V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krtecek
24. únor 2010

Hezky vecer 🙂

Tak od nas asi pred hodinou odjela kamaradka.....Anicka furt jak na peru a vubec nechtela jit spat.....

Maruska - to je pech s tema zubama.....doufam, ze te zubarka vezme a pujde s tim neco provest

Lamarika - ja si taky myslim jako holky, ze listovka pri kojeni nevadi. Ja jsem ji brala a normalne do toho kojila a vechno bez problemu

Samsa - tak super, ze te revize zatim minula. Doufam, se ty injekce pomuzou a vsechno bude ok 🙂

Krista - rada bych poradila, ale nevim co....osobne nechavat vyrvat neumim a vlastne jsem to ani nemusela nikdy pouzit. Anicka byla a je na spani docela v pohode. Kazdopadne mas muj obdiv, ja uz bych asi davno zkolabovala...Musim se proste aspon trochu vyspat, jinak jsem totiz desne protivna a naprosto nepouzitelna...snad i to moje druhy ditko nebude nijaky sileny.....

Mahu - to je mi moc lito s tema krecakama, ach jo ☹ a do porodu jeste docela daleko. Radsi si zajdi jeste k doktorovi, prece te takhle nemuzou nechat.....
K tem jmenum.....ja jsem ted hrozne rada, ze jsme v zahranici a muzu si opravdu vybirat z velke skaly jmen 🙂 Teda samozrejme to musi dobrou vyslovnost pro moje rodice a babicky tady....Fotky z 4D scanu mam, ale ulozeny v nejakym jinym programu a jeste jsem nezjistila, jak je zmensit. No musim to napravit a hodit taky neco novyho do alba...
Jak si to jinak myslela s tim skejtem ke kocaru? Ja zatim v planu kupovat sourozenecky kocar nemam a chtela jsem ten skate....

Teda reknu vam, ze cestovat s kocarem (i kdyz hodne lehkym - Baby Jogger City Mini) po Praze MHD a do toho tehotna je docela peknej zahul. Musim teda pochvalit lidi, ze mi pokazdy pomohli, ale stejne jsem total odrovnana....

krtecek
24. únor 2010

Mirax - ty posledni dve spolecne fotky jsou nadherny 😵

vlasoska
25. únor 2010

ahojky vsem, jsem tu nove. mam jiz jedno dvoulete ditko a ted jsem v 17tt. Nevite prosim nekdo o tehotenskem cviceni v Praze, kde zaroven pohlidaji to starsi ditko ?
A nechtel byste nekdo chodit se mnou ?

mirax
25. únor 2010

díky za pochvaly 🙂

pazhitko..nákup dávám do těch postranních baťůžků a ten košík dole je taky dost prostorný,ale baťůžky stačí, vleze se toho tam hodně!

pazhitka
25. únor 2010

mirax, aha ,ty batuzky musim taky omrknout 🙂

nicole_11
25. únor 2010

Ahoj holky...tak se hlásím, že už mám všechny zkoušky ve škole úspěšně zdolaný a můžu se vrhnout do nového semestru...

jinak nám stalé rostou zuby a máme šílenou rýmu, takže se v noci nevyspíme a už z toho s MM šílíme a těšíme se až budou ty děti dvě 😅 pořád se uklidnuji, že třeba druhé dítě bude větší spáč než Tedík, ale taky to může být naopak...každopádně se máme na co těšit....ted si s Tedíkem chodím přes den taky lehnout, ale až budou dvě, tak jim budu muset skloubit to spaní, jinak teda nevím...jak budu fungovat 😖

nicole_11
25. únor 2010

Jinak co se týká toho sourozeneckýho kočáru, tak já pořád nejsem rozhodnutá...uvidím jak budeme fungovat až se mimi narodí...taky nemám v plánu být moc doma, ale na chalupě a tam máme velkou zahradu a taky tam nebudu bývat sama, a když budu v Brně, tak novorozence tahat moc do centra nebudu a na nákupy, takže jedině pak na podzim bych ten kočár využila a to doufám že už Tedík bude normálně chodit, ale uvidím, když to nepůjde, tak ho budu muset pořídit...

mirax
26. únor 2010

šmankote nicolle..ty u těch prcků ještě studuješ? 🙂 😲 ...Já ted au Tobíka taky chodila do práce, ale teď sem ráda, že svládám akorát svůj eshop a toť vše...
Škola naštěstí dávno za mnou 🙂 😉

mahulena
3. bře 2010

halo zeny, kde jste??? 😲
dnes jsem byla na kontrole a poslednim UTZ v 31tt, vse OK, vahovy odhad mimina je 1600g, kriste pane, me to prijde nejak moc!, ja mam + 4,5 kg, coz je OK, cekala jsem to horsi, ale vizualne jsem kulatejsi a takova nateklejsi a krev a mliko (babicky by ze me mely radost 😝 )
Krecaky lepsi nejsou, ale nic s tim delat nejde, ach jo.
Mirax, diky za fotky, super!
Co ostatni - Misicka, Nicole a dalsi nejen kvetnovky, co je u vas s pupikama novyho?

samsa
4. bře 2010

Ahoj holky, tady to teda vázne. Já občas nakouknu ale moc nestíhám psát. Mahu, +4,5 kg, to jsi vážně dobrá, to už moc nenabereš. Jo a ten vahovy odhad je v pohodě, já měla teď se Sabinkou v 29+2tt 1450 g a v 34+5 1980 g, takže si myslím, že tvoje mimi bude spíš menší, pokud bude v termínu, tak si myslím, že max. 3,2 kg, ale spíš kolem těch 3 kg. Mahu a jak se cítíš, vše ok. Holky, vám ty týdny teda naskakují, to je síla, za chvilku tu bude miminek. 😵

mahulena
4. bře 2010

Samso, to jsi me uklidnila. Je fakt, ze na tom papiru je +/- 400g, tak si rikam, ze je to urcite spodni hranice.
Ale ted jsem byla ve 30+0tt 1600 g, s Justynkou v 28+0tt 1005 g, ze by mimino za 2tydny narostlo tolik? Urcite ne.
Ale manzel mi rika, ze mimino hrozne vykrmuju, ze bude urcite velky, a je fakt, ze jim 5x tolik co v minulem tehotenstvi.
Samso, dala jsem si "zavazek", ze jeste max tak 1,5kg, uvidime, jak to nakonec dopadne.
Jak to mas s krecakama po porodu???, to me desne zajima. Objevily se ti mmch taky na nohach? Ja uz to mam prave i tam...hnus, a to jsem mela nohy opravdu krasny 😝 , vlastne na sobe asi nejhezci (fuj, omlouvam se za samochvalu).

dneska jsem byla za sestrenici a 4dennim Matyaskem v porodnici, desne ji zavidim, ze uz to ma za sebou a vubec si to nedovedu predstavit a jak jsou ty mimi "vanocky" malinky, ja se picnu!!! 😲

mirax
4. bře 2010

mahu...já měla váhový odhad u Bětule ve 31+4, 1675g..při narození 3350g...budete mít tak nějak podobně. 🙂

mirax
4. bře 2010

ahojik samsíku..jak jsi dopadla s těmi očistky..přestalo to krvácení?...dlouho jsi tady nebyla ..nebo jsem nedočetla? 😉

mahulena
4. bře 2010

mirax, kurna, me to prijde "hrozne" velky dite..., v nasi rodine maji vsichni mimina do 3 kil.
No proste si rikam, ze to tak urcite nebude a zakazala jsem si zrat:(, uvidime, kolik dni (hodin) vydrzim 😝

mirax
4. bře 2010

mahu..to je normální dítě 😀

já jsem to zvládla i bez nástřihu za dvě hoďky!...kolik měla Justýnka?
Váha mimča se většinou (dost jistě) zhruba zdvojnásobí od utz ve 31tt. U mě to vyšlo přesně u obou dětí..Tobík měl 1870..při porodu 3660g.

Druhé dítě bývá zpravidla větší než první (pokud je stejného pohlaví...) 🙂

Jinak vánočka už mi chrupe...bude tak do 11-12, kdy kojíme...je to neuvěřitelné srovnání těch dětí..já pořád myslela, jak mám doma malýho chlapečka a po třech dnech pobytu v porododnici a koukání na toho pidi tvora mi připadal jako OBR!

křečáky...se mi naštětstí vyhnuly...tedy téměř...

mahulena
4. bře 2010

mirax, kurna, me prijde vse nad 3 kila fakt velky..., takze i z 3,20 kg mam hruzu..., no, mimino je stale KP, total, do toho varixy, Dr. je docela svolnej na cisare, tak klidne 😝 😔
J mela 2,90 kg, rodila jsem v 38+5tt, takze kdyby byla mozna uplne na termin, tak ma taky 3+ kg.
Budu si to pamatovat, ze se vaha zdvojnasobi, tak jsem zvedava🙂
Jj, ty maly vanocky jsou fakt vyborny, dneska v porodnici jsem byla uplne dojata, a to na ty maly mimina moc nejsem. A jak krasne spaly, to snad ani neni mozny (resp. ja to tak nezazila), tak doufam, ze se toho taky dockam.
Uz se desne tesim na konec tehotenstvi, i kdyz teprv ted si ho zacinam "uzivat", teprv posledni cca 2 tydny je videt pupek, musim zvladat radosti i starosti s tim spojeny a tak..., ale nejak uz mi to staci 😔

Stejne jsem fakt zvedava, jak budu zvladat, jsem magor hysterickej, netrpelivej, tak se bojim sama sebe..., do toho nevyspani a kojeni a tak, ty jo 😕 , najednou mi to zacina dochazet, co jsem se prehoupla pres 30tt...
Vsechny vas obdivuju
No nic, jdu hodit nohy nahoru, dneska me bolej fakt desive.........

mahulena
4. bře 2010

jo, nasla jsem fotky Majatob, uz ma miminko, mozna si ji tu nekdo pamatujete?

mirax
4. bře 2010

majtob..já pamatuju..to je krásná zpráva!

mahu!!!..já toi koukla do albíčka, šmankote, kde ty máš, ženská, břicho!!! ty máš snad nejmenší těhu pupík, jaký jsem viděla 😉 , kde ty tam tu prďolečku máš? 😀
Pořádně si odpočiň 🙂 , nožky nahoru..jak kohoutek v oboře 😀

nicole_11
4. bře 2010

Ahoj holky...dlouho to tady vázlo, i když já taky nemám moc čas psát...zase mi začla škola, tak trochu nestíhám a jinak pořád někde lítáme...

teda Mahu ty jsi takovej hubenour, to jsi teda přibrala dost málo, i bříško skoro žádný...já si myslela že mám nejmenší a vidím, že ty máš ještě menší...jinak já ted přibírám 1kg za týden, fakt děs, víc jak u Tedíka, už mám nahoře 11kg...jestli to půjde tak dál tak ze mě bude mamut, i když nikdo mi nevěří, že jsem přibrala tolik...

jinak mě pořád bolí lýtka, nějaký dlouhý procházky vůbec nehrozí, už se fakt těším až porodím...vím že to bude hodně težký, ale už mě to nebaví být těhu...během necelých 3 let být 2x těhu je fakt trochu náročný

franciakova
5. bře 2010

ahojte holky je tu někdo 🙂

mahulena
5. bře 2010

holky, jste prdly, jajko hubenour si fakt neprijdu:(, opravdu ted delam cest slovanskemu typu zen 😝 , vsechno se zakulacuje, asi to tak musi bejt, ale ja mam rada, kdyz vypadam jinak, tak se s tim musim srovnat...
ale je fakt, ze nejakejch 4,5 / 5 kg navrch docela jde. Nicol, 11kg je taky ok, treba se to fakt uz ted zastavi, kazdej to ma jinak, nekdo pak zas pribira az posledni dva, tri mesice. Me i tehdy nejvic rostlo a roste bricho, takze vas v pohode dozenu a predezenu.
Pristi tyden budu fotit pupik a uz je fakt velikej a az pod prsama, za posledni dva tri tydny hooodne vyrostl, kazdej to hned tak komentuje a je to pravda. Ale je fakt, ze mam jeste dvoje obyc kalhoty, takze jsem tehotensky jeste nevytahla..., snad za tyden, dva, abych je aspon uzila.
Nicol, vyfot pupika, at te taky vidime, budu rada.
Jinak se s tim ztotoznuju, uz se fakt tesim na konec, a nekdy mam den, dny, kdy uz fakt nemuzu dal..., pak je zase lip (napr dneska)...
Tak krasnej den

mirax
5. bře 2010

🙂
ženy vydržte, no největší panděro vás teprve čeká 😀
ale je to tak, když už člověk má dom ajednoho prcka, tak je těhu skoro na obtíž...tak yjsem někdy měla pocit, ž epotřebuju normálně fungovat, nosit dítě, tašky..nákup, tahat kočár a to s břichem moc nešlo a těšila jsem se, až budu zase normální člověk...čehož si teď fakt vážím 🙂

já přibrala teď s Bětulkou, 14 kg...a už teď obleču celkem vše, co dřív...jen je mi to těsnější, al evím, že za pár měsíců bude vše dole i s nádavkem, tak se spíš šetřím..u Tobíka jsem byla pak hrozně hubená, obličej samou vrásku.. 😝

krista
5. bře 2010

Ahojky holky,

taky chodím na čumendo a víc nějak nestíhám 🙂 Máme hodně doktorů jak jsem psala do dvojmaminek 😖 😉

Mahu jsi dobrá 😵 podobný jsem to měla já s Kristý, ale nevím čím to máš ty, já to měla protože jsem furt blila, nadavovala se a jedla hodně pravidelně, takže jsem spíš hubla, celkem jsem se ale vyžrala na 7kg 😀 s malým to bylo dvojnásob - 14kg, všechno je dole, tak mě to netrápí 😉 mám teď o 10kg menší váhu než před prvním těhu s Kristý 😉

Koukám, že řešíte váhové odhady, tak u nás to bylo vždy ve 32tt 1850g a nevím nevím, Kristý při nar. 38tt+4 měla 3080g a Lukýs při nar. 40tt+1 měl 3460g 🙂 takže asi těžko říct, musíte si všichni počkat jak velkej prcek na vás vykoukne 🙂 rozhodně bych se toho ale nebála, něco už máme za sebou, zvládnete to!!! 🙂 😵

Majatob moc gratuluju 😵

Ještě se vrátím k tomu jak jsem se tu ptala na to vyřvávání atd., no nebudu to dělat, nejde to 😖 takže se musím smířit s tím, že holt kojím celou noc 😝 snad ho napadne někdy samotnýho s tím přestat, ale spíš si myslím, že bude ještě hůř 🤐

S tím těhu se s váma ztotožňuju, byly dny kdy jsem si říkala, že už mě to nebaví ať je rovnou dítě 😀 a pak další dny kdy jsem si zase říkala, ještě že neni venku, protože jinak nevím jak bych to s Kristý dala, teď už to nezměním, takže radím užívat si zatím jedno dítko venku 😀 🙂

A ještě jsem chtěla (kopíruju z dvojmaminek):
A moooooooooooc jsem chtěla všem co maji věk. rozdíl kolem 2 let doporučit st. dítku koupit motorku 😉 jako fakt dobrý, byli jsme teď prvně a šlo to parádně, malá na motorce, malej v golfkách, příp. hl. kočárku (je to ale blbý na zimu pochopitelně pro to st. dítko - šlapat, takže lepší je když neni sníh).

Mirax teď vůbec nevím jestli jsem ti gratulovala k Alžbětce 😅 jsem skleroza, tak radši gratuluju dodatečně a hooodně opožděně než vůbec, hlavně hodně zdravíčka 😵

Krtecek někdy jsem coby nevyspalá hodně protivná, už jsem se ale naučila i v sedě u toho kojení klimbat, malej se nechce kojit vleže to mě celkem ničí, s malou to šlo, akorát jsem ji občas zapomněla přendat do postýlky... malej ale mezi námi spát nechce, na postýlku je celkem závislák, prostě se musí nakojit vsedě a pak hned přendat jinak by bylo zle 🙂

Tak se holky mějte hezky, pěkně vám "tt" naskakují, miminka se rodí a nové těhulky přibývají, krásné 😵

janka313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maruska39
6. bře 2010

Ahojky,
tak já taky moc nestíhám,nahromadilo se mi strašně moc zakázek,tak šiju a šiju navíc mám manžu doma teď na nemocenské měl lehký pracovní úraz,jen naražený malíček,ale statečně mi sedí na compu 😀
s kilama jsem na tom teda hůře než vy,už mám pořádné panděro a 6kg navrch 😅 oproti prvnímu těhu jsem ale stále na tom lépe 😀 V pondělí jdu na UTZ tak se nemůžu dočkat a doufám,že už budu mít odhaleno!!!
S domínkem bojujeme s plínečkami,rozhodla jsem se že je čas mu je sundat,tak chodí doma bez plíny a můžu říct,že se nám daří,čůrá ukázkově samozřejmě máme i nehody ale těch ještě bude 😉 Hlavní je,že jak ho posadím a řeknu udělej lulu tak on opravdu čůrá a tlačí i když se mu nechce a spadne jen pár kapek tak prostě vím,že svěrače ovládá a víc co dělá tak jsem ráda,že jsem do toho šla už teď 😵 a kolik plín je ušetřeno to mi ani neuvěříte 😀
režim se ustálil,Domi chodí spát v 9:45h a spí 2-3h,večer klasika 18.30 a ráno vstává stejně jako dříve takže pořád 5-6h no co už hlavně že přes den jsme se dostali na jedno spaní 🙂
kristo motorku mám v plánu určitě do toho půjdu a snad to moje jelítko to pochopí jak se na ni jezdí,máme doma takové autíčko a na tom jezdí,ale spíše stojí a chodí jak aby se odrážel,tak ještě má čas to pochopit 😉
jo a rozhodla jsem se,že jdu do buggypodu,skejtík by u nás asi neměl smysl tak teď jen narazit na nějaký na MMB,chtěla bych starší úplně nový mi přijde zbvtečně drahý 😝
tak se tu těhulky a dvojmaminky opatrujte 😵

krista
6. bře 2010

Ahojky Maru, moc to s tou prací nepřeháněj ju 🙂
To spaní znám, Kristý mi takhle spala asi půl roku (jen dopoledne) a najednou to přehodila a chodí mi po obědě, takže uvidíte, časem se to taky určitě ještě změní 🙂 Tu motorku malej pochopí, uvidíš že jo, Kristý nikdy na něčem moc dlouho nevydržela, ale tohle ji bavilo, úplně jsem žasla,riskla jsem to jen kolem baráku kdyby si náhodou vymýšlela, protože tahat Kristý na rukách + motorka + tlačit golfky, to jako neee 😝 ale nesmí s námi jít manžel, ona ho má Kristý omotanýho kolem prstu, takže si vymýšlí a když jde s námi tak se chce od něj tahat, když jde se mnou tak to nezkouší, protože ví že neuspěje 😅 to jí prdnu do kočárku (pokud mám sour.) nebo ať ťape 😝 🙂
Tak se taky opatruj, kdybych kápla na Buggypod tak ti hodím odkaz, všimla jsem si že jedna maminka teď házela tady do tématu Buggypod celkem trefný popis a taky tam napsala svoje pro a proti, možná by ti taky pomohlo si to pročíst 🙂

maruska39
6. bře 2010

Kristo ani nevím že tu je takové téma tak jdu hledat a určitě si to pročtu 😉
právě počítám,že si to časem posune na po obědě spaní a to bych si tak přála,zatím to máme teda takto a vyhovuje to 😵 jsem zvědavá teda jak si malý oblíbí motorku,ale snad jo on doma na tu svoji leze ale ta je nestabilní a jak říkám spíše tam jen ťape tak koupím pořádnou a snad mu to půjde 😵
dneska nešiju dneska mám pauzu,večer jdu na rozlučku se svobodou od kámošky tak čerpám sílu,abych neusnula 😀

maruska39
6. bře 2010

jo a jak najdeš někde buggybod a hodíš odkaz budu jen a jen ráda a vděčná 😵 😵 😵

krista
6. bře 2010

Maru my máme tuhle motorku a je perfektní 😵
http://www.splavacek.cz/images/sklady/Odracedlo...

Téma o Buggypodu tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kdybych na něco kápla hned dám echo 🙂

maruska39
6. bře 2010

kristo a je fajn? nebouchá se malá nožičkami o kola? vypadá dobře 😵
na téma mrknu a za echo děkuji 😎
pomalu vyrážím do víru ulic,člověka jsem ze sebe už udělala tak můžu jít 😀 papa