V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
11. zář 2009

Ja som chvílu bola na nervy a myslela som na to často, ale človek si to nesmie pripúšťať. Inak by som sa z toho zbláznila. Fakt dúfam, že mimi bude skutočne v poriadku.

krista
11. zář 2009

To víš že bude, ano nesmíš si to připouštět 😉
Mě občas taky přepadnou takový blbý myšlenky, když jsem čekala Kristý tak vlastně jakoby "nic" nehrozilo, nic vážného jsem v těhu neprodělala, žádný odchylky kromě velikosti se na UTZ neobjevily... ale teď jak jsem měla ty neštovice, taky mi z toho neni zrovna dvakrát nejlíp, sice všechny UTZ, genetika, testy atd. dopadly dobře, ale červíček taky hlodá a tentokrát bude první věta až se narodí zda je v pořádku. Kdysi mám pocit, že jsem se taky ptala, ale až s nějakým odstupem, prvně jsem asi chtěla vědět kolik je hodin a kolik váží a měří 😅 no byla jsem sobec, hlavně že byla venku 😝

krista
11. zář 2009

Hlásím že pořád jsem tady, aby nebyl nějaký planý poplach, že jsem se neozvala od odpoledne 😅

kacka79
11. zář 2009

Krista to Ti chválím, že se hlásíš, aspoň víme že ještě držíš pohromadě 😀

mariap
11. zář 2009

Ahoj kocky,
Krista, 😀 😀 😀 😀 , to je od tebe hezke. Tak ja si to vyžeru do konca aj tento krát. Ja tych poslíkov neznášam. A už to vidím, že budem zase prenášať...

kacka79
11. zář 2009

Holky taky mě začalo pěkně bolet břicho, přitom jsem nedělala nic neobvyklého, ale poslední týden se to fakt zhoršuje... no v pondělí jdu na gyn kontrolu, tak se zeptám. No bojim se to nějak řešit, abych náhodou nemusela někam do nemocnice... tohle je blbý, když člověk doma už jedno mimčo má - prostě nemůže myslet jen na sebe a na mimčo. No snad se to zlepší, třeba mi jen roste břicho 😅

samsa
11. zář 2009

Kristo 😀 😀 😀 , ale už bys fakt mohla, ať tam nesvítí 41tt 😀 Ba ne, to čekání musí být děsné, vůbec se na to netěším, až tu budu strašit za 5 měsíců 😝 Holky, taky jste nesnášely otázky typu: Ty ještě držíš pohromadě apod?

kacka79
11. zář 2009

Samsa já jsem rodila v 37 a nějaký ten den, takže u mě to nikdo nečekal, že už porodím... navíc jsme měla malé bříško, ne takovej břuch jakej se mi rýsuje teď 🙂

samsa
11. zář 2009

Kačko, tak to bylo fajn, že takhle dřív, já rodila teda taky trochu dřív, ale kecy měli teda všichni. A kolik Filípek vážil? Teda, já jsem zvědavá, co čekáte (čekáme). Já jdu ke své gyndr. ve čtvrtek, tak třeba se mimís odhalí. Už by mohl, to Neluška byla "hodnější", ta se odtajnila už ve 13 tt.

kacka79
11. zář 2009

Fíla měl 3 kg a 49 cm, takže byl normálně donošený - spíš mi připadá že jsem otěhotněla jinak než jak se to počítá... no mě ale už při kontrolách v podolí říkali, že porodim dřív...

snezenka123
11. zář 2009

Samso,tak to já mám taky obr pupek,jako jsem měla se Stázinkou asi tak až kolem 26tt 😲 no měla jsme velké břicho u malé tak se úplně hrozím,jak narostu teď 🙂 nebudou mi ani těhu kalhoty,a budu nosit tepláky po manželovi 😀 😀 😀 (on je hodně vysoký a "široký")
Zkusím dát fotku pupku do fotogalerie.
A s tou zahrádkou,to máš pravdu,my bydlíme v baráčku taky rok a je to príma,zima sice nic moc(topení,po ránu zima...brrrr 😒 )ale od jara do brzkého podzimu je to super,už se těším,až si děti budou hrát na písku,mají houpačku a malý bazének,odpadl nám výtah a máme soukromí,odpadlo i venčení psů,za což jsme taky moc ráda 😉
a neboj samso,výsledky určitě budou ok,mě sestra říkala,že výsledky budou do týdne a pokud by byl nějkaý problém,hned by volala,takže si myslím,že mužeš být v klidu,ale chápu tě,ty nervy jsou hrozné...

kristo,máš pravdu,že reakce okolí na druhé těhu tak brzo po tom prvním jsou většinou negativní nebo lítostívé-tipu no to vás litujeme,to si užijete,jste blázni...my jsme druhé taky plánovali co nejdříve,aby děti měli malý věkvý rozdíl...ale lidi to nějka nechápou,ale co je nám do nich,no ne?!
A neboj se,určitě se pro tebe najde v porodnici místečko,dopadne to dobře,musíííí!

Kačko,výseldky testů dopadli určitě dobře,kdy ti brali krev? a máš pravdu,to čekání na utz se opravdu vleče...já už se tak nemůžu dočkat 🙂 až toho našeho mrňouska zase uvidím 🙂
holky krásný zbytek večera a pěkný víkend 😉

snezenka123
11. zář 2009

no holky,tak já asi fotky nevložím,páč je mám moc veliké a jako správná antitechnická blondýna to ani neumím změnšit,poradíte mi prosím někdo nějaký progarm,který bych si mohla stáhnout,abych v něm fotky mohla zmenšit...(pokud možno v češtině 🙂 )díky moc,holky.

kacka79
11. zář 2009

snezenka ja jsem cernovlasa, ale taky to neumim 😀

garfieldmail1
11. zář 2009

ahojte 🙂
Teda, Kacko, to s těma výsledkama je nepříjemné 😒 , ale jsem vyloženě taky přesvědčená, že kdyby bylo něco špatně, tak by zcela určitě volali 😉 V pondělí už Ti to doufám i sami potvrdí!

Krista : nenech se hlavně náma "stresovat", že už netrpělivě čekáme, kdy porodíš 😅 Máš přece ještě týden před termínem, takže zatím pohoda, hlavně, že je mimi u Tebe dobře a i Ty se cítíš v pohodě 😵 Akorát smůla, že Kristýnka teď takhle špatně spí 😒 Já bych ji teda vzala k sobě, kdyby jí to pomohlo, aby spala líp a když tak by pak mohl spát tatínek s Kristýnkou a ty s mimi....? My to v krajním případě když tak plánujem, hlavně ať se všichni vyspíme. 😉 No, všichni, to záleží na mimi, jak bude spát, jestli se vyspím i já 😅

A co týče velikosti pupku, tak já jsem si taky myslela, že mám větší břicho než minule, ale měřila jsem se a mám pupek ve skutečnosti o 6cm menší než ve stejné době v minulém těhu. Spíše se to břicho teď vypoulilo hrozně brzo, už v 8tt jsem měla solidní pupendo 😅

Jinak taky bydlíme v RD, v listopadu to budou dva roky a s Lukym to je fakt super. Má na zahrádce i malé hřiště s klouzačkou, písek atd. Akorát se musím snažit, abych jej dostala do kolektivu dětí, a dojíždět na hřiště a do herníček atd. Nebo domlouvám setkání s kamarádkama, co mají malé děti, u nás. Ve městě je tohle přecejen snazší. Ale neměnila bych 🙂 Hlavně to soukromí je k nezaplacení!

snezenka : ráda bych poradila, program na zmenšení fotek mám, ale nevím, jak jej lze získat, jsem taky takový "velký" talent na tyhlety věci 😝

Jo, Krista, a vůbec si nedělej starosti, jak to manžel s Kristýnkou zvládne. 😉 Představ si, že 3 měsíce po druhém porodu musela moje maminka do nemocnice na týden a doma tak nechala taťku s 19měsíčním a 3 měsíčním klukem 😠 A to se tenkrát praly plínky a udělat kaši, bez hrudek, byl prý taky docela oříšek! 😀 A nikdo taťkovi nepomohl, jedna babička už nežila a ta druhá odjela na dovolenou 😖 Doktor pak musel mamku pustit zpátky domů sice zdravou, ale s teplotou, protože mu mamka řekla, že teplotu bude mít, dokud ji nepustí, protože se děsila toho, co se doma asi děje. A to víš, neměla ani žádné zprávy z domu nic. A ještě musela do nemocnice zcela nečekaně, takže nemohla ani nic připravit. Přišla domů, mladší zrovna náhodou spal, starší seděl na nočníku a řval hlady a na stole stál hrnec s kaší a uprostřed něho stála vařečka 😀 Taťka se na mamku podíval jak na anděla spásy a ani nic neřek, vzal klíče a šel pryč, aby se z toho vzpamatoval 😀 😀 😀 Ale všichni to přežili ve zdraví! 😉

mariap
12. zář 2009

Dobré ránko,
Garfield, tak som sa úprimne pobavila hneď ráno, pri čítaní tvojho príspevku. Ja si totižto neviem predstaviť jak to tu budú zvládať moji dvaja chlapi 😀 , keď budem v porodnici. Ale celkom to manželovi prajem, len dúfam, že to prežijú v zdraví (hlavne ten menší).
Mne príde, že mi bruško narástlo hodne až v poslednej dobe, ale teraz to stojí za to. Je mi stále ťažko od žalúdka, páli ma žáha, ťažko sa mi ohýba......no neviem ako to vydržím ešte dva mesiace v pokluse za mojím malým drakom.

krista
12. zář 2009

Ahojky 🙂

Tak já pořád nic, pořád žádný poslíky, akorát mám břicho jako šutr jak spím, fakt strašně tvrdý, sama nevím jestli je to tím, jak už je malej velkej jak se tam roztahuje nebo jestli mi prostě takhle tvrdne, zrovna příjemný to neni, ale proti poslům pořád nic 😉

Jak mluvíte o těch nemocnicích, tak mě řekli v 17tt jak jsem dostala ty neštovice, že budu muset do nemocnice, no brečela jsem jako blázen cestou tam, manžel byl hotovej, takhle jsem ho ještě v životě neviděla 😅 na příjmu mi taky pani řekla, že se mě tam nechaji, ale pak doktor řekl, že ne, že neni důvod, kdyby se něco zhoršilo tak jsem mohla kdykoliv přijít, ježiš jak mě bylo najednou dobře! 🙂 Akorát mě naštvalo, že teda místo toho aby manžel zůstal s námi doma a pomohl mi, tak naklusal hned do práce, tak to jsem nadávala, že jsem radši měla zůstat v tý nemocnici, protože jsem dostávala i různě od Dr. vynadáno, že se vůbec nešetřím.

Jo jinak otázky typu: "Tak co?" "Kdy to bude?" ty jsem dostávala hlavně v prvním těhu a to se malá narodila taky dřív, ale lidi mi psali snad už od ledna, i když TP byl až v březnu 😝 mě to štvalo a tak jestli mi teď nějaká taková otázka přijde, tak jen odepíšu, že až se malý narodí tak dáme vědět jako u Kristýnky a dál se vykecávat nebudu 😝

Garfield jj tak je to v plánu, že když bude Kristý zlobit tak tam bude MM s ní, akorát na tý palandě je jim to nepohodlný, ještě jak je tam ta zábrana, ale co se dá dělat 😉 jsme tak domluvený, tak uvidíme jak to půjde, včera šla spát až někdy mezi 21h-22h, ale za to spala v kuse do nějakých 5:50 kdy jsem ji tam slyšela brblákovat, tak jsem si říkala, že máme po spaní 😅 ale ještě zabrala do 7:15 zhruba 🙂
Ty jo to je příběh s tvýma rodičema 😀 takhle to zní humorně, ale pro taťku to musel být opravdu šok, ono se to někdy "vyplatí" ten chlap si uvědomí co všechno ta žencká vlastně stíhá!!! 🙂

Snezenko já zmenšuju fotky v Microsoft Photo Editor, mám anglickou verzi takže dám: "Image" -> "Resize" -> uberu procenta -> "OK" -> a uložím 😉 a už by to mělo mít menší kapacitu 🙂

garfieldmail1
12. zář 2009

Ahojte 😉 No však mne mrzí, že už je taťka po srmti a nemůžu se ho na to dnes zeptat, jaké to tenkrát bylo pro něj 😅 Jinak mi mamka říkala, že taťka na tu dobu vždycky docela pomáhal. Sice třeba nepřebaloval, ale chodil na procházku s kočárkem, což tehdy nebylo zrovna obvyklé, ale když mu nějaký kamarád na to cosik řek, taťka se nedal a dotyčnému sklaplo. 😠 No byl by to skvělý dědeček 😵 , škoda, škoda, že už tu není 😔

Krista, i to tvrdnutí může být svým způsobem poslíček, jakože už se něco připravuje. 😉
Ještě jsem Ti zapomněla napsat, že ne v každé miniškoličce je podmínka, aby bylo dítě bez plínky, to je třeba se zeptat, ale za takovou cenu to je asi výjimka. Spíše je důležité, aby vydrželo v pohodě bez maminky, jinak hrozí, že pláčem strhne i ostatní děti....

Mariap : no já najednou ze dne na den mám pocit, že mi to břicho začíná překážet při ohýbání už teď, tak si umím představit, jak jste na tom vy, co to máte za pár 😅 Ale to uteče, nebojte 😉

Už se, holky, chystáte na vánoční nákupy? Já určitě nejpozději v říjnu. Loni jsem to tak udělala a byla jsem pak zatraceně ráda! Navíc od října až do Silvestra máme v rodině 6x narozeniny, to počítám jen opravdu ty nejbližší příbuzné. Takže jedno celé odpoledne bude tatínek hlídat a já nakoupím všechny dárky najednou, dopředu jen musím promyslet, co vlastně koupím 😒 A o vánocích jsem kupovala už jen jídlo, takže pohodička 😵

krista
12. zář 2009

Garfield ty jo mít poslíčky o kterých bych skoro nevěděla to by bylo moc příjemný 😀 u těch u Kristý jsem si každej den myslela že budu rodit, trvaly fakt dlouho, já pořád čekám kdy nějaký přijdou 😅 No ta miniškolička je fakt super, ale tady jsem o ničem takovém neslyšela nebo za nehorázné ceny ☹ jestli by malá beze mně vydržela těžko říct, dětičky má ráda, ale jsou dny kdy je totální mamánek a dny kdy mě nemusí vůbec vidět, tak já ti fakt nevím 😲

Já taky plánuju nakupovat na vánoce co nejdřív, ve skutečnosti už pár dárečků - hlavně pro MM mám 🙂 protože potom se dvěma děckama něco takovýho olítávat 😝 a zrovna dneska jsem si na ty vánoce taky vzpomněla, venku už to nějak vypadá na ten podzim/zimu, ještě jak bylo chladno, tak se mi nějak vybavila taková ta atmosféra 😵

Jinak dárky dětem asi koupím hodně přes net doma v klídku a nebo jak jsi psala nechám doma děcka MM a vyrazím si 🙂 i když já se bojím, aby malej nebyl závislák jako Kristý, já od ní prvně odešla až v 10ti měs. na dvě hodinky večer 😅 jinak beze mně snad nikdy dýl nebyla a to hlavně kvůli kojení, jak jsem nekojila tak už jsem byla v klídku že můžu ven na dýl, jenže to ona zase jako na potvoru zlobila nebo se vzbudila v noci a brečela tu hlídajícímu 😝

Jo a narozeniny naštěstí nemáme, ale za to máme milion svátků který se taky slaví, mě tak štve, že teď budou velký výdaje na to auto... děti odbít na dárkách nechci, ani omylem!! A příbuzný taky jaksi nemůžeme... ale bude to peněz jako šlupek, uvažujeme že s MM si dáme něco skromnýho, ale mrzí mě to, protože to se vždycky každej rok před vánocema něco podělá a my potom škudlíme 😖

kacka79
12. zář 2009

Ahojky holky, no já už teď od září nakoupím vždy něco málo, už jsem si sepsala komu dáme dáreček, abych na někoho nezapoměla.. nechci nakupovat vše najednou, tak koupím něco málo každý měsíc... hodně toho taky nakoupím přes net..

garfieldmail1
12. zář 2009

Teda Kacka, to Ti fakt děkuju 😝 😉 Jsem si taky udělala seznam včetně svátků a do konce roku je to 20 dárků! 😠 Jestli jsem ještě na někoho zapomněla, tak má smůlu, už na ně nemáme prachy 😕 A to ještě budou potřeba věci do výbavičky 😅 A na štědrý večer budem o chlebu a vodě 😀 😀 😀

misicka85
12. zář 2009

ahoj,můžu se přidat? máme doma skoro 9-měsíční holčičku a zjistila jsem že čekáme druhé mimi 🙂 🙂

krista
12. zář 2009

Ahojky Misicko vítej, tak koukám, že se nám rozrůstá klub "bláznivých" maminek co mají dítka brzo od sebe 😵 mě to překvapuje, vždycky jsem měla pocit, že v týhle době jsem rarita 🙂

Moc gratuluju k těhu a přeju ať všechno probíhá co nejlépe!! 🙂

misicka85
12. zář 2009

Kristi, no ono to druhé sice bylo plánované, ale až trošku později, no ale povedlo se teď tak bude teď 🙂 Jsem ráda, protože o první jsme se snažili 2,5 roku a měla jsem strach aby se to neopakovalo, tak jsem ani HA po porodu nebrala. Říkala jsme si že kojení bude stačit 😀 I když samozřejmě vím že kojení není antiko, tak nějak jsem nepředpokládala že když nám první trvalo tak dlouho že to druhé výjde zas tak brzo 😀 😀 Ale nevadí... Jsem šťastná že to vůbec vyšlo!! Navíc podle utz to vypadá na dvojčátka, ale zatím byly na utz vidět jen dvě dutinky, 3mm a 2mm, prý je ještě brzo dělat závěr že to jsou obě mimča. Uvidíme na další kontrole 25.9. 😉 Tak jsem napnutá 😀

A co ty, koukám že jsi 40tt, neměla bys být už v porodce???? 😀

krista
12. zář 2009

Jé tak i dvojčátka jo? 😲 Téééééééééda to je něco!!! Ale tak to bývá, první nejde a druhé je pak hned a ještě k tomu ty dvojčátka 😀 no to je paráda, fakt gratuluju, budeš to mít určitě náročné, nejen v těhu, ale i potom, tak se hlavně šetři hodně 😵 nás by asi trefilo kdybychom po Kristý měli dvojčátka, hlavně to těhu nevím jak bych zvládla, pořád jí tahám, po břiše mi taky dost skáče 😅 navíc dvojčata v tomhle "tt" už by byli venku určitě 🙂

V porodce bych být měla, s tím nikdo nepočítal, že dojdu takhle daleko 😅 uvidíme jak to bude nadále vypadat, snad přenášet nebudu 😒 😉

misicka85
12. zář 2009

Kristi, a jak jste to vyřešili s kočárkem, kupovali jste nějaká ten sourozenecký? A jestli tak jaký??
Tak držím palce ať máš rychlý a pohodový porod a Lukyho brzy v náručí. A co Kristýnka, jak to vnímá že bude mít bratříčka?

krista
12. zář 2009

Misicko my jsme sourozenecký nekupovali, toužila jsem po Jane Powertwin nebo Twin Two, taky jsme zvažovali Phil & Teds Vibe vzhledem k jeho malé velikosti a tomu že bydlíme v 8.patře s malým výtahem 😝 no takže ty první dva byly vyloučený kvůli tomu výtahu, i když jsem ho původně chtěla dávat do sklepa, ale tu cestu výtahem si stejně nedovedu moc představit... no abych to shrnula koupili jsme jen přídavné sedátko Revelo Buggypod Smorph, vypadá to dost nevzhledně 😀 ale jde to sklopit, takže výtah pohoda a i do krámu se dostanu, kdežto s tím sourozeneckým (řešeným vedle sebe) by to byl větší problém 😖
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...

Další varianta je taky skejt za kočárek, ale to by v našem případě moc neřešilo, obávám se, že bych malou tahala na rukách nebo všude možně honila 😝 ona hodně ráda ťapká a sedá si jen občas, tak si myslím, že to je stejně řešení jen na chvilku a hlavně stálo pár šupů! 🙂

Jak to máte v plánu řešit vy když budou dvojčátka? 🙂 a co rodina, už jste to někomu řekli? Zajímaly by mě reakce, zrovna jsme to tady s holkama řešily, že to lidi moc nechápou 😝

kacka79
12. zář 2009

Ahoj misicka, vítám Tě mezi náma 😵 Tak to bude dobrý, jestli budete mít rovnou dva kousky... no ono většinou když to poprvé nejde, tak na podruhé je to raz dva 😀 U nás teda obě děti na první pokus / teda abych byla přesná - to druhé je naše nejkrásnější nehoda/ No dvě děti jsem stejně chtěla, tak co 😎

kacka79
12. zář 2009

Krista stejně je milé, že jsi tady ještě s náma, bude tady po Tobě smutno.. Doufám že si najdeš čas aspoň občas napsat, až Lukýnek vykoukne...

misicka85
12. zář 2009

My jsme druhé taky chtěli, ale věkový rozdíl tak 2-2,5 roku, no vyšlo to dřív 😀

Kočárek - kdyby bylo 1 mimi tak jsem nad tím Phil & Teds taky uvažovala.No ale jestli to budou dvojčata tak to teda vůbec netuším jak vyřešíme 😕 😕 😨
Z rodiny to zatím nikdo neví, čekáme na tu kontrolu toho 25. a oznámíme to až pak 😉

krista
12. zář 2009

Kačko někdy to příroda vyřeší za nás, vím, že jsi kdysi byla nerozhodná v tom, jestli to druhé teď ano či ne... tak se to aspoň vyřešilo ne 😵 a ještě jsem zvědavá jestli je to pinďa nebo buchtička 😀 😵

No to je od tebe hezký, že ti bude smutno 😀 sama jsem zvědavá jestli ten čas najdu 😲 podle toho jaký malý bude no, jestli bude po Kristý tak se mám fakt na co těšit, trošku ale doufám, že to bude miláček spavej 😅

A jak se cítíte těhulky? 😀