V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
21. říj 2009

Kacko - tak to moc gratuluji. Já zase budu mít dvě holky, takže se manžel zblázní :-d.

plechajda
21. říj 2009

devil a kdes to cetla vis ???

Kacko gratuluju 🙂)) koukam ze ty nasi prvorozeny se narodili ve stejny den 😉

devila
21. říj 2009

Jéé plechajdo, to teda nevím, někde jsem na to narazila, jak jsem si hledala info na netu o mateřské. Zkusím to najít.

nicole_11
21. říj 2009

takže to zase nejde s tou mateřskou, aby to chlap pobíral a nebyl doma? 😒 bych se ani nedivila kdyby to ti nahoře zrušili..po čem hov.. to vždycky schválí ☹

garfieldmail1
21. říj 2009

Ahojte baby 😉 Tak tohle papírování to je teda něco, vy se v tom vyznáte? 😅 Držím palce, ať to všecko vyřídíte napoprvé ;)

Kacko, no sláva! Už víš, na co se můžete těšit 😵 Tak jsem zvědavá na jméno 😉 A jinak byla dr ochotná? Doufám, že to byl značný rozdíl 😉 oproti tomu poslednímu utz 😝

devila
21. říj 2009

Plechajdo našla jsem to:

Volbu délky RP nelze měnit, a to ani rodičem, který převzal dítě do péče poté, kdy už byla volba nároku provedena.

Volbu nároku lze provést pouze do budoucna, nikoli zpětně. Dříve toto pravidlo umožňovalo zákon "obejít" - v době pro volbu délky RP se o péči o dítě přihlásil otec a měl-li (pouze na základě potvrzení zaměstnavatele) nárok na PPM, mohl délku navolit a ta již zůstala daná.

Od 1. 1. 2009 je právě z důvodu zneužívání této možnosti zákon změněn. Pokud chce otec dítěte nastoupit na rodičovskou dovolenou, aby provedl volbu délky Rodičovského příspěvku, musí skutečně nastoupit na mateřskou a pobírat PPM.Tato změna již pro otce ale znamená, že v době, kdy pobírá PPM nemůže vykonávat své zaměstnání.

nicole_11
21. říj 2009

tedka mi říkala kamoška,že mateřskou chlap nemůže pobírat aniž by nebyl doma ale ten rodičák ano...no já už se v tom radši pitvat nebudu...a počkám za půl roku co bude...do té doby se to ještě může stokrát změnit

kacka79
21. říj 2009

Garfield jojo, dr. byla fakt v pohodě... No asi nakonec zvítězí Adam nebo Samuel, no ještě to probereme... ale už chci mít jasno a mluvit na něj, tak to dneska dohodneme 😵

devila
21. říj 2009

nicol - to tak bylo, teda alespoň loni. Já byla na rodičovské a manžel pak požádal akorát o rodičovskou (2 roky - já bych na ni neměla nárok) a za měsíc po schválení to převedl na mě.

devila
21. říj 2009

oprava - já byla na mateřské a manžel požádal o rodičovskou

samsa
21. říj 2009

Holky, jak píše Devila, je to změněno, ale podle mě je to tak, že když ten muž nastoupí na mateřskou na ten 1 den a pak se to převede, tak to podle zákona je. Takže by to jít mělo, jen musí být fyzicky ten jeden den být doma na mateřské, nesmí do práce a tím je ta podmínka, aby nastoupil na mateřskou, splněna.
Snad nekecám, mám známého právníka, tak to zkusím ještě zkonzultovat.
Kačko, tak veliká gratulace k pindíkovi, to budeš mít doma přesilu ale taky 3 ochránce. 😵 A jméno už máte?

nicole_11
21. říj 2009

no kamoška nemohla jít na mateřskou protože byla studentka,takže její muž požádal po porodu rovnou o rodičák, a pak to převedl na ní

smardik
21. říj 2009

ahoj holky co tu nového

nicol já byla studentka a mateřskou jsem normálně u Tomáška měla 🙂 🙂, akorát byla podmínka studium přerušit nebo ukončit, já ho přerušovala a pak jsem šla na dálkové studium a je to 🙂 takže jsem si mohla vybrat zda 3nebo 4roky. ale je fakt že na socce mi říkali že nárok nemám a půjdu rovnou na rodičák ale zjistila jsem si info a nárok jsem měla 🙂

samsa
21. říj 2009

Nicole, tak to šlo dřív, ale teď musí opravdu nastoupit na mateřskou. S rodičákem je to tak, že ta osoba, co ho pobírá, může klidně chodit na plný úvazek do práce, pokud má zajištěnou celodenní péči o dítě (třeba babičkou, nesmí ho dát do školky ani do jeslí). Takže manžel mohl dřív požádat o rodičák, jenže teď už to nejde, teď musí nějdřív nastoupit na mateřskou. Ale podle mě opravdu stačí, aby nastoupil na ten jeden den. Škoda, že nemůžu najít tu diskusi, perfetně tam radila jedna holčina s nickem vojtisek2007, bylo vidět, že se v tom opravdu orientuje.

nicole_11
21. říj 2009

a poradila mi, že na těchto stránkách www.aperio.cz se radila právě o těch přídavkách,tak tam zkusit napsat

xsuzzi
21. říj 2009

Ahojky🙂

já si Vás občas čtu a dodávám si odvahu,že se to zvládnout dá druhé těhu a dítko s batolátkem🙂

a tak sem si jen všimla,že scháníte toto😀

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

byl to rozhovor mezi mnou a vojtiškem a vzhledem k tomu,že sem to fakt nechápala,je to docela detailně vysvětleno😅 tak snad pomůžu🙂
pá a užívejte těhulkování a miminek 😵

devila
21. říj 2009

Samso - prosím, zkus to zjstit od toho známého právníka, zda stačí, aby byl chlap 1 den na mateřské aby mohl požádat o dvouletou mateřskou ju? Díky moc.

garfieldmail1
21. říj 2009

kacko, a nejlepší je, že si můžeš hlavně s Fílou povídat o bráškovi, který má konečně i jméno 😵 Je to hrozně milé, když ty malé děti třeba jen vysloví jméno svého budoucího sourozence 🙂 Nebo si dá Luky ruce na moje břicho a ví, že ho kope Terezka 😵 Tak doufám, že se ti doktoři nesekli a nebudem to muset po porodu těm prckům vysvětlovat 😅

samsa
21. říj 2009

Xsuzzi, díky, to je přesně ono 🙂
Devilo, zkusím to zjistit. Já taky uvažuju o dvouleté mateřské, naštěstí mám zaměstnavatele i dostatečný příjem, akorát by dítko musela ten rok, než by nastoupilo do školky, hlídat babička. Je ochotná, ale popravdě, když vím, co prcek obnáší, tak nevím, jestli ji mám takhle "obtěžovat". Devi, jak to uděláš ty, dáš malou do jeslí?
Kačko, máte vybraná hezká jména 🙂

devila
21. říj 2009

Samso - to zatím nevím, mamka pracuje tady kousek od nás ve školce jako učitelka a berou tam i dvouleté děti,pokud nenosí plínky. Tak se budu snažít malou naučit na záchod co nejdříve. A taky je fajn, že mají sourozenecké třídy, tak by byly holky ve třídě spolu. No uvidíme, jestli bude tak šikovná.
Mám sice tchýni v důchodu, ale bydlí na Vysočině. Takže by to znamenalo si ji nastěhovat sem a to opravdu ne!!!!Nemluvě o spoustě jiných věcí, které bych nevydýchala!!!!A když ne, tak asi jesle, neměla bych na vybranou ☹.

devila
22. říj 2009

Ahoj holky,
tak mi už dneska řádíme od šesti hodin. ☹ . Malá má pořádnou rýmu. Už to začíná, doufám, že zůstaneme pouze u ní. Za měsíc máme jít na očkování, tak musí být zdravá. Hlavně úplně "miluje" odsávání snoplíků z nosu. To je opravdu KDO Z KOHO.Musí mí s tím pomoct manžel, protože sama ji prostě nechytnu. Pere se.
Taky je to u vás podobné s odsáváním nosíku?

samsa
22. říj 2009

Ahoj holky,
Devi, jejda, rýma je pěkně hnusná, taky se mi zdá, že nelis začíná malinko chrčet. O soplech mi ani nemluv, malá sice smrká, ale jakmile to trvá pár dní, tak si odře nos a pak už smrkat nechce a sopel jí teda sama neodsaju ani náhodou, tak akorát utírám nudle 😝
S tou školkou to je super, holky by tam měly i babičku a ty bys byla klidná. Já myslím, že bez olínek do dvou let budou holky určitě. U nás to taky šlo, i když to byl boj.
A Sabince všechno nejlepší k svátku 🙂
Holky, včera jsem nakupovala na mimibazaru, prosím vás, možná nejsem já normální, ale chytají mě běsy, jak tam každý používá slova jako zbožíčko a obchůdeček, když jsem ukazovala včera manželovi hodnocení, tak kroutil hlavou a ťukal si na čelo. 😝

devila
22. říj 2009

Ahojky Samso - v ty plínky doufám. Ale do třídy k mamce bych malé nedávala. Nedělalo by to dobrotu. Ale mamka by je mohla brávat ze školky nebo do školky, když bych nestíhala.
Moc děkujeme za přání k svátku.
Jinak s tím mimibazarem máš pravdu teda.

mariap
22. říj 2009

Ahoj holky,

všetko najlepšie k svátku Sabinke, na začiatok, aby som nezabudla 😉 . Tak nás rýma otravuje už druhý týždeň a nie a nie sa jej zbaviť. Dúfam, že to nebude ako minulú zimu, to bol Miško nemocnej skoro stále. Čo sa týka chodenia na nočník, tak to sa u nás tvrdo bojkotuje. Malý mi akurát ukáže kam urobil aaa a občas, že tam nacikal, ale nočníček má iba na hranie potvorka malá.
Ja stále dokola poslíkujem, už mám toho fakt plné zuby. Dnes som nespala od pol tretej až do rána a nepomohla ani horká vana v noci. Miško spinkal výnimočne až skoro do piatej a ja som si to ani nemohla užiť koli blbým bolestiam. Asi to mám za trest, aj keď neviem za čo. ☹
Tak si dneska užite pekný deň a opatrujte sa.

devila
22. říj 2009

mariap, děkujeme za přání k svátku.
to mě mrzí, že jsi se ani nevyspala, když zrovna tak krásně spal malý. Tak snad to už budeš mít brzy za sebou. Já už v noci taky bývám často vzhůru. Pořád se převaluju a budím se, mezitím na záchod,.....však to znáš.
Tak snad dnešní noc budeš mít lepší.

nicole_11
22. říj 2009

No u nás byl dneska budíček v 5´30,ale za hodinu znovu usnul a spal do 8,naštěstí muž šel do práce až na 10,takže já spala do 9, ale nejradši bych si taky šla natáhnout....místo toho mi tady hraje pokladna a Tedík mačká pořád jedno tlačítko,takže 100x dokola poslouchám zákazník,zákazník.... 😖

garfieldmail1
22. říj 2009

Sabince také přeji vše nej k svátku 😵
Co se týká nemocí, tak včera jsme byli v herně, jedna "prima" matka tam přišla s nemocnou holčičkou, huhňala jak měla plný nos a jak zakašlala, tak to taky stálo za to. Když si chtěl Luky hrát se stejnou hračkou jako ta holčička, tak schválně říkám před její maminkou, že holčička je zřejmě trochu nemocná a ona prý : No už jí to končí... 🙄 A výsledek? Luky v noci špatně spal, hned po probuzení ráno si stěžoval, že ho bolí v krku, takže trochu kašle, zatím, a rýmu už má taky 😔 On se vždycky snadno nakazí od jiného nemocného dítěte a nemusí se zrovna objímat. 😒 To mě tak štve, tyhlety matky. Chápu, že do školky chodí hodně nemocných dětí, protože rodiče opravdu kolikrát nemůžou si vzít paragraf, ale do těch herniček chodí přece maminky s dětmi, co jsou doma na mateřské, tak proč kurňa nezůstanou doma, když je jejich dítě takhle nemocné.....
No už se těším na tuhle noc a ráno nejspíš půjdu k dr, ať mi rovnou dá i něco dopředu, kdyby se to přes víkend zhoršovalo, ona je strašně ochotná, jinak to jasně vidím, že do pondělí to bude jen horší 😒

devila
22. říj 2009

Garfield - děkujeme za přáníčko. No malé utírám nos snad každou půlminutu, strašně jí z něho teče.
Máš pravdu,že některé matky jsou bezohledné. Já malou raději neberu ani ven. Máme mít za necelý měsíc ještě k tomu očkování, tak se toho musíme rychle zbavit. Moje kamarádka mi dnes na to řekla, že je přeci úplně jedno kdy ji naočkujou. Že to nemám tak řešit. Že bych musela sedět pořád doma. Já jsem ale taková, že tyhle věci chci mít v pořádku, aby byla malá ok. Né že se na to vykašlu a prostě ji "někdy" nechám naočkovat.

Tak snad se Luky z toho brzy dostane. Držíme pěstičky.

garfieldmail1
22. říj 2009

devila, tvoje kamarádka má docela pravdu, raději se tím zbytečně nestresuj, aby byla malá přesně ten den zdravá, to pak jak na potvoru nevyjde 😒
Luky je na tom ještě docela dobře, ale to je tím, že je nejspíš na začátku nemoci, jestli opravdu chytil nějaký bacil, tak si to stejně v lepším případě nejmíň týden "pěkně užijem" 😖
Nám na rýmu opravdu hodně pomáhá Physiomer sprej do nosu aspoň 3xdenně, akorát Luky to nesnáší a pak je na mne ještě dobrých 5 minut naštvaný 😅

barusha
22. říj 2009

Ahojky holky, asi mám fakt trapný dotaz, ale jsem pořádně vyšokovaná. Po zpoždění menstruace jsem si dělala těhu test a vykoukly na mě dvě čárky!? Druhý test dopadl stejně a ten dneska ráno taky... Tak to už asi je fakt jisté, že jsem těhotná,co? Mimi jsme plánovali až za rok, pořád mi to nějak nedochází. Nicméně se už začínám i přes to těšit, tak chci od vás povzbudit, jak to tedy s tím testem je, jestli se můžu radovat!