V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
21. črc 2009

Jo a aspoň už můžu říkat, že jsem ve 4.měsíci, ten pupek by tomu přinejmenším odpovídal 😠

garfieldmail1
21. črc 2009

No já jsem zvědavá i na to jídlo u druhého dítěte. Kamarádka má 4letou holčičku, která je taky odmala velký jedlík, že by snědla snad i syrovou cibuli 😀 a přitom její syn rok a čtvrt nesní skoro nic 😕 Copak za tohle taky můžou geny nebo co? 😒
Přítel prý taky jako dítě nechtěl jíst a dnes furt šmejdí, co by si dal dobrého 😀 Z toho asi všichni vyrostou 😉 Mně a bráchům prý mamka musela naopak nosit do školky svačinu, abychom "neumřeli" cestou domů hlady (na školku jsme koukali z okna, asi 150m od domu) 😀

kacka79
21. črc 2009

Garfield s tim jídlem se to opravdu vytratí, já jsem do 15 let snad skoro nejedla, byla jsem jako tyčka.. no pak se to nějak zlomila a teď nevim co bych do tý huby dala 😀 😀

Manža zase byl jedlík od mala a Fíla to má asi po něm..

kacka79
21. črc 2009

Holky jdu do hajan, zítra jedeme ke tchýni, tak musim nabrat sílu, budu jí potřebovat 😅 dobrou noc všem

smardik
22. črc 2009

tak už má i teplotku, byl už asi 10x vzhůru, ráno jdem pro jistotu k dr.

s tím jídlem, malý mi nechce ovoce, s mlíkem jsou taky problémy ale co se týče příkrmů tak to sní vše co mu uvařím a kolikrát mu ještě musím přidat protože má málo, co se teda netvářil nadšeně byla řepa, dělal sice ksichty ale snědl ji a miluje ty jogurtové svačinky od Hami, hlavně banánovou ty mu teda jedou

kacici
22. črc 2009

Ahoj holky,
Smardik to me moc mrzi,ze je maly tak nemocny ☹ ,v tomhle pocasi to musi byt sileny 😔
Dneska si vzal manza dovolenou 😵,pry me v tom nenecha samotnou a vyrazime nekam na koupaliste,tady jsou jen mlhoviste pro deti a tam bude moc natriskano,je to jedine osvezeni pro deti.
Jinak noc opet silena 😔 ,holky ja se tak uz tesim na malou 😵 ,jen at vyleze co nejrychleji sama 😀,ma krasne hadricky ve vel.56,tak bych je nerada vyrazovala hned po prijezdu z porodnice 😝 😀
Mala je hrozny jedlik 🙄,ale je zvlastni ze na navstevach me sni 5x tolik nez doma a kazdy kouka a vali oci,jaky ma apetit 😀 No ja jsem z toho vzdycky desne v soku 😀 😀 😀
Bojim se ze Natalka bude otesanek 😀 😀 😀
Holky ja na ty nevolnosti a paleni zahy beru Rennie ovocny - uz jsem za cele tehu snedla aspon 10 krabicek 😅

kacka79
22. črc 2009

Smardik to je hrozný... chudinka malej ☹ Tak hlavně aby mu bylo co nejdříve dobře..

smardik
22. črc 2009

tak jsme doma od dr., poslech čistý, krk taky takže má sirup na kašel, kapky do nosu, ven může ale máme se vyhýbat sluníčku a tot vše, že by to mělo brzo přejít tak snad má dr. pravdu, ještě pár takových nocí a seknu sebou

kacka79
22. črc 2009

Smardik tak aspoň že to není na ATB... to by nesměl dlouho ven, snad zabere ten sirup

krista
22. črc 2009

Garfield tak s tím pitím je to u nás taky přesný, od půl roku jsem malý cpala čajíčky, vodičku atd., začla to pít asi až v 10ti měs., že si jako opravdu cucla 😝 a dodneška pije jen čistou vodu, aspoň ušetříme ne 😀 ale to s tím průjmem je blbé a ani jsem nevěděla že to zabírá tak to díky za typ, když bych jí to dala do lahve ze který bych pila třeba já, tak by si cucla jak jí znám 😀

Jinak já taky píšu všema 10ti 😀 a nemám na klávesnici písmenka, jak tu pořád cvakám tak slezly 😅 Manžel by mě nejradši zabil, chudák si nic nenapíše 😅

Cairo no to je paráda jakej je Phoebe jinak jedlík!!! 🙂 A kolik ti váží a měří? Když máme stejně starý holky, tak můžeme porovnat! 🙂 Kristý je teda prcek co se délky týče 😝 77cm zhruba a 11kg 🙂

Ještě když zabrousím k tomu jídlu, tak já doufám, že ty děcka budou fakt opaky, co jsem se tu navztekala, narozčilovala a i nabrečela jak nechtěla tu pitomou mrkev v šesti měsících, pak vždycky jen lžičku a konec 😝

Kacici ano na návštěvách s jídlem taky nemáme problém, to jen slyším: "Ona má hlad" 😖 ale že třeba předtím snědla doma oběd a ještě se dorazila něčím, to už je jedno, ale tam jí fakt chutná, nevím čím to je 🙂 To je fajn, že má manža dovolenou, pěkně se vycachtejte 🙂
Prosímtě ještě než porodíš 😅 ty jsi taky přecházela na mateřskou z RD nejspíš že? Já jen že mi dneska dala sestra papíry a já myslela že s těma půjdu k zaměstnavateli ale ona říkala, že mám jít nejspíš na pracák, tak nevíš jak to je? Že bych si jen ušetřila jeden zbytečný výlet do práce, ale chtěla jsem žádat i o dovolenou po MD, tak vůbec nevim jestli na ní teda budu mít nárok nebo ne 😖 všude jsem četla že jo.

Smardik držíme palce ať je Tomáškovi brzo co nejlépe!!!

Já jsem dneska byla taky u Dr., malý má odhad 1850g (což prý odpovídá přesně 32tt, takže paráda) byla jsem na krvi a příští týden musím na cukrovku, myslela jsem si, že nepůjdu a najednou jsem dostala žádanku, tak jsem se tomu fujtajblu zase nevyhla 😅 ještě že má manžel dovolenou, jinak bych byla na prášky kdo mi zase pohlídá prcka 🙂

garfieldmail1
22. črc 2009

smardik : to je dobře, že jsi k dr zašla. U těch malých dětí by měl člověk k tomu doktorovi dojít raději pro jistotu vždycky 😉 Tak ať je Tomášek brzy fit 🙂

krista : no vidíš, to s těma papírama budem řešit asi všechny, taky by mne to zajímalo. Ovšem teď si uvědomuji, máme jednu zaměstnankyni na mateřské, na jaře porodila druhé dítě a pokračuje v mateřské. Pokud mne paměť neklame, tak po nás nic nechtěla, že jen oznámila, že pokračuje v mateřské... Jsem zvědavá, co napíšou ti, co už to mají pozjišťované.

kacici : teda Ty se takhle do porodu docela vyčerpáváš ☹ , když se ani v noci pořádně nevyspíš. Ještěže máš fajn manžela!!!!! 😎

krista : tak mimi roste do krásy, no ne? 😉 A k tomu testu na cukrovku - dobrou chuť 😝 😉 Už se na to taky "velice těším"! Fajtajbl jeden.....

Dnes jsem byla u své dr. Přivítala mne slovy, tak Lukášek měl 4kg, tak to druhé bude mít 4 a půl! Druhá miminka bývají větší! Když viděla, jak jsem se "vyděsila", tak mne "uklidnila", že výjimky existují..... Raději jsem doma příteli řekla, ať už posiluje ruce na uspávání 😀 Lukyho jsem na rukou uspávali do jednoho roku....
Jinak podle ní jsem 12+6, což je samozřejmě takřka totéž jako včerejších 13+1, stanovila mi tedy termín porodu na 29.1. Při utz se ptala, jestli jsem minule chtěla znát pohlaví, já na to, že jo a kdyby něco viděla, ať mi to určitě řekne. Tak to zkoumala a já s ní samozřejmě 😎 . Prý ji nemám brát vůbec vážně, že je opravdu brzy to říct s jistotou, ale viděla by to nyní spíše na holčičku!!! 😵 No už jsem zvědavá na další utz!!!!!

garfieldmail1
22. črc 2009

Jééé, a úplně jsem se zapomněla "pochlubit", že jsem tohle těhu dnes ráno poprvé blila jak amina 😝 Zatímco už některé mají klid, že jo kacko 😉 , tak jiné začínají 😠 Zbytek dne už mi ale bylo dobře. Dr mi řekla, že to může být tím vedrem a mým dost nízkým tlakem. Taky si to myslím, každopádně mám připravené piškoty na nočním stolku na zítra ráno 😵 a doufám, že se to nebude opakovat!!! 😝

kacka79
22. črc 2009

garfield... no to Ti nepřeju s tim blitíčkem... snad to bylo fakt jen tím vedrem!!!!! To by tě to chytlo teda celkem pozdě 😲

No já taky slyšela, že jsou druhé děti větší, ale nevim co je na tom pravdy.. Taky jsem zvědavá, jestli už bude znát pohlaví až půjdu na UTZ... kluci jsou prý vidět dřív, tak uvidííme 😵

garfieldmail1
22. črc 2009

No u Lukyho to bylo ve 12tt vidět moc hezky a podotýkám, že dnes má myslím normální velikost 😀 Ale ani tenkrát to dr neříkala samozřejmě na 100%. Ovšem každý následující utz to jen potvrzoval 😎
Další utz mám už za necelé 3 týdny, abych "stihla" triple test. Už aby to bylo! 🙂
Jsem zvědavá, jestli půjde něco vidět u Tebe nebo u dalších, co jsou na začátku jako my....

Kurňa Pulp Fiction dají takhle pozdě 😠 Ještěže tam jsou reklamy, příležitost to vypnout a jít chrnět 😵

mariap
23. črc 2009

Dobré ránko, dúfam, že dnes všetky tehulky v zdraví prežijeme ten desný "mráz". Bleskovo som vás dočetla, ale už ani neviem na čo všetko som chcela reagovať. Naozaj sa prejavuje moja materská demecia znásobená opeť tehotenskou 😠 , tak to občas stojí za to. Všetkým marodkom prajem brzké uzdravenie.
Mne už našťastie od žaludku špatne není, ale zato mám pořád šialené motáky hlavy a nakupovanie je pre mňa vysoko riziková činnost 😖 . Hlavne je naozaj skvelé sledovať ochotu a ústretovosť spoluobčanov, keď vidia tehotnú ženskú s malým prckem ťahať kočár po schodoch, alebo sa bavia čakaním, kedy konečne omdlí vo fronte v neklimatizovanej napráskanej miestnosti.
Ja už som absolvovala niekoľko ultrazvukov a moje druhé mimi je asi stydlínek, schválne sa otáča zadočkom, alebo sa zavrtá do pánve, takže doteraz nevieme, či to bude fakt holčička 🙂. Ale doktorka zatial medzi nožkami nič nevidela, ale aj tak rátam s tým, že možno bude prekvápko pri porode. Hlavne, aby bolo mimi ok.
Holkám v prvom trimestri prajem, čo najmenej blitíčka a pokročilejším hodne energie do dnešného rozpáleného dňa.

Holky, uvažujete niektorá nad kočárom Phil and Teds? ja som strašne nerozhodná, zatial si to totižto neviem predstaviť. Malý bude mať rok a tri mesiace až sa narodí druhé mimi. Maminky so staršími deťmi poraďte, je lepší dvojkočár alebo už sa to dá zvládnuť so skatom? Neviem aké výkony od toho mojho raracha možem očakávať, ale mám strach, že keď bude mať unavené nožky, tak sa mu na skate asi nebude chceť stáť.
Díky moc.

smardik
23. črc 2009

mariap budu mít dětma rozdíl taky rok a tři měsíce a sourozenecký kočár určitě pořizovat budu, malý je lenoch - převalovat se začal v 7měsících, ted bude mít 9měsíců a kromě toho převalování nic nedělá takže nějak nepočítám že by chodil a pokud jo extra výkon to nebude a tahat se s ním v ruce fakt nehodlám, takže my na 100% pořizujem ale budu ho objednávat tak v září, říjnu tak uvidím - teda zaplatím jen zálohu a bude v obchodě a vyzvednu si ho až v lednu takže kdyby se nějak rozchodil brát ho nemusím, jen bych přišla o 1 000 Kč nic víc, ale s touhle možností fakt nepočítám

garf raději jsem zašla, jistota je jistota a nechci něco podcenit a zbytečně ho trápit třeba tím že ho budu léčit sama a nepomůže to a za pár dní bychom k tomu dr. stejně šli a skončila třeba na antibiotikách, raději jsme zašli a mám jistotu že mu nic není a je jen nechlazený. už jsem se dr. ptala zda vezme do péče a druhého prcka a že s tím počítá tak jsem ráda, jsem s ním fakt spokojená 🙂

kacici
23. črc 2009

ahoj holky,
vcera jsem mela super den,perfektne jsem si odpocinula a navic i vyspala 😵 🙂
Holky ja to mela trosku jine s materskou. Me skoncil prac. pomer narozenim Terezky,takze jsem jako nezamestnana a nemam narok na materskou ani vyber delky rodicovske ☹
Takze doted beru rodicak na Terezku,s tim ze az se narodi Natalka v ten mesic se to zmeni a hned budu brat rodicak na mladsi.Cele sestinedeli bude psane,ze jsem doma ja s ni,ale potom to udelame tak,ze pujde manza na den na materskou,vybere si tri roky rodicovskou a hned se to prepise na me,4 roky s nizsi castkou bychom asi fakt nezvladali 😔 ,ty tri jsou idelani 😉

smardik
23. črc 2009

kacici co vím ted už to prý přehodit nejde ☹ aspon jsem to někde četla ale zda je to pravda nevím

kacici
23. črc 2009

Holky ty nevolnosti - je mi Vas desne moc lito ☹ .Me to trvalo nejvic od 9. do 15.tydne 🙄,pak uz bylo lepe. Moc Vam drzim pesticky at je Vam svem brzo lepe
Jinak ja taky chodim k Dr. kdyz se me neco nezda a treba tusim,ze to bude jen banalita,ale u deti clovek nikdy nevi 😖
Holky me se vzdycky Dr. trefil na holcicku v 16.tydnu na UZ - tak vsem drzim pesticky,aby to bylo pekne videt co nejdriv - ja byla desne nedockava a to jsme se chteli nechat prekvapit 😀 😀 😀

krista
23. črc 2009

Garfield jéé tak že by holčička! 🙂 no to je super, tak jsem zvědavá co na dalším UTZ 🙂
No je pravda, že ty papíry budeme řešit všechny, já měla pocit, že v tom co mám dělat mám jasno, ale asi ne 😅 a taky záleží jestli člověk nad tu MD nárok má nebo nemá 😲 já bych mít nárok měla, každopádně v pondělí jdu na ten cukr, tak mezitím budu mít kopec času, jestli mě pustí ven tak si to zařídím ať se tam nekopu do zadku 😝 měla bych tam sedět od 7h do 9h 😝
Jo a s tím zvracením, já prvně zvracela u druhého těhu až ve 14tt 😅 a teď je mi taky často nevolno, určitě tomu to počasí nepřidá 🙄

Mariap no vidíš na to jsem se tě zrovna chtěla zeptat, jestli máte překvápko nebo se vám prcek schovává 🙂 Já při prvním to chtěla tak strašně vědět, že bych to nepřežila kdyby se malá schovávala 😀 u druhýho jsem taky byla zvědavá, ale nějak mi to bylo jedno 😅

Co se týče kočárku, mě se strašně líbil Phil & Teds Vibe, ale cenově jsme si řekli, že radši neeee... co se týče skate, naše malá má teď 1 rok a 4měs. a ona by mi na tom prostě nebyla, pořád by mi někam utíkala, ve výsledku by se chtěla tahat jak ji znám, takže by mě to vyšlo jako bych ho neměla a i když ji trénuju, pořád vidím že se sem tam ráda sveze, takže máme Buggypod:
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...

A já myslim že to bude super a na těch pár měsíců než se malá víc rozlítá to bude fajn a za ty prachy to stačí! 🙂
Sourozenecký se mi strašně líbily Jané Powertwin a Twin Two, ale tam se musí brát v potaz to kde bydlíš podle mě, protože já (jak už jsem někde psala tak se omlouvám za opakování 😅) bych musela kočárek dávat do sklepa, ještě by se mi tam horko těžko s ním zajíždělo a pak tahat děcka a příp. nákup na rukách do výtahu a z výtahu, no asi bych byla servaná jako pes...

Kacici tak to je super, že jste to takhle vyřešili, já už o tomhle četla, že se to dá takhle "obejít" já bych na ty 4 roky taky nevyšla teda ☹ musela bych určitě do práce a dítě dát do jeslí, jinak by to nešlo... tak já to zjistím holky v pondělí jak to je s tím zaměstnavatelem kdo jste stále zaměstnán 🙂

Koukám že jste měli všichni takový dobrý doktory, mě to nikdo říct dřív nechtěl 😝 že prej se to ještě vyvíjí 😝

A co marodi, dneska je doufám lépe? My jsme byly ve městě a jsme úplně uvařený, aspoň já teda, dneska Kristý poprvé musela na svůj hysterák dostat sprchu 😝 už mi to radilo víc lidí, ale bála jsem se abych ji nezadělala na problémy s koupáním (že by se pak bála) ale když jsem přišla z venku, tak jsem si vlezla do sprchy, měla jsem roztáhnutou tu plentu, takže na mě viděla a najedou prostě začla tak příšerně vřískat, že jsem tu sprchu na ní namířila a byl klid 😅 😝 😀

smardik
23. črc 2009

kristi malému je líp, odsávačka pomáhá 🙂 i když ten řev je úžasný

no já jak jsem psala o tom kočárku tak ho kupovat budem a bohužel jsem na tom jak kristi a musím ho dát do sklepa a pak tahat děcka nahoru ale jinak to nejde

krista
23. črc 2009

Smardik to budeš mít těžký pokud malej ještě nebude chodit, já bych dvě děti asi neunesla tý jo 😅 a o tom Phil & Teds jsi neuvažovala, dá se pořídit i levnější varianta než Vibe který jsem jmenovala, třeba Sport, Dash, koupíš ho i do 10ti tis. nebo ojetý za míň (ale těch je málo) ten by se ti vešel do výtahu, ale hodně lidem se nelíbí spodní poloha miminka.

kacka79
23. črc 2009

Ahojky, tak na ten Phil Teds kočárek jsem se taky dívala, líbí se mi moooc. Kdybych měla děti víc po sobě, určitě bych do něj šla. Já douzám že skoro ve 3 letech už bude chodit i větší trasy.. no určitě budu kupovat skate za kočár.

Jinak u nás je dneska na padnutí, asi přijde ta bouřka, vzduch jako v prádelně ☹

smardik
23. črc 2009

kristi nám se do výtahu kočár nevleze - vlezou se tam jen golfky a to ještě ne všechny a stejně mi to nepomůže protože bydlíme v mezipatře a tam výtah nejezdí, budu je oba muset tahat, naštěstí jen do prvního patra. no uvidíme jak to bude s chozením, já s tím nějak nepočítám, on se fakt začal točit až po 7měsíci, ted bude mít 9 a na 4není, nesedí takže si nemyslím že by to bylo rychlé a my oba jsme taky byli lenoši, já začala chodit v 18měsících a manže ve 2letech. jinak kočárky mám v albu o kterých uvažuju, záleží to na tom jak bude tom chodit, zda bude v kočárku spinkat - ted mi v kočárku spí klidně i 5nebo 6hodinek když jsme dlouho ven

krista
23. črc 2009

Kacko kdybych měla děti dýl od sebe tak se taky na kočárek vyprdnu, ať pěkně ťape 😀 vlastně já jsem se na ten kočárek vyprdla i tak 😀 a to sedátko - ať si naše madam nemyslí že se bude pořád jenom vozit 😀
U nás je taky příšerně, fuj 😝 bouřka by mi upřímně nevadila 😅

Smardik aha koukám že tam toho Phil&Teds máš a ten druhý kočík je taky moc pěkný, ten by se ale zase mě nikam nevešel, neprošla bych ani dveřma v baráku, natož narvat ho do sklepa a to ještě máme šílený nájezd do baráku, takovej schod, skoro metr vysokej (aspoň tak působí při najíždění) 🙄

smardik
23. črc 2009

kristi jo ty 2se mi líbí ale záleží na tom zda bude chodit, jak bude spát v kočárku. mě se právě vyjde, vejde se do normálních dveří, do sklepa taky a do baráku žádný nájezd není, jen sjezd do sklepa tak to je v pohodě

garfieldmail1
23. črc 2009

Teda holky ty starosti s kočárkem pro dvě děti nezávidím a navíc to nebude žádná sranda i mimo váš dům. 😔 To si člověk asi pořádně rozmyslí, než vůbec někam vyrazí....

krista : prosím tě, jak nad tvou malou Kristý přemýšlím, vůbec si nevybavuju, že bych znala jiné takové dítě, které takhle hodně křičí ještě pomalu v roce a půl. Do toho půl roku to jo, to je celkem časté, ale po roce.... Ty znáš někoho takového třeba i tady z diskuzí? Do kdy to těm dětem vydrželo?

Jako já si myslím, že jak je Luky takový hodný, tak druhé dítě to bude asi parádní ďáblík 😅 To se taky děje dost často, jedno dítě kliďas a na druhé nezabírá naprosto nic 😔 a je jedno v jakém pořadí přijdou na svět. Ty budeš mít Lukyho určitě taky pohodáře 😵

smardík: a jakou používáte odsávačku? My jsme bohužel až někdy v roce a půl zkusili odsávačku přes vysavač. Úžasná záležitost, otázka pár vteřin a navíc stačilo přiložit jen na kraj nosu. Ta obyčejná, co člověk saje pusou, to byl děs, přes ten vysavač mi to přišlo docela drsné, ale jen do chvíle, než jsem to konečně zkusila. Příště raději některé věci vyzkouším hned než je rovnou odsoudím 😎 Teď už Luky smrká sám, ale u miminka to je k nezaplacení...

kacka79
23. črc 2009

Kristi a jak Týnka chodí?? Fíla totiž v jejím věku skoro nechodil 😖 Začal pořádně chodit- že ušel aspoň 500m venku až před tím druhým rokem, ale my jsme extrémní lenoši 😵 Jinak taky nevim, jak budu s tím stupátkem jezdit v únoru, když bude sníh... to potáhnu kočár břichem a za ruku sáně s Fílou, no to bude pohled 😀 😀

Já nechávám kočárek v baráku pod schodama - vjezd je naštěstí bezbariérový a vchod velký, vejde se tam i kočár pro dvojníky.. ale pak 2. patro bez výtahu.. no většinou to Fíla vyjde sám, jen když je hodně unavený, chce vynést.. to ještě snad vypilujeme.. I když už jsem taky rvala 2 děti do schodů - každý cca 14 kg - aspoň se to vyvážilo 😀 😀

Taky jsem u nás viděla maminku, ta vozí starší dítě - cca 1,5 roku v kočárku a mimino nosí v klokance - takový s vyztuženým límcem - nevim jak se to jmenuje.. no taky řešení, ale ne na zimu...

smardik
23. črc 2009

garf máme tu odsávačku na vysavač

kacka já o té klokance taky uvažovala ale v zimě m i to přijde blbé řešení a taky Tom mi v klokance, vaku nechtěl být a řval tam jak tur tak co kdyby i druhé bylo takové

krista
23. črc 2009

Garfield bohužel znám i takové děti, z mého okolí spíš od vyprávění, ale tady je i téma: "I po roce pořád pláče" a tam je víc takových maminek, většinou se to po tom roce lepší, u nás se to asi zlepšiko, akorát mi přijde že to předchozí řvaní vystřídalo zase jiný a to je vzdor, vztekání se jak jí nedáš co chce, jak nemůže dělat co chce, prostě jak neni po jejím a to je teda naprosto příšerný. Dřív když řvala tak byla třeba k neutišení několik hodin, ale byl ten pláč celkem stejný intenzity, ovšem čím je starší tak ten řev stupňuje, už má hlas jako někde v opeře a hlavně vyloženě vříská, to se nedá nikde přeslechnout, včera jsem ji táhla smykem k autu, prostě nemohla pochopit, že s ní nepolezu na druhou stranu, ale že chci k autu a taky jsem slyšela pár poznámek od lidí kolem 🙄 když jsme doma tak ji většinou proplesknu (přes zadek přes plenu) záleží na tom jak moc se vzteká, ale venku to moc nejde, hned jsem špatná matka, když už to ale opravdu přehání tak si servítky neberu, když už řve jako pavián, tak ať má proč 😒

Já vidím že řešíte tu odsávačku na vysavač, slyšela jsem na ní hodně chvály, ale od 8měs. se Kristý bojí vysavače a dosud to nepřešlo, hysterák taky umí úžasnej při jeho zapnutí 🙄 a od tý doby co jsme koupili novou a TIŠŠÍ pračku (asi v květnu, to jí byl teda rok a 2měs.) se bojí i tý pračky a dalších takových podobných zařízení a ne že by se bála jako že se někam schoulí, prostě sputí ten hysterák, takže podobný vynálezy jako ta odsávačka, i kdyby malej potom trpěl na rýmu... tak prostě smůla, jinak by mi z ní praskly uši.

Kacko malá trénovala to chození strašně dlouho, asi od 9měs. chodila kolem stolu, později kolem 11timěs. (asi) začla chodit za ruce (ale sama, nikdo jsme ji netahali jako opici 😅) asi v roce za jednu ruku a ve 13ti měs. už začla chodit sama (týden před 14timěs. konkrétně). Takže u ní to trvalo asi tak strašně dlouho, že teď lítá jako drak, já mám opravdu co dělat venku abych ji dohonila a hlavně uhlídala ať neleze nikam kam nesmí a pak ji táhhnout tím smykem jak už jsem popisovala, no je to na nic, za ruku nechce, to musí být že za tu ruku jde.

Jinak klokanku máme, ale už jsme se tady bavily o Manduce, to je taková lepší klokanka, hodně vylepšená, je lepší pro záda jak maminky tak miminka, o té já taky uvažuju, ale jedině nějakou ojetou, protože to neni levná záležitost a prvně uvidíme jak bude malý snášet kočárek, pokud ho bude nesnášet jako Kristý tak to bych do ní šla 😉

Já počítám že až se malý narodí tak se budeme toulat stejně jen kolem baráku 😀 a k doktorům atd., bude zima (možná 😅) tak ani o nic nepřijdeme, malá si uplácá sněhuláka pod barákem a co víc si přát 😀 jestli teda bude fakt z čeho, aby to nebyla zase taková poloviční zima 😝