V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

zdenkaradek
12. pro 2009

Jé Plechajda je taky Zdenka, zdravím tě jmenovkyně 😉 .
S těmi daty narození, tak Matýsek je 21.3. (na manželův svátek), no a Šimon je 11.9., to taky není tak blbý, hlavně má super rodný číslo, dobře se mi to pamatuje. Matýskovo pořád nejsem schopná si zapamatovat ☹ . Ke žloutence, Matýsek když nás propouštěli tak měl hraniční hodnoty, ale dobrý, pustili nás domů. A Šimon taky trochu zežloutnul, ale sestřička mě uklidňovala, že když Matýsek byl ok, tak i to druhé bude OK. Nicméně, když nás pouštěli v 6 nedělích se Šimonem z Motola, tak jak mu tam nabírali krev, tak jim kvůli žloutence nevyšla a museli jsme za 14 dní na krev znova (super zážitek, tyhle prcky jen tak někdo nenabere). 😒
U nás dneska taky pořád padal sníh, ale moc se toho neudrželo, no uvidíme jak v noci, když přituhne, třeba se něco udrží. Jo jinak Matýsek dneska přes den nespal, protože tady "strašil" manžel v tu dobu když chodí odpo spát, takže se nezadařilo a já jsem z toho byla na budku ☹ . Ještě že Šíma je hodné minko, ten asi spí i za něj, dneska se jen nají, pak chvilku kouká a už je v limbu. 🙂
Devil, tak třeba se to pohne, nevěš hlavu. Malá je prostě parádnice. 😉

devila
13. pro 2009

Ahoj holky,
tak moje už obligátní věta : Pořád jsem 2v1. Já se snad opravdu nedočkám ☹. Malá mi od rána dáva perdy do třísel a podbřišku, to ona umí. Ale že by lezla ven princezna, to ji ani nenapadne. ☹
Ale dneska se mi alespoň dobře spalo. Jen kdyby chtěla ta naše cácorka spát déle než do 6:15 😖

plechajda
13. pro 2009

Zdravime po ranu kinder vajicka 🙂

Devil vsak cekas do pondelka ne ? 😉

plechajda
13. pro 2009

jinak u nas ma Matysek osudove cislo 24 asi.....narodil se 24.6 stejne jako jeho bratranec a strejda navic ten den slavi jeho dalsi strejda a jiny bratranec svatek 🙂 , 24 jsou vanoce a to ma presne pul roku, 24.2 ma svatek takze uz nevim kde by tech 24 melo byt vic 🙂

devila
13. pro 2009

Plechaj - to máte taky dobrý s tou 24 -kou. Ale máš pravdu, čekám na zítra 😀.

Tak se mi vaří svíčková - alespoň budu mít na dva dny uvařeno.Jinak peru a večer to vidím na žehlení a leštění skleněné skříňky v obýváku a celého jejího obsahu (sklo) ☹. Jak já to nenávidím, ale když jsou ty Vánoce, tak se to udělat musí 😖. Nejhorší je, že přes den to dělat nemůžu,ptotože by mi z toho skl anic nezbylo 😀.

Co tropíte vy děvčata? Máte doma manželata? Náš taťka spí, jde ještě dnes na noční, tak honecháme do tří a pak ho čeká taková ta příjemná činnost - prý se to jmenuje vysávání 😀. Pro mě je to spíše sprosté slovo 😀. Už jsem tuto činnost neprováděla dlouho 🙂.

plechajda
13. pro 2009

Tak nam tatka lyzuje jeste a vraci se vecer.....takze u nas vse pri starem

ja nenavidim vanocni uklid jediny co mi nevadi je natirani nabytku diavou, pac mi desne voni 😀

devila
13. pro 2009

Tak u nás už jsem po obědě a všichni spí......teda až na mě ☹ Peru. Ale asi se půjdu na chviličku taky natáhnout. Jsem nějaká unavená.

plechajda
13. pro 2009

devi jen jdi, vyuzij toho taky covece....bys porad jen prala a zehlila to ti niikam neutece 🙂 U nas se taky chrupe, me se teda nechce, ale jdu obedvat 🙂

devila
13. pro 2009

Holky kde jste kdo?
Vy to teda dneska nějak bojkotujete co? Nebo to vypukne večer? Začneme s Plechajdou udělovat černé puntíky za absenci 😀 Jinak nám za chvíli ty stránky zruší pro pasivitu 😀

Já už mám dnes uvařenou svíčkovou, vyprané a pověšené dvě várky prádla, umyté a utřené nádobí, naspáno hodinku a čtvrt po obědě s malou, stavění komínu z kostek, ......

Ještě se teda chystám na tu skříňku jak manža vstane a bude se věnovat malé.

krista
13. pro 2009

Ahojky,
koukám, že se pořád řeší čísla, já si pamatuju celou rodinu, furt něco vyplňuju 😅 a děcka maji oba dva jednoduchý, Kristý: 085308/.... a Luky 090918/.... a ty koncovky maji oba dva skoro stejný 🙂

My jsme byli u babičky, pěkně nasněžilo, tak máme první fotku ze sněhu a doufám, že ne poslední 🙂

Hezký zbytek neděle! 🙂

devila
13. pro 2009

Kristy - tak to je fajn, že máte fotečky. Tak nám pak sem nějaké hoď.

krista
13. pro 2009

Devilo no máme jenom jednu fotku společnou 😅 a já sem radši svůj obličej nedávám kvůli šmírákům víš 😖 a Kristý ta má jednu a tam je braná strašně z blízka protože řvala a utíkala za mnou a kouká do země takže nic moc 😅 ty můžeš ještě pupíka vyfotit na sněhu 😀

devila
13. pro 2009

Kristy - To je jasné, já taky raději moc ne. A když tady nějaké dám, tak jen na chvíli a pak je mažu. Ani Sabinku sem raději moc nedávám.

Jinak jsem si právě vyleštila tu skříňku a všechno sklo. Takže už jen vyžehlit a snad mám zatím vše. 😅

ren82
13. pro 2009

Ahojky holky 🙂
Nakukuju kvůli devilce, jestli už rodí nebo stále v celku. 😉 To čekání je hrozné, co? Tak ať tě tu už zítra nenajdeme! 😀 😀
My dneska trčíme pořád doma. Fildovi se prostě nechce jít ven. Já jsem taky žehlila a teď ještě peru. Snažím se nemít resty - kdyby mě to náhodou potkalo dřív, tak ať je všechno udělané.
U nás teda nenasněžilo nic. Ale mě to nevadí. Zítra valím na kontrolu se štítnou žlázou a v úterý na gyndu a to by se mi ve sněhu fakt nechtělo.

misicka85
13. pro 2009

Ahojky vespolek!

Koukám že Devilka čeká fakt na ten zítřek, tak doufám že si zítra večer přečtu Sofinčiny míry 😉

Já měla dneska nějakou uklízecí mánii - jsem vysála,vytřela, vypucovala koupelnu,wc a kuchyň, vyměnila ložní prádlo,utřela prach, uvařila pro malou oběd a vyžehlila 2 hromady prádla které tu na mě mrkaly snad 3 týdny už. No ale mám to z krku konečně, zítra asi zajedu nakoupit nějaké dárečky,když nemusím nic dělat 😀

Malá je protivná,tak jí jdu nachystat večeři,pak rychle okoupat a spát ať je klid.

devila
13. pro 2009

Holky,
tak jsem vyfotila ten svůj pupek a hodila do alba. Myslíte, že už je hodně nízko nebo ještě ne? Já už to nedokážu objektivně posoudit - tak moc už to chci mít za sebou, že si říkám, že jo. 😖

plechajda
13. pro 2009

devi to by chtelo porovnat s nejakou jinou fotkou....nekdo muze mit bricho dole porad....nahod tam nejakou cos fotila predtim

devila
13. pro 2009

tak jsem tam jednu dala z dřívějška, ale asi je to nastejno................bože, to je nekonečné, když člověk přenáší a jen čeká a čeká ☹

Jsme zvědavá zítra na kontrolu. Mám ji v 10 hod.

samsa
13. pro 2009

Ahoj holky,
Devi, snad tě to malinko povzbudí, ale podle mě kleslo 😉 Neboj, už to budeš mít za chvilku za sebou a zanedlouho tu budeme hekat my ostatní, že přenášíme 😝 Do Vánoc jsi s mimi doma.

krista
13. pro 2009

Ahojky 🙂

Devilo já bych na tý první fotce řekla že nízko je a na druhý že ne 🙂 ono to asi dělá i to oblečení, mě teda neklesl pupek ani před jedním porodem, při prvním mi klesl až po prasknutí vody (co mi říkala PA) a při druhým vůbec nevím, ale ještě v den porodu dole nebyl, takže tak 😉

devila
13. pro 2009

Holky, omlouvám se, že pořád fňukám, že už to chci mít za sebou, ale potřebuju si někde postesknout. ☹ Tak mě když tak ani nečtěte 😅

plechajda
13. pro 2009

devil ja bych taky rekla ze malicko jo 🙂 😉 U me to bylo stejny jak u kristy, zadny padani pred porodem se nekonalo....a uz teda toho mam taky plny brejle...mam pocit ze mi ten pupek musi prasknout, nad pupikem uz tu kuzi snad ani necejtim 😒 jak to je nasponovany uplne necitlivy 😖

na boku uz taky lezet nemuzu, vsude me to tlaci picha..desny 😝

devila
13. pro 2009

Plechaj - tak to já ležet můžu, ale kdybys viděla ty strie - všudeeeeee 😖. Břicho, boky až na stehna,.....a to to krémuju. Už v životě si snad nevezmu plavnky ☹ Ruka už ani tak nebolí, jako že v ní opravdu nemám tak z 50% cit.

Abys mě opravdu ještě nepředběhla s porodem 😀

samsa
13. pro 2009

Devi, neblázni a klidně fňukej. Ten konec je fakt děsnej a vůbec se ti nedivím, navíc Vánoce na krku, o to je to horší, že bys chtěla být už doma. Plechajdo, mě ta kůže na břiše taky začíná pnout a u malé si pamatuju, že to bylo až ve 35 tt. A taky mě teda dost začalo tvrdnout břicho 😝 Holky, obdivuju všechny kdo čekají vícaterčata, to si vůbec nedovedu představit, to musí být teprve nářez.

devila
13. pro 2009

Samso - švagrová čeká dvojačata po umělém.Původně byli tři, ale nějak v 11.tt jedno samo odešlo. No teď začala 30.tt a leží v nemocnici, zkrátil se ji čípek, tak má kapáky. Takže si to asi opravdu užívá. Snad vydrží ještě nějaký ten týden. 😖

samsa
13. pro 2009

Devi, chudák, ale když vydrží ještě 4 týdny, tak to bude dobré. Z toho důvodu já se dvojčat bála, máme je v rodině, jednak jsem drobná, tak si neumím představit, jak bych to zvládla vynosit a taky že ta dvojčata se hodně často musí odležet. Aspoň z okolí co znám, tak skoro všechny se narodily dřív, jen jedna kamarádka donosila až do 39 tt.

devila
13. pro 2009

No ona čeká chlapečka a holčičku a ten chlapeček má níže placentu. Má termín kolem 24.2., ale dr. ji říkala, že at počítá spíše v lednu. A každopádně císařem, jednak kvůli té placenty a taky kvůli plotýnkám se kterýma má problémy.

samsa
13. pro 2009

To je taky další věc, že se většina rodí císařem a toho já se bojím jak čert kříže 😝
No nic, jdu spát. Dei, doufám, že zítra napíšeš, že rodíš, moc držím pěsti, ať se Sofinka umoudří a pospíší si na svět.
Dobrou.

devila
13. pro 2009

Dobrou noc. Moc ráda bych to zítra napsala 🙂

garfieldmail1
13. pro 2009

devilo, naprosto chápu, jak už se ti to musí táhnout. Člověk už to tak nějak očekává od toho 38tt každým dnem a ty už jsi začla 41tt. Tak jsem moc zvědavá, co zítra kontrola, držím palce, aby byly nějaké dobré zprávy o blížícím se porodu 😉 A taky na váhu mimi jsem zvědavá....

plechajdo, ren, no vy na svátky doufám budute ještě doma, hlavně devile to přece nemůžete udělat, že byste rodily dřív 😅

Jako ten závěr těhu to bude asi dost náročný. Mně je poslední dny dopoledne tak nějak slabo (to ten můj nízký tlak) a odpoledne už jsem zase fyzicky unavená, bolí mne kosti v kyčlích nebo tam někde, až kolikrát kulhám, abych se vyhla bolesti a bude asi hůř 😝 No ale hlavně aby s mimi bylo vše ok 😵 Poslední dny mám taky pocit, že je čilejší v noci než přes den, ale nebudí mne to, spíš to vnímám, když vstávám k Lukymu. Snad malá nebude mít obrácený režim 😠 😅

Jo já už mám ty svoje 4 😅 druhy cukroví taky hotové, ale žádný vánoční úklid nikdy nedělám, sklo v obýváku třeba nemáme žádné, spíše hračky 😀 😠