V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
23. led 2010

Kači, tak hlavně, že je tlak lepší, kdyby ti bylo špatně, tak raději s tím někam zajeď.
Garfi, mně to taky nějak nedochází, že budu rodit. A mám fakt hrozný strach, zrovna tu fňukám manželovi, že se strašně bojím 😝 Já už to chci mít za sebou.

garfieldmail1
23. led 2010

samso, to bude tak rychle, že na bolest zapomeneš ještě rychleji 😉
Hlavně ať stihnem dojet do porodnice 😅
No a co na to manžel? Určitě kdyby mohl, tak by rodil místo tebe! 😀 😉 I když jako každý "správný" 😉 chlap by "omdlel" už jen při té představě 😠 😅

kacka79
24. led 2010

Dobré ránko 🙂

tak jak jste spali?? U nás celkem OK, Fíla klasika od 20h do 7h, já jsem byla "jen" 2 x čůrat, takže jsem celkem odpočinutá.. Dneska jedeme k mojí mamce, to si taky hodim nožky nahoru, tak se těšim. A ještě si domů dovezu jídlo na min 2 dny 😀

Hezkou neděli všem

devila
24. led 2010

Dobré ráno,
Kači to je fajn, že ses vyspala.

U nás taky bezva - sabinka klasika od 19:30 do 6:30 a Sofinka od 17:45 do 00:30, pak v 5:50 a spí dále 😀

Mě pro změnu přijdou naši. Takže musím ještě uklidit.

Taky přeji hezkou neděli 🙂

mariap
24. led 2010

Ahoj holky,
teda Devilo, jak to ty robíš????? Priznaj sa, čo jej v tom mliečku posielaš, že tak krásne spinká?

Garfield, teeeda už 40 tt., teším sa na nové mimi. To moje mi tak rýchlo odrastá, už je to kus velkej ženskej.

Kacko, len si nožky vylož a poriadne si oddýchni. Načerpaj energiu aj do zásoby na horšie časy. Tiež by mi to občas bodlo, aj keď moja mama je skoro 500 km ďaleko, takže si možem nechať iba snívať. 😖 A hlavne pekne v klude, aby bol tlak a mimi ok.

Samso, za chvílu to budeš mať za sebou ani nebudeš vedieť ako. Potom príde šok, že už je druhé mimi fakt na svete 😀 , teda aspoň u mňa to tak bolo. Musím podotknúť, že sa z toho šoku otrepávam doteraz, hlavne keď mi skoro každý večer praskajú ušné bubienky pri Aničkiných áriách.

devila
24. led 2010

Mariap - to tak ale není každý den. Chodí spát běžně až kolem deváté. Včera se teda vyhecovala 😀

ren82
24. led 2010

Ahojky holky,
manža šel s Filípkem nakoupit a Karolínka spinká, tak mám zas trošku času.
Dneska jsme spali krásně. Malou jsem nakojila v 9:00 a vzbudila se 1:15 a pak 4:15 no a pak až kolem půl osmé. Kdyby to tak bylo pořád tak se nezlobím 🙂

garfi, ty už máš v pase 40tt. Takže tu budeme mít už za chviličku další princeznu 🙂

Kači, já si užívám noci bez čurání 😀 I já byla posledních 14 dní před porodem jak balón. Ani jsem se na sebe nemohla podívat do zrcadla 🙄

garfieldmail1
24. led 2010

devilo, marně se snažíš, tvoje děti spí prostě parádně 😵

Stejně tak děti od ren, to jsem u Lukyho nezažila, jsem vééélmi zvědavá, jak to bude u dalšího miminka 😅 Luky se v noci budí ještě teď....

kacko, ty se máš 😉 My taky jedem odpoledne ke tchýni, ale mám pocit, že jak tam jsem já, tak se Lukymu musím nejvíc věnovat a ostatní si debatujou 😠 Když tam jede přítel s Lukym sám, tak si s ním hrajou všichni 😠

devila
24. led 2010

garfi, ale já za to nemůžu, to dětátka sama 😀 😀 😀

devila
24. led 2010

ren - takže ti spí malá taky krásně, že? To je super, že nemusíš vstávat tak často. Alespoň se trochu vyspíš, viď?

devila
24. led 2010

Mě teď holky taky usnuly a manža spí po noční, tak peru a musím to tu nějak dát do kupy než dorazí mamka. Manža musí vysát jak vstane a já utřít prach. Nádobí si umyju asi teď ☹ Ach jo, já to dělám tak nerada, ale myčku nechci, nějak k tomu nemám důvěru. To si to raději umyju sama a vím, že to mám poctivě umyté 🙂

mariap
24. led 2010

Devilo, ja som myčku nechcela, ale manžel ma presvedčil a teraz som fakt spokojná, že sa nemusím trápiť.

romcatko
24. led 2010

ahoj holky, pořád k vám nakukuji, protože jsem dost neplánovaně těhotná. 😒 zatím nevím, zda v tom chci pokračovat 😔 takže spíš nakukuji, jak to zvládáte a co dvojnásobné maminky. obrovský strach mám ze spánku - u nás dodnes problém a z toho, že mojí holčičku donutím rychle "dorůst" a opustit ten mimíi věk. no a na to navázané žárlení, omezení aktivit atd... prsotě jsem blbě ujeli. 😔

samsa
24. led 2010

Ahoj holky,
Garfi, tak rodit by manža nechtěl, ale jinak se mu porod líbil. Prý to byla pohoda 😝 No, jak pro koho, když to říká, tak mám chuť ho praštit.
Holky, neštvěte s tím spaním, jak to děláte? Jestli budu mít dalšího nespavce, tak mě klepne. Malá doteď taky nespí celou noc.
Devi, myčku si kup, je to super. A ušetříš peníze za vodu.
Romcatko, určitě to zvládneš a malá bude mít parťáka. Ten začátek těhu je sám o sobě takový nanic, hormony se bouří, za pár týdnů všechno uvidíš jinak. Jestli jste plánovali dvě děti, tak holt to přišlo trochu dřív. Bude to dobré, uvidíš.

mahulena
24. led 2010

ahoj kocky,
Ren, Karolinka vypada tak velika a tak dospelacka!, ty jo, asi tema vlaskama?, takovej rozumnej vyraz, je bajecna 😵
Garfi, verim, ze ten vahovej odhad je fakt od oka, holcicky byvaji drobnejsi, neboj 😵
Kacici, jsem rada, ze jste zdravy🙂
Holky, diky za IP ohledne Kristy..., nejak to prechroustam a neco napisu..., ted jsem nakoukla, tak vas jen letem svetem prolitavam...

mahulena
24. led 2010

Misicko, krasnej tehupupicek 😵 a s vahou uz jsem te asi predbehla, od Vanoc nemuzu zastavit vyslovene zrani 😝 , mam tak o 0,5 kg vic nez ty, ale pupika stejnyho, rostou mi kejty a prdel.
Co KikitaNikita?
Vitam Romcatko, automaticky beru, ze jsi tehotna...a stastna🙂 (nebo to prijde) a ze tu s nami zustanes 😵 😀
Chodim na MK dlouho, vim, ze jsi komplikovane tehotnela poprve, neresila bych druhe tehotenstvi jako neco negativniho a spatne nacasovaneho. To je presne to, co jsem psala KikiteNikite - ale co si z toho vezmes, nevim - ale proste je otazka, zda nad necim "darovanym", "hotovou veci" tolik a takhle premyslet, zda neni lepsi to prijmout a nemyslet tolik. Nerikam hned uzivat si to, to prijde casem, casto az po prvnim trimestru nebo mnohem dyl, pohybama atp, ale prijde to a budes nesmirne stastna. Ted je ti asi blbe na tele i na dusi, ale Esterka je velka, bez problemu to zvladnete!
Hovorim ale z pozice matky s jednim ditetem a druhym v brise, jeste nevim, jake to bude po porodu, ale ty jsi teprv taky tehotna, tak snad vezmes i tohle.
Neumim poradit, stejne si to musis vymyslet sama a nebude to asi lehke. Jeden den tak, druhy den tak. Ale co mi prijde lito, ze uvazujes nad tim, ze budes Esterku sidit na aktivitach, zarleni a tak. A kdy jindy bys chtela, aby zarleni zakusila a omezeni aktivit? Dle meho lepe vysvetlis 2 - 2,5letemu diteti, ze nepujdete cvicit (no a...🙂)), nez treba 5letemu, ktere uz to vezme vice osobne. Ale je to jen muj nazor. Ja jsem zastancem deti brzo po sobe, tak mozna prave proto.
Nase mala taky nespi, do roka byla vzhuru 6hodin z 10, ted behame jen tak 3x za noc a vstava v 6......

Drzim palce, at tu s nami zustanes a hlavne vic stastna 😉

1980mat
24. led 2010

romcatko, já mám syna zhruba stejně starého jako ty dceru a taky jsem na začátku druhého těhu. To druhé jsme ale plánovali. Jen nás zarazilo, že nám obě děti vyšly na první pokus. Trochu jsme počítali s tím, že nám druhé bude nějaký měsíc trvat, ale nakonec už je u mě v bříšku a těšíme se na něj. I když pochybnosti jako máš Ty, mám i já. Jak to budu zvládat, jak to bude u nás s organizací veškerého času, jak syn přijme sourozence apod. Navíc se modlím, aby syn začal co nejdříve sám chodit. Má totiž opožděný motorický vývoj a v roce a půl ještě sám nechodí. Jen za jednu ruku. Tak si přeju, aby byl už brzy soběstačnější. Dala jsem si do porodu několik úkolů. Odnaučit ho vyprazdňování do plínek, naučit ho chodit a být soběstačnější, naučit ho být v kolektivu jiných dětí apod. Myslím, že když to zvládlo spousta žen před námi, my to taky zvládneme. 😉 Držím palce, ať se správně rozhodneš.

krtecek
24. led 2010

Ahoj holky,
muzeme se k vam taky pridat?
Uz vas nejaky ten cas procitam, jelikoz se nam v pulce kvetna ma narodit druhe mimco. Rekli nam na 50%, ze to bude zase holcicka, ale jeste jsme se objednali na 4D scan, abychom si to na 100% potvrdili. Teda pokud se nam ukaze 🙂
Romcatko, drzim palce, aby ses rozhodla tak, abys toho pozdeji nelitovala....my jsme druhe mimco taky planovali a nakonec to vyslo jeste driv nez jsme chteli 🙂 Prvni tri mesice byl teda zahul, protoze me bylo furt spatne a zvracela jsem a hormony se mnou mlatily....ale ted uz si to moc uzivam a na druhe se tesim, i kdyz vim, ze to zadna prochazka ruzovym sadem nebude....

garfieldmail1
24. led 2010

Jejda, no nám se to tu krááásně rozrůstá!!! Vítám všechny nové maminky-těhulky 😵

romcatko, myslím, že těžší rozhodnutí v životě ženy těžko vymyslíš 😔 Musíš si být jistá, abys případného potratu skutečně nikdy nelitovala. A když se rozhodneš pro dítě, i když to bude náročné, tak věřím, že litovat nebudeš 😉

devilo, jj, myčka je fakt super, tak vyleštěné skleničky jsem nikdy neměla a je to velká časová i finanční úspora
😉

Holky, ten 40tt, co mi tam vykukuje, to asi nebude moje, to se mi pořád nějak nezdá, že se mne to až takhle týká, že je to tak blízko..... 😅 😀

garfieldmail1
24. led 2010

Ovšem moje pupendo hovoří jasně 😅 ....

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kacka79
24. led 2010

Garfield - to je teda pupíno!!!! To mám teda menší, ale zase jsme celkově víc tlustá, ty máš jen ten pupek... já k tomu ještě prdel jako valach... moc Ti to slušííí!!!!!!!

Devil myčka je má nejlepší kamarádka, a fakt je z ní nádobí super čisté... taky jsem jí dlouho neměla, ale teď si to bez ní neumim představit

Vítám všechny nové těhulinky 🙂

kacici
24. led 2010

ahoj holky,
moc dekuju za IP 😉
Ren -Karolinka je nadherna 😵 a teda je dost podobna na Filipka,nezda se me to? 😅
Garfi - pekny pupik,ja si to snad uz ani nedokazu predstavit 😅 😀 a drzm pesticky na rychly porod 😉
Holky Naty nam spi taky krasne,ona usina v 18.00(ihned,pokud ji neco netrapi,ale to je tak jednou za mesic)a spi az do 6:30-7.00 s jednim vzbuzenim,nekdy s dvema. Ale to az ted,snazim se ji o pulnoci kdyz trosku haleka dat dudu a ona zase zabere 😉 Ale pres den uz je to mazec,vyzaduje pozornost,od dnesniho dne se pretaci fakt neustale na brisko a haleka,ze chce zpatky,na brisku to nesnasi 😅 No a takhle dokolecka,vzdy desny hysterak,ale jakmile si ji nekdo vezme usmev od ucha k uchu 😅
No a Terezka nespi vubec kvalitne ☹ , v noci dokaze od pulnoci do 3.h nespat,stale chodit a kricet.Navic ty horecky nakonec byly k velkemu nachlazeni,ma zelenou rymu a kasel 🙄 .Pres den taky nespi a to pred horeckama docela spala i dve hodky po obede,ale ted ne. Rano vstane v 7.00,nekdy trosku dyl,ale ta noc je jak za trest ☹

kacici
24. led 2010

Jo a mycka byla koupena za porodne za Natalku 😀 😀 😀 my meli na ni v kuchyni misto uz 5 let,tak jsem mela radost,teda spis Ales,protoze ja nemyju nadobi co spolu bydlime kvuli atopic. ekzemu 😅

devila
24. led 2010

Garfi - teda to je fakt pupendo!!!Ale jinak jsi štíhlounká!!! Taky bych chtěla být taková ☹ Ale to nikdy nebudu ☹

maruska39
25. led 2010

Ahojenky,tak koukám jak se nám to tu pěkně rozrůstá a to je dobře,nebude se bát vlka nic aspoň 😉
garfi teda ty máš obr pupíček 🤐 To musí být super tíha toto,no 40 tt bude asi opravdu tvoje pupík tě prozrazuje 😉 A jak se cítíš?

Vítám krtecka a romcatko 😵
romcatko jak psali holky pokud jste dítko plánovali,ať už za rok,za dva tak přišlo dřív a myslím že by sis opravdu vyčítala pokud by jsi mimi dala pryč,poprvé jsi neměla jednoduchou cestu za dítětem tak ber toto dítě jako dar a uvidíš že si těhu taky začneš užívat,jen to chce čas smířit se s tou představou a budeš šťastná 😉
krtecku povídej jaké máte vybrané jména 😉

Taky jsem zvěčnila pupík,kdo se chce podívat může tady:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A tady s Domínkem,ale teda tu vůbec nejde vidět že jsem v tom:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Teď nemám moc času,nahromadili se mi tu nějaké zakázky a na další čekám až dojde látka takže šiju ať toho pak nemám moc najednou. Už se nemůžu dočkat až budu vědět co čekáme ať taky můžu pošít něco tomu našemu druhému štěstí 😵 Mám doma i neutrální látky,ale znáte to jak bude holka tak se chci vyžít v růžové 😅

Mno omlouvám se jestli jsem na někoho zapomněla a nereagovala když já to vždyck zapomenu hned jak dočtu 🙄

plechajda
25. led 2010

dobre rano 🙂

jeee tady je novych mamin 🙂 vitejte 🙂

U nas se spi jak kdy, respektive Mates to je stara herecka, takze chodi spat kolem 19 a vstava v 6 a mezi tim tak 2x - 3x rev, ale staci dat napit a podat dudla a kdyz se vzteka dal tak jit pryc a on zas usne 😠
Mala az na dnesni noc spala zatim krasne a budila se co 4h, na dnesek nemohla od odpoledne zabrat, jen kdyz byla u nekoho 😠 takze celou noc mi usinala u prsa, coz trvalo sice asi max 5min, ale pak spala porad u me v posteli...tak uvidime co prinese dnesek 🙂

plechajda
25. led 2010

jste odjely vsechny rodit ? 😕 🙂

garfieldmail1
25. led 2010

ahojte 🙂
jj, pupek se mi pěkně pronese, ale klepu klepu, že asi díky cvičení mne nebolí záda 😉

marusko, to já měla v tvém tt už větší břuch, to už jsem vypadala tak na 6.měsíc 😅

kacici, ty noci teda nemáš nic moc 😝 Ale zase buď ráda, že se ti nebudí obě děti 😉 Tak ať je Terezce brzy lépe, pak bude určitě i líp spát 😉

plechajdo, i tobe spí děti super! Mně se Luky budil co 2-3 hodiny, později i co 40 minut. 😒 Ale zase se najedl a hned zase usnul, což je pořád lepší, než když dítě pláče i hodiny vkuse 😕

Takže já jsem nikam rodit neodjela 😉
Dnešní datum by se mi ale líbilo moc, přesně před 90ti lety se totiž narodila moje babička, která umřela, když jsem čekala Lukáška. Babička byla super, to by bylo hezké, kdyby měla malá stejné datum narození, ale na porod se necítím, takže to nejspíš nestihne 😅
Jo a datum 1.2.2010 vypadá taky zajímavě 🙂

smardik
25. led 2010

holky taky se hlásím už se 40 😀 😀 😀

nicole_11
25. led 2010

Ahoj holky...já ted mám strašný fofry...škola a to stěhování, zkoušky zatím zvládám za 1, ale to při mě asi někdo stojí tam nahoře 🙂 ale ta nejtěšší mě teprve čeká příštípondělí a o víkendu se stěhujeme, takže nevím co dřív balit věci nebo učit se, už bych chtěla aby byl únor a vše za mnou,ani vás nestihnu dočíst...

vidím že krista je stála nezvěstná nebo už víte co s ní je?

a vítám nové tváře a vidím, že mají podobné pocity jako já, takže bych je chtěla povzbudit, že ty obavy a ten strach z druhého dítěte přejdou, a od půlky těhu se už na mimi budete těšit, protože ho už taky ucítíte a budete s nim mít větší kontakt 🙂 já taky zezačátku měla strach,a štastná jsem moc nebyla, ale o potratu jsem nikdy nepřemýšlela, my chtěli druhé dítě tak za rok a stalo se to dříve, myslím že rok sem rok tam je jedno, možná kdybychom druhé dítě chtěli třeba za pět let, tak bych se k tomu postavila jinak, ale to si musí rozhodnout každá máma sama jestli se na to cítí, každopádně ten první rok bude hodně náročný, ale i tak se to dá, dětí jsou naše zlatíčka 🙂 ale znám i maminy co nezvládají jedno dítě natož dvě a pokud si člověk myslí že fakt by byl s nervama v pr..a pak by na děti jenom řval a neužíval si to, a všichni by byli ve stresu, tak by o tom měl popřemýšlet...já potraty moc nemusím a myslím že by se žena měla umět ochránit, ale nedávno tu jedna psala že otěhotněla i přes HA, takže i to není 100%...avšak lidi co podstoupí potrat neodsuzuji..je to každého volba 😉