V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
14. zář 2009

Kačko, já plánuju, že pokud je malá nechytne do těch cca 6 let, tak jí nechám naočkovat, přece jen v dospělosti a v pubertě je to dost těžká nemoc s ošklivým průběhem.
Holky, já se loučím, jdu se umýt a kurýrovat.
Dobrou.

garfieldmail1
14. zář 2009

mariap: tak to jsem zvědavá, kdy budeš vymýšlet ta jména 😅 Já jsem na tom totiž úplně stejně, taky mi chybí ta motivace, že nevím, co to bude. I když stejně budem pro jistotu vybírat i to druhé jméno, tak se mi teď do toho nějak nechce. Raději bych totiž přecejen vybírala jméno pro holčičku, ale co když to bude kluk, nechtěla bych ho odbýt 😅
A ty medvědy, to myslíš, Vojtu, Kubu s Matějem? 🙂 Ty jsme si nenechali ujít, když jsme byli v Čechách na kolech 😵

krista a jak to teda nakonec dopadlo s tím autem, dostanete od pojišťovny aspoň nějakou rozumnou částku? Bez auta je to fakt složité, to Tě chápu, že se Ti nechce nikam složitě cestovat... 😒

garfieldmail1
14. zář 2009

Já Lukyho taky nechala proti neštovicím raději očkovat. Lehký nebo těžký průběh, i tak jsou to nejméně 3 týdny doma 😖

krista
14. zář 2009

Mariap to víš že si to načasují jak budou chtít, ale já v tom prvním těhu byla ráda, že se malá narodila dřív 😅 tak teď ale fakt nevím co si přát, zase když se narodí dýl, bude vyřešeno i víc věcí 🙂

Samso já jsem ty horečky nevnímala, jen ten den před než jsem se osypala jsem si změřila a měla jsem teplotu, pak vím, že mi bylo hodně zle, našla jsem si pár pupínků a tak jsem řekla, že počkám ještě den a kdyžtak půjdu k Dr., druhý den jsem se v zrcadle nepoznala, tak jsem letěla k obv. a následně do nemocnice, celý týden jsem doma ležela na zemi, malá se plácala kolem mě a hrála si, když jsem se měla zvednout myslela jsem že umřu, nebyla jsem schopná stát na nohách, prostě šílený. A paradox je, že malá to chytla ode mně, pořád nic a pak za 14 dní byla osypaná, já to asi chytla od neteře kam jezdíme jednou za rok 😠 ona se osypala asi týden po naší návštěvě, takže už byla infekční!!! Já pořád říkám, že nebýt těhu nechytnu je dodneška, prostě jsem oslabená s tou imunitou, jako malá jsem je neprodělala a to mě máma pořád posílala k děckám s neštovicema... já hlavně nevěděla, že je na to očkování a měla jsem kliku že jsem je dostala až ve II. trimestru, protože jinak mě strašili nuceným potratem, srdeční vadou nebo těžkým zápalem plic pro mě 🙄 naštěstí všechno v pohodě a snad bude i malej zdravej, moc v to doufám!!!

Mě by teď vyhovovalo kdybych mohla na TP přijít na vyvolání 😝 ale co jsem se dozvěděla od jedný maminky co teď ležela v porodnici, tak tam byla pani ve 43tt a už tři dny jí vyvolávali porod tak tam to asi nechávaji fakt dlouho, takže ten říjen neni až tak vtipný když o tom mluvím 😝 jo a jinak by se mi taky líbilo rodit 31.9. ale takovej datum neni 😀 akorát že já mám 31.3. narozky 😅

Jo ještě k těm neštovicím - naše malá už je má tedy za sebou, chytla je dřív než se dává ta vakcína, bylo jí asi 13měs., šmudla moje malá. A malej má protilátky ode mně, takže by mohl mít lehkej průběh když je chytne a když je nechytne, taky ho nechám naočkovat. A ty puchýřky jsem měla taky všude, hlavně mi zůstaly jizvy, protože mi bylo tak zle že jsem kašlala na nějaký rady, že se nesmíte mýt a musíte být napudrovaný, nic mi nebylo tak protivný jako ten pudr na těle, seděla jsem hodinu ve sprše a pouštěla na sebe vodu, to jediný mi pomáhalo... jinak jsem se moc neškrábala, spíš to šíleně bolelo!!!

Garfield no ani se neptej, víme pořád kulový, jen to že slepice se neobtěžovala to nahlásit, tak ji manžel volal, dostal vynadáno že ona má auto na odpis a že nemá jak jezdit do práce, když jí řekl, že on má taky auto na odpis a že nemá jak odvézt ženu do porodnice tak mu řízla s telefonem, každopádně to prý nahlásila min. pondělí a slibují nám už skoro 14 dní, že do 14 dní nám přijdou peníze, počkáme do konce týdne a kdyžtak tam budeme zase volat! Ale nikdo nám nechce říct jaká částka a toho se bojíme nejvíc 😔 likvidátor řekl manželovi že to bude do 10ti tis. a to je teda šílený...

A to vybírání jmen vám nezávidím 🙂 ale přece jenom je to kouzelný, trošku mě i mrzí, že nebude u nás ta druhá holčička že by byla ta Kristýnka a Karolínka, no řekněte neni to kouzelný? 😅 😀 ale Lukášek je taky super jméno ne? 😀

Tak dobrou holky, opatrujte se a kurýrujte!!!!!!!!!!! 🙂

garfieldmail1
14. zář 2009

krista : "Kristýnka a Lukášek a Karolínka" zní taky dobře 😉 😀 Víš jak to je, nikdy neříkej nikdy 😉 😅

krista
15. zář 2009

Garfield a jaká jména vůbec vedou u vás? 🙂

krista
15. zář 2009

Jinak přeju dobré ráno, porodu nic nenasvědčuje 😝

snezenka123
15. zář 2009

samrdiku: moc gratuluji k Honzíkovi,a že vše dopadlo dobře 🙂 A kolik malý váží? 😉

samso, tak o těch zádech jak píšeš,já měla to samé ale po porodu 😒 bolelo mě to na pravé straně,nemohla jsem zvednout nohu,jako bych to tam měla skříplé-no hrůza-byla jsem s tím na opichách,dr.mi napsal jen mastičku že víc nemůže,trpěla jsem jako zvíře,doma jsem myslela,že umřu,když jsem chodila taky jsem za sebou táhla nohu,když jsem jí při každém kroku chtěla normálně zvednout tak bolest jako hrom-taková pichlavá křeč,děsím se že se mi to stane i těď,trvalo to skoro měsíc.... 😖 a nejhorší byli pro mě schody,a ted jsme přestěhovaní v baráčku a do patra máme schody,tak toho já se holky bojím jako čert kříže páč jestli se mi to bude opakovat,spím dole na gauči s oběma dětma páč nahoru nevylezu 🙄
Jinak samso,kup si v lékárně Propolki,jsou to pastilky,které se používají při nastydnutí,jsou proti bolestem v krku a zvyšují obranyschopnost-ale obsahují propolis,tak nesmíš být alergická na med(nebo na tuhle jeho složku-propolis)mě když začne bolet v krku nebo na mě něco leze,vezmu si je,můžou se v těhu i běhěm kojení,a pak taky šumivý vit.C,píšou,že těhu by je měli obden,ale když mi bylo zle,vzala jsem si i dva denně(ne tada týden v kuse)ale pomohlo mi to,ono v těhu i v době kojení je to tělo nějkaé oslabené i já mám chřipku nebo nachlazení né týden,ale tak min.14 dní,vždy pak hnusný kašel...fuj.Držím palečky ať se brzo uzdravíš 😉 .

Kristi,věřím,že tě to bolí,ale aspon že ne v kuse,viď? ale i tak to musí být nepříjemné,naší malé taky rostou zuby takže ji kolem půl 3 ráno řvoucí dávám do naší postele,jinak by jsme se nevyspali...
Já jsem taky musela být opatrná na to,co jsem v době kojení jedla,bála jsem se,aby pak malá netrpěla,a asi tak do půl roku jsem to dodržovala...Naše malá teda měla prdíky koncem 6 ale trvali do 4 měsíce 😒až zpětně v nemocnici zjistili,že malý v 6 .nedělí prodělala oba dva tipy mononukleozy,(do teď má zvýšené jakterní testy)a přemnožili se jí v důskledku nemoci v střevěch nějaké bakterie,takže to měla k tomu asi ty křeče a bolení,ale kdo to mohl vědět,že? já dávala sab simlex,chovala,dávala nahřátý polštářek na bříškonejhorší byli odpoledne a večery,naštěstí v noci jí to nebudilo...Až když nás někdy koncem října hospitalizovali v nem.na dva dny kvůli těm jaterkám,tak jí udělali koplexní vyšetření a přišli na to,ale že už to měla prodělané,tak nám to jen oznámili a pustili nás domů,malá chodí do gastroporadny,už jí asi 1000 brali krev,ale játra má naštěstí v pořádku,jen musí být sledovaná.

Kačko,páni,až 7.10,ale to uteče,neboj se. jsme taky zvědavá,jestli se vám mimi ukáže 🙂

A co se týče vaření tak naše malá byla v 6.nedělí docela spavá jak měla silnou žloutensku(novorozeneckou)takže já si v klidu všechno stihla doma udělat,no a ted nevím jak to bude,pak jak malá začala vnímat,tak taky byla ubrečená a moc jsme toho neudělala,manže dělá 12 hodinové šichty-krtký dlouhý týden,takže jedině když má denní-od 6 do 18h tak nevařím,ale zase musím aspon polívku kvůli malé,jinak teda vařím 😒

krista
15. zář 2009

Sněženko no to muselo být taky otřesný - měsíc!!! Já bych to snad nevydržela!!! Jo jo mě jak chytne ta pánev tak to neni v kuse, sice to chvilku vydrží bolet ale dá se to třeba zahnat na tom gym. míči nebo mi to hodně pomůže, jinde sedět, ležet nebo chodit nemůžu, jako dá se to, ale bojím se, aby mě to třeba nechytlo u porodu. Teď se tam prý hrozně rodí, taky se může stát, že ten míč na mě nezbyde a já tam chcípnu 😅 už jsem uvažovala že si vyfouknu ten můj doma 😝 to tam pojedu jako primadona, tašku jako blázen, protože tady musíte mít všechno svoje včetně plenek a vlh. ubrousků pro mimčo, vložky a ostatní věci pro vás taky... takže já tu tašku mám opravdu narvanou 😝

Jo a co se týče těch kapiček, já zkoušela pro malou taky všechno - masáže, pytlíček s peckama, Sab Simplex, BabyCalm, Lefax, Probiotické kapky, jedla jsem Espumisan, homeopatika, rektální rourku... no nevím, ale myslím, že už neexistuje nic co jsem nevyzkoušela z těch normálních metod 😅 jak se na to zpětně dívám, tak u nás ale vždycky jeden řev vystřídal jinej, takže ono bůh ví jak to bylo a proč ve skutečnosti tolik ječela 😅

Jinak můj manžel dělá dlouhé týdny pořád 😀 to je jen taková nadsázka samozřejmě, ale odejde tak v těch 6h a vrátí se hodně pozdě, když je to dobrý čas tak je doma po 17h, ale to fakt málokdy, víkendy má volné, ale taky se stane že musí a za to jim pak cpou náhr. volna než by jim to zaplatili 😝 já jsem zvědavá jak budu vařit, kvůli malý se taky dokopat musím, kdysi nám to tak nevadilo dokud byla kojená, ale teď chci aby měla pořádnou stravu!!! 🙂

mariap
15. zář 2009

Ahoj holky,

vy ste sa po ránu rozpísali. Ja som mala zase desnú noc. Malý buď vrieskal alebo kňoural 😖 . Manžel mal 24 hodinovú službu, tak som si to užila sama. Ráno som aj s malým utekala do poradne, asi je nejaký extra blbý tlak, lebo som myslela, že tam snáď nedojdem. Chcela som sa spýtať, či sa tiež tak extrémne potíte. Ja si normálne prídem jak čuník. V lete som to chápala, bolo vedro, ale teraz je chladno a ja som spocená jak vrata od chlieva úplne rovnako 😠 . Jo a u doktorky mi bol doporučený klidový režim aspoň ešte 14 dní, ale to mojmu malému asi nevysvetlím 😉 .

krista
15. zář 2009

Mariap to mě mrzí ta vaše noc, u nás taky nic moc jestli ti to malinko zvedne náladu, ale asi ne co 😅 tak vám přeju ať máte brzo trápení se zoubkama za sebou!!! Určitě potom bude malý naprostý zlatíčko! 🙂

Já jsem se děsně potila po prvním porodu, ale fakt strašně, budila jsem se v noci úplně mokrá a musela jít do sprchy, bylo to otřesný (a to byl březen, takže taky žádný vedro) někde jsem četla, že je to normální, je to vlivem hormonů... už ani nevím za jak dlouho po porodu to přešlo, ale díky bohu za to... teď se mi to stává jen vyjímečně, ani v létě se mi to moc nestávalo, uvidíme zase po porodu. Ale určitě se to dá brzy do pořádku!!!

A co jinak říkala Dr., nějak se otevíráš, že ti dala ten klidový režim???

mariap
15. zář 2009

Ja som sa potila hodne aj po porode, presne ako pises, budila som sa v rybniku 🙂 . Ale teraz so mnou tie hormony asi normalne zametaju....ja sa za to normálne stydím. Po porode asi budem rovno spávať vo vani 😀 .
U nás tie noci trvajú už asi tri týždne, takže už sme fakt dosť unavený, ale on náš Miško nikdy nespával nejak extra dobre.
Od minulej kontroly sa mi hodne skrátil čípek a je volne prepustný pre prst, takže asi inak povedané sa otváram. Ale aj mám pocit, že nakoniec tu ešte budem písať na Vianoce, že už chcem rodiť. 😀
Ale je pravda, že posledné dni mi občas býva všelijako, to už som písala aj sem, že už si začínam užívať poslíkov. Tak to s tým asi súvisí.
Krista kedy čaká kontrola teba?

krista
15. zář 2009

Mariap to se nestyď 😀 neni za co, spíš vím jak je to člověku protivný, já teda nesnáším být zpocená 😝 já si taky myslím, že to bylo tím jak často jsem se budila k malý, ale nevím, těžko říct 😲 😉

Já měla první poslíky s Kristý ve 34tt a taky už jsem měla nějaký nález, ale prst to asi nebyl, no třeba to pak budeš mít aspoň pěkně rychlé, ale přeju ti ať vydržíš aspoň do toho 37tt kdy se miminko pokládá za donošené 🙂

Jinak ti ty poslíky ani omylem nezávidím, já sem tam něco cítím, ale neni to nikdy dýl jak pár minut a už se mi teda vůbec rodit nechce jak se to všechno připomíná, nevím jak to znova zvládnu 😅 😔

Kontrolu mám zítra, tak jsem sama zvědavá, je dost možný že mě pošle hned den na to (na termín) do porodky 😖

mariap
15. zář 2009

Krista budem držat palce, aby sa to rozbehlo a Lukášek už bol s vami vonku. Mne by taaaaaak moc vyhovovalo, keby som si mohla dohodnúť termín porodu, koli hlidání malého (jak už si to tu písala aj ty). Myslíš, že by si sa s nimi mohla dohodnúť, aby malému trošku pomohli von? Ja viem, že v porodnici, kde chcem rodiť to neprichádza do úvahy, iba ak by sa mi podarilo prekecať moju doktorku počas jej služby. Ja by som mimi ešte nejaký ten týždeň rada mala v brušku, snáď si dá povedať. Najhoršie je, že človek nevie, čo može čakať. Ako si písala o tvojej známej s CS7, že vydžala ešte hodne dlho 2v1, ale takisto sa to može spustiť a človek si potom vyčíta, že sa mal viacej šetriť. Ale s ročným dieťaťom je to náročné a bohužial mi tu nikto nemože prísť pomocť. Akurát tak dostanem pár súcitných sms od babičiek, aby sme to ešte chvílu vydržali.

krista
15. zář 2009

Maria já to chápu, člověk je na to sám... ale jestli tě to uklidí, vím ještě o jiné známé, ta měla od začátku klidový režim, protože už první dítě se narodilo nějak dřív (asi ve 34tt??) a ona sem tam krvácela a pořád nějaké problémy... takže druhé těhu prakticky proležela a nedělala opravdu nic hrozného, hodně jí pomáhala rodina, manžel a i to druhé dítko se narodila dřív, asi ve 33tt?? tak nějak. Takže podle mě pokud neděláš nic šíleného, že se vyloženě nějak nevyčerpáváš, netaháš třeba kýble s vodou, nevěšíš denně záclony a nevytíráš s hadrem na zemi, tak děláš proto maximum aby tam malé co nejdýl vydrželo a víc tomu asi nepomůžeš, až se malému bude chtít, tak prostě půjde 🙂 Jinak ještě musím říct, že obě děti má naprosto v pořádku, jsou to čiperky, v ničem nezaostávají, naopak bych řekla, že jsou šikovní až moc! 🙂

Já se zkusím zítra Dr. poptat, jestli by mi neudělal Hamiltona 😅 jako moc se mi do toho nechce, ale hodim smutný oko 😅 strašně by mi vyhovovalo jak jsi psala domluvit se na příp. vyvolání, hlídání by se zařídilo a jelo by se pro mimi, ale to bohužel u nás v porodce taky rádi nedělají 😖 Nevím jestli jsem to teď psala sem nebo jinam, ale dozvěděla jsem se, že tam vyvolávali jedný mamince porod ve 43tt 🙄

mariap
15. zář 2009

Krista to je strašná predstava, že niekoho nechávajú prenášať do 43 tt. To by som sa asi zbláznila. Budem držať palce, aby ti doktor vyšiel v ústrety a dalo sa s ním rozumne dohodnúť. Ja som pri Miškovi Hamiltona absolvovala 2x a vobec to nepomohlo 🙂 . Ten sa ma držal fakt ako kliešť.

viona
15. zář 2009

Ahoj,

Kristo,jak jsi psala na minulé straně,tak já si myslela,že mám poslíčky až teď,u druhého porodu,jsem si říkala,jak už jsem zkušená,když už jsem jednou rodila a kulový,ještě v půl jedný ráno v porodnici jsem se jim skoro omlouvala,že otravuju,ale že manžel mě přinutil tam zajet a v půl pátý byla malá na světě.Holky,nebojte se,zvládli jsme to jednou,zvládnem i podruhý.
Co se týká vaření,tak můj manžel je super,často vaří on,abych já nemusela,klidně kuchtí i po večerech a uvaří hodně,na dva dny,taky zamražujem a když nemá čas on,tak vařim já,ale mě to fakt vůbec nebaví,tak to je přesně,kuře s bramborem a zapečený brambory,nebo těstoviny na tisíc způsobů,zapečená brokolice,apod.hlavně,ať je to rychle 😀 😝 Stejně nemám čas,buďmi u toho řve jedno dítě,nebo druhý si chce hrát,tak nemám klid 🙂
A ještě k pohlaví mimča,mě doktor v osmnáctým týdnu řekl,že to vidí na 80% na druhýho kluka,tak já se vnitřně nastavila na kloučka,představovala jsem si,jak jim zařídím pokojíček,dekorace autíček a letadel a tak,no a ve 24tt mi na UTZ v Gennetu řekli,že to bude holčička,jsem koukala jak puk,no a teď jsem ráda za páreček,Lucka je panenka a Vítek můj chlapeček,jen doufám,že si budou aspoň trošku rozumět,i když jsou to holka a kluk 😉

viona
15. zář 2009

kristo,nezoufej,ještě nemáš ani termín porodu,tak snad přenášet nebudeš 😉 Mě na kontrole řekli,že k porodu to ještě není a večer jsem jela rodit a u vítka mi zase říkali od začátku června,že porodim dřív(termín jsem měla 20.6.) a nakonec jsem rodila až na konci(29.6.) a přes týden přenášela,oni si to ty dítka sami určí,teď jsem Lucinku přemlouvala,ať ještě aspoň týden vydrží,protože manžel i Vítek doma leželi v horečkách a kulový,porodila jsem ještě před termínem a manžel chudák nemohl ani k porodu,protože ležel úplně vyřízenej doma s malým.

krista
15. zář 2009

Viono no termín mám pozítří 😅 dle UTZ 😉 takže pokud neporodím do zítřka, tak už mě začnou brát jako přenášející a pošlou do porodky... mě jde hlavně o to dojíždění, kdybychom měli auto, tak mě to vůbec nestresuje, bylo by mi to fuk, ale 22km ob den autobusem, ještě když to jezdí přes ty zadky 😝 hodina cesta tam a hodina cesta zpět 😖 nepočítaje kolik času strávím na monitoru a jestli vždycky chytnu dobře spoj, taky mi to může frnknout před rypákem a strávím tam přes půl dne! 🙄 a manžel vyplácá dovču, takže po porodu budu s dětma doma sama, nejspíš... no ale nebudu házet ještě flintu do žita, zítra poprosím o toho Hamiltona a zkusím třeba nějaký ty schody nebo vytírání, prostě něco 🙂

Co se týče toho vaření tak abych manžela nějak nepodceňovala, to on taky uvaří, dokonce jsme o víkendu spolu dělali tu svíčkovou, je na tohle zlato a pořád vymýšlí nějaký receptíky jednoduchý a taky je to jedlík, takže sní všechno a nikdy mi nic nepohanil, i když vím, že úplně výborná kuchařka zrovna nejsem 😅 🙂

Mariap ježiš 2x Hamilton a ani prd to s tebou neudělalo jo? 😀 a bolelo tě to? Mě kdysi při Kristý vyšetřovala v porodnici jedna doktorka a to vyšetření od ní mě tak přííííííííšerně bolelo, nevím jestli je to běžný nebo mi toho Hamiltona udělala, každopádně já už měla rozjeté bolesti, takže jsem porodila ten druhý den 😉

Jo Viono a děti se určitě budou mít rádi, nějaký bitky proběhnou, ale to by bylo jak mezi klukama, tak mezi holkama, to prostě mezi sourozenci musí být 😵 ale jinak se určitě budou mít rádi 😵 a obzvlášť když mají mezi sebou malý věkový rozdíl 😵 neříkám že když je větší, tak se nemaji ti sourozenci rádi... ale já jsem za malý věkový rozdíl jak vidíte 😀 🙂

garfieldmail1
15. zář 2009

Ahoj holky, no jak vás tady čtu, přijde mi to neuvěřitelný, že to vlastně uteče hrozně rychle a budem tady rozebírat naše poslíčky a strasti spojené se závěrem těhotenství 😅 Minule jsem to měla až do konce celkem v pohodě, jenom už to bylo o fakt velkém nepohodlí s tím pupendem, ale jinak dobré. Obávám se, že si to teď vyberu 😠 Takže si u vás čtu, na co všechno bych se tak mohla "těšit" 😅

Hlavně jak se teď blíží ta zima, nevím, co zas budu s Lukym podnikat a pak navíc i s miminkem. Nejhorší budou zase odpoledne. Dopoledne to vždycky nějak uletí, ale jak se pak začne brzy stmívat, tak tady v obci je tma kromě nějaké té lampy nad silnicí a prostě není kam se aspoň projít. I na zahradě máme tmu jak v pytli, protože mezi pouliční lampou a zahradou je náš dům, tak už jsem naťukla přítele, ať vymyslí nějaké pořádné osvětlení zahrady, ať můžem být aspoň tam, jinak nevím, co budem dělat doma 😝 Když si to představím, to léto mi chybí už teď 😢 A to ještě můžu být ráda, že jsou dnes herny a nějaké ty kroužky pro nejmenší a dětské koutky, aspoň tím člověk zabije čas. 😅

Krista já Ti móc držím palce, ať nepřenášíš!!!!! Dáš nám pak nějak brzy vědět, že už je mimi na světě? Podrobnosti můžou přijít později, ale na tu hlavní zprávu tu budem netrpělivě čekat 😉

zdenkaradek
15. zář 2009

AHoj holky,
tak se po kratší pauze hlásím abych vám oznámila, že v pátek 11.9. ve 2.23 se nám narodil Šimon. Nakonec se mu chtělo na svět o něco dřív, přesně 37 tt, já jsem to říkala, že to na přenášení nevidím 😀 . Malý měl 3110 g a 48 cm. Včera nás pustili z Podolí, tak se teď nějak doma snažíme se sžít, ale je to boj. Ještě že je doma manža, s Matýskem mi hodně pomáhá a Šimon teď ještě skoro pořád spinká.
Koukám, že Krista tady ještě je 2v1, tak to se moc omlouvám, že jsem tě předběhla 😉 a držím palečky, ať se to co nejdříve samo rozjede. Jinak všechny moc zdravím, až bude chvilka, tak se možná pokusím něco dočíst.

krista
15. zář 2009

Garfield no vidíš i ty už jsi za půlkou těhu, to víš že to strašně rychle uteče 🙂 😵
Ano to odpoledne bude pro nás taky horší, to máme vždycky, dopoledne to fakt utíká, ale pak se to táhne 😝 a hlavně s malou se to když byla malá táhlo ještě víc, protože ty večery byly hodně řvací, tak uvidíme jak to bude teď 😅
Děkuju za palečky 🙂

Asi dvě hodiny mě bolí břicho, nějaký intervaly to asi má, ale nějak jsem líná to měřit, protože proti porodním bolestem to vůbec nic neni, spíš mi hodně tvrdne břicho 😝

Zdenkaradek tak to giiiiiiiiiiiiiiigaaaaaaaaaaagratulace!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 Náhodou Šimonek měl úplně super míry ty jo 😕 😵 Měla jsi vůbec zabalenou tu tašku? 😀 to je dotaz co 😀 no tak hlavně ať se vám daří, doufám, že později přihodíš i popis porodu 😵

mariap
15. zář 2009

Zdenkaradek tiež posielam obrovskú gratuláciu, prajem vela šťaštia a hlavne zdravia. Keď budeš mať čas a chuť, určite napiš ako to zvládate.

Krista, dúfam, že máš zbaleno do porodnice....to vypadá nádejne 😉 .

plechajda
15. zář 2009

joj koukam jak se nam to tu rozrodilo 🙂)

Zdeni Moc gratulujeme 😉

Krista koukam ze Lukasek je slusne vychovany a cekal pomalu na termin co ? 😀 TAk drzim palce at se to rozjede a jde to rychle 😀

krista
15. zář 2009

Mariap já mám zabaleno od 30tt a co je mi to platný! 😀 akorát chodím a pořád něco přihazuju, ještě mě předběhneš i ty 😅 ne že bych ti přála porodit nějak předčasně, ale kdybych tu měla ještě několik týdnů strašit, co ty víš 😅 😀

Holky dneska nám přišla pojistka na auto, tak nám smrkli 15tis., jsme rádi, protože podle toho co nám řekl ten likvidátor jsme si mysleli, že nedostaneme ani půlku... tak teďka to honem všechno řešíme, zítra jede jeden kamarád do Německa, možná ještě stihneme to auto splašit, ale spíš ne, musíme to pořešit přes banku, tak to bude taky trvat.

No holky neblbněte já nerodim 😅 že mě bolí 2h břicho to nic neni, jako na porod to fakt neni, intervaly už spíš žádný nejsou, nemusím prodýchávat, můžu sedět, chodit 😅 to by byl pohodovej porod a takovej neznám no 😅

mariap
15. zář 2009

Krista, určite ťa nepredbehnem. Myslím, že do konca týždňa bude malý vonku 😀. Tašku do porodnice zbalenú ešte nemám, ani na to nemám chuť a pomyslenie. Momentálne som taaaaaaaaak moc unavená, že je mi to snáď všetko jedno.

Je fajn, že vám konečne poslali aspoň nejaké peniažky, aj keď ja osobne si myslím, že je to teda dosť málo a že je to voči vám nespravodlivé. Prajem vela šťastia, aby sa podarilo vybaviť autíčko v dobrom stave, ktoré bude dlho slúžiť.
A k tým bolestiam.....nemože to tak nejak začínať? 😉

krista
15. zář 2009

Mariap to víš že bych byla ráda kdyby to bylo víc, ale nemáme chuť se s někým tahat a možná na to i ty pojišťovny sází ☹ tak se prostě doplatí jedna půjčka (bohužel na to padne i porodné ☹) a vezme se jiná na jiné auto, blbej koloběh, ale co naděláme, za dva roky nám končí úvěr na byt (snad se do té doby zase něco nepodělá) tak bychom i tuto půjčku chtěli splatit předčasně!!!

Ty moje bolesti jsou takový, já nevím, teď už asi ani dlouho nic nebylo 😅 nějak to nesleduju, jako rozbíhat se to může, ale nemá to vůbec žádnou pravidelnost, spíš mi to břicho tvrdne než by to měly být kontrakce 😝 už jsem se ptala manži jestli má někoho na hlídání dneska v noci, no vůbec nevíme teda 😕 kamarádka co dělá krátký a dlouhý týdny, má celej týden krátkej a ST,ČT maká to by se člověk picnul 😝

Každopádně jsem vás chtěla ujistit, že jen tak nezmizím, už jsem zajistila, že vám sem bude psát jedna kamarádka z koníka (Henelu) moje SMSky, tak se nebojte, všechno budete vědět 🙂 hlavně se nedivte když budu v těch SMSkách protivná a otrávená, to jsem byla u prvního porodu, protože to pro mě bylo fakt dlouhý a nesnesitelný 😅

kacka79
15. zář 2009

Zdenkaradek, obrovská gratulace!!! My jsme to nějak tak tušily, že ses dlouho neozvala 😀

Krista budu zítra moc držet palečky... no třeba tě to večer chytne 😉

Jinak holky začíná být venku pěkně hnusně, no nevim jak tu zimu překlepeme... No máte nějaký nápady na aktivity?? My chodíme na plavčo, na cvíčo a zkusíme asi ještě hudebku, abysme netrčeli doma 😅

krista
15. zář 2009

Kačko to jo, to počasí je takový deprimující najednou 😒 Teda to je super jak jste aktivní, my budeme trčet doma 😀 😅 určitě se budeme toulat kolem baráku a nebo uděláme nějaký srazík s holkama a dětma tady u nás v jedný dětský herně 🙂

Jinak mě nic nebolí a všimla jsem si, že to bolí jen když něco dělám nebo spíš se to rozjíždí, tzn. když chodím, myju nádobí, vařím 😅

kacka79
15. zář 2009

Krista třeba to jsou už ty poslíci, nemyslíš?? Ty můžou být i jako tvrdnutí pupku a nepravidelně... No už Ti přeju, abys to měla za sebou 😉