V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
13. led 2010

Děkuji za pochvalu holky, když nejsem hubená, tak alespoň at jsou ty vlasy trochu pěkné 😀

samsa
13. led 2010

Maruško, já myslím, že pohyby by to klidně být mohly. Ty jsi hubená, tak proč ne 🙂
Devi, určitě zhubneš, neboj a i tak jsi kočka. Já si teda přijdu jako hroch, doufám, že ta kila dám dolů 😝

maruska39
13. led 2010

Samso 😵 😵 😵

mahulena
13. led 2010

ahoj, nakukuju na Vas, hlavne na tehule🙂
s tim Rh faktorem a zloutenkou jste me nepotesily:(, jsem Rh negativni, mam A-. Po prvnim porodu mela Justynka velkou zloutenku, ja ztratila obr mnozstvi krve, dva mes. jsem jedla po porodu prasky (pak jsem vycetla, ze za to mj. muze taky Rh faktor) a Justynka byla opravdu zlutak total, tak jsme byly v porodce 8 dni. Tak jsem vyplasena, kdyby to ted melo byt dyl?!? 🙄
ad pohyby, Maru, s Justynkou nekdy v pulce 17tt, ted od 15tt uz vetsi, takze ve 13tt uz to muze byt v pohode u druhorodicek (stihlych) ono. Moje segra je "velika", neciti pohyby jeste ve 20tt a to ceka treti. Proste miminko neprokopne tolik toho materialu🙂
Jdem obedvat, mejte se hezky, myslim na skoromaminky, drzte se 😵

devila
13. led 2010

Marusko - já měla pohyby u druhého od 18. tt. To víš, my tlustí máme toho materiálu více jak psala Mahu 😀

snezenka123
13. led 2010

Ahojky holky,tak se hlásím 🙂 nebojte,ještě jsem v celku 😉
no ale podělím se s váma o zkušenost.Nevím,zda některá z vás věříte na osud,respektive třeba na čtení z karet...
Já už jsem byla asi 3x u jedné kartářky,která je moc milá a opravdu má "něco"v sobě,protože fakticky z karet a z "čehosi"dokáže vidět věci které byli jsou a budou-nebo by mohli být...
Ještě než jsem byla těhu tak rok zpátky,mi předpověděla druhé dítě-kluka.To se vyplnilo.
Na začátku těhu mi vyčetla z karet že tohle těhu bude komplikované,že třeba na utz nebude vidět srdíčko,ale pak půjdu na KO a bude to ok,že budu muset hodně odpočívat a ležet abych o malého nepřišla ale že to nakonec dobře dopadne...-A?opravdu jsem byla na utz v 6+3tt a ptala jsem se dr.na srdíčko a on mi jen oznámil,že tam nevidí ani plod,jen žloutkový váček 😔 šla jsem za týden na ko utz a byl už tam plod i srdeční akce 🙂 ...pak začli kolem toho 26tt ty komplikace a hrozil předč.porod-musela jsem ležet a odpočívat být v klidu...
No a dneska v pondělí jsem šla ke kartářce doprovodit mamku,a ptala jsem se jí,zda mi řekne kdy asi tak porodím...A?že to bude určitě dřív,že to vidí do konce týdne,ale že nemusím mít strach.Že vidí,že je malý už nedočkavý a já ho silou vůle držím,ale že mu nemám bránit v tom,aby se narodil,že až to na mě příjde,tak to mám přijmout a nestresovat,že porod bude rychlejší a kolem porodu samotného bude rušno-možná nějaké komplikace-že malý bude mít třeba šňůru kolem krku,ale že to dobře dopadne...že jim teda dám zabrat,ale malý bude zdravý a v pořádku.že teda bude malý,ale že se to už ted snaží v bříšku dohánět a břibývá hodně a že po porodu to dožene snadno a rychle,že mě bude vysávat...A že mm být v klidu,že i když se narodí dřív,bude naprosto zdravý a bude to prý pěkný číslo-opak klidné Stázinky.
|Tak jsem zvědavá holky,každá na to máte asi svůj názor,ale opravdu všechno co řekla se zatím splnilo,rozhodně jsem od té doby v klidu a jsem s tím tak nějak smířená,cítím se po duševní stránce po dlouhé době v poho,protože se blíží sobota,kdy budu začínat 37tt a dle dr.už by to mělo být v poho,taky už s každým dalším dnem jsou rizika,která jsou s předč.porodem spojená stále menší a menší...
Kdo ví?třeba budu nakonec přenášet 😀 Každopádně jsem vám to chtěla napsat,kdyby se to vyplnilo,aby jste pak neřekli,že jsem si to vymyslela 🙂
Hodně mě uklidnilo,že malý bude zdravý,pozitivní zprávy a aspoň "nějaká jistota a naděje" jsou lepší než každodenní strach kdy to příjde,zda malý bude ok apod.
Jinak jsem začínala na 56kg a mám 74 😝
takže holky,kdyby se něco dělo,dám vědět Kačce,opatrujte se.

krista
13. led 2010

Ahojky 🙂

Devilo tu ohnutou ruku jsi ji nechat mohla pokud ji nevysune úplně 😉

Samso tak domek je na tohle vždycky lepší, ale chápavý sousedi jsou potřeba všude, ti naši maji taky uřvaný vnuky, aspoň něco ne 😅 ale i tak se na ně nemůžu ani podívat ☹

Mariap ty jsi asi taky četla tu knihu viď? Co to zavinování nakombinovat s dudlíkem a "šššš" a houpáním??

Garfi obdivuju jak makáš, jsi dobrá! 🙂

Co Ren dneska? 🙂

Maruško pohyby? Páni to je akční mímo 😀 gratulace 😵

krista
13. led 2010

Ty kráso Sněži úplně mám husinu 😲 jako věřím tomu, že když to ten člověk umí tak v tom něco je, bohužel je i hodně podvodníků, ale když říkáš že už zkušenosti máš tak to je něco, ještě tu holky předběhneš!!! 🙂 já si myslím totéž co ty, že teď už je to lepší než když jsi nám tu psala v nějakým 25tt jak to máš nahnutý, to se každej modlil a prcka držel za tebe! Takže hodně štěstí a ty komplikace ať jsou opravdu minimální!!! 🙂

ren82
13. led 2010

Ahojky,
tak hlásím, že stále držím. 😅 Dopo jsme byli ve Sluníčku - hrát si a dovádět. Vzala jsem sebou ale ségru, já už bych to asi nedala - běhat s ním, skákat přes bedny... Pak tu ségra zůstala na pokec, pak šel malý spát a jelikož máme PC v pokojíčku, tak jsem se dostala na net až teď.

Teda Snaženko, to jsou mi věci. Ale musím říct, že tchýně chodí také ke kartářce a ta ji předpověděla, že budeme mít holčičku. 🙂 I když já samotná tomu moc nevěřím. Ale všechno co ti předpověděla, že vcelku pozitivní - hlavně že bude malý v pořádku - i když bude malý. On to určitě dožene. Tak jsem moc zvědavá, jestli porodíš koncem týdne nebo vydržíš do termínu. 😉

Maruš, mě se dnešní datum taky moc nelíbí. Tak třeba zítra nebo pozítří. Manžovi je to jedno - hlavně aby to prý bylo do víkendu. Prý aby to mohl pořádně oslavit. Ti chlapy, nemyslí na nic jiného. 🙄

nicole_11
13. led 2010

Sněži, má ségra taky chodí ke kertářce a ta ji měsíc před tím než jsem podruhé otěhotněla řekla, že vidí u mě brzy druhé těhotenství, že to bude horší než to první, což měla pravdu, takže na to taky trošku věřím, ale sama bych ke kartářce nešla, nechci vědět co mě čeká...

jinak u nás je od rána velmi smutný den, MM teta co mi hlídala Tedíka, tak se ji v noci zabil syn v autě, byla zrovna u nás, takže tchýně s MM ji vezli do Zlína, kde bydlí, tam se jim složila, tak je ted v nemocnici, no prostě hrůza... 😢 a ten její syn má 3 děti

maruska39
13. led 2010

Kristo kdoví co to cítím 😉 Na mímo to svádět nechci,ale šimrání je jasné 😅
sněženko jo jo jo já tomu věřím tak jsem zvědavá zda se to vyplní,držím moc palečky a kdyby jo tak 37 tt je úplná krása,mě na JIpce říkali že děti narozené od 37 tt jsou donošené a nechodí ani na jipku nic v porodce jsou stejnou dobu jako donošené dítě 😉
ren drž holka dneska fakt ne 😅 a zítra je hezké datum tak joooo 😵
my byli na 18m a Domi má 82 cm a 12,14 kg model můj a celou dobu to tam prořval to bvlo něco jsem neslyšela DR. nic ho nemohli ani zvážit jak křičel on se hrozně bojí DR. jinak mi v§bec tak nepláče nalepí se na mě jak klíště a nechce se pustit je úplně v křeči a to nikdy nemocný nijak nebyl asi má strach z cizích lidí,ale jen co mají bíláý plášť jinak nevím on takový není 😒
jo a priorix nedostal já to spletla měl dostat prevenar,ale ten taky nedostal až za týden páč za prvé jsem neměla tu injekci( ani jsem nemohla páč jsem neměla recept na něj) no a za druhé on mi trpí na suchou kůži,ohraničené červené fleky se mu dělají tak je má teď zase na nožičce prý lišej tak jsem to zase reklamovala má to asi od 5m a furt dostával stejnou mast a ta nepomáhá tak jsem říkala,že je na prd a dostal novou už stejně nevěřím,že mu pomůže vyzkoušela jsem excipial,linolu feet,oilam všechno na exzémovou kůži a stejně prd no a ani kortikoidy nějak závratně nepomohli dostal tu mast Locoid a ta mu právě vůbec nepomáhá jako ložisko suché vyléčí,ale tak že je do týdne jakmile přestanu mazat zase zpět,takže nevím no ...
Kristo já jsem taky alergik na roztoče a pyly a smíšený pyl,vlhkost,plíseň a ranní rýmu mám,ale už to neřeším mě se dělají fleky na kůži které svědí mají pupínky a jak to neškrábu tak to zase zmizne ( no po kom to dítě asi je 😔 ) jinak mě to neobtěžuje ale tu kůži musím mazat jinak se vysušuje tak jak malému takže má to po mě no 😔

maruska39
13. led 2010

jdu koupat dneska je Domi extra unavený 🤐

maruska39
13. led 2010

Nicol to je hrůza ☹ ☹ ☹ To je mi líto strašně moc ....... chudáci děti .. šílené moc ☹ 😢

nicole_11
13. led 2010

jj..je to hrůza, já ho osobně neznala ale je mi líto jeho tety a těch dětí...

jinak co se týká té kůže, tak to má Tedík taky, udělalo se mu to ted v zimě taky na nožičce, mažu ho tím excipilialem, ale nepomáhá to, ještě jsme u Dr. nebyla, chci zajít ke své kožařce, ale až v únoru, ted toho je strašně moc, škola, stěhování,a ted to úmrtí, což se tím jště zkomplikovalo, protože nám hlídala malého a měla pomáhat mi i s balením věcí a taky i tchýně, jenomže tchýně bude ted muset hlídat ji a být s ní, takže jsme bez hlídání...

jinak chci na tu suchou kůži vyzkoušet pravé domácí sádlo, to prý zabírá, já mám ekzém na obličeji, ale jedná se spíš o hormonální změnu, jako je těhu nebo braní HA a po čase to zmizí

devila
13. led 2010

Nicole - to je fakt srašné, nevím co na to říct!!! Chudák teta,děti a manželka ☹

No holky, Sabince valí z nosu jak hrom, jsem zvědavá, jak bude v noci spát. no určitě je to ale lepší, než kdyby ten nos měla ucpaný a nešlo by to ven. Každou minutu ji utírám nos ☹ Bobek můj malý.

maruska39
13. led 2010

Nicol a myslíš že to sádlo na to pomůže? na kožařu se taky chystám uvidím jak tato mast,ale už to třeba si řešit ono se mu to horší v zimě v létě je oki a loni i letos v zimě má tu kůži vysušenou 😖
tragédie je strašná já si to nedovedu představit fakt mě to mrzí hlavně kvůli dětem ☹
Devil a neroste malé zoubek? takovou rýmu měl Domi pokaždé jen od zubů 😉

devila
13. led 2010

Marusko - to já nevím, malá mě nenechá nikdy podívat do pusy. Ted se mi tu úplně nadavuje, asi ji to teče i do krku jak posmrkává. Fakt ji to valí proudem z nosu. Snad se mi neudusí v noci. ☹

nicole_11
13. led 2010

no kamarádka dávalo to sádlo své holčičce, když vyzkoušela asi milion mastiček a pomohlo jenom toto, musí to být ale pravé domací...ne kupované v obchodě

plechajda
13. led 2010

Ahoj holky 🙂

jdu se podivat na nove prirustky a ono zatim nic 😉
dneska jsme si dali prvni den "skorosami" doma, respektive mm tady byl, ale zalezlej a pracoval takze vlastne sami...no jde to, ale je fakt ze teda ani chvilka odpocinku se nenajde teda 😒
Mala je zatim hodna, snad to nezakriknu, saje jak dabel mozna az moc, dneska si krkla a pekne me nahodila 😅 kdyz ona jak nedlabe aspon hodku tak rve ze nema dost...jsem zvedava kolik za tyden nabrala az nas dr bude vazit.....Matysek uz je v pohode, jen dobere ty atb a pak uz snad pujdem na poradnou prochazku vsichni....

Devil taky nesnasim rymu u malyho...vzdycky mu poradne vyvysim postel at mu to stejka a pred spanim poradne odsaju, ale vetsinou pak o pulnoci jsem musela odsavat stejne znova....je to oprus jak jsou nemocny...

Nicol to je desny, tohle je moje nocni mura ze se nam stane neco podobnyho...sileny ☹ ☹

mahulena
13. led 2010

Marus, zkouseli jste A-dermu? Klasika bez predpisu v lekarne?
A Priorix uz mate za sebou?
Jinak miry uctyhodny, mas co nosit🙂
Nicol, to je mi moc lito 😔 , to jsou zpravy...

A co Ren?

mahulena
13. led 2010

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... aktualni dnesni brich - 24tt
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... - 24tt s Justynkou

vkladam dnesni brich a brich s Justynkou; tak co, uz roste? Minule jsem asi mela vetsi, co?...

nicole_11
13. led 2010

Akorát holky, ona to možná nebyla nehoda, ale je možný že to byla sebevražda, zrovna se rozváděl a těžce to nesl, hlavně to odloučení od dětí.... 😒

maruska39
13. led 2010

Mahu to tvoje minule větší bříško mám teďkom 😅 Ty nemáš žádné bříško 😅 tééda ty jsi krásně štíhlá pořád 😉 ale neboj bubínek naroste a aspoň nebudeš skuhrat jako já za pár týdnů že máš obr břuch 😉
mahu nezkoušeli vůbec nevím co to je,mrknu na net a vyzkouším jakmile nezabere tato mast,no Domi je cvalda od 6 týdnů je z něj pořízek😅
nicol no to ještě horší teda jak sebevražda to se bude asi prošetřovat,co?
devil já tipuji ty zoubky pokud nemá nic jiného jako horečku nebo kašel atd 😉
plechajdo já si to neumím představit jaké to bude až jednou budou 2 a já na ně sama 😅 honem pište dojmy ať se dostatečně připravím a nějaké vychtávky jak zvládnout obě 😀 😀

nicole_11
13. led 2010

a myslíte že ten krém pomůže, protože Tedíkovi na tu suchou kůži vůbec nic nepomáhá a je docela drahej ten krém..
počkám co mi řekne kožařka, mně vždycky pomohla

ren82
13. led 2010

Mahu, každé bříško je jinak focené, ale zdá se mi, že druhé s Justýnkou je trošku větší. Ale jinak jsi fakt pořád pěkně štíhlá. 🙂

Nikol, to je fakt hrozné. Taková tragédie. Chudáci všichni. Děti už nebudou mít tatínka.

Plechajdo, dáváme si na čas. 😉 Doufám, ale že ta prodleva mezi tebou nebude moc dlouhá.

plechajda
13. led 2010

na dojmy je u me asi jeste brzo....zatim tu porad nekdo byl kdo zabavil Matyska pres den a v noci ho obstarava mm.....i kdyz teda posledni dve noci tam Mates rval a mm chrape a stejne ho neslysi, takze me to vzbudi i kdyz jsem o patro niz a jdu tam ja 🙄 nonic...

ja cekam mazec v patek, to vypada ze budu pres den i noc sama...tak to jako teda nevim nevim, ale jednou to prijit musi ze jo....akorat mi z toho asi hrabne.....i ze dneska me boli hlava,natoz jeste z ty noci navic 😒

no dali jsme se na vojnu tak musime bojovat, skoda jen, ze v tyhle "valce" bojuje spis zenska nez chlap....

nicole_11
13. led 2010

takže nám došly ted plínky, Tedík má poslední mezi nohami a MM je doveze až tak kolem 22h, tak to fakt nevím co si tam dá, mám jen pro malé miminka, to by měl jak vložku, no něco musím vymyslet 😅

mahulena
13. led 2010

Maru, jj, je to ono. Je to proste kosmeticka rada, neni to mast jako mast, je to proste telovy mliko na bezne osetreni, ale je specialne urcene atopikum anebo treba prenasenym detem, co maji blbou kuzi z ty plodovky a tak. Je to vyborna kosmetika.
Ren, na druhe fotce (sipkou doprava) je taky zboku🙂
Jinak diky, no, na oplatku za dnesni foceni jsem se nazrala k prasknuti, lip to nejde napsat, takze asi zase nebudu spat (zavinace, vanocni cukrovi, par krajicu chleba, veceri po Justynce, medvidky gumovy atd atd atd), jsem hrozny prase:(

ren82
13. led 2010

Mahu, kdybych měla napsat dnešní jídelníček já, tak ty jsi jen slabý odvar 😀 Prostě si teď dopřávám co to jen jde. 😝 Co když se rozkojím a pak se budu kvůli malé omezovat.

Plechajda, jo je to boj a chlapy někdy nevědí co všechno musí ženská zvládnout. Manža chodí do práce v noci, takže u nás ani nehrozí, že by v noci pomáhat. ☹