V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
8. dub 2010

Nicole, jdes uz taky na monitor? Ja jdu hned v pondeli, dokonce se tentokrat tesim, dozvim se termin porodu a zacne se to nejak hybat. Nemuzu se dockat, opravdu!!!

misicka85
8. dub 2010

Ahoj holky!

Tak dnešní kontrola byl teda zážitek 😝
Přišla jsem tam v půl 1, vzali mě teda hned ale na monitoru měli zrovna těhulku tak že mám jít první k dr. a monitor natočí pak. U dr. vše ok, porodní cesty už se chystají ale nějaký ten pátek ještě vydržím 😀 utz taky v pořádku,malý má cca 2500g.
Pak mi sestřička brala krev na protilátky a že teda natočí ten monitor. No co ovšem malý vyváděl (jako vždy že),no točili to skoro 40min protože malý tak kopal že to prostě nešlo. jak jsem jim řekla že tak skáče skoro celý den tak jenom koukeli očima 😀
Na další kontrolu jdu za týden...
Domů jsem přišla před 15h 😝

Žáha hnus, od včera jsem na suchých rohlíkách a mlíku nebo čisté vodě 😝
Mám nahoře 8kg. Počítám že s mým jídelníčkem už ani moc nahoru nepůjde 😕

Já už mám pro malého naštěstí vše nachystané od 25tt - věci vyprané,vyžehlené, naskládané v komodě, nabalenou tašku do porodky.
V pondělí mi přivezl manža košík z chaty, tak už ho mám taky načančaný a včera jsem objednala ten sourozenecký kočárek,tak snad příští týden dojde.
Takže jediné na co čekám až mi vyřídí socka ty papíry na mateřskou ať můžu jít zastavit rodičák...snad jim to nebude dlouho trvat... 😝

nara
8. dub 2010

Ahoj holky,
jé koukám, že skoro všechny čekáme miminko v květnu. Taky mě trápí žáha a teď se ještě zadejchávám, když ujdu pár schodů, do toho ten větší prcek.
Jakto, že už chodíte na monitory? Já jdu za 14 dní ještě k mojí gyn a pak až do porodnice na monitor.

nicole_1
8. dub 2010

Já jdu zítra na normální kontrolu a na monitor myslím půjdu až taky za 14dní v tom 36.tt..hele holky nestresujte mě s tím nachystaným oblečením a věcmi, ale já furt čekám, jestli se budeme stěhovat anebo ne, ale už se na to vyprdnu a příští týden asi pojedeme koupit tu komodu a všechno nachystám...taky než to všechno oblečení vyžehlím, tak to potrvá...asi řeknu mamce 😉

misicka85
8. dub 2010

Můj gynDr točí monitory u prvorodiček od 36tt a u vícerodiček od 34tt... 😉

NIKI - no já právě chtěla mít nachystané všechno co nejdřív,jsem děsný plašan 😀 S Adélkou jsem prala a žehlila věcičky ve 33tt a to stání u prkna už jsem pak nezvládala tak jsem to teď schválně udělala už dřív ať mám klid... ale tak jestli se máte stěhovat tak to chápu že se ti to ještě chystat nechtělo,stejně by se to všechno třeba zaprášilo a zašpinilo tak bys to pak musela dělat zas znovu 😠

krtecek
8. dub 2010

Ahoj holky, tak zase po delsi dobe......

Koukam , ze probirate monitory a kontroly. Ja jdu na kontrolu k midwife pristi utery a bude zase klasika - srdicko, moc, tlak a premereni briska. Tady se monitory nedelaji. Me ho delali az pak tesne pred porodem s Anickou.

Zada uz mam dobry, takze ted makam jak cert. Mam pripravenou postylku, vsechny vecicky i dokonce tasku do porodnice 🙂 Taky me nejak stiha syndrom hnizdeni, tak suruju, co to da. Ale jak psala Mahu, na kazdy den mam neco. Prvni patro je ready a ted mi zbyva to dolni a hlavne prebrat hracky a vyprat je.

Jediny co me ted trapi jsou poslicci (nad ranem) - to jsem s Anou nemela a pak celodenni tvrdnuti bricha. Jo a teda nemuzu moc dlouho sedet na zemi, protoze me pak bolej snad vsechny kosti na panvi a nemuzu se zvednout....jo a jeste jsem teda dostala zanet spojivek v pravem oku. Nikdy jsem to nemela, tak nevim, kde jsem k tomu prisla. Uz to mam druhy den a je to lepsi. Doktorka rekla, ze mam 2 dny pockat, ale v mem stavu mi stejne na to asi nic dat nebude moct...

Jo a pridala jsem do alba fotky aktualniho pupiku a pak jeste na porovnani, co jsem mela s Anou. Ted ho mam teda nejak dolejs.....a zatim se drzim na +12kg. Snad uz to nepujde vys....

krtecek
8. dub 2010

Mahu, tak jsem koukala na tve fotky a z meho pohledu teda vubec zadne bricho nemas??? Se podivej na me.....

Jeste jsem koukala, ze jste bavily o manzelich u porodu....Muj byl docela naprd pri prvni dobe porodni, protoze si bud cetl nebo spal (byli jsme tam pres noc), ale pak u tlaceni byl super. Vsechno mi opakoval po porodni asistence a ja poslouchala spis jeho nez ji 🙂 Daval mi napit a hadr na celo....

Uplne nejvic vzpominam, jak mi hned po porodu prinesli jeste na sal toasty namazane maslem a kafe a ja zrala jak zjednana, jaky jsem mela hlad. Na to se ted taky tesim 😀

krtecek
8. dub 2010

tak ty fotky hodim na porovnani sem 🙂

krtecek
8. dub 2010

ta nalevo je ted z 35tt a ta vpravo je s Anou v 36tt

mahulena
9. dub 2010

Krtecku, super pupicky!!!, prijdou mi velice podobne, ted mozna mirne kulatejsi, ale ne vetsi 😵 , nadhera.
Misi, ja ani nevim, jak to dela nas Dr, ale obecne myslim, ze u nas se delaji monitory od toho 36+ tt. Me to staci, nejsou mi nejak extra prijemny...

Mejte krasnej den a Nicole, drzim palce, at zacnes prat a balit, taky jsem to mela mmch tak, ze jsem pak byla hodne unavena a strasili predcasnym porodem, tak jsem byla rada, ze uz to mam hotovy 😵

ewwusska
9. dub 2010

Ahojte holky. Já už mám vypraný a vyžehlený od 30. týdne. Postýlku jsem chystala teď v týdnu a kabelu mám taky jakž takž zbalenou.
Doktora jsem se ptala, kdy mě vyšle do porodnice na monitory a on mi řekl, že jestli nechci, tak že do 40. týdne prý nemusím. Tak jsem mu řekla, že chci. To mi nepřijde normální. U Mirdě jsem byla na monitoru od 37. týdne u svýho (jinýho) Dr. a pak mě posílal do porodnice na termín, ale je to přece jenom nějaká jistota to hlídat ne?
Jé dneska jsem byla u zubařky, už podruhé. Před týdnem mi našla 6 kazů!!! Udělala mě tři a hned mi vypadla blomba takže dneska zase a ještě k tomu mi odstraňovala zubní kámen. Děcka já myslela, že odrodím. Malá řádila jak ďábel🙂 Nejhorší je, že týden před termínem musím jít zas. Třeba mi vyvolá porod🙂))

mahulena
9. dub 2010

Ewwu, to jsi sikula, ale presne, je to lepsi, ja se taky bojim to nechat, tak uz jen ted dotukavam nejaky zbytky - dneska jsem prebrala hracky, plysaky vyperu pristi tyden, zbytek jsem vydrhla a roztridila, stejne z vetsiny uz mala vyrostla a s nicim si stejne nehraje a akorat se to vsude vali.

Jeste musim vydrhnout kocar - holky, prosim, pomoc, cim jste istily korbicku / strisku, proste casti, ktere nejdou sundat a vyprat???????

Ewwu a ostatni s terminem cca na rozhrani duben - kveten, co mate pro mimina za obleceni s sebou pro odjezd z porodnice? Ja napr "jen" body, dupacky a svetrik a deku + capacky + cepicku, bude to stacit, nemam jeste porizovat nejakou kombinezu? Ale asi ne, co?...

Ewwu, to se ti zhorsily zuby tak v tehotenstvi? To je teda darda, 6 kazu!

Jinak hlasim, to jsem opomnela, ze uz tyden zajizdim sourozeneckej PT, abych si na nej zvykla, takze hura, nakonec jsme to rozsekli.

ewwusska
9. dub 2010

Mahu, na ten kočár vem horkou vodu s troškou pracího gelu nebo prášku a silonovej kartáček. Na nějaký skvrnky pak kapni trošku prášku. Já to prvně drhla vodou s jarem a bylo to ještě špinavější.
Já mám do porodnice koupenou soupravičku - body, dupajdy a čepičku + capáčky a podle počasí svetýrek nebo blůzičku. Do autosedačky mám letní zavinovačku emitex a letní deku emitex (ale tu asi nechám doma). Myslím, že to máme tak stejně.
A ty zuby mám zkažený snad od malička, ale taky mi je hodně posrala předchozí zubařka. Nikdy mi nic nedělala a teď je to proto tak špatný.

mahulena
9. dub 2010

Diky za tip, zkusim to vzit tim praskem a kartackem. Jeste mi neni uplne jasny, co je silonovej kartacek?!, to jsem ale hospodynka, co? 🤐
Do autosedacky uz nic nemame, jen tu decku hubenou, ale to bude urcite stacit, tech par metru do auta, navic uz necekam teplotu napr. pod deset stupnu, spis vic. Tak to mame tak stejne, tak jsem uklidnena🙂, diky

nicole_1
9. dub 2010

Tak na kontrolu jdu až v pondělí, Dr. měl něco důležitého na práci...

v neděli jedeme do ikei pro tu komodu a začnu teda prát, a s žehlením mi možná pomůže mamka..jinak kočárek budu čistit až se mimi narodí, protože je ve sklepě a nevím kam bychom ho ted dali, ale postýlku budu chystat až fakt těsně před porodem, máme ted menší byt než před tím, a zbytečně by to zabíralo místo....a jaký hračky drhnete jako pro mimčo? já třídila hračky a prala, když jsme se ted stěhovali

jinak je to čim dál horší, dochází mi energie a síla na Tedíka a strašně mě to mrzí, nemám s nim takovou trpělivost jako dřív a hned mu vynadám, a procházky venku jsou pro mě utrpení, jak mě bolí nohy...a jak to zvládáte vy se svými dětmi?

krtecek
9. dub 2010

Holky, ja mam jeste kocarek a autosedacku u tchanovcu na pude......no to musime nejaky vikend co nejdriv poresit 😒

Mahu, taky mam pripraveno na cestu z nemocnice to co ty a jeste lehkou deku do autosedacky. Ale ocekavam, ze bude fakt teplo. Kombinezu mam po Anicce, ale ani ji asi nevyuzijeme. Dneska jsme tu meli slunecno a 17st 😀

Nicol, to mas dobry, ze pomuze maminka. Ja ted zehlim po kouskach skoro kazdy den ( ne teda jen miminkovske veci, i nase a peru povleceni atd.) a mam pocit, ze se toho snad nikdy nezbavim...
Ja tridim hracky s kteryma si uz Ana nehraje do krabic a zatim schovam a pak musim vyprat vsechnny plysaky.

Jinak zanet se mi dneska presunul i do druheho oka, tak si uzivam. Ono to neboli, ale furt slzim a tece mi z toho hnis a to hlavne v noci a pak rano ani nemuzu otevri oci....

krtecek
9. dub 2010

Nicol, ja ted na Anicku taky rychlejc vystartuju a pak me to mrzi. Unava se fakt zacina projevovat, ale snazim se s ni delat vsechno jako doted, protoze jinak bychom se obe doma zblaznily. Doufam, ze to vydrzim co nejdyl.

nicole_1
9. dub 2010

Já se snažím taky dělat s Tedíkem všechno možný, každý den chodíme ven nebo jezdíme po návštěvách, naštěstí muž má víc volna, tak hodně pomáhá anebo chodí na návštěvu moje sestra a blbne s malým, být s nim sama doma, tak se z toho asi oba zblázníme, zítra jede zase za mojí mamkou, takže se bude malému věnovat a já musím ještě psát seminárky do školy, abych v květnu už měla klid...

ewwusska
10. dub 2010

Nikol já jsem taky na toho cipíska taková naprd. Nojo v noci nespím a ráno když bych spala tak mě nenechá a pak se celej den usmívej. Ale včera jsme byly doočkovat prevenar, zezačátku teda dobrý, ale jak se po obědě vzbudil tak kvůli všemu plakal, všechno ho bolelo. Manža byl na něho už protivnej, tak jsem mu musela vysvětlit, že to děti někdy snášejí špatně a starala jsem se o něho jak o nemocňátko.
Ještě byla sranda když nám sestřička otevřela dveře, tak Mirďa nahlas pronesl - škadedá doktojka🙂)) Já byla rudá kde to jde 😅 Ještě za dva týdny priorix, pak po druhým roku tuberkulózu a klíš ťovou encefalitýdu (ani se mu chudáčkovi nedivím, že se mu k doktorce nechce).

misicka85
10. dub 2010

Ahoj holky.

Tak já mám energie zatím ještě dost,ťukťuk ťuk, taky musím zvládat to co kdykoli předtím. Chlap je v práci a i když je doma tak mi moc nepomůže 😠 Spíš to pak vypadá že mám doma další děcko 😝 Takže jsem radši když je pryč 😀
A na hlídání nemáme vůbec nikoho.... 😖

Kočárek jsem čistila když jsem ho prodávala a čistila jsem taky vodou s práškem a kartáčkem.Šlo to pěkně vyčistit...

Pro mimi mám do porodky bodynko s krátkým rukávem,tričko s dlouhým r., ponožky,kalhoty,capáčky,čepičku a mikču. Beru i tenkou deku ale tu asi ani nevyužijem,do porodky se dá najet až úplně před vchod takže jenom přeběhnu 2m od vchodu do auta...

Jak kdyby to šlo tak já bych nejradši rodila klidně hned. Žáha už mě nepálí, no aby ne,když 3.den jím jenom ty suché rohlíky a nic jinýho, Ale ty kopance od malého mě už pěkně štvou.Musím mít ten břuch zevnitř samou modřinu 😀 Schválně jsem to zkoušela natočit jak se v tom břichu mele ale jenom jsem vytáhla foťák tak jako naschvál vždycky přestal, lump malý!!!

mahulena
10. dub 2010

ahoj kocky,
s hrackama to mam jako Krtecek, roztridit na miminkovsky a ty pokrocily a plysaky vyprat.
Obleceni mame teda zhruba stejny, nepredpokladam uz zimy, tak to bude ok snad, je to fakt jen kousicek k autu a z auta domu.
Dneska jsem byla na predporodni zkraslovaci kure🙂), u kadernika, tak mam ze sebe lepsi pocit.
Jinak energii mam jak kdy, ale stejne clovek musi fungovat, i kdyz ji nema, takze se nad tim snazim nepremyslet a rychle ty chmury zahanet, kdyz to na me prijde..., abych se v tom neutopila, ale je fakt, ze clovek jede jak Ledoborec Lenin...az do umoru...
Nicole, tak to budem mit stejne kontrolu v pondeli, tak si dame vedet🙂
Misi, jak zvladas chute???
Ja se vcera taaaaaak prezrala, ze jeste ted je mi blbe. Jsem zvedava na vahu v pondeli... 😔 🙄

ewwusska
10. dub 2010

Ahoj holky. Já jsem dneska tak strašně unavená. Mirečka jsem půjčila babičce a dědovi a manža šel na svícu. Já bych měla uklidit. Velkej Mirek už si stěžoval, tak jsem se zase tak namíchla a řekla mu ať si tu linku utře sám (včera jsem celej den lítala po doktorech a opravdu neměla čas). Pak mi ještě řekl, že jsem poslední dobou nějaká protivná (to by se každej divil, že pořád nezářím jako sluníčko) 😒

O tom jídle hnusným mi ani nemluv mahu. Já se o půl druhé v noci vzbudila na záchod a pak jsem se hodinu převalovala, až jsem z toho dostala hlad. Snědla jsem rohlík se sýrem a pak si šla lehnout, jenže mě zase pálila žáha. K ránu, když jsem konečně začala zabírak se vzbudil Mira takže už žádný spaní. Snad dneska budu spinkat líp 😖

nicole_1
10. dub 2010

tak ráno jsem se probudila s děsnou rýmou a trochu mě bolí i v krku ☹ ...rýmu mám samozřejmě od Tedíka, je to náš malý bacilonosič, sopel si utírá do všeho možného a samozřejmě taky do nás, i moje ségra to od něj chytla....a ted večer je mi fakt mizerně, ještě že má muž zítra volno...

jinak já se dneska brutálně přejedla žemlovky...nějakou dobu ji zase nechci vidět ale byla vynikající...

a s tím spaním je to u mě stejný, když dítě konečně spí celou noc, tak já v noci čumím do stropu a ráno jsem nevyspalá a čekám až bude poledne a půjdeme si lehnout abych mohla fungovat, jinak Tedík ted spává odpo 3hod. což je fajn, ale ven se dostaneme až mezi 16 a 17h., ale naštěstí už je dlouho světlo, tak můžeme chodit na procházky i taK pozdě...

misicka85
11. dub 2010

Tak hlásím že jsem včera po 4 dnech vzala do pusy normální jídlo a světe div se žáha dobrý,ani v noci mě nepálila, no huráá!!!! 😀 😀 😀
Já nějaké extra chtě nemám vůbec,spíš bych řekla že naopak ani nemám hlad. Teď jsem snědla na snídani kousek buchty, jsem včera pekla Míša řezy, a jsem totálně přežraná 😝

V noci taky blbě spím, při každém přetočení mě to vzbudí. Takže ráno jsem jak praštěná pytlem přes hlavu... no holky,to máme asi trénink na nespání po porodu 😀 Asi abychom si už zvykaly či co 😝

mahulena
11. dub 2010

Misi, to ti moc preju, uz finisujeme, ted by nam melo byt lip, jak brisko klesa.
Me teda kleslo paradne, co vam ostatnim, kvetnovkam?
Ja uz si dam pod prsa celou ruku a az pod ni mam pupika...
Ja hlad taky nemam, ale chute porad..., takze zeru i pres nehlad. No, chapete to?!? 😲 , zitra jsem na to fakt zvedava.
Nicole, at je ti brzo lip!!!, Justynka ted mela tyden hustou rymu a kasel, hodne zahlenena, ale chytil to jen manzel, ja zatim drzim (tuk tuk), jezisi, snad to tak vydrzi..., ale pocasi nasemu zdravi moc nenahrava, je tam zima jak prase...

ewwusska
12. dub 2010

Ahojte.
Já mám to břicho pořád stejně. Zase to typuju, že budu rodit těžce po termínu, ale radost z toho teda nemám.
Teď říkali ve snídani s novou jak sou zahlcený porodnice. A co my? Když nás je tolik 😕
Holky budete některá zkoušet čajík z maliníku?

mahulena
12. dub 2010

ahoj kocicky,
hlasim se po kontrole a prvnim monitoru - monitor ok.
Termin cisare mi posunuli na posledni tyden v dubnu, hura, takze mi zbyvaji posledni dva, dva a pul tydne s pupikem. Takhle kdyz to napisu, tak to zni az neuveritelne, ze uz tam jsem, u konce... Ty jo.
Zily hruza, az se zase Dr lekl. No, uz to nekomentuju...
Jinak: tlak 100/70, moc OK, vaha + 6 kg od zacatku tehotenstvi (1 kg jsem od posledni poradny zhubla). Sepsali jsme porodopis, takze uz vse nachystano. Jdu zase za tyden.
Jinak Dr rikal, ze cipek drzi, takze ackoli bricho kleslo, tak zatim drzim🙂

A co ty Nicole, na kontrole?

misicka85
12. dub 2010

Jééé Mahu,taky ty už budeš mít za chvilku miminko u sebe to je krása!!!!
Váhu máš krásnou,já jsme zatím + 8kg, na těch 10 se možná ještě dostanu jako u Adélky,ale kdo ví,je fakt že teď moc nejím,nějak není chuť...

Na čajík z maliníku se taky chystám.Musím ho ale první někde sehnat,u nás v lékárně co máme za barákem ho nemají....

mahulena
12. dub 2010

me caj z maliniku strasne nechutnal, takze v prvnim teh. jsem ho parkrat zkusila a dal jsem se nepremohla, ted ho pit nastesti "nemusim", budu rodit cisarem.

Misi, jj, uz je to za chvili🙂, hura, tohle tehotenstvi je ocistec

krtecek
12. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Gratuluju ke kontrolam. Ja jdu zitra.

Mahu uz jen 2 tydny a neco a budes mit mimco u sebe. Super novina a bleda zavist z me strany 😵

Malinik mi bude posilat kamaradka, tak budu pit taky. Me to minule chutnalo.

U nas byl krasny a slunecny vikend, tak jsem se pustila do tech plysaku a je hotovo. Anu mam ve skolce, tak se jdu hned vrhnout na prebrani jejich hracek, protoze jsem to zkousela s ni a je to tu jak po vybuchu.