V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
14. pro 2009

No nic já to nenajdu 😖 papír od gyn. jsem zanesla do práce, odtamtud jsem šla na ÚP odbor státní soc. péče nahlásit, že končím RD, dali mi jiný papír, ten jsem odnesla na OSSZ, pak jsem čekala měsíc než mi ho dají potvrzený a zpátky jsem ho odnesla na ÚP, tam mi konečně zrušili RD a začla mi chodit MD 😉

samsa
14. pro 2009

Holky, děkuju. Kristo, prosím tě a proč jsi šla na ten ÚP, nemůžu jít rovnou na OSSZ a tam zrušit ten rodičák? Z té práce ti asi žádné potvrzení nedali, že?

plechajda
14. pro 2009

Bry vecer 🙂

Tak me bylo na socialce receno, ze kdyz nemam zamestnavatele tak mam az porodim nahlasit ze se druhy narodilo a pak tam donest rodny list, oni me i na zaklade telefonu prevedou na rodicak s druhym ditetem..zadny papiry pry jinak nosit nemusime...akorat budem resit toho tatku na matersky kvuli delce, ale to az po 6ti nedeli driv ne

samsa
14. pro 2009

Plechajdo, když nemáš zaměstnavatele, tak to tak je. Já ho mám, jenže každý mi říká něci jiného, ekonomka mi řekla, že papíry od dr. se zašlou na sociálku, aby mi chodila mateřská a pak jen zajdu na OSSZ zrušit rodičák. Ale zase už více lidí a teď i Krista, že museli jít na ÚP a pak až na OSSZ, já jen nevím proč, proč se to řeší přes ÚP? Nechce se mi celý den jak blbec po úřadech, ach jo. A jak psala Devi, tak to se celkem divím, protože prý se opravdu ten rodičák musí zrušit, rpý si to zaměstnavatel a OSSZ nepředá, což taky nechápu, když to zaměstnavatel přece na OSSZ posílá.

plechajda
14. pro 2009

ja do prace obcas zajdu a to mi personalni rikala jestli mam pro ni papiry....u nas to taky vyrizuji oni s OSSZ,od toho tam jsou ne ? Akorat ze ja uz u nich nepracuju 😅 😀

samsa
14. pro 2009

Podle mě by to vyřídit měli, fakt jsem už z toho zmatená jako Goro v Tokiu, asi si tam zítra zavolám, abych tam neletěla zbytečně 😝

devila
14. pro 2009

Holky,
pro dnešek se s vámi loučím, jsem grogy. A zítra toho mám plno, tak jdu chrnět. Tak dobrou noc a zítra v mezičase napíšu 🙂

plechajda
14. pro 2009

devil ja kdyz budu mluvit za sebe budu rada az z porodky budes psat 😉 a neprehanej to s tim uklidem tak, mam z tebe deprese....

ja uz tam chci byt taky....teda mit za sebou hlavne porod 😅 😎

plechajda
14. pro 2009

jo a zapomela jsem privitat novou tvar 🙂 Tak vitej 😉

misicka85
14. pro 2009

Nazdárek,tak kde jsou ty Sofinčiny míry???? 😝 Tak nic no,ze Sofinky bude asi nějaká supermodelka že se tak šlechtí! 😉

Jéé koukám nová tvář a má stejný tt,no super, už mě tu přepadala depka že během pár týdnů budou mít všechny miminka doma a já tu budu tvrdnout sama 😀

Teda s těma papírama na mateřskou,uff, to bude lítání už to vidím 😠

garfieldmail1
14. pro 2009

devilo, no já myslím, že nám toho z porodnice moc nenapíšeš, nebudeš mít totiž čas, než si uklidíš a naleštíš celý pokoj...... 😀 😀 😀 😉
Já mám pocit, že furt uklízíš, kdy stíháš doma dělat bordel, prosím tě...? 😅
No ale jak tu někdo psal, taky věřím, že doktoři už kvůli nim samotným tě tam nebudou na svátky chtít 😉 Fakt moc držím palce, ať už se ti ten porod rozběhne 😵

mahuleno, vítej mezi náma!!! 😉 Tak jsem zvědavá, jestli se mimi v pondělí ukáže z té správné strany 😉

samso, ve středu jdu k dr a pak to papírování budu taky řešit, zeptám se účetní a jestli to nestihneš vyřídit dřív, dám vědět 😉

mariap, popros manžela, ať ti večer nachystá nějaké svačinky na druhý den. To není dobré pro tebe ani pro mimi, když kojíš, aby jsi takhle hladověla 😖 A babičky něco nenavaří?
kristo, no já to vidím reálně jedině tak, že bez nějakého babyvaku nebo tak se neobejdem. Lukyho jsme taky hodně nosili, jedině tak byl spokojený a uspávali jsme na rukou 😅

Tak jsem zjistila, že skejt k našemu kočárku je nereálný 😒 , Luky by neměl prostor, kam by se na něj postavil, ledaže by na něm seděl pod kočárkem, ach jo... V zimě těch procházek určitě moc nenaděláme, ale jak přijde jaro, tak by se skejt určitě šiknul. No, prodávat kočárek pod cenou, když je stále v perfektním stavu a kupovat jiný, tak do toho se mi nechce, ale nevím, jak to teď udělám...

zdenkaradek
14. pro 2009

Samsa,
s tou mateřskou, nejlepší bude, když si zavoláš do práce, ať ti řeknou jaký mají postup oni. Já jsem po domluvě s naší mzdovou šla napřed na úřad práce - zrušit rodičák, tam jsem musela podepsat ukončení RP z důvodu nástupu na PPM, oni si ofotili ten papír od dr. a dali mi formulář na potvrzení výše PPM. Až pak jsem to donesla do práce a naše mzdová to po vyplnění odnesla na PSSZ. Jo a první peníze mi od nich přišly až koncem října a taky mi poslali vyplněný ten papír s výší PPM, aby mi úřad práce dorovnal peníze za srpen. Ale tam jsem si to zase musela poslat sama.
Devil, držím palce a tfuj tfuj tfuj.
Jinak holky vůbec nestíhám, Šimon jak má tu bakterii MRSA, tak jsme ještě nasadili dekontaminační kůru na 3 dny, takže ho 3x denně natírám takovu pěnou, vytírám mu pusinku, ouška a nos, sebe taky musím přetřít dezinfekcí, Matýska a manžela nevyjímaje. Tak snad to bude účinné v kombinaci s těmi antibiotiky. No nechala jsem v pátek v lékárně 2200, za ty přípravky, tak snad to vyjde. DO toho mi dneska volala paní, která měla zítra dorazit na vánoční úklid, že jí včera umřel tatínek ☹ , takže to musím zvládnout sama 😠 . Je to strašný fičák, ještě že Šimůnek je tak hodné miminko 🙂. Zatím, mějte se hezky.

krista
15. pro 2009

Samso já byla zrovna na krvi na cukrovce, tak jsem si to olítala v jednom a ptala jsem se v práci jestli to potřebují a potřebovali, takže tak... holt jsem se nalítala hodně, aspoň že je to za mnou, teď musím v lednu zase na OSSZ tam mi potvrdí tentýž papír a zažádám o RD na ÚP. Třeba je to v každým kraji taky jinak.

Plechajdo tak to já nevěděla že nemáš zam., ale je to tak, to jsem nedávno taky psala jedné mamině...

Garfi mě to povídej s tím kočárkem, svůj původní který jsem užila sotva rok už prodávám čtvrt roku, vždycky mi jen někdo napíše že je pěknej, ale nečeká nebo si ho nechala jedna mamina na měsíc zamluvit a pak mi nenapsala ani abych šla do pr.... 😝 super no 😝

Zdeni, tak koukám že se vám to nevyhodlo, doufám, že vám bude s Šimůnkem brzo lépe, držím palečky a koukám, že je to taky pěkná pálka ty léky 😠 😒

kacici
15. pro 2009

ahoj holky,
jdu jen v rychlosti pozdravit nez se me vzbudi Naty - po dnesnim uz 1 spanku,vstavala totiz v 5.00 a jen co usnula prisla Terezka,jako je to u nas kazdy den 😅
Garfi - my meli skate pro T. jen doted do podzimu,jakmile jsem totiz slozili sportak,tak se tam nevesla,prestoze jsme meli original. Takze jsme ho prodali s tim,ze od jara bude jezdit T. na odrazedle a nebo pokud se to nauci i na kole.ted chodime ven s odrazedlem a zatim v pohode a to mi ver ze je nase Terka lenoch 😀
Krista - mrkni na posledni fotku v mem albu Terezka - tam mame ukazkovy hystericky zachvat,takze urcite je Kristynka vetsi pohodarka 😉 Psychologa mame az v lednu,tak pak pisnu co nam poradila,i kdyz bude asi zvlastni,chtela me po 2 vetach v telefonu poslat na psychiatrii,takze nevim co si o ni mam myslet 😔 - asi toho ma moc a zbavuje se takhle lidi,nechapu.treba jeste sezenu nekoho jineho

kacici
15. pro 2009

Zdeni - to by vam ty leky a doplnky pojistovna neproplatila,vzdyt to je strasne moc drahe 😕 Zkusila bych o to zazadat,nekdy delaji pojistovny vyjimku 😉

mahulena
15. pro 2009

ahoj holky, vy teda jedete🙂, ja vecer vzdy uz PC vypinam...
na Phil + Teds jsem koukala, uvidime, zda se pro nej rozhodnem, si rikam, ze musej bejt jeste jiny druhy kocaru do pidi panelakovyho vytahu, ne?..., uf, to bude prace.
A s tim prechodem z rodicaku na materskou jsem taky nejaka zmatena, jak vas tu ctu..., jezisi, na to se netesim 😝 , ja si musim jeste predtim zaridit jiny trvaly bydliste, to je furt neco, ja ty urady tak nesnasim...

Jinak nevim, jestli "chci" parecek, vyslovene na tom nebazirujem, chteli jsme holcicku, tu mame a ted je nam to jedno. Kazdopadne muj soukromej tip je, ze cekame zase zenskou, uvidime, zda je to spravnej odhad.
V 16tt se mimino neukazalo, tak jsem zvedava, zda ted v pondeli, docela bych to chtela vedet, prijde mi to praktictejsi a tesim se, ze bych neco pokoupila, ale opravdu jen tak 2 bodicka v dane barve a hotovo.
Misicka, to jsem si rikala, jakej jsem rychlik, pocit v roce veku ditetet a koukam, ze vy jste to vzali jeste o par mesicu driv..., smekam 😉

Holky, svuj stav jsem jeste do prace neoznamila, jeste mam cas, co myslite? Jsem si rikala, ze to staci tak za mesic, dva?!

Hezkej den 😉

ren82
15. pro 2009

Dobré ránko,
tak včera jsem byla na té kontrole štítné žlázy - cestu vlakem jsem přežila v celku 😎 Naštěstí jsem tam i zpět chytla rychlk, takže žádné kodrcání. Celý den jsem pak strávila s Filípkem u našich a den nám krásně utekl. Ale, že nám přituhlo, co?
A co Devila, je ještě tady?! 🙂
Dneska valím na gyndu, tak snad bude všechno O.K.

samsa
15. pro 2009

Ahoj holky,
děkuju za info ohledně mateřské a rodičáku, včera večer jsem zapátrala na netu a už snad vím, jak na to. Moc všem díky.
Kacici, takové hysteráky máme taky, to je normál 😀 Mám pocit, že my tři (já, Krista a ty) bychom měly bydlet někde blízko sebe, to by se ty spolu děti vyřádily a aspoň by se na nás nikdo nedíval jako na neschopné matky s děckama spratkama 🙂
Zdeni, držím pěsti, ať se té MRSA zbavíte, to je hnus hnusovatej, asi jste ho chytly v nemocnici, jak jste byli na té kontrole, MRSA je totiž obvykle nemocniční bakterie.
Mahuleno, to jsem zvědavá, co čekáte 🙂 , tak ať se zadaří ten páreček. Jinak já v práci jsem to řekla až v 21 tt po velkém ultrazvuku, kdy mi řekli, že je vše ok. Pak už jsem to řekla, aby si stihli za mě najít náhradu, protože počítali, že nastoupím.
Tak jdu uklízet a hrát si s malou,
Hezký den.

krista
15. pro 2009

Kacici tak to asi byla radost na té besídce co 😒 mě je to doma jaksi fuk, ale když už to potom "obtěžuje" i ty ostatní tak bych radši zalezla někam do kouta 😝 Psychiatra? Ježiš to snad ne... zkustila bych i tu kineziologii být tebou 😔

Samso já to v práci řekla když jsem tam nesla ten papír, čili ve 32tt 😀 a prvně v 6tt, protože jsem musela na rizikový 😲 🙂

Ren držím palce na gyn! 🙂

Mahulena no do toho nejmenšího výtahu se ti určitě jinej nevejde 😕 já jsem to dost zkoumala ani jsem sourozenecký nechtěla a ne nový a ne tak drahý a dopadlo to jak to dopadlo, jinak to nešlo holt... jinak jsme taky vyloženě strašně nechtěli něco, bylo nám to vesměs fuk, chytla jsem v těhotenství neštovice a chvilku to vypadalo, že mě pošlou na potrat, takže já byla ráda za to že mimi bude a že bude zdravý, jen jsme si to nějak přáli a ještě jsme se vsadili s manželem 🙂

devila
15. pro 2009

Ahoh holky,
jde jen na skok pozdravit, ani to nestíhám dočíst. Už jsem v plném pracovním procesu, teď se chystám na prach 🙂. Dobalila jsem si tašku a peru. Tak manža jde umát nádobí a bude vysávat 😀. Jen nevím, co dnes udělat v rychlosti na oběd, poraďte. 😖
Udělali jsem pořádek na skříni a nacpali tam dárky ať se k ním to malé tornádo nedostane 😀

Tak letím, zatím holky papa, přídju za chvíli mrknout na vaše návrhy dnešního oběda, tak se snažte 😀 😀 😀

samsa
15. pro 2009

Devi, já ndeska peču pstruha na másle a brambory. A co takhle udělat hodolanskou omáčku, je to rychlý a mňam 🙂

ren82
15. pro 2009

Devil - tak já dneska nevařím skoro nic. Jen pro Filípka osmahnu dětské filé a udělám k tomu bramborovou kaši. Ráno mě totiž přepadli nějaké žaludeční potíže, tak budu celý den asi na suchém rohlíku. 😕 Takže ode mě se žádné inspirace nedočkáš. 😀

krista
15. pro 2009

Ahojky, já už vůbec nejsem inspirativní, dneska dělám kuřecí polívku 😅 jinak děláme samé rychlé věci pokud jsem doma na děcka sama, i ta polívka mi stihla vytéct zatímco jsem kojila a jeden kastrol jsme museli vyhodit jak jsem ho spálila 😒

plechajda
15. pro 2009

dobre poledne 🙂

ja se od rana taky snazim neco porobit, ale pupik uz stavkuje....ted mi skoncila maly skytavka a ze teda byla,mi skakalo cely bricho, za chvili snad bude obed hotovy tak se s mm nadlabnem...dneska rano se vzbudil s horeckou a ze ho boli v krku, tak to snad nechytneme od neho, je separovanej v loznici a ja prinejhorsim budu spat na rozkladacim gauci....beztak tu je telka a gauc pohodlnej 😀

jinak ja delam kvetakovou polivku - ta je rychla, vlastne se dela sama 🙂 a zapecenyho pangase s bramborama, takze zadny vyvarovani na to nemam ani cas a ani chut 😎

nenavidim posly 😝 😝 😝

krista
15. pro 2009

Plechajdo já četla 😀 "ja se od rana taky snazim neco poroDit" 😀 A nerodíš? 😀 třeba to nejsou posly 😅

kacici
15. pro 2009

ja asi taky moc neinspiruju - delala sjem polevku s nudlema 😀 . Ale treba vcera k veceri byly palacinky a dnes budou spagety 😉

kacici
15. pro 2009

Divil - moc drzim pesticky aby se to konecne rozjelo 😉 ja obe holky prenasela,Terka vylezla ven v den vyvolani sama,dve hodiny nez jsme tam meli jet me zacaly kontrakce a Naty nakonec na vyvolani pockala,ta nikam nespechala 😀

smardik
15. pro 2009

já taky neinspiruju dělala jsem kuřecí polívku a já mám zbytek segedínu a malý dušené maso s kaší

kacici
15. pro 2009

Plechajso,strasne moc te lituju,ja mela posly od 36.tydne a bylo to utrpeni,vsak jsem to tady holkam tenkrat psala,dokonce jsem jela i do proodnice - jako druhorodicka a jeste ne ma koukali jak na .....,ze nepoznam ze nerodim,ale mam jen silne poslicky.Jenze ty mrchy byly pravidelny a silny 😒 Drzim pesticky at to prejde a odpocines si

kacici
15. pro 2009

Holky omlouvam se,snazim se psat rychle a komolim vam nicky 😔,samozrejme ctu to po sobe az kdyz to odeslu