V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
27. led 2010

Kacici, to je hrůza. Ještě, že je Natálka ok. To musely být nervy 😔 A informace až za 4 hodiny. Copak neví, jak ti asi muselo být...Holky, já se teď bojím, hrozně moc, já mám rh+ a mimi bude asi po manžovi rh - jako nelinka, ta měla taky brutus žloutenku. Fakt už se bojím všeho. Aby rostlo, aby fungovala placenta...už to chci mít za sebou.
No, jdu raději do pelechu.
Dobrou.

nara
27. led 2010

Ahoj holky, koukám, že už tady není moc těhulek, ale spíš dvojnásobných maminek 🙂
Přesto se hlásím mezi vás 😉

kacici
27. led 2010

Samso - takhle to vubec nevadi,pokud ty mas rh poz.,prave naopak 😉 ja mam rh negativni a to je problem,jiank pak jedine jeste inkom. v krevn. skupine,ale uvidis miminko bude zdrave,porod bude rychly a vse bude fajn 😉
Jo a ty 4 hodiny to byly kvuli tomu ze lekarka jedina detska nekde slouzila a nemela cas 😔 ja tam fakt uz byla nervama u konce a brecela Alesovi do telefonu,holky ale u vas bude vse o.k.,myslete pozitivne 😉
Vitam dalsi tehulku 😉 a mizim do nasi diskuze dvojnasobnych mamin 😀

krtecek
27. led 2010

Snezenko, porod teda rychlej, ale ty komplikace pak.......ale zvladli jste to a to je dobre! A jak pokracujete ted doma?

Kaci, nestras me. Ja jsem taky Rh negativni....Pri Anicce mi pichaly asi v 28tt AntiD a pak jeste po porodu, protoze byla Rh +. Ted mi to budou pichat taky pristi mesic. Vim, ze to muze zpusobit komplikace pri druhem diteti....

Nara, vitej 🙂 Koukam, ze mame skoro stejny den podoru a nase prvni deti jsou taky obe v unoru 🙂 Anicka je tedy az 16.2.

maruska39
28. led 2010

Dobré ranko,
snezi porod teda koukám super až na to závěrečné tlačení,no a to jak jsi byla bez malého a mohla sis ho jen v inkubátoru pohladit prtíčkem .... přesně vím,naprosto přesně jak ti bylo ... ale je to za vámi jste doma a všichni 4 spolu 😵 😵 😵

Vítám Naru 😵
Samso neboj porod bude v pořádku a maličkou budeš mít hned u sebe,nezáleží na mírách a váze,záleží na ukončeném tt a ty máš v sobě už donošené miminko tebe ho nevezmou neboj se bude to dobré 😉

Víte co mě štve? že ani nevím jakou má krevní skupinu Domi,ptala jsem se na jipce jak se narodil,neřekli mi a ptala jsem se u dětské a ta to taky neví!!!!!! že prý se to dneska už nezjišťuje,on to nemá v očkováku nikde!!!

NO jinak jsem se vás chtěla zeptat vyřizuje si manžel na vás slevu na dani? jako na vyživovanou manželku na rodičáku bez příjmu? jsem si to zjišťovala a měli bychom mít nárok,měli by vracet za celý rok okolo 24 tis. což je slušná pálka a udělali bychom dětem pokojíček 😵 😵 Tak jsme včera byli na socce tam jsem požádala o příjmy za celý rok 09,napsala jsem čestné prohlášení a MM to odevzdá v práci zároveŇ s tím uplatněním slevy na dani nebo co ... no já nejsem zrovna v tomto znalá a zběhlá veškeré papíry jsou pro mě tabu a vše těžce zjišťuji než to pochopím o co go 😝

devila
28. led 2010

Marusko ,takže když jsem na rodičáku, tak manžel může kromě holek požadovat i slevu na dani za mě??? To by bylo super. Do kdy se to musí podat?

maruska39
28. led 2010

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

devil tady je diskuze kde se vše dočteš,mě to hodně pomohlo abych vůbec pochopila o co jde 😵

maruska39
28. led 2010

devil pokud teď,ale pobíráš mateřskou na Sofinku tak ta se do příjmů počítá a to nesmíš přesáhnout za rok 09 68 tis.tak si to vypočítej,v té diskuzi se o tom všem dočteš 😉

nicole_11
28. led 2010

Teda holky já mám taky Rh neg. a Tedík má Rh +, po porodu mi něco píchali mám to ve zprávě ale vůbec si to nepamatuji, ale před porodem mi určitě nic nepíchali a ted taky pochybuji, takže mám docela strach a myslím si, že dítě bude mít zase Rh+

a zajímalo by mě jestli vašem dětem brali krev a dělali krevní obraz tak v půlroce, prý se to dělá, ale Dr. mu nic nebral 😒

garfieldmail1
28. led 2010

Milé dámy,potažmo pánové 🙂 ,dostal jsem úkol sdělit Vám,že se mé ženě a mi narodilo druhé dítko. Ve zkratce..Pocity, "že už to přichází", nastaly kolem druhé ranní,včera 27.1., příjezd do porodnice v cca 4.00. Na sál jsem se propracovali kolem 6.00. 6.30 "píchli vodu", v 6.45 se nám narodila z našeho neobjektivního pohledu 🙂 krásná dcera Terezka. Míry : 49 cm,3,46 kg...Na první pohled vše v pořádku...Porod z pohledu partnera vcelku rychlý, samozřejmě bez možnosti vcítění se do partnerčiných pocitů...ty přijdou na pořad později...každopádně z mé strany velký obdiv...Reakce dříve narozeného Lukáška byla podepřena tím, že se velmi brzy probudil a nikoho jemu opravdu blízkého (maminka, tatínek) doma neviděl - hlídala babička. Takže během dne byly občas slzičky, nechtěl navštívit maminku, nejedl a nechtěl si jít ani lehnout, protože měl strach, že mu po mamince během spánku zmizí i tatínek...Návštěva v porodnici však proběhla bez problémů. Každopádně bych všem čekatelům druhého dítka doporučoval to první v den porodu trošičku zkorumpovat.Terazka Lukáškovi "dala" dárek a díky němu jsme včerejšek zvládli lépe než by to bylo bez dárku...Dnes je Luki v úplné pohodě, maminka mu nechybí...Milé dámy, přeji Vám zdárné a rychlé porody, zdravá dítka a tolerantní partnery... S pozdravem ,poprvé a naposled Tomáš - šťastný druhootec... 🙂

maruska39
28. led 2010

Garfi moc a moc gratuluji,Terezka měla krásné míry a koukám další rychlovka 😵 😵

Nicol tak malému brali krevní obraz vzhledem k nedonošenosti celkem 3x,v měsící,ve dvou a ve 3 měsících pak už ne byl v pořádku 😉

maruska39
28. led 2010

a samozřejmě děkuji a gratuluji hrdému tatínkovi za zprávu a k narození dcerky Terezky 😵

romcatko
28. led 2010

Děkujeme za krásné zprávy a přejeme Terezce, mamince i celé rodině vše nejlepší do dalšího života.

plechajda
28. led 2010

juuuuu tak hura, ja uz myslela ze se Garfi trapi 😉 a vona to byla dle tradice rychlovka 😀 😀 😀

Takze tatinkovi samozrejme gratulace a mamince at ma dost mlicka 😉

plechajda
28. led 2010

jinak u nas darek od sestricky neprobehl, ale u nas z toho jeste nemame rozum 😀 😎

samsa
28. led 2010

Jé, gratulace k Terezce 🙂 A koukám, že porod teda v luxusním čase. Už se těším, až nám Garfi napíše víc.
Myslím pořád na Kačku, snad ji moc netrápí a vyvolání se povede.

ren82
28. led 2010

Ahojky,
tak v první řadě obrovská gratulace garfi k Terezce. Takže opět rychlý porod. 🙂 😎 Pyšnému tatínkovi děkujeme za podrobné info o porodu 😉
Holky mějte se krásně 🙂

Sněženko, ty komplikace s malým Josífkem mě mrzí. Já si to neumím ani představit ☹ Hlavně, že už je všechno v porádku a s malým jste už doma. Buďte pěkně zdraví. 😉

Devilko, slevu na dani manžel může samozřejmě uplatňovat i na tebe. Manža to minulý rok jaksi zapomněl připomenout v práci a oni mu tu daň nevrátili. Pak jsem v listopadu potkala známou účetní a s tou jsme podali na finančák žádost o opravu a šlo to. Před vánocemi nám na účet přišla krásná částka. Letos už budeme chytřejší a daně nám bude dělat účetní a ne u manži v práci.

devila
28. led 2010

Děkujeme moc za zprávy o Terezce a mooooc gratulujeme 🙂 Míry měla super, Garfi se tak bála, že to bude obřík a ono ne. Takže paráda. Tak at si Garfi užívá první krásné chvilky s Terezkou a vy chlapi at to doma krásně zvládnete 🙂

Ren - už jsem si vše obvolala a zítra to manža vyřídí v práci. Tatka mi dnes vyzvedne papíry na sociálce, které musí odevzdat manža v práci. A na FÚ mi potvrdili, že ta částka je paušální 24.800,- 😀 Takže super - můžeme se holky rozšoupnout 😀

plechajda
28. led 2010

holky super, taky uz pisu cestny prohlaseni a manza si to vyridi v praci 🙂 loni bych na to stejne diky matersky nedosahla, ale jsem rada ze jste to tu letos zminily pac bysme na to uplne zapomeli 😉

krtecek
28. led 2010

Moc velka gratulace Garfi k tak rychlemu a pohodovemu porodu 😵 A dekujeme jeste jednou pysnemu tatinkovi za skoro vycerpavajici info 🙂

maruska39
28. led 2010

Však jsem to raději napsala vím jaké to je s dítětem člověk prostě zapomene 😉 Takové krásné peníze to se hodí každé rodině s dětmi 😵 😵
Jen Devil za tu dobu co jsi byla na mateřské nemusíš dokazovat nějakým papírem kolik jsi měla příjem? jsem se dočetla že stačí fakt jen to prohlášení tak se ptám raději toho dám více abych měla 100% jistotu že peníze dostaneme 😵

devila
28. led 2010

Marusko - volala jsem si na sociálku a tam mi vyjedou přehled příjmů za loňský rok, takže tak to na jednom papíře bude rozepsané co je mateřská a co sociálka. Já měla rodičák od prosince 08 do konce října 09 a pak mateřskou. Takže já to nepřesáhnu určitě. Protože mateřská za dva měsíce mi tolik neudělá.
Jinak se to musí v práci odevzdat do 15.12.

Já si raději volala na sociálku, FÚ, manža do práce, takže jsme se všude přeptali, abychom něco nezvorali 🙂

krista
28. led 2010

Ahojky holky,
často k vám nakukuju, protože mi chybíte a vidím zprávičky konečně 🙂

Garfi mooooc gratuluju, porod zní super, koukám, že to všichni zvládly a Terezka má bomba míry, čekala jsem 4kg miminko když byl Luky větší, ale Terezka se musela rodit jedna báseň 😀

Holky jak řešíte ty daně, mě se to vždycky tak blbě půlilo přes roky, že dostanu prd 😅 můžu o to zažádat až za rok 2011 😅

Dodatečně ještě gratulace Ren a máš můj obdiv za ten nejúžasnější porod o jakém jsem kdy slyšela!!! 🙂
Sněženku jsem taky četla, koukám, že bez těch komplikací se to neobešlo 😔 tak hlavně že už jste v pořádku, uff 😉

Všem nastávajícím druhomaminkám přeju moooc mooooooc štěstí k porodu a k tomu shonu co je na začátku čeká, uvidíte že to není tak hrozné, utíká to jako voda!!! 🙂

misicka85
28. led 2010

Ahoj holky!

Moc nestíhám,malá začíná být pěkné zlobítko! 😀 A navíc se učím na přjímačky na VŠ takže na net není moc čas...

Jéé máme další miminko, tak mooc gratuluju k Terezce,ať vám dělá jen samou radost!!!!

Taky vítám nové těhulky, koukám že máme podobný termín 😉

misicka85
28. led 2010

Ty daně jsem už taky nahlásila, stačilo napsat čestné prohlášení, něco jako Čestně prohlašuji že jsem ve zdaňovacím období 2009 neměla příjem vyšší než 68 000Kč. Podpis. a odevzdat do v zaměstnání do 15.2. Penízků vám vrátí tolik kolik jste odvedli na zálohách na daních,max.je to myslím těch 24tis. Takže pokud jste odvedli 10tis,vrátí vám 10tis.,pokud 30tis tak vám vrátí těch 24tis 😉

lollaj
28. led 2010

Ahoj holky,
tak opět nahlížím....moooc velká gratulace Garfi,Sněžence a Ren (jestli jsem někoho přehlídla,tak prosím za prominutí), ach ty hormony opět jsem dojata k slzám,jste holky šikovný. 😵

Chtěla jsem se zeptat-musím do práce s papírem Potvrzení o nároku na dávky ovlivnující nárok a výši rodičovského příspěvku a v tom chtěj,abych zaškrtla, že ženě vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství od-do.....jak to mám vědět,někdo mi to někde sdělí?
A prý musím zrušit mateřskou?A to jako od kdy? Díky za radu,jsem asi natvrdlá.

misicka85
28. led 2010

Lollaj - a co to máš za papír??? Kde ti ho dali? Já nic takového nemám ☹ Co vím tak akorát před nástupem na PPM musíš zrušit Rodičovskou, protože nemůžeš pobírat mateřskou a rodičák zároveň.

lollaj
28. led 2010

misicko,tak paradá,ještě větší zmatek ☹ Ten papír dostal manžel pro mě na sociálce,abych mohla pul rok (nebo jak dlouho) pobírat rodičovský příspěvek.....

misicka85
28. led 2010

To ti jako dali už pro to druhé mimčo co se teprve naroí jo? protože na Eli snad rodičák bereš ne???U Eli jsi brala mateřskou (6 týdnů před porodem a 22 týdnů po porodu) nebo rovnou rodičovskou (ode dne porodu)??

misicka85
28. led 2010

Lollaj - už jsem to našla na netu, ten papír je příloha k formuláři Žádost o Rodičovský příspěvek,měla bys mít celkem 3 papíry myslím: Žádost o Rodičovský příspěvek,Potvrzení nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku a Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek (ten se vyplňuje jenom když chceš RD na 2 roky nebo 3 roky) - ty papíry ale budeš vyplňovat až budeš nastupovat na RD s druhým dítětem,tedy v necelých 6 měsícich prcka.
Teď než budeš nastupovat na mateřskou tak ti gynDr vypíše papír,kdy ti začíná běžet mateřská, ten odneseš do zaměstnání. Pak zajdeš na sociálku nahlásit že rušíš od toho dne kdy budeš nastupovat na mateřskou rodičovský příspěvek na Eli,oni si to tam poznačí že budeš pobírat mateřskou. A pak až ti bude matřská končit tak tam zase zajdeš s těmi 3 papíry na Rodičovskou, něco vyplníš ty a něco ti musí potvrdit v zaměstnání!