V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mufinka1
7. únor 2010

misicka: no je pravda, ze pece v tehu je tu fakt loterie...clovek se proste obrati na viru a modli se, ze to tehulkovani zdarne dospeje do konce bez problemu....

v 8tt registrace u doktora ( odber kve a moci, sepsani karty)
12tt ultrazvuk ( ja ho mela ale az 13tt+ neco)
16tt rande s PA ( moc, krev, tlak atd)
20tt ultrazvuk ( v UK jsou pouze 2 utz za cele tehu)
29tt rande s PA ( krev, moc ,tlak - poslouchaji srdicko atd)
31tt prohlidka u "obvodaka" ( tahle prohlidka se mela delat nekdy ve 24tt ale nejak si na me nikdo nevzpomel takze jsem ji mela az v 31tt) -krom tlaku a testovani moc ( plus kontrola polohy mimi) se nedela vpodstate nic
dalsi prohlidku budu mit pristi tyden -tjst 34tt
a pak snad kazde 2 tydny az do porodu ( ale to je opravdu jen tlak, moc a kontrola polohy mimi)

da se to, ale uplne super to neni. Clovek proste musi doufat, ze vsechno dobre dopadne a nebude mit zadne komplikace.

Jinak abych pravdu rekla, tak ja jsem byla v CR prekvapena, ze na pohotovosti platis i za male mimi nejakych tech 90kc - nase mala mela pres vanoce vysoke horecky ( skoro 40tky) ale zadne priznaky, takze jsme se bali, ze ma zanet mocovych cest atd, takze jsme s ni jeli na pohotovost tak jsem byla docela prekvapena, jako clovek to bez mrknuti oka zaplati, ale jsou lidi, pro ktere i 90kc je docela dost...

Tady v UK deti do 16ti let, tehotne a starsi nebo tak neplati za recepty nic - i zubare, ktery je tu jinak straaaasne drahy maji tehule (+ az do roka po porodu ) zdarma. Je to docela vyhoda, ja si tu zubare nemuzu dovolit vic jak jednou za rok/dva, naposledy jsem byla pred 2 lety v CR( nastesti musim zatukat, ze zuby mam v super stavu) takze ted tady jdu v utery z zubari a pak hezky kazdych 6 mesicu nez mi ta lhuta vyprsi ....

misicka85
7. únor 2010

No jako poplatky za děti bych zrušila. Těch 90Kč za pohotovost - asi tím chtěli omezit zneužívání pohotovosti,že prý jim tam jezdili i ne akutní případy které by třeba do druhého dne v pohodě vydrželi zajít si normálně k obvoďákovi. Takže v tomhle případě to asi svůj účinek možná má,nevím,já na pohotovosti za život nebyla ještě ani jednou 😀
Jenom bych chtěla vidět kam ty vybrané peníze skutečně jdou,protože všichni platí ale že bych si všimla nějakých změn třeba ve vybavení ordinací a čekáren to zrovna ne 😠 Kdyby měl člověk jistotu že ty peníze fakt skončí třeba v nových přístrojích nebo vybavení tak to pochopím,ale jestli si tím jenom někdo mastí kapsy tak to je systém pěkně na ho..o.

Jo s tím obvoďákem mi ta kamarádka taky psala,že oni než jdou na gyndu tak musí nejprve pro doporučenku k obvoďákovi,že to tam nemají tak jak my že má kažý svého gynekologa. Jako oni tam jsou ale jenom soukromí a ti výjdou strašně draho,tak musí čekat než je objednají někde tam k těm jejich.Teda aspoň jsem to tak pochopila ten jejich systém tam 😕 Že vlastně jak jí vyšel test tak šla k obvodní,ten jí ten test udělal znova a pak jí objednal teda na tu gyndu,ale tam měli místo až za 3 měsíce,no síla jako.... 😝 Já bych asi nervama umřela....

mahulena
7. únor 2010

cau zensky, nejak vas nestiham, vy jste se rozepsaly. Ja nejsem odbornik, ale s peci v CR jsem spokojena; musim rict, ze i ta poporodni pece mi prijde OK, ja osobne bych po porodu teda druhej ani 3. den ani nemohla jit, jeste jsem byla na hadickach. Ja nevim, zda v UK rodej zensky jinak?!, ale proste mi prijde, ze snad opravdu snaz? Kdysi kdyz jsem byla 2roky au-pair v Anglii, tak tam holcina porodila holcicku a druhej den byla parit v tesnejch dzinach, cigarkem, pivkem na diskotece, normalne chodila, litala, tancovala. Kdyz si to vybavim zpetne, tak ja jeste po tydnu nemohla ani sedet ani poradne chodit, jak jsem byla zasita a roztrhana.
Nechapu, jak to delaj. A mam tam vdany kolegyne a ty byly taky ok. Tak ja nevim, jak probihaj porody a zda maji ty zensky pipiny jiny 😝 😀 , ale proste je obdivuhodny, ze jsou hned ok, ja to nejak nechapu.
Kdybych byla, tak klidne jdu taky domu, ale takova zenska je i tady v CR 1 z 10, tak nevim, jak se to teda dela v UK?!
Jinak jak Mufi popisuje prubeh lekarskych kontrol v tehotenstvi, asi by mi to taky stacilo, zaplatila bych si max. 4D navrch. Ale cukrovka aj. by mi nechybely 😝
Na cukrovku jdu mmch zitra, mam masivni chute na sladky a nemuzu a bojim se neco si dat, ach jo 😔 a manzel tu zrankuje Twix a buchty a tak. Ach jo, to je fakt za trest.

Samso, jsi sikula statecna, vzdyt jsem to rikala 😔

samsa
7. únor 2010

Jejda, holky, jak tu čtu, že vám po porodu bylo blbě, tak je mi vás moc líto 😔 Já bych teda z fleku mohla odejít, mně ani po jednom porodu nic nebylo, šla jsem sama hned na záchod a na pokoji jsem se šla vysprchovat. Netočila se mi hlava, nebyla jsem unavená. Jenže já měla ty porody fakt celkem rychlé, první 10,5 hodiny, druhý těch 5 hodin. Takže jsem nebyla vyčerpaná, navíc při Nelince jsem měla jen asi 2 stehy a teď mě ani nestihli střihnout, tak jsem mohla v pohodě behat.Myslím, že když je někdo hodně nastřižený, že to musí pěkně bolet, aspoň, jak jsem v porodce viděla maminy, jak chuděry se pomalinku šourají po chodbě.. Já si vůbec nepřijdu, že jsem před týdnem rodila. Mně by vyhovoval ambulantní porod, doma bych si teda rodit netroufla ani náhodou, ale pak za ty dvě hodiny bych šla klidně domů. Ale zase kdyby pak něco mělo být s mimi, tak raději si v té porodnici pobudu. I když otrava to teda byla 😝
mahu, držím pěsti na cukrovku. Ať můžeš vedele furtovat sladké, jsi hubená, tak to potřebuješ 🙂

ren82
7. únor 2010

Ahojky,
tak i já se přidávám k názoru, že české zdravotnictví je na dobré úrovni. my si ležíme v porodnice minimálně ty 3 dny, ale v Americe tě pošlou na druhý den po porodu domů. To fakt nevím jak bych to zvládla. Rozbolavěná a starat se o dítě a skoro vůbec nic nevědět.

Já jsem se tentokrát také z porodnice nehnala domů. Byla jsem tam naprosto spokojená a věděla jsem, že doma mě čeká kolotoč povinností. I když se mi po Filípkovi stýskalo. Ale zase jsem věděla, že je u našich maximálně spokojený a ani mu moc nechybím. Jiné by asi bylo, kdyby u našich brečel a stýskalo se mu. To bych asi chtěla jít co nejrychleji domů.

Samsa, teda bez nástřihu - závidím. Mě ale také nebylo špatně a už pár hodin po porodu jsem šla do sprchy udělat ze sebe trošku člověka. Zavinování dělohy - to také nevím co je. 🙂 Jen jsem chvilku chodila jako kačena kvůli šití, ale u karolínky jsem byla víc šitá, ale míň mě to bolelo a rychleji se to hojilo než u Filípka. To jsem se opravdu šourala jak stará babka. 🙄

snezenka123
7. únor 2010

Mooooc veliká gratulac Pazitce k Marušce! Přeji oběma hoooodně moc zdravíčka 😵 😵 😵

Tak naše malá má zase teploty a rýmu-ale jsou to ty zatracený zuby ☹ chuděrka,moc nechce jíst,přes den se pořád mazlí a je na ní vidět,že ji to asi moc bolí,rostou jí stoličky...i v noci se budí a kňourá,většinou jí vzbudí malý Josífek,když ho zrovna přebaluji,nebo začne poplakávat,když kojím 😒 no když je manža doma,tak k ní vstane on,ale zítra bude mít dva dny noční,tak snad to nějak zvládnu...

Jak tu některá z vás psala,tak já taky ujíždím na sladkém-čokoláda je můj životabudič 😀 v noci se nám dneska malý docela kroutil a poplakával-trápili ho prdíci,takže jsem byla jako na trní a těším se dneska až v 9 večer zalehnu 😉

Já si taky myslím,že naše zdravotnictví je na dobré úrovni a jsem ráda,že jsou tu maminy po porodu hlídané a hlavně že jsou hlídané dětičky-dělají se jim různá vyšetření a pokud se jim něco nezdá,tak to většinou hned řeší.Naše děti měli taky silnou žloutenku a normální denní světlo by jim teda nepomohlo 😒 takže si to nedovedu představi,že by nás pstili druhý den domů. Já byla i tentokrát v porodnici 6 dní,a bylo to tentokrát horší v tom,že jsem malého neměla skoro vůbec u sebe,takže se mi stýskalo po obou dětech a přišlo mi to nekonečné a fakt jsem se těšila domů na ten šrumec 🙂

nicole_11
7. únor 2010

no já si taky myslím, že zdravotnictví u nás není tak špatné ale lidi si pořád stěžují a vykládají jak na západě je to lepší, ale při tom vůbec neví jak to tam chodí...jen je prostě naprd, že ty platy mají tak mizerný a nejsou lidi, a proto pak občas Dr. i sestra udělají nějakou chybu...já když rodila tak se na mě PA chodila dívat jen občas nebo když jsem něco potřebovala, a Dr. přišel až na samotný tlačení, ale kamarádku rodila jen PA bez asistence Dr., tak nevím jak jste to měly vy holky...
jinak já si po porodu nemohla pořádně 14dní ani lehnout natož si sednout...ale moje kamoška ta byla taky fit, po přichodu z porodnice doma gruntovala, vařila oběd pro dělníky, já byla ráda, že dolezu na záchod, natož něco vařit...

mufinka1
7. únor 2010

holky ja taky nechapu zensky, co jsou po porodu hned ok, ja nemohla se nemohla bez bolesti posadit veky, dokonce mi 3 dny po porodu praskly stehy takze jsem pak byla jeste na ATB a dlouho trvalo nez se to samo zahojilo..tak dobre 3 mesice jsem to fakt dost citila...des bes..

Misi: ja taky kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna tak jsem jen volala do nasi ordinace ( tam jsou jak obvodaci, tak fyzio,PA,sestry atd ( proste takova klinika s ruznym osazenstvem) a tam mi recepcni rekla, ze at si zavolam tak kolem 8tt a domluvim si rande s PA, tot vse ( ale je fakt, ze PA prisla pak k nam domu, nemusela jsem se nikam hnat..to se mi to libi, to, ze fakt chodi za clovekem domu) musim rict, ze hlavne v sestinedeli jsem to ocenila, ze jsem se nemusela s malou v zime nikam hnat do preplnenych cekaren nebo tak, ale vzdycky mi rekli, kdy k nam domu prijdou malou zkontrolovat a bylo to, myslim, ze prvni tyden k nam chodili denne, pak 3x tydne a pak 1x tydne - a samozdrejme kdyby se mi neco nezdalo tak jsem na PA/Dokora mela mobila a mohla jsem jim kdykoliv zavolat...me se treba u meho doktora libi, ze kdyz byla mala nemocna ( bylo ji tehda cca 2 mesice) tak i pak behem dne 2x volal aby se zeptal jak ji je, jestli se treba nezhorsuje, nebo tak neco...je to takovy ten rodinny doktor, ktery se stara vpodstate o celou nasi rodinu 🙂

Mahulena: teda ja znam tady v UK spoustu zenskych co rodily - preci jen tu ziju uz hezkou radku let, ale teda neznam jedinou, co by druhy den byla schopna jit parit, po porodu jsou na tom zensky na celym svete hadam uplne stejne.. 😉

samsa: ja mela taky relativne kratky porod - od prvni kontrakce 7.5 hodky nez byla mala na svete a teda po porodu jsem se citila desne ( tlacila jsem totiz cca 2.5 hodiny) ale kdyz jsem si trosku orazila tak uz jsem se taky citila ok, Po par hodinach uz jsem sedela na posteli a kecala tady na konikovi s zenskyma 🙂) - i kdyz spodek pekelne bolel
😖

Ja moc doufam, ze druhy porod bude taky rychly, od ukonceneho 34tt budu zase pit malinik a doufejme, ze to opet bude ucinkovat 🙂

nicole_11
7. únor 2010

jinak co se týká těch poplatků na pohotovosti je fakt děs a ještě vás Dr. ani nevyšetří pořádně a je naštvanej že otravujete...já byla s malým 2x když měl vysoký horečky a byl víkend a fakt zážitek, a říkám si, že už mě tam nikdo nedostane, jenomže člověk má strach a představí si nejrůznější choroby, a nakonec tam jede...a MM ten chodí jen na pohotovost, bohužel ke své Dr. se vůbec nedostane, protože je pořád v práci, takže navštěvuje Dr. jen v noci, naposledy se na něho Dr. dívala z dálky a hned mu napsala ATB, v ordinaci byl asi vteřinu a za to chtěli 90kč 😠

nicole_11
7. únor 2010

ale na druhou stranu pokud člověk nemá známého Dr., tak se taky nedočká pořádného vyšetření nebo co se týká různých operací...takže podle mě je to tu takovej zlatej střed a kápnout na dobrého gynekologa taky není jen tak, co někdy slyším od druhých těhulí je taky síla....já zatím měla štěstí na dobrý Dr., ale taky většina je našich známých, tak i proto

mufinka1
7. únor 2010

nicole : s tim doktorem co se na cloveka diva z dalky jsi mi pripomela byvaleho obvodaka...

prezdivalo se mu Mengele, moje mama to tam mela dobry, znala se z mladi se sestrou co u nej slouzila, takze na ni byli oba mili, ale jak jsem prisla ja, tak sestra vzdycky vystekla, ze co chci a ja treba rekla, ze me boli desne v krku, mam horecku a tak nevim jestli to treba neni anglina ( hodne jsem na ne trpivala) a ona rekla tak pockej v cekarne a doktor ti napise predpis, at ho nenakazis..tenkrat se na me ani nechtel podivat - no radeji jsem pak jela vecer na pohotovost aby se na me podival jiny doktor..no nastesti je uz v duchodu, byl to fakt debil...moje teta mela rakovinu plic ( byla kurak) a kdyz po operaci sla na kontrolu k nemu tak se ji ptal, jestli uz zase kouri, ze on to po operaci dlouho nevydrzel, ze urcite taky zacne atd..fakt blbec 😠

wolfi
8. únor 2010

Ahoj holky,

tak já musim říct, jsem po porodu byla fakt fit 🙂 rodila jsem 7,5 hodiny což si myslím, že je dobrý!! Díky bohu jsem to zvládla bez nástřihu a moc doufám, že ted to bude taky tak. tuk. tuk... a potom co jsem si dala sprchu, umyla vlasy, najedla se a měla jsem Adélku mi bylo hej!! Si pamatuju když odpoledne přišla za mnou návštěva jak všichni byli v šoku, že normálně chodím, sedím atd . 😀 Takovej porod by jsem brala i ted, ale chtěla by jsem rodit v termínu 🙂

holky co vám pomáhalo nebo pomáhá na nevolnost?? i, mě fakt blbě skoro celý den a už mě to neba.. ☹

misicka85
8. únor 2010

WOLFI - mi na nevolnost pomáhalo jedině jíst malé porce, první si vzít hned ještě než jsem vstala z postele takže jsme měla vždycky něco nachstané na nočním stolku,aspoň piškoty nebo nějakou sušenku. A přes den pít čaj s citronem a zázvorem, seženeš ho i normálně v obchodě,vyrábí ho myslím Jemča. Jo a cucala jsem hroznový cukr, to fakt pomáhalo,jinak vůbec nic. Naštěstí v tomhle těhu mi nebylo zle skoro vůbec a v prvním asi týden jenom...

NICOLE - já taky rodila jenom s PA, měla krom mě ještě další 2 rodičky,takže vždycky přišla,zkontrolovala jak to probíhá popřípadě udělala klystýr,monitor,atd a zase odběhla a za chvilku zas přišla. Doktor přišel až na tlačení...

krtecek
8. únor 2010

Wolfi, me u pvniho tehu nepomahalo nic krome zazvorovych lizatek a to jen na chvilku. Ty jsem si brala hlavne, kdyz jsem musela jit nakoupit. U druheho uz to nebylo tak sileny (neblila jsem skoro cely den), takze jako Misicka jsem mela piskoty a caj na nocnim stolku. Ja obecne zazvor nesnasim, takze treba caj se zazvorem jsem ani nemohla citit.....Ale podle me, kdyz si dojdes do lekarny, tak ti urcite neco poradi 🙂

Holky, taky se ted posledni dobou citite vic unavene? Normalne jsem jeste do tohoto tydne zvladala sobotni uklid celeho baraku a predevcirem jsem pak prospala asi 2hodky dole na gauci, jak me to zmohlo........

mahulena
8. únor 2010

teda Mufi, to jsi me uklidnila, ja znam v UK fakt jen holky, co porodily a dobry, uz jsem si rikala, kde je chyba, jestli tady nebo tam 😀
Wolfi, me pomahaly zazvorovy susenky, moc doporucuju, sezenes i takovy, kde je zazvor malo citit, suchy rohliky, coca-cola (ta mi pomahala odkrkat, zni to blbe, ale opravdu se mi ulevilo). Ted mi bylo blbe 4 mesice.

Jinak moje dnesni OGTT cukrovka dopadla OK, takze muzu vesele zrankovat dal a vypada to, ze s mym apetitem predbehnu MIsicku s kilama jen to hvizdne 😀

maruska39
8. únor 2010

Mahu gratuluji moc 😵 Tak jen si dej tatranečku nebo něco dobrého na zub zasloužíš si to potom včerejším půstu 😉
Já se dneska taky vážila před poradnou a za měsíc jsem nenabrala ani kilo,zázrak 😎 Za chvilku už jdu tak se pomalu chystám,jsem zvědavá jestli něco uvidíme či nadále bude v bříšku tajemstvíčko 😵

misicka85
8. únor 2010

KRTECKU - o únavě mi ani nemluv,já byla včera s Adélkou plavat a byla jsem tak k.o. že jsem večer u zpráv usnula a spala jse až do 7:30 a moc odpočatě se teda necítím. A ještě se mi nechce ale vůbec nic dělat...

WOLFI - jo coca-cola, ta mi taky pomáhala,pořádně vychlazená!!!! Lízátka vůbec,ale chutnají dobře 😀

MAHU - tak to je super že oGTT dopadlo dobře. No nevím jeslti mě předběhneš, mě poslední dobou chytá žravá na sladké. Včera jsem zdlábla celou bílou čokoládu, pistáciové deli a oplatky 😝

MARUSKO - tak pak hned písni co nosíš za poklad,jestli bude mít Dominiček bráchu nebo sestřičku!!!

mahulena
8. únor 2010

Misi, ja prave zeru strasne, kazdej vecer trebya 5 susenek, kus buchty, lizatka, cokoli, vsechno ve velkym, porad, takze jsem jasna 😝 😀 , do toho jeste normal veceri a ruzny uzdibovani, taky me to bere hrozne, minule az tak 2 mesice pred porodem, ted uz dobrej mesic, to budu vypadat.
Maru, ty jdes zitra? Ja jdu ve St do poradny

maruska39
8. únor 2010

Mahu nene,jdu asi tak za hodinku 😉

krtecek
8. únor 2010

Mahu, gratulace k dobrym vysledkum na cukrovku. A ted hura na sladkosti 😀

jo cola mi uplne vypadla z hlavy, ale tu jsem pila taky 🙂

Maru, hodne stesti, treba uz opravdu uvidite, co to je 🙂

maruska39
8. únor 2010

Jsem zpátky tak zase nic,no další pokud přesně za měsíc na velkém UTZ a to mi DR. garantuje že to už poznáme 😉 NO jsem zvědavá teda ale měsíc uteče jako nic 😵

wolfi
8. únor 2010

díky za tipy, vyzkouším ty zázvorový věci lízátka se mi taky líbí 😀
jen ta cola, vím, že pomáhá na nevonosti, ale netušila jsem, že se může v těhu?!

Mahu, gratuluju k výsledkům!! 😉
Marusko, tak snad příště už miminko nebude dělat fóry a ukáže se 🙂

mahulena
8. únor 2010

holky, diky🙂
Maru, jak to, ze zase nic? Mimi se neukazalo nebo je brzo?
Wolfi, jeste me napadl loupak z peciva, to mi i chutnalo i srovnalo zaludek, u me lepsi nez obyc rohlik.

krtecek
8. únor 2010

Maru, neboj, vydrz a za chvilku to budete vedet 🙂 teda pokud se mimis nebude stydet ukazat 🙂 A jinak vsechno v poradku?

Wolfi, ja myslim, ze pokud nebudes pit colu na litry denne, tak ze troska neublizi....ja jsem si vzdycky dala par loku a stacilo na nejakou chvili.

maruska39
8. únor 2010

No nekoukal se prý je na to ještě brzo a mám vydržet do velkého UTZ kde to půjde vidět určitě,tak já vydržím no ale stojí mě to teda pěkné nervy 😀 😀 Jinak ano vše v pořádku a dělali mi triple testy.
Já teda v těhu colu nepiju,ani kofolu ani kafe a vše miluji 😉

misicka85
8. únor 2010

MARUSKO - přesně tohle mi řekl v 16tt i můj gynDr - že si mám počkat do 20tt,jááj já byla vždy naštvaná,ale ty 4týdny utekly jako nic... 😉

WOLFI - pokud si dáš skleničku denně tak se nic nestane. I když já mám co mluvit,u Adélky jsme pila kofolu skoro denně 2l 😝 Jsem na ni měla furt chuť.... Teď v tomhle těhu jsem si na ni ani nevzpomněla. kafe nepiju skoro vůbec, sem tam si dám rozpustné...

maruska39
8. únor 2010

jj Misi ono tě to nakrkne,ale je to pravda uteče to závratnou rychlostí tak si prostě počkám a pak s té kozy neslezu dokud mi to prostě neřekne 😅 😀

mahulena
8. únor 2010

tak drzim palce na triply, at je vse v poradku.
V prvnim tehotenstvi jsem colu ani kafe nepila, nechutnalo mi to, ted se tomu nebranim, mozna i proto, ze na to ted mam chut, predtim ne - piju teda 3v1 a colu treba sklenicku 1x za 14 dni, ale nemam vycitky, ba si to primo uzivam. Vim, ze to neublizi🙂, uz nejsem takovej fanatik a asketa jako v prvnim tehotenstvi, ted si to fakt vic uzivam. Verim, ze treba nejaka "prasacka" strava (smazeny, nezdravy jidla) atp, muzou "ublizit" telu i miminku vic.
A s tim pohlavim mi to rekli stejne, takze je asi treba vydrzet, ale to uz je chvilicka!!!

misicka85
8. únor 2010

MAHU - no jenže já zrovna v tomhle těhu mám největší chutě právě na ty "prasácký" jídla 😝 jako nejím je denně,to zas ne, celkem se držím,ale kdyby přede mě někdo fakt denně postavil hranolky a nebo něco z mekáče a KFC tak bych to asi nevydržela 😝 Naštěstí oba podniky mám docela dost daleko od baráku že se mi tam teď v té zimě nechce ani jet,takže v Mekáči jsme byla naposled někdy v listopadu 😀 ještě že tyhle podniky nemají rozvoz jako pizza, to by byl můj konec! 😀

nicole_11
8. únor 2010

ahoj holky...tak já jdu zítra na ten test na cukrovku, minule jsem na tom nebyla, protože je to povinný až od 25let a ted už musím...no já dneska teda půst nedržím, chtěla jsem ale nejde to, sladký miluji a bez něho nemůžu být, takže jsem měla dneska ke snídani buchty, stejně to na to nemá vliv, jestli budu jíst sladký nebo ne před tím, akorát po 20h už nemám nic jíst, tak nevím jak to zvládnu....jinak u prvního těhu jsem hodně řešila co můžu jíst a co ne, colu jsem moc nepila ale ted jsem si ji dopřávala první 3m jak mi bylo zle a ta jediná pomáhala, smažený si občas taky dopřeju a nezdravý jídlo, prostě na to dostanu chut a musím si to dát, no tělo si to žádá, jinak smažený jídlo moc nejíme a doma je vůbec nevaříme, jen když jdu k tatkovi do hospody...