V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
19. lis 2009

Nicole, oni jsou obě dobrý, MC i Romer 🙂

A oblečení máme teď 98 a už nám začíná být malé... no snad zimu v bundě 98 přežijeme 😀

kacka79
19. lis 2009

Jinak holky, asi se mi vrací ty těhu nevolnosti, už je mi týden pořád blbě, když nejim je mi špatně z hladu, když něco snim je mi blbě z jídla... ach jo ☹ No třeba to přejde.. jo a taky mě pálí žáha skoro non stop. No tohle těhu je teda pro mě lahůdka 😝

devila
19. lis 2009

Holky,
tak jsem ted trochu nervozni, malá mi spolkla pecku z blumy. Mám strach, aby ji to někde nezůstalo. Nebyla nějak šíleně velká,ale víte jak. Snad to bobek vykaká. A já celou dobu seděla u ní a čekala, až se dostane k té pecce, abych ji vytáhla.

nicole_11
19. lis 2009

tak hlavně že ji spolkla a nezačala se dávit...to určitě časem vykaká
mně Tedík ted hodil do topení lžičku a nevím jak ji dostat ven ☹

kacici
19. lis 2009

Devila - neboj vyjde ven,Terezka me v lete snedla 2pecky z merunek,nechapu jak se to podarilo,ale byla to rychlost 😅 nastesti druhy den v nocniku byly obe,ale strach a stazeno jsem mela fakt hodne 😒
Krista tak to je fakt prca,ze vy jeste nosite 74 a my uz nosime a obcas vyrazujeme 74 😀 .Ja si mylsim,ze uz se musi v rustu zastavit,tohle me uz neprijde az tolik normalni,asi to ma chudera z tech mych cokolad 😀

zdenkaradek
19. lis 2009

plechajda,
já jezdím s dětma vzadu, Matýsek sedí za spolujezdcem a Šimon za řidičem. Mohla by jsem si Šimona dát dopředu, ale on je v autě hodný a spinká. A jak jsou oba v sedačkách, tak k sobě nemůžou, takže to je v pohodě. Jinak mám do auta zrcátka, abych viděla co tam dělají, i na Šimona, když jede proti směru jízdy.

devila
20. lis 2009

Dobré ráno holky,
tak u nás noc opět stejná. K ránu malá u mě a bolestí jsem lezla málem opět po zdi. Takže beze změny. ☹ Ted rychle uklízím, protože v jedenáct přijede tchýně se švagrovou a neteří kvůli zítřejší oslavě 50 našich. Navařeno mám, to jsem stihla už včera večer. Takže teď jen pouklízet. Ale asi je nějaký blbý tlak, není mi moc dobře.

Jak se máte vy? Doufám, že lépe než já. Ještěže si malá chvíli vydrží hrát v obýváku v ohrádce než alepsoň utřu prach.

Tak ated hurá na koupelnu a WC a pak umýt trochu nádobí a hotovo. (ruka mi seice za chvíli odpadne, ale co nadělám že? )

Tak hezký den holky, Večer sem určitě rychle nakouknu. 😉

samsa
20. lis 2009

Ahoj holky,
Devi, pecka určitě vyjde, třeba už je venku. Ale je jasné, že se bojíš. Od kamarádky holčička spolkla kovovou sponku a taky vyšla.
Holky, to moje mimi je takový lenoch, já jsem z toho fakt nervní, já ho třeba několik hodin necítím. Hýbe se každý den, ale mnohem míň než Neluška. Tak snad je vše ok, na kontrolu jdu až 3.12. Říkala jsem to v poradně i mudr., tak se smála, že to prý teprve přijde a ukazovala mi, jak se tam mimi vrtí, ale já teda zrovna nic necítila...
Kačko, mně bývá teď poslední dobou taky špatně, dneska jsem zase hodila 😝 Už to bude asi do konce.
Jdu vařit, tak hezký den všem.

krista
20. lis 2009

Ahojky holky 🙂

Kacici ona mi jako mimino taky strašně rychle rostla, ale pak se to nějak stoplo aj sem za to celkem ráda 😅 že už nemusím pořád kupovat nový věci, třeba mikinky jí strašně dlouho vydrží, i bundičky to má teď třebas půl roku, tak je to fajn hlavně pro naši peněženku 😀 Jako abych nekecala, občas má tu 74, ale spíš má 80 nebo 86 🙂 ono záleží jak kterej výrobce, třeba Tesco má velký overálky, tak ty nosíme ještě 9-12měs. 😅

Devilo to mě mrzí s tou rukou, ani se před porodem nevyspíš, nezkoušela jsi Paralen na to? Ten v těhu můžeš.
Doufám, že malá tu pecku vykajdí 😉

Koukám, že je vám občas někomu blbě ještě, já to s Kristý mívala taky, po 20tt to bylo lepší, ale sem tam ještě něco přišlo, myslela jsem si že probliju i porod 😅 ale to bylo naštěstí dobrý 😅

A jak o to mluvíte tak mě je posl. dobou strašně zle, jsem furt horká, teplotu mám jen kolem 34,35, ráno se musím umývat ledovou vodou, nohy mě sotva unesou, ráno jsem cítila a slyšela jak mi buší srdce, netuším co to je 😖

Musím letět, obě děcka se mi vzbudilli, malej zase po 20timin. spánku, v noci taky nespal, to je tak vyčerpávající 😔

Pááá

devila
20. lis 2009

Samso - snad ti už bude lépe a mrně se rozkope. Sabinka byla taky lenoch, pořád jsem do ní musela strkat aby vůbec kopla. Zato teď to škvrně malé si ze mě dělá kopačák 😀

Kristy - doufám, že tě to brzy přejde. Když tak si raději zajdi k dr., za to nic nedáš a alespoň budeš mít jistotu, že to není nic vážného.

devila
20. lis 2009

Holky, jupíííí - našla jsem pecku 😀.

garfieldmail1
20. lis 2009

krista, ono ti takhle může být právě z toho vyčerpání 😕 O víkendu bude snad manžel aspoň doma a víc pomůže,ne? I když nejlepší by asi bylo se pořádně vyspat a nejlépe nějak do zásoby 😅 😉

devila, a dr ti aspoň vysvětlila, proč tě ta ruka tak bolí? Možná s tím nemůžou teď nic dělat, ale že to aspoň nějak nevyšetří, vždyť tě to může trápit ještě hodně dlouho ☹ Držím palce, za chvíli budeš 38tt tak hurá rodit!!! 😵

samsa, mimi mi o sobě taky teď nedává moc vědět, ale někdy, jak se převaluje, tak je znát jak málo už teď tam má místa. Včera to bylo už hodně nepříjemný, asi mne tlačilo zadkem do pupku nebo co to bylo, měla jsem břicho skoro špičaté 😅 Na chvíli jsem se až trochu bála, jestli se netočí zpátky nahoru, protože jinak už je hlavičkou dolů a teoreticky už by tak mohlo zůstat 😵

Počasí je teďka ale nádherné! Snad to vydrží co nejdýl!!!!! 🙂

samsa
20. lis 2009

Devi, moc gratuluju k pecce 😉
Kristo a bereš hořčík? Tohle dělává i nedostatek hořčíku-vlastní zkušenost.
Holky, od mamky z práce lehla dneska kolegyně s chřipkou, nevím teda, jestli s prasečí, ale to je asi fuk, prostě vysoké horečky atd., mamka s ní byla včera celý den a my pak s mamkou, přiznám se, že mám docela strach.

plechajda
20. lis 2009

Dobry odpoledne,

krist cejtim se uplne stejne, mam pocit ze mam horecku a pritom nemam....vcera uz jsem musela odvolat mm z prace aby prijel driv protoze jsem nebyla ani schopna vstat z gauce pomalu....strasne zle mi bylo. A podle me to je z unavy...fakt se tesim na 2 deti ☹ ☹ ☹

no nic, mm prijel a ja na 3h zalehla a pak uz bylo dobre, takze proste nedostatek spanku nebo ja nevim...pritom malej spi dobre, ale ja se v noci desne porad budim s kazdym prevalenim, co hodku pomalu zachod....at z je konec 😖

ted mam zas zimnici a to tu mame 24 stupnu, jeste ze malej spi....ale uz to budou 3h takze je za chvili vzhuru, achjo...

ja zas jdu, nebudu rozsevat spatnou naladu...

Devil super ze je pecka venku 😉

ren82
20. lis 2009

Ahojky,
jestli můžu, tak se k vám přidám. Vidím, že hodně maminek má termín v lednu. Takže se to krátí. Já dostávám strach, jak to zvládnu. Ale pořád se utěšuju, že to zvládli jiné, tak to zvládnu taky, že? 😅

Já jsem zatím nemocná ani nachlazená nebyla, ale mám docela strach z té prasečí chřipky. Když se to tak vezme, tak ani nevím, jaké jsou její příznaky. Když jsem byla těhu s Filípkem, tak zrovna řádila listérie a teď tohle. Pořád musí být něco. 😠

garfieldmail1
20. lis 2009

samsa, těch nachlazení a normálních chřipek je teď mraky, protože je prostě chřipkové období. Musíme být optimistky, že to překlenem a ve zdraví porodíme 😉 Důležité asi je vyhýbat se místům, kde je moc lidí atd. Aspoň do porodu ;)
Bohužel bych si ale vsadila na to, že až budem rodit, tak ty porodnice budou kvůli chřipkám pro návštěvy zavřené. Jestli to znamená, že u porodu budu sama, tak to mi bude asi hodně líto a příteli taky, jestli uvidí mimi osobně až po několika dnech od porodu... 😔 Hlavně ať jsme zdraví 🙂

plechajda, no já jsem sama zvědavá, jaký bude můj závěr těhotenství. Minule jsme chodili na dlouhé procházky i tůry až do konce těhu, dnes mi stačí procházka okolo baráku a už mne od pasu dolů bolí kdejaká kost 😖
Tak odpočívej, jak jen to jde, využívej pilně těch záviděníhodných poledních tříhodinovek 😉

ren82, tak tě vítáme!!!!! 🙂 A jak se cítíš a co těhu je jiné než minule? A co Filípek jak se těší na sestřičku? Gratuluji k párečku 😵

ren82
20. lis 2009

Garfi, díky za gratulaci, ale koukám, že u vás bude také páreček! 🙂
Filípek se těší. Každé miminko - v televizi, venku, na obrázku je prostě Kája 😀
Těhotenství je jiné než první. S Filípkem jsem byla od 4. měsíce doma - nožky nahoře a prostě pohodička. No a teď - nemám chvilku klid, také mi bývalo ze začátku špatně (pálila žáha, nic jsem nemohla jest). To jsem také při prvním těhu nezažila.
A taky jak tu píšeš mě bolí všechny kosti od pasu dole (hlavně TAM dole) ☹ Někdy si připadám jak stoletá babka. Říkala jsem to doktorovi a ten mi řekl, že je to normální. Tak musím jen vydržet. 😉

kacka79
20. lis 2009

Ahojky holky,
tak jsem si dneska byla pro výsledky tý těhu cukrovky a blbý, no ve středu jdu na konzultaci a znova na odběry k mojí dr. No tak ještě tohle mi chybělo, první těhu úplně OK a teď tohle teda...

Jinak ren82, vítej mezi námi!!! Já si taky někdy připadám jako důchodce 😅

Devil - gratuluju k pecce!!!! 😵

devila
20. lis 2009

Ahojky,
ren82 - vítej mezi námi.

Holky, tak mi začal kolotoč, tchýni i švagrovou s dcerou už mám tady, tak vařím, chystám, umývám nádobí. Ale švagrová pomáhá. Zítra máme tu oslavu padesátin od našich, tak vám upřímně řeknu, že se mi vůbec nechce. Už se na to moc necítím. Tak na mě zítra myslete, ať to přežiju 🙂.

kacka79
20. lis 2009

Devil tak se hlavně šetři, snad od tebe nikdo v tvém stavu nečeká zázraky... přijde mi to trošku nezodpovědnost 🤐

garfieldmail1
20. lis 2009

devil, taky myslím, že nejen švagrová, ale i tchýně by mohla přiložit ruku k dílu 😉
No, přiznám se, že dva týdny před termínem mám narozeniny, tak jsem taky zvědavá, jak to bude s oslavou 😅 Kdybych se cítila dobře jako minule, tak klidně oslavu uděláme, ale jestli mi nebude nic moc, tak se na to víte co 😝

kacka, hm, tu cukrovku ti samozřejmě nezávidím. Já viděla problém hlavně v tom, že by mi prý v těhu přibyly navíc kontroly u dalšího dr 😖 Jinak kamarádka,co nedávno rodila, taky měla tu těhu cukrovku a nijak ji to, kromě hlídání se v jídle, neomezovalo 😉 Neboj, hned jak porodíš, tak budeš valit čokoládu o 106 😎 Ale třeba ty další odběru budou OK 😉 😉 😉

samsa
20. lis 2009

Devi, aby nakonec z oslavy nejela do porodnice. Šetři se a ať všichni pomáhají.
Kačko, to je mi líto s tou cukrovkou, takový opruz. Třeba ale kontrolní testy nic neukážou a bude to dobré. A kdyby ne, snad bude stačit dieta.
Garfi, já s tou porodnicí trochu sondovala, prý snad otec u porodu by být mohl, ale nikdo už nebude smět na šestinedělí. Já když rodila, tak jsme byli s manželem sami v porodním boxu a žádnou jinou rodičku jsme tam nepotkali, každá měla samostatný box se záchodem a sprchou. Tak doufám, že to půjde. Bez manžela bych teda rodila hodně nerada. Pobyt v porodnici už nějak vydržím, sice si neumím představit, že 4 dny neuvidím nelouška, ale co bych nadělala.
Jinak já si zatím nemůžu stěžovat, nic mě nebolí, záda dávno přešla, břicho zatím nezavazí, akorát mi dneska teda poprvé ztvrdlo, ale na to mám už asi nárok 😝
Ren82, ahoj 🙂

garfieldmail1
20. lis 2009

samsa, tak aspoň něco, že nebudu u porodu sama 🙂

A na to jsem se vás, holky, chtěla zeptat. Jak vypadá takové ztvrdnutí břicha? To vám ztvrdne úplně celé? Jakože nepochybujete o tom, že jde o ztvrdnutí břicha? Já kolikrát mám teď taky tvrdé břicho, ale ne celé. Jakoby to bylo jen proto, že se mimi opřelo o břišní stěnu, zůstávají mi přitom na břiše sem tam měkká místečka 😅 A to břicho vás přitom celé bolí?... 😕

devila
20. lis 2009

Holky, děkuji moc. Já jsem naše upozorňovala, že tam nebudu bůhví jak dlouho jak kvůli sobě, tak kvůli malé. Taková oslava pro 16 měsíční dítě taky není. Budu ráda, když se zdržím na oběd a pak tak dvě hodinky a půjdu domů.

Kacko, to je mi líto, určitě ti nic druhé testy nepotvrdí a vše bude ok.

Garfi - dr. říkala, že to asi budou karpály, ale že běhěm tšhu s tím nikdo nic neudělá. Takže mě asi čekají ještě min. 3 týdny bolestí. A oak se uvidí.
Tvrdbutí břicha - mě se někdy taky jen malá opře ostěnu, takže půlku mám jak beton a druhou měkkou. Jinak to zvtrdnutí poznáš, opravdu máš na najednou celé břicho jak kámen, ale nemělo by to trvat dlouho, jen chvílinku. Mě to teď dělá docela často, hlavně při nějaké činnosti.

Dneska jsem byla se švagrovou v tescu a tam mi to dělalo, v tu chvíli mám pocit, že nikam nedojdu. A taky mě malá párkrát solidně kopla jakoby do třísla a to jsem se málem skácela. Začíná to být občas bolestivé. ☹

Už počítám opravdu dny a minuty ☹

garfieldmail1
20. lis 2009

devila, vydrž!!!!!! 😅 Kdy máš další poradnu?

devila
20. lis 2009

Garfi - ve středu

kacka79
21. lis 2009

Devil snad už se ti to opravdu krátí, už ti svítí 38tt a to je super 🙂 To už máš za pár...Tak hlavně aby to byla rychlovka 😉

plechajda
21. lis 2009

Dobre rano 🙂)

Devill vydrz holka, kamaradka teda rodila presne 37+0 a slapo 4 dnech domu, takze uz smele do toho 🙂 😉 s tou rukou ti to nezavidim, ale jestli to ma porodu prejit tak drzim palec at toje co nejdriv.

Ty bolestivy kopance teda znam moc dobre a presne jak pises,obcas se natlaci ze mam pulku bricha tvrdou a zbytek se vlni porad dal ve svym rytmu 😉

Dneska se mi vyjimecne dobre spalo, jen jsem zas byla spocena jak kdyz mam celou noc navaly.... 😝

Taky mam KO ve stredu tak jsem zvedava zas na dalsi monitor 🙂 🙂

kacka79
21. lis 2009

Plechajda, to bě se to taky už teda blíží, když tak koukám na ty týdny... no jsi hned po Devil na řadě, co????

Jinak holk taky je vám pořád vedro?? Nevim, jestli je to tim, jak jsem tlustá, ale je mi furt vedro... no už to asi lepší nebude..

plechajda
21. lis 2009

Kaci mno jo,pokud se neprihlasi nekdo novej tak asi jo 😅 ale uz aby to bylo, fakt co tyden tim je to narocnejsi teda...

Jinak jak jsem psala predtim, jsem jak vprechodu, mam porad navaly a je mi neskutecny vedro...vsichni se mi jen smejou, me to teda moc vtipny neprijde, ale dneska v noci jsem se mohla jit pomalu 2x sprchovat jak jsem byla spocena...jak kdyz je venku 30 😝 hnusny hormony....