V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

zdenkaradek
2. pro 2009

plechajda, s tím dudlíkem to je super, tak to by chtělo vytrvat a nepovolit 😉 . My s ním tedy ještě pořád spát chodíme, ale už ho chci taky odbourat.

plechajda
3. pro 2009

Dobre rano🙂

Zdeni tak ja si porad rikam, kdyz ho ma jen na spani ze to je v pohode a navic jsou kluci prtavy....kdyby jim bylo o rok vic tak prosim....ale co se v mladi naucis 😀

devila
3. pro 2009

Ahoh holky,
ta naše princezna se rozhodla, že začne vstávat v šest ☹
Plechajdo - já jsem asi srab, ale mám z toho nápoje strach ☹. Už mi to psala Krista, ale jak sjem to pročítala, tak jsem nějak ztratila odvahu ☹

plechajda
3. pro 2009

u nas dneska taky za minutu sest 😠

devil heled max se z toho pokadis a to asi poradne....ja bych to prubla.....ja bych se treba zas nedonutila k sexu, jsem jak balon v posteli se dokazu pomalu prevalit jen z boku na bok a navic co jsme ho meli zakazany kvuli tomu cipku tak "delat to" jen kvuli vyvolani porodu, cili lezet jak prkno pac se clovek poradne ani nehne to me neba....

devila
3. pro 2009

plechajdo - to mi povídej, taky si připadám jak kombajn, tudíž mě to vůbec nebaví 😒 . Připadám si strašně neohrabaně a přesně jak píšeš, mám co dělat převalit se z boku na bok 😀.
Ten nápoj je tedy:

1/3 oleje = např. 0,5 dcl oleje
1/3 meruňkového džusu 0,5 dcl džusu
1/3slivovice 0,5 dcl slivovice

je to tak ? Tak t z toho se teda musím zákonitě "posrat" s prominutím a poblít zároveň 😅 . Fakt nevím, ale prý v lékárně musíš tvrdit, že to máš třeba na zácpu, jinak ti to neprodají. Rozhodně ne, kdybys řekla, že chceš vyvolat porod.

krista
3. pro 2009

Ahojky 🙂

Garfi je moc fajn že přítel pomáhá, nevidím na to nic neobvyklého 😵 myslím si, že je to hodně o tom jak je vychovají rodiče, manžel taky doma dělal všechno, táta byl po mrtvici, mamka kolikrát v práci, takže uvařit a postarat se o domácnost - to prostě muselo být. Jediný co nedělá je žehlení, ne že by to neuměl ale nebaví ho to 😀

Pohádky si čteme taky občas přes den, když byla mladší tak jsme víc četli, momentálně je její zábavou knížky trhat (i ty tvrdý) a kousat 🙄 chápete to, v tomhle věku? Takže teď nečteme 😒

Jo holky dudlík jsem Kristý nastříhla a hned udělala "ne ne" a vyndala ho z pusy, jenže pak nechtěla spát a zase ten její vřískot, ona vříská i s dobrým dudlíkem, posl. dobou při usínání, trvá to nejmíň 10min. - zní to jako krátká doba, ale 10min. opravdu vytrvalýho šílenýho řevu je něco nepředstavitelnýho, takže dudlík je zpátky a musíme to nechat na jindy. Nevíte proč by mohla takhle večer vřískat při tom usínání, já jí ukládám zamává mi, pak řekne mami a já spinkej ... a zavřu dveře a ječáááááááááák. Včera jsem ji tam přestěhovala lampu co má regulovatelný světlo, dala jsem ji tam malinký světýlko jestli se nebojí tmy a bylo to úplně to samý.

Devilo jj s tím ricinovým olejem je celkem problém ale kdyžtak bych zkusila lékáren víc 😉 a tý slivovice jsem se já osobně strašně bála, já jsem nikdy nic nepila ani jako těhotná, ani jako kojící, ani maličko 😅

plechajda
3. pro 2009

Devil no ja bych se z toho nejdriv poblila a pak asi posrala 🙂))) 😀 heled ale zkusila bych to, protoze ty vanoce byt jsou jedny z mnoha da se rict, ale porad to jsou vanoce a taky bych chtela byt uz doma.....kdyz mala nebude pripravena tak to stejne nepomuze, ale proc to nezkusit....tak si procistis vnitrek no 🙂

Krist u nas Mastes jeci kdyz pred tim spanim udelame neco, co obvykle nedelame...ted diky ryme treba odsavam nez si jde lehnout pac mu to pak vydrzi celou noc.....a vcera jeste s tim jeho extempore rval taky 10min a ze umi taky jecet, ale v tom baraku se to samo ztrati....zavru ho v pokojicku a jdu dolu do prizemi, takze ho slysim ale nic drastickyho a pak najednou jak kdyz utne a chrni....jinak jakmile jedem zajete rezim, vana, kase, papa a polozit do postylky tak usne ihned.....ve svoji hodinu teda...

jinak jsem taky premyslela mu dudlik nastrihnout, ale za prve je mi lito penez 🙂 😅 a za druhy se bojim ze to uzvejkne a sni....vsechno desne zvejka...vcetne knizek, takze tohle znam....

plechajda
3. pro 2009

jinak myslim ze ta slivka se v tom oleji ztrati 😀 fuj teda me smrdi slivovice normalne, takze dekuju dekujuuuuu ze mam ten termin az kolem silvestra 😉

krista
3. pro 2009

Plechajdo právě že jsme nic za posl. tak půl roku nezměnili, v 18h koupel i s malým, kolem 19h jídllo, zamávat, dát pusu všem a jde spát! Já jí nechápu a asi nikdy chápat nebudu 😖

samsa
3. pro 2009

Ahoj holky, tak mala zatím bez teplot, v noci měla kolem 38, dala jsem nurofen, pak jsme teda od pul druhe do pul ctvrte nespaly a cetly pohadky, ale ted vypada normalne a hraje si. Tak ja nevim, urcite ji to odpoledne zase vyskoci, asi zase ta jeji zahadna horecka, to uz mame po 4. Nevim, co to je. Moc jsem ji zkousela papirkovou metodou, to ma dobre. Tak doufam, ze bude ok.
Kristo a nepomohlo by, ze byste byli v pokoji s ni a treba ji cetli nebo ji pritulili? I kdyz chapu, ze uspavat 2 deti asi neni hracka a je lepsi, kdyz Kristynka usina sama. U nas bych ji nemohla nechat v pokoji, to by byl rev jak tur, musi byt cteni pohadek (vetsinou to trva tak 3/4 hodiny), pak teprve usne. Nevim, jak to budu delat se dvema, zrejme si lehnu, mladsi budu kojit a nelince budu u toho cist. A to jsem si planovala jak se budu po vecer ucit anglictinu, haha, zase z toho nic nebude, misto toho budu uspavat decka.

krista
3. pro 2009

Jé Samso co jsi to zkoušela s tou močí to neznám? Ať je malé brzo dobře, zuby už asi má co, tak na ty to člověk svést nemůže, snad to bude jen nějaká ta viroza ☹

Já jsem si taky naivně plánovala jak se naučím jazyky, udělám nějaký kurz než se vrátím do práce ať nejsem totálně vymaštěná, protože i když jsem ze školy pár let tak jsem všechno zapomněla 😔 a prd z toho bude 😀

Já ti nevím s těma pohádkama, jak říkám ona všechno rve a kouše, to by musel manžel asi číst, u mě by to nešlo, malej pravidelně od 16h až do usnutí řve a to doslova 😖 někdy je to jen do 18:30 až 19h, ale včera tu řval snad ještě v půl devátý...

samsa
3. pro 2009

kristo, to jsou takové ty diagnostické papírky na moč, dají se koupit v lékárně, je tam glukóza, bílkoviny, krev, cukr, pH...Je to sice orientační, ale když to vyjde dobře, aspoň jsem klidnější. Prostě kdyby horečkovala a měla tam třeba bilkoviny, tak bych s ni šla k mudr a rovnou s sebou vzala moč.
Tak to je jasné, že kdybyste uspávali oba, tak se zblázníte. Obávám se, že ty řevy ale budou dlouho, možná jak je unavená, Neli to dělá taky, když je přetažená, že spustí ječák a nic nepomáhá. prostě máme asi takové děti, nezbývá, než se s tím smířit a počkat, až z toho vyrostou. Já ty její řevy furt na něco sváděla a něčím to omlouvala, ale myslím, že je to dáno povahou, prostě se taková narodila. Moje kamarádka věřící tvrdí, že prý nám pánbůh nadělil takové dítě, rptože my ho zvládneme a jiní by ho nezvládli 😀 Taky dobrá teorie 😀

devila
3. pro 2009

Ahoj holky,
no moje dítě je taky z aposlední dny pěkně protivné. Pořád jen vříská a vzteká se. Někdy už je to fakt na palici ☹. Začínám se taky obávat,a bych dvě zvládla ☹. Hlavně v noci, když bude manžel v práci a děti se rozhodnou obě vřískat a to nejlépe naráz ☹

plechajda
3. pro 2009

tak z tohodle mam obavy taky, u nas je sice mm az na jeden vecer doma porad, ale i tak....nejak nechapu jak jako budu vstavat k obema...zrejme tobude na ukor toho starsiho, ten se nejspis urve zas do spanku nebo nevim...

dneska me ten malej od rana tak toci 😠 😠 navic venku -3 takze ho tam ani spat dat nemuzu, chjo....

devila
3. pro 2009

No my jsme se s manželem dohodli, že když bude mít volno bude doma, tak k Sabince bude vstávat on, jenomže umalé je jeden háček. Většinou když se v noci vzbudí, tak už nechce so postýlky a musíme si ji vzít k sobě = spí u mě. Takže to bude ještě zajímavé, jestli nebude chtít spát v pokojíku a v ložnici ji bude Sofinka a já budit svícením při kojení a přebalování ☹.

Malá je taky dneska zlá, teď jsem ji dala polévku a už chrní zlobidlo jedno. Asi si také lehnu na chvíli, jsem nějaká utahaná.

plechajda
3. pro 2009

taky o tom premyslim ze zalehnu....akorat ze musim jeste uvarit 😝

mirax
3. pro 2009

Devila..sháníš ricinový olej?
Je k dostání od Salusu, myslím, že Nobilis ho má...al eto je přes net a asi spěcháš, co? Ale určo bys to mohla za pár dní mít doma. Ale jinak..já bych se asi trochu bála..,no,v doporoučené dávce s nejspíš nic nestane..

Jinak holky, ten náš Tobík je takové torpédo!!! Je ve věku, kdy mě poslechne jen částečně..samé hihi..pořád někam zabíhá, utíká, hihňá se ..všechno ho zajímá.
Několikrát mi utekl nanákupu, pak trnu strachy, kde je, jestli není n aparkovišti mezi auty...většinou ho pak najdu v obchoďáku u kopačáků!..je to běs, fakt stačí sekunda nepozornosti aje v ři..i..

Dnes jsem si kupovala v nemocnici (šla jsem podat do práce žádost o mateřskou dov.)koláč, hlady jsem sotva šla..Tobík na motorce půl metru ode mě..platím a nejdou na mě nějaký hysterický dědek řve!..dítě je na silnici!!!..no dívejte se na to!!!..to snad není možný a kroutil na mě hlavou..auta tam jezdí hrozně pomalinku, ale je fakt, že mi prostě zmizel z dohledu, byl na motoce uprostřed cesty a před ním stálo auto!
Nejvíc s emi ale chtělo brečet z toho hnusnýho dědka...Jo, jsem nemožná matka, sotva lezu, dítě nestíhám ohlídat.., ale fakt mě mrzelo, že mi to dal takhle najevo.
Přece nejsem sama na světě, komu občas zdrhne dítě..ach jo...jsem z toho nějaká přešlá...

krista: doufám, že se ti holčička brzo umoudří..co děláš, když takhle vříská?..ignoruješ?...nebo se zlobíte? ..domlouváte jí?

krista
3. pro 2009

Samso tak to nevím co by tvoje věřící kamarádka řekla o mě 😅 už dlouho jsem teda nebrečela, ale byly stavy, kdy jsem byla totálně na dně, ale opravdu totálně! 😔
Tak to je super ty papírky, aspoň takhle víš na čem jste 😉

Devilo nechci strašit, ale mě řvou pravidelně oba naráz a to je manžel málokdy v noci pryč 😅 zákon schválnosti, ale zvládne se to, neboj!!! Jeden bude muset počkat, ale já bohužel nikdy nevím který, protože jak nechám malýho tak spustí ječák a to Kristý uslyší a nebude chtít znova zabrat a zase naopak, Kristý budí ječákem malýho taky 😅

U nás chodí k malý taky manžel, nějak to vyplynulo, opravdu bych nezvládla chodit k oběma, protože malej se hned probere jak se hnu z místnosti 😕

Mirax na nákupy já vozím malou v kočáře, venku chodí třeba furt ale v obchodě ji pustit nemůžeme, jednou to MM udělal, rozházela všechny regály a pak řev a vztek, hrůza 😲 Jinak dědek je fakt debil, kdyby radši šel a malýho nasměroval pryč. Mě se to stalo min. týden, jdu rovně, malá za mnou v takový aleji, najednou jí slyším křičit (jako z vesela) otočím se a ona nikde, řvala ze silnice (prostře prolezla stromečkama 😖) tak jsem pustila kočár a utíkala za ní jako divá, taky zrovna jelo auto, ale už jí vidělo tak jel pomalu 😒 a bude asi ještě hůř 😖 dneska spadla třikrát na hubu před barákem 😀 protože má nový zimní boty, po třetí si rozkousla ret a ukopla špičku, tak má nový boty který měla dvakrát a vypadaji jako by je před ní už měla kopa dětí 😝

S tím vřískáním dělám asi všechno z toho co píšeš, kolikrát jsem to zkoušela, po dobrým: "neplač, copak chceš" a ona spustí ještě větší ječák 😲 takže to ne, spíš ignoruju, ale jak je MM doma, ten to prostě nevydrží, já mu říkám ať si jí nevšímá že se vyřve, ale on že na to nemá nervy to poslouchat, tak ji třeba vezme na ruce, někdy to přejde jindy ne. Když už se vzteká opravdu moc, že se celá klepe a podupává a zvyšuje, tak dostane prostě na zadek, jak říkám, ona to přes tu plenu necítí, je to čistě výchovný 😉

A co vy Mirax jak vyřešíte ten kočík? 🙂

krista
3. pro 2009

A mimchodem jí to snad dělá dobře, chodí k nám kamarádka s chlapečkem a ten když ji pleskne tak se směje, nebo když ji odstrkuje apod., na jednu stranu jsem ráda, nebude to ten typ dítěte co ho někdo jen šťouchne a přiběhne hned s ječákem a stěžovat si k mamince 🙂

devila
3. pro 2009

Tak jsme si daly s malou obě šlofíka 🙂. Taťka nám bude vstávat ve tři. já bych se měla ještě učit, v pondělí mám zkoušku, ale nějak se mi už vážně nechce. ☹

Mirax - já z toho mám právě taky strach z toho oleje. Asi raději opravdu počkám.

Kristy - jeežiš, nestraš prosím tě s tím řvaním obou naráz. To já teda asi nedám. Bude to na zabití, vždy ale budu muset vydržet max. 3 noci za sebou, to je nejvíce směn za sebou co MM má v týdnu. Pak budu asi dospávat kdy to půjde. 😖

devila
3. pro 2009

Jo a k těm dětem - já taky čekám, kdy se mi něco takového stane, že mi malá zdrhne. Zatím se mi to teda nestalo, ale myslím, že je to jen otázka času. Malou také nemůžu v obchodě pustit - to by nás vyvedli za vandalismus 😀. Nebo by právě v mžiku utekla pryč.

plechajda
3. pro 2009

helejte takze je naprosto normalni ze dite v obchode odejde a vubec Vas neshani ?? Nam to je jako s manzou az podezrely.... 😅 takze kdyz jde v krame z kosiku ven tak manzel ho pronasleduje a ja nakupuju, jinak bysme mohli cekat az se rozhlasem roznese, kdo postrada dite at si pro nej prijde na info, likviduje nam tu stanek 😀

ren82
3. pro 2009

Ahojky holky,
teda, ale rozjeli jste se - nestíhám číst 🙂
Garfi - takového partnera jen závidět. Manža pomůže, ale žádný zázrak to není. Rozhodně nevěší prádlo a ani ho nežehlí. Sem tam vysaje, utře prah, umyje nádobí, vynese koš. A to je asi tak všechno.

S dudlíkem spát chodíme pořád. Vyžaduje ho pouze na to spaní, tak z toho drama nedělám.

Pohádky nečeteme, náš Filda nevydrží chvíli v klidu. Ani v televizi ho žádné pohádky nebaví. 😒 Byla bych ráda, kdyby měl třeba nějakou oblíbenou a já věděla, že budu mít třeba aspoň půl hoďky klid. Jediné u čeho vydrží je raklama - takže mám klid tak 3 minuty. 😀

Z uspávání dvou dětí mám hrůzu od té doby co jsem se dozvěděla, že jsem těhu. Filda totiž sám neusne. Musíme ležet s ním a držet ho za ruku. 😒 Ale tak jsme si ho naučili bohužel my a nevím jak ho to odnaučit.
Když mu ji nedám, tak volá rukuuu!

V obchodě nám normálně zdrhá a ještě když na něho voláme, tak nám zamává 😠 Potvůrka jedna. Kdysi jsme ho hledali v obchodě s oblečením a on byl schovaný za dámskýma kabátama a nešlo ho najít. Já na infarkt. Ani se neozýval. Jen čekal až ho najdeme. 🙄

garfieldmail1
3. pro 2009

Tak co se týká zdrhajících dětí, to jsem fakt hodně opatrná!!! Luky se mne musí pořád držet za ruku, když jdeme blízko cesty, tak ho držím ještě pevněji než třeba v obchodě. Až se mimi narodí, tak se bude držet kočárku a u cesty si stoupne na skejt, aby mi z ničeho nic neutekl, v tom s ním nebudu vůbec diskutovat. To je fakt vteřina a než člověk zareaguje, tak může být neštěstí na světě ☹ . Jinak když je třeba na tom odrážedle, tak my bydlíme "na vesnici", takže když jede auto, tak ho dopředu slyším a Luky musí okamžitě na kraj a já ho ještě chytnu třeba za bundu. I moje mamka má se mnou zkušenost, jak jsem se jí jednou asi ve 3 letech vytrhla a přeběhla cestu na druhou stranu. Naštěstí zrovna nic nejelo a mamka byla na infarkt, já celá štěstná, že jsem to zvládla sama 😅 , ovšem mamka mi z toho šoku dala takovou nakládačku na zadek....

A co se týká usínání, tak my taky ležíme vedle Lukyho dokud neusne, obvykle to až na výjimky trvá ale jen pár minut. Až se mimi narodí, přítel bude skoro vždycky večer doma, takže jeden bude u Lukyho a druhý s mimi. Časem ho budem učit usínat samotného. Možná to bude až v době, kdy přestěhujem mladší taky do pokojíčku. 🙂 Já tohle nijak nehrotím, spíš počítám s tím, že Luky za náma bude chodit do ložnice, tak jako jsme to dělali my jako děti. Ono je to přejde a pak budu už jen vzpomínat, jak to bylo hezké, když se přitulili a spokojeně usnuli. 😵

garfieldmail1
3. pro 2009

Jo, kristo, s tím dudlíkem určitě ještě počkej, zvlášť když ti malá tak pláče i s dudlíkem, natož bez něj 😅 , není vůbec kam spěchat 😉 My jsme odnaučovali až ve dvou letech a to je Luky kliďas 😉

garfieldmail1
3. pro 2009

Jo, dneska jsem si převzala plnou postýlku oblečení pro mimi od švagrové, no budu mít přes svátky co dělat, to přebrat a připravit. No ještěže teda pere a žehlí tatínek 😅
Navíc mi i půjčila vaničku na takových nožkách, takže ji můžu postavit kdekoliv, výborná věcička 🙂 Jen asi fusak musím koupit, ten nepoužívala, jen zavinovačku a ta bude pro moje mimi určitě malá 😠 😅

nicole_11
3. pro 2009

ahoj holky..tak co se týká usínání, tak Tedík neumí usnout sám, takže ho dám vždycky do postýlky a lehnu si vedle něho na postel,dřív jsem mu zpívala ale ted už ne a taky jsem ho hladila a ted už stačí jen že ležím vedle něho a on usne jako včera...to jsem dokonce usnula dřív než on 😀 ale nechce nikoho jiného než mě,takže když je tam muž tak řve 😒

jinak dudlík nikdy nechtěl, takže mám o jednu starost mín...tchýně mu ho pořád cpala, že když nebude dudlat tak si bude cumlat palec 😠 , což nedělá 🙂

ren82
3. pro 2009

Vrátili jsme se z města - byl Mikulášský průvod. Ale od rána mě pěkně škube v podbřišku když chodím. Snad to zítra bude lepší.

Tak to já mám už všechno na malou vyprané, vyžehlené a nachystané v komodě. 😎 Už jen porodit. 😅

Malého také musím uspávat já, jinak jako neřve, ale dělá manžovy kravinky. Myslím, že ze mě má větší respekt.

krista
3. pro 2009

Garfi tak to já byla tak vyplesklá že jsem malý ani na ten zadek nedala, sama jsem se divila 😲

Tak jsi mě uklidnila s tím dudlem, mě už přijde velká, aspoň že jsme ho odbourali přes den, to už se mi vůbec nelíbilo 😝

Jinak mě už malej ze zavinovačky vyrostl, ale jinak neusne, tak mu čouhaji nohy úplně 😝

mirax
3. pro 2009

U nás je Tobík neuvěřitelně zlatý se spaním...teda s usínáním. Od tří týdnů prostě chodí spát sám...dám pusu, zamáváme, zavřu a jdu pryč..to je celé, od sedmi večer mám volno (po večerech jsem si aspoň mohla dovolit pracovat). Akorát vstáváme poněkud brzy, to se nelepší, ať posouvám čas jakkoliv ..většinou mezi půl šestou a půl sedmou..spíš to první 😝 A vstávám jednou jako noční donáška mléka, taky se nám to nedaří zrušit.

S tím volným pohybem si říkám, že začnu asi být přísnější! V obchodě ho prostě nebaví sedět ve vozíku, z kočáru vysočí jak z trampolíny...věci až tak hrozně nebere..jen ty míče...no, i.když tuhle naházel asi kilo mrkve do koše..tak jsem to pak lovila ven 😀
V hračkárně je to horší, prodavačky pak zle koukaj...
Dnes jsem mu domlouvala ohledně utíkání, ale je mi jasné, že je to jen plýtvání energií..chce to fakt plácanec,protože jinak on nepochopí, že dělá něco špatně..on se raduje z pohybu..směje se jak pytlík a n aněj jede auto...

Kristo, s tím pláčem je to zvláštní, musí to být hrozně vysilující..Já jsem v tomhle ohledu zastánce ignorace. Tobík měl občas takový vztekací záchvat nebo se někdy špatně vyspí a prostě brečí a ať udělám cokoliv, tak řve..nabídnu jídlo, spustí ještě víc, chci pohladit, zase...V tom okamžiku ho odvedu do pokojíčku, řeknu ať si to rozmyslí sám, kdy se chce vrátit, že na ten brek nejsem zvědavá...přivřu dveře (ne zavřu) a odejdu. Vždycky za chvíli přestane, vrátí se sklopenou hlavou a už se jde mazlit..

Každé dítě je ale jiné,je těžké nějak poradit..Já myslím, že čím míň variant mají děti na výběr a čím je to všechno pevně dané a jasné (přísné), tak tím pro děti líp...prostě jim to člověk usnadní a neplýtvají energií 😉

Kristo, kočárek Phil je můj sen, ale musela bych prodat naše Jané a mám strach, že by to nebylo jen tak..Už jsem našla i pár bazarových i Vibe s pěkným příslušenstvím jen za 13 tis.
No, prostě na něj teď nemáme..Rozhodla jsem se situaci řešit, až budeme v brodě..zda bude potřeba kasat 😀