V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
30. lis 2009

garfi 😀 😀 😀

krista
30. lis 2009

No mě nebude ani vadit pokud si budou hrát jako jednotlivci a nebudou mě "otravovat" 😝 Kristý je celkem samostatná v tom hraní, nijak mě nevyžaduje, většinou se zapojuju já sama 🙂 ale bylo potřeba ji to naučit, taky mě jeden čas terorizovala, že jsem si nemohla dojít ani na záchod, tak jsem tomu zase musela udělat konec 😝

Garfi a víš že jednou se mi to stalo, že Kristý se opičila po malým? Bylo vidět že neřve, ale napodobuje ho, ještě schází aby jí to zůstalo a mě fakt trefí 😝 Kolikrát jsem chtěla už seknout s kojením, abych mohla malýho někomu nechat s Kristý aspoň na půl dne nebo aby neměl tak šílený koliky a pravidelnost v jídle, ale pak vím že bych si to vyčítala, že jsem to udělala kvůli svý pohodlnosti 😖

kacka79
30. lis 2009

Holky ono záleží spíš na povaze jestli si budou hrát, my jsme se ségrou o 4 toky a hráli jsme si hodně, manža má ségru o 3 roky mladší a taky si hráli...no ale myslim, že čím je ten věkový rozdíl menší, tím je to pro děti lepší a pro rodiče náročnější 😀

krista
30. lis 2009

Kačko to máš asi pravdu, ale u nás jsme se hlavně báli toho že by byla malá jedináček, ne protože by nám to otěhotnění nešlo, ale protože bychom moc zpohodlněli - známe se 🙂 no řekněte samy, neni to pohodlný, když se to dítě už samo nají, samo si dojde kam potřebuje, řekne si co zrovna chce, nemusíte ho přenášet, 20x denně kojit, oblékat vleže... sama vidím že kdyby byla Kristý sama, tak je to pohoda největší - a to i s tím řevem 😉

garfieldmail1
30. lis 2009

No to si piš, jedno dítě to je oproti dvěma a více skoro nuda 😅
Taky jsem ráda za každé Lukáškovo osamostatnění. První, které jsem velmi ocenila, bylo, když začal jíst sám, to byla časová úspora jako blázen! 😎
Ale ty 2 a půl roku utekly jak nic, myslím, že po narození mimi to půjde ještě rychleji....

kacka79
30. lis 2009

Jojo garfield to máš pravdu, u druhého to bude utíkat hrozně rychle 😉 Nebudemem ít čas nad vším přemýšlet, bude to honička 😉

zdenkaradek
30. lis 2009

Ahojky, dneska jste se docela rozepsaly, ale už jsem Vás dočetla 😉 . Teď kde začít.....
Krista, já jsem byla na 6 nedělní prohlídce, když bylo malému 10 týdnů, prostě dřív to nešlo a nikdo mi na to nic neřekl. Možná že mají dr. s druhomatkami víc pochopení. Blbý bylo to naplánovat, manže byl pořád někde v tahu, když ne na UA, tak v práci, tak jsem se naštvala, zavolala tam s tím, že přinejhorším vezmu obě děti. A nakonec měl manža volno, takže hlídal Matýska.
Antikoncepce, já jsem začla brát Cerazete, sice to bude mít Šimon v mlíku, ale co. Tělíska jsem nestudovala, toho se nějak bojím 😲 .
Ad třetí dítko, už jsem to tady před časem psala, že to asi s manžou zkusíme. Ale to je hudba hodně vzdálené budoucnosti, jestli to tedy za cca 6 let půjde 😉 . Chceme velkou rodinu a třetí dítko i kvůli Šimonovi, kdyby se něco někomu nedej Bože něco stalo.
Holky, aby jsme se těch vnoučátek dočkaly. Kdo ví, jak na tom naše děti za 20-30 let budou, když si člověk vezme, kolik lidí teď nemůže mít děti. Jak to tuhle říkali v TV, chlapi si budou v 18 dávat do spermiobanky spermie, aby až budou chtět rodinu jí měli čím počít a holky než se vdají, tak se budou ptát, jaký má nastávaící spermiogram .
Já si taky slibuji, že si děti spolu vyhrajou. Vidím to tady u našich, sestra má holčičku, ta je o 8 dní starší a kluka, ten je o 2 roky starší. Tak s ANičkou má teď Matýsek období, že, když si hrajou, tak se u toho perou, tam je snad lepší, když je každý někde jinde, ale s Vítkem si Matýsek pěkně vyhraje. V pátek tady řádili celé odpoledne, jsem tu seděla a říkala si, že se mám na co těšit, jaký to byl rachot 😉 .

devila
30. lis 2009

Teda holky, to je sranda, vy už řešíte vnoučata jo? 😀 Je ale fakt, že to uteče a ani nemrkneme. 😀
Ještě k těm tělískům - mě doporučovaly známé Mirenu = cca 6500,-, takže docela pálka. Ale já se v tom vůbec nevyznám.

garfieldmail1
30. lis 2009

zdenko, Luky si taky už dávno mnohem více rozumí a vyhraje se staršíma dětma než s vrstevníkama. Asi je to i tím věkem, až po tom 3.roce si děti obvykle dokáží hrát spolu...

Mne to tělísko láká akorát z toho důvodu, že když má člověk štěstí, tak nemenstruuje nebo úplně minimálně, takže to, co vloží do tělíska, ušetří na tamponech a vůbec se s tím nemusí každý měsíc po několik dní a nocí 🙄 otravovat 😝

devila
1. pro 2009

Ahoj holky,
hlásím, že jsem pořád zde 🙂

samsa
1. pro 2009

Devi, abys nakonec nepřenášela 😉 Ale ještě máš čas.
Dneska jsem se celkem vyspala. Sice v stávačka v 6, ale aspoň spala Neluška celou noc. Holky, mně se to mrně v břiše opět skoro nehýbe. Jen občas cítím, že má škytavku, pak se tam párkrát protáhne a jinak nic. Ve čtvrtek jdu k mudr., tak jí to zase řeknu. Minule se mi smála a ukazovala, že se tam hýbe a já nic necítila. Fakt oproti Nelince totální nezvyk. To byly kopance, že mi břicho vířilo jak s vetřelcem. V tomhle těhu jsem to ani jednou nezažila. Jdu vařit a věnovat se Nelušákovi. Tak hezký den.

devila
1. pro 2009

Samso, nestraš ☹. Já chci být na Vánoce doma ☹

plechajda
1. pro 2009

Bry rano 🙂

Samsi kliiiid ja to mam presne obracene heled...s Matyskem jsem o nicem nevedela, fakt jsem ho musela aspon jednou denne vzbudit aby me nakop, zato ted ? Coromoro dite jdno sileny co mam v brise to je neskutecny co tam dela a to celej den, nechapu kdy spi....jinak zkus si treba jen lehnout na zada a chvili brisko pozorovat, ja myslim ze se ti bude vlnit aniz bys to citila 🙂

jinak hlasim neskutenou noc 🙂 v 19 spat a vstavacka az na tatkuv budik v 7:15 - ani jedno zarvani, ani jedno knournuti...nechapu a to ma porad tu rymu....jsem mu na noc strikla sterimar a vubec nenudloval....takze my jsme vyspany do ruzovoucka 🙂

ren82
1. pro 2009

Ahojky holky,
tak dnešní noc v pohodě. Jen mě v 7 hodin vzbudili dělníci co rekonstruují náš panelák, že si mám jít přeparkovat auto. No, musel na mě být ohromný pohled. rozcuchaná, nenamalovaná... 😕

Antikoncepce - já brala Harmonet. o tělísku ani neuvažuju. Také se v tom vůbec nevyznám.

Třetí dítě - tak o tom neuvažujeme vůbec. Manža chtěl původně jen jedno, ale pak jsme se dohodli na druhém. Jedináček je na nic. Jak se říká - jedináček je o strach. Něco se mu nedejbože stane a vy zůstanete na světě sami. Je blbé takhle uvažovat, ale je to tak. Takže Karolínka je konečná stanice. 🙂 Jsem ráda, že se nám podařil páreček. A taky máme byt 3+1 a 3 děti by bylo už asi na takový byt moc. Snad kdyby jsme měli barák... no ale jak říkám, 2 nám stačí.

Devil - já si myslím, že to na vánoce stihneš, neboj! 😉

samsa
1. pro 2009

Devi, na vánoce určitě doma budeš, to se neboj 😉
Plechajdo, díky za uklidnění 🙂 Já už jsem si celkem zvykla, že je to lenoch, ale stejně mi to občas vrtá hlavou. On mi každý říká, že to teprve přijde ty kopy, ale já pohyby cítím od 15 tt a doteď nic nepřišlo, prostě je to lenoch...ale strašně moc se na mimíska těším, už aby to byl.
Ren, taky si myslím, že jedno dítě je málo. Jednak jak říkáš, kdyby se nedejbože něco stalo, na to ani raději nemyslet. Já spíš uvažovala tak, že až my rodiče tu nebudeme, aby to dítě nekoho mělo, taky se může stát, že jedno z nich se neožení nebo nevdá a zůstalo by na světě samo, to mě děsilo nejvíc. Mít větší dům, víc peněz a nějakou tu chůvu, tak bych šla i do 4 dětí 😀 , i když neříkám, že to těhu je procházka růžovým sadem (ale vydržet se to dá). Ale zase se nemůžu zklikvidovat, musím fungovat pro ty dvě a taky nějaké peníze bychom jim rádi dali a to už bychom prostě se třema dětma nedali. No a taky nechci strávit na mateřské 20 let, musím budovat nějaké hodnoty a odvádět daně 😀

nicole_11
1. pro 2009

Teda holky vy jste se ale rozepsaly 😀 ani nevím na co všechno mám reagovat....no co se týká 3.dítěte, tak to my plánujeme, ale až tak za 7-8let, já doufám, že děti si budou taky hrát spolu a já budu mít chvilku klidu, jen se netěším až za mnou budou chodit a říkat že ten udělal to a ten to...budou si muset své spory řešit samy 😉 Tedík si chce strašně hrát s dětmi, a když vidí malý miminka tak jim nosí hračky, tak doufám, že mu to zůstane

Co se týká těch řvoucí dětí, tak v tom já mám štěstí, Tedík nikdy moc neplakal, spíš se celý den jen směje a usmívá, za což jsem fakt ráda, doufám že mu to taky zůstane, ale je zase strašnej divoch, furt padá a dělá blbosti, i se mi o tom zdávají noční můry, že si něco udělal ☹ ale od kamarádky holčička je malý křiklounek a vztekloun, a tchýně vždycky říká, že je to nedůslednost rodičů, což je totální kravina, prostě je to povahou, každý člověk má nějakou povahu, tak i dítě...a třeba to me druhé mimi bude taky vzteklounek

devila
1. pro 2009

Holky,
tak jsem do teďka ležela a moc jsme si neodpočnula, ruka mě zlobí už neuvěřitelně. Mám ji šíleně ztuhlou, projíždí mi jí šílené horko a jehličky a příšerně brní a docela bolí. teď jak píšu, tak ani necítím klávesnici. ☹ Manžel se staral o malou, uděla ji snídani, zašel do obchodu nám pro snídani (já pak zalehla), hrál si s malou, dal ji svačinu a vaří teď rýži a já ležela, ael stejně nejsem odpočinutá. ☹ Já už jsem fakt zoufalá 😖

Jinka Plechajdo - gratuluji k tak skvělé noci, to je dobře, že malý tak hezky spinkal, držím pěstičky, aby mu to zůstalo 🙂

ren82
1. pro 2009

Za chvíli se vypravím a razím na kontrolu k dr. Snad bude vše O.K. Minule mi dělali testy. Ale kdyby něco bylo v nepořádku, tak oni hned volají. Tak si myslím, že dopadli dobře.

Ještě k těm řvoucím dětem - jedno takové máme doma. Někdy je to anděl a druhý den řve ani sám neví proč. Asi jenom aby mě naštval. Když něco není po jeho, nebo se mu něco nedaří. Taky řve když řve druhé dítě 😕 On ho třeba ani nezná. Ale je tak solidární. 🙄

Devila - aspoň že ti manžel pomáhá. s tou rukou to máš hrozné. ☹

nicole_11
1. pro 2009

jo a kristy, jak jsi psala, že občas lituješ že máte děti, tak já už se bála, že jsem asi divná já, protože když už je to občas fakt na palicu, tak občas mě hlavou probleskne ta myšlenka, hlavně ted občas mám pochybnosti s tím 2.mimi, ale samozřejmě jak ty, bych si život už bez dětí nedokázala představit a ani bych nechtěla 🙂 ale myslím si že takové pocity má každá máma, teda doufám....ale třeba já během 6nedělí vůbec nezažívala pocit štěstí, spíš jsem měla pocit že už se nikdy nevyspím, nenajím a můj partnerský život zkončil, pak mě uklidnilo, že kamarádka to taky měla tak...ted si to naopak všechno víc užívám a jsem štastná 🙂

No Devil to ti fakt nezávidím, snad brzy porodíš 😉

krista
1. pro 2009

Ahojky holky 🙂

Samso druhý mimčo bude asi opravdu zlato, ale ještě počkej na konec, tak od 36tt, to už mě zlobil i malej 😀

Zdenka no 10 týdnů pořád lepší než pár měsíců 😀 já budu fakt ostuda, snad to teda Dr. pochopí 😅 to je paráda, že chcete ještě třetí, fandím vám 😵

Devilo to je hrozný, manžel je hodnej že pomůže!!! 🙂

Nicole jak popisuješ to šestinedělí tak jsem to měla stejné s malou, já to měla spojený s příšerným porodem, jak mě prostě ničila, pak jen řvala, tu lásku jsem s k ní fakt musela získat. S malým jsem to měla jinak, hned po porodu jsem byla nadšená, pusinkovala ho, chtělo se mi brečet... bylo to jiné a taky je to pořád můj mazlík, směje se když ho přebaluju, koupu - Kristý řvala. Je to prostě jiný, tím nechci říct, že ho miluju víc, ale ten přístup je trošku jinej, když to dítě pořád neřve 😅

nicole_11
1. pro 2009

no Tedík sice neřval ale chodil spát až v 1 ráno...prvního půlroku 😅 ted nechápu jak jsem to mohla zvládat,ale naštěstí muž přišel vždycky z práce kolem 23h, mě poslal vyčerpanou si lehnout a věnoval se synovi...já se do Tedíka už zamilovala v porodnici ale stejně štěstím jsem neskákala a hlavně jsem o něj měla hrozný strach, to bylo příšerný, někdy jsem měla pocit, že se nemůžu ani nadechnout jak mě to sužovala, pořád jsem se na něj musela koukat jestli dýchá, jestli je v pořádku a ani jsem nechtěla aby ho někdo hlídal...fakt děsná stavy ty poporodní 😅

musím jít zatím co tady píšu...dítě vyskládala celou kuchyn 😀

kacka79
1. pro 2009

Holky u nás je dneska tak hnusně, pořád poprchává a je zima... no vůbec mi ta zima teda nevyhovuje 😝 😝 A to ještě nejsou mrazy.. no musíme to nějak překlepat..

Jinak Fíla když se narodil, tak byl první tři měsíce hrozně hodnej, jen spal a kojil se a kakal... jinak pořád spinkal. Ale pak řval dost tak do těch 10 měs... no milovala jsem ho hned když jsem ho poprvé viděla, ale pak jsem si někdy říkala - když jsem ho tady celou noc řvoucího nosila - že jsem ještě měla počkat a radši sedět s kámoškama někde v baru 😀 😀 Ale samozřejmě hned druhý den jsem se mu omlouvala, co jsem to za matku 😀 😀

devila
1. pro 2009

Kacko - tady je taky škaredě.

Já jsem se pustila do většího úklidu, třídění věcí, papírů, prach, umýt koupelnu, WC, ......ještě umýt nádobí a je to. manžela jsem taky chudáka zapřáhla - vysát, přetřídit CD a DVD (má v tom nepořádek). Takže uklízím jak o život. 😀

Jinak malá byla taky zlatá tak do 4-5 měsíců. Jen spinkala (jak přes den, tak v noci), papala a přebalovala se. Vůbec neplakala.

kacka79
1. pro 2009

ren82 tak co testy, je vše OK??

Devila - to oni nás na začátku navnadili, jaký budou hodný, a pak to rozjeli 😀 😀

nicole_11
1. pro 2009

Jee Devil nechtěla by ses zastavit u nás v Brně...mně se vůbec nic nechce, jsem ráda, že 1x za týden trošku doma uklidím a nemluvě o žehlení, ale dneska jak je škaredě, tak jsem vyžehlila, jinak mám plnej koš a vždycky si vyžehlím jen co potřebuji...já fakt nemusím domácí práce

devila
1. pro 2009

Kacko - asi jo, asi nás opravdu jen navnadili a teď nám ukazují, že nesmíme nečemu věřit, že nic není takové jak vypadá 😀 lumpové malí 😀

Nicole - já taky nemusím domácí práce, taky jednou týdně tak utřu prach, vysaje se, záchod a koupelna, ale jinak to nepřeháním. Ale dneska jsem se do toho tak nějak pustila a musela jsem to dodělat, dokud se mi chce 😀.

krista
1. pro 2009

Nicole je super, že manžel ti pomáhal když Tedík chodíval pozdě spát 🙂 já teda byla doma naprosto vyčerpaná, protože manžel se zavázal před mým porodem udělat kamarádovi byt za pár šupů 🙄 a tak tam trávil víc času než s námi, dodneška jsem mu neodpustila, že dovolenou si bral na to aby byl se mnou a dítětem doma, ale trávil ji tam 😖

Holky domácí práce jsou pro mě teď tabu, nestíhám nic, teď šel spát malej po hodinách houpání a Kristý jsme museli před hodinou z postele vyndat, příšerně vřískala, ani nevíte jak se stydim před sousedama, musí si myslet, že jí týráme a já se jim nedivim, takovej ječák extrémní, kdy tahle noční můra zkončí 🙄 počítám že se do postele teď nenechá jen tak nalákat, ale já tady s ní ponocovat fakt nehodlám 😖

Tak vám přeju hezkou a klidnou noc! 😉

garfieldmail1
1. pro 2009

devila, kdysi jsem taky utírala prach 1x týdně, teď až když už je to fakt nepřehlédnutelné 😅 Spíše se snažím udržovat takový ten pořádek na první pohled 😎 Ovšem obávám se, že po narození druhého dítěte i tady budu muset zvolnit.... 😅

Jak vás tady čtu, asi to taky znáte, jak se psychicky dopředu připravujete na to, že až se ten prcek bude zase vztekat, tak nevypěníte a v klidu se to budete snažit vyřešit. 😉 No a pak to přijde a veškeré "psycho"přípravy jsou pryč 😅
A kolikrát nechápu, že je Luky mezi dětma tak neprůbojný s ohledem na to, co si dovoluje na nás 😠

garfieldmail1
1. pro 2009

krista, no to si kolikrát taky říkám, že jsem ráda, že bydlíme v RD, protože jak se Luky začne vztekat, což ale u něj není tak časté jako u tvé Kristýnky, tak jsem ráda, že to aspoň sousedi neslyší 😅
No ale co naděláš, kdo má děti, tak to myslím aspoň trochu chápe 😉

devila
1. pro 2009

Kristy - úplně tě chápů, že jsi hodně vyčerpaná hlavně z Kristýnky, musí to být hodně náročné. Moc ti přeji, aby už to brzy přešlo a byla hodná. Sousedi to určitě chápou.

Já si taky občas myslím, že na nás někdo ze sousedů někoho pošle, že ji snad týráme, když začne tak příšerně řvát. 😖

Garfi - taky to tak vidím, že budu ráda, že zvládnu děti a na úklid se vyprdnu. 😉