram o mimina dve 😠 no nic, si nebudu stezovat ze jo 😎

hele a treba me nekdo predbehne ne ? 🙂 Snezenka nechtene a Ren treba chtene 🙂 😀

plechajda
18. pro 2009

jo a s tim rvanim to mame taky stejny 😠 posledni 3 noci desny...co hodina to rev, ale jdu tam 2x a pak uz nemam silu takze se milacek zas urve, on teda rve tak 5min ale desne 😠 ja to vidim na zuby...uz ma venku nove ted 2x trojku a ty zbyly dve jsou taky na ceste...

mahulena
18. pro 2009

Plechy, u nas je to tak, ze vetsinou chodi konejsit manzel - mala na nej lip reaguje, navic ji muze dyl houpat na rukach, ja ji proste pet minut hojdat na rukach nebudu..., ale je mi ho lito, tak chodim i ja, ale ja naprosto zbytecne.
To je fakt zvlastni, jak na kazdyho to tehotenstvi pusobi - ja hned poznala, ze jsem tehotna, byla mi takova zima, ze jsem mela jinovatku snad i na vnitrnich organech:(
Justynka ma 12 zubu, stolicky uz jsou dobrej mesic vsechny venku, ale ty trojky proste nevidim, nikde nic nabehlyho, nic neprosvita, ja fakt nevim...:(, ale byla neklidna i u nas v posteli... 😝

plechajda
18. pro 2009

no tak my ho z postylky nevytahujem....jen pohladim, dostane napit a finito...

u nas uz mame taky vsechny 4, ted se rozjelity trojky od zacatku prosince a pak uz nam chybi jen vsechny 5 samozrejme, ale na ty si asi taky pockame teda....

krista
18. pro 2009

Mahu nemůžu posoudit jestli je to něco jiného, já rodila s rozdílem 380g (3080g a 3460g) ale bylo mi to teda úplně fuk, ještě jsem se divila že je Luky malej 😅 😀 myslím, že asi taky záleží na co je žencká stavěná, některá má problém vytlačit i ty 3kg 😉 a jiná ty 4kg zase vytlačí jako nic 🙂

Jinak my taky nevyndaváme když tam huláká, to už musí být, ona by ale toho zneužila a už by z těch rukou neslezla nebo kdybychom ji položili tak by byl ještě větší hysterák.

Mě dneska malej dost huláká, nevím co to zase má být, nepřijde mi že by tlačil a to je MM na vánočním večírku, musím dát Kristý večeři, tak uvidíme zda to půjde 😲

devila
18. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsme se okoupaly, napapaly, převlékly a šly spinkat. Sofinka je zlatíčko, pořád spinká. Jen se obávám, že budeme mít žloutenku. Kapku nám zežloutla a i bělmo má trochu žluté, tak doufám, že to ale nebude vysoké a taky, že na Vánoce budeme snad už doma 😖

Jinak jsem šťastná, že mám sebou ten notas. Je to tady jediná zábava, jinak bych zbláznila.

mahulena
18. pro 2009

My ji vcera vyndali po hodine revu kolem pulnoci, kdy uz sousedka zacala podezrele strachat a bouchat skrinkama a tak..., jinak ji nechavame. Jsem v tomhle docela striktni, mozna az Herodes. Kolikrat rvala vic hodin, az treba ztratila hlas 🙄 🤐

Devilo, drzim palce, jestli to nebude tolik, tak staci 1-2 dny fototerapie a zloutenka bude za vami, ne? Nase madam ji mela fakt hodne, oranzova jak pomeranc, a svitili ji 3 dny durch den a noc..., jen jsem si pro ni chodila na kojeni, a 8. den nas pustily. Urcite Jeziska stihnete!
Holky, vy mate ty miminka tak hodny, stihate konika a tak, Devila, Maria, Krista, ostatni, ja z toho mam hruzu, ze si ani nedojdu na zachod... 😔

samsa
18. pro 2009

Mahu, já mám taky strach, že nebudu nic stíhat, jestli bude druhé jako Nelouš, tak padnu. 😝
Devi, zítra ji šoupni k oknu, ať je co nejvíc na svtěle, škoda, že není jaro nebo léto a sluníčko. A hodně kojit, co nejvíc, tak jsme se dostaly ze žloutenky my a to byla neluška jako pomeranč. Nemusely jsme ani na svícení 🙂

krista
18. pro 2009

Devilo té žloutenky se zatím neboj, malej byl žluťásek vzornej, ale všechno v pohodě, i doma byl ještě žlutej 😉 tak snad to budete mít taky tak a co ty, jsi OK? 🙂

Mahu no u nás sousedi už maji celkem pochopení, ale já mít nad sebou takový děcko jako naše Kristý tak asi nevím teda 😖 😝

Než jsem to pořádně dospala tak mi malej začal řvát tak mám radost 😝 páá

kacka79
18. pro 2009

Ahojky,
tak dnesk ajsem byla celý den u kamarádky, tak jsem si odpočinula... děti si hrály, vařit jsem nemusela.. no bezva 😵

Jinak holky Fíla taky dost plakal kvůli zubům, vždy než se prořízly, pak už to bylo OK.. ale cca od těch 22 měs máme všechny, a to je bezva změna 😵

Jak jste psali o teplotách - tak my máme doma tak kolem těch 22°C a v ložnicích tak kolem těch 20°C. Jen v koupelně přetápím, tam mám ráda teplo, klidně 25°C 😅

A taky mám strach, že nebudu nic stíhat, až se malý narodí... no na rok 2010 mám jediný předsevzetí - přežít 😀

kacka79
18. pro 2009

Jo a žloutenku jsme měli taky hodně silnou, Fíla byl " na solárku" 3 dny a celkem v porodce jsme byli 8 dní 😝

nicole_11
18. pro 2009

Jee holky vy jste se zase rozepsaly, ještě jsem vás ani nestihla dopsat, tak reaguji jen na tu teplotu doma, to já bych asi u vás zmrzla...my máme v obýváku 26°C, topíme tu víc, protože v ložnici není topení, tak aby teplo došlo i tam,je tam tak 19°C, ale když se narodil Tedík, tak jsme topili mín, protože měl ze suchého vzduchu rýmu a muž pořád nadával, že mrzne, no a letos topíme o stošest, každý kdo k nám přijde říká, že je tu jak v sauně 🙂 ale nám to nevadí a nemocní taky nejsme, vlastně už 4 ´měsíce nás nezachvátila žádná nemoc, tak doufám, že to bude tak dále, ale myslím, že je to u Tedíka tím, že od mala chodí hodně mezi lidi a má vypěstovanou imunitu, byl jen jednou nemocný, a kamoška začla chodit s námi do cvičení, byli tam jen 2x a malá pokaždé lehla, nikam s ní moc nechodí, bydlí totiž za městem, tak chodí spíš do přírody

plechajda
18. pro 2009

Kaci souhlasim s tebou a tve predsevzeti si beru za sve 😀 😀 😀 😀 hned si ho jdu nekam poznamenat 🙂 😀

krista
18. pro 2009

Holky neblázněte, berte to tak, že nic se nepodělá, to že nestihnete uvařit, umýt nádobí, každej den vytřít atd. atd., hlavní zásada - bordel v bytě = spokojené dítě 😀 neříkám, že je tady úplnej bordel, každej den je uklizeno "na oko" hračky na svém místě a po zemi se nikde nic neválí, nic nevylitýho atd. 😀 ale že bych pořád utírala prach a luxovala, tůůdle 😀

garfieldmail1
18. pro 2009

devilo, no na to jsem zvědavá, jestli se budu jakožto "zkušenější" 😕 matka tentokrát v porodnici nudit. Minule jsem byla ráda, když už jsem byla doma. Dopoledne furt nějaké vizity, pak zhltnout oběd, než to zase odnesou, než jsem se nadála byly návštěvy, během dne telefony, a mezitím stíhat kojení (což u mne bylo půl hodiny přikládat, než se podařilo a nejméně další půl hodiny kojení) a mezitím jsme se měly prý co hodinu sprchovat, tak to nehrozilo... 😅 Přinesli mi tam nějaké časopisy, ale do těch jsem ani nekoukla.
Držím palce s tou žloutenkou, určitě to bude dobré, na vánoce jste doma 😵

kristo, no věř mi, že na baráku bys topila mnohem víc. Doma nemáš takovou zimu a nemusíš tolik topit, protože tě právě ze všech stran vytápějí ti důchodci 😅

mahuleno a s tebou to nic nedělá, když ti dítě řve hodinu i víc? Mně přišlo vždycky jednodušší přijít hned a Luky taky hned usnul, prostě se jen ujistil, že není sám. Pro mne je to lepší než hodinu poslouchat jak tam pláče a volá maminko, kde jsi? ☹ U nás by to psychicky nezvládl ani tatínek 😅 Samozřejmě něco jiného je, když za dítětem přijdeš a přestože ho třeba nosíš na rukou a děláš všechno možné a přesto pláče, tak to se asi nedá vydržet dlouho...

krista
18. pro 2009

Garfi však to já vím, že se to dost liší, ale těch 20-22 stupňů nám doma stačí a tu samou teplotu bych udržovala i v baráku 😉 na noc stačí těch 17. Uvádí se že 17-19 je nejlepší teplota na spaní, v teple spát nemůžu, to nesnášíme 😔
Určitě to bude lepší, já se nudila po obou porodech, ne že bych byla extra dobrá, ale jak nejste doma tak fakt nemáte do čeho píchnout, jen kojíte dítě a měníte vložky 😅