V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
12. dub 2010

Krtecku, tak budu drzet palce!, dej vedet, jak jsi dopadla a zda mas uz tentokrat tu moc v poradku (tusim, ze s ni jsi nejak ted mela problemy, ze?)
Jinak uz se opravdu nemuzu dockat konce tehotenstvi - sice je to zvlastni, ze uz pupika a tehotenstvi nikdy nezaziju, ale nejak mam asi vetsi pocit, ze uz stacilo..., takze hura. 😉

mahulena
12. dub 2010

Krtecku, tak jsem prolitla tva alba, vy jste se brali az kdyz byla mala na svete? A pochopila jsem spravne, ze mas Anglicana? Poznali jste se tam?

Ja dnes nemam manzela doma a jak na potvoru Justyna zlobi jak cert a nechce ani spat:(, a ja toho mam fakt uz dost...uffff.

nicole_1
12. dub 2010

ahojky...tak dnešní kontrola probíhala jak v Anglii, jen kontrola tlaku, moči, prohmatal mě, řekl že jsem zavřená a bral stěry na streptokoka, žádný UTZ, nebyl tam totiž můj Dr. ale nějaký záskok, příští pátek jdu opět na kontrolu....jo a Tedík tam byl se mnou, vždycky spí a tentokrát byl vzhůru, v čekárně poletoval a když jsme vešli do ordinace tak se začal bát a nechtěl se mě pustit, takže když jsem ležela na koze, tak seděl vedle mě... 😀

jinak rýmá hrozná a ještě se mi k tomu přidal hnusnej kašel ☹

mahulena
13. dub 2010

Nicole a monitor uz ti priste budou delat? Jinak UTZ mi delali naposled v 31tt a az do porodu delat nebudou, u nas se kazdou prohlidku nedela. Kultivaci mi taky nabirali, snad jeste toho streptokoka nebudu mit..., kdyz uz si vyziram ted vsechno 😝 😀
Kdyz mam malou sebou, tak je celou dobu jak cert a lita a neposedi, ale jak vlezu na kozu a Dr se priblizi, zacne rvat, protoze si mysli, ze mi chce ublizit 😀
Jinak tedy mate stejnou situaci jako my min. tyden, total zahleneni..., odsavali jsme a kapali do nosu, jinak beznej rezim..., ale je to otrava, nechtej spat a tak, co?
At se toho rychle zbavite..., drzte se

ewwusska
13. dub 2010

Ahojte. Já jdu zítra taky na kontrolu. Ultrazvuk mi tedy dělá při každé návštěvě. Na monitor jdu až za dva týdny.
Taky mě začal zlobit nos, ale mám to chronický. Začala jsem s tím mít problémy (s ucpaným nosem) v devátém měsíci s Mirečkem a pak po kojení každej měsíc na ORL. Už jsem si myslela, že je už je to v pohodě a teď zas☹

mahulena
13. dub 2010

Ewwu, tak drzim palce na kontrolu. Stejne super, ze se vam povedla holcicka, jste radi nebo jste chteli dva raubire?
Ma se lepsit pocasi, tak se snad zlepsi i ty nase nosy a bude uz jen lip, ja tomu verim 😵 , holt ten duben-april je jeste takovej divocejsi, ale uz ocekavam jen lepsi a lepsi dny 😵
Letim do vany a natahnout se se zakuskama k TV 😎

ewwusska
13. dub 2010

Mahu abych pravdu řekla, myslela jsem, že to bude zase kluk. Ani by mi to nevadilo, protože nakonec to dítko stejně miluješ k sežrání a pohlaví je fuk. Spíš manža chtěl holčičku a když nám to před silvárem a svícou potvrdily tak byl šťastnej jak blecha🙂
Tohle miminko bylo teda plánovaný a vyšlo napoprvé, ale když jsem se dověděla, že jsem těhotná poprvé to bylo něco (bylo září a já nastoupila do maturitního ročníku🙂)), ale bylo to po pětileté známosti a věděly jsme, že spolu chceme zůstat takže dobrý (brali jsme se až teď v lednu). Pak si přidám do fotoblogu i nějaký fotky ze svatby.

A ty zákusky Ti tiše závidím. Mě kluci dovezli ještě jednoho velikonočního zajíčka od babičky, kterou nestihly, jenže pak by mě žáha nenechala spát ☹

ewwusska
13. dub 2010

Mahu a ty musíš být pekelně zvědavá koho tvoje bříško zkrývá ne (jestli kluka nebo holku)? Já bych to nevydržela nevědět🙂 Jsem strašné zvědavá 😎

nicole_1
13. dub 2010

Mahu u nás víc marodím já než Tedík, ten má jen tu rýmu a naštěstí v noci spí v pohodě, akorát jak mu teče ten sopel, tak si ho roztírá po obličeji a utíra do všeho možného a pusu už má z toho bolavou....a já mám hnusnej suchej a dávivej kašel, tak jsem šla do lékárny a vůbec nevěděla co mi má dát,když jsem těhu, nakonec mi dala nějaký kapky, tak snad pomůžou...

tak to jseš ewuska mladá maminka, když jsi tak brzy měla první dítě...

mahulena
14. dub 2010

ahoj zensky, tak Ewwu, taky jsem nespala z prezrani, ale presto mi to za to stoji 😝 😀 , jsem magor.
Jinak pohlavi uz daaaavno vime, jeste nekdy pred 20tt, ale neprozrazujeme nikomu.
Taky bych to nevydrzela nevedet, ale vydrzim to nerict 😵
Zatim mam takovej "laxni" vztah, ale to jsem mela i s Justynkou, ja nejsem takovej ten na-bricho-mluvec a tak, ja se pak az adaptuju na vylezly miminko a na to si zvykam a to si zamilovavam. Takze mam jeste vsechno tohle pred sebou. Takze ackoli se tesim, tak to nejvetsi teprve prijde... Uz se na to tesim, do Justynky jsem se taky postupne zamilovavala a to bylo to nejkrasnejsi obdobi, kdy ji kazdym tydnem, dnem, mesicem milujes vic a vic, to byla krasa.
Ja si zatim ten obsah bricha ani neumim predstavit...

Nicole, to je pech:((, hlavne aby ses dala do porodu do kupy! Me Dr rekla, ze uz muzu skoro vsechno, tak se divim, ze nevedeli, co s tebou...

Ewwu, tipovala jsem, ze jsi mladounka, ale takhle... 😲 , to cumim, to by me v zivote nenapadlo mit takhle brzo decko / decka 🤐 😵

krtecek
14. dub 2010

Dobre rano 🙂

Mahu, Ewwu, vam uz tam naskocil 37tt.....Mahu a tobe rekli uz presnej datum na toho cisare?

Jinak jj, my jsme se s manzou brali az kdyz Anicce bylo 7 mesicu. Ja jsem to mela trochu komplikovanejsi. A jinak jsme se poznali v cr. Oba jsme delali do stejneho oboru - ocelove slitiny 🙂 A ja jsem se pak rozhodla odejit za nim do UK. Nekdy je to tezky, protoze mi tu chybi rodina a kamaradi a tchyne je na ho....a moc pomoci tu nemam, ale ja jsem v celku adaptabilni clovek 🙂 Kamaradky s detma jsem si tu nasla a do zivota se tu zapojila celkem dobre.

Kontrlola vcera dopadla ok. Moc mam uz zase v poradku, jen ty oci me furt nechtej pustit. Nekolikrat denne je vymyvam neco jako borovou vodou, uz je nemam rudy, ale stejne jsou citit tak zvlastne. Uz je to tyden, tak se to snad uz zlepsi uplne. Jinak mala je uz hodne nizko, ale jeste pry mam s porodem pockat 🙂

krtecek
14. dub 2010

Nicol, Ana taky sedi vedle me, kdyz me na lehatku posloucha srdicko a meri bricho 😀 Brzy se vylec, takhle uz na konci tehotenstvi je to fakt opruz (jako ty moje oci).

Ewwu, at ti dnesni kontrola dopadne dobre.

mahulena
14. dub 2010

Krtecku, zajimavej pribeh🙂, ja tipovala na takovej ten obligatni - ona au-pair, on beznej obcan UK delajici cokoli. Tak to mate o to zajimavejsi. Myslis, ze pak najdes v oboru tam praci? Nebo je tezko ted odhadovat?
To je dobre, ze je kontrola OK, snad i ty oci povoli nejdyl po porodu, musime uz asi fakt jen vydrzet..., co? 😝 😔
Ale zada dobry, ne?
Krtecku, nerekli, myslim, ze je brzo, mmch si treba myslim, ze muj Dr ani nevi rozpis svych sluzeb mozna. Ale proste to bude za 2 tydny, v tom tydnu od 26.4.
Kdybych si mohla vybrat, brala bych hned 26. nebo pak 28.4., ale nevim, zda to bude o me.
Na kontrolu jdu v pondeli, tak se treba dozvim vic. Ale je mi to jedno, jsem spokojena s tim, ze to bude proste do konce mesice.

Dneska jsem zas po ranu merila brich, tak stale 88 cm.

ewwusska
14. dub 2010

Ahojky holky. Tak kontrola v pořádku a normálně si koupil novej monitor, takže jsem poprvé slyšela srdíčko 🙂 Už má víc než 2,5 kila a sestupuje.

A nejsem zas tak mladá. Je mi 24, dělala jsem víc škol (první přerušila ve druháku, pak 3 roky učňák a pak 2 roky nástavba). A taky jsem nechtěla děti tak brzo, ale teď jsem moc ráda 😎

Mahu já to teď taky tak neprožívám. Myslela jsem si u Mirečka, že bych asi měla, ale nešlo to. Až když se narodil a pak mi ho druhej den vzali a nevěděli co mu je a jestli bude mít nějaký následky jsem ho začala tak milovat, že jsem ani nevěřila, že něco takovýho budu někdy cítit (jsem spíš člověk co city moc nevyjadřuje a nedává znát).

Krtečku ty žiješ v Anglii? Musí to tam být krásný, ale těžký nemít tak nikoho. Já jsem v životě skoro nikde nebyla (jen v posledním ročníku ve Studtgartu a zrovna mi začly ranní nevolnosti) a ani bych nikam nejela. Jsem z malé vesničky, kdy se všichni znají (taková trochu lonťačka, zvyklá na klid 😀 ).

Nikol brzo se uzdravte. Já v noci kvůli tomu nosu nemůžu vůbec spát a tobě to teda vůbec nezávidím.

Já myslela, že 37. týden začínám až zítra 😅 Hned dneska teda začnu pít ten maliníkovej čajík.

mahulena
14. dub 2010

Ewwu, gratuluju ke kontrole. A mlada teda jsi doooost 😎
Ja si misto maliniku udelala kaficko, mnaaaaaam 😀 , ja na ty bylinky fakt nejsem.
Jinak moje segra ma doma taky MIrecka, po manzelovi, u vas je to taky tak?
My zas vybrali jmeno takovou divocinu, i ja sama se s tim jeste musim popasovat, ale co 😝 😀 , myslim, ze pro babicky a starsi generace to bude horsi. A jak se v rodine moc nemusime, tak budou krafat, ze jsem to urcite vymyslela ja a chudak manzel a chudak dite se prizpusobili... 😝 , pritom ja jsem v tom tentokrat nevinne 😝 , vybiral manzel, abychom si byli kvit (do prcic, jak se to pise?)

No nic, jdem spat a pak se vydam na tehotensky cviceni, predposledni nebo posledni, uvidim, jak se budu pristi tyden - tyden pred porodem - citit. pa

nicole_1
14. dub 2010

No co já vím, tak celý těhu toho člověk moc nemůže, na konci už je to přece jen trochu lepší s těmi léky ale ne o moc, protože když kojíš tak taky v podstatě nic nemůžeš...no snad ty bylinky brzy zaberou, ale mimčo kope o 106 a dneska to bylo fakt bolestivý, Tedík mě tak vůbec nekopal...

Mahu já na bylinky taky nejsem, v prvním těhu jsem si koupila čaj pro těhule a ještě ted ho mám doma a maliník jsem taky nepila, pak když jsem kojila, tak jsem místo kojícího čaje pila radši meltu...bylinkový čaje úplně nesnáším 😝

mahulena
14. dub 2010

tak jsem rada, ze nejsem jedinej "hrisnik", co neseka latinu a nepije bylinky a tak. Fuuuuuj. Mam rada caj, ale ne bylinkovy. Nemohla jsem ani pro kojici. Nejhorsi mi prijdou Teekane (zase neznam spelling, omlouvam se) a Leros, fuuuuuj.
Ale takova horka cokolada, Gravimilk a dalsi laskominy, to je jina🙂, i ta melta, kdyz je sladka, tak je OK, ale bez cukru ji bohuzel taky nepozru.

Holky, dneska jsem se az lekla, normalne uz se mi meni oblicej, napuchla jsem a uz se asi blizi porod, protoze uz to na sobe poznam i ja. Nejradsi bych nevychazela 😔 😝 , jak se sama sobe nelibim

ewwusska
14. dub 2010

Jj, Mireček je po taťkovi a taky se tak jmenuje děda, dva strejdové a dva pradědové se tak taky jmenovali 😀 Pro druhé jsem měla vybírat jméno já, ale když jsem přišla s Rozárkou tak mi všichni nadávali. Tak jsme se nakonec shodli na Markétce.

Bylinky jsem taky nikdy nemusela, až když jsem si před maturitou snažila udržet mlíko, tak jsem pila litry čaje pro kojící (Leros) a nějak si zvykla (2 týdny před zkouškama nějak došly zdroje ☹ ). Ten maliník je s medem dobrej. Kolik toho mám pít nevíte?

Přidala jsem si do fotoblogu fotečky výbavičky a megapupku tak mrkněte 🙂
Mahu až uvidíš mě a ten můj podbradek tak se budeš určitě cítit líp 😀. Nejsem vůbec nateklá.

mahulena
14. dub 2010

ju, Rozarka je tak krasny jmeno. My prave proto ani jmeno nerikame, nehodlam poslouchat komentare. Po porodu uz to nikdo nezmeni 😝 😀

malinik myslim, ze jsme se s holkama bavily, pul litru denne.

Jdu mrknout na fotky.

mahulena
14. dub 2010

Ewwu, tak uz si nestezuju 😵 😀 , mas co nosit, panecku 😉

Ja ted prilitla ze cviceni a jdem koupat a tak, takze se stavim vecer, tak zatim

samsa
14. dub 2010

Ahoj holky, zase nakukuju, vůůůbec nestíhám, ale nebojte, není to se dvěma až tak hrozné, spíš mám hodně aktivit. Tady je tolik nových tváří....nestíhám sledovat.
Ahoj Mahu, ty už jsi 37 tt, no jsme pekelně zvědavá, co budete mít a jaké jméno jste vybrali 😵 Jak je, co žíly, je to horší nebo aspoň stejné? Holky, já vám ta břicha snad závidím nebo co, už jsem zase zapomněla, jaké to je tahat se panděrem a odlehlo mi. Bych si snad střihla i třetí, kdybych nebyla tak stará 😝
Tak se držte a těším se na miminka. 😵

nicole_1
14. dub 2010

Tak jsem dneska byla koupit lovelu a zítra vyperu už konečně všechny věci pro mimčo...taky jsem si pořídila poprodní kalhotky, což je asi jediná věc co mám zatím do porodnice... 😀

jo a asi se budeme stěhovat...vypadá to že dostaneme ten byt, příští týden by se to možná mělo rozhodnout..no nevím jestli to stihneme do porodu, je potřeba tam udělat podlahy, a vymalovat dětský pokoj, a něco poopravit a pak zbytek se bude doladovat až budeme nastěhovaní...no jestli to klapne tak to bude zajímavý .......a ještě se vyskytly nějaký rodinný problémy, takže před porodem mám fakt vyloženě klid a do toho ještě škola 😒

mahulena
14. dub 2010

Samso, ahoj, ty voe, ty bys sla znova do tehotenstvi? Ja uz nikdy. Hlavne ty zily me total zabily 🙄 😝
Je to horsi, kazdym tydnem, ale to tak proste je..., proto uz to mam za par, ani Dr me uz nechce nechat dyl trapit, jak rika.
Jak zvladas, vse OK?
Sim te, me je taky pres 30, jaka stara? 😝 😀

Nicole, parada, tak drzim palce, at to dobre schne🙂
Mozna by pro tebe bylo lepsi byt v porodnici, abys vsem problemum a zodpovednostem ujela, co? 😠 😎

pazhitka
14. dub 2010

Ahoj holky, tak kveten uz se blizi a nektere uz to mate za par!
Mahu- co to vidim, uz 37.tt? super, vydrz, ty zily musi byt teda hrozny opruz! budes mit ten cisar?
Samso- ja bych do tretiho sla rada a vzhledem k memu pokrocilemu veku (35) to ani nebudu moct dlouho odkladat-- co, rozjedem dalsi vlnu 😀 😀 😀 ?
jinak drzim vsem palce, obcas sem mrknu, ale ne uplne pravidelne...

samsa
14. dub 2010

Mahu, s těma žílama je to děs, tak vydrž.
Pazhi,teda jestli rozjedeš třetí vlnu, tak máš můj velký obdiv. 😉 Já bych třetí brala, ale rozum mi říká neee, zůstanu raději u dvou, já se hlavně bojím komplikací v těh. Takže leda by to mimčo za mě někdo odnosil a porodil. Já se obávám, že bych se v dalším těhu rozpadla na prvočinitele, fakt mi to dalo zabrat. Ale i se mi po bříšku malinko stýská 😀 😝
Nicole, teda, ty máš nabitý program, tak ať vše klapne a urovnají se i rodinné problémy...

pazhitka
14. dub 2010

samso, zatim je to jen takova uvaha, ale vzdycky jsem chtela tri deti... a obe tehu byly v pohode a ted ten druhy porod taky, tak jsem se namlsala 🙂 ale uvidime, jak to bude...
nicole- taky jsme se stehovali, kdyz jsem byla tehu,ale mnohem min nez ty,cca ve ctvrtem mesici... taky drzim palce, at rodinne problemy pominou!

samsa
14. dub 2010

Pazhi, já mám za sebou před S. 2 potraty, to bych si nerada zopakovala. Popravdě jsem ráda, že vůbec tu S. mám, fakt už jsem ztrácela naději a myslela, že budu mít jedináčka. Takže zůstaneme u dvou, přemýšlela jsem dost i o adopci, ale o tom manžel nechce ani slyšet, takže mám smůlu.

pazhitka
14. dub 2010

Samsi, tak to jsem nevedela, to muselo byt hrozne a je super, ze se to nakonec podarilo!! a dve deti jsou samozrejme super, ja bych to nelamala pres koleno, kdyz se nam zadari, tak zadari, kdyz ne, tak ne... Manzel se na to zatim taky moc nadsene netvari 🙂

mahulena
15. dub 2010

ahoj zensky,
ja potratila pred Justynkou, to bylo narocny, neverila jsem vubec, ze budu mit ani to jedno-
Kazdopadne dve deti mi stacej, myslim, ze bych pak uz byla neuroticka matka, 3 mi prijdou fakt moc, ze by mi to osobne nesedlo, ze bych byla pretazena a tudiz matka na dve veci. I ty dve budou dostatecne a az moc, asi nekdy...

ewwusska
15. dub 2010

Ahojte holky. Já vždycky chtěla dvě děti, ale mrzí mě, že tohle už prožívám naposled (obě dvě těhu bez problémů). Můj chlap nechce o třetím vůbec slyšet. Spíš jde ale o to jak na tom jsme, že zatím ještě bydlíme u našich v podkroví, on je živnostník a peněz málo. Kdyby jsme na to ale měly, tak bych chtěla dětí víc. Mireček je strašně hodnej a šikovnej (chodí na hrníček, krásně mluví a všemu hrozně rozumí). Uvidíme co se nám narodí za roršťandu 😉

Potratu jsem se hrozně bála, když jsem byla poprvé těhu. Měla jsem nízko placentu a dva týdny ležela. Pak mi můj tehdejší doktor ani neudělal kontrolní ultrazvuk a poslal do školy. S každým píchnutím jsem chodila na středisko, ale naštěstí se nic nestalo. Nevím, nevím co by to se mnou udělalo. Kamarádka přišla o mimi v sedmým měsíci a druhé chlapeček umřel když mu už bylo sedum měsíců (byl stejně starý jako Mirďa) a pak jsme se hodně sblížily. Tohle si nedokážu ani představit. V lednu se jí narodila zdravá holčička.