V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacici
23. zář 2009

Ahoj holky,
ja uz moc nestiham,jen vas jdu pozdravit a koukam,ze uz je Krista s malym doma,tak to je super 😉
Jinak u nas zadna zmena - Terezka je hrozny drak,mame i homeopatika na zarleni od Dr.,takze mazec.Je fakt divoka,ale navic se me zacina az ted po 2 mesicich co mame Naty vracet do miminka,dneska ukradla dudlik Naty a zacalo ho dudat.Na nocnik a curani si venku rikala a uz jsme zase zpatky,oznamujeme to az po vykonani potreby 😔
Jinak malou ale miluje,neda na ni dopustit,je to jeji velke mimi 😀 ,to zarleni si vybiji na nas s manzelem a na babickach,otazka zda taky nema prave obdobi vzdoru
Takze ja mam uzasne miminko,ktere stale jen spinka,ale ja litam a resim problemy jen a jen s Terezkou 😅

kacici
23. zář 2009

Krista velikanska gratulace k Lukaskovi 😵

garfieldmail1
23. zář 2009

Ahoj Kacici 🙂 To je super, že jsi si na nás udělala chvilku 😉 Terezka se tím počůráváním asi snaží upoutat pozornost jako to teď dělá Natálka 😅 Věřím, že to bude jen přechodné 😵 Aspoň že má Natálku tak ráda, to musí být hrozně roztomilé 😵 Jo, my jsme taky měli období vzdoru kolem toho druhého roku, netrvalo to moc dlouho 😉 Ale taky jsme měli víc času a trpělivosti (ne že bych ji v takové chvíli nikdy neztratila 😅 ).
Teď jsem koukla, že Natálka už bude mít dva měsíce, to tak letí!!! 😕

Jo, od zítra do neděle jsme taky pryč, tak taky doufám, že budu po návratu číst jen samé pozitivní zprávy 😵 Obzvlášť od Tebe, Mariap, drž se 😉

mariap
24. zář 2009

Dobré ránko,

Kacici, je fajn, že si si našla čas napísať, aj keď vidím, že to máš doma asi hodne rušné. Držím palce, aby sa to s Terezkou rýchlo utriaslo. Som zvedavá ako bude reagovať to moje prerastené mimino. Myslíš, že tie homeopatiká zaberajú?

Garfield, užite si výlet, treba ešte využiť pekné babie leto a slniečko, kým to ide.

krista
24. zář 2009

Ahojky holky,
trošičku jsem dočítala od včera 🙂

Kacici to mě strašně mrzí, že se Terezka "zhoršila" ☹ já počítám že u nás taky začne něco podobného, ale co se týče dudlíku tak to Kristý zkusila jednou a já jsem jí řekla, že tenhle je Lukáškovo, že ona má svoje na spinkání a už mu ho ani jednou nevzala, naopak když ho slyší brečet tak mu ho nosí a i když ho někde najde válet tak mu ho donese. Ale jinak je to taky zlobivka, myslím že dneska je to trochu lepší, ale musím zaklepat... teď nejsou doma, odjela s taťkou do práce. Jinak nám skoro non-stop brečí a strašlivě se vzteká, včera jsme byli v obchodě všichni a já řekla že naposled, prostě dokud to s ní nebude lepší, to nejde, dělala tam hrozný scény, strašlivě řvala, že všem praskaly bubínky v uších, u Dr. to samý, šílenej řev, takže ji budu nechávat hlídat když budu muset lítat s malým (máme to u baráku tak ji snad chvilku někdo ohlídá)... navíc to sedátko co máme ke kočárku je nějaký divný, tak přemýšlíme jak to vyřešit jinak 😒 Jinak se samozřejmě snažíme věnovat Kristýnce co nejvíc, myslím že odstrčeně se opravdu cítit nemůže, do všeho ji zapojujeme, když malej spí, tak si s ní celou dobu hraju, klidně se celej den nenajim... doufám, že to bude brzo lepší u nás no ☹ já vím, že malá by se vztekala i kdyby malej nebyl, to je na tom to nejhorší, že nevím kdy to zlepšení můžu očekávat a jestli vůbec ☹

Mariap babičky ti odmítly pomoct s malým? To snad neni možný, promiň ale co je to teda za babičky?! To jsem ještě neviděla ☹

Jo jinak můj popis porodu okopírován z jiného tématu, kdo nechce číst ať přeskáče je to dlouhý 😅

Ahojky, tak jsem přišla sesmolit popis porodu snad to stihnu 🙂
Většina z vás nějak ví, ale vezmu to zkraje 😉

V pátek 18.9.2009 jsem měla kontrolu v porodnici na monitor 🙂 Monitor dopadl OK (už tam mi tvrdlo břicho), pak si mě vzal Dr. na vyšetření a zeptal se mě jestli už chci rodit, já že jo, že ale stejně mám pocit, že porodím až v říjnu 😝 tak mi udělal Hamiltona, celou dobu mi říkal co mi dělá, ať mu klidně vynadám, že je to nepříjemný, ale někdy to pomůže... tak to jsem zvládla, při odjezdu z porodnice v cca 10h už mi začínaly slabé nepravidelné bolesti (v předchozím těhotenství jsem měla poslíčky týden, takže mě to nevyvádělo z míry).

Přijela jsem domů a manžel odjel do práce, bolesti jsem měla pořád a hlavně Kristýnka odmítala spát a pořád jenom brečela, tak jsem kolem 13:30 volala manželovi jestli by nemohl přijet domů, přijel asi do půl hodinky, mezitím mi Kristý usnula na břiše a tak jsme ležely na gauči a já jsem si jen občas zakvičela 😝 Kolem 16h už mě to nutilo opravdu prodýchávat, chodila jsem hodně do vany (k mému překvapení mi strašně moc pomáhala, což je 100% rozdíl oproti prvnímu těhu) taky jsem pořád lítala na velkou, ale stále jsem si nepřipouštěla že se nemůže jednat o poslíčky, protože intervaly byly pořád nepravidelný... za nějakou dobu mi odešel kus hlenový zátky (stejně jsem si v duchu řekla, že ta může odejít i 3 týdny před porodem 😀) ještě jsem se v klidu najedla, prodýchávala na míči a s Kristýnkou (protože ta se na mě pořád věšela 🙂). Po 17h jsem začla brát homeopatika na urychlení. Kolem 19h už jsem začla mít opravdu krátký intervaly, asi po 5ti min., bohužel jsme neměli ani hlídání, ani auto 😝 takže jsme seděli, já jsem prodýchávala a děsila se co budeme dělat když mi to teď skočí na nějaký krátký. Asi v 19:40 MM vyrazil pro kolegyni, přijeli kolem 20:30 - jenom jsme se vyměnili mezi dveřma, já jsem mezitím doma prodýchala několik kontra v pozici "na kočičku" (taky mě překvapilo že mi to pomohlo). V autě jsem myslela že zešílím, nestíhala jsem se dívat po jakých intervalech to mám, ale MM říkal že tak po 4min., jednou mi tam skočila nějaká až na 7min. (takže stále nepravidelnost).

V porodnici jsme byli nějak kolem 21h, běžela jsem ke dveřím jako prdlá a oni byli zamčený 😝 tak jsme zvonili a čekali než si PA přijde dolů, moc se netvářila (později jsem se dozvěděla, že měla zrovna chvíli volno :- 🤐) a taky moc nevěřila tomu, že porodim rychle 😉 Převlíkla jsem se, dali jsme se na točení monitoru, ptala jsem se jestli můžu chodit, že sedět nevydržim a bohužel, prý by se jinak mimčo špatně natočilo (nechápu proč při prvním porodu to problém nebyl), tak to se dalo ještě vydržet, byly to pořád ty 3-4min., přišel Dr. (ten který mi ráno dělal Hamiltona) tak jsem měla radost!!! A že mě teda prohlédne, že kontrakce mám (mimochodem tam byla pořád 100 na tom monitoru 😅) byla jsem na 3 prsty, tak to mě moc nepotěšilo, hned jsem se ptala na píchnutí vody, tak říkal, že teď půjdu do sprchy, dostanu klystýr, pak znova sprcha, pak se píchne voda a že do půlnoci porodím, tak jsem se fakt zasmála a říkám mu, že je optimista 😅 a do kdy musím porodit abych chytla jeho, tak říkal, že je tady dýl, ale že o půlnoci jde spát 😀 to bylo tak 21:20... pak už si toho moc nepamatuju, až co mi říkal MM, já mám pocit, že to byla věčnost, ale šlo to asi už opravdu rychle, převlékl se MM, byla jsem v tý sprše, už mi to zase tak dobře nedělalo, neměla jsem se tam čeho chytit a hlavně jsem nevěděla co dělat, kontrakce byly strašně dlouhý a bolestivý (určitě mnohokrát víc než u prvního) řvala jsem, brečela, válela se po zemi... později následoval klystýr, PA říkala abych ho udržela aspoň 5 minut 😝 jo slezla jsem z lehátka a šla hned na záchod 😝 znova nějaká sprcha, pak mě kontroloval Dr. a byla jsem na 5-6 prstů, říkal že to vypadá dobře a tak píchnul vodu v cca 21:45, PA mě oholila a chtěla zase točit monitor, donesla mi ze sprchy míč a že musím zase sedět, MM seděl za mnou a držel mě, to byly moje nejhorší chvilky, myslela jsem že se zbláznim bolestí jak jsem musela sedět, všelijak jsem se klátila, nezvládala jsem dýchání, chvílema jsem neviděla, pak mě PA upozorňovala že omdlím ať jinak dýchám, ale já prostě nemohla, kdykoliv zalezla za roh tak jsem se z toho míče zvedla, sedět prostě nešlo!!! Pak jsem začla mít tlaky na konečník, PA mě zkontrolovala a říká že jsem pořád na 5-6 no tomu jsem nemohla uvěřit 😲 říkám že chci teda něco na bolest, že už nemůžu... už si ani nepamatuju kolika větama to omlela, ale výsledek, že Epi nebude, že jsem měla na Epi jít do velký porodnice a že by se stejně možná nestihul... 😝 pak mě kontrolovala při kontrakci a to jsem se prý roztahovala až na 8, ale ještě to chtělo čas, jak jsem slezla tak mi píchla něco do zadku, vůbec nevím co, ale injekce bolela snad víc jak samotný kontra 😝 píchla to do mě jak do zvířete, úplně se rozmáchla 😅 takže při kontrakcích jsem řvala že mě bolí i ten zadek od toho 😝 ještě musím dodat, že křížový jsem měla opravdu minimálně (opět rozdíl oproti prvnímu porodu) a bylo to celkově úplně jiný, tentokrát mě strašně bolelo břicho... jinak jsem pořád měla ty tlaky na konečník, pořád mi říkala ať netlačím, snažila jsem se, ale nešlo to, prostě jsem musela, nemohla jsem poslouchat, nakonec jsem běžela na křeslo opravdu s hlavičkou mezi nohama, dvakrát jsem zatlačila, nemohlo to trvat ani 5 minut a malej byl venku. Vím jen to, že to pěkně štíplo jak se dostala hlavička ven, ale bylo mi to fuk, taky mi pořád říkali ať tlačím pomalu/rychle... nevěděla jsem proč, později jsem se dozvěděla že malej měl omotanou šňůru kolem krčku a nožičky, byl ale úplně v pořádku, řval pořádně (asi i za Kristýnku, ta kdysi neplakala 🙂) dali mi ho na břicho, byl to opět super pocit, ten nejlepší pod sluncem. Ještě jak ho držel MUDr., tak říkám že je maličkej 😅 a oni že ne, že je pěknej náhodou, já jak porovnávala s Kristý jak už je veliká tak mi přišel maličkej 😀 Jinak se teda narodil v 23:17, míry 3460g a 51cm a je zcela zdravý, akorát mu hnisaji očička, ale to doufáme bude v pořádku 😉 Pak mě Dr. prohlížel, ptala jsem se, jestli mě stříhal, říkal že ne a že mám jen nějaký vnitřní mírný poranění, že někdo to ani nešije, ale zašil mi to (naživo 😖) PA mi to jen něčím postříkala, to jsem zase docela řvala, ale snažila jsem se držet 😉 ještě předtím vlastně vyšla placenta 😉 pak mě prohlížel vevnitř, přikryli mě, strašně se mi klepaly nohy a bylo to protivný 😝 kochali jsme se malým a PA chodila kontrolovat dělohu a tak šíleně mi na ni mačkala, že jsem si myslela že snad porodim znova.

To je asi celý k samotnýmu porodu, regenerace po porodu super, steh mi vypadl ještě v porodnici, ani necítím dole žádnou bolest, očistky už taky skoro žádný, akorát zavinování dělohy strašná bolest, ale fakt strašná 😔 prý se tomu říká zpětný porodní bolesti a ono to tak opravdu skoro je, hlavně při kojení, ale tak po těch čtyrech dnech je to dobrý 😉 Jinak jsem v porodce nechala 9kg, takže ještě je co schazovat 😅 🙂

samsa
24. zář 2009

Ahoj holky, nestíhám, co mi malá teď vyvádí, to se fakt nedá popsat slovy, včera jsem večer asi 2 hodiny probrečela 😔
Kristo, to je paráda, že jste doma, přeju, ať je Lukášek pořád tak hodné mimi a Kristýnka ať se zklidní. 😉
Mariap, hlavně, ať se malej drží v bříšku co nejdéle a s těma babičkama je to mazec.

mariap
24. zář 2009

Holky, ja už som včera nemala silu ani náladu to rozpisovať. Babičky máme moc hodné, dokonca aj tchýni. Neni to tak, že by mi nejak drsne odmietli pomoc, aj keď v konečnom dosledku to tak proste je. Moja mama má svoje zdravotné problémy, rekonštruuje chalupu a tak nejak....no sa jej to proste nehodí teraz. Tchýne, tá zas brigádne pracuje v obchodíku, má už končit....dokonca zaučuje už peknú dobu nejakú inú pani, ktorá je zrejme totálne neschopná a tak si ju tam majitelke drží zubami nechtami.
Včera som už bola zo všetkého totálne unavená a zničená....v podstate ma stále pobolieva brucho (ale to može byť tým, že niektoré ženy sú na to proste citlivejšie......a ja som aj pri menštruácii trpela od puberty až doteraz ako zviera), o panve už ani nehovrím. Tak mi to všetko prišlo tak nejak lúto, lebo obe mi vraveli, že keby bolo zle, tak sa nejak postarajú a pomožu. Výsledok toho všetkého je, že mi tchýne píše, jak na nás myslia a že možu prísť až im sa to bude hodiť asi za dva až tri týždne na tri dni ☹ . Moja mama mi včera vyčetla, že sme ďaleko a predsa nemože zo dňa na deň len tak prísť, keď ma svojich starostí až nad hlavu. Moja babi ma povzbudí tým, že ona mala deti do roka a nikto jej nepomáhal, rpi tom sa musela starať ešte o zverinec (žila vždy na dedine).
Takže keď si to zosumarizujem, tak mne vlastne nič neni, mám sa najlepšie zo všetkých a rozhodla som sa, že už nikdy nikoho nebudem prosiť o pomoc, lebo stejnak majú všetci ovela vačšie starosti ako ja.

Kristy, to s malou musí byť strašne náročné. Človek to musí nejko zvládnuť, ale máš moj obdiv, ja by som sa asi zbláznila. Jak spinká Luky v noci? Nie si vyčerpaná z nočného vstávania ku nemu? A čo vaše babičky? Neprídu na pomoc,zobrať malú aspoň von na chvílu?

Samsa, na mňa už posobí tehu demencia. Som najskor myslela, že píšeš o malej, že dve hodiny brečela. Až teraz som si všimla, že to píšeš o sebe. Copak se deje? Až budeš mať čas a chuť tak napíš, možno sa ti aspoň trošku ulaví.

mariap
24. zář 2009

Ahoj holky, teda teda....tu nám to nejak utíchlo. Hlavné spisovatelky nám odcestovali na výlet, alebo sú zaneprázdnené. Asi si tu budem písať do nedele sama so sebou 😉 , aby som ešte neskončila ako schizofrenik 😀 😀 .

samsa
24. zář 2009

Ahoj holky,
Mariap 😀 , snad se nám holky vrátí. I když Kristu chápu, se dvěma dětma a než se udělá nějaký režim...musí to být děs. Já se toho taky bojím. Mariap, je to smutné s babičkama, za dva za 3 týdny už pomoc potřebovat nebudeš, páč to už se mimi může klidně vykulit. A co třeba manža, nemohl by si vzít na pár dní dovolenou, aby sis oddechla? A co Michálek, pořád v noci zlobí?
Mě teda nelik zlobí pekelně, takové záchvaty vzteku, co teď předvádí, navíc má nějaké negativistické období, na všechno ne, nechci, nebudu, ráno jsem ji oblékala přes hodinu, prostě ona se rozhodla, že bude celý den v pyžamu, no, jsem fakt nějaká vytočená. Ale dnes odpoledne byla zase lepší, nevím, jestli jsou nějaké erupce na slunci nebo co....
Holky, mně se blíží ten velký ultrazvuk, jdu ve středu a mám z toho fakt děsné nervy, aby se něco nezjistilo, navíc jsem ještě pořád marod, v pondělí jsem byla u dr. a dostala jsem antibiotika, tak už je to skoro dobré, ale nelíbí se mi, že to musím brát, aby se prťouskovi něco nestalo.

mariap
24. zář 2009

Ahoj Samsa,
záchvaty vzteku máme tiež na dennom poriadku 😀 , ja si z toho už nič nerobím. Proste odídem z miestnosti a on keď nemá divákov tak prestane.....alebo sa doplíži za mnou a pri mne zase spustí. Ale vonku je to fakt nepríjemné.
Snáď to u vás rýchlo prejde a malá sa skludní.
Budem na teba moc myslieť, aby ultrazvuk dopadol na jedna s hviezdičkou. Ja som sa bála tiež moc, koli tomu, že mi triply nevyšli úplne optimálne. Bola som v Gennete a teda tam ma doktorka svojím prístupom dorazila. To už som tu ale opisovala. Takže v podstate doteraz nemám istotu, že je mimi úplne v poriadku a o pohlaví už ani nehovorím. S antibiotikami si nerob starosti, dr. určite vie, čo ti može napísať a je lepšie poriadne preliečiť chorobu, ako zaťažovať organizmus, alebo dopustiť, aby mimi v brušku ochorelo. Toho by som sa fakt nebála, minulé tehu som si toho prečítala o liekoch hodne dosť a študovala som ako doktorant na mikre, tam som sa tiež dostala k nejakým informáciam a mechanizmom účinku antibiotík. Prťousek už je teraz v podstate úplne hotový, len musí narásť a nabrať trošku toho tuku 😵 .

devila
24. zář 2009

Ahoj holky,
tak už malá spinká a já mám chvilku čas.
Kristy - ten porod, teda hlavně ty bolesti, znějí docela drasticky. Začínám se toho bát. A to zavinování dělohy je tedy horší jak u prvního, jo? Už teď se toho děsím.
Ale zase doufám, že ten druhý porod bude kratší. Já rodila od prasknutí vody 14 hodin, ale bolesti jsem měla cca 6 hodin. Já vím, že to nebylo tak dlouhé, ale přišlo mi to jako věčnost.

snezenka123
24. zář 2009

Ahojky holky,Kristo!
jsm ráda,Kristo,že jste v pořádku 🙂 Chtěla jsme se tě zaptat,jak to vypadalo v porodnici,jestli za tebou malá chodila na návštěvy,nebo ne? a jak to nesla? pokud byla u tebe brečela když odcházela domů? a jak se chová k malému?
A je pravda,že to otevírání se před porodem je rychlejší a mín bolestivější?

Mairap:teda páni,kontrakce!je škoda,že ti babičky odmítli pomoci,je to smutné,určitě by přijeli,až kdyby jsi nedej bože skončila v nemocnici... ☹ kdyby jsi nebyla tak daleko,klído bych si na pár hodin malého vzala 😉 naše je docela v poslední době klidas,teda jak kdy🙂tak yb si aspon měla s kým hrát🙂

Holky krásný zytek večera,já jsem se za celý den nezastavila až mě z toho tvrdne břicho 😒

zdenkaradek
24. zář 2009

Ahoj holky,
Krista, jsem ráda, že už jste s Lukáškem doma 🙂 a vítej v klubu dvojnásobných matek 😉 .
Četla jsem tvůj popis porodu, tak alespoň že to nebylo tak strašné jako s malou, a byla jsi ušetřena těch křížových bolestí. Jen jsem měla špatný pocit z té tvé PA, s tou injekcí, ta asi nebyla moc velké zlatíčko ☹ . Když jsem četla, jak jsi ke konci tlačila a oni ti říkali, tlačit, netlačit, tak to jsem si vzpomněla na sebe, taky mi nešlo je poslouchat, prostě dítko chtělo ven a nešlo to zastavit. Super je, že nejsi potrhaná, to je hned líp, když můžeš normálně chodit, sedět 😉 . Tak snad si malá zvykne a nebude se moc vztekat. A co manža je s vámi doma a pomáhá?

Mariap, to s těmi babičkami je opravdu mazec, asi mají pocit, že tam kde jsou, jsou nepostradatelné, to se budou divit, jak rychle vnoučata vyrostla, až přijdou na to, že si je vůbec neužily 😒 ☹ . Ráda bych ti nějak pomohla, ale nevím jak.

Devila, to zavinování dělohy při druhém dítku opravdu bolí víc než při prvním, ale neboj, to dáš 😉 a když bude zle, tak si řekneš sestřičkám o něco proti bolesti. Mě se v Podolí sestřičky samy ptaly, jestli něco nechci, když věděly, že už je to druhé dítko.

Sněženka, nebyl to sice dotaz na mě, ale malý za mnou do porodnice chodil, v Podolí s tím není problém. A on má teď takové období, že je strašně rád s tatínkem, takže mu vůbec nevadilo, když šli domů, dal mi pusu, zamával a šli, zato já jsem to obrečela a ještě jsem za nimi koukala z okna 😉

Těhulky držte se a užívejte si svoje pupíčky 🙂

mariap
25. zář 2009

Dobré ránko holky, ste zlatíčka 😵 .
Naše babičky sú ale naozaj moc fajn (to aby ste si nemysleli, že máme nejaké semetriky). Len proste jak má každý človek v živote nejaké tie starosti a my sme taaaaak moc ďaleko, tak to bol od nich asi niečo ako obranný reflex.
Včera mi volala mama, že si to rozmyslela a pokúsi sa to zariadiť tak, aby mohla v nedelu za nami prísť. A ja mám pre zmenu hrozné výčitky svedomia, že ju naháňam 450 km. Citím sa koli tomu strašne, ja už som asi z tých tehotenských hormónov totálne zmagorená. Tak uvidíme, ako to dopadne, ale asi by to bolo fajn, keby aspoň na týždeň prišla.

Zdenkaradek, to je fajn, že ste nemali problémy s malým pri návštevách. Včera večer som nad tým začala prvý krát viacej uvažovať a vobec neviem, čo možem od našeho prďolky očakávať. Pri jeho výkone výskania a vrieskania pri jeho hysterických scénach by asi v porodnici vyrobil dobrý poplach 😀 😀 .

samsa
25. zář 2009

Ahoj holky,
Kristo, teprv teď jsem dočetla popis porodu, teda musím říct, že sis opět užila, mám z porodu pěkný strach. někde jsem četla, že ty kontrakce u druhého jsou horší než u prvního, což si nedivedu představit, protože horší bolest jsem fakt nezažila. Taky mám strach, abych tam nějak nekřičela nebo něco, já jsem takový introvert, takže u prvního porodu jsem ani nepípla, jenže jestli to bude bolet ještě víc...jo a zavinování mě hodně bolelo i s nelikem, to vím, že jsem se u kojení kroutila, tak u druhého to bude marast, to si raději něco proti bolesti vezmu. Hlavně, ať se kristýnka zklidní, ale neboj, u těch malých dětí je to lepší, prý do týdne zapomneou, že nebyly samy.
Mariap, neměj výčitky svědomí a jen ať babička přijede, má to sice daleko, ale nestojí to za to, abys předčasně porodila. No nic, musím končit, malá si chce hrát.
pěkný den.

ia.
25. zář 2009

ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu, ale misicka85, dnes máš ko u dr, tak jak je to s těmi dvojčátky? 😉

devila
25. zář 2009

Zdenkaradek,
tak to jsi mě nepotěšila. Už tehdy to byla docela silná bolest. Tak doufám, že mi teda něco dají od bolesti. i když já nejse, příznivce prášků. beru je až tehdy jak je to nesnesitelné, takže málo kdy.

devila
25. zář 2009

Jo a holky, musím vám říct, jaká byla večer sranda. Ležela jsem u tv a najednou se mi udělala na břiše obrovská pohybující se boule zprava do leva. Opakovalo se to dlouho. Byla to sranda pozorovat, jak malá cestuje. Já doufám, že už si dala říct a otočila se hlavičkou dolů. I manžel na to koukal a smál se. U Sabinky jsem to ani nezažila, ona byla větší lenoch.

Fakt to byl parádní zážitek 😀

krista
25. zář 2009

Ahojky holky,
vůbec nic nestíhám, všem moc děkujeme za přáníčka a gratulace 🙂

Samso držím palečky na UTZ, určitě to bude v pořádku!! 🙂

Mariap tak to jsem špatně pochopila s těma babičkama, je mi líto že nemohou pomoci a fakt strašně moc, sama vím jak jsem potřebovala pomoct když mi bylo špatně, ráda bych pomohla, škoda že tu nebydlíme blíž u sebe... ne že bych si fandila že zvládnu další dítě 😅 ale když jde o pomoc 😉 Hlavně se drž!!!

Holky těch bolestí se zase tolik nebojte, musím opravdu říct, že byly bohužel horší (už jsem to i četla, že to tak bývá) ale bylo to kratší, bylo to mnohem míň hodin těch bolestí, takže kdybych měla volit - vybrala bych si znova ten druhý porod, protože byl mnohem kratší opravdu 🙂

Jinak pro Kristýnku už není malý tak zajímavý, ale vzteká se pořád a strašně a domluva neplatí, musí se na ni zařvat 😖 s tím nic nenadělám, snad to odezní tím třetím rokem jak se píše ☹

Co se týče návštěv v porodnici, tak za mnou byli vlastně 2x a bylo to jako každý jiný den, malá tam strašně křičela, vztekala se, hrabala se v koších, válela po zemi, hrabala uklízečce ve vozíku, apod. když přišli tak jsem to obrečela, že se mi stýská ale ve výsledku jsem je musela vypakovat co nejdřív, protože jsem se styděla za ten řev na oddělení 😔

Tak já zase letím, kojím a píšu jednou rukou 😝 neni to zrovna ideální 😅

krista
25. zář 2009

Jo ještě k tomu zavinování dělohy - bohužel je to horší jak u prvního, hodně maminek mi to potvrdilo a u třetího je to prý ještě horší 😅 😅 😅

Sněženko otevírání před porodem je určitě rychlejší - v mém případě, ale více bolestivé 😉

zdenkaradek
25. zář 2009

Holky, tak třeba zkuste nějakou přírodní cestu proti tomu zavinování. Vím že Nobilis Thilia dělá nějaký olej, ale jak moc je účinný nevím ☹ nebo se poptat po homeopatikách, snad by taky nějaké mohly být, než se cpát chemií. Já jsem to nestihla, ale nakonec mě ten jeden čípek proti bolesti stačil, ten jsem si brala až v neděli ráno (porodila jsem v pátek brzo ráno). Pak už se to dalo vydržet 😉 .

misicka85
25. zář 2009

Ahoj holky, píšu v rychlosti, malá má dneska svůj den a furt mi tu ječí 😝
Všechny vás samozřejmě zdravím, Kristi vítám zpátky mezi námi!!!!!!!

Kontrola u gynDr dopadla skvěle, mimi je teda 1, uff, má 8,2mm, tlouklo mu srdíčko, no nádhera. TP mám 16.5. Dostala jsem už i průkazku, na další kontrole za měsíc budou dělat NT screening.

Holky nestrašte s těma bolestma, já měla porod úplně pohodový tak mi neberte iluze že ten druhý nebude stejný 😀 😀 😀

samsa
25. zář 2009

Kristo, včera jsem se bavila se sousedkou, má čtyřletou holčičku, taky stejného ražení jako moje neli a prý má záchvaty vzteku doteď, sice říkala, že je to tak o 50% lepší, ale stále to dělá. To se máme na co těšit 😝 Ale dneska teda byla Nelik fakt vzorna, kdyby taková byla každý den, to by byla pohoda.
Misicko, tak nakonce jen jedno? Je fakt, že dvě by byl pěkný záhul, navíc ono ani tak nejde o to, že by se to nezvládlo, ale spíš, že těhu s dvojkami je fakt riziko, většinou se od 20.tt musí ležet. Tak veliká gratulace k prckovi, že je vše ok. A je to to líto, že je jen jedno?
S tím porodem a zavinováním dělohy, jak to tak čtu, tak mám fakt bobky. Ještě, že třetí mimís nebude 😀
Mariap a jak je tobě? Co břicho, ještě bolí?

krista
25. zář 2009

Jak píše Zdenkaradek další dny je to lepší a lepší, očistek je míň a míň a břicho už mám díky bohu taky menší 😅 ale klokaní kapsa zůstala 😀

Misicko moc gratuluju k jednomu miminku, hlavně že máte srdíčko 😵 😵 😵 Co se týče porodu každá to vnímáme individuálně a já třeba měla od začátku úplně jiné těhotenství až do toho porodu 🙂 Bylo mi ouvej ty poslední hodiny/minuty, ale můžu říct, že na tenhle porod si ráda zavzpomínám narozdíl od prvního 😉

Jinak já jsem si dneska půjčila od jedný maminka skejt na zkoušku a ještě Ergo a zvažujeme koupi sourozeneckýho kočárku, protože ta přeprava je jaksi obtížná, ale nevím jestli to je kočárkem 😝

samsa
25. zář 2009

Kristo, takže bugypod se neosvědčil?

krista
25. zář 2009

Jé Samso promiň tu předchozí odpověď nebo teda příspěvěk jsem nečetla, asi jsem zrovna ťukala ten svůj a pak už jsem nenahlížela 🙂

Tak to je mazec s tou uvztekanou holčičkou 😔 no já se bojím, že jsme ve všem tak vyjímeční že snad budeme i v tomhle 😝 a taky se děsím aby malej neměl otočený spaní (pořád jsem ze srandy říkala, že to jediný jsem u Kristý nezažila, že mě to čeká teď) on mi skoro celej den spí tím stylem, že se nají a okamžitě usne a v noci se nají a čučí na mě nebo poplakává, takže se mám taky na co těšit 😝 jsem s ním vždycky vzhůru tak 2h-3h určitě.

Jinak ten buggypod je dobrej to jo, ale nějak to nejde ☹ nevím proč, je to celý nahnutý, kočárek se skoro překlápí, to jsem ještě zjistila, že mám totálně měkký kolečka a tady u nás na benzínce je urvanej ten koncák k tomu dohuštění a my bez auta, obyč. pupičkou to nejde = kočárek s prázdnýma kolama 😒 ☹ A díky tomu jak je to vyfouknutý tak to pochopitelně těžko jede 😖 a těžko se s tím manipuluje, bolí mě dost ruce 😅 taky malá chce nahoru, dolu, nosit, nenosit, ťapat, neťapat, ale to bude asi pořád stejný, takže jak říkám sama nevím zda je to kočárkem nebo prostě dítětem 🙂

mariap
25. zář 2009

Ahoj holky, tak som vás dočítala, ale teraz nemám silu reagovať. Dnes sme boli na minivychádzke do obchodu a od pol šiestej sa mi zase rozbehli bolesti (asi sú to slabšie kontrakcie). Naládovala som sa magnéziom a vyhodila nohy hore, našťastie sa to rozhodilo a zmiernilo, takže to určite bude ok. Ale asi dve tri hoďky mi bolo fakt úzko, to boli bolesti po 4 minútach, ale čo sa týka bolesti, tak to nebolo až také zlé.....som si vspomenula na Kristu a čakala, či budem musieť nejak moc predýchavať. No je toto normálne? Že by to boli tak extra silný a pravidelný poslíčkovia? Nechcem zo seba robiť blbca a bežat okamžite k doktorovi, ale jak mám poznať, že sa to nerozbehne a potom už nebude neskoro na zastavenie porodu.
Kristy, určite je doležité, aby si mohla pohodlne chodiť von s oboma deťmi, snáď to brzo vyriešite hlavne k tvojej spokojnosti.
Misicko gratulujem k dobrým správam z ultrazvuku.
Ja si dám spršku a pojdem sa natiahnuť do postele, kým Miško spinká, dnes bol extra ukňouraný, predpokladám, že si užijeme zase aj noc:
Prajem kludnú noc a pekné sny.

zdenkaradek
25. zář 2009

Zrovna dneska jsem vám chtěla napsat, jak moc jsem spokojená s kočárkem Phil and Teds 😉 . Jezdíme s ním v terénu, když chodíme venčit pejsky. Teda Matýsek jede na motorce a často na ní přijede až domů, ale občas se mu taky nechce a to se nechá klidně naložit a veze se 🙂 . Dokonce se i v tom terénu dá řídit jednou rukou, ve druhé totiž nesu tu morotku 😀 . Ve městě je taky super, dneska jsme byli na nákupu a na poště a v pohodě (když přejdu to, že už měl Matýsek dlouhou chvíli a chtěl ťapat a ono to nešlo). Úsměvný je, když potkám někoho známého, tak se mě vždycky ptá, kde mám Šimona, je tam pěkně schovaný. Takže já toho, že jsme ho koupili nelituji, bez něj bych se opravdu nikam nedostala a i to venčení psů by bylo o nervy.

misicka85
26. zář 2009

Zdeni - tak to je super, že jsi s kočárkem spokojená, taky o něm hodně uvažuju!! Kde jsi ho kupovala, v obchodě nebo na netu???

krista
26. zář 2009

Mariap ježiš to mě mrzí ☹ ty máš takové trápení pořád, doufám, že jsi ještě tady 2v1 že ti bylo lépe, raději moc nikam nechoď, malý to vydrží do toho porodu nebo ať si ho bere manžel ven večer, já musela s malou být zavřená doma měsíc když jsem měla ty neštovice, bylo to na prášky, ale co se dalo dělat a vydržely jsme. Asi bych ti taky poradila ať se soustředíš na to jestli musíš prodýchávat nebo ne... já sama nevím jak odlišit poslíčky od pravých kontrakcí... ale bojím se, aby si to nakonec neměla tak rychlé když už tě to tak zlobí, že to fakt ani nepoznáš ☹ Strašně ti držím palce ať vydržíš ještě dlouho, aspoň 3tt, prostě každý den i týden se počítá!!

Zdenka tak to je paráda a kterej ten typ vlastně máš? 🙂