V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
20. led 2010

Kikita - my jsme druhé mimčo taky neplánovali... chtěla jsem tak po 6 letech a nebo vůbec.. Nechtěla jsem se vzdát kvůli dětem životního stylu - hodně cestujeme, koníčky, bezva práce atd.. No ale stalo se a já jsem teda nadšená nebyla. Úplně se stydim to tady psát 😔 Teď mě čeká za chvilku porod a já jsem neskutečně šťastná. Ale je to opravdu volba každého, já bych tě neodsuzovala, kdyby ses rozhodla si dítě nenechat.. jen jsem prostě svůj život trochu přizpůsobila dětem, ale rozhodně mě to nijak neomezuje, naučili jsme se cestovat s dětmi, vybíráme lokality bez nutnosti očkování, Fíla je zvyklý jezdit i velké dálky autem... No všechno se dá, když budeš chtít 🙂

nicole_11
20. led 2010

kacko mně je tenkrát nasadili ty léky a to jsem už byla na nazačátku 38tt a kamarádce je nasazovali dokonce v 39tt, každý Dr. to dělá jinak a kolik jsi vlastně tlak měla?

kacici
20. led 2010

kikita - nestras s otehotnenim pres Azalii,ja ji beru 😅 .Jinak nase Natalka byla take neplanovane miminko a nelituju,ze ji mame,prestoze druhe bylo v planu take az dyl 😉
Terezku mam nemocnou,pres den uz s holkama tolik nestiham,je videt ze i to mladsi chce ted vic pozornosti,uz to neni odkladaci miminko,ale Tercu miluje,staci aby se ukazala v zornem poli a Naty vyska radosti a pusu ma od ucha k uchu - takhle reaguje jen na ni,ten vyraz ma v oblicejcku uplne jiny,proste blazeny,ze ma segru - to je pak neco holky - nadhera 😵 😵

kacici
20. led 2010

samso - at je brzo male lip 😉 . Terka ma horecky od dnesniho dne,mela uz i 39,5,ale na pohotovosti nam rekli ze staci merit teplotu co tri hodinky a davat na stridacku nurofen s panadolem 😉

kacici
20. led 2010

kikita jeste me to neda - jak jsi zjistila ze jsi tehotna?Ja treba u Azalie jednou za mesic spinim,sice 5dni a slabe,ale spinim. nekdo to treba nema vubec,tak by me to zajimalo,protoze treti to bych ted fakt nezvladla 😔

nicole_11
20. led 2010

a kikita brala jsi ji pravidelně? protože se někdy stane že člověk přes HA otěhotní, ale pak se zjistí, že vlastně zapomněla si vzít prášek kdy měla atd...já občas zapomínala a vzala si ho později ale nikdy jsem naštěstí neotěhotněla

garfieldmail1
20. led 2010

kacko, já bych i vyvolávaný porod brala. Mně teď nejvíc vadí, že prostě nevím, kdy to přijde 😠 Taková důležitá věc a člověk si to nemůže ani dopředu naplánovat. Nebude mne těšit, když budu muset třeba v noci budit mamku, s Lukym se ani nerozloučím, když bude spinkat a taky budu budit svou dr..... Přes den by mi to vyhovovalo teda víc 😎 V noci je akorát výhoda, že nebudou na cestě zácpy 😅
A kdy ty máš vlastně další kontrolu?

samso, tak doufám, že ráno přijdeš se zprávou, že je Nelinka už bez teplot 😉

kacici, to věřím, že musí být krásné, jak je Natálka z Terezky nadšená a opačně 🙂 😵 Luky mi taky někdy obejme bříško a mluví na tu moji Terezku 😵 No ale i tak si myslím, že se žárlení nevyhneme 😕 Vždycky jsme se Lukymu hodně věnovali, prostě nás to baví, a teď se to nutně změní....no uvidíme...

garfieldmail1
20. led 2010

kacici, taková teplota ☹ Ať je Terezce brzy líp!!! 😵

samsa
21. led 2010

Ahoj holky,
jejda Kacici, chudák malá, to je teda hnusná horečka. No Nelinka měla v noci 38,5, tak se pořád budila a brečela. Teď ráno zatím teplotu nemá, měla ve 4 ráno panadol. Jinak žádná rýma, kašel, nic, tak pořád doufám, že to bude ta její klasika, 2 dny teplot a dobrý. Ještě ji nechám dneska a kdyby měla teplotu i zítra, tak s ní skočím k mudr. Snad to máme vybrané před porodem. Já jsem ko, jak jsem nespala a ještě mi tvrdne pěkně břicho 😝
Holky, hezký den.

kacka79
21. led 2010

Holky, tak Snezenka nám porodila!!!!

"Dnes v 5.15 se narodil Josifek. Važí 3130G A MĚŘÍ 49 CM, JE ZDRAVÝ A MOC KRÁSNÝ 🙂.Kontrakce začaly ve 2h ráno po 6 min, ale rychle se zkracovaly. Ve 3.45 příjem, ve 4h otevřena na 3-4 cm, pak klystyr, píchli mi vodu - to bylo asi ve 4.30 a v 5.15 se malý narodil 🙂"

maruska39
21. led 2010

Pane JO!!!!!! Ono se to vyplnilo přece jen!!!

MOC a MOC GRATULUJI,má nádherné míry krásné donošené miminko!!!! a koukám taky rychlovka úžasné!

více napíšu až toho raracha uložím 😉

samsa
21. led 2010

Jééé, Sněži, velikánská gratulace k takovému chlapákovi 😵 Hlavně, že jste zdraví a je super, že jsi to tak dlouho vydržela. Holky, hned se mi zlepšila nálada, taková parádní zpráva po ránu.

kacici
21. led 2010

Snezenko velikanska gratulace 😵 😵 😵 ,krasne miry na to ze byl narozeny o trochu driv 😵 😉
Samso - Terezka mela celou noc az 40 teploty a neslo to dolu,ted usnula,zabral panadol s nurofenem ale az po druhe davce,ale stejne jsem uplne k.o.,spala jsem necelou hodinu,stale jsem ji otirala mokrym hadrikem a kdyz me nechtela a stale odkopavala a brecela,tak jsem ji to prikladala aspon na krk,ono nekdy pomuze davat chladnejsi hadrik na tepny v tele,myslim ty vetsi ,krev se tim trosku ochladi.
Naty radi od 6:30 jinak bych taky jeste spala jako medved 😅

kacici
21. led 2010

Samso - Terezka taky neji,ale ona ma teda z ceho brat. Dr. me doporucila lizatka z hroznoveho cukru,kdyz deti nemaji na nic chut,tak na tohle se docela chytnou a maji aspon trochu energie.No ja to vcra zksuila a parkrat si lizla,tak jsem zvedava na dnesek.
Ty to mas tezsi,hl. at je Nelinka brzo zdrava,holky ja Vam ty konce nezavidim,ale zavidim ty male miminecka 😀 co si prinesete z porodnice domu.
Je to vazne ten nejkrasnejsi pohled videt jak se holky k sobe maji 😵 a to je u nas ta zarlivost podle me podstatne horsi nez kdekoliv jinde 😉

maruska39
21. led 2010

Tak Domi už spinká,dneska budíček v 5h ráno,ale za to se v noci ani jednou neprobudil,byla jsem u něj 2x ho zkotrolovat jestli mu po prevenaru nevylítla teplota a dobrý drží se hezky,za to koukám vám holky marodí a mají teda pořádnou horečku 😢 kaci z čeho má proboha takovou teplotu? to je strašná horečka je mi ji líto nic není horšího jak marodí dítě,člověk by to hned vzal na sebe ☹ samso Nelinka má taky pořádnou teplotu co se to děje? to tu je jak virová epidemie,holky teplotkují jedna za druhou,držím palečky ať to klesne a už nevyskočí 😉

NO ta snezenka mě dodala úplný elán do těla,krásně se udržela fakt a JOsífek má super míry to budou brzo doma ne-li úplně normálně pokud nebudu mít žloutenku tak nejpozději do 5 dnů jsou doma 😵 😵 Jenom chudák včera psala,že jejímu manželovi přehodili šichty na denní tak nevím jak to má s hlídáním,ale určitě to nějak vyřešili možná šel manžel na paragraf 😉 Bude přece slavit syna 😵 😵

a ta moje kartářka,teda mamčina tak snezence se to vyplnilo,2 dny nehrají roli tak já doufám že mě se to vyplní jen v tom bodě že v bříšku mám holčičku,jinak raději chci kluka ale komplet donošeného 🙂
ale jasně budu si dávat sakra pozor ať se to neopakuje,hodně mi pomáhá MM opravdu hodně a vím že jak bude teplo tak kluka vezme na koupák,do přírody na kolo (jako do sedačky za sebe) prostě v něm mám oporu horší jeho služby,ale tu je zase tchýně která je celá hrr mi malého pohlídat nebo vzít ven tak ono to nějak půjde a já to miminko udržím minimálně tak krásně jako snezenka 😵 😵

kacici
21. led 2010

Maru - tak drzim moc a moc pesticky,aby to byla Natalka 😵 a narodila se nejdriv v 38.tydnu 😉
Na pohotovosti me rekli,ze je to tezsi viroza spojena s rustem stolicek,takze vse se seslo najednou ☹ ,no trpi na to chudina teda hodne,ona totiz nikdy nemela teploty 😒 ,takze je to sok i pro ni,co se to najednou deje - je to presne hned bych se vzala na sebe vsechno trapeni holek na sebe a treba at me skace i po krku,hl. at je ji lepe 😅

maruska39
21. led 2010

Kaci děkuji 😉
jj trápení děti je horší jak by mělo něco skolit nás ☹ Takže stoličky a viroza,no to je paráda to si chudínek asi ještě protrpí,já to říkám pořád pitomé zubiska!!! 😠

samsa
21. led 2010

Kacici, ty horecky jsou fakt strasne. U nas nejhorsi prubeh sesta nemoc, horecky 40 st. trvaly skoro 7 dni, to jsem si sahla na dno psychickych sil, nejhorsi bylo, ze to neslo nicim srazit. Jinak mala je horeckova, me to vzdycky vydesi, protoze ja horecky nemivam, me by odrovnalo i 37,1. Tedka tu teda radi jak cerna ruka, je bez teploty, naposledy dostala ve 4 rano paralen a ten ji to srazil. Jenze ono to asi zase vyleze. ja jsme teda total ko, tez jsme nespala, porad jsem ji kontrolovala. Hlavne, at je v poradku a tvoje holky taky.
Marusko, urcite miminko donosis, ja tomu verim, oni si te doktori pohlidaji. Ale to hrozne, az ted, kdyz mi hrozi, ze porodim male mimi driv, tak vim, jak ti muselo byt. Pripadam si neschopna a mam obcas deprese, hrozne se bojim, aby vsechno dopadlo dobre. Uz bych to chtela mit za sebou, ale zase mela bych fakt jeste tech 14 dni dat, at nerodim takoveho drobka. Od noci mi ale tvrdne bricho porad 😝
No uspech, ted tu snedla kousek tatranky a uz se mi sape na klin, tak ji pustim pohadku.

maruska39
21. led 2010

Samso ty jo horečky u šesté až 7 dní,no to je masakr,malý je měl 3 dny a stačilo mi a taky to byla hrůza ještě pak ty vyrážky ho to svědilo takže byl fakt příjemný to ti nemusím vyprávět hrůza 😝
samso jj on to člověk může pochopit až se s ním něco podobného děje,hele mě v termínu rodila kamarádka týden přede mnou taky předčasně rozuměj ona čekala mimi 15.8 a já 22.8 no a ona porodila předčasně holčičku 5.7 a já Domínka 12.7,strašně jsem psala,že to už je v pohodě,že malá má krásné míry atd kecy neskutečné nestušila jsem ani trochu jak ji musí být nebo co prožívá,týden na to jsem porodila a došlo mi jaké kecy jsem házela až když jsem si prožila úplně to stejné ...
jenže já věřím,že tvoje mimi v bříšku má větší váhu než ti řekli a že se udrží v bříšku ještě nejméně!! a to opravdu nejméně jeden týden 🙂 Bude dobře neboj 😵

devila
21. led 2010

Ahoj holky,
dočtu vás později. Jen:

Velká gratulace Sněžence k Josífkovi!!!At jste oba zdraví a brzy doma!!!!

pazhitka
21. led 2010

Krasny den vsem!

Pridavam se ke gratulacim k Snezence, to je krasa! A dle casu to vypada na pohodovy porod, jupii!

plechajda
21. led 2010

snezi supeeeeeeeeeeeer velika gratulace, tak dalsi rychlovka 😀 a miry nadherny teda, to klobouk dolu na ty tydny 😉

mariap
21. led 2010

Zdravím holky!
Snežence tiež posielam velkú gratuláciu a vidím, že sa pokračuje v tradícii rýchloviek 😀 .

smardik
21. led 2010

sněženko mooooooooooooooooooc gratulujem a přejem hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka. A ten rychlý porod závidím, já už bych ho taky brala a stačil by mi porod, taková rychlovka by to ani být nemusela

kikita.nikita
21. led 2010

Ahoj, dneska jsem byla u doktora, jsem v šetém týdnu, plod je v pořádku. Dostala jsem fotku a týden na rozmyšlenou, aby se případně stihla miniinterupce. Bohužel ani utz se mnou nehl, nejsem smutná, ani veselá...zatím jsem přesvědčená si miminko nenechat. Jinak přes Azalii se prý opravdu jednoduše dá otěhotnět, stačí být trochu nastydlej, nemocnej a to se prý snižuje účinost antikoncepce. Už jí tedy nechci vidět. Mě asi nejvíc straší, že s malou ještě jezdíme v kočárku, nemumí si ještě dojít sama na záchod, obléct se, do schodů, ze schodů...a do toho dítě? Jsem děsnej nervák, neumím udržet nervy ani emoce a nechci aby děti měli maminku psycho. S malou jsem se taky "prala" ale teď už je to dobrý. TAkže vím co obnáší druhý dítě, a rozhodně to není o životním stylu, ale o tom aby děti a já jsme nebyli na palici... ☹

kikita.nikita
21. led 2010

Kacici - Azalii jsem brala od konce šestinedělí, pak mi ne a ne přijít menzes. Doktor říkal, že je to tím, že kojím a když jsem přestala kojit, tak mi to normálně přišlo, po dalším vysazení už ne. Byla jsem unavená, bylo mi blbě, takže to bylo jasný a dnes mi to potvrdil. Já se moc omlouvám všem co se tu snaží o miminka, mají čerstvě miminka nebo je čekají, že tu píšu o takových věcech, ale jaksi nemám se komu vypovídat. Vím, že potrat je něco ošklivýho, vždyčcky jsem to odsuzovala, ale teď vím že každej je svýho štěstí strůjce, každej má nějaký důvody a teď už to opravdu chápu... ☹

smardik
21. led 2010

kikita.nikita to je na houby že je AZALIA tak nespolehlivá ale ted už je to jedno. Já myslím že za to že dítě nechceš a chceš jít n potrat tě nikdo neodsoudí, je to jen tvoje rozhodnutí ale fakt si myslím že bys to ještě měla pořádně promyslet protože to už nepůjde vzít zpět

samsa
21. led 2010

Kiki, to se neomlouvej, tady tě nikdo odsuzovat nebude, musí to být fakt šok, když jsi brala antikoncepci.
A je to jen a jen tvoje rozhodnutí. Já vím, že teďka to vidíš černě, 2 děti jsou mazec, ale zase když ho dáš pryč, tak si to budeš jednou strašně vyčítat 😔 Víš, mám kamarádku a ta se s tím nesrovnala doteď a říkala mi, že na to myslí každý den a že kdyby mohla, že by všechno vrátila. Je mi líto, že musíš řešit takové věci, fakt teda otěhotnět přes antikoncepci, to by se stávat nemělo, proto ji člověk bere...

kikita.nikita
21. led 2010

Máme na to týden...budeme rozmýšlet. Pak se uvidí, jestli sem k vám budu patřit či nikoliv..děkuju za podporu a za "neukamenování"

samsa
21. led 2010

Holky, já nevím co s tou Neli, když jí dám nurofen nebo paralen, tak má 37, jinak kolem 38, nesmrká, nechrčí, nekašle, když se jí ptáám, jetsli ji nic nebolí, tak prý ne, ale nechce moc jíst a je unavená, teď tu spí už přes 2 hodiny. Tak já nevím, jestli s ní jít k dr. nebo ne, bojím se, aby tam nechytla ještě něco jiného a já teda taky, když mám rodit. Ach jo, to se nám nemohlo vyhnout, už mě to štve. A mám o ni strach.