V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
7. pro 2009

bohuzel neda.....kdyz mu neco rikas tak jen kouka.....bych mu nejradsi vzala platebni karty

devila
7. pro 2009

Ach jo, no tak to můžete jen čekat, co zase provde viď? To je hrozné,když člověk nemůže nic dělat. ☹

ren82
7. pro 2009

Plechajdo, mrzí mě, co teď musíš zažívat. Nám teď tak zlobí babička (88let). Někdy si myslí, že je v nemocnici, někdy tě pozná a jindy zas neví vůbec kdo je a kde je... Jenže ona už nikam nechodí, takže nemůže napáchat nic co páchá tvůj taťka. A ty karty mu vzít nějak nemůžeš?

plechajda
7. pro 2009

ren ale ta na to ma aspon vek, tatovi je 57 😒 no nic dekuju holky ja se potrevala nekde vypsat jenom....me spis taky stve ze mama ty platebni karty ani ucty resit nechce, ze se to neda, aniz by si cokoliv zjistovala nebo udelala nejakou habaduru, jako v tomhle pripade bych si zjistila co jde a co ne, ale to musi ona....jsou to jejich penize...

krista
7. pro 2009

Ahojky holky,
omlouvám se, ale nedočtu vás 🙂

Plechajdo četla jsem jen tebe když jsem viděla že holky na to reagují, já vím a chápu jaké to je, přesně tohle dělá manželův otec - tchán, bere si milion nepotřebných věcí, loni byl třeba někde od Červenýho kříže a líbila se mu zachránářšká kombinéza, tak si vzal dvě na úvěr (jedna 11tis. údajně) nebo hrozně objednává přes ty pitomý společnosti Readers Digest (doufám, že se nikoho nedotknu) kde vždy naznačí když koupíte za 2tis. že dostanete 10 cestovních tašek zadarmo (mimochodem jednu jsme od něj dostali a nedošli jsme ani na nádraží, celá se rozpadla 😅) a máte šanci vyhrát auto a 10mil., prostě tohle je jeho kolotoč... nikdo mu to nevymluví... taky měl mrtvici, ale tím si myslím že to nebude, on je prostě hamty...

krista
7. pro 2009

A jinak tchánovi je 61, ale blbne takhle už 10 let nejmíň. Co nás štve, že on si jednou "klidně umře" a na tchýni to tady zůstane a ona je hodná žencká, myslím si, že tohle štve asi i tebe Plechajdo a to je blbý no 😔

samsa
7. pro 2009

Holky, ta mrtvice je děs, s lidma to dělá divy, bohužel taky máme zkušenost v rodině 😔 , ten člověk se úplně změní a není schopný se chovat normálně...

nicole_11
7. pro 2009

holky my zítra jdeme na ten priorix a na jiné diskuzi mě straší, že ted v době chřipkové epidemie by určitě na to nešli...no tak já nevím...Tedík je zdravej a já s mužem taky, byla jsem rozhodnutá, že na to půjdeme a ted nevím, na hexu žádnou reakci neměl, tak já doufám, že nebude ani ted

samsa
7. pro 2009

Nicole, pokud je zdravý a vy taky, tak se neboj. Mudr. určitě ví, co dělá. Malá se po tomto očkování osypala a byla protivná, hexu snášela hůř a to jsme nedostali priorix, ale trivivac. Určitě to bude ok.

krista
7. pro 2009

Nicole já nevidím nic moc divného na tom že je chřipková epidemie, navíc ona je převážnou část roku 😅 reakce na to bývá snad vždycky, ale to se nedá nic dělat 😲

A co vy těhulky jak se vede? 🙂

Samso co malá jaký má teď období? 😅 náš miláček malej se jí začíná fakt podobat dokonale 😝 dneska v noci tak vřískal, já si myslím že hlady, ale on nechtěl prso, to řval ještě víc ☹ kočárek taky nesnáší jak máme někam jít tak to je utrpení, musím dělat jako že ven nejdeme, takže ho oblíkám jako posledního, pak se musíme obout a pak pro něj běžím a šupnu ho do kočárku a hážu s tím jako blbec aby tam neječákoval, tak to vidím brzo zase na nějaký nosítko 😉

samsa
7. pro 2009

Kristo, to je děs, upřímně tě lituju. No a ten kočárek, celá neluš, ta tam řvala jak na lesy. To snad není možné, že máš takové obě děti, to je nespravedlnost. No, malá taky nic moc, jak měla minulý týden tu horečku, tak od té doby je protivná až běda, furt se válí po zemi a nic ji nebaví, už nevím, co s ní, furt se vzteká a odmlouvá, nechce jít ven a hlavně nejí, fakt za celý den nic nesnědla a dneska měla průjem, tak nevím. Zuby má dávno všechny, tak tím to není. A myslím, že u nás bude asi veliká žárlivost na mimi. Ona už je dost chytrá a mně jak teď narostlo dost břicho, tak si to asi uvědomuje a začala si hrát na mimi, musím ji balit jako do zavinovačky a dávat dudel a pořád říká, že je moje mimi, no, upřímně se toho děsím, že bude žárlit a vyvádět. A jestli mimi bude jako ona, tak teda nevím, jak to zvládnu. V břiše je teda strašně klidné, ale to tvůj Lukášek byl taky, takže mě to asi čeká znova. No, já jsem zvědavá, kdy to ty naše zlatíčka přejde.

kacka79
7. pro 2009

Ahojky, no s těma nemocema je to fakt hrozný, lidi se asi po těch mozkových příhodách změní ☹ Je to smutný... no to moje tchýně není po žádné nemoci a chová se jako blázen... no jsem ráda, že moje mamka to Fílovi jako babička stokrát vynahradí 🙂

krista
7. pro 2009

Samso čím dál tím víc si myslím, že dělám něco špatně 😲 jako on má malej den kdy je hodnej a den kdy je horší, navíc mě rozčiluje že spí jen 20min. v kuse, já vám přísahám že dám max. půl hoďky, prostě víc ne 😲 a to teda několikrát denně, nevím přesně kolikrát, ale když má malá lepší den tak ho s tí spaním trumfne 😝 já se teda nedivím, ona mi dělávala to samý 😒 vím že malýho hodně trápí ty prdíky, to je na něm prostě vidět, kroutí se jako blázen a já už nevím co žrát, už jsem i MM říkala, že si to sice budu vyčítat, ale jestli tohle, tak snad přejdeme na tu UM 😔 I v tom kočárku mi malá řvala, ale ta řvala víc co si pamatuju - hysteráky do fialova, to on jak kdy, dokud se to kýve a usne tak je to v pohodě, ale jakmile se vzbudí tak je zle a musím okamžitě domů.

Ne Samso neboj v žádným případě tě tady nechci strašit, já si fakt myslím že dělám něco špatně nebo nevím 😔 navíc prcek už je na ten její řev taky pěkně alergickej 😝 to mě mrzí, že malá takhle "blázní" a s tím jídlem, myslíš že až tak moc žárlí? Ach jo ☹

devila
7. pro 2009

Ahoj holky,
Kristy - ty si teda užíváš, takmoc bcyh ti přála, aby se děti uklidnili, ale člověk už asi neví, comá dělat co? Fakt ti držím pěstičky, aby tohleobdobí už brzy skončilo.

Jinak já si myslím, že naše malá bude taky dost žárlit. Sice teď pořád chodí a hladí a pusinkuje břicho, ale já mám pocit, že obrátí jak přijdu domů s mimi. Na postýlku v ložnici zatím nijak nereaguje, jako že by tam chtěla spát nebo tak, ale to je asi taky otázka času. Moc bych si přála, aby nebyla žárlivka a brala to spíše jako že mi pomáhá,ale to jí asi nevysvětlím. Uvidíme.

Jinak se holky zatím necítím, že bych měla rodit a začínám být z toho nervozní. Uvidím zase ve středu na kontrole. Snad se už něco pohlo no ☹

nicole_11
7. pro 2009

a kristy myslíš že po tom UM už nebude mít problémy s prdíky...kamarádka měla taky s tím problémy jak ty, ale po těch 3 měsících se to začalo zlepšovat, a u kristýnky to trvala jak dlouho, i když jak sleduji tak ona řve pořád...ale určitě neděláš nic špatně, holt má takovou povahu a s tím nic nenaděláš a jestli taky nežárlí a nevynucuje si pozornost

samsa
7. pro 2009

Kristo, nevěřím, že by to bylo tím, že děláš něco špatně. No, malá spávala 3x denně 20 minut, prostě za těch 20 minut jsem se musela rychle najíst a dojít aspoň na záchod. Byla přesná, za 20 minut budíček a řev a řev a řev...
Víš co, já bych to UM zkusila. Z okolí znám 2 děti, které řvaly a matky to vyhodnotily jako že mají málo mlíka (i když podle mě neměly), daly UM a z dítka byl rázem andílek. Co mu dát malinko třeba večer, co to udělá? Přece se nemůžeš zhroutit. Táhne mu na 3 měsíce a už mu to neublíží. Já to plánuju taky tak. Ať si mě klidně ostatní ukamenujou, ale pokud bude druhé dítě tak strašně řvát, tak to s UM zkusím. Zkusím prostě všechno, protože ty řevy jsou strašně psychicky náročné.
No s tou žárlivostí se bojím, že to bude děs, když už tteď začíná a to ještě není mimi na světě. Ona je dost chytrá a myslím, že je jí jasné, že ztratí výsadní postavení v rodině. Zatím je jediná a vše se točí kolem ní. Myslím, že to chápe a to jí nijak nestraším, vykládám o mimi samé pěkné věci, jak mi bude pomáhat, později že si budou hrát, rozhodně jsem nikdy neřekla až tu bude sestřička, tak nebude to a ono...Ale ona to vidí u okolí, tu jsou většinou dvě děti, většinou se tlučou o hračky a tak, takže to částečně chápe co nastane. Ale myslím, že až bude větší bude ráda, že má sourozence, aspoň v to doufám.

devila
7. pro 2009

Holky držte se, snad mají děti jen takové období a brzy se umoudří. Dokážu si představit, jak je to náročné!!!

Dobrou noc holky, jsem nějaká utahaná, tak si už půjdu lehnout.

garfieldmail1
7. pro 2009

kristo, na tvém místě bych to s UM taky klidně zkusila. Jako, holky, já bych moc chtěla znovu kojit, ale štve mne i za ty, co z nějakého důvodu nemůžou nebo nechtěji, že se za to mají stydět,mít výčitky, omlouvat to nebo co já vím. To mi přijde fakt postavené na hlavu, to je snad naprosto svobodná volba každé matky, ne? 😕 Klidně to, kristo, zkus, je to jen na tobě, ono se taky může stát, že malý to UM ani nebude chtít 😅 Já ti držím palce, že jde o tu 3měsíční koliku a tím pádem se to už brzy obrátí k lepšímu!!!!!!!!! 😉

devilo, věřím, že se to teď už asi hrozně táhne, budiž ti útěchou, že doteď tady měly holky aspoň ty porody o dost rychlejší než u prvního mimi 😉 Takže jak už to konečně přijde, tak to bude fičák a miminko bude na světě 😵 A kolik ti to teda ještě chybí zkoušek?

nicole, já bych se toho očkování taky nebála 😉

kacko, no snad to máš jen přechodné, že ti takhle nebude až do porodu 😝 Je to možné, že mimi tlačí na plíce... No však tento týden máš myslím poradnu, tak jsem zvědavá s čím přijdeš ...

krista
7. pro 2009

Devilo ty jsi fakt držák, v sobotu máš TP že? 😵 no jsem na tebe zvědavá, moc držím palce ať to proběhne co nejrychleji a až na to budeš zcela připravená 😵 radši teď nepřemýšlej nad tím jak malá vezme sestřičku, věřím že to bude dobré 😵

Nicole nemyslím si, že to po UM bude lepší 😅 spíš tím tak pořád dokola vyhrožuju a vlastně to sama sobě nakecávám ale ve skutečnosti vím, že to lepší nebude 😅 spíš mě štve (to teď nevím jestli jsem sem psala) jak mi bojkotuje to kojení (totéž dělávala i ona) včera v noci tak strašně vřískal a já věděla že má hlad, ale radši by se prsem zadusil než by se napil, nevím o co šlo... nechápu to 😲

Samso já mám pocit, že bych si to pak vyčítala (že jsem to udělala z vl. pohodlnosti 😅 ☹), protože to mlíko opravdu je, kolikrát když řve tak si máčknu na prso a vidím že to teče po kapkách i cítím jak se nalévají prsa, dokonce jsem si teď chtěla koupit odsávačku, někdy je ho fakt moc... ale asi mám supernadýmací nebo supernadýmací děti, já ti fakt nevím 😝 a s tím spaním je to taky tak, nevím kde se vzalo to že miminka hodně spí 😕 a já jím akorát ráno když usne malá (teda to je spíš v poledne) a pak večer když přijde manžel z práce, jinak to nejde a na záchod, to je nechám klidně řvát 😅 nnéé kecám, pokud je to velká, tak potupně jedno děcko na lehátku a druhý lítá kolem mě 😝 a na malou to si odskočím ale Kristý beru sebou aby malýmu něco neudělala 😲 nebojte ono už to u toho druhýho neni takový že kníkne a vy k němu hned letíte 😀 nechám ho i chvilku potrápit, pokud nemá vyloženej hysterák a když zrovna s Kristý něco dělám, třeba jídlo nebo tak, tak se prostě nezblázním 😉 jako on určitě neni jako ona, on vydrží i na hrací dece koukat, mě přijde že se opravdu ozývá jen když mu něco chybí - jídlo, prdíky, chce přikrýt, spát atd... jen je toho někdy moc 😲

Samso jj chápu ona si to domyslí a co teprve potom když se člověk fakt musí tomu mimču věnovat, kojit, chovat když brečí... jako Kristý nikdy nešílela vyloženě že by dělala něco hroznýho když se musím věnovat jemu, spíš tak smutně kouká a mě je jí někdy tak líto ☹ že si třeba na chvilku sednu na PC když malej usne a pak ji vidím jak sedí na gauči a kouká na TV, sice je zabavená, ale já si přijdu jako hrozná matka, tak se hned zvednu a jdu si s ní hrát.

Jak říkám žárlivost asi proběhne všude, ale snad nebude nikde trvat dlouho, připravte se na to že to šestinedělí zhruba bude krušný, než si najdete nějakej "režim" co a jak, co první, co nechat na dýl... a pak to půjde 🙂

Akorát teda holky nezvládám vařit, o víkendu jo jak je tady MM, ale přes týden ne, tak dělám samý rychlovky, zapečený těstoviny, zapečený brambory, někdy Kristý udělám jen brambor, mrkev a třeba vajíčko, ona tohle ráda, ale říkám si že to asi neni vzorná výživa teda ☹

garfieldmail1
7. pro 2009

kristo, co se týká vaření, tak já u dvou dětí uvařím jedině, když bude přítel doma. I u Lukáška to kolikrát jde docela blbě, je to dost o nervy, u dvou dětí to vidím přímo nereálně 😖 Takže jestli není tvůj manžel přes týden moc doma a nikdo jiný ti třeba nenavaří, tak si to nevyčítej. Ledaže bys každou chvíli seděla s nohama na stole, tak pak jo, ale to sotva bude tvůj případ 😅

Jinak já jsem na to taky stále více zvědavá, jak Luky zvládne to, že se budu muset věnovat i miminku. Ještě nedávno byl v pohodě, když jsem se šla ráno umýt, když jsem právě třeba vařila, občas telefonovala nebo tak. Teď si neustále vyžaduje naši pozornost, jako bychom se mu snad nikdy nevěnovali nebo co. Kamarádka, co má dvě děti, mi zrovna nedávno říkala, že obě kolem 2 a půl roku byli hrozní závisláci na ní, ale do 3 let se to samo spravilo. Nějak nám to přivolala 😠 Jo a taky se Luky během posledních pár dnů přes den počůral. Je teda bez plínky od července, dokonce i v noci, naučil se to jako nic a do minulého týdne bych na jedné ruce spočítala, kolik měl nehod a teď najednou nestíháme prát slipy 😒 Neudělá to pokaždé, v noci teda zatím dobré, jen přes den. Musím ho teď znovu hlídat, kdy byl naposled a nutit ho, aby si zašel. Doteď se hlásil sám a vůbec jsem na to nemusela myslet... Ale prý se to často stává a je to jen přechodné, tak z toho raději nedělám vědu, možná je to taky od něj způsob, jak na sebe upoutat pozornost, tak aby si nemyslel, že tohle zrovna zabere 😠 😅

kacici
8. pro 2009

ahoj holky,zdravim po dlesi dobe.
Holky u nas situace hrozna - Natalka je teda bozi,hotovy andilek,ale Terezka asi fakt neco trapi psychicky,netusime co,takze zkusime psychologa. 50% z celeho dne hystericky prorve a provzteka,pritom uz se to lepsilo,tak netusim kde je chyba. Vcera treba ukazkove zkazila vanocni besidku zpivanek,ze jsem v pulce Terku sebrala a odesla 😅 Kazdy rika,ze zarli a strhava na sebe pozornost jak muze,ze to prejde ve trech letech,ale my uz nemame nervy a hlavne nevime jak se k ni chovat,na zadek ji davat nechceme,kdyz ji domlouvame kouka jinam,zavrit do jine mistnosti,tak z ni udela kulnicku na drivi a krikem si pomuzu max. ja,ze vypustim svuj vztek,ale to je vse.Urcite pisnu co nam Dr. poradila,kdyby mel nekdo podobne problemy,myslim ze u nas se potvrdi hyperaktivita,docela splnuje uz od miminka dost bodu chovani hyperaktivniho ditete.
Jinak posledni stranku jsme prolitla a u nas to byla tchyne kdo takhle stale vyhodne nakupoval ☹ az se zadluzila a my ji pomahali vysekat se z toho 😔 ,sice nam vse vratila,ale clovek nikdy nevi,kdy do toho zase spadne

devila
8. pro 2009

Ahoj holky,
Kristy - ano, už se mi TP blíží, v sobotu. Ale já mám pocit, že to jen tak nebude. Zato ruka mi asi odpadne už brzy. Začínám zjišťovat, že se mi i v té ruce asi zkracují šlachy, protože nemůžu pořádne narovnat prsty a když to udělám násilím,tak to hodně bolí. Palec neohnu tak jak na druhé ruce. No a o tom,že prakticky nepoznám, co v té tuce držím (kdybych to teda neviděla) o tom ani už nemluvím. Je to prostě horší. Já už nevím, jak tomu dr. vysvětlit, že nemůžu takhle fungovat ještě 14 dní v případě přenášení. Je to horší a horší a mám strach, abych v té ruce neztratila cit úplně. Jen doufám, že mě to opravdu porodem přejde, protože mám strach, že upustím malou jak ji budu brát ☹

Garfi - ještě dvě zkoušky,ty mám v půlce ledna. Snad to nějak zvládnu. Máš pravdu, že už se mi to vleče,ale asi to nijak neovlivním. Musím holt jen čekat,kdy to příjde. Ale můžu říct, že se mi za poslední týden, hodně zvětšila prsa a docela mě bolí, tak si tak říkám, že už se to třeba chystá - doufám. 🙂

Kacici - s malou držím pěsti, určitě vám psycholog pomůže. Hlavně,aby už malá byla v pohodě a vy věděli, proč je taková a uměli na to reagovat. Určitě pak napiš,jak jste dopadli jo?

Jinak malá dnes budíček v 5.10 hodin ☹. Tak jsem si ji vzala do postele, ale jelikož to bylo hodně brzy a já nechtěla aby dělala blbosti a spala, tak jsem se k ní otočila zády a ona si ještě asi 20 minut žvatlala a usla naštěstí a spala asi do sedmi se mnou. Tak to ještě šlo. Já si ji nesmím všímat, když chci aby usla ještě, ona pak dělá blbiny.

samsa
8. pro 2009

Ahoj holky, Devi, šmarjá, chuděro, ať už to máš za sebou, s tou rukou to fakt musí být děs. Každý den nakukuju, jestli už....a nic.
Garfi, s tím počuráváním jsme to měli taky tak, Neli je úplně od plín někdy od března, všecko paráda a cca před dvěma měsíci si přestala říkat nebo chodila na poslední chvíli a vždycky si pořádně cvrnkla ( a někdy se i pokadila). Já z toho byla nešťastná, říkala jsem si, že přece to nemůže být žárivost na mimi, ale asi jo nebo nevím. Teď je to zase dobré, ale zase chce si hrát na mimi. Fakt si myslím, že narození sourozence ji zase hodí o pár stupínků níž. Co se dá dělat, určitě to naši prcci zvládnou, my jsme taky zvládli sourozence.
Kristo, s tím UM, já tě chápu, já mám jen bojovné řeči, taky si nejsem jistá, zda bych to zkusila. Ale u mě byl i problém, že já kojila fakt nadoraz a kolikrát to vůbec neteklo, malá táhla a táhla a skoro nic, těsně před půl rokem měla už hladovou stolici, tak to jsem jí teprve dala příkrmy a doteď si to vyčítám, jestli jsem jí netrápila hlady 😔 , ale já se prostě bála to UM dát, no, byla jsem blbá....
Jo a s vařením to plánuju tak, že budu vařit večer až MM přijde z práce nebo si vtěšinu navařím o víkendu a zamrazím, i když to nemám moc ráda, to mražené už není jako čerstvé.

kacka79
8. pro 2009

Dobré ránko,
no Krista, když tě tady čtu, ty musíš být hrozně unavená s tím spánkem - to je teda síla.. Snad se to fakt upraví, ale na to čekáš už dost dlouho

😅

Garfield Fíla je taky bez plen od července a minulý týden se počůral 3 x do postele - a od té doby zase OK... taky nechápu. Je fakt, že je trochu nastydlý... no nevim. Doufám, že už to bude OK, už bych mu pleny nechtěla začít dávat... no uvidíme 🙂

Kacici to je zvláštní - já mylela, že Terinka byla ze začátku v pohodě... no taky nevim, čím by to mohlo být, ale určitě nám napiš, kdyby se u někoho z nás něco podobného dělo... i když pokud je to hyperaktivita, tak to u nás s naším flegmoušem nehrozí....

|Devil - no joo, TP se blíží a ty nic

😀 no ono to pak přijde nečekaně... uvidíš, že to bude rychlovka... jen s tou rukou je to blbý, snad to brzy po porodu povolí...

Holky jinak já kojila necelých 7 měs a taky jsem to vzdala a nevyčítám si to, Fíček je zdravej a pomohlo nám to všem 🙂 ten přechod na UM

papa a hezký den všem

ren82
8. pro 2009

Ahojky holky,
jak tady čtu příspěvky od Kristy, tak dostávám docela strach, aby malá nebyla uřvaná. Už jsem to psala Kacici, že jsem si myslela, že mám doma vzteklinu, ale jak to tady čtu, tak mám slabý odvar toho, co začívá chudina Krista. ☹
Nicole, pokud je zdravý, tak nevidím důvod na očkování nejít. Kdyby byl třeba nachlazený tak to bych nešla, ale takhle bych určo šla.

Tak Filípek od včera pořád teplotuje. Dávám čípky a uvidím do zítra. Jestli se to nezlepší, tak asi půjdeme k doktorce.

Devila - máš ještě 4 dny, tak nevěš hlavu. Ale už bys to chtěla mít za sebou, že? Já se taky těším až dám to banděro pryč. Už mi dost ve všem překáží. 😒

plechajda
8. pro 2009

Dobre rano,

teda tady to po ranu zije 🙂

krist teda ty si to vychutnavas koukam plnymi dousky, doufam jen, ze ti to deti oplati az budou vetsi a budou te pekne obskakovat..pevny nervy ti musim poprat.

U nas se ted zaclo vstavat kolem pul osmy tak jsem docela prijemne vyspala..

Devil teda ta ruka to je fakt sila, me ted zacly jen lehce natejkat nohy, ale nic proti tomu jak to vypadalo kdyz jsem rodila v cervnu ve 30 stupnich....ale to je pakatel proti ty ruce, me je jen porad divny ze s tim fakt nic nedelaji....

samsa
8. pro 2009

Reni, tobě se to už taky krátí 🙂
Holky, mně je od rána zase zle od žaludku a 2x jsem hodila. To snad není možný, já se toho do porodu asi nezbavím 😝

plechajda
8. pro 2009

me bylo zle v noci asi ve 4, ale spis to bylo z hladu...nicmene lennost zvitezila nad nenazranosti....vcera jsem vlezla na vahu a myslela jsem ze padnu 😝

krista
8. pro 2009

Čau holky, tak dneska měl malej v noci dva ty ječáky, u každýho kojení 😲

Devilo to je hrůza s tou rukou ☹

Holky já vás tady nechci strašit, malá umí být i hodná 😀 akorát zatím převažuje to vztekání 😠 a kolikrát se vzteká ještě dřív než stačí dojít k tomu kvůli čemu by se vztekala, př. vezmu si plenku že přebalím malýho, položím jí na postel, svleču ho, vezmu plínku do ruky - řev, protože malá tu plínku zrovna chtěla taky 😝 no co naděláme 😲

Holky jak to máte s tím nočníkem??!! V jakým stádiu zrovna bylo dítě když jste ho na to začli učit, myslím tím, jak bylo vyvinutý, jestli zhruba víte kolikrát denně čůralo, jestli pravidelně kakalo v jednu chvíli a říkalo si před akcí??? Protože naše Kristý si říká zásadně po a taky mám pocit, že čůrá co 15min. 😅 a teď má teda nějakej průjem asi k těm zubům, tak kadila včera 4x 😝

Kacici mrzí mě že ti Terka pořád tak dává, jestli zkusíte toho psychologa tak určitě napiš, zajímá mě jak to tam s dětmi probíhá, už jsem nad tím taky stokrát uvažovala, spíš nad tou kineziologií - to je řešení problémů s dítětem přes tebe... nikdy jsem na to ale neměla.

Holky to kojení, já myslela že bych si to vyčítala teď, protože je maličkej, kojit 2měs. mi přijde málo ☹ ale pokud někdo kojil půl roku a výš tak to už je pohoda si myslím 🙂

Samso a malá ti kdysi ale určitě přibírala ne? To by ti Dr. určitě řekla kdyby ne, nic si nevyčítej, četla jsem že po dokojení je v prsu pořád 70% mléka, takže i když ty jsi třeba měla pocit, že vůbec nic neteče tak malá si vzala, hlady ti určitě neřvala, to už víš ne 😅

plechajda
8. pro 2009

no ja kojila plne 4 mesice a pak i kdyz mliko bylo tak malej prestal pribirat takze jsme museli dokrmovat cili postupne mi mliko dochazelo a na 6m doslo uplne a sli jsme rovnou na UM - sunar, ja ani nevim jestli mel hlad nebo ne, tu hladovou stolicku nemel, ale on je od mala vcelku nezerka takze kdyz on mafakt hlad tak to je u nas svatek 😠
jinak u nas nocnik nehrozi, ze by si rekl ee nebo kakal nebo tak to ani omylem jen hovidim jak uz tlaci a vzhledem k tomu koliktoho vypije se u nas cura prakticky permanentne....nocnik mame jen na chvilkove sezeni a hazeni si kosticek pod pindika...takze u nas se jeste dlouho nocnikovat asi nebude 😠