V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
21. pro 2009

Kačko určitě na vás budu myslet, pořád na to myslím, aby byla maminka zdravá, mě zase říkala včera máma že jednu pani odvezli, já jí znám, je docela mladá tak 45??? a má oboustrannej zápal plic, prej přijeli za 5 dvanáct, no hrůza, furt něco teď 😒

Devilo držím moc palečky ať šupajdíte domů na vánoce a hlavně ať je Sofinka zdravé a spokojené miminko 😵

mahulena
21. pro 2009

Ren, jj, to my vydrzime. Je to sice takova mozna zvlastni varianta - nechat si to rict a pak to nikomu nerict🙂, ale me prijde vyborna. Ja to "potrebuju" vedet, nebo bych chcipla zvedavosti a hlavne nakupy a tak, ale vsem okolo chci pripravit prekvapko. Oni se ani pak neptaj, proste to zkusej a pak uz daji pokoj a proste si chvilku pockaji, vzdyt je to za 4,5 mesice cca.
Devilo, drzim moc palce, takze muj tip, ze pujdete v Ut domu se posunuje, ale ja verim, ze Jeziska doma stihnete a budete ho mit krasnyho a veselyho!!! (ne jako ted malinko opustenyho...) Stejne ti desne zavidim a preju, ze uz to mas za sebou, to je to nejhlavnejsi!!! a uklid a vsechno mas doma v lepsim poradku podle toho, jak jsi makala, nez my, ja jeste nezacala, mam na to zitrek a St.

Kacko, drzim taky palce. Sice tvuj / vas pribeh neznam, ale verim, ze aspon ty Vanoce budou u vsech klidne 😔

Tak jdu neco podelat (pracka vypere 😀 ) a uvarit (trouba upece kure 😀 )

nicole_11
21. pro 2009

Ahoj holky...ta zima je hrozná, včera jsme v Bratislavě málem zmrzli a dneska to u nás není o moc lepší, a to jsem musela půlku dne lítat po městě 😝
jsem se rozhodla, že udělám 3 druhy cukroví, tak se ted vrhám do toho, ale moc se mi nechce, nevím proč jsem se na to nevykašlala 🙄

Kačko taky ti držím palce a přeji hezký vánoce...

Nevím, jestli se mi zítra podaří sem kouknout a kdyby ne, tak vám všem taky přeji krásný a hlavně poklidný vánoce 😵 😵 😵

Ve středu už k nám přijede tchýně a muž má volno, a pak jedeme na chalupu, takže se sem nejdřív dostanu tak 26.12., tak se zatím měkte hezky....

garfieldmail1
21. pro 2009

jojo, už to tady před vánocema nějak vázne.... 😉 Já přes svátky nechám noťas zavřený, vzhledem k tomu, že ho používám hlavně k práci, tak ho aspoň na svátky nechci vidět 😝

Ale do té doby jsem ještě on-line 🙂

Kacko, držím moc palce, ať sem přijdeš s dobrýma zprávama o mamince a že jste si vánoce pěkně užili 😉

Já uklidila dneska, a teď jsem zabalila všechny dárky, to taky zabere kupu času 😠 😵 A ve středu začnu něco kuchtit na čtvrteční štědrovečerní baštu a upeču vánočku. Ani se nechce věřit, že je to za pár 😵

Dneska jsem kluky 2x vyhnala ven, svítilo sluníčko a venku max. -2stupně, tak snad se mi nenachladili a zůstanem přes celé svátky zdraví, zatím snad každý rok jsme mezi svátkama víceméně nachcípaní, tak letos snad bude výjimka 😠 🙂

kristo, jsem si uvědomila, jak to letí, Lukášek už pase koníčky i na hrací dece se zabaví 🙂 Snad bude tahle noc lepší 😉

plechajda
22. pro 2009

fuj to je teda hodina 😝 no tak mi jsme uz chvilku vzhuru 😠 jindy by mi to asi nevadilo, ale zasli jsme vcera s mm do kina na avatar a vratili se skoro o pulnoci takze trosku deficit teda mam, ale musim rict ze kino stalo za to 😎 fakt bozi...sla bych na hned jeste jednou, ale budme radi i za ten jeden vecer 😀

JInak teda dobre rano 🙂 😉

krista
22. pro 2009

Ahojky holky 🙂

Tak u nás Lukýs vstává kolem tý 6h pravidelně, dneska byla noc super, vzbudil se prvně až kolem 23 nebo 00h (nevím přesně) a pak až po 3h a po 4h už se kroutil, ale bylo to opravdu lepší, sama jsem se budila častěji, protože jsem tomu nemohla uvěřit a ráno jsem zjistila že jsem spala celou noc na knížce 😀 včera jsem jí schovala Kristý pod svůj polštář 😀

Jj Garfi už pase krásně, opíral se o pěstičky, ale už se snaží i o ruce, na tý dece se mu moc líbí,ale nesmí to být dlouho, chce to pořád střídat ty činnosti a už se snaží i brát hračky do rukou 🙂

Plechajdo ten Avatar láká MM, mě teda moc ne 😅 😀 ale slyšela jsem už od více lidí že je to super! 🙂

Garfi jinak my taky kolem vánoc zalehneme snad vždycky 😒 MM má nějakou rýmu tak snad z toho nic nebude! 🙂

Jinak se strašně na ty vánoce těším, ale fakt strašně, hlavně kvůli Kristý co řekne na dárky a na stromek 😵 včera jsme byli ve městě tak mi ukazovala každou nazdobenou větev 😀

Mahu tak jsem zvědavá co čekáte, my jsme si to taky chtěli nechat pro sebe, ale nakonec zvítizila touha se o naši radost podělit 🙂

plechajda
22. pro 2009

Krist ten film myslim by se ti libil, je to hodne o efektech a je to takovy "pekny" hezky jim ta planeta sviti a tak, myslim ze to se holkam musi libit 🙂 😉

jinak loni bylo na vanoce zle me, bolest v krku atd a letos si to snad mm vybral tesne pred, ted uz je mu dobre...nastesti angyna to nebyla, ale nejaky cepy v krku asi jo....takze acilpyrin a stopangin, zabal krku a je vystarano - snad 🙂

ted Vas jdu snad docist

plechajda
22. pro 2009

jo ono neni co docitat koukam tak nic 🙂)

krista
22. pro 2009

Plechajdo tak jsem ráda, že teď budete fit, oni ty vánoce stojí za prd když je člověku zle 😠 😖
Já už odpočítávám dny 😀 a hodiny 😀 moje máma se na vánoce nikdy netěšila kvůli té práci kolem 😅 ale mě to jaksi neva 😅

Co budou vůbec jíst vaše dítka ke Štědrovečerní večeři? Já se obávám že naše večeře bude poněkud trhaná jako každá jiná, leda že by malej spinkal, ale pak zase nevím jestli jít ke stromečku bez něj? Dárky už tam nahážu než půjdeme jíst aby mě Kristý neviděla, jenže pak když se vrátíme tak už jí těžko řeknu aby vydržela na něj, no doufám, že spinkat nebude, chci abychom tam byli všichni! 🙂 a uděláme to hned jak se setmí, aby nebyli děti unavený 🙂

panterka
22. pro 2009

Terez, my půjdeme jíst, až vyjde první hvězdička 😉 teda jestli nebude opět zataženo 😅 kluci dostanou normoš rybí polívku a smaženýho kapra, Hynďa prej letos zkusí salát, ale jinak budou mít brambory 😉

včera jsem si připravila háčky na kolekci na stromeček, aby mi to šlo rychleji zdobit a stihla jsem to, než se chlapi vrátí na štědrej den z procházky 🙂 už se fakt taky těším, hlavně na tu reakci na stromeček a dárky 😵 😵

panterka
22. pro 2009

ježiš, kam to píšu 😀 vidím krista a tupě odepisuju a najednou koukám, že to nejsou Budějce 😀 😀

samsa
22. pro 2009

Ahoj holky, jsem u mamky, tak nestíhám, jen vás jdu pozdravit a popřát všem krásné svátky a hodně zdraví a štěstí v novém roce, zdravá dítka, prima porody, no zkrátka ať se ten rok 2010 všem vydaří. 😵
Jo a ještě chci popřát Šimonkovi od Zdenky k dnešnímu svátku 🙂
Jdu péct s mamkou vánočku a ještě musíme naplnit cukroví, dárečky jsou zabalené, kapříci plavou ve vaně, už se těším, co na to neluška, snad se jí bude všechno líbit.
Tak se tu všechny opatrujte, možná ještě nakouknu, ale uvidím, jak budeme stíhat.
A Devilko, doufám, že vás zítra pustí, moc moc držím pěsti, ale solárko určitě zabere 🙂

krista
22. pro 2009

Panter 😀 😀 😀
Odepíšu do Budějovic 😉

Samso vám také krásné vánoce 😵 a ať je ten příští rok s našima holkama i miminkama jen a jen klidnější 😅 😀
A připojujeme se s přáníčkem pro Šimůnka, hlavně ať mu to zdravíčko slouží!!!

plechajda
22. pro 2009

Jojo panterka je vsude 😀

krista
22. pro 2009

Plechy vtírka viď 😀

plechajda
22. pro 2009

anebo nam neco taji 😀 😀

krista
22. pro 2009

To by ale nebylo druhý dítko 😀

plechajda
22. pro 2009

to je vlastne fakt...ja uz ten mozek fakt nepouzivam 😝

plechajda
22. pro 2009

jsem dneska nasla 15 zub, treti trojku 😉 uz nam chybi jen jedna a budem smele cekat na ty posledni vsechny 5 🙂

krista
22. pro 2009

To je fajn, my už máme 16, na ty pětky se netěším, každej zub je horší a horší 😝

garfieldmail1
22. pro 2009

kristo, mne to taky netrápí ty přípravy na vánoce, člověk to holt nesmí všechno nechat na poslední chvíli 😎

Zajímalo by mne, co je nového u devily 🙂 Co třeba ta její ruka? Je nějaká úleva od porodu?

krista
22. pro 2009

No vidíš Garfi to by mě taky moc zajímalo jestli už to má lepší, snad jo 🙂 asi zrovna vesele kojí, že se nezašla dlouho podívat 🙂 ty jo co já bych dala za noťase v porodnici, bych tady byla pořád, tam byla nuuuuuuudddaaaaaaaaaa 😲 😅 jsme tam nadávali s tou pani že aspoň rádio by tam mohli dát 😀

No holky a co vy jak se cítíte, Plechajda nám možná porodí ještě do konce roku a pak to tady bude lítat 😀

panterka
22. pro 2009

hehe, koukám, že je tady před vánocema veselo 😀 😀 hooolky, až budete doma tak dlouho jako já, tak si to pak povíme, komu bude víc šibat 😀 😀

omlouvám se, byl to omyl, už vám sem nelezu 😉

plechajda
22. pro 2009

nene my cekame na prvniho prazanka 😀

krista
22. pro 2009

Oli to máš jedno ne 🙂

Plechajdo, jestli se to povede 1.1. tak to bude krásný, ale on bude krásnej každej datum, jen docela prča že když to bude 1.1. tak půjde do školy v 6ti letech a když 31.12. tak až v 7mi 😝

panterka
22. pro 2009

Terez, poslední nákuk sem 😅 ať se Pepina narodí 31.12. nebo 1.1., tak půjde do školy vždycky v 6ti letech, pokud teda nebude mít odklad 😉 tohle se totiž láme mezi 31.8. a 1.9., takže kdyby se narodila 31.8. (a neměla odklad), tak půjde v 6ti letech, ale kdyby se narodila 1.9. (a nedávala se do školy dřív), tak půjde do školy a bude jí ten den 7 let 😉 však ona si to Pepinka udělá, jak se jí bude chtít, viď Zdeni 😀

plechajda
22. pro 2009

bohuzel 😎

krista
22. pro 2009

Oli já to asi špatně řekla, ale vím jak se to láme a prostě dítě který bude nar. 31.12.2009 (což ten odklad nejspíš mít bude jak to bývá) půjde do školy 1.9.2017 a dítko nar. 1.1.2010 půjde do školy 1.9.2016. Myslím, že teď jsem to napsala správně, vyjímku jsem žádnou na vl. oči ještě neviděla 😎

garfieldmail1
22. pro 2009

Tak teď jsem tu omylem asi já, tady se řeší nástup do školy ještě nenarozeného dítka? 😀 😀 😀 Holky, co sem přijdou až po svátkách, budou trošku mimo.... 😀 😉

No plechajdo, jsem ale taky zvědavá, kdy to bude, jak dlouho nám tady budeš po termínu "strašit" 😀 😉

Ale letí to, ještě nemám vůbec připravenou výbavičku, jen tak nahrubo a tašku do porodnice nemám vůbec připravenou, ještě jsem si ani ty vložky nekoupila 😖 No mám to v plánu nejpozději zkraje roku 😉

Jinak já se to až bojím napsat, ale zatím se cítím dobře, žádní poslíčci nebo tak (hrozně to teď klepu, doufám, že jsem tím nic nepřivolala 😠 ) Jako bolí mne někdy kosti dole, dávají mi zabrat schody, zadýchám se někdy a tak, ale nic co asi nemine žádnou takhle v závěru těhu. 😅

ren82
22. pro 2009

Ahojky,
tak dneska jsem byla opět na monitoru - ozvy podle učebnice 🙂 Kontrola hned po novém roku - jestli vydržím.

Garfi, tak to jsi fakt dobrá. já mám tažku nachystanou od 30tt a výbavičku pro malou opranou a vyžehlenou od 32tt 😅

Mě teda pořád bolí ty třísla. Někdy je to fakt mazec - ani z postele nemůžu vylézt ☹