V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_1
30. dub 2010

Ahojky...tak já byla dneska na kontrole u svého Dr. a na monitoru, vše o.k. až na ten tlak, takže mě Dr. poslal na vyšetření do porodnice, zavolala jsem kamošce co mě bude rodit a ta tam se mnou jela a pomáhala při vyšetření, opět vše o.k., jen ten tlak je vyšší, takže mě dali větší dávku léků, a když se to bude držet v normě, tak mám přijít až v pátek, jinak se mám hned ozvat, ještě mi předepsala magnesium, že to taky pomáhá, ale zase vím, že to brzdí porod, tak nevím jestli ho brát....jinak odhad váhy 2,9kg, jsem na prst otevřená a porodní cesty připraveny...

wolfi
1. kvě 2010

Ahoj holky,

Mahu, malej je nádhernej!! 😵 a co ty Tvoje křečáky, zlepšilo se to aspon trochu po porodu?

jsem zvědavá, která z vás porodí další.. 😉

mě k včeru začalo pobolívat břicho.. tak jsem si dala magnésko a vegetim na gauči.. už, aby bylo úterý, nemůžu se dočkat až zas miminko uvidim 😵

příští týden bych už měla mít doma fotky ze svatby ... jsem na ně zvědavá!!! 🙂

mahulena
2. kvě 2010

ahoj kocky,
Wolfi, dodatecne gratuluju ke svatbe, moc se tesim na fotky. Ani si nevybavim, omlouvam se, jak vam vyslo pocasi?
Krecaky jsou tak o polovinu lepsi, presto stale aktivni a velky, vcera jsem byla na vyndavani stehu, mluvila jsem se svym gynekologem, resit to budem po sestinedeli, zatim stale beru leky.

Wolfi, a v Ut se dozvis i pohlavi, pokud se mimi ukaze? Budu moc drzet palce na kontrolu.

A co ostatni, stale drzite? Jak tedy mate nakonec vyresene to hlidani?

Nicole, jak ty to mas s tema nohama, stale bolej?, a Krtecku, co zada, je to uz OK od te doby?

Krasnej den, pa

wolfi
2. kvě 2010

dobré ráno..

Mahu děkuju, počasí nám vyšlo nádhern, lepší už to být ani nemohlo 😵

jojo když miminko bude spolupracovat tak v úterý budu vědět jestli mám vybírat klučičí nebo holčičí jméno.. 🙂

mahulena
2. kvě 2010

koukam ti do profilu, ze stejne pohlavi nereknete, to plati? Takze bude prekvapko. No, hlavne aby vy jste byli spokojeni🙂
Jsem moc rada, ze se svatba povedla, desne se tesim na fotky - miluju svatby...

andy21
2. kvě 2010

Ahoj holky, já k vám občas zašla a už máme taky druhou holčičku 🙂
Mahu a jaké léky bereš na křečáky, já je mám taky beru anavenol a ascorutin
Jinak gratuluji k Alexovi 😵
A všem holkám, co mají kousek do termínu držím palce at je porod rychlý a co nejmín bolestný 😉

maruska39
2. kvě 2010

Ahojky,
wolfi taky se těším na fotečky byla jsi určitě krásná těhotná nevěsta 😵 😵 Teda a všechny co si necháte říct pohlaví tak to teda smekám,moc vás obdivuji já to teda nikdy nevydržím a takové věci hned vyslepičím a ani nevím jak bych to udělala,přece jen teď mám doma vše v růžové,na balkoně se suší růžové hadříčky a tak by to hned každý stejně podle toho poznal,po Domčovi prodávám věci tak těžko bych to utajila asik.
Jinak počasí pěkně na prd toto mě nebaví chvilku je krásně a pak týden prší to je na prd.
Mahu takže křečáky ještě máš? jsem myslela že to porodem zmizne tak držím palečky ať to teda co nejdříve zmizí a je dobře 😉
Já hlídání mám tak,že buď manža bude mít dovču pokud se trefíme do termínu nebo paragraf jinak to nejde no a v té době co budu rodit bude se mnou a malého hlídá buď mamka nebo tchýně a to u nás doma.
Andy gratuluji k Rozárce 😵 😵 😵

ewwusska
2. kvě 2010

Ahojte ženy,

mahu Alex je opravdu překrásnej🙂
andy gratuluju k Rózince.
Dneska ráno jsem měla první poslíčky, docela pravidelný, ale do dvou hodin byly pryč. Sem tam ještě mám. Holky já už jsem tak zvědavá kdy pojedu. A ta hlenová zátka to nakonec byla, ale odchází postupně.
Nám budou hlídat babičky, jak jinak. Jsem zvědavá, jestli Mirečka poznám až dojedu z porodnice 😒

maruska39
2. kvě 2010

jj mahu souhlasím Alex je krásňoučký 😵 😵 a co Justýnka? jak reagovala na bráchu?
Ewuss hele ta zátka a poslíčci,aby jsi na konec v noci nejela 😉 Toho já se taky bojím jak to tu zvládnou beze mě,ale říkám si,že musí budu mít jiné starosti tak snad na to tolik myslet nebudu,ale jak se znám 😅 😔

misicka85
2. kvě 2010

ANDY - gratuluju k Rózince!!!!!!! 🙂 🙂

MAHU - souhlasím s holkama, Alex je krásňoučký!!!! Ty křečáky teda nezávidím,snad se to brzy zlepší!!!!

Tak já už mám poslíky asi 4 den skoro každou noc, takže hrůza, bolesti mi jdou do kříží stejně jako u prvního porodu takže se mám zas na co těšit... Minule jsem tu v noci přerovnávala tašky do porodky a kontrolovala jestli mám všechno že budu budit manžu a jedem.jsem nevěděla jestli to je porod nebo ne 😀 Takže budu radši čekat až mi rupne plodovka,to bude asi nejjistější 😀 😀 Dřív do porodky nejedu 😝

krtecek
2. kvě 2010

Andy, taky gratuluju k Rozince 😵 To jsem rada, ze tu nejsem sama se dvema holkama 😵 😵 😵

Mahu, Alex je fakt moc roztomilej 😵
Jinak moje zada uz jsou ok, jen obcas me to v nich zaboli. To jsem rada, ze ty krecaky mas o neco lepsi. Pak napis, co na to doktor a jak to nakonec budou resit.

Ja uz jsem myslela, ze dneska pojedeme. Celou noc jsem nespala a bolelo me bricho a ani rano po sprse me to nepreslo. Jenze ted uz zase neni po nicem ani pamatky 😒

My mame desivej zazitek ze vcerejska z vecera. Jsme se vraceli od nas z hospudky a manza nesl Anicku na ramenou a pred domem ji chtel sundat a ona se mu vysmekla. Nastesti spadla na vsechny ctyri a jen se trochu uhodila do obliceje. No kazdopadne pak asi hodinu na to se poblinkala a tak jsme jeli na pohotovost. Nastesti vsechny vysetreni byly v poradku a pustili nas asi po 3 hodinach domu......jsem myslela, ze tam porodim, jaky jsem mela strach.....

ewwusska
2. kvě 2010

krtečku tak hlavně, že se nic vážnýho nestalo! Třeba si měla špatnou noc z leknutí z té nehody.

misi tak ty křížáky ti vůbec nezávidím. Já mám poslíčky že mě ztvrdne břicho a do toho bolest v podbřišku jako při MS, takže nepříjemný, ale žádná hrůza. Nepřemýšlíš o epidurálu? Měla si poprvé? Já jsem chtěla, ale nestihli to. Teď si ho určitě nechám dát, protože mám hroznej strach a taky když si vzpomenu na kapačku oxitocinu - myslela jsem si, že to je moje poslední hodinka.

maru a jak bych chtěla, ale ještě si dávám radši dva týdny, abych pak nebyla zklamaná, kdybych zase přenášela. Mám ale strach, že až se to rozjede začnu hysterčit a nebudu chtít odejít od Mirďě. Vůbec nevím jak to bez něj vydržím. On bude ale určitě v pohodě - je hodně zvyklej na lidi, jde i s cizíma když mu řeknou 😒

misicka85
2. kvě 2010

KRTEČKU - ježííš,tak to bych porodila asi rovnou po tom co by manželovi malá spadla! ještě že se jí fakt nic nestalo!

EWI - u prvního jsem epi neměla, chtěla jsem ale protože už na příjmu jsme byla na 4cm tak mi řekli že to nestihnou. Jo kapačku oxytocinu jsem měla taky a to byla fakt síla. Naštěstí můj porod byl celkem rychlý tak se to dalo vydržet. Vlastně jak mě dali na porodní box tak už jsem byla na 6cm a pak než natočili monitor a udělali klystýr a napíchli ten oxytocin tak jsem byla na 8cm a za dalších asi 10min najednou na 10cm a šlo se rodit.Takže fakt rychlovka,aspoň v ten okamžik mi to tak připadalo...

ewwusska
2. kvě 2010

Misi tak to si měla opravdu rychlý 🙂 Můj porod trval od první kontrakce (měla jsem hned po 5 minutách) šest a půl hodiny a to prý taky není hrozný na první porod. Nechápu jak někdo může být v bolestech třeba dva dny a že je i doktoři nechají. Moje kamarádka měla bolesti tři dny než porodila. Dyť to už musí být ta ženská úplně vyfluslá, chuděra.Já prvně o epi vůbec neuvažovala. Až to bylo opravdu hodně bolestivý tak jsem si řekla a už bylo taky pozdě.
Nevíte někdo jestli epidurál ulehčí i dítěti?

Zase poslíčkuju po deseti minutách 😎

maruska39
3. kvě 2010

Krásné ráno,tak nikdo nám neporodil?? co ewuss? 😉
Tak já jsem měla jeden z těch hnusých dlouhých porodů,3 dny,36h a jak píšeš Ewuss byla jsem úplně vyfluslá,proto mi sami nabídli epidurál po 20h abych se prospala na 2h a měla pak sílu na závěrečné tlačení,po 30h jsem ho dostala znovu a po 36h jsem konečně porodila,ale všechno to bylo tím,že to bylo předčasně tak se snažili mi to zastavit a ono to nešlo,věřím, že teď porodím do pár hodin 😵 😵 😵
Krtečku teda to jste si dali,naštěstí se fatk nic nedalo,děti jsou jak z divokých vajec aj á si taky kolikrát říkám,že jsem zvědavá kdy mi spadne jak se začne v náručí spouzet.
Nevím co se to malý naučil,ale už asi 14 dní mi utíká z postele do ložnice za námi,prostě si o půlnoci vstane a jde k nám tak ho vemu a odnesu zpátky do postele a on tím jak trajdá se probudí a už nechce spát,včera tak od té půlnoci došel 4x než usnul znovu o půl třetí,lupm jeden malý ale právě ho nechci naučit na naši postel navíc s ním se už nedá teď spát děsně se rozvaluje a hází sebou a bude tam Natálka budila by ho při kojení tak prostě ho odnáším zpátky do své postele,ale ten lumpík má výdrž a pořád se vrací,no časem to snad pochopí že má spinkat u sebe 😉
tak já jdu vařit 😎 pěkný den

ewwusska
3. kvě 2010

Taky přeju dobré ráno,
ewwus eště nic. Noc byla úplně klidná.
maru Mireček mi to taky dělá, že v noci vstane a vleze si k nám. Já ho hned šupnu zpátky do postýlky a naštěstí po chvilce mrčení zase usne. Taky by jsme se s ním nevyspali. Odpoledne ho dávám spát do naší a večer v ní taky usíná a vyžaduje abych byla s ním než usne. Už ho ale připravuju, že až bude s náma sestřička, tak že už bude spinkat s ní v pokoji sám a bude ji hlídat 🙂

krtecek
3. kvě 2010

Dobre ranko 🙂

Tak Ewwus je stale tady.......

Misicko, tak rychly porod bych chtela aspon na podruhe. Ja jsem bohuzel patrila k tem, co rodily ty tri dny. Ze se neco zacina dit jsem vedela ve stredu brzy rano (minule jsem nemela vubec poslicky jen obcas tvrdnuti bricha) a nakonec jsem porodila az v sobotu rano. A to me jeste nechali tlacit 5 hodin a nakonec, protoze jsem nemela silu a dost silne kontrakce ani po oxytocinu, mi museli pomoct pumpou.

Ewwu, epi ulehci jen tobe, ale diteti ne.

misicka85
3. kvě 2010

Teda holky,to vám ty porody nezávidím,takhle dlouho se trápit. Tak budu držet palce aby ten druhý porod byl co nejkratší!!!!
Já když jsem se koukala do porodní zprávy tak tam mám napsané že I.doba porodní trvala 2h a II.doba porodní 17min. Ale teda nevím od kterého okamžiku to počítají,asi od doby co mě dali na porodní box,to by tak odpovídalo.JInak mi porod začal v 9:11 kdy mi praskla plodovka doma,hned začly 5min kontrakce a malá se narodila 13:17. Celkem pohoda.Když bude i druhý porod takový tak budu spokojená,rychlejší už nechcu,to bych taky nemusela stihnout 😀

Já už jsem z toho těhu zralá na blázinec. Celou noc se mi zdálo o porodu a malý jak začal kopat tak mě to vzbudilo a hned jsem se kontrolovala jestli nerodím 😝 Už bych to nejradši měla za sebou! 😀

mahulena
3. kvě 2010

cau zensky,
pane jo, to je hruza, opravdu, nedivim se, ze se porodu bojite 😕
Ja jsem desne rada, ze je to pryc a za mnou.
A opravdu, i kdyz cisar je taky hruza:(, chapu, proc ho spousta zenskejch nechce a boji se ho, tak pro me to bylo lepsi, strasne jsem premyslela, jak to jako porovnat spontanni porod a porod cisarem a jedine srovnani, co me napadlo je, ze kdyz se me nekdo po normal porodu zeptal (tyden, mesic, pul roku po porodu!), zda budu mit dalsi dite / porod, tak jsem rekla "ne" a myslela jsem to vazne a mela jsem z toho total hruzu a trauma, a kdyby se me nekdo zeptal pul hod po cisari, tak reknu klidne.
A to nemuzu rict, ze je to pohoda, jeste dnes 10 dni po porodu nechodim dobre, mam rozrezany bricho, previs nad jizvou a tak..., ale pro me to proste bylo lepsi.
Holky, ty porody jsou takovej hnus.
Vsem vam preju, aby to bylo lepsi nez poprve a aby to bylo rychly a v pohode, miminka za to stojej a uz jsme zkuseny rodicky a matky, takze to proste vydrzime!!! Ja to opravdu vsechno snasela statecnejc, vedela jsem proste, ze jinak to nejde..., obrovska vyhoda oproti prvnimu porodu...

Jinak ja dnes vyridila zadost o porodne a VZP.

Jsem zvedava, kdo bude dalsi, moc na vas budu myslet!!!

majatob
3. kvě 2010

teda holky, ja myslela, ze muj prvni porod byl hroznej, ale oproti tem vasim to byla prochazka ruzovym sadem 😀
snad budete mit druhej porod lepsi a rychlejsi....ja si na druhy nemuzu stezovat, to byla parada 🙂

smardik
3. kvě 2010

ahojky jdu za vámi oba spinkají 🙂 co tu nového

wolfi
3. kvě 2010

Ahooj,
taky se nedivim , že máte obavy z porody když vás tu tak čtu.. pomalu mi začíná docházet, že m to letos taky čeká.. ale je fakt, že ty miminka za to stojí!! 😵

Krtečku, hlavně, že se Aničce nic nestalo!!

jo a v alb mám jednu svatební fotku 😉 zbytek bude koncem týdne..

nicole_1
3. kvě 2010

Ahojky...tak nohy mě už nebolí, za to občas mě chytají záda, takže se cítím pořád naprd a nějak se mi vrací nevolnosti 😒

dneska se mi ségra nabídla, že by si v srpnu na týden vzala Tedíka na dovolenou k moři, pojede s kamarádkou co má malou holčičku, a všechno by za něho zaplatila, dostal by to k narozeninám...místo abych byla ráda, tak mě to přišlo strašně líto, že poprvé nebude u moře se mnou ale s tetičkou a že budu týden bez něho, nedokážu si představit jak to bez něho vydržím v porodnici těch pár dní natož pak týden, ale myslím, že Tedík to zvládne v pohodě a hlavně moji sestru má hodně rád, a často ho hlídává, takže by byla hloupost to nevyužít, ale určitě to obrečím 😒

nicole_1
3. kvě 2010

jo a dneska jsem si už konečně zabalila tašku do porodnice...

ewwusska
3. kvě 2010

Nicole tak to už si měla stejně na čase na tu tašku a s malým se ti vůbec nedivím. Mirdě si nechá tchýně přes noc a já už pro něj druhej den ráno jedu 😎

ewwusska
3. kvě 2010

Tak mě holky asi před hodinou vzbudilo mokro (plodovka) a mám nepravidelný kontrakce cca po čtyřech minutách. Jdu vzbudit Mirka, že jedeme tak mi držte palce ať to dobře dopadne 😖

majatob
4. kvě 2010

ewus, moc na tebe myslim!!!!!! ikdyz uz to mas mozna za sebou 😵 😵 😵

krtecek
4. kvě 2010

Ewwu, taky na tebe myslim a drzim pesticky 😵

maruska39
4. kvě 2010

Ahojky,
Ewuss myslím na vás 😵 😵 Hodně štěstí 😵 😵
Já jen nakukuji,zvracím a mám průjem modlím se ať je to jen viroza a vše se neopakuje,zase nakouknu zatím

mahulena
4. kvě 2010

pane jo, Ewwu, ty rodis!!!, moc drzim palce, at je to rychlovka!
A Marus, davej na sebe pozor, jak pises..., ja po vycisteni jela docela brzo do porodky..., tak at to tak neni 😲
Drzte se, budu nakukovat