V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacici
9. led 2010

Holky tak u nas kalamita - snih vsude a to v HK je fakt hodne nevidane.Takze rano jsme se brodila snehem na nakup,fakt parada,tady byste s kocarkem nevyjeli ani pred barak,je to jak na horach 😕 a chumeli a chumeli 😵
Pak jsem vzala Terezku a sli jsme sankovat na nedaleky kopec - no parada,Terezka krici celou jizdu je,ju,parada,jeste 😀 Pak jsme dosli domu,manza uvaril kure s nudlema,takze jsme se vsichni nadlabli a dam asi deti spat 🙂
U nas tukam,Terezka se fakt zlepsila,i kdyz vzteka se stale.desne me pomaha to ze je Ales doma,fakt jsem vic odpocata,ale Ales ten asi trpi,neni zvyklej na to co vsechno deti pres den delaji a docela uz toho ma nekdy dost 😅
Nemoce jsou hrozny 🙄 ,ja pri kazdem kojeni velke problemy,imunitni system skoro zadny,stale na hromadce a bez energie. terezku sjme kojila do 8.mesice a pak jsem prestala,teda ona me uz nechtela. Takovy prival energie byla pak parada,ale Naty ta se jen tak asi nepusti a nevzda prsu 😀 😀 😀

kacka79
9. led 2010

Ahojky,
no k tomu kojení, já to vzdala po 7 měs, byla jsemtaky furt nemocná, nevyspalá a nakonec selhání imunity.. no Fíla se ale UM nebránil, spíš naopak, zezačátku jsem dávala jen na noc, ale on pak už moje mlíčko ani nechtěl...

Jinak teda hlásím, že u nás sněhu mraky, celé dopolko sněžilo a teď teda přestalo,ale sníh drží.. No tak nakonec Praha dobrý 😀 My teda bydlíme 15km za Prahou, ale nečekala jsem to tady

maruska39
9. led 2010

kaci já se nemůžu dočkat až si to malý bude užívat tak jako teď tvoje Terezka,takže příští rok 😀

ren82
9. led 2010

Ono to sněžení přešlo od nás z Moravy do Čech. Tak si to tam užijte 😅

Kačko, na Prahu dobrýýý. Jak to zpívá ten Nohavica? Před Muzeem 4cm? 😀
Dneska šel Filda spát s manžou. A už dávno spí oba dva jak andílci. Filda poslední dobou vyžaduje uspávání pouze ode mě, ale dneska si vzali knížku a šli spolu. Mě totiž hoodně pálila žáha a představa, že si lehnu a všechny ty kyseliny budu mít až v krku, mě děsila. 😖 😖

samsa
9. led 2010

Ahoj holky, tak u nás dopoledne pršelo a na sněhu je hnusná zmrzlá krusta. Manžel šel s malou na boby, tak doufám, že si někde nenabijí, klouže to tam jako hrom.
Kristo, teda to tě lituju s tou virózou. Já měla ve 20 tt něco podobného, kašel jsem měla 4 týdny, hrůza děs, nakonec jsem si musela jít pro antibiotika a to teprve pomohlo. Tak si raději taky zajdi k dr. Jinak teda hodně lidí je teď nemocných a všichni to samé, silná bolest v krku a pak z toho šílený dusívý kašel, tak nevím, co to je za hnusnou virózu.
Ren, koukám, že stále 2v1 🙂
Holky, to jsem ráda, že ta láska k druhému přijde. Je pravda, že zatím si fakt nedokážu představit, že budu mít druhé ráda jako Nelušku, ale určitě to přijde, je to podle mě tím, že i když je mimís v břichu, tak si prostě nějak neumím představit, jak bude vypadat a je to celé pořád takové nereálné, ale snad se to dostaví.
Co se týče kojení, tak já kojila rok a půl a kupodivu při kojení se mi choroby celkem vyhýbaly, měla jsem snad jen jednou rýmu. Tak doufám, že ten rok aspoň kojit vydržím a nezanechá to na mě následky. Akorát vlasy mi hrozně padaly a přestalo to, až když jsem přestala kojit. Teď nepadají vůbec, to zase bude hrůza po porodu 😝

mirax
9. led 2010

samso...koukám, že tě napadají podobné věci jako mě...
mám někdy výčitky, že se na to druhé miminko tak netěším, jako na první, že jsem už dopředu nějaká unavená, neumím si to taky představit, že tady bude...nemám žádnou konkrétní představu...před Tobim jsme toho tolik zařídila, vypiglovala a teď s emi nic nechce...

Tady sněhu hory, stále sněží...pro porvoz kalamita, ale děti řádí, všichni tahají ven saně a boby. Čekám až se brňďa vzbudí a jdeme taky!
Dnes mě strašně bolí stydká kost, někdy mám pocit, že mi snad praskne..chodím jak kachna 😝 😅

samsa
9. led 2010

Mirax, ahojky, tebe jsem dlouho neviděla.
Mně se taky nic nechce, ale už bych ráda, aby byl únor a já měla odrozeno. Už mě to nějak zmáhá, večer se sotva hýbu a spodek mě taky bolí. Ráno dobrý, ale večer už sotva lezu. připadám si tlustá a oteklá 😝 A bojím se porodu....

krista
9. led 2010

Samso tak to s tím kašlem je dost podobný, počítám že se povezu taky ještě měsíc s tím 😠 , štve mě že to odskákala i Kristý, když já tu celý den na ni prskám tak neni divu a malej má nějakou rýmu a chrochtá 😖 😝

S tou láskou vás chápu, i s těma obavama, ale opravdu to přijde, někdy nebudete ani vědět jak tu obrovskou lásku rozdělit 🙂 jestli mě chápete, prostě jak se říká, láska mezi dvě děti se nedělí - ale dvojnásobí 🙂 😵

Porodu se Samso neboj, zatím všechny (tuším že nekecám) včetně mě, jsme měly dobré porody na které si myslím i rády zavzpomínáme, takže tady to tak určitě bude i pokračovat! 😵

S tou kostí vám to nezávidím, mě to bolelo ještě v šestinedělí, vím že jsem říkala, že počkám na konec a půjdu k Dr., naštěstí to přešlo 😝

Mě ale musí bolet každej večer když jdu spát něco, buďto záda, hlava nebo kašlu, nepamatuju si kdy jsem si lehala že by mě nic nebolelo 😖 Starej hypochondr no 😲

mahulena
9. led 2010

cau zensky,
vy jste toho zase nakecaly...🙂
Ohradku taky nemame, stejny jako u Nicole, mala by v ni nevydrzela, citi se byt omezena, coz chapu, jsem stejna🙂
S tim hlidanim dekuju za tipy a odpovedi, ja fakt nevim, jak to u nas budem delat. Mozna jeden, dva dny paragrafu a pak nejaka babicka, netusim. Poprve jsem byla tyden v nemocnici po klasickem porodu, fakt docela dlouho, ale to jsem nikam nechvatala. Jeste mam chvilku casu to promyslet, ale uz ted se mi do toho nechce. Mj. taky Justynku nerada davam na hlidani, ale jen tchyni. Jinak "cizimu" ji klidne dam - do hlidaciho sdruzeni, kamaradce a tak.
Snezenko, to je teda pupik!, nezavidim ti ho nosit..., ja nemam nic a uz si pripadam tak neohrabana, nemuzu se v tech X vrstvach hadru ohnout, pohnout a tak. Za mesic, dva s pupkem uz to snad ani nezvladnu:(, snad uz bude teplejc, treba deset stupnu v breznu.
Holky, skororodicky, hezky jeste vydrzte, myslim na Vas.

mahulena
9. led 2010

jo a s tou laskou k druhemu. Snazim se nad tim nepremyslet, protoze bych jeste vymyslela nejakou blbost... Ale kazdopadne Justynku miluju desne moc a miminko urcite taky, ale to prijde. Vim, ze to teprv prijde, az vyleze. Mela jsem to tak i s Justynkou, kazdym dnem jsem ji pak milovala vic a vic. A kdyz po pul roce prestala rvat, tak jsem se tak desive zamilovala, az me to malem zabilo. Takze to urcite prijde. I u vas.
Me spis zajima, kdyz uz mate treba pulrocni deti, zda treba i ted po nejake dobe, nepreferujete jedno...
Treba muj manzel ma brachu a cela rodina miluje toho brachu. Prijde jim hezci, lepsi, nevim co jeste. Prijde mi to hrozny. Ale zatim nemam dve deti, tak asi nemuzu soudit...

Kojila jsem 10 mesicu, z toho 7 mesicu jenom, bez prikrmu, ty jsme zacaly pozdeji, jsem desne stastna, ze jsem to mohla zazit. Prestala jsem vicemene ze dne na den kvuli Justyncinymu kousani, kdyz se ji objevily zuby, a pak jsme zacali planovat druhe a ja si chtela odpocinout aspon dva, tri mesice. Coz se opravdu povedlo.
Doufam, ze budu moct zase kojit. A nepripadala jsem si omezovana tim, ze nic nemuzu, v lekarne mi vzdy poradili, paralen a ibalgin se pry muze (teplota, bolest), nejaky kapky do nosu a pastilky do krku taky, ale ja mela virozu jen jednu loni v zime, a to nejakou pidi. Kristo, snad ti bude brzo lip...

kacici
9. led 2010

Mahu - preferovat je tezke slovo,holky miluju obe stejne a obe me stejne stvou kdyz fnukaji a breci 😀 nerekla bych ze je na prvnim miste ta na druhem tamta - proste jsou to moje holky na prvnim miste uplne stejne,i kdyz treba segra me obcas nadava,ze na Terezku zvysuju hlas - jenze ona nema deti,takze ty jeji vychovny reci primo nesnasim. Hned ji zacne litovat,berusko chudinko,pojd ke me 😠,uz se tesim az bdue mit sama deti,pak si taky rypnu 😅
Treba dneska Naty knourala a taky jsme ji rikali,ze je pekne ujecena sirena,ze vystrkuje drapky,takze je to u nas na stridacku,ale kdyz jeci obe,hned bychom je poslali nekam na navstevu hodne daleko 😀 😀 😀

kacici
9. led 2010

Jinak musim souhlasit s Kristou - laska se dvojnasobi,je to neuveritelne ale nekdy to az boli,kdyby jim nekdo ublizil tyrala bych ho neskutecnym zpusobem 😔 ,fakt jsou muj zivot vrestidla mrnava 😀 😀 😀

nicole_11
9. led 2010

Ahoj holky..tak u nás celej den prší, fakt nádhera 🙂 ve městě pomalu potopa, dneska jsem musela jít ven kočárem, protože auto měl muž a fakt síla, se prodírat tí sněhem a ještě musím říct, že ty co odhrnují ten sníh jsou fakt inteligenti 😠 sního na chodníku sice moc není ale jak se má člověk dostat na druhej chodník, když pokrajích leží ten nahrnutej sníh asi metr vysoko a ještě tím protlačit kočár, zřejmě to máme mít místo posilovny, fakt mě to rozzuřilo 😠

nicole_11
9. led 2010

No kristy já minulej rok měla taky nějakou chřipku, Tedík to ode mě naštěstí nechytl ale trvalo to asi 3 týdny, napřed rýma, pak kašel a teploty a nakonec jsem 2 dny ležela skoro se 40°C, naštěstí tu byla tchýně a pomáhala mi s malým...a Dr. mi nic pořádnýho nemohl napsat...

to já když jsem čekala Tedíka, tak jsem byla štastná už od prvního okamžiku co jsem zjistila že jsem těhu a strašně se moc těšila, a když se narodil, tak jsem si ho hned zamilovala a měla jsem o něj hroznej strach, i když byl zdravej až jsem měla někdy pocit že z té lásky k němu nemůžu ani dýchat, ale po čase to přešlo né ta láska ta je pořád stejná ale ten stav úzkosti...ale toto těhu prožívám jinak, ze začátku jsem moc štastná nebyla, spíš obavy jak to zvládneme, atd...ale čím se to víc blíží tím se začínám taky víc těšit a vím že ta láska přijde, děti jsou přece náš život, naše budoucnost 😵

mahulena
9. led 2010

teda, jestli se laska nasobi, tak to me total zabije 🙂
Nicol, vy jste ted tehotenstvi neplanovali? A odkud jsi, ze prsi a taje to? Tady je docela dost pod nulou, ted k veceru vyrazne prituhlo, a snehu fakt kupa. A ma snezit dal...
Dneska jsme byli prvne bobovat a Justynce se to docela libilo https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

nicole_11
9. led 2010

My neplánovali ani jedno těhotenství, kvůli tlaku jsem musela přestat brát HA, a jednou jsme si nedali bacha a byla jsem v tom jako i ted, jsme nějak moc plodní 😀 ale děti jsme chtěli třeba tak za rok, takže to zase nebyl takovej problém rok sem rok tam 🙂

jsem z Brna, kalamita byla včera u nás, celej den sněžilo a dnes prozměnu lije jak z konve

mahulena
9. led 2010

...jako ze mas vysokej tlak? Ja mam taky vyssi, ale HA jsem brala.
To je vyborna udicka - to me napada, holky po porodech, jak resite antikoncepci? Ja uz totiz HA brat nechci. Ale dalsi deti taky ne🙂
Ja taky otehotnela pokazdy hned🙂, ale my teda chteli. Mela jsem mj. rodicak jen na dva roky, tak jsme rekli, ze na dovo zkusime a ono se to povedlo.

jj, Brno, tam hlasili, ze prsi nebo mrholi ci co. Takze budete pekne klouzat...

maruska39
9. led 2010

U nás stejné,celý den mrholilo,poprchávalo a teď doslova lije jako z konve! Jestli to taje? To je slabé slovo,sníh mizí před očima a kanál nestíhají a je na silnici potopa 😝 A o nahrnutém sněhu na kraji chodníku a silnice vím taky své,to nechápu jak to má člověk projít 😝 A jsem z Karviné,no a mrznout tak to taky nemrzne jsou 2 st. 😉
no o tom že se láska násobí jsem už slyšela a jsem zvědavá jak další takovou vlnu lásky unesu 😵 😵 těším se na to 😵

maruska39
9. led 2010

kristo nešlo by dát do albíčka fotku Lukáška a Kristý? 😅 Vím jak vypadá Kristý,ale LUkáška nevím 😅

maruska39
9. led 2010

Mahu justýnka je úžasná na bobech taková krásná princezna v červeném 😵 😵 sluší ji to 😉

nicole_11
9. led 2010

no mě Dr. řekla že bych měla změnit HA a tak jsem se rozhodla, že ji nachvíli vysadím at si tělo odpočine, no já po 2.dítěti si ji určitě znovu nasadím, 3.dítě chceme ale až tak za 6-7let, a můj muž nesnáší kondom a přerušovaná soulož mu taky vadí, nitroděložní tělísko není 100%, takže mi zbýva jen ta HA

maruska39
9. led 2010

no a já jdu žehlit 😝 😝 😝 😝

krista
9. led 2010

Maru kuk 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Já holky antikoncepci pořád nemám, pořád jsem nebyla u Dr. 😖 ale už jdu, jsem obj. na konec ledna a pak se rozhodnu, uvidím co mi Dr. doporučí, chtěla jsem na 100% tělísko ale moc se bojím zavedení a toho že mi třeba nebude vyhovovat, no nevím 😒

To je skvělý jak všichni bobujete, sáňkujete 😵

nicole_11
9. led 2010

Kristy dětičky máš moc hezký 🙂 ale je vidět že Kristynce ten dáblík kouká přímo z očí 😉

my byli sánkovat jen ve čtvrtek, Tedíkovi se to moc líbilo akorát jsme ho 2x vyklopili do sněhu a to řval, ale po chvilce chtěl zase na saně, a pak řval když jsme šli dom, chtěl ještě sánkovat, no a ted prší, takže je po sánkování ☹

mahulena
9. led 2010

Kristo, tak jsem zvedava, vyzpovidej doktora. Ja bych prave "neco" jinyho nez HA, ale moznosti neznam?! a asi jich moc neni?! Nejvic jsem zatim asi premyslela o telisku...
Myslis, ze zavedeni teliska boli?
Kristo, mas krasny deticky 😵 😵 a LUkasek vypada tak na pulrocniho!
Maru, diky 😵
Nicol, a co tvoje brisko vubec, jeste se ti vejde do bokovek nebo uz jsi vlezla do tehotenskejch?
Ja ted furt zeru, strasne, vsechno a porad, celej den 😲 , myslim, ze jsem jen za tyden tak 2 kg pribrala. Hruza.
S tim snehem a destem to nechapu, ja chci taky dest. Fakt radsi to. Nechci se rouhat a privolavat dalsi pohromy, ale ten snih je desnej, vsude, kam se podivam, kvanta. Neda se ani chodit. Je to desne namahavy.
Copak asi nase tehule, hlavne Ren...
A taky myslim na Anezku a Plechajdu, jak zvladaji 😵 , snad se brzo ozvou.
No nic, Pavel jde do hospody, ja k TV a jidlu...:(, tak se tu mejte a moc nekecejte, to pak nestiham cist 😎

krista
9. led 2010

Nicole já to taky říkám, že to je Satan malej 😅 no snad nám to jednou vrátí 🙂
Neboj ještě sníh bude, aspoň doufám, teda nemusí být zrovna kalamity to fakt ne 😲 ale na ty sáňky aspoň u babičky abychom mohli 😖

Mahu co jsem tak slyšela tak možností moc neni - buďto prášky, tělísko a nebo injekce... injekce prý nejsou moc dobré, je tam hodně hormonů, tělísko to asi máš nastudované a prášky taky 😖 Já jsem chtěla strašně to tělísko už od těhu s Lukym jsem říkala že do ničeho jinýho nejdu... někoho jsem četla že to bolí a někoho že ne, jedna holčina říkala, že větší bolest nezažila, ale prý je to tím že má obě děti císařem tak byla dole jaksi "stažená" takže já jsem fakt posera, už žádný bolesti nechci ☹ 😅 myslím, že svoje jsem si užila při porodech 😝 a pak taky někdo straší že furt krvácí a špiní a že to musel dát pryč... no já fakt nevím, někdo si zase nemůže vynachválit náplasti nebo pesar... já jsem "předběžně" domluvená s manželem že asi počkáme dokud nebudu kojit ať si můžu dát něco takovýho... já fakt nevím, vůbec!!! 😲

Jo děkujeme za pochvalu dětí 🙂 Luky má takovej dospěláckej výraz už od narození 😀 prej je celej maminka 😵 a Kristý pochopitelně tatínek, jen barvu očí má po mě 🙂 a sprosťáci říkají že i spodek 😝

krista
9. led 2010

A kolik máte holky nahoře? 🙂

nicole_11
9. led 2010

Já už nosím těhu rifle asi od 16tt, jelikož se mi zase rozjíždí zadek a už jsem přibrala 5kg, u Tedíka jsem nabrala 16kg a shodila 18kg, tak jsem zvědavá co ted, ale bříško mám malinký nikdo mi nehádá 5.m, jsem docela hubená na 176cm jsem měla 51kg

no já bych radši ten sníh, protože miluji zimu, ale zase je mi líto, že nemůžu na hory na snowboard, no příští rok si to vynahradím 😉

krista
9. led 2010

Jo Nicole už se taky těším až budu obratnější, ale vím že třeba lyžování bude muset ještě počkat kvůli dětem, ale je to pohoda, posl. dva roky jsem byla pořád "omezovaná" buďto jsem byla těhotná nebo jsem kojila, takže pořád dávat na něco pozor, o dítě se plně starat, protože bylo na mě závislý 🙂 takže už se těším až bude i malej tak ve věku Kristý, to už bude lepší a u nás na horách je pěkněj Fox Park pro děti, no nemůžu se dočkat až pojedeme na společný lyže, já teda na tom nestála od 7.třídy základky 😅 ale lyžuju od mala a tak je to jako když to člověk znova najde... 🙂 takže doufám, že i dětem dáme dobrej základ 😵 snad si nepolámeme nohy vzájemně 😅

krista
9. led 2010

Já teda nabrala u druhýho těhu dvojnásobek 😝 u Kristý 7kg a Lukyho 14kg 🤐 ale je to dole, tak to neřeším, jen se bojím že zase naberu až přestanu kojit a začnu žrát o 106 😅

A vy jste holky tady hubeňourky, tak si to můžete dovolit, vypadá to že tu hubenost máte i v genech tak to půjde samo i kdybyste nechtěly! 🙂