V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
13. led 2010

Devila - super účes!!! No ale ty máš ty vlasy vždycky tak hezký... no já jsem pořád jak nějaká šmudla v culíku 😝 No měla bych taky se sebou něco dělat...

Nicole - to je hrozný 😔

maruska39
13. led 2010

mahu já ti věřím že dlabeš hodně já to mám stejně za normálného netěhu stavu,taky dlabu jak můžu a jsem štíhlá asi jsem to v tomto vyhrála oproti ostatním 😉
ale bříško ti roste to jde vidět 😵 no s tím krémem já už zkoušela i oilum což je taky pro alergické a exematické děti na suchou kůži atd.pak linolou feet to je to samé pro děti s problémy kůže pořád něco zkouším a výsledek nula ale já to vvzkouším jakmile mu nepomůže tato mast od DR. tak zkusím vše,abych ho toho zbavila 🤐
kacko já jsem taky pořád stejná šmudla v culíku kdvž mě nic jiného nebaví jak dlouhé právě díky culíku hodím do ohonu a jsem učesaná 😅 ale devil má vlásky krásné 😵 😵 😵
plechajdo tak v sobotu čekám zážitky s pátku a noci,ju? 😅 🤐 neboj bude to dobrý děti budou hodné 😉

krista
13. led 2010

Nicole to je fakt strašný, chudák ta pani a chudáci děti ☹ 😢 😔 a sebevražda to je teda ještě větší síla 😔

Jo Maru ta Aderma je prý výborná, doporučovala mi to Dr., já můžu Nicole doporučit ten Excipial jestli jsi nezkoušela, nechala jsem si ho napsat na recept a tak mě vyšel jen na 30,- !!! Je to konkrétně Excipial U Lipolotio, je k léčně suché pokožky a děti maji nádhernou kůži když je namažu fakt že jo 😉

Mahu to je bříšenko 😵 to mě zůstalo po porodu větší 😀 S Justýnkou máš určitě větší! 🙂 😲

Plechajdo neboj, možná to bude lepší když na ně budeš sama... u nás to taky je nebo aspoň ze začátku bylo, jak tady byl MM, byl ve všem hroznej chaos, jedlo se kdy ho napadlo a malá hyperaktivní, jak jsem doma sama všechno má svůj řád a já na něm trvám 😅

Holky jen papejte, já bych žrala až bych brečelaaaa 😅 😀

Ren koukám, že držíš, páni to je něco, jinak přeju ať dlouho nepřenášíš když máte komplikované ty dojezdy do porodnice!

mahulena
13. led 2010

Reni, ty porodis zitra, vid, na termin🙂, ty jsi sikula🙂))
Ja budu urcite rodit tak o tyden, dva driv, takze vsem rikam, ze mam termin na prelomu dubna a kvetna. Vim, ze to tak bude.
Maru, tu Adermu fakt zkus, zas tak drahy mi to neprijde, treba Weleda je drazsi, tusim.

nicole_11
13. led 2010

No kristy my ten stejný excipilial používáme a žádný zlepšení, spíš se mu to zhoršuje, tak já nevím, uvidím co na to řekne Dr.

devila
13. led 2010

Ahoj holky
Ren - držím palečky, at je to už zítra. Je to hezké datum 🙂Jinak koukám, že u vás taky manža chodí jen na noční. tak to jsme na tom stejně 🙂

Excipial taky používáme, malé se taky dělají suché flíčky po kůži. Ted jsme ale dostali jinou mastičku a je to trochu lepší. Myslím, že se to jmenuje Advantar, nebo tak nějak.

Plechaj - a už máte nějaký režim? Asi zatím ne co, je ještě brzy.A co malý na sestřičku?

kacka79
13. led 2010

Holky nám na hodně suchou kůži pomáhá Eucerin - ale teda je to taky pěkně drahý... tělové mléko cca 500 CZK.. no tak s tim Fílu mažu 2 x týdně a jinak když je suchý, tak Leniens mastí z lékárny za cca 50 korun

mahulena
13. led 2010

Kaci, Eucerin pouzivam olej proti striim ted v tehotenstvi, mam ho moc rada🙂, dal pouzivame Eucerin na opalovani a mela jsem i krem na ruce.
Je taky super.
Myslim, ze je to opravdu podobny ty A-derme, jen jiny slozeni🙂

krista
13. led 2010

Nicole fakt jo a je to určitě jen suchá kůže, neni to nějakej ekzém???

Mahu já to říkala taky, machry machry na začátku září mám odrozeno a prd z toho, nakonec bych rodila v říjnu kdyby mi snad Dr. neudělal Hamiltona, ještě mě stihla Zdenkaradek předběhnout 😠 😀 😀 😀

Devi ty fleky to je taky ekzém ne? To maji právě naše děcka a ta vaše mast je na předpis?

Ty jo jsem z těch krémů vedle, člověk aby nakoupil za tisíce a jen zkoušel, někomu to pomůže někomu ne, fakt je ten že pokud má někdo ekzém tak pomůže z mé zkušenosti jen dieta ve stravě 😔

nicole_11
13. led 2010

no já doufám, že to není ekzém, uvidím co mi řekne ta Drr. ale minulej rok v zimě měl taky hodně suchou kůžičku a v létě zase pohoda, ale nebylo to tak jak je ted, ale objevilo se mu to jak přišla zima, no doufám, že to ekzém není, má to jen na jedné nožce a pak trošku na loktě

garfieldmail1
13. led 2010

ach jo, nicole, to je hrozně smutné....snez 😢

snezenko, určitě to bude v pohodě , ta 😉 k jsem zvědavá, jestli to má být do konce týdne, jestli předběhneš ren. I když jejímu manželovi se to teda nehodí...😀

marusko, no tvoje mimi je teda akční, já jsem cítila teď pohyby v 16ttdevi 😕

devilo, hlavně malé nadzvedni matraci u hlavy, ať jí to pokud možno ještě nesedne na průdušky. Snad to v noci nebude tak zlé a vyspíte se.😉

plechajdo, ať je malá hodná i dál. Vstávat v noci ke dvěma dětem to si neumím teda představit, snad takových příležitostí moc nebude 😕

ren, rodit budeš v pátek, to mám narozeniny já, fakt pěkné datum 😵

garfieldmail1
13. led 2010

jo, zdenko a co ty tu vždycky děláš tak pozdě? Chodíš tak pozdě spát nebo se ti děti často budí? To musíš být při dvou dětech docela nevyspalá... 😒

devila
14. led 2010

Dobré ráno holky,
taknoc vcelku dobrá, Sabinka nekuckala, jen jednou, ale ji nak spala. Jen se vzbudila už v půl šesté. Sofinka usla po desáté a vzbudila se 2x na jídlo.

Garfi - manžel podložil Sabince nohy u postýlky pod hlavou, takže leží ze šikma. A jak říkám, v noci zakuckala jen jednou.

Achc, jo už jsme nemocní všichni kromě Sofinky. Strašně doufám, že ona se tomu vyhne. Je ještě malinká.

devila
14. led 2010

Kristy - my tumast měli na předpis, ale jestli je i volně prodejná to nevím. Jmenuje se ADVANTAN - mastný krém.

maruska39
14. led 2010

Ahojky,
dneska budíček přesně v 5h ráno,mě to neba 😝 Ale teď usíná tak čekám až zalomí a jdu taky třeští mě hlava v noci jsem měla 2h výpadek nemohla jsem vůbec spát to ta nespavost začíná hodně brzy 😝
NO jinak Mahu ten krém tu adermu určo vyzkouším ale nevím nevím nám ani nepomohl ten excipial jak píše Krista že to dětem pomáhá tak nám ani ne 😅 Má to taky jen v zimě a to na nožičce a teď už i na boku a trošku bříško,obávám se právě exému a vůbec netuším po čem se mu to může dělat však toho je tolik 🤐
Jak tu píšete,že říkáte že máte mahu přelom duben květen odrozeno a Krista si myslela že na začátku září a nic tak já to měla naopak furt jsem vykládala jak odrodím až koncem sprna (termín 22.8) ne-li v září a bum už v červenci 😅 Tak mahu,aby jsi se nedivila 😀
devilo super že malá v noci nekuckala a spinkala ta rýma je strašná u tak malých dětí ještěže existují odsávačky na vysavač,ale taky nic moc o půlnoci vysávat 😔 Držím palečky ať to Sofinka nechytne 😉
garfi jak říkám já sama nevím jeslti to jsou pohyby něco večer cítím(jen večer jak jsem v klidu) ale kopance určitě ne to přijde podle mě hooodně později no asi se mi tam jen dělá místečko ... i když fakt mě to tam šimrá a bublinkv taky cítím je to možné že to je tím jak jsem hubená kdoví,ale už jsem přibrala 3 kg tak mám rovných 50 😀
ááá malý spí tak jdu spát dobrou 😅

krista
14. led 2010

Ahojky holky,
nevíte někdo co by to mohlo být, Kristý měla od pondělí takovou jemnou krupičku po těle, vypadalo to že se to bude spíš ztrácet a dneska se vzbudila s obrovským flekem na ruce (pupínkatým) pořád to škrábe, i když jsem ji to namazala Fenistilem, odpoledne půjdeme k Dr., ještě musím MM popohnat z práce, ale docela se bojím novou potravinu jsme nezařadili, jediný co bylo že jsem ji min. týden dala sem tam cucnout mýho bylinkovýho čaje, ale fakt maličko a tam byly bylinky neškodný pro kojící tak snad nebyli škodný pro batole vůbec nevím co s tím zase budeme dělat, máme těch doktorů opravdu málo.

Omlouvám se, ale teď vás nedočtu, jen jestli někdo nemáte podobnou zkušenost ☹

krista
14. led 2010

Jinak já se pochlubím jak jsme dneska spali 😖 a to je běžný toto 😖
uložení i kojení v 19:30, první kojení v 21:50, pak 22:30, 23:30, 00:30 (tady jsem k němu chodila asi 6x a nakonec jsem odešla do obýváku, už jsem nevěděla co mám dělat), 00:50, 01:30, 3:00, 4:10, 05:10 vstávání zhruba!!! Já to dopisovala ráno ze svý paměti tak nevím, možná jsem něco vynechala nebo omylem přidala, ale spíš ne, no neni to otřesný, mám toho plný kecky teda!

kacka79
14. led 2010

Krista to je teda mazec.. no opravdu Tě obdivuju, že kojíš, já když se mi Fíla budil po cca hodině v noci, tak jsem to zabalila 😔 Už jsem nemohla vůbec fungovat..Bylo mu něco přes šest měsíců..

ren82
14. led 2010

Ahojky,
tak tu pořád ještě otravuju 😅 Zatím se nic neděje. Já už chci rodiiit!

Teda Kristy, to ses chudinko ani nevyspala. Já bych takhle fungovat asi nedokázala. 😔
Co má Kristýnka za vyrážku nevím, ale nám vcelku na všechno zabírá kalciová mast. Nemáš ji doma? Když tak to zkus pomazat tím a jinak bych šla asi na kožní.

mahulena
14. led 2010

ahoj kocky,
Kristo, to je mazec, ale presne takhle jsme to delali u nas:(, mozna s tou zmenou, ze jsem kojila treba par hodin non-stop a u toho klimbala, meli jsme malou v posteli..., jen aby byl chvilku klid a mohl se manzel vyspat, tak jsem ji mela "nacvaklou na prsu". Okousany prsa, total.
Pak jsem i psala do poradny na kojeni.net, pani mi psala, ze to mam okamzite utnout, jeste bych nekde urcite tu zpravu nasla.

Reni, jeste stale tady?🙂, dneska je tvuj slavny den🙂))
Kristo, a nemuze to byt z potravin? Ale to bys urcite podchytila, co?

maruska39
14. led 2010

Kristo netuším vůbec ☹ Mě to přijde jako alergie tak se projevuje mě,krupička po těle která svědí a jak to škrábu tak to opuchne ☹ Zkus tu calciovku ta je vážně dobrá 😉 A to vaše spaní nebo-li nespaní tak to tě obdivuji úplně šíleně já bzch to vzdala a přestala kojit 😔

devila
14. led 2010

Kristo - teda ty máš teda nervy. To je fakt na palici takhle pořád vstávat. Já bych teda taky nemohla fungovat. Máš můj obdiv. Asi bych to taky zabalila, nebo alespoň na noc dávala UM. ☹

Ren - hybaj do porodnice 😀 Nebo budeš přesluhovat 😀 ?

maruska39
14. led 2010

jj na noc UM 😔 musíš spát potřebuješ to a fakt se to takhle nedá 😝
tak to jenom vyzkoušej jednu noc co to udělá a jak to bude stejné tak koj dál to je můj názor 😉

krista
14. led 2010

Holky tu kalciovou mast vůbec neznám, je to na předpis? Manžel půjde s malou odpoledne k Dr., původně jsem měla jít já ale on se nabídl že tam dojde, tak budu doma s Lukym a trnout hrůzou, to je neskutečnej pohled na ní, pořád vyhrnuje tričko a ukazuje mi to i ručičky jak to tam má. Mě to taky přijde jako alergie, ale ona mi v posl. době toho moc nejí, je fakt že než se to nějak objevilo tak jsem ji dala párkrát cucnout bylinkového čaje, ale to měla lžičku a už teď dlouho ne, myslíte si že jsem to mohla udělat tím??! ☹ zhoršuje se jí to a já si nejsem vědoma ničeho, žádná nová kosmetika, včera neměla ani pořádný oběd, jak nechce jíst, jen jablko, bílý jogurt, nějakej rohlík, jako nic šílenýho!

Mahu tenkrát ti doporučili dát malý UMku jo? A bylo líp nebo jak utnout? Já vím moc dobře co by ho naučilo, ale to s jedním prckem nedá, podle mě fakt hlad nemá včera se mi kojil přes den po třech hodinách prostě pohoda 😲 on se budí podle mě z toho zvyku, že to prso chce 😖 já bych mu tu UM prdla kdyby neměl ten ekzém 😢 ale to je zase na dvě věci toto ☹ v úterý jdeme znova k Dr. na očkování tak se zase zeptám měla by tam být jiná, teda možná?! Doporučili mi právě tu kaši, ale fakt mi přijde malej na kaši ☹

Já ani nevím jakou UM bych kdyžtak měla dítěti atopikovi koupit, nemáte někdo zkušenost?! Asi nějakou tu Hypoalergenní?! Fakt nevím 😖

krista
14. led 2010

Jo jinak úplně prvotně se jí objevila ta vyrážka kolem vánoc na obličeji, myslela jsem si, že snědla moc mandarinek, ale postupem času mi dochází že zase tolik jich neměla, pak to dalo pokoj na tom obličeji a objevilo se na hrudníčku, mezi tím byla jeden den teplota (takže šestou a pátou nemoc asi musím vyloučit) a ta teplota podle mě byla k tý chřipce nebo co to je (prostě k tomu jak je teď nachcípaná). No jsem bezradná, taky to vidím na to kožní, ale kam to nacpu 😒 nevím no.

krista
14. led 2010

Jo jinak to vstávání, nějak to zatím dávám, ale v noci jsem hrozně vytočená, nestihnu upadnout ani do první fáze spánku 😖 a ráno mám velký problém vstát, ovšem musím, tak musím, taky si malýho nechávám v posteli když hodně řve, ale ono to podle mě taky nemá žádný výrazný vliv. Myslím si, že nechat ho potrápit - prostě si pořvat, dávat mu jen dudl a kojit ho po třech hodinách nejdřív tak se to prostě časem naučí, ale to nejde, ať už kvůli Kristý, manželovi nebo sousedům, chápu že je ještě malej tak ten hlad může mít, ale já mám mlíka dost, pochopitelně ho nemám za hodinu jak by si asi mladý pán představoval 😠 ale kdybych ho kojila jako přes den tak je klid 😖 vážně nevím co si myslet a co mu dát ☹

krista
14. led 2010

Jo a ještě k tý UM, bylo mi i od Dr. teď v pondělí naznačeno že přibral až moc, tak aby potom nebyl zase "tlustej" 😔

krista
14. led 2010

Holky tohle je podobný akorát že malá měla léky až po tý vyrážce, do tý doby nic ☹
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=215...

maruska39
14. led 2010

Kristo je každá řada UM hypoalergenní,ale hnusná 😅 je hořká malý je nechtěl pít. Je jak nutrilon HA1,tak beba,hami je toho spousta já dávala Nutrilon,ale už jsem říkala malý to nechtěl. pisnu později sápe se tu malý

krista
14. led 2010

Maru díky 🙂

No já teď koukala na kojeni.net a jsem z toho blbec, sama ta poradkyně tam píše jedný mamině co má tentýž problém se stejně starým děckem, dokonce nar. taky 18. a ona jí UM ale nedoporučila, že tím by se nic nevyřešilo, jí taky kluk přibývá, jen se chce často kojit, co se týče toho kojení v noci tak má názor že od 3měs. se dá dítě v noci naučit aby to kojení už tak často nevyžadovalo, že prý nechat třeba chodit tam manžela nebo utěšovat dudlíkem... což je i můj názor, protože vidím že se budí jen ze zvyku, ale nejde to prakticky udělat pokud tady mám Kristý, chtěla jsem se prvně na víkend domluvit s mámou že bych ji malou nechala ze soboty na neděli, čekala jsem že to vezme s otevřenou náručí, sama o tom už dlouho mluvila, já osobně jsem to dlouho zvažovala, včera jsem ji to navrhla a ona prý že až bude teplo?! No kdy bude teplo, v červenci? To už mi s prominutím nebude platný... nechci se rouhat, jsem ráda, že by si ji někdo občas vzal, ale za půl roku?! 😒