V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
28. srp 2009

😎 Sněženka moc gratuluji k párečku, to je bezva, že si vyzkoušíš oboje 😵

smardik
28. srp 2009

holky tak už definitivně doma nemáme malé miminko ale šikovného chlapa, před chvíli přelezll 2x celý obyvák, z obyváku přes kuchyn do ložnice a zpět do obyváku, na jednu stranu jsem na něj strašně pyšná a na druhou stranu se mi chce brečet

zdenkapo
28. srp 2009

ahoj všem.Vloudím se vám do diskuze... jsem na začátku druhého těhu a chtěla bych se vás zeptat,zda jste byly v druhém těhotenství na očkování se starším dítětem proti spalničkám,zarděnkám a příušnicím-je to očkování do ručičky.Jedná se o tzv.živou vakcínu s viry a na internetu kolují různé názory a nikde není jednoznačně psáno,zda je to pro plod při případné nákazy matky od staršího dítěte nebezpečné. Co na to vaši gynekologové a pediatři?

krista
28. srp 2009

Kačko děkuju napsala jsi to suprově, my jsme volali na pojišťovnu hned jak MM dorazil domů, hned jsem hledala čísla a volali jsme tam 10min. před zavíračkou 😅 nahlášený už to je, necháme to udělat tím rozpočtem 😖 v pondělí nebo úterý se MM ozve likvidátor a pak se uvidí, jako MM tam říkal že jsem těhotná, jestli by to šlo pospíšit si, ale vůbec nevím, prostě nás tlačí ten čas, peníze a prostě všechno je na houby!

Kačko ty budeš mít určitě taky oboje, když jsi popisovala ta rozdílná těhotenství, já to měla taky tak nebo teda mám! 🙂 ale říkala mi teta i bratrancova žena že to měli obojí taky jiný a teta má dva kluky a ta brat. žena dvě holky 😅 no ale já tomu věřila že to bude ten kluk 🙂

Jinak mi dneska malej skáče v břiše, to je bolest, připadá mi jako kdyby se otočil protože mě mlátí takovou silou do močáku a prostě do spodku celkově, ale určitě se neotočil, protože na druhou stranu cítím jeho nožičky nahoře. Doufám, že dneska porodim, to by se fakt hodilo 🙄 nebo o víkendu, MM je celej víkend v tahu!

Smardik no to je šikulka, počkej až bude chodit to budeš ještě pyšnější, to znám z vl. zkušenosti 😀 😵

krista
28. srp 2009

Ahojky Zdenkapo, ano já jsem na tom s malou byla, byla jsem už po 12tt (asi 20tt - nepamatuju si přesně), Dr. věděla od začátku že jsem těhotná, ptala jsem se jí hned jestli nám vezme druhé dítě a nic neříkala v tom směru že by malou neočkovala. U mě je ale všechno trošku jinak, já jsem prodělala v 17tt neštovice a hned na to je ode mně chytla malá, možná už jsem tedy nebyla ohrožená a celkově se říká že nejvíc ohrožená jsi do 12tt 😉

kacka79
28. srp 2009

Tak holky s tim očkováním, my jsme byli normoš na priorixu tetra - a v pohodě, naopak mi to pediatrička doporučila, když jsem těhu, aby malej neměl neštovice a pak od něj mimčo, prý je to možné i když jsem je já před 15 lety prodělala...

krista
28. srp 2009

No když je chytne novorozenec tak je to hodně nebezpečný, malá je teda prodělala tak jsem za to ráda a já věřím tomu že nebýt těhotná tak je nikdy nechytnu, ale mám vždycky tak oslabenou imunitu a co jsem potkala teď v těhu lidí že měli děcka napatlaný pudrem a producírovali se venku, já myslela že je nakopu, taková neohleduplnost!!!! 😠 😠 😠

devila
28. srp 2009

ahoj holky, jak se dneska vede? Kristy - určitě se t o s tím autem stihne, budu držet pěstičky. Jinak jsem od včerejška oficiálně opět student VŠ. Pořád ale neveřím tomu,že to se dvěma zvládnu dodělat. Nějak mi to těhotenství utíká. Ještě necelé 4 měsíce a bude to. Taky vám to tak letí?

krista
28. srp 2009

Devila mě taky celé těhu uteklo hrozně rychle 🙂 asi je to tím, že člověk se opravdu věnuje tomu prvnímu dítěti a nemá čas se tolik pozorovat, to ale neznamená že bych si neudělala čas na bříško - pokecat, pohladit (jak si někdo třeba myslí 😝) 🙂

Děkuju za palečky, jsi hodná, já teda chtěla rodit začátkem září celou dobu, no nevím co si teď přát? Přenášet? Ale kdo by mě vozil na ty monitory, prostě všechno je proti 😝

Tak se mějte hezky, já jdu za MM a asi půjdeme spát, musím nabrat síly na víkend, MM jede pryč a budu na Kristý sama. PÁÁ

mariap
29. srp 2009

Ahoj holky,
s malým sme sa vrátili z prázdnin u babiček a trvalo mi teda hodne dlho než som vás stihla dočítať 🙂 .
Kristy, prajem aby sa Luky vypítal na svet v nejakú rozumnú dobu, ale sama viem, že to tak proste asi nevýde. Zákony schválnosti fungujú neomylne a dokonale vždy.
Za ten čas, čo sme boli preč, tak mi asi niekto vymenil dieťa. Tak si vravím, kde skončilo moje hodné miminko, ktoré si síce vedelo občas pekne pobrečet, ale vo výsledku sa s ním dalo rozumne manipulovať. Teraz mám doma malého vzteklouna, ktorý mi robí desné scény, hádže sa o zem a strašne pri tom vrieska. A je mu jedno kde (doma alebo vonku). Takže s prechádzky sa vraciam domov, zničená, ufunená a spocená jak prasiatko 😀 😝. Dúfam, že to Míšanovi nezostane až do puberty.
A už máme doma velkého a šikovného chlapa, ktorý sám chodí. Síce je samá modrina, hlavne na hlave, ale trénuje statočne🙂. Prajem krásny a odpočínkový víkend.

krista
29. srp 2009

Ahojky Mariap, tobě už svítí 30tt to je taky mimi pomalu za dveřmi 😵 s malým mě to mrzí... u nás se po tom roce s těma vztekama taky přitvrdilo a to jsem si přečetla někde článek kdysi že vzteky začínají po roce, tak jsem si řekla, že to neni možný, protože naše malá už byla vzteklá i před, ale po tom roce se opravdu začla vyznamenávat 😖 já jsem si nikdy neuměla představit ty její stavy horší, bohužel mě uměla a umí pořád překvapovat v tomhle směru 😲 😝 tak se šetři a vydrž to nějak, já se hrozně těším až to vztekací období přijde, protože kvůli jakým kravinám dokáže spustit hodinovou scénu to by člověk nevěřil 😝

A gratulujeme k chození, to začal malý krásně 😵 naše byla větší lenoch 😀

snezenka123
29. srp 2009

holky moc děkuji! 😉
Je pravda jak říká Kristi,já mám tohle těhu taky jiný,jiné chutě,nálady,i bříško...
Kristi je mi opravdu líto,že máte takovou smůlu ale neboj se,určitě všechno dobře nakonec dopadne,chce to myslet pozitivně 🙂 vím,těžko se to radí 😒
Já už se moc těším na toho našeho prcka,holky...a je fakt,že to těhu teda strašně rychle utíká,dneska začínám 17tt,a vím,že jakmile se překulí 20tt je to rychlovka,za chvíli jsou tu vánoce a pak za měsíc a kousek mimi...
Docela bych si přála,aby těhu trvalo dýl,9 měsíců se mi zdá málo 🙂
Holky krásný pohodový víkend.

krista
29. srp 2009

Sněženko no vidíš mě by se teď taky hodilo aby trvalo těhu dýl 😅 ale je fakt, že než jsem byla prvně těhotná tak jsem to vnímala spíš naopak, říkala jsem si, jak těch 9měs. vydržím vždyť je to hrozně dlouhá doba těšení se na mimi 😲 ale ono to fakt uteče, člověk ani neví jak 🙂 taky jsem si nedovedla představit jak to ponesu, v mým okolí každej akorát strašně moc přibral a celý těhu se sotva valil 😅 no ale sama vidím, že člověk nemá břicho hned od začátku 😀 no prostě dokud jsem nebyla těhotná měla jsem zvláštní představy 😀

Jinak přejeme všem také hezké víkend, u nás zatím upršený 😖

mariap
29. srp 2009

Ahoj Kristo, tak hodinové scény našťastie zatial nepoznám (ale čo neni, to ešte može byť 😉). Trošku mám strach, jak to budem zvládať s nervami až budem unavená z novorodeného mimi. Miško nám dal poriadne zabrať s desnými kolikami. To sme sa s manželom skoro vobec nevyspali. Takže budem dúfať, že to druhé mimi, bude za odmenu a bez problémov 😀. Obdivujem ťa ako to s malou zvládaš. Dúfam, že budeš mať čas napísať aj po porode jak to u vás frčí.
Sneženko, ja mám naopak pocit, že mi to tehotenstvo teraz vobec neuteká. Zdá sa mi to nekonečné. Ale to bude tým, že je to pre mňa vyslovene trápenie a nemožem si to moc užívať (veeeelmi bolestivé problémy s panvou a krížami).

kacka79
29. srp 2009

Ahojky holky, tak u nás je dneska pod mrakem a občas prší, ale mě to teda nevadí... v těch v edrech mi bylo zase celkem zle 😝 No já bych teď brala to těhu zase kratší, trím jak mi bylo blbě a vlastně pořád to není úplně OK. Navíc pořád uhánět hlídání, když jdu na kontrolu... no ještě že má moje mamka i manža na podzim a v zimě míň práce 😅

Já už se nemůžu dočkat, co že to budeme mít 😵 Už bych to chtěla vědět

Kristy jsem zvědavá, jak dlouho ještě budeš mít Lukyho v bříšku 😉

krista
29. srp 2009

Mariap ona se dokáže vztekat několik hodin hlavně k večeru (mě to přijde taky jakoby zpátky k tomu období kdy měla koliky a večery prořvala hodiny v kuse). Většinou začíná tak po 16h a řve dokud nejde spát, což je tak po 19h, někdy se zklidní ve vaně, teď se tam ale dost bála jak tu hořelo a řvala i tam 😖 už se to ale pomaličku lepší, musím zaklepat 😉
A jinak ty problémy s pánví a křižema ti teda nezávidím, to musí být strašný, mě občas taky chytnou záda, ale nadávám teda hrozně, protože malá vyžaduje pozornost a péči a mě každej pohyb bolí 😔 to je fakt blbý, tak doufám, že tě to brzo přejde, ono v tom těhu je všechno takový dlouhodobý 😖

Kačko to je pravda, když mi bylo zle s Kristý tak jsem si taky přála mít to všechno za sebou, kolikrát jsem jí dost proklínala chudinku 😅

Docela jsem ráda, že už taky nebudu muset nikoho otravovat na ty kontroly, i když po porodu s dvěma děckama, nevím nevím ... až začne to lítání s malým po doktorech, budu asi ráda že malou někomu přenechám, protože je tak strašně divoká a pro mě byly nervy jít s ní samotnou k Dr., natož s ní a třeba ještě s uřvaným dítětem 😅 ale pořád doufám, že malej uřvanej nebude 😅 🙂

Jinak já taky doufám, že bude čas písnout po porodu, no uvidíme 😅 určitě si nějakou chvilku najdu až bude malej třeba spinkat a malá si bude hrát s tátou 🙂

mariap
29. srp 2009

Krista, s malou to máš naozaj ťažké. Prosím ťa ako sa to dá vydržať, bez toho, aby sa človek zbláznil? Na kontroly s dvoma deťmi u doktora sa už "mooooc teším". Asi sa budeme objednávať dopredu, aby som sa aspoň vyhla poldňovému čakaniu.
Problémy s panvou mám už od nejakého 15 týždňa a zatial je to iba horšie, bolestivejšie. Skončí to až porodom, dúfam, že sa mi dovtedy nerozletí pánev. Dr. mi povedala, že sa s tým nedá nič robiť a keď už to bolí moc, tak jedine zatvoriť do nemocnice riešiť inekciami, čo u nás s malým neprichádza do úvahy. Ja si len moc želám, aby som neprenášala, už teraz mám problém postarať sa o mojho malého lumpíka, neviem si to predstaviť v tom 40 tt.

krista
29. srp 2009

Ježiš Mariap tak to je hodně blbý že tě to čeká až do porodu, to máš vidinu ještě 10tt protrpěných co ☹ a jak ti to Dr. zdůvodnila?? Je to protože se ti tam mimčo nějak tlačí nebo proč? 😲 a to tě čekaji teda i kříže i u porodu nebo to neni jistý? Já doufám, že se tentokrát těm křížovým u porodu vyhnu, pamatuju si z toho prakticky jen tuhle bolest, to je fakt neskutečný, jsem vděčná za to že jsem to měla jen u toho porodu a ne pár dní po tom, jinak si to nedovedu představit 😖

Tak na otázku jak to vydržet, aby se člověk nezbláznil ti vážně neodpovím 😅 sama si občas myslím, že v tom blázinci jednou stejně skončim, ale pořád si říkám jak už jsem to dotáhla daleko (když je malý skoro rok a půl 😅) a že ty nervy sílí, takže to snad ustojim s psychickým i fyzickým zdravím 😅 🙂 někdy je to vážně na budku, ale člověk opravdu nemůže nic - jen vydržet a neztratit nervy a neudělat třeba něco čeho lituje. Na malou teď zabírá když na ni křiknu, když už se fakt hodně vzteká tak ji vezmu do ruky a důrazně říkám: "Ticho, ticho, neřvi" a ono to zabírá 😕 ale dřív nezabíralo naprosto nic 😖

zdenkaradek
29. srp 2009

Ahoj holky,
taky se po nějaké době hlásím. Všem gratuluji ke zjištěným pohlavím, ale hlavně přeji hodně moc zdravíčka 🙂 . Já jsem s malým ještě pořád u mých rodičů na Vysočině, dnes je tady taky ubrečeně. Přeci jenom tady mám větší pohodu než doma (maminčin servis), tak se snažím si to užít co to jde. V úterý pojedeme domů (po 14 dnech) a ve středu večer se vrací manža z Francie 😉 .
Krista, na vás se ta smůla opravdu pěkně lepí, ale vydrž, ono se to musí obrátit a určitě všechno dobře dopadne 😉 .
V pondělí jsem byla naposledy na KO u svého Gyndr., akorát jsem se toho tedy moc nedozvěděla, vyplnil mi papíry na mateřskou, dostala jsem složku do porodnice a na UTZ se malému nechtělo vůbec pózovat, byl otočený bokem a zády a před obličej si pořád dával ručičku, nějak si hrál na schovávanou (ale má to marný, protože ten můj pupek se nedá přehlédnout 😉 ). Tak jsem si alespoň oběhla sociálku, zrušila rodičák a PPM donesla do práce, jen mě tedy mzdová účetní varovala, že jim vyplácení PPM opravdu trvá (zaměstnavatel spadá pod Prahu), tak se necháme překvapit. Taky jsem si zavolala do Podolí a domluvila další kontrolu - už příští pátek a měl by mě rodit ten stejný pan doktor jako minule.
V pondělí a včera mě bolel spodek, jako kosti, s Matýskem jsem to neměla, jestli se roztahuje pánev nebo co nevím, rozhodně je vždycky šílené jak si sednout a lehnout, pak se zvednout, to stojí hodně úsilí 😒 . No a dorazila mě včera sousedka, která mi řekla, že si myslí, že už mi bříško trochu kleslo ☹ . Teď ještě ne, ještě potřebuji alespoň měsíc vydržet 2v1. Přiznám se, že ještě ani nemám zabalenou tašku do porodky a nic připraveného pro mimi ☹ .
Co se týká vztekacích scén, tak na ty je náš malý taky odborník, někdy ráno vstane, je v pohodě, dá si mlíko, pak si chvilku hraje a najednou vztek, z ničeho nic. Nebo když jdeme domů z procházky, to je taky očistec, to ho nechám, ať se pěkně vyvzteká, takže se chvíli válí po zemi a pak dobrý. Nicméně mi přijde, že úměrně pokročilosti mého těhotenství vyžaduje víc a víc pozornosti, kdepak nějaká samostatnost. No bude to ještě veselý, až se Šimon narodí.
Ještě jsem asi chtěla na něco reagovat, ale už nevím co, pěkně jsem si tady ulevila, tak zatím a přeji všem klidný a hezký víkend.

krista
29. srp 2009

Ahojky Zdenkaradek prosímtě prozdradíš mi jak se ti povedlo zrušit rodičák během jednoho dne? Já už to vyřizuju měsíc, nevím jestli jsou takový lemplové jen u nás nebo co? 😠 Byla jsem dát papíry v práci že nastupuju na MD, hned potom jsem šla na ÚP, tam mi dali papír se kterým jsem šla na OSSZ a bylo mi řečeno že mi to ale nejdřív vyplní skoro za měsíc (tenkrát to bylo začátkem září) a až na základě toho papíru mi můžou rodičák zrušit 😠 pak mi přišel papír z ÚP že mám do 8 dní doložit ten papír jinak mi hrozí odejmutí dávky (ale já na ní mám ještě nárok na pár dní) tak jsem letěla zase na OSSZ, tam mi ale pani řekla, že mi to prostě nevyplí teď!!! Tak zase na pracák, tam si cosi poznamenali, ale teď čekám stále na tu OSSZ. Jsem z toho na prášky, protože když jsem rodičák dostala, tak jsem doložila dva papíry, řekli mi jo, máte to, dali potvrzení a šla jsem do háje, teď jen lítám po úřadech a chci to JEN zrušit. A to jsem se ještě ptala na OSSZ zda by byli tak laskavý a když jim všechno dlouho trvá, tak mi vyplnili ten papír ještě jednou (protože ho budu potřebovat až budu znova žádat o rodičák na druhý dítě) a to mi řekla, že ne, že taky až potom na posl. chvíli, takže já nevím ale myslím si, že nějaký měsíc budu bez peněz, je to hrozný to fakt jo!

Jinak super, že máš u rodičů servis 😵 já se pořád bojím malou někam dávat, ne kvůli tomu jaká je, to už nějaký lidi i kousli, ale protože ji rozmazlujou a já pak má ty vzteky doma dvakrát horší, o tohle fakt nestojim.

Myslíš že ti bříško fakt kleslo? 😲 a co ti chybí pro mimi? Já mám teda tašku zabalenou od 30tt a průběžně přihazuju co ještě dokupuju, ale teď už je komplet tak, abych s ní mohla odjet 😉

mirax
29. srp 2009

Ahoj holky, koukám, že píšete o vztekání... 😲 U nás to taky začalo celkem nedávno. Nejhorší je k tomu ten šíleně pisklavý ultrazvuk, kterým to náš Tobík doprovází. Dřív jsem byla tak pyšná, že je tak hodný..všude..dnes občas dělá pěknou ostudu..
Snad to brzy odezní.
Dnes bych jen spala a nic se mi nechce.
Udělalo se i docela hezky, poslala jsem kluky ven, čeká mě nějaká práce, ale stále to odkládám a brouzdám po netu. Tak já už jdu ..teda 😉 😀 😝

mariap
29. srp 2009

Behanie po sociálke a pracáku ma za chvílu čaká tiež. Ale myslím, že bohužial nemám nárok na materskú, keďže mi skončila pracovná zmluva počas prvého tehu. Vobec netuším, čo ma čaká a na čo mám nárok, ale "hodné tety" na socálke ma určite ponaháňajú po úradoch. Už sa mooooc teším 😒 .
Kristy, ta panva sa rozvolňuje a roztahuje ju mimčo, ktoré mám od začiatku hodne nízko. Takéto problémy som s malým nemala. Ale zase v 20 týždni sa mi s ním zablokovala páteř v krížoch a nemohla som sa skoro pohnúť. To som fakt brečela od bolesti aj pri tom najmenšom pohybe na posteli. Našťastie sa mi to v tomto tehu zatial nestalo v takom rozsahu, to teda neviem, čo by som s malým robila.
Mirax ty už vieš, že čakáte dievčatko? To je super, takto skoro. Naše mimi sa na ultrazvuku stále schováva a bolo nám povedané, že by to snáď mohlo byť dievčatko, ale...

krista
29. srp 2009

Mariap tak ty máš taky každý těhu něco viď 😖
Ty bydlíš v ČR že? Tak to podle mě taky bohužel na tu mateřskou nárok nemáš, je podstatné toho zaměstnavatele mít, i když to teď od 1.1.2009 vyplácí stát, takže zrušíš rodičák na starší dítě a ode dne porodu začneš pobírat nový na mladší dítě 😉
Teda ten váš prcek se ale schovává! A necháte si to vůbec říct, když už jste to vydrželi takhle dlouho? 😀 my jsme takhle s kamarádkou pořád kecaly, ona už byla 32tt a prcek se taky pořád schovával, tak jsme začly brát jako samozřejmost že budou mít kluka a najedou mi ve 33tt píše že to bude holka 😀 no obě dvě si nějak nemůžeme zvyknout 😀

Mirax ano ten její ječák, ten vysokej tón - ten naprosto nesnáším, je jistý že nás nikdo nikdy nikde nepřehlídne 😝

Já tu mám teď taky práci, ale jsem lenoch... akorát že to udělat budu muset 😖 nechce se mi do toho, ale budu pak mít lepší pocit, když to dneska zvládnu 😀

mirax
29. srp 2009

mariap: no, řekli nám to tento týden, to víš, že 100% jistota není, ale taky jsem viděla, že tam žádný pindík nebyl, tak tomu celkem věřím 🙂

kacka79
29. srp 2009

Ahojky holky, no toho běhání po úřadech, ještě s Fílou za zády se taky děsím 😒 Nechápu, proč to musí být takhle složité...úplně zbytečně.

snezenka123
29. srp 2009

ahojky,koukám,že tu rozebíráte úřady...já se tedy přiznám,že vůbec nevím,co mě čeká...mám smlouvu na dobu neurčitou,pobírala jsem PPM půl roku po porodu,ale nevím,zda na ni budu mít nárok i teď,jako že bych přerušila rodičák a nechala se vyplácet zaměstanvatelem,zní to asi hloupě,ale já opravdu nevím,co se v takové situaci dělá,mám mateřskou na 2 roky,čili tu nejvyšší,měla by mi končit příští rok v červenci,až malé budou 2 roky,a vůbec nevím,co si mám zařídt před nebo po porodu. Ani jsem se ještě nerozhodla na jak dlouho si dám tu druhou mateřsou,jestli zase na dva nebo na 3,u prvního dítěte jsem to neřešila,protože jsem věděla,že chceme druhé mimi,ale teď si nedovedu představit,že bych na dvou letech měla dát malého do školky... 😒

krista
29. srp 2009

Kačko já říkám že na to papírování náš stát jednou lehne! 😠 😒

Sněženko pokud ti stále trvá pracovní poměr (a dle toho co píšeš tak ano) tak máš znova nárok na tu mateřskou 6-8 týdnů před porodem, u Dr. dostaneš papír (jako kdysi) a ten odneseš do práce, pak půjdeš na tu lítačku na ÚP odbor sociální podpory nebo jak to je přesně a tam už ti řeknou co dál, nevím jestli ten kolotoč co už mám za sebou a prakticky nemám vyřízeno trvá všude, ještě jsem to nikde nečetla, třeba to budeš mít jednodušší 😉 no a po skončení mateřské (kterou teď vyplácí stát) si zvolíš znova variantu jakou chceš 🙂 a jinak zařizování po porodu taková ta klasika co máme asi všechny za sebou - nahlásit dítě na pojišťovnu, zažádat o porodné, nahlásit na komunální odpad (pokud to u vás nedělají automaticky), zavolat MUDr., v práci nahlásit narození dítěte, oznámit že nastupujete na rodičovskou dovolenou opět ... atd. atd. všechno se samozřejmě liší kraj od kraje a zaměstnavatel od zaměstnavatele, někdo chce písemně všechno (jako u nás 😝) jinému to stačí ústně. A to jsem koukala že zam. snad spadá pod naše město, já se děsim tý Prahy, je tady na to i téma, jeden úřad ty mateřský snad vůbec neposílá 🙄

No pardon tak jsem se nějak rozkecala a mám pocit, že to snad ani neni srozumitelné 😅

zdenkaradek
29. srp 2009

krista, no zvládla jsem to docela snadno. V pátek jsem zavolala naší mzdové účetní, že nastupuji PPM a jak že to teď všechno probíhá. Ta mi poradila, napřed dojít na pracák zrušit stávající rodičák (tam to bylo úplně v pohodě, vyplnila jsem jen ten formulář na změny, že nastupuji PPM, paní si ofotila tu PPM a ještě mi poradila, že žádost o porodné jim můžu poslat poštou, že to stačí, tak jsme se tam smály abych neměla dřív porodné, než PPM). Pak jsem se stavila v práci a nechala tam tu PPM a ještě nějaký papír z pracáku té mzdové účetní, ona to vyplní a zařídí, že stejně na OSSZ jezdí tak 3 x týdně. Ona je opravdu zlatá, rovnou mi říkala, že to bude trvat, že si Praha dává na čas, že i nějaká mamina samoživitelka čekala na peníze skoro 2 měsíce 😖 . Tak snad to je všechno v pořádku, kdyby ode mě ještě něco potřebovala, tak by mi už snad zavolala, když jsem tam byla v pondělí. Je pravda, že paní na ÚP, říkala, něco o tom, že budou potřebovat ten papír z OSSZ, kvůli tomu aby mi mohli vyplatit část RP (já jsem si naivně myslela, že dostanu poměrnou část - 21 dní RP a zbytek měsíce mi dorovnají PPM, ale prý to tak není). No to už je jedno, hlavně že to mám za sebou a nemusím běhat po úředech, ať si to mezi sebou nějak vyřídí.
Jinak jsem byla ráda, že malý byl u našich, protože bych s ním musela na Václavák k doktorovi, pak na Prahu 5 a zase zpátky na Václavák, do Štěpánský. Takhle jsem to měla v klídečku a ještě jsem si po cestě domů mohla skočit na pedikuru 😉 . U našich mi to ani moc nevadí, tady ho nikdo moc nerozmazluje, hlavně sestra tady má 2 děti, kluka 3,5 roku a holčičku, která je o 8 dní starší než Matýsek, takže je o zábavu postaráno. ALe je pravda, že když byl na 4 dny u švagrový a tchýně, tak mi to dal doma taky dost pocítit. Radši si ani nepředstavuji, jak to probíhalo. Jen mi řekli, že neví, proč si stěžuji, že máme úplně super hodné dítě, ale taky jim tam prý předvedl nějakou vztekací scénku.
No pro mimi mi snad nebude chybět nic, jen to všechno musím vybalit z krabic, vyprat, vyžehlit, přerovnat skříně a tak. Něco ještě musím vyzvednout u kamarádky, co jsem jí v červnu půjčovala. Akorát máme doma trochu bojové podmínky, od příštího pondělí nám totiž budou předělávat půdu, budeme tam dělat pracovnu, aby děti měli každý svůj pokoj. A to bude trochu náročnější akce, jenže bohužel dělníci neměli dřív čas, takže čekám, že se budu vracet z porodky s prckem do toho největšího bordelu 😠
Pak zbývá dokoupit takové ty věci jako síťované kalhotky, porodnické vložky, líh na pupík, slunečnicový olej a tak.

devila
29. srp 2009

ahoj holky, prosím vás, já jsem asi úplně blbá, ale mohli byste mi napsat nějak v bodech, co se tedy vyřizuje, když čekám druhé mimi a jsem na mateřské? Já tomu fakt vůbec nerozumím takovému papírování. A nevíte někdo, z čeho se počítá výše PPM, když jsem na mateřské? Počítá se to pořád z platu, který jsem měla předtím???Díky moc. No a jak říkáte, že se čeká na peníze třeba 2 měsíce, tak to bude velice zajímavé. Z čeho mají lidi žít a platit účty, že?

zdenkaradek
29. srp 2009

devila,
PPM se počítá pořád z platu, který jsi měla před prvním těhu a dokonce se zvedla maximální výše. Z čeho mají lidi žít, to víš, to úředníky vůbec nezajímá, oni se vymlouvají na to, že se jim tam hodně točí zaměstnanci, že tam nikdo dlouho nevydrží, takže pořád někoho zaučují 😒
Nejlepší bude, když si zavoláš na personální - mzdovou účtárnu a oni ti tam řeknou co a jak, mají s tím zkušenosti, ví jak to chodí na příslušných úřadech, kam co zanést a tak. Je to prostě úřední šiml a děs běs, já sama tomu pořádně nerozumím, ale naštěstí naše mzdová účetní je zlatá 😉 . Nejlepší bylo, když to vyplácel zaměstnavatel, do práce donést papír a peníze chodily normálně jako výplata, to byla pohodička 🙂