V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
7. led 2010

Už jsem to našla, tamtu zřejmě někdo už smazal a tuhle jsem přesunula do Volné, jelikož se jedná o vykecávací téma:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Dále jsem se chtěla zeptat, slovenky tam nechcete? 😉 je totiž založená ve viditelnosti pouze pro CZ.

maruska39
7. led 2010

tak a my jsme tu ošiřeli,chválně jdu kouknout kolik nás tu zbude 😅

maruska39
7. led 2010

tak jenom já,mahulena a jita protože zbytek se chystá brzo porodit 😅

krista
7. led 2010

Jo my už sem nesmíme jo 😝

maruska39
7. led 2010

No jak nesmíte? já myslela že dvojmaminky se automaticky přesunou do nové diskuze a nás tu nechají samotinké 😅 😅 Jak tu zůstane tak není co řešit a všem dám pusu 😀 😀 teda tu na dálku 😎

krista
7. led 2010

Maru já bych celkem ráda občas nakoukla a třeba i přispěla když budu moct a čas mi dovolí 😲 🙂

maruska39
7. led 2010

jupííííííííííííííííííííííííí no já budu jen ráda 😵 😵 😵

maruska39
7. led 2010

tak teda ta pusa,mlask 🤐 n nebo takhle 😲 nevím co je pusa podle těch smajlíků 😎

krista
7. led 2010

Jo tak to já taky nevím co je pusa, někdo mi říkal že tohodle smajlika "😝" používá jako blijícího 😅 😅 😅 a toho já mám zrovna celkem ráda, ale takhle ho nevnímám, spíš mi přijde takovej vtipnej 😅

A jak se máte těhulky, nikdo vám tu nerodí? 😅

maruska39
7. led 2010

😝 jj ten je podle mě taky blicí nebo prostě fuuj,a toho 😅 mám taky ráda ten je podle mě takový rozpačitý,vtipný a tak 😉
nikdo nerodí a zatím se nikdo nechystá 🙂

samsa
7. led 2010

Já ještě nejsem dvojmatka, tak tu s dovolením zůstanu 😀 A i pak budu chodit na obě diskuse, pokud to neva 🙂
Holky, s těma prstama, myslíte, že je to sádlem? Mám zatím +9kg. Doufám, že už se moc nevyžeru, chytají mě totiž záda. Ale udělala jsem si to sama, jak tahám nelinku na sáňkách. Byly jsme včera i dnes a teda bere mě to slušně, funím jako prase....Ty ruce mě ale štvou, to bych snad raději měla oteklé nohy, ty bych aspon schovala v botách. Ale nohy mám furt stejná brka jako před otěhu. Tak nevím, co ty ruce a začínají mě i dost brnět a bolet. No jo, ještě 5 týdnů a bude od těhu neduhů pokoj. Ten konec těh. fakt nic moc.
Maruško, jsem zvědavá, co čekáte. Moc vám přeju tu holčičku 🙂

maruska39
7. led 2010

samso zůstaň já jsem jenom ráda jak zůstanete všechny 😵
nevím jestli sádlem s 9kg nahoře si myslím že asi ne,já měla u malého v 34 tt kdy jsem rodila 18kg takže u mě to bylo asi sádlem .. ale začala jsem na váze 45kg takže taky proto jsem asi tolik přibrala,aby si mohlo vůbec ze mě něco mimčo vzít.
děkuji za holčičku já bych si ji taky moc přála no jak nebude tak se nezblázním 😉

samsa
7. led 2010

Páni, Maruško, tos byla teda hubeňour. Ono se říká, že kdo je hubený, že nabere víc. Ale koukala jsem do albíčka a jsi hubená pořád, takže jsi to v pohodě shodila. 45 kg jsem měla naposledy v 18 letech. Teď v tomhle těhu jsem začínala na cca 53 kg. Teď mám děsných 62 kg a jsem jako hroch. Měřím 164 cm. Docela se bojím, že to nezhubnu. Nejhorší je, že mám dost velká prsa, košíčky D, takže i když jsem nebyla tlusťoch, tak tlustě kvůli těm prsům vypadám a každé kilo je na mě hrozně vidět 😖
To je jasný, hlavně zdraví, ale snad bude i ta holčička 😵 A vidím, že máte i jméno, my si nejsme pořád jistí, že je to to pravé. U Nelinky jsem od začátku jméno měla a teď tápeme 😝

maruska39
7. led 2010

no jo hubeňour já vypadám jako malé děcko fakt 😅 Si představ 154cm a 47kg 😅 (to mi 2 kg zůstala po malém) nikdo mi nevěří že Domi je můj 😅 ale tymáš taky krásnou váhu na svoji výšku a 62 kg v těhu je pohoda,já jsem šla rodit s 63 kg 😀 prsa mám malé takže prostě fakt jako děcko no 😅
a vy fakt nevíte pohlaví miminka nebo se necháváte překvapit? jméno máme už od té doby co jsem čekala Domínka no vlastně hodně let zpátky jsme už měli,ale u kluka nemáme vůbec 😝

maruska39
7. led 2010

Domínek mi vstal tak jdeme papat a na návštěvu tak papa 😵

samsa
7. led 2010

Jé, tak to jsi krásně malinká 😵 Konečně nejsem někde nejmenší 😀 Mně doteď lidi tykají a to je mi 32. Vypadám jako puberťák. Ale má to i své výhody.
Pohlaví víme, ale nechci si to psát do pasu, protože jsme to nikomu z okolí neřekli, tak aby to někdo známý nevyšmíroval. Ale napíšu do IP. 🙂

garfieldmail1
7. led 2010

No zákaz vstupu tady pro dvojmamky určitě není 😀 , jen že to už nestíhají po nás, co se doma "flákáme" jen s jedním 😅 , dočítat 😉

samso, asi to bude zadržování vody, já jsem minule natekla až po porodu, ale fakt parádně, kotníky jsem teda hledala marně 😅 a pak jsem snad dva týdny čůrala jako blázen...
Držím palce, ať je u dr vše OK 😉

Jo, teď jsem v jednom časopise četla, že by se nemělo při porodu moc pít, jen svlažovat rty... Jak to bylo u vás, mne teda dr nutila pít hodně, tak mne ta informace docela překvapila 😕

Jo, kacko, kdybych nemusela pracovat, tak jsem se na to taky už dávno vykašlala 😝 , ale já nemám opravdu na výběr, musím i když se mi nechce 😖 Peníze navíc jsou samozřejmě fajn, ale někdy bych se bez nich raději obešla a měla volný večer bez výčitek, že musím ještě něco udělat do práce... 🙄

Jo, co říkáte na ten teploměr od Farlinu? Naměří teplotu přiložením do ucha nebo na čelo během 1 sekundy! Trošku mne nadšení přešlo, když jsem zjistila, že stojí kolem 1300,- 😕 😠 Ale když nad tím tak přemýšlím, je to úžasná věc, hlavně v noci. I Lukáškovi, když už je větší, měřit v noci teplotu není pro nikoho příjemné, určitě se využije pro obě děti ještě dlouhou dobu. Cena je děsná 🙄 , ale v tomto případě se mi to vyplatí. 😉

krista
7. led 2010

Tak 45kg já měla možná někde na ZŠ 😅 😅 😅 jsem tlusťoch 😝

Garfi ten teploměr sháním už dlouho, kdysi ho měli nějakou levnější věc v Lidlu a já husa ho nekoupila, za 350,- byl, našla jsem si na netu jinej, kdyžtak hodím odkaz a pořád o něm uvažuju, měřím dětem totiž teplotu dost, ale tenhle je jen na čelo.

samsa
7. led 2010

Garfi, já jsem teda pila, měla jsem s sebou PET lahev a popíjela. Ale já jsem při porodu zvracela, takže jsem to asi vše vyhodila. A proč by se pít nemělo, ty by mě zajímalo?
Na ten teploměr se podívám. Malá si nechce nechat měřit teplotu, v zadku vůbec a pod paždí jen, když ji ukecám a to se mi nedaří často. Cena teda "lidová" 😝 No, ale raději nepřivolávat nějké choroby, fuj, doufám, že do porodu nic nechytneme.

krista
7. led 2010

Tak 45kg já měla možná někde na ZŠ 😅 😅 😅 jsem tlusťoch 😝

Garfi ten teploměr sháním už dlouho, kdysi ho měli nějakou levnější věc v Lidlu a já husa ho nekoupila, za 350,- byl, našla jsem si na netu jinej, kdyžtak hodím odkaz a pořád o něm uvažuju, měřím dětem totiž teplotu dost, ale tenhle je jen na čelo.

Samso já měla taky oteklé ruce na konci prvního těhu, myslím si, že se to brzo spraví, tloušťkou to nebude, já prvně šla rodit s +7kg 😉

krista
7. led 2010

Jo a nesmí se pít kvůli příp. akutnímu císaři... někde vám to dovolí a jinde ne, já pila při druhým jako duha, měla jsem tak strašně sucho až mě to bolelo jak jsem dýchala.

samsa
7. led 2010

Kristo, já ho v tom Lidlu tenkrát taky nekoupila, nestihla jsem to a pak už ho neměli. 😝

garfieldmail1
7. led 2010

Ten teploměr, který myslím, jsem teď našla nejlevnější na zboží.cz za 1135,-

http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-71760...

Vidím, že s tím měřením teploty je to všude stejné. Navíc je tam i svítící displej, takže na noc opravdu ideální, já do toho určitě půjdu. A samozřejmě i přes tu cenu budu ráda, když děti budou raději zdravé a moc ho nevyužiju 😉

samso, to právě nepsali, proč nepít, taky jsem při porodu hodila pěknou "tyčku" 😝

krista
7. led 2010

Samso oni kolikrát toho dodají tak strašně málo že tam jsi 5min. po otevíračce a nemáš to a nebo to nepřijde vůbec 😠

Garfi našla jsem i levnější alternativu toho kombinovaného - čili na čelo a do ucha, asi za 670,-

samsa
7. led 2010

Mně dali v porodnici i najíst, nejdřív mi zavedli tabletu, apk mě šoupli hekat na pokoj na gyndu a dostala jsem normálně oběd, sice jsem snědla jen trochu polívky, protože mi bylo špatně, ale stejně jsem si říkala, že kdybych náhodou musela na akutní císař....snad vědí, co dělají. A na porodní sál jsem si vzala tablety z hroznového cukru, abych měla energii a ty jsem cucala. A vodu jsem taky pila, nikdo mi neříkal, že nesmím. No, ty tablety si koupím zase, musím si to někde napsat.

krista
7. led 2010

Samso to je zvláštní přístup viď, já byla na prohlídce ve dvou porodnicích v jedný mi řekli, že pití rezolutně ne ať na to zapomenu a ve druhý jsem mohla "lít" o 106 😝 🙂

samsa
7. led 2010

Je to divné. Když jsem byla v nemocnici na revizi, přijela jsem s krvácením, tak se ptali, kdy jsem naposledy jedla a když zjistili, že jsem měla před dvěma hodinama polívku, tak jsem ještě čekala hodinu, až vylačním a ještě mě strašili, že doufají, že se jim při narkóze neudusím 😝

nicole_11
7. led 2010

Ahojky...tak vidím že se založilo nové téma, na které si ještě musím 4m počkat abych mohla vstoupit 😒

jinak já byla dneska na velkém UTZ a miminko krásně roste, sedí nám to přesně podle menzes a zítra jdu na masáž pro těhule, už se moc těším, protože ty záda mě fakt bolí ☹

jinak dneska nám odjelo hlídání a vrátí se až v pondělí, je to docela fajn, když se vám někdo postará o dítě, uvaří vám 🙂 ale zase člověk nemá soukromí a dává vám rady 😒 což je zase na budku

zdenkaradek
7. led 2010

garfi, teploměr máme tento: http://www.elektrocr.cz/product/teplomer-braun-... , taky teda není zrovna nejlevnější, ale je to strašně pohodlný. Na normální měření teploty jsem rezignovala, když měl Matýsek šestou dětskou nemoc (to jsem mu jí měřila digitálním v zadečku a bylo to za trest), pak jsem se prostě naštvala a objednala ho. Malýmu vůbec nevadí, dokonce nastavuje ouško 🙂 a tváří se u toho strašně důležitě, ale nejlepší je, když člověk žádný teploměr nepotřebuje.
Jinak Matýsek teď nějak blbě spí, jestli je to ještě po té viróze, nevím. V noci se vzbudí okolo třetí a strašně vyvádí, takže skončí u nás v posteli, no a teď si manžel vymyslel, že bude chodit ráno cvičit, takže když vstává v šest, tak s ním i Matýsek ☹ . Do toho ještě kojení, no je to těď nějak na palici, snad se zase brzy dostaneme do normálu.
Já jsem taky při porodu pila dle potřeby, akorát když šlo do tuhého, tak jsem si většinou jen svlažila rty, abych je neměla tak vysušené a super je taková ta voda ve spreji (Evian, Avene, La Roche), tou mě vždycky manža stříknul 😉 . Z hroznového cukru se mi při porodu udělalo úplně šoufl, takže jsem ho pak zobala na šestinedělí 😉 .