V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

paajinka
25. bře 2010

Mahu, koukala jsem na ty tvoje fotky, ty máš břicho v 32tt jak já ve 12tt 😝 😝 - to je hrůza, nechápu, jak se ti tam to mimčo vejde 😀

nicole_1
25. bře 2010

nene..my se chceme nechat překvapit a ted už to vydržím, nejhorší to bylo kolem toho 20tt to jsem měla tendence se zeptat ale ted už ne, když je to za pár...ale když jsem vytlačila Tedíka ven, tak jsem se hned nezeptala, byla jsem ráda že už to mám za sebou až Dr. řekla že nevíme co se nám narodilo, ale my jsme se s mužem potom vůbec nepídili.. 🙂

mahulena
26. bře 2010

Paaji, ty jsi prdla, neverim, ze mas takovej pupik ve 12tt, vzdyt ve 12tt neni duvod mit pupik a urcite kecas 😀
Nicole, ty jsi hoooodne vysoka, tobe +14kg urcite neublizi, i kdyz verim, ze neni prijemne to nosit, hlavne, kdyz clovek musi bejt funkcni a mega pohyblivej kvuli tomu prvnimu diteti, tak je kazdy kilco a tyden tehotenstvi znat, co?..., to me na tom stve nejvic, jinak by mi bylo mozna i jedno mit metrak.
Kazdopadne ja mam cca 1,60m max, takze na me kazdej gram je znat.
Paaji, drzim palce, aby ti pak rekli takovy pohlavi, ktery si prejete, zatim mam pocit, ze se to vzdy kazdymu tady povedlo, naposledy Marusce s Natalkou, a to jsme ji my vsichni i ona sama, predpovidaly kluka!
Ja vzdy chtela dve holky, tak uvidime🙂, s klukama to nejak neumim a holky mi prijdou roztomilejsi, ale to rikam asi proto, ze mam doma holku 😝 , jinak pohlavi i jmeno vime, ale nerikame nikomu, ani v rodine.
Paaji, a ty uz jsi byla na NT, vse OK?

mahulena
26. bře 2010

...ja furt nevim, zda celkovou nebo lokalni anestezii, bojim se, ze pri lokalni budu hystericka - nemocnicni prostredi, kupa doktoru, shon, hadicky, aby me to nevystresovalo a nebyla jsem jeste vetsim magorem nez normalne... 😝 , neumim to rozseknout...

mahulena
26. bře 2010

Paaji, na pupika jsem se chtela podivat a ty nefotis? A Nicole, ty taky ne? To je skoda...

majatob
26. bře 2010

dobre ranko tehulinky 🙂
nicol, to je super, ze se nechavate prekvapit, my jsme taky ani u jednoho nevedeli co bude 😵 a s druhym jsem pocitala zase s klukem a mm mi musel na sale dvakrat zopakovat, ze je to holka, protoze mi to vubec nedoslo co rika 😀 😀 😀

paajinka
26. bře 2010

mahu, zatím nefotím, tak zkusím večer, to je to nejlíp vidět.. jianak mám břicho možná o malinko menší, ale fakt jen o fous (teda večer 😀 😀 ) Já jsem o tom, že bysme se nechali překvapit přemýšlela, láká mě to čím dál víc, ale... zvědavost je asi větší.. a mm u porodu nebude, tak to aspoň víme oba.. spíš bych to chtěla neříct ostatním, ale to asi taky nevyjde 😀 a radši bych taky 2 holky, ale je mi to fuk.. Na NT jdeme ve středu, věřím, že bude vše OK

maji, to jste dobří, že jste to vydrželi 🙂

misicka85
26. bře 2010

Dobré ránko!

Tak hlásím info z včerejší kontroly:
vše k, akorát zas nízký tlak 90/60, natočili už mi i CTG,to bylo ok, pak dr. kontroloval čípek,protože se mu na něm něco nezdálo, no nakonec teda že se domluvíme po 6nedělí ať se k němu objednám a zkoukne na to pořádně 😉
Utz taky v pohodě, je to fakt kluk 😀 a váží cca 2100g. Na další KO jdu 8.4. Jo a váhu jsem odhadla dobře, jsem zatím +7kg 😀 na to že furt žeru něco sladkého je to dobrý 😀 😀

Za chvilku as půjdem ven,je tam krásně tak musíme toho počasí využít 😀

MAHU - já bych u císaře brala asi jenom Epi, celkovou bych nechtěla 😉

majatob
26. bře 2010

paaji, urcite bude vsechno ok 🙂 ja jsem si to hrozne chtela nechat rict u Tobika a nerekl mi to doktor s tim, ze kdyz je mi jedno jestli kluk nebo holka at se necham prekvapit 😀 a pak uz jsem se po tom nepidila a ted me to ani nenapadlo, tak jsem byla presvecena o klukovi 😀 😀 😀

mahulena
26. bře 2010

Misi, gratuluju ke kontrole, tak to jsme nastejno - ja ted taky +7kg, ale tlak jsem tentokrat mela OK, minule jsem mela stejnou hodnotu jako ty🙂, ted na me zapusobila ta zmena pocasi.
Koukala jsem na fotky, pupika mas ale radnyho!!!, myslis, ze je vetsi nez s Adelkou? A ty prsiska!, prisla jsi mi drobnejsi na fotkach, tak jsem uplne koukala, jestli jsi to ty 🙂
Jinak ja uz budu chodit na kontroly po tydnu, kvuli tem zilam me nenecha, ale na monitoru jsem jeste nebyla a ani pristi tyden nepujdu, u nas se dela az tak radove od 36tt.
Mmch - kdo vam holky hlida deti, kdyz jste u doktora?
Ja pristi tyden beru Justynku s sebou..., jinak hlida kamaradka, zaplat panbuh za ni!
A mas Misi pocit, ze mas pupika jinyho nez kdyz jsi cekala holcicku?
Chodite nektera na tehotensky cviceni? Ja furt dvakrat tydne, uvidim, kolik jeste vydrzim🙂
Paaji, budu se tesit na fotku, hod pak odkaz nebo ji sem vloz.

paajinka
26. bře 2010

mahu, já chodím s malou... sestry jsou sice protivný, ale co...
dopoledne nemám po ruce nikoho, komu bych ji svěřila 😢 , babička funguje až odpoledne

holky, jak to děláte, že přibíráte tak málo? 😕
jinak já bych si epidurál dát nenechala, takže pokud bych musela na císaře, tak jedině v celkovce..

maji, jj, to překvápko musí být úžasný 😉

nicole_1
26. bře 2010

tak Tedík chodí se mnou k Dr...mám to vždycky v 13h a to je doba kdy spí, takže spí v kočáře, jinak bych ho musela zavézt tchýni do práce, protože jakej je ted divoch, tak bych ho sestrám nenechala na hlídání a taky by nechtěl...

no já kdybych šla na císaře tak nechci celkovou narkozu, mám z ní totiž strach 😒

majatob
26. bře 2010

mahu, aj jsem mela hlidani, ale zase jsem sebou Tobika musela tahat vlakem do olomouce a zase zpatky 😀

illy
26. bře 2010

Ahoj, já chodím po dr s Jiříkem. Je to sice někdy o nervy, ale na druhou stranu se strašně rychle a lehce zabaví, takže minule si na endokrinologii 15min vystačil s letákem v ordinaci 🙂
Já rodila Jiříka císařem, původně jsem chtěla celkovou, protože jsem nechtěla, aby mě píchali do zad (jako že můžu ochrnout, když to blbě píchnout,.... mám skoliozu celých zad, tak jsem měla strach), ale nakonec jsem se na sále nechala překecat na epirurál a ta co mi to píchala, mi předem všechno vysvětlila, i vyslechla moje obavy a uklidnila, že pojede pomalu, a kdyby byl nějaký pblm tak hned přestává, že se nemám bát. Tak to tak bylo a jsem za to nakonec ráda. Takže jestli půjdu i podruhé císařem, tak znova epidurál. Je to prý i šetrnější jak ke mně tak i k miminku.

nicole_1
26. bře 2010

takže noha už nás nebolí...ráno jsme byli i na karnevalu ve cvičení, ale ted odpoledne dostal horečku..skoro 39°C...snad mu to brzy přejde...dala jsem mu nurofen, píšou tam že paracetomol snižuje účinnost, tak doufám, že nurofen, ne...a to je venku tak hezky...ach jo ☹

mahulena
26. bře 2010

holky, diky za nazory k umrtveni. Stale mam strach, jsem fakt hysterka, tak aby to na me nezapusobilo nejak divoce a nedelala jsem tam sceny, o to mi jde...
Koukam, ze taky chodite hodne s detma po doktorech, no, ja tak 50:50, ale taky to tak obcas vychazi, sestra je nastesti OK, nejsem jedina a vysetreni je rychlovka, tak co...
Ted to bude naposled, na monitory se to neda.

Holky, me to bricho roste uplne zbesile, vcera jsem oblikla triko a dneska ne, co to kua je???, ale fakt, je to az moc, mi prijde, to jsem snad s J nemela uz takhle velky..., kdo to ma tahat v tomhle hicu? Do toho ty stahovaci tlusty puncochy, jsem zborcena potem i krvi az na paty 🙄

Jdem na pisek, to zas bude maraton 😖 😲 😎

krtecek
26. bře 2010

Ahoj vsem 🙂

Hlasim, ze zada mam cim dal tim lepsi. Jeste to teda boli, ale uz i venku jsem schopna chodit bez berli. Jen teda chodim jak velka kachna a nemuzu se zase preucit chodit normalne 😀 Vcera jsem byla na kontrole na rehabce, tak mi dala jeste cviky na posilovani zadku a zevni strany stehen, aby se mi to trochu zpevnilo, ale pokud se to zase nezhorsi nebo nebude neco jineho, tak tam uz nemusim.

Jinak ja musim tahat Anuli vsude sebou. Hlidani vetsinou nemam ☹ Ale tady jsou na to zvykly a midwife ma pod posteli plnou krabici hracek s kterymi si muzou deti hrat 🙂

A s tim umrtvenim teda fakt nevim. Byla jsem jen jednou na kyretazi a tu mi delali pod celkovou. Nic hroznyho mi to neprislo, ale je je pravda, ze to neni to same jako cisar a pak se clovek nemusel starat o dite. V UK i po cisari mate hned dite u sebe...

Holky ja vas obdivuju, ze si nenechate rict, co to je. Ja jsem to proste musela vedet 😀

Mahu a ty jsi dobra, ze to vis a nikomu si nerekla. Ja jsem desna slepici pr.....a hned bych to vykecala 🙂

Misicko, gratulace ke kontrole. Taky bych chtela vedet, kolik mimco vazi, ale tady to nerikaj. Vlastne ani neni jak, kdyz se tu nedelaj tak casto ultrazvuky.

Holky, jaky mate v cr pocasi, ze rikate, jaky je tam vedro? Tady je teda tak kolem 12st, ale skoro kazdy den prsi ☹

wolfi
26. bře 2010

ahoj 🙂

Krtečku, super, že se záda lepší!!!! 😉 prosím Tě mám dotaz k lítání v těhu.. jak je to s těma rentgenovýma kontrolama?? chystáme se na dovču a začínám se trochu stresovat.. 😅 děkuju. 😵

jinak u nás dneska bylo kolem 20 stupňů ... no nádhera!! 🙂

krtecek
26. bře 2010

Jeee, takovy teplo.......to se mate 🙂

Myslis kvuli mimcu nebo co vsechno kontrolujou a tak?

wolfi
26. bře 2010

Krtečku, kvůli mimču 🙂

jinak to počasí se nám právě začíná kazit, venku se hrozně blejská a žene se asi velká bouřka..

krtecek
26. bře 2010

Tak to se nemusis vubec stresovat. Jenom projdes tou branou a to je vsechno. Zadny vliv na mimco by to mit nemelo. 🙂

wolfi
26. bře 2010

Fakt, tak to je super !! 😉 dneska jsem totiž narazila na jednu diskusi, kde jedna slepice kritizovala každou těhuli co vleze do letadla, že dobrovolně riskuje život miminka atd.. 😠 no vytočila mě, ale přiznám, že i když jsem tomu moc nevěřila začala jsem být nervózní.. tak jsem si řikala, že se zeptám někoho kdo má nějaký zkušenosti.. děkuju!! 😵
příští pátek se chystáme na předsvatební cestu 😎

krtecek
26. bře 2010

Nejaka chytrolina, co 😠 Ja jsem letela do cr ted v tomto tehotenstvi 3x a naposledy jsem se vracela v 31tt. Ja myslim, ze zalezi na zdravotnim stavu maminky a pokud nemas zadne problemy, tak proc ne. A treba let do Uk trva necela 2hodky, coz jde.
Jee a kdy mate svatbu a kam planujete jet?

wolfi
26. bře 2010

Svatbu máme příští měsíc 🙂 24.4 😵 jen doufám, že až si po dovolený půjdu vyzkoušet šaty, že mi pořád ještě budou, bříško mi roste nezadržitelnou rychlostí! 😀
chystáme se do Egypta.. už jsem poučená o všem co mě tam čeká a snad to bude v pohodě 😎 poletíme tak asi 4 hodiny, ale letíme v noci, takže to prospím 😉

paajinka
26. bře 2010

wolfi a to letíte s Adélkou nebo jen sami dva?, já bych taky tak někam jela, ale tchánovci letos nechtějí a sami s Adu bysme si to moc neužili..

wolfi
26. bře 2010

Paaji, s Adélkou, už jsem s ní letěli v loni a bylo to úplně v pohodě 🙂 fakt jsem si to užila i sní!! 😉 a hlavně, jsem děsnej závislák a bez níc bych nejela nikam.. 😀

krtecek
26. bře 2010

Wolfi, to uz se moc tesis, co. Jak na svatbu, tak na dovcu 😵

My jsme leteli s nasima loni do Recka. Nasi bydleli na druhe strane vesnice, takze jsme meli vsichni soukromi a vidali jsme se jen pred den 🙂

wolfi
26. bře 2010

jojo těším se moc, ale zárověň jsem ze všeho nervózní 😀
my byli loni v září taky v Řecku 🙂

paajinka
27. bře 2010

wolfi, my taky byli s Adu v Řecku 🙂 , ale přes den jsme ji mohli nechat babi a dědovi na hlídání na pár hodin a jeli jsme třeba na koně nebo tak... To by bez nich nešlo.. A vzhledem k tomu, že není chvíli v klidu a přes den spí max. 30 minut, tak bych si ani neodpočinula, manžela to nebaví za ní běhat ano o víkendu, natož pak týden na dovolené, to jeho rodiče jsou jinší kalibr 😖 , já se děsím trochu i dovolený tady, Adel je zvyklá spát sama v pokoji, když jsme byli na horách, skoro nsala, protože se vzbudí jen tím, jak se někdo otočí v posteli.. A mm je z toho pak značně na nervy 😝

misicka85
27. bře 2010

Ahoj holky.

Co podnikáte o víkendu? Já jsem pouklízela,upekla buchtu, zítra příjde návštěva tak ať je co dát na stůl... 😀 Adélka mi teď spí tak mám čas psát.

MAHU - bříško - no určitě je větší než s Aduš - u Adélky jsem takové jak mám teď měla před porodem.Ale žádná hrůza to není. Jestli má jiný tvar nevím,ale manža říká že jo,že u Adélky bylo víc takové kulaté kdežto teď ho mám víc dopředu.. Prsa - no ty radši nekomentuju,budu ráda až se jich jednou zbavím, pokud na to teda našetřím prašule 😀

S hlídáním - mi hlídá manža teď,ze začátku jsem brala Aduš s sebou,s kamarádkou která má termín 9.5. a chodíme ke stejnému gynDr jsem se objednávaly hned po sobě a navzájem si hlídaly dítka v čekárně 😀 Teď si plánuju kontroly buď hned ráno kolem 8h a nebo pak večer kolem 17-19h, naštěstí u nás v ordinaci je dost doktorů takže to není problém.A manžel má takovou práci že pro něj není problém třeba začít později nebo dřív skončit,ale musí to vědět dopředu..

WOLFI - tak to gratuluju k blížící se svatbě a dovolené,my letos určitě nepojedem nikam,ale tak máme chatu takže většinu času přes léto budem tam 😉