V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
17. pro 2009

Plechi, u nas pan Samsa by nedal vedet ani potom, ten by me zabil, kdyby vedel, ze si tu s vama pisu 😀 Ty brdo, ty uz tam mas 39 tt, to utika.

plechajda
17. pro 2009

manza to nevi jo ?? 🙂 Ja uz tady v tom jedu nejakej patek ...nejdriv beremese, pak zacal jezdit kun a nakonec strecha....takze ja tu jsem pecena varena uz 4 roky 😅 😅 jezisi 🙂 😀

plechajda
17. pro 2009

ja si vcera nastavila toho 1.1 do profilu, dr rekla ze mam pocitat datum dle utz tak se mi to o 3 dny posunulo, ale 3 dny sem nebo tam...jen chci mit prehled 😉

samsa
17. pro 2009

Manza ma na takova fora alergii. Tak jsem mu nic nerekla 😀 Ja pisu vlastne jen sem, do tohoto tematu, stejne vic nestiham. On by si tukal na celo, ze nekam pisu 😀

plechajda
17. pro 2009

no tak u nas jsme na pc a inet ujety oba dva 😎

plechajda
17. pro 2009

taky kdyz jste ta internetova znamost jeste aby ne 😀

krista
17. pro 2009

Tak můj manžel to ví, když jsem admin tak to i zabere nějakej čas 😅 ale byl línej sem napsat 😠 😝 a vy jste stejně se mnou mluvily 2h před tím než se malej narodil 😀

krista
17. pro 2009

Internetová známost? to je hezký 😵

A ten 39tt Plechajdo je hustej 😀 😵

kacka79
17. pro 2009

Devilko moc na Tebe myslím, teď asi chudinko zažíváš 😔

plechajda
17. pro 2009

krist chtela bys taky mit zas 39 vid ? 🙂)) 😀 😀 😀 😀

plechajda
17. pro 2009

Kaci nezaziva, ona chrni 😀

krista
17. pro 2009

No Plechajdo možná někdy jo, ale spíš bych radši ať už má prcek aspoň 39 týdnů 😀 já mám ráda miminka, ale ty naše jsou náročný 😅 takže mě by spíš vyhovovalo, aby malej byl už ve věku Kristý, aby chodil, ať můžeme hezky ven a nepláče kvůli prdíkům pitomým 😝 Kristý jsem si jako miminko teda vůbec neužila, to byl jen promodlenej rok ať už je lepší 😅 😔

plechajda
17. pro 2009

me teda zas miminka jako 2x neberou 😅 ja mam radsi tenhle vek co ma Mates ted a nejlip jeste aspon o 2 roky vic, clovek se s nima uz domluvi a tak 😉

krista
17. pro 2009

To jo no, ale mě se třeba líbí jak je malej drobňoučkej, že ho člověk může pořádně mazlit, jak se na mě usmívá když ho přebaluju atd. - Kristý řvala u mazlení, přebalování, koupání, položení... u všeho 😀 já vím, že mi jednou bude to miminko maličký drobňoučký chybět, ale to by muselo být adoptovaný aby bylo superhodný, jinak ani za nic 😀

krista
17. pro 2009

Jinak koukám, že jste řešili ještě císaře kdo by do toho šel a nešel... já teda po prvním porodu řekla, že normální porod už nikdy, dodneška nevím jak jsem ty nesnesitelný bolesti vydržela, v paměti je mám moc dobře zarytý (přestože se říká, že se na to časem zapomene, já nikdy) pamatuju si tu bezmoc a řekla jsem si, že tohle v životě už zažít nechci, od početí přes zjištění těhu do konce těhotenství jsem se bála jakej ten porod bude. Jenže já se asi bojím všeho, takže nejen že jsem se bála normálního porodu ale i toho císaře, že mě bude někdo řezat a co jizva atd. 😲 no radši jsem to riskla normálně a nelituju 🙂 ale při prvním bych teda byla radši kdyby mě kdysi kuchli... ale - zase bych nemohla mít takhle malý věk. rozdíl a když už, tak by to bylo hodně komplikované 😉

mariap
17. pro 2009

Kristo, to malá vážne plakala tak moc a pořád? Ja som si s malým užila fakt hodne plaču, ale zase si neviem predstaviť, že by do roka reval nonstop. A koli čomu plakala? Zistili ste to vobec?

mariap
17. pro 2009

Keby Aničku netrápilo bruško, tak by bola asi maximálne spokojné a hodné miminko. Lenže ju to bruško trápi skoro 24 hodín denne ☹ . Ja už som vážne vykúšala snáď všetko čo som mohla. Mierne zlepšie možno nastalo, ale aj tak to skoro vždy skončí u rektálnej trubičky.....aj keď sa mi to nepáči.

krista
17. pro 2009

Mariap no když byla malinká tak to bylo určitě kvůil prdíkům + ta její povaha, ano ona opravdu řvala nonstop dokud se neuřvala ke spánku, položila jsem ji, odskočila si na záchod nebo dát sprchu a jak jsem se vracela tak už jsem ji slyšela vřískat, měla jsem toho tak dost... po každý když se poblinkala nebo jsem cítila že si nadělala do plínky věděla jsem že mě zase čeká vřískot kdy mi upadnou uši, protože bylo potřeba ji přebalit nebo převlíknout a to blindila taky pořád... malý taky hodně blinká, ale nebrečí mi když ho položím, to musí být unavený nebo prostě chce být u mě, takže přebalení nebo převlečení neni na štěstí problém a to ho převlíkám zhruba 5x denně jak blinká 😖 nebo je hrozně rád na hrací dece a pokud ho zrovna nic netrápí tak tam i vydrží celkem dlouho 🙂

A co jíš, piješ?

krista
17. pro 2009

Jo a nevím jak dlouho ji přesně ty prdíky trápily, ale řvala mi taky v kočárku, takže když jsme měli někam jít tak jsem měla hrůzu v očích, tak jsem ji od 3měs. tahala v klokance nebo jsem ji tam dávala uspanou, ale ona se mi pod barákem vzbudila a dostala hysterák tak jsem musela zase domů. Kde se jí líbilo to byla autosedačka, tam vytuhla za chvilku, ale doma jsem ji do toho dávat nechtěla, tak jen v autě, ale to nám opravdu spala pořád, v tomhle je opačný malý, ten nemá rád ani kočárek ani tu autosedačku 😖 což je blbý, protože jak někam jedeme tak on hrozně řve a manžel je nervní a prostě se s ním nedá nic zařídit, moc to nechápu, ale budiž.

Jo a u Kristý mám teda potvrzený že ještě po 5měs. na ty prdíky trpěla, že řvala kvůli tomu, lítala jsem s ní totiž po doktorech a když mě nebrala moje MUDr. (slova "jedině vydržet" jsem slýchala pořád a už mi z toho bylo na nic) tak jsem ji vzala k jedný MUDr. která se zabývá Vojtovkou, prohlídla jí mozek a říkala že jinak je OK, ale že má prostě ty prdíky, tak jsme cvičili a moc velký zlepšení jsem bohužel taky neviděla, tam se asi vystřídala ta její povaha s těma prdíkama 😖

Tak malej dal svých 15min. a už mě volá, snad ho ještě uspím na ruce 😲

krista
17. pro 2009

Mariap a co Miško teď, pořád zlobí?

mariap
17. pro 2009

Co jím? Suché rohlíky, kuracie maso na vode, občas jogurt, občas nejakú sušenku....keď tak rozmýšlam, tak moc toho nejem.....A pijem kojacie čaje a vodu. Keď sa odvážim si vyhodiť z kopýtka a dať si niečo nové (ale vždy, čo nenadýmá), tak máme vačšinou extra noc plnú jakotu....takže radšej neexperimentujem moc často.
Dr. mi vravela, že to proste musíme vydržať, že tráviaci systém musí dozrieť.

krista
17. pro 2009

Jo to znám, vydržet 😖 a malé dáváš nějaký ty kapičky? Já jsem mu dávala probio, ale co vyváděl o víkendu, tak jsem řekla že na to teda kašlu 🙄
S tím jídlem je to blbý, taky jim jen starý věci, minule už jsem nemohla, tak tvrdej chleba hnusnej 🙄 😝 já teda nepiju ty kojící čaje, mě přišlo že ten fenykl co tam je to akorát zhoršuje.

mariap
17. pro 2009

Miško, zrovna teraz spinká 😎 . Inak mi príde, že za každú cenu vymýšla sposob ako si ublížiť 😝 . Jo....a strašne sa sápe na Aničku a do jej pelíšku v korbičke od kočáru. Už som ho pár krát pristihla jak si k nej skoro vliezol, chudák Anička, keby sa na ňu zvalil so svojimi 13 kg (možno už aj viac). Musím ho mať stále na očiach. Nechce poslúchať, robí mi naschvály, vonku ho nemožem pustiť z kočáru, lebo by mi skočil pod prvé auto a nehrozí, aby som ho vliekla v jednej ruke a druhou manipulovala s mojím extra ťažkým dvojkočárom. A moje zlatíčko sa snaží nájsť sposob ako vyskočiť za jazdy a utiecť mi.

krista
17. pro 2009

Tak malá si na prcka taky lehá,a le mě to u nípřijde spíš jako způsob lásky, protože po nás se taky válí a nechápe proč to nejde po něm, tkaže nechat je samotný v jedný místnosti taky nemůžu a venku mi taky začla ale až teď strašně utíkat, včera jsem ji dala jednou přes zadek (samozřejmě to necítila jak byla nabalená) tahla za ruku domů, kočárek s Lukym jsem musela nechat u baráku, tak strašně me vytočila, byla už tak daleko a utíkala dál a dál a já už na ni skoro neviděla! A doma taky nechce poslouchat, dělá jako že mě neslyší dokud nezařvu nebo ji násilím neodvleču, asi to patří k věku 😒

A co máš za ten kočárek že je tak těžký?

mariap
17. pro 2009

To je zvláštne, ten fenykel by im mal práve ulahčovať prdenie. Dávam kvapky aj probio (tie ale podla mňa) by nemali mať negatívny efekt. Baktérie, čo sú v nich max. zrovnajú to trávenie a ešte posilnia imunitu.
S jedlom je to fakt trápenie. Mne u nás v rodine každý nadáva, že mám mať vyváženú a pestrú stravu, aby mala dosť vitamínov, ale ja vravím, že by som sa rada aj vyspala.

krista
17. pro 2009

Maria já jsem zkoušela ten čaj už kdysi s Kristý a nepomohlo to a teď taky a nic, tak to fakt nepiju, navíc mi extrémně nechutná, dělala jsem to jen kvůli nim, ale jestli to má být na nic ,tak na to kašlu, mě přišlo že to ty děti nutilo tlačit i když tam nic neměli 😅

mahulena
17. pro 2009

ahoj holky, tak koukam, ze Devila jeste nic, hlavne ze ji neco dali na bolest. Aspon jedno pohnuti, pise pan Devil, jak ho nekdo trefne nazval 😀
Maria, to znam:(, ja dokonce z toho co pises, nemohla ani jogurty... , jedla jsem polivky (hovezi, kureci, krupicovou - stejne jako ted pro malou) a 2-3 dny stary pecivo a banany. Nic jineho jsem nemohla. Ale byla uz jsem tak vyrizena z toho revu a jekotu (az 20 hod denne), ze jsem hresila, nebo bych to neprezila...:(, a pak bylo jeste hur a tak furt dokola.
Trvalo to 5 mesicu!, Mario, at se to hlavne brzo zlepsi, moc bych vam to prala..., hlavne ted, kdyz budou Vanoce, abysis mohla dat neco dobryho na zub a nerviky...
Nekdy se mi paradoxne stalo, ze jsem snedla neco, co znamenalo jistou smrt - napriklad svickovou, cekala jsem rev a nic nebylo. Takze u nas to fakt az tak to jidlo nepomahalo...:(
Jedine co trochu u nas zabiralo byly Babycalm kapky.
Mmch, stejne jsem po takovyhle strave nehubla.

Sotva prdiky skoncily, Justynka je nejhodnejsi a nejklidnejsi miminko na svete, nikdy bych tomu neverila...

Cisare zkusim a kdyztak holt risknu normalni porod a treba se me tu zbavite 😀

Furt myslim na Devilu, zase nakouknu...

krista
17. pro 2009

Mahu tak jsem zvědavá jak dopadneš, jestli se rozhodneš pro normální porod tak třeba budeš mile překvapená, že to bude probíhat suprově, já na ten druhý opravdu ráda vzpomínám 🙂

mahulena
17. pro 2009

Kristo, me mozna nic jinyho nezbyde, myslim, ze se s Dr. nedomluvim, sice vi, ze jsem mela blbej porod, i transfuze a siti v celkovy narkoze, sam to delal, ale nevim, jestli ochotne pujde hned do cisare. Navic BN porodnice se tvari jako "prirozena", tak se jim asi nebude chtit hlavne z principu...

mahulena
17. pro 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
vkladam vam sem moje dnesni, 20tt, tehu bricho🙂, tak ted teda babo rad, co to bude? 😝 😀

pro srovnani, zde je s Justynkou pred rokem a pul cca:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Letime spat, pa