V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

majatob
22. črc 2010

@krista jo, mame to asi 150km se zajizdkou k babicce na hlidani 😅

krista
22. črc 2010

@majatob jé super termín, já jsem 31.3. 😵 😵 😵 no tak 150km je sakra dálka, já jela jen 22km ale přišlo mi to jako věčnost, já jsem si myslela že porodím doma na záchodě (po druhé) pořád jsem se bála jet moc brzo, prvně jsem v porodce prohekala ještě 24h než jsem porodila a to jsem znova nechtěla a taky jsem měla šílený posly, takže já bych ani teď nepoznala jestli rodím nebo poslíčkuju... takže bych nevěděla kdy vyjet 😅

majatob
22. črc 2010

@krista ten jsem odhadla hodne zhruba, presnejsi snad budu vedet za 2 tydny po kontrole 😉

majatob
22. črc 2010

@krista nam to poprve i podruhe vyslo, ze jsme byli zrovna v olomoucu, tak jsme jeli taky jen kolem 25km 😀

paajinka
22. črc 2010

maji, teda, taky koukám 😕 , ty brďo, gratuluju... vy jste chtěli třetí? já bych taky chtěla, ale to už by mm asi nerozchodil 😀, ale mně by se to líbilo.. A takhle za sebou - super... 😉

majatob
22. črc 2010

paaji, jj, chteli 🙂 klidne aj ctvrty a paty, ale ty az trochu s odstupem 😀

wolfi
22. črc 2010

maji, co znamená trochu s odpstupem? 😀 😉 mě by se asi taky líbilo třetí, ale zatim si nedokážu představit, že budu mít dvě.. 😅 😀

majatob
22. črc 2010

wolfi, no tak aspon aby uz tobik byl skolak 😀 takze minimalne tri roky aby mezi sebou meli 😀 ale M. stejne tak rychle dalsi chtit nebude, takze to vidim spis na 5-7 let 😀

paajinka
22. črc 2010

wolfi, nápodobně... i když myslím, žeu nás třetí fakt nehrozí...
maja má dobrý i to, jak je mladinká, to já za 7 let už teda rodit určitě chtít nebudu 🙂

katuska85
23. črc 2010

Dobré ránko všem.U nás byla na dnešek pěkná burina.Vzpoměla jsem si na Maru,jak to na ní při bouřcše přišlo 🙂
@wofli jo,jo Eliška se narodila 12 dní před termínem,žloutenku taky měla hodně,spavá byla takže přesně vim co myslíš tím že kojit spavé děcko je mazec.Taky jsme to zažily ale naštěstí přibírala docela hezky tak nás 4.den pustili dom.Ikdyž žloutenka se nás držela skoro celé šestinedělí.Jinak dík za uklidnění 😉 taky pevně doufam že tam mrňous ještě aspon týden dva zůstane
@majatob takhle hopem jste to vzali s třetím 🙂 ale proč ne,aspon nevyjdeš ze cviku 😵 taky jsem si vždycky přála velkou rodinu.Uvidím jestli mě to přejde až porodím druhý 😀
koukala jsem že se tu probírali porody.U nás to poprvé byl docela fofr.Od prasknutí vody za 3 hodky začli kontra a za další 3 byla Eli na světě.Doufam že to půjde staejně hladce i tedka.Člověk by řekl rodíš podruhý,už víš do čeho jdeš ale já mám občas větší "strach" tedka než jsem měla s Elí 😅

maruska39
23. črc 2010

Ahojky,
všem vám moc děkuji za gratulace jste zlaté,až budu mít trošku více času tak napíšu jaké to bylo,malá je zlatá pořád jen papá a spinká co víc si přát 😵
Domi ji miluje pořád chce ať ji kojím,hladí a pusuje a zatím nežárlí,no na to je asi ještě brzo 😎
Tak až bude čas ozvu se 😵 😵

maruska39
23. črc 2010

No a koukám,že @majatob už čeká třetí tak strašně moc gratuluji 😵 😵 Jsi odvážná já bych další porod už asi nepřežila 😅 😀 😀

andu
23. črc 2010

@maruska39 : Tak to je super, že Dominik sestřičku tak opečovává 😉 Hezky si užívej hodného miminka a až budeš mít chvíli, napiš, co se vám to probůh u toho porodu dělo! 😖 😉

maruska39
24. črc 2010

Chvíle času tak nesu to co jsem slíbila,můj porod :

Takže den předtím jsem byla na pouti v petřvaldě,dusno,vedro a prošli jsme fakt kus,nohy boleli a celý den mě tvrdlo bříško a občas nějaký ten posel což jsem od vysazení magneska fakt neměla takže jsme šli večer spát ve 21h a říkám Martinovi raději dříve mám pocit,že v noci budeš mít budíček a že pojedeme,zalehli jsme a přišlo několik bouřek,největší byla o půnoci tak jsem čekala co s toho bude,ale normálně jsem spala jen se fakt co hodinu budila. A ve 3h ráno jsem začala mít slabé kontrakce tak jsem si to do 4h stopovala jestli jako to je nějak pravidelné a bylo to pořád co 10 minut na chlup pravidelné,čekala jsem jesti budu mít průjem to jsem totiž tak měla u Domči a průjem se tentokrát nekonal 🙂) Sice to moc nebolelo,ale spát se nedalo tak jsem vylezla a šla na pc. Martin vstal jestli jako jedeme a já jsem věděla,že už to je ono a že to jsou opravdické kontra,ale chtěla jsem,aby se ještě vyspal tak mu říkám,nene je jen dusno (pršelo a byl super vzdoušek 😀) tak nemůžu spát,klidně jsi spát nic se neděje,tak šel spát a já ´šla do sprchy,abych to nějak popohnala,tak kontra neustoupili byli co 8minut zhruba.Vzbudila jsem Verču(ta co vám psala,že jsem porodila) a psala si s ní smsky,že Natálka chce ven 🙂) Okolo 5h ráno už mi lepilo,bylo to nějaké silné a už jsem ani v klidu nebyla takže jsem šla vzbudit Martina a volala jsem mamce. Martin vyhukaný,mamka ještě víc a byla tu fakt do 15 minut. před půl šestou jsme vyjeli do porodnice,já doma ještě prolila hektolitry slz,že jsem se nemohla rozloučit s Domčou ten spinkal a já ho nechtěla budit navíc vím,že by mě jen tak nepustil bylo lepší,že u toho nebyl,ale bez tak těhuli uprostřed kontrakcí prostě hráblo a bulela jsem,že musím jet pryč bez pusinky pro maminku 🙂
V porodce jsme byli po 6h ráno a to už jsem byla 4 co tam přijela s kontrakcemi následkem bouřky. Napojili mě na monitor a tam hned první kontrakce se sílou 100,tak mi říká ta co mě přijímala co máte pořádně kontrakce,že? a já ji říkám co neumím si představit že to bude horší 😀 a bylo taky že
takže sepsány všechny papíry a už jsem šla nahoru na porodní sál,tam mi hned ze startu prdla gumička do vlasů tak jsem byla naštvaná protože jsem se potila i na zadku a bez gumičky pod vlasami to byl fakt hukot,takže tak za hoďku jel Martin shánět v neděli gumičku 🙂) zůstala jsem tam asi hodinu sama a prodýchavala kontrakce jenže se nějak začali ztrácet a intervaly se prodlužovali,na monitoru jednu dobu dokonce žádný nebyli tak volám PA (porodní asistentku),že to je nějaké divné že mi to ustává,tak mi říkám,že teda uděláme přípravu a jestli jsem proti klystýru,říkám že ne že se bojím dalšího porodu xxx hodin tak všechno co uspíší porod beru,takže klystýr no větší žůžo jsem nezažila než mít hadicu v zadku a plněný střev 😀 PA mi říká ´vydržet tak 15-20 minut což znáte to se nedá ani náhodou tak jsem semodlila ať už vypadne co nejdříve a zbalí si to své nádobíčko a jde,já už orošená až na zadku,ale nakonec vypadla a já rychlostí blesku letěla na záchod,no to byla jízda teda 😀 to nemusím popisovat,ale byla jsem šťastná,že u toho Martin není a shání tu gumičku 🙂)
hned potom přišel a že žádný obchod otevřený nesehnal tak že mi nese gumičku od vonítka co se dává do auta 😀 no byla jsem šťastná za cokoli co udrží ty vlasy svázané!
okolo 11h pořád slabé kontra,klystýr nic nevyřešil a intervaly různé tak,že mi prasknou vodu,říkám jo klidně jen ať už to je a já nerodím do dalšího dne,tak mi praskli vodu a pak už mám jen mlhavé vzpomínky,začali neskutečné kontrakce,nešlo sedět,ležet,chodit,nic takže jsem trpěla,ale konečně se to rozjelo tak jak mělo,pak monitor a hypertenze dělohy,to si fakt moc nevybavuji jen vím,že to byli šílené kontra,tlaky na konečník aještě jsem ani zdaleka nemohla tlačit,najednou tam bylo šílené množství doktoru a asistentek a já je viděla všechny 2x,dostala jsem kyslík na obličej a fakt jsem myslela,že to nepřežiju,vybavuji si,že všichni koukali na monitor co se to děje a mlčeli a čekali,něco mi dali do kapačky do žíly a potom se to začalo uklidňovat a já začala zase vnímat,lekla jsem toho množství lidí co tam přišli a doktro nebo co to bylo říká,už je to dobré máme zpátky i miminko tak vysadit kapačku,odešel a jen co odešel začlo to znovu,tak mi PA honem napojila zpátky tu kapačku.
Pak už jsem měla kontra pořád a tlaky na konečník,ještě jsem nemohla tlačit tak mi říká ať jdu na bok,á ji říkám to nehrozí to nezvládnu tak se smilovala a že mám prodýchávat a zároveň protlačovat,to byla úleva fakt,hodně mi pomáhala roztahovala mě ručně a to byla normálně fakt slast jakmile dala ruce pryč a já měla tlačit bez nich tak jsem šílela to se nedalo,takže byla u mě celou dobu byla úžasná a pořád mě povzbuzovala a to že jsem ji tak rychle´porodila poté horské dráze za to vděčím PA,nevím jak dlouho jsem protlačovala a prodýchávala ty kontra,ale chvíle to nebyla,pamatuji si že bylo 13h a ona mi říká ještě 2 kontrakce a tlačte na plno a za 10 minut máme odrozeno,v duchu jsem si řekla to ti tak žeru,ale poslechla jsem a fakt tlačila ze všech sil,strašně jsem se lekla jak to dole štípalo a pnulo,to si u Domči fakt nepamatuji,ale tlačila jsem jak jsem mohla a slyším jak říká,vidím hlavičku maminko bude vlasatá,to jsem si tolik přála,aby měla vlasy tak jsem zatlačila asi na 1 kontrakci se třemi prochýcháváními a hlavička byla venku,pak ještě jedna kontra a natálka se narodila za 10 minut přesně jak řekla PA.úleva neskutečná,euforie a štěstí,všechno ze mě spadlo,Natálka neplakala jen tak knikla stejně jako Domi tak jsem se bála,že nedýchá,ale hned mi řekli,že je zcela v pořádku,druhý můj dotaz byl jestli to je holčička tak že ano a už mi ji dali na bříško,to byla taková krása jsem myslela,že fakt umřu,ale tentokrát štěstím,pak se šla vážit a měřit a můj další dotaz byl jestli jsem nastřižená,tak mi PA hlásí,že nejsem ani potrahaná a že to je bez šití a já lítala v oblacích na růžovém obláčku .-)) v tu ránu jsem zapomněla jakou jízdu jsem zažila a už si jen užívala malé,koukala jsem jak ji Martin popisuje,jak si ji fotí a jak ji potom chová,pak mi ji přiložili k prsu a malá se okamžitě chytla a tahala a tahala,když mi ji odtrhli tak ji dali vedle mě do té ohrádky pro mimi, nevím co to přesně je a malá koukala a cucala si nahlas ručičku a prstíky a to byla krása!!!
chtěli jsme hned psát smsky,že jsme šťastná rodina a už máme natálku a neviděla jsem normálně jsem viděla rozmazaně a nemohla jsem přečíst ani řádku,tak jsme volali no .-)))
a to je asi tak všechno pak už to znáte,štěstí a štěstí a neskutečné štěstí!
jedno vím,ale jistě rodit se už nechystám a doufám,že to bylo opravdu naposledy 🙂)

mahulena
24. črc 2010

Maji, voe, ty jsi tehotna, hned!!!, moc gratuluju a cumim teda jako puk 😲 😀

katuska85
24. črc 2010

ahojky @maruska39 přečetla jsem to jedním dechem 😎 Koukam že sis užila ale zvládli jste to perfektně.A s gumičkou docela prekérka vid? 🙂 🙂 Skvělý že se Tálka hnedka přisála vid?A těšíme se na další fotky 😉
My dnes byli na svatbě,vdávala se manžovo segra-jen civilní obřad a posezení na zahradě ale můžu říct že se mi tam vůůbec nechtělo-od rána je mi tak nějak divně,asi jak se zas mění tlak bo co-ale nakonec to bylo docela fajn,kolem Elišky lítal taťka tak jsem si odpočala a naládovala se koláčkama a dortíčkama 😵

majatob
25. črc 2010

@maruska39 dobry s tou gumickou 😀 zvladli jste to krasne 😵

@mahulena ha ha, ja se tim nikdy netajila, ze chci dalsi 😀 😀 😀

majatob
25. črc 2010

@katuska85 jen si jeste uzij 😵

paajinka
26. črc 2010

marusko - ještě jednou gratuluju... Krásně jsi to popsala, já se už pomalu začínám toho porodu děsit, 10 týdnů úteče jako voda.. 😝

mahulena
26. črc 2010

holky, vam to tak uteklo, za chvili budou nova miminka 😵
Marusko, moc krasny popis, jsi moc statecna

krista
26. črc 2010

@maruska39 ten tvůj porod mě rozbrečel, tak jsi přeci jenom nějakým komplikacím neutekla koukám, ale hlavně že to všechno dobře dopadlo, bez nástřihu, potrhání, šití a obě dvě holky OK, co víc si přát 😵 jak říkáš další porod už nebude, tak na to špatné brzo zapomeneš 😵

casiopeia
26. črc 2010

@maruska39 Nádherně popsáno, moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka. Až jsem uronila slzičku.

katuska85
27. črc 2010

ahojky všem 🙂
Tak jsem pořád celá,Matýsek drží.Zítra nás čeká poradna tak uvidíme co je nového 🙂
Co vy,ostatní mamky?Jak se máte?

andu
27. črc 2010

@maruska39 : Teda komplikace nic moc, ale hezky jste to zvládly 😉 A hezky jsi to popsala 🙂
@katuska85 : Takže vše v pořádku? Paráda, však má Matýsek ještě chvíli čas na dopékání v bříšku 😉

U nás v pohodě. Velký UTZ dopadl dobře a na příští pondělí jsem objednaná na sono srdíčka... Tak doufejmě, že to bude taky bez problémů, ať už Jáchymkovi můžu toky něco koupit 😉 A pak ve 30. týdnu kontrola ledvin a pak už rodím 😀 😀

kackadu
27. črc 2010

Ahojte těhulky,

@maruska39 no teda Maru uplná brnkačka to teda nebyla. To musela být krušná chvilka s tím kyslíkem.... 😒 , a ten nástup intenzity po prasknutí vody jsem taky měla, to je masakr.
Brrr no bojím se fakt dost. člověk se chytá těch detailů co si pamatuje, ale nikdo nezaručí, že to bude podobný.

Já byla v pondělí v poradně ve 30tt, tak už jsem otočení hlavičkou dolů, máme 1440 gramů a dokonce cervix skore 1, tak snad to bude o něco dřív jak s Fildou. No uvidíme.

Teď je bouřek pořád plno, tak všem těhulkám na rozsypání přeju, aby jim pomohly!!! 😉

katuska85
29. črc 2010

ahoj maminky těhulky 🙂
@andu pěkně to máš naplánovaný 🙂) prej ve 30tt kontrola ledvin a pak už rodím 😀 😀 ale pravdu máš.Od toho 30tt to utíká uplně šíleně rychle.Takže je potvrzený Jáchymek? 😎
My byli včera v poradně.Nic se nezměnilo,jen jsem kilo schodila 😅 ale to by snad vadit nemělo.Dnes už jedu na srdíčko na porodnici a budu už jezdit každý týden.Ještě že to nemáme daleko a mam spolehlivé babičky.Nedovedu si představit táhnout sebou Elišku

andu
30. črc 2010

Dobré ráno holky.
My se včera v noci vrátili z koupi auta bez auta 😝 Už po 2. zůstalo viset 30 km od Prahy 😠 , takže je po 2. v servise a budeme odstupovat od smlouvy (je to auto z bazaru...) Poprvé jsem zažila, jaké to je, když auto odejde na dálnici a teda mazec. Exlo to uprostřed dálnice a už nenastartovalo 😝 Takže se to došouralo na kraj do výjezdového pruhu (ani odstavný tam nebyl) a hned jsme odběhli z auta ven 😝 No nic moc příjemného... No a jako bonus jsem si z toho čekání v trávě u dálnice přinesla klíště 😝 Tak se teď budu cca měsíc sledovat jak pako a doufat, že z toho nic nebude a hlavně, že z toho nic nebude pro Jáchymka! 😝 😠

@katuska85 : No jooo, podívej se na sebe, kontrola ledvin a už rodíš! 😉 😀 😀

paajinka
30. črc 2010

Andu, to je fakt hnus s tím autem, mně stačilo, když nám takhle párkrát došla na dálnici nafta.. Naštěstí to bylo s bývalým přítelem, manža ten kupuje vždy dost. Klíště jsem taky cca před měsícem měla, ale dobrý, tak držím palce, ať to nic není..
Jinak, mně přijde, že to těhu vůbec neutíká, ale asi jo - no, už aby byl aspoň listopad - to už budu mít po všem a snad budu už použitelná - bych ten porod a následujících min. 14 dní radši prospala... 🤐

andu
30. črc 2010

@paajinka : No s tím prospáním 14 dní po porodu s tebou souhlasím!! Na to se netěším vůbec 😝 Teda pokud to bude podobné nebo stejné jako s Ameli... To bude nářez. Ale tak doufám, že to bude lepší a zvládnu to v pohodě bez depek! 😅

maruska39
1. srp 2010

Ahoj holky,
všem moc děkuji porod jsem sepsala tak jak mi to běželo hlavou tak snad jste s toho něco měli 😉 Nemám teď vůbec na nic čas,ani nedočítám letím jenom pozdravit a říct,že jsem konečně založila album Natálce tak mrkněte jestli chcete :
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/maruska39/al...
Teď se jdu rychle naobědvat dokud obě spí ať nejsem zase bez oběda 😅 😅 😅 až bude více času,dočtu a pisnu 😵 papa a držte se těhulky!!!! mě se už po bříšku stýská,ale Natálku bych tam zpátky nechtěla je sladká 😎