V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_11
16. lis 2009

Jee Devil včera jsem si na tebe vzpomněla, když jsem četla Maminku, bylo tam 10 rad jak urychlit porod 🙂
Jinak co se týká mě a vaření, tak musím přiznat, že moc nevařím, muž je pořád v práci, a tak mě to nebaví vařit pro sebe, ale ted jak syn už relativně může jíst i naše jídla, tak trochu víc začínám, jinak nám dováží jídlo muž z práce nebo chodím k tatkovi do hospody... a občas Tedík dostane i skleničku,ale ted už minimálně, hlavně když ho tím krmím tak se mi strašně z toho navaluje 😝

Jo a holky co jste těhotné nepřemýšlely jste nad tím očkováním proti té prasečí chřipce?

garfieldmail1
16. lis 2009

nicole, mám dojem, že ta běžná vakcína proti prasečí chřipce právě nejde ani použít pro těhotné a nejmenší děti ☹ A i kdyby jo, asi bych se toho docela bála. V létě jsem uvažovala, že sebe v II.trimestru a Lukyho nechám naočkovat proti běžné chřipce. No nakonec k tomu nedošlo, už to asi řešit nebudu.... 😒

devila
16. lis 2009

Já už myslela holky, že to bojkotujete tady.
Mě dnes pořád nějak tvrdne břicho, vždy jen na chvíli, ale často.
U nás se už dneska spinká.

Nicol - a nebyla tam nějaká užitščná rada? 😀

nicole_11
16. lis 2009

Garfield o ni právě říkají, že přednostně budou očkovány chronicky nemocní lidé a těhotné ženy, ale taky mám z toho strach, takže se zeptám na to svého gynekologa i obvodáka, který je náš známej...

Devil...nejlepší je prý horká koupel nebo sedací parní lázen z květů bylinky senny a čaj z maliníku

devila
16. lis 2009

Tak horkou vanu beru, ael čaj z maliníku nevím. Musí to být asi čerstvé ne z pytlíku ne?

nicole_11
16. lis 2009

Jj...z čerstvého listí

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste v tom druhém těhu stejně opatrné na sebe jak při prvním nebo už to tolik neřešíte....protože já třeba při prvním byla obezřetná nad tím co jím, věci težší jak 5 kg jsem nezvedala a ted nosím 9,5 kg syna a včera jsem snědla hovězí polévku s játrovým knedlíčkem, a pak jsem si uvědomila že bych játra neměla a je pravda, že už jsem docela zapomněla na to co člověk smí i nesmí, i když já už zapomněla i na to co se nesmí jíst při kojení, i na tu péči o novorozence 🙂

snezenka123
16. lis 2009

Ahojky tak se hlásím až dneska,byla sem od pátku hospitalizovaná ☹
V pátek jsem šla na KO k mému dr. a ten když mě vyšetřoval tak mi děsně ztvrdlo břicho a říkal,že se mu to nelíbí že se mi od pondělka i o něco zrátil čípek a tak mě poslal na ambulanci do nemocncice-do průkazky napsal CS3...no na utz zjstili že mi malý už tlačí hlavičkou na čípek,tedy napsal do nálezu hlavička diostednuje DDS,na natáčkách to bylo naštěstí ok,ale jelikož mi to břicho tvdlo a bolelo,tak mě doktorka vyšetřila,vzala stěry jestli nemám infekci,ktrerá by vyvolávaa předčasnou porodní činnost...a hospitalizovali mě,odpoledne i večer mi dělalai toko(natáčky)aby zjistlili zda děloha nějak pracuje,tak mi to teda už něco zaznamenávalo tak mi dali injekci na zastavení děložní činnosti a jen ležet,jídlo mi nosili až do postele a směla jsem jen na záchod...
Nedovede si představit jaké to bylo,najednou bez malé...no děs,ale brala to úplně v pohodě,chodili za mnou každý den a napapla se u mě,dala pusinku bříšku a řekla to svoje roztomilé pepůůů a pak odešla v klidu s tatkou domů. To já snad byla smutnější než ona...Ale manža to zvládl na 1,je to šikula,už vím,že kdyby se cokoliv stalo,dokázal by se o ní postarat se vším všudy. Ale jedna milá paní sestřčka(yla nepříjemná jako osyna v zadku)pepovi řekla,že at nepočí s tím,že by malá mohla za mnou až budu v porodnici...leda bych měla nadstandart...
No dneska přišli výsledy těch stěrů a dopadli negativne a nález stejný jako v pátek tak mě pustili...čípek mám polotuhý,1,5 cm,lehce diestendovám,pro špičku prstu...přesně takový nález jsem měla 14 dní před porodem malé...včera mi dělal dr.utz a malý už měl 1kg a naštěstí se neotvírám,ale musím jen ležet jina by se to moho zhoršit...a nechali by si mě tam asi už do porodu...modlím se za každý den a týden co malého donosím...jen mě mrzí že se mu chce tolik ven...že už se tlačí havičkou ven...holk ani nevíte jak moc ráda bych byla aspon už 32-34tt
no snad to bude dobré nebo aspon stejné lepší už to asi nebude

samsa
16. lis 2009

Sněženko, já si říkala, že jsi asi v nemocnici. Je mi to moc líto a držím pěsti, ať se malý drží aspoň těch 34 tt. S malou jsi takové problémy neměla? Hlavně se snaž moc tím nestresovat a nemyslet na to, protože pak ta děloha pracuje ještě víc. I když je mi jasné, že je to hodně těžké.
Devila, veliká gratulace ke zkoušce. Jsi dobrá, že to tak zvládáš. A jestli už ti klesá bříško, tak si myslím, že brzo

devila
16. lis 2009

Snezenko - tak na sebe dávej pozor, at to prcekještě nějakou dobu u tebe vydrží. Držím ti moc pěstičky, opatruj se.

Dokážu si představit, jak bych prožívala já nemít malou každý den u sebe, tady se chstají možná zavřít nemocnice pro návštevy, tak soufám, že se mi nestane, že by za mnou nemohl nikdo celý týden přijít. To bych zbláznila.

Holky, myslíte, že když je zákaz návštěv, že na nadstanard pustí alespoň na chvilku?

plechajda
16. lis 2009

snezenko drzim palce at aspon ten 34tt klapne....odpocivat odpocivat odpocivat

devill ja myslim ze jak je zakaz navstev tak maji smulu vsichni.....

Ja bez malyho vydrzim kdyz vim ze je o nej dobre postarano....a to je prave ten kamen urazu 😒

kacka79
16. lis 2009

Snezenko to je mi moc líto, buď na sebe opatrná... to by bylo ještě moc brzo 😅 No ono je těžké, být v klidu, když má člověk doma ještě jednoho broučka.. ale snaž se 😉 Určitě to dopadne dobře, no jak píšeš, aspoň ten 34tt, když ne víc

Devil ty jsi naše šikula, gratuluju ke zkoušce!!!!!!

Jinak jak jste řešili spánek - tak Fíla je zvyklý spát v absolutní tmě a nikdy světlo nevyžadoval, naopak, když nechám svítit na chodbě, tak volá zhasnout.. no třeba to ještě příjde 😝 😝 No já jsem spala s rosvícenou lampičkou snad do 15 - ti let... asi záleží na dítěti 🙂 Mě by nevadilo, kdyby chtěl mít Fíla nějaký světýlko.. když by se cítil dobře, proč ne 😎

samsa
16. lis 2009

Devi, já myslím, že nepustí ani na nadstandard. Já se toho taky bojím, že zavřou porodky a budu muset rodit bez manži. Ale zase je lepší, když to zavřou, než aby k těm malým mimikům někdo dovlekl tu prasečí chřipku.
Nicole, já se teda očkovat nenechám, i když vakcínu bych sehnala, ale bojím se toho. Přece jen v těhu se očkovat nedoporučuje a navíc takovou vakcínou..., není prověřená, já bych se bála, že to třeba něco udělá mimču, že třeba bude pak autistické nebo tak něco. Chřipky se bojím, tak nechodíme do kolektivu, nechodím do nákupáků a do MHD, je mi jasné, že to může přitáhnout někdo z rodiny, ale snažím se si to nepřipouštět.

nicole_11
16. lis 2009

No nic holky já si dávám ted večeři kuřecí se smetanou omáčkou a rýží, takové lehčí jídlo na noc 😀

nicole_11
16. lis 2009

a půjdu do hajan 😉

devila
16. lis 2009

nicole - to je jen taková dietka, neměj výčitky 😀

garfieldmail1
16. lis 2009

snezenko, to mne taky opravdu mrzí, jaké máš starosti ☹ Takže držím moc palce, aby jsi byla 2v1 co nejdýl to půjde!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

Holky, to jste mne trošku zaskočily, to mne ani nenapadlo, že by kvůli prasečí chřipce nebo i jakékoli jiné, zavřeli porodnice před návštěvami. To by mi bylo líto, na druhou stranu, raději to, než by se mimi kvůli tomu nakazilo. Tuhle zimu už chci mít teda za sebou. Doufám, že příští už bude v tomhle ohledu mnohem optimističtější!!!!!

nicole, tak to se dr na to očkování určitě zeptej. Škoda, že jsem to nevěděla, když už jsem tam dnes byla 😖
Jinak, co se týká stravy, tak se snažím jíst zdravě a pravidelně, jako u Lukáška, aby to druhé dítě nestrádalo 😅 A kafe jsem zase přestala pít. U Lukyho jsem na kávu nebyla ani zvyklá, to až jak jsem přestala kojit a teď zase nepiju, jen výjimečně a ta bez kofeinu náhodou taky není špatná 😉 A s tím nošením dětí, tělo už je na to zvyklé, zatím nemám pocit, že by mne to dělalo problémy. Jediné, co mi dává zabrat, je posadit Lukyho v obchodě do vozíku, jak má zimní boty. Už jsem mu je jednou vyzula, abych ho z toho snadněji vytáhla 😅 Rozdíl je hlavně v tom, že je člověk oproti minulému těhu neustále v jednom kole, ať je pátek nebo svátek.... 😠

devila
17. lis 2009

Ahoj holky,
Nicol - já se taky tolik nehlídám jako u malé. Není ani čas přemýšlet, zda něco můžu nebo ne. A problémy jsem zatím neměla.

Holky, mám dotaz. Máme jít ve čtvrtek na očkování (zarděnky, spalničky,....) - myslím, že je to ten priorix, ale malá mi sem tam kucká. Tak nevím, zda zavolat dr., že nepříjdeme nebo co. Mám strach celkově teď nechávat malou očkovat, když je tolik chřipek. Už tak bude po očkování ta imunita oslabená, tak mám strach, aby ještě neonemocněla.

Co myslíte?

plechajda
17. lis 2009

Dobre rano 🙂

Devil my ho mame za sebou a bylo nam receno 100% zdravy ze musi byt, jelikoz to je nejaka ziva vakcina a nedela to dobrotu ani s malym nachlazenim.....byt tebou uvidim jak na tom mala je a ve stredu ji treba jen zavolej co a jak, jelikoz kdyby jste nesli at si dr muze zavolat nekoho jinyho...oni tyhle vakciny maji nejakou rychlou spotrebu a zbytecne se pak prej vyhazujou......

jinak my jsme ho meli pred 14ti dny, to uz chripky byly taky a v pohode...ani nemel zadnou reakci a to po hexe byla vzdycky teplota... 😉

devila
17. lis 2009

Plechajdo - já jsem si říkala, že tam zítra cinknu a uvidíme. Ale teď zase dlouho nekuckala, možná tobylo jen po ránu, tak počkám a uvidím zítra. Díky moc.

My dnes jedeme přát švagrové do Krnova, takže máme takový výlet. I když bych v tom počasí byla nejradji doma a koukala s malou na pohádky.

Jaký máte dnes program vy děvčata?

mariap
17. lis 2009

Ahoj holky, idem na vás mrknúť jedným polootvoreným očkom. Tchánovci vzali Miška von, tak mám chvílu veget. Malá celú noc prestonala, tlačila a tlačila a tlačila zaražené prdíky a oni nechceli ísť von 😒 . No a keď by som si mohla konečne pospať, tak susedia prerábaju byt, takže tu mám obrovský kravál. Zákony schválnosti pracujú dokonale.

Devilo, teeeeda už ti svieti 37 tt, to už može byť každým okamžikom 😉 , doporučujem vyspať sa do zásoby (keby to tak šlo). Moje plány, že budem mať bezproblémové druhé mimi, mi nejako nevyšli 😀 😀 . Anička je hodňoučká, len ju moc trápi bruško a aj keď skúšam všetko možné aj nemožné, tak tie noci fakt stoja za to.
Taaaaakže holky užívajte klidečku s jedným prckom doma (viem, že niekedy to nejde), lebo potom to bude mazec, ale stojí to za to!!!!!

devila
17. lis 2009

Mariap - snad to Aničku brzy přejde a bude to spokojené miminko. Ty prdíky jsou nepříjemné.
A k tomu si ještě nemůžeš ani zdřímnout, to je opravdu zákon schválnosti. Tak alespoň odpočívej v rámci možností.

Já bych byla moc ráda, kdyby už to bylo každým okamžikem 🙂.

plechajda
17. lis 2009

mno nas program bude asi takto 🙂)

Uspim dite - pevne doufam ze si da svoje tri hodky a pujdu taky spat 😀

mariap
17. lis 2009

Plechajdo, to beriem ako otvorenú provokáciu 😠 😉 . Ja by som tak moooc spala.
Devilo, ja ti rozumiem, tež už som dúfala v skorý oslobodzujúci koniec, ako asi každá tehulka.
Aj keď sme prdíkom vyhlásili válku, tak zatial teda prehrávame a to fakt skúšam všetko, čo som si nacvičila pri Miškovi.

garfieldmail1
17. lis 2009

ahojte 🙂
No my jsme měli v plánu jít ráno do ZOO, jenže do 10 hod. pršelo, takže nic 😖 A Luky většinou odpoledne spí tak do 15 hod a po 16.hodině už se stmívá, tak nevím, co podniknout. Sedět doma, to už ale kvůli nachlazení děláme přes týden 😠

mariap, to je smůla, snad to Aničku brzy přejde to bolení ☹ 😉

plechajda
17. lis 2009

mariap 😀 😀 tak prvni cast splnena, dite spi....ale ja jdu jist a pak asi zehlit typidi veci, takze druha cast planu beztak neklapne....

holky me tak boli "kacena" to je desny....se to zas vsechno roztahuje....a to nechci videt ten 9ty mesic 😝

mariap a nezkouseli jste ty tresnovy pecky ?? Jsem to nekde cetla ze to nekomu i pomohlo....u nas teda prdiky nebyly vubec kupodivu...takze ja na to taky nejsem pripravena....

kacka79
17. lis 2009

Ahojky 🙂

Plechajda - k té "kačeně 😀 " - já jí mám teda taky divnou - takovou celou opuchlou 😕 a je to nepříjemný... no nic, jak to asi bude vypadat na konci těhu, to si ani nepředstavuju.

Holky já to samozřejmě nechci zlehčovat, to s tou prasečí chřipkou, ale očkovat by se měli nechat jen chronicky nemocní lidé. Mluvila jsem o tom i se známým doktorem a prý je to jen vyvolaná panika, na normální chřipku umře ročně taky dost lidí a nikdo to neřeší. ten pán co umřel na tu prasečí - ten měl zápal plic, ten před ním byl taky v nemocnici s jinou diagnozou - měli oslabený organismus. samozřejmě dodržovat určitá pravidla je dobrý, ale nechat se v těhu očkovat vakcinou která je nová mi přijde dost risk... ale je to na každém.

Mariap prdíky nás trápily s Fílou opravdu hodně, no doufám, že druhý bobík bude prdět líp, nám teda nepomáhalo nic 😅

garfieldmail1
17. lis 2009

Já doufám, že nás problémy s bříškem taky opět obejdou 😝 Luky prděl o106, ale k jeho naprosté spokojenosti 😅 Nejvíc při kojení a pak taky se hrozně rád nosil "na tygříka". V téhle poloze se vždycky uklidnil, měl lepší rozhled, posiloval i zvedání hlavičky a pěkně si u toho poprděl, asi jak ležel na bříšku na naší ruce, tak si tím bříško masíroval.... 😕

plechajda
17. lis 2009

Tak my meli doma blinkacka, takze u nas poloha na brisku nebo tygrik nehrozil....jak jsme ho polozili tak slo vsechno ven at po jidle nebo s pauzou....cili havu zvedal pozde a na rukach se poradne vlehu nezved hooooodne dlouho, ale to je tema na jinam....ja budu rada kdyz blinkaci dite uz nebude pac to nebylo nic moc teda......

mariap
17. lis 2009

Ja som si prdíky a koliky užila s Miškom, na ňom som vyskúšala asi všetko čo sa doporučuje a moc to nepomáhalo, preto som dúfala, že pri druhom mimi sa tomu vyhneme. Mno, tak asi som sa mýlila, takže ja presne viem, čo ma čaká a skúšam naozaj všetko. Najlepšia je stejnak rektálna rúrka, keď je najhoršie v noci 😉 . Tresňové pecičky máme v repertoáre samozrejme tiež 🙂 . Stále dúfam, že sa to aspoň trochu zlepší a to skorej než v troch mesiacoch, spánok by som skutočne potrebovala.
Prasačej chrípky sa tiež bojím, že ju manžel alebo nejaká návšteva donesie domov, ale to by sa človek musel úplne izolovať a sedieť na prdeli doma. Takže nám neostáva nič iné ako papať vitamíny, snažiť sa dobre spinkať 😝 a byť v pohode, aby sme boli odolný voči bacošom.

nicole_11
17. lis 2009

Ahoj holky! Já měla dneska docela poklidnej den, muž byl doma a do práce šel až na 17h, dopoledne jsem se vyspinkala a tatínek se věnoval synkovi a pak jsme jeli k tchýni na oběd, no a odpoledne si tchýně hrála s malým a my jsme s mužem usnuli na pohovce 🙂 takže jsem docela odpočatá...jo kdyby každý den byl takovej

no vidím že mariap i kristy měli s prdíky problém i u prvního a ted taky, jestli to není nějak dědičné...no já toto nezažila, Tedík prděl o 106, ale on nebyl chvilku v klidu už jako novorozeně, pořád kopal nožkami a hrál si s ručičkami, tak možná proto, musel být neustále v pohybu a kamarádky měly i strach si ho pochovat, a proto si i dlouho ublinkával, najedl se a hned začal něco dělat, přetáčel se na bříško, plazil se, asi do 10m si ublinkával a ted už jen vyjímečně, nají se a pak dělá blbosti