V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

wolfi
24. bře 2010

Mahu,
paráda, aspon to budeš mít dřív za sebou a budeš pod dozorem!! a hlavně, že budou řešit ty žíly, protože to musí být pro Tebe vážně strašný ☹

a +7kg je taky super, já už mám ted +2kg 😝

ninach
24. bře 2010

teda vy pribirate malounko,to budete mit pak hned dole.a kojite jeste nekdo v tehotenstvi?Vanesska se ty kozy ne a ne pustit 😉 ,tak jestli bude dasi mimco,tak se asi budou pak stridat 😀

paajinka
24. bře 2010

ahoj holky, jsem tu dlouho nebyla, ale těhu postupuje zatím dobře, tak snad.. 🙂
nicole - my dávali taky synflorix (spolu s hexou), vždy měla ten den večer kolem 39st. teplotu, ale po Nurofenu byla do rána dobrá... 🙂

majatob
24. bře 2010

mahu, ty jo, jen 7 kg, zavidim...ja jsem ve tvym tydnu mela uz +16 😝 a je dobre, ze to bude dr resit, musi to byt fakt desny 😖
nina, ja jsem kojila jen asi do 5tt, pak se Tobik sam odstavil...dnes uz su za to rada, v lete jsem to obrecela, ze uz me muj zavislak nepotrebuje 😀

mahulena
24. bře 2010

Ninach, ted ve 2. tehotenstvi jsem nekojila, J jsem odstavila 2 mesice pred otehotnenim, ktere jsme planovali a chtela jsem si odpocinout, desne me to fyzicky vycerpavalo. Ale mala mi to docela usnadnila, proste uz nechtela.
Moc bych ti prala, aby ti to v Pa dobre dopadlo..., musej to byt nervy...
ahoj Paajinko a Maji, Maji a jak jsi na tom s vahou po porodu, kolik jsi nechala v porodce? Koukala jsem, ty jsi hubenour, jak jsi mohla mit +16kg, kdyz to nikde neni videt???

majatob
24. bře 2010

mahu, rodit jsem sla s 18kily navic, ted mam dole devet, pripadam si absolutne nepritazliva jak mi zustaly speky na bocich a zadku ☹

mahulena
24. bře 2010

Maji, to chapu:(, ale verim, ze to nebude tak hrozny pro okoli, i kdyz pro tebe asi jo.
Navic ja pri kojeni jeste nabirala..., furt jsem strasne zrala, vic nez v tehotenstvi, doufam, ze se to nebude opakovat...

wolfi
24. bře 2010

Maji, koukla jsem Ti do alba. máš moc krásně děti!! 😵 a malá je kouzelný vlasatý miminko!! 🙂 a koukala jsem, že před těhu jsi byla velkej hubeňour, takže Ti těch pár kilo určitě moc neuškodilo, a neboj jsi teprve měsíc po porodu.. za chvilku to bude dole ani nebudeš vědět jak! 🙂

wolfi
24. bře 2010

Mahu, fakt jsi přibírala při kojení? my teda tomu kojení moc nedaly, ADélce to ze začátku vůbec nešlo, pak jí to nestačilo a musela jsem dokrmovat a nakonec když jí bylo půl roku mi vytrhli zub, dostala jsem zánět, horečky a o mlíko sem přišla.. já právě myslela, že kojením se hubne, tohle mě vážně překvapilo..

majatob
24. bře 2010

hele holky, myslite, ze uz muzu na aerobik aj kdyz jeste nemam po sestinedeli?

mahulena
24. bře 2010

vetsina holek kojenim hubne, ale znam holky (je jich ale mensina), co to mely jako ja naopak. Ja cela vyrostla - kozy o 2 cisla, jeste ty vlozky celejch 10mes kojeni, takze zadny triko jsem neoblikla, a fakt jsem se vycpala jeste asi o 4kg nez kdyz jsem prisla z porodnice a byla jsem takovej slovanskej typ, coz se mi u sebe fakt nelibilo...
Maji, ja bych to zkusila.

paajinka
24. bře 2010

tak já tedy zatím kojím, jsem zvědavá, jak dlouho - ale přestávat nechci a Adel se sama jen tak nepustí - závislačka - asi pak budu kojit obě 😀

maja, já bych na aerobik nešla, přijde mi to brzy 😒

nicole_1
24. bře 2010

Mahu na kontrolu jdu za 14dní...to máš super že víš kdy budeš rodit já bych to brala taky, tak třeba kvůli tomu tlaku to tak bude, to já bych zase císaře nechtěla...a první jsi rodila jak? já po vyvolávačce za 3hod. porodila, takže rychlovka..doufám, že po druihé to bude taky tak...

jinak ty nohy mě pořád bolí, dneska jsme byli ve městě ani jsme moc nechodili, ale připadám si jako bych ušla 10km..a je čím dál težší zvládat Tedíka jak ty síly ubývají...začíná hodně zkoušet kam může až zajít, i když dostane přes ruku, tak to stejně dělá pořád, jen z táty má větší respekt...a nemůžeme s nim chodit do kavárny nebo do restaurace..je jak utrženej ze řetězu, byli jsme s mužem v cukrárně a dopadlo to tak, že muž lítal za malým a já seděla u stolu sama, nakonec jsme si nechali zákusky zabalit a snědli jsme je doma a dneska jsme byli se sestrou a kamarádkami si sednout a po 30min. jsme musela jít dom, jakej tam dělal bugr...

mahulena
24. bře 2010

Nicole, prvni porod byl spontanni, nemela jsem zadne komplikace za cele tehotenstvi, ale porod byl hroznej, nasledovalo siti v celk.narkoze a transfuze, infuze, 2 mes. leky.
Ted jsem preferovala cisare, chtela jsem Dr ukecavat, nepocitala jsem ale s tim, ze budou komplikace a takova hruza v tehotenstvi:( a ze ho budu mit automaticky. Svym zpusobem jsem rada, ptz jsem ho chtela, svym zpusobem je to hruza, ptz clovek musi cele tehotenstvi zit s tou bolesti a zilama a kdo vi, jak bude probihat ta lecba a odstranovani po porodu:(, jak naznacil Dr...
Ale asi je dobre, ze clovek vi, kdy bude rodit. Pro me osobne je to nedobre, budu hodne stresovat, ale pro hlidani male je to treba idealni...

Nicole, je mi moc lito, ze i ty mas trapeni...a bolesti. Horcik tedy nepomaha? Co na to Dr?
Jinak Justyna lita stejne, takze jsem vorvana jak boruvky a je to fakt cim dal tim vic nad me sily 😔 🙄
Drz se! a zitra se tesim na zpravy od Misi z ko.

mahulena
24. bře 2010

Paaji, neumim si predstavit v tehu kojit. Proto jsem kojeni "utla" po 10 mes veku maly, potrebovala jsem si odpocinout a malinko zregenerovat do dalsiho tehotenstvi. Prijde mi to i tak nejak "normalni", ze ukoncim jednu etapu a prejdu na druhou.
Ale ja verim, ze se ti mala odstavi, podle me tak kolem ty pulky tehotenstvi, vetsinou co slycham a vim od znamych, tak to tak byva...
Ale ocividne znis spokojene, tak proste koj a je to 🙂

paajinka
24. bře 2010

mahu - jj, asi jsem na tom stejně závislá jako ta moje závislačka, prostě mám ráda to, že tohle jí nikdo jiný nenahradí, to že mě potřebuje, vím, že to nebude věčně, do puberty ji fakt kojit nebudu 😀 , ale ono to ani teď jinak nejde, má alergii na mlíko a zatím není nikdo schopný mi říct, co by vlastně mohla jako náhradu za moje mlíko.. 😠

nicole_1
24. bře 2010

paaji já si taky kojení užívala a nedokázala jsem si představit, že bych přestala...a v těhu jsem kojila až do 16tt a přestala jsem protože mě bolely prsa a začalo mi to vadit a Tedík to vzal v pohodě, neutli jsme to ze dne na den ale postupně, napřed noční, pak večerní a nakonec to ranní...a jsem do cela ráda, taky jsem si říkala, že by si tělo mělo odpočinout a hlavně ty prsa...takže Tedík byl kojený do 15m a myslím, že to bylo tak akorát

ninach
24. bře 2010

Nicole,to mas stesti,ze to malej tak dobre zvladl,ja chtela zkusit jeden vecer uspat jinak nez kojenim,protoze si mala hrala,kousala a tahala za ne,no a pak po pul hodine strasnyho revu jsem to vzdala 😠 .A v noci je ze me zivej dudlik,asi se nam bude odnaucovat tezce.
Paajinka-jsem na tom jako ty,taky se mi libi,ze v tomhle me nikdo nenahradi 😉

krtecek
24. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem hodila do alba nove fotky Anicky a konecne vytvorila nove pro nasi druhou holcicku 🙂

Vitam nove tehulky 😵

Jinak ja jsem taky kojila asi do 20tt, ale jen vecer pred spanim a pak najednou jsem dala misto toho vodu a vse bylo v pohode. Dokonce i kdyz se spolu koupeme, tak me jen osaha a opusinkuje, ale uz mlicko nechce. No ale nevim, jak bude reagovat az budu pak kojit malou....

Mahu, tak nakonec cisar....ale jestli jsi ho chtela, tak mam radost i za tebe. No a zmizej ti nejaky ty krecaky po porodu nebo se vsechno bude muset resit asi nejspis chirurgicky?

krista
25. bře 2010

Ahojky,
jen nakukuju, posl. dobou fakt víc nestíhám 😅

Koukám, že se řešilo kojení v těhu, já kojila do 12tt (do roka Kristýnky) nemohla jsem ji odstavit, protože nechtěla UM a nechtěla jsem ji nechat úplně bez mléka 😉 v tom roce si vzala konečně tu UM. Malej ten je na tom stejně, UM zásadní odmítá a v noci taky vůbec nespí, teď se budí po hodině, takže mě bolí prsa jako kdybych zrovna s kojením začínala 😖 😝

Mahu gratuluju k císaři, když jsi to tak chtěla - jsem ráda za tebe 😵 a už jsem zvědavá na ten datumek ty jo! 🙂

Maja ty že máš špeky? 😀 ale prosímtě jsi fakt holka hubená, počkej za měsíc na tobě nebude vidět že jsi někdy byla těhotná!!! 🙂

misicka85
25. bře 2010

Ahoj holky,

teda to máme venku krásně co???
Na KO jdu až na 18:30 tak pokud se večer dostanu k netu tak písnu dnes,když ne tak zítra ránko 😉

Dočítat vás teda nestíhám, jsme s malou furt venku. Včera dostala píchanec Priorixu,tak snad nebude mít reakci....

Já jsem v těhu kojila do 20tt, ale to už jenom ráno a večer, Adélka se pak sama odstavila...

MAHU - takže nakonec císař? No aspoň budeš vědět kdy jdeš na věc, náhodou výhoda že si můžeš dopředu zařídit hlídání a tak 😉 S těma žílama teda nezávidím ☹

Já problémy ťuk ťuk ťuk zatím žádné,cítím se super. Váha - na poslední kontrole +5kg, teď uvidíme, tipuju tak +7 asi,doma se radši nevážím tak nevím..... 😀 😀

paajinka
25. bře 2010

misicko, já už mám teď + 3kg a to jsem teprve na začátku, co já bych dala za třeba max. 12kg, no uvidíme 😝 minulé těhu jsem měla +18 😝

wolfi
25. bře 2010

ahoj všem 🙂

paajinko, já bych taky byla vděčná za 12kg , minule jsem přibrala 23 😝 jsem si řikala, že se u dalšho těhu budu hlídat, jenže když jsem vysadila HA tak jsem přibrala 7 kilo, takže moje výchozí váha neni taková jakou jsem si představovala...

mahulena
25. bře 2010

holky, jste dobry, ze jste to pak zhubly, ja uz bych ton ikdy nezhubla, tak to musim trochu hlidat..., ale nejde to... vubec, tohle tehotenstvi.
Kazdopadne dneska jsem si hlidani pojistila tim, ze jsem si koupila lahgose, zmrzku a 3 zakusky a vse do pul hod sezrala 😝 🙄

paajinka
25. bře 2010

mahu - dobrá pojistka 😀 já jsem na tom dost podobně, ale ujíždím odmala na sladkým, v těhu nejinak - a neumím se nijak omezit.. Já teda neshodila po 1. vše, ale až tak mi to nevadilo, spíš mi vadí, jak jsem se celá rozšířila - boky a tak 😝

wolfi, jojo - taky mám výchozí vyšší než prve... Jen se trochu bojím, že přiberu víc než s Adu, ani to věčný běhání za ní zatím nepomáhá 😀

mahulena
25. bře 2010

Paaji, ja zacala nastesti zrat "az" po 20tt, takze jsem toho zatim prave tolik nestihla. Ale kazdopadne za mesic uz +5kg, coz mi prijde dost. Ale uz jsem skoro na konci, ted uz musim nejak vydrzet.
V pocatku tehotenstvi mi nedelalo problem nejist, nemela jsem chut, byla hodne v pohybu, do 25tt jsem mela +1 kg.
Paaji, treba to zase bude holcicka, proto jdes do stran, jak se rika, ne?🙂, nechate si to rict?

No nic, jdu vykysnout k TV, nemuzu se po tom prezrani ani hejbat

nicole_1
25. bře 2010

ahojky..tak to já už mám nahoře 14kg 😢 ...děsím se toho kolik přiberu, u Tedíka to bylo 16kg, tentokrát to překročím, ale doufám, že to půjde rychle dolů jak prvně, to jsem za 2m zhodila 18kg, takže o 2kg víc...

jinak my byli dneska na tom synflorixu a reakce horší než u všech ostatních, Tedík si odpoledne na nohu vůbec nemohl stoupnout, večer trošku už pajdal, ale pořád ho to bolí, šel spát i brzy, tak snad se z toho vyspí....zítra má maškarní besídku ve cvičení, tak snad už bude moct chodit

paajinka
25. bře 2010

nicole - to jsme s těma nožičkama měli taky ☹ , Adu stála a neudělala ani krok, pak 4 hodiny v kuse jen ležela na zádech a ani se nehla, tak jsem ležela vedle ní a povídala (a večer jsem to řádně ořvala), ani jsme ji nemohli pochovat, hned ji to bolelo a plakala. Ona to dostala ale spolu s hexou, takže ji bolely obě - ale neboj, druhý den OK a běhala jak čamrda...

Mahu, to "do stran" mám spíš jako pozůstatek po 1. těhu - rozšířily se mi boky, ale neva, co bych pro ty prcky neudělala 😉 ..
2. holku bysme chtěli, ale berem i chlapa, říct si to určitě necháme, už odpočítávám dny, kdy půjdu k MUDr., který určuje pohlaví, ale to až za měsíc, ale já to prostě musím vědět!! 😀 Vy to fakt nevíte, nebo to jen nechcete šířit? Já bych to nemohla nevědět, nechápu, jak to někdo vydrží 😉

nicole_1
25. bře 2010

já to doopravdy nevím a ani u Tedíka jsem to nevěděla....ale jsem taky zvědavá, chtěli bychom holčičku, a jak Tedík víc klukovatí, tak chci tu holčičku, dva kluci to by byl fakt nářez...ale budeme štastní i za kluka 🙂 hlavně at jsme všichni zdraví 😉

paajinka
25. bře 2010

nicole - chápu 🙂 , třeba to vyjde... a snažíte se ještě to zjistit, nebo si už počkáte na den D? - musí to být krása, když ti až "vyleze" řeknou, je to kluk/holka... Ale... já jsem hrozně zvědavá, od 1. dne, kdy vím, že jsem těhu myslím jen na to 😀 😝