V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
15. led 2010

Ahojky holky,
už jsem neměla včera náladu sem psát, přišlo mi že toho všeho je prostě moc. Zarděnky to nejsou, je to buďto silný ekzém nebo to má k zubům nebo to má k té viroze co má, má prý i nějaké puchyřky na patře, od toho (nebo od zubů) si pořád hrabe do pusy, nejí a řve, na zánět v oku jsme dostali ATB a musíme opět na oční, takže mi přibylo zase lítání, co se týče tý kůže, tak jsme dostali jinej lék na alergii, uvidíme jestli to zabere, když ne, tak zase máme přijít, dneska teda žádný zlepšení nevidím, spíš zhoršení. Luky má taky ekzém otřesnej, chtěla jsem si koupit řasy, že pročistim tělo a pak se dočtu že můžou udělat pořádnej bordel ve štítný žláze, tak zase nic, no nevím co mám prostě dělat. Musím mít všude poznámky, protože tolik léků co do nich denně cpu 😖
Navíc nám byly doporučený nějaký krémy, mastičky, vodičky, bylo mi jasný že to asi nebude zrovna levná záležitost, ale po tom co jsem se koukla na net mi opravdu spadla brada, jeden krém přes tisíc, další věc za 1,7tis., navíc to nevypadá že by to chtělo vydržet nějak dlouho a navíc ani nevím kolik bych toho potřebovala (má to být na ty ekzémy) je mi líto a neskutečně mi vadí, že nemám tolik peněz abych to mohla s dětmi zkusit, stálo by to tisíce a to prostě nejde.

Jinak noční vyřvávání se nekonalo, to prostě nejde, on řve jako šílenej a nehodlá se uklidnit, přes den když nehodlá usnout sám, tak ho neberu ani nekojím na to aby usnul, to ho prostě v tý postýlce nechám a on brečí max. minutu, navíc mu prostě chodím podávat dudlík, kdyby to takhle bylo i v noci, tak to beru, ale v noci on fakt řve jako na lesy, ale spal relativně dobře, uložila jsem ho kolem 19h, první kojení bylo ve 21:10 a pak tuším až kolem 2h? Pak teda zase po hodině, ve 3h, ve 4h, pak asi v 6h? To už vstal... bude mu to muset dojít samotnýmu, prostě nechápu že některý děti se naučí sami a některý musí člověk nechávat vyřvávat a učit je to tvrdě to spaní. Navíc malýmu bych ještě úplně kojení v noci neutla, to fakt ne, takže jak mu vysvětlit že jednou dostane a jednou ne, no nevím 😖

Plechajdo úžasný fotečky rodinky 😵

Co se týče sourozeneckého kočárku - nechtěla jsem ho, říkala jsem že rok a půl velký dítě už to musí zvládnout na tom přídavném sedátku (Buggypod) jen občas, co jsme měli, příp. skate, ale neni to pravda, každý dítě je jiný a i jestliže před porodem ujde kilometry, po porodu může být všechno jinak, možná forma žárlivosti nebo jak to nazvat, prostě Kristý před porodem ťapala super, ale po porodu viděla že se veze prcek a konečná, na skejtu řvala, se sedátkem to nešlo... nebyla jiná volba, řekla jsem, že nebudu dělat otroka a tahat ji na rukách nebo vozit v korbičce u nohou malýho. Kočárek po ní už je prodaný a teď máme ten sourozenecký, který jde předělat taky na mono a podle mě půjde i dobře prodat 😉
Takže záleží na dítěti, ne na věk. rozdílu, dle mého názoru 😉

kacka79
15. led 2010

Tak my kdyby jsme měli rozdíl menší než 2 roky, tak určitě do sourozeneckého kočárku jdu.. Fíla začal opravdu chodit pořádně - že ujde třeba 2 - 3 km až teď ve dvou a půl... jinak jme pořád měli golfky..

garfieldmail1
15. led 2010

Fakt kristo, při tom všem, jaká je Kristýnka a jak se Lukášek v noci budí, aspoň ty zdravotní problémy kdyby vás obcházely obloukem!!!!!! Taky mne napadlo, že z toho musíš mít opravdu nervy a jsi psychicky asi dost vyčerpaná, což se taky může odrazit na tvém zdravotním stavu a i děti to vycítí, i když se na ně usmíváš...
Škoda, že tvoje maminka nechápe, jak moc ji potřebuješ už teď a ne až za půl roku 😖 Ale třeba tě ještě příjemně překvapí 😉

ren, no jo, když ty se taky přihlásíš do diskuze, kde se "zásadně" přenáší 😅 Aspoň, že se relativně dobře cítíš a v noci se vyspíš, ne? 😉

mahuleno, on ten sourozenecký kočárek může u vás ještě přijt docela vhod. Budete chtít dělat v létě výlety na celý den a starší dítě bude ještě potřebovat si zdřímnout, bez sourozeneckého kočárku by to byl problém... Já bych si asi nechala ten "mono" a sourozenecký koupila z druhé ruky, možná ho budete potřebovat jen krátce.

ren82
15. led 2010

Páne jo, Kristy. Ty toho musíš s těma dětma zvládnout. Mě hrozně štve, že pro děti nejsou veškeré léky, mastičky... zdarma.

Mahu, jestli se skate vleze do výtahu fakt nevím. Ale měla ho i kámoška neříkala, že by se jí nevlezl. Tak fakt nevím.

ren82
15. led 2010

garfi, že by jste za to mohli vy?! Že přenáším? 😀 😀
Jinak v porodnici už je volno. Žádná přistýlka a známá nastupuje dneska na noční. Tak snad se malá umoudří a pojedeme co nevidět. No a ještě dneska má službu v porodnici můj doktor, tak by mě i odrodil. Jenže to by se muselo něco dít a ono se nic neděje! ☹

krista
15. led 2010

Kačko doufám, že se nám malá aspoň v těch 2,5r. taky obejde už bez kočárku 🙂 Zrovna jsem jí objednala k narozkám motorku, tak jsem zvědavá jestli to bude mít úspěch, chodíte s tím někdo ven holky? Nemyslím samozřejmě v tom sněhu 😅

Garfi no uvidíme jak to bude, mrzí mě to kvůli dětem, hlavně ten ekzém je taková sra*ka s prominutím, ale nemůžu si tady stěžovat, musela bych se stydět před Zdenkou, kolik toho zvládá ona, ty nemocnice... atd. 😉 prostě to jen blbě nesu, že vypadaji jako chuďátka, svědí je to a já nemůžu nic dělat, vůbec nic... 😔

Taky chci říct že pokud ještě starší dítě v kočárku spí, tak bych asi taky šla do sourozeneckého, my máme teda takový kde starší dítě spát nemůže, jenže mě tam Kristý od roka nespí, tady šlo hlavně o moje pohodlí, abych byla mobilní a je fakt,že než začly tyhle mrazy a sněhy tak jsme toho našlapaly dost, furt jsme někdy lítali, super to bylo! 😉

Jo Garfi a s tou mamkou a hlídáním, asi bych teď stejně Kristý nikam nedala, spíš určitě, když vím že má asi silnou virozu, je to moje povinnost se o to nemocný škvrně postarat, jedna známá dává kluka pryč k prarodičům vždycky když je trošku protivnej že mu rostou zuby nebo něco, takhle už od jeho 4měs. a nedávno mi manžel říkal že k ní ani po víkendu u prarodičů nechtěl... 😝 já bych tohle neudělala když je mýmu dítěti zle, ať je Kristý jaká je, je prostě moje a když jí neni dobře musím být s ní 🙂

krista
15. led 2010

No Garfi a co ty, nebudeš předbíhat? 😀 Nebo ta sněženka? 😕 😕 Ona by písla Kačce že?

krista
15. led 2010

Ren o cenách mi ani nemluv, min. týden jsem nechala v lékárně asi 300,- za léky který jsme teď měnili a zase tam nechal manžel 150,- a to nebral ještě homeopatika za 60,- který už máme doma. Otřesný.

Jinak do našeho malého výtahu (do toho nejmenšího) se Powertwin nevejde asi o 5cm nebo 10cm, nejsem si teď jistá (na délku pochopitelně).

Ren chápu že do toho sexu se ti nechce, asi ani mě by nikdo nedonutil, i když mi to Dr. říkal 😀 tak co zkusit třeba nějakou fakt dlouhou procházku 😅 i když počasí na tohle neni zrovna ideální 😅

ren82
15. led 2010

Na procházku se mi nechce. Hrozí, že někde na tom ledě spadnu. zatím uklízím a hraju s Filípkem fotbal. 🙂 a sex fakt nééé 😅

krista
15. led 2010

Tak hrajte fotbal no 😀 procházka je fakt blbá, mě to tenkrát rozjela s Kristý, ale to bylo taky jiný počasí, teplo nebylo, ale šlo to, já se vždycky před porodem pořádně nažrala a to prý taky pomáhá rozjet 😅 nevím no, fakt je jen ten že asi nepomůže nic pokud se prckovi nechce, kolikrát ani ta vyvolávačka 😖 a co ten nápoj na vyvolání ren?

samsa
15. led 2010

Ahoj holky, nestíhám, chystám jídlo na oslavu manžových narozenin, ještě musím jet nakoupit 😝 , zítra přijede příbuzenstvo, to zase bude uklízení...
Kristo, to je mi moc moc líto, s tím exémem a vůbec, že je Kristýnka marod ☹ Máš to moc těžké, já si ti občas stěžuju na malou a úplně se před tebou stydím. Jinak s vyřváním v noci, já myslím, že Luky je na to ještě malinký, mám pocit, že na kojení.net psali, že se to má praktikovat až od půl roku. Já teda noční kojení utla v tom roce, jak jsem psala včera, ale to už malá pochopila, že prostě maminka tam není a tudíž nebude ani mlíčko.
kamarádky co kojily, tak jim děti taky nespaly a všechny teda nechaly děti vyřvat v půl roce, prý tři noci hrůza a pak v pohodě. Já jsem se odhodala až v tom roce. No, jsem měkota.A s těma mastičkama je to taky děs, já bych ti je sice mohla sehnat o něco levněji, ale když to jde do tisíců, tak by úspora byla možná pár stovek a to by ti asi nepomohlo. 😔
Devi, děti ti spí krásně. Říkám si, že jsem asi špatná matka, že mi dítě řve, bude mít tři roky a nespí celou noc...prostě asi dělám někde chybu a určitě ji udělám i u druhého.
Jinak včera večer mě chytly takové posly, že jsem myslela, že už něco začalo. Hrozně jsem se lekla, musím vydržet aspoň 2 týdny, ať je mimi dopočené. Tak jsem se nadopovala hořčíkem a dneska zatím dobrý. Asi jsem to přehnala, jak jsem malou tahala do kopce na sáňkách.
No nic, malá tu už zuří, jdeme si hrát.
Hezký den všem.

plechajda
15. led 2010

Mahu koupila jsem na mmb za 7t i s adapterama na autosedacku atd je celej modrej, takze pocitam za tu samou cenu ho zkusim pak prodat...

ale jak pise Krista, kazdy dite je jiny....my jsme vsichni venku jeste nebyli tak uvidime, ale jak znam Matyska bude mu sumak ze se segra veze 🙂 Mates chodi od 12mesicu a tedka uz lita jak dabel takze si myslim ze na jare poridime skate...ale cas ukaze...

ren82
15. led 2010

Kristy, myslíš ten nápoj co se tu rozebíral když měla rodit devilka? Tak z toho se mi dělalo špatně jen co jsem to četla. 😖 Zrovna jsem vylezla z další horké sprchy, tak uvidíme.

plechajda
15. led 2010

ren me taky nic nezabiralo 😉 a pak proste ty dva dny po terminu se ozvala sama....je to na budku, ale aspon prijde na svet az kdyz ma cas 🙂

lollaj
15. led 2010

Ahoj holky maminky,
berete ještě do party? Pravidelně vás pročítám a musím se příznat,že veškteré iluze a naivitu o životě se dvěma dětma začínám postrádat 😅 Obzvláště po příspěvkách Kristy (drž se,máš můj obdiv a držím palce at máš co nejdřív "klid"!!!)
A taky to přenášení 😀 😀 😀

krista
15. led 2010

Samso jj jako vyřvávat úplně ho prostě nenechám, jen jsem mu nechtěla dávat každou tu hodinu víš, že bych ho třeba uklimbala jinak a dala až po dvou hodinách nebo po třech, teď jedl skoro po čtyrech a dobrý 😲 no tak co to má být v noci 😕 ty mastičky vodičky a já nevím co ještě jde opravdu do tisíců, věděla jsem že to bude drahé, ale jak jsem najela na net tak jsem málem spadla ze židle, nějakých 60 kapslí za 1700,- no to je otřesný.

Plechajdo to je Matýsek fakt šikulka, jinak teda taky doporučuju počkat po narození dítěte, určitě jo 😉 až potom uvidíte jak to ve skutečnosti bude a kdo nemáte extrémního vzteklouna 😅 tak se třeba i domluvíte že "velký" děti se nevezou a že mimi je mimi 😅 no nevím uvidíte 😀

Ren jo ten jsem myslela, taky se mi do toho nechtělo kvůli tý kořalce, ale když pořád mluvíš o tom dojíždění 😖 uvidíte no 😉 My jsme se narodili den po termínu 🙂

Lollaj určitě se přidej a mě radši nečti, někdy si přijdu jako kdybych si to sama vymýšlela 😲 pro ostatní musím opravdu působit jako odstrašující případ, bohužel to neumím zaonačit tak abych psala že mám super děti 😅

Teď se otočím a malá mi Lukyho svlíkla úplně z pyžama i plenu, tak tu ležel nahatej, mě švihne a to jsem tu dvě minuty, víc ne!

plechajda
15. led 2010

krist mno ta posledni veta me musim rict rozesmala, ale bejt to u nas tak se asi nesmeju 😅

Jinak nase "zobalka" ( rikam ji tak, pac jak ma hlad tak to me proste klofe ) 🙂 se taky v noci budi obcas casteji, jako po hodine to ne, ale parkat uz predvedla 1,5h a jinak tak ty 2h treba...pres den ne, to chrni....je to sova 🙂

maruska39
15. led 2010

Mno byteček uklizený,já hotová jsem zvědavá jak se budu tvářit po procházce,mám v plánu útok na CA,než tam dolezu s kočárkem v tom hnus sněhu tak vyplivnu duši a než dolezu domů další jobovka 😝
JInak jsem dočetla je toho dost z hlavy se mi vykouřilo vše co mohlo,zůstalo tam jen že toto je téma přenašeček tak to jsem tu správně páč já hodlám přenášet,musím toto dítě dopéct do konce rychlovky už nechci 😉 Pak ještě jsem zaznamenala,že Kristý nemá zarděnky což je moc dobře docela se mi ulevilo no a na druhou stranu o to horší jestli to je exém nebo alergie,ty léky to je humus na to bych taky neměla to se člověku chce brečet jako ošidit sebe prosím,ale dítě to není fér takže tě Kristo chápu jak se cítíš ... no a to neexistuje nějaká levnější alternativa? přece je tolik léčiv a mastí a všeho tak proč ti DR. předepisuje jen takové bonbonky za tisíce? však ví že máš dvě malé děti a penízky moc nejsou .. no jedině že by nic jiného nebylo a fakt prostě jen ty drahé léky ale to je něco fakt to mě zarazilo 🤐
pak ten skejt či co to na ten kočárek se přiznám,že vůbec netuším co všechno existuje ani jsem to ještě nestudovala ani netuším jak to vypadá no jsem v tom úplný laik,ale času dost si říkám chci to řešit až někdy v květnu snad 🙂
vítám lollaj koukám,že bude páreček tak to moc gratuluji 😵 😵

garfieldmail1
15. led 2010

kristo, mám taky známou, její chlapeček má 2,5 roku a taky je pořád u prarodičů, kolikrát na 2 - 3 týdny a když jí ho třeba měsíc nemohli vzít, tak to už pomalu nezvládala... Ale podle toho jak jsem s ní mluvila, ona to má v sobě prostě nastavené jinak, to já bych nedala. A jak píšeš nemocné dítě bych už vůbec nikam nedala, tak doufám, že Luky něco teď nechytne 😕 , když budu v porodnici.

ren, ono se nemusí nic chystat a najednou to přijde 😉 , tak držím palce, když už jsou v té porodnici aspoň připravení na tebe 😵

samso, nemyslím, že je to tvoje chyba. Luky taky někdy se vzbudí 1x a jindy třeba 5x, mívá taky často živé sny, které ho budí. My taky nejsme schopni ho nechat vyřvat, ono to přejde, věřím, že jo 😉
Taky jsem velmi zvědavá, jak ty naše děti budou reagovat na miminko, jsou stejně staří a s nima je to úplně jiné, na všechno už mají svůj "názor", řeknou, co si myslí, co jim vadí nebo je trápí, co chtějí a proč 😅

lollaj, určitě jsi vítaná, ono se to tu teď rozrodí a ubude těhulek, takže je potřeba stále nových 😉

garfieldmail1
15. led 2010

Jinak ren předbíhat nehodlám 😉 , zato snezenku předběhnu ráda 😉

krista
15. led 2010

Garfi no když se člověk nemůže o dítě postarat protože je sám někde mimo to je pochopitelně něco jiného, s tou porodkou bych to teda i chápala, ale oni ho vyloženě dávaji pryč, že nevrlej nebo že se chcou o víkendu vyspat, já se nevyspala od tý doby co se nám Kristý narodila, ano bylo i pár světlejších dní, ale málo 😅

Ty jo já budu vraždit pod náma někdo dělá neskutečnej kravál jako kdybych měla TV na plný koule, asi ze sebe udělám hysterku a půjdu jim tam zvonit, štve mě to 🙄 😠

Maru ano mastiček je hodně, ale máloco funguje víš 😖 já pořád říkám MM že nám pomůže moře, to říká každej atopik, ale on že to nemá smysl s dětma dokud jsou malý, popravdě na to ani neni, ale třeba by se našetřilo... nevím no 😖

Jo holky než jsem to tady dopsala tak už mi ho svlíkala znova, tentokrát musela dostat přes ručky maličko a pak přišla a omlouvala se 😝 dávala mi pusu a hladila 🙂

mahulena
15. led 2010

holky, diky za nazory na kocar, jste hodny🙂, otravuju s tim porad, omlouvam se.
Jsem rada, ze Kristynka nema zardenky. Reni, jak se citis? A Garfield, ty?

devila
15. led 2010

Vítej Lollaj,

Kristy - tak toje teda síla za ty léky. Taky bych na ně neměla. Jak píše maruska - ošidit sebe prosím,ale děti ne. Jenomže co člověk nadělá,když na to nejsou peníze!
Jinak je moc dobře, že to malá nemá zarděnky, na druhou stranu zase se to povleče, jestli to je alergie nebo ekzém ☹

krista
15. led 2010

Jo holky co se týče těch léků to neni vyloženě nic na předpis (pak by to snad nemohlo být tak drahé) to jsou nějaký alternativý léčby a to neni nikdy levný, kdyby mi někdo řekl že to pomohlo a na 100% bych mu to věřila tka prosím, ale tady sami píšou že to chce léčit léta, teď si představte třeba každý měsíc za to nechat nejmíň 3tis. 😲 po dobu pár let a pak zjistim že mě tahaly za rypák, podle mě stejně ekzém jde zevnitř, prostě to vím od ostatních, vidím to na sobě, nějaký mastičky jsou na nic, pokud se nenajde ten vnitřní problém, tzn. nějaká alergie, něco co nesedí 😖

lollaj
15. led 2010

Díky za přivítání 😉
Mahu,kočárek jsem taky řešila,rozhodla jsem se,že našetřím peníze a pak ho podle potřeby koupíme či ne.Koukala jsem na net a vždycky se dá nějaký sourozenecký koupit,jak nový tak i z druhé ruky.
A skejtík,no nevím,obávám se,že by mi Elinka z něho utíkala.Je to typ holčičky alá Kristýnka od Kristy.

lollaj
15. led 2010

Kristo,naše dětská doktorka mi říkala,že pokud je vyrážka nebo ekzém nejasného původu,tak ničím nemazat,maximálně Bpatenem (to prý je všelék na dětskou pokožku)....

krista
15. led 2010

Lollaj tak to upřímnou soustrast s tím typem holčičky 😀 nééé dělám si legraci, asi teda obě dvě víme jaké to je, někdy jsou zlatíčka, jindy ne 🙂

My jsme právě u Dr. už byly s oběma ekzémama a tak máme mazat tím Excipialem a můžu říct, že ten pomůže aspoň ten ekzém uhladit, Bepanthen jsem zkoušela když se mu to objevilo hned, jako on je dobrý na různý vyrážky, ale na ekzém podle mě moc ne, tam je to fakt těžký, ještě mám doma konopnou mastičku, tak zvažuju jestli to na malýho zkusit nebo ne, říkali mi že do krve to nejde, možná jen na kousíček co by to udělalo, hlavní je abych já přišla na ty potraviny co mu vadí, ale to abych jedla tři dny třeba jen jedno jídlo atd. atd. 😅

krista
15. led 2010

Lollaj a vidím že budete mít taky páreček, jméno tajíte? 🙂

lollaj
15. led 2010

krist,myslím, že Elinka je miláček až k sežrání když spinká,to se tváří i jak andílek 😀
Jméno netajíme,nemůžeme se rozhodnout,zatím vede Tobiáš. Pro Elu jsem se rozhodla taky až když jsem jí vytlačila (manžel porod nestihl a mě se jméno Ela líbilo tak jsem ho z "trucu" dala 😀 )

mahulena
15. led 2010

Kristo, Buggypod, pridavne sedatko u vas taky nefungovalo??? Ja na nej dnes dostala tip a mooooc se mi libi?!?