V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
5. srp 2009

Smardik zkoušela jsi Imazol, Sudocream?

Myslím si, že je to na vás kdy budete ten svátek slavit 😉
2.2. slaví Mia (vyloženě ta podoba kterou chcete dát) ve Švédsku
10.7. slaví Amelie/Amélie a Amalie/Amálie v ČR, SR a ještě nejspíš dalších zemích 😉

smardik
5. srp 2009

kristi jo imazol nepomáhá, sudocrem taky ne, bepanthen taky ne. minule jsme bojovali 3týdny, tekla mu z toho krev, řval bolestí jak jsem se toho dotkla nebo měl oblečení, dr. mu dal mast a spravilo se to po ní až za 10dní, zítra jedem k dr. takže musíme domů

krista
5. srp 2009

To vůbec nechápu teda, necháváš ho hodně větrat? Jak často přebalujete? Zkusila bych ještě odvar z řepíku a tím potírat a rozhodně vynechat vlh. ubrousky (omývat jen vodou), příp. vyměnit značku plenek. Taky jsme takhle zkusili když byla malá, vlh. ubrousky používáme teprve pár měsíců, jinak jen voda a plínky nesnesla Pampers, moc dalších značek jsme ani nezkoušeli, zůstali jsme u Tesco fialových.

samsa
5. srp 2009

Kristi, přesně, malá v kočáře nebyla vůbec, takže právě řeším, zda investovat, co když to bude stejné 😝
Já mám Ergo, ale úplně malé mimi se v tom nedá nosit, leda s novorozeneckou vložkou, tu kupovat nechci. Šátek taky zvažuju, ale asi z bazaru, páč když malá furt řvala, tak jsem si koupila babybag a v něm řvala ještě víc, tak jsem ho nepoužitý prodávala, všechno to byly vyhozené peníze.

smardik
5. srp 2009

kristi měním i po hodině, plínu má max. 2 hodky, větrat taky větráme, plínky už nevím jaké nemají na to vliv -lidl, pampers, huggies, happy, tesco, omyváme jen vodou a bez mýdla. fakt minule to byla síla ☹ ted to nemá tak moc ale raději jdem k dr. at to tak daleko nezajde at mi poradí čím ho mazat nebo co s tím. neměl nový prášek nebo aviváž, žádné nové jídlo. první se nám to zdálo jako potničky tak jsem na chvíli dala fotky na MMB ale holkám se to zdá na opruzení a mě taky, má to i na pindovi

krista
5. srp 2009

Samsa v tom babybagu ti taky řvala jo 😅 na ty jsem taky koukala nebo na babyvaky (teď nevím zda to není to samé, až tak se v tom nevyznám 😅 🤐) no každopádně toho se opravdu bojím, koupit něco co mi absolutně nepomůže a pak už to za stejnou cenu dál neprodáš. Na malou jsem koupila použitou klokanku a vyplatila se mi teda absolutně, ale malá už měla v době kdy jsem ji koupila nějakých 7kg (měla teda asi 3-4měs., ale vážila dost 😝) a tak mě příšerně bolely záda 😒 takže taky bych šla už jedině do bazarové věci nebo někde půjčit, vyzkoušet a pak až koupit 🙂

Smardik no to jsem z toho jelen, chudák malej 😲 nemá moučnivku?

samsa
5. srp 2009

Smardi, chudák malej. Tak snad jen doufat, že bude co nejdřív bez plín uplně.

smardik
5. srp 2009

holky dala jsem to na chvíli do alba tak koukněte, ještě odpoledne to měl jen trošku a je to čím dál horší

krista
5. srp 2009

Smardik jinak nám teda spolehlivě zabíral ten Imazol a nebo obyč. krém z lékárny, ono se to jmenuje jen Krém na opruzeniny a je to jejich "navážené". Já ti jinak vůbec nevím co ti poradit, napadá mě jestli fakt nemá tu moučnivku, to měla Kristý a nemohli jsme se jí taky několik měsíců zbavit a k tomu právě patří opruzenej zadek, ještě mi dochází že mi jednou Dr. napsala na opruzeninu homeopatika Borax, protože malá to měla taky příšerný, jenže to nám taky moc nezabralo, musí se doléčit ta moučnivka, jinak je to pořád.

krista
5. srp 2009

To má fakt otřesný, vyrazila bych zase k Dr. ať s tím kouká něco dělat, že děláš všechno proto aby to neměl a má to chudák takový 😒

smardik
5. srp 2009

kristi hned ráno jdem ☹ ono jedno přebalko nic a další za hodinu tohle, minule to bylo daleko horší tak chci jít hned at to tak daleko nezajde

krista
5. srp 2009

A co ta moučnivka? Nemá bílý tečky v pusině?

krista
5. srp 2009

Na tyhle pupínky je dobrý ten Imazol, protože je to krémpasta, ale jestli vám to nepomáhá, tak nevím 😖

smardik
5. srp 2009

kristi bílých teček jsem si nevšimla ale ráno se pro jistotu podívám, ted spí

smardik
5. srp 2009

kristi nepomáhá, minule zabral myslím pevaryl

krista
5. srp 2009

Smardik určitě koukni, mě už nic jinýho nenapadá, jedině že mu nesedí ty plenky nebo tohle 😖 kdyby to ta moučnivka byla, tak se vyprdni na genciálku (kterou ti nejspíš Dr. doporučí) já tím Kristý patlala několik měsíců a efekt žádný, pak jsem koupila tyčinky Pagavit (k desinfekci dutiny ústní) stojí do 20,- 3ks, vem jednu tyčinku na jeden den, pročisti mu pusinku a dej mu to žižlat (je to takový citronový) a do třech dní máte klid, to ostatně můžeš zkusit i tak, tím se snad nic nezkazí 😉
Můžou to být buďto bílé tečky nebo bílý jazýček, kdyby si tam něco bílýho viděla a nešlo to prostě pryč, tak je to ono.

kacka79
5. srp 2009

Smardik v těch vedrech je to opruzení děs, my jsme na to trpěli minulé léto a pomohl nám IMAZOL a větrat

Jinak kočárek jsme měli jané, celkem spokojenost, ale prodala jsem ho... teď plánuju bugaboo nebo quinny, no ještě uvidíme

Jinak co se týče rodiny - u nás nadšení veliký, páč nikdo ode mě a od manžela nečekal, že někdy vůbec dítě budeme mít, natož pak dvě 😀 😀 My jsme vyloženě rodinný typy 😅 😅

smardik
5. srp 2009

holky dík jdem k dr, ted spí a vypadá jak andílek

no a ještě jídlo stojí za to ☹

smardik
5. srp 2009

jdu si dát sprchu a spát, dík a dobrou noc, po dr. tu na chvíli budu a pak zas jedu k dr. já kouknout se na fazolku

krista
5. srp 2009

Smardik tak o jídle bych taky mohla vést dlouhé debaty, jako sní mi jogurt na svačinu (ale mléčné výrobky postupně vysazujeme a omezujeme, udělal se jí ekzém ☹ 😢) ale třeba oběd do ní nacpat začíná být nadlidský úkon, dneska jsem jí to počítala, 5 lžiček a 6 a 7 vyflusala 🙄 a to nevařím pořád to samé ale různě střidám. Ono to taky může být tím horkem, ale na to se nedá svádět vše co 😖

Kacko to je super, člověka to zahřeje když má někdo radost s ním 😵

krista
5. srp 2009

Smardik na zítra držím palečky 🙂

smardik
5. srp 2009

kristi mi malý jí, jenže sní na sváču jogurt, přesnidávku nebo ovoce a sní vše - dneska dva banány, včera celý jogurt a víc už nechce ale za hodinu mi řve hlady až mu dám 180 mlíka a zapije to tak je nakrmený a spokojený. nemusí zapíjet oběd, vařím i skleničkujem - to musí mít k tom ale brambory nebo těstoviny jinak taky řve za hodku hlady

kristi
5. srp 2009

Smardiku, nase Mia neni zkracenina od Amelie ale od Marie, takze svatek muzes slavit i na Marusku, ono je to vcelku jedno, tech podob je vice.

rikame ji, Mio, Miusko, Miunko, Mius, Miuno atd...ale z 95% fakt jen Mio....je to hezky samo o sobe

smardik
5. srp 2009

kristi dík 🙂 asi to fakt bude Mia pokud to bude holka

krista
5. srp 2009

Smardik a jsi si jistá že řve hlady? To se mi moc nezdá, když ti víc nechce, aby za hodinu řval od hladu 😲
U nás teda dokud byla Kristý kojená tak tohle dělala, že prostě chtěla pořád jíst, ale já si myslím, že jí to hodně uklidňovalo i na to bříško jak jí často bolelo, prostě takovej návyk, kojila jsem třeba po 45min. a 20min. bylo to hrozný jak jsem měla prsa zničený, ale byla to jediná fáze kdy byla ticho 😅 když teda nebojktovala, což taky dělala, jenže tady mluvim o věku tak do 9ti měs. než se rozjedla na obědech a nějakou sváču i měla 😉

kacka79
5. srp 2009

Holky já teda znám holčičky jménem Mia 2 a není to ničeho zkrácenina, je to prostě jméno a v rodném listě mají Mia.. to mi přijde lepší než Amélie nebo Amálie - to jim pak říkají Amálka, nee? No my jsme totiž měli Miu taky v "nabídce" ale nějak si to manža neuměl představit.... mě se to jméno líbí moc 🙂

garfieldmail1
5. srp 2009

Ahojte a vítám všechny nové mamči 🙂
Jasovky v prvé řadě taky držím palce na pátek, určitě to bude dobré 😉 , ale musí to být teda nervy 😨

Samsa : Krista psala, že malá Kristýnka je asi po tatínkovi, že byl jako dítě taky velmi živý. Co Ty a Tvůj partner, není to taky v genech? Jsem na to zvědavá, protože náš Luky je zlatíčko, přítel byl taky takový a dnes jsem se ptala mamky na sebe a taky jsem prý byla klidná 🙂 Takže ještě jedno takové zlatí dítě jako je Lukášek by bylo supeeer! 😎

Smardik : Luky teď má zase hlavně teda na pytlíku nějaké kvasinky či co. Taky jsem nejdřív myslela, že je to opruzení, používala jsem Imazol, ale nějak to nepomáhalo. Zašla jsem k dr, ta dala Sudocream a Lipobase. Poctivě jsme používali, ale stejně se to rychle zhoršovalo. Šli jsme znovu, dr měla zástup, byla tam jiná a ta, že na to by měl opravdu nejlépe zabrat ten Imazol a poučila nás, jak přesně používat. Ráno synovi umývám pytlík v hypermanganu (velmi světle růžový roztok), pak opatrně osušit ručníkem, pak nejmíň deset minut nechat volně schnout, pak teprve Imazol, taky nechat 10 minut na vzduchu a pak oblíknout. Máme výhodu, že zrovna se Luky naučil na nočník, takže má přes den jen slipy. No a večer po koupání, zase opatrně osušit, nechat volně, Imazol, zase nechat tak a pak teprve oblíknout, tentokrát i my do plínky na noc. A kupodivu najednou se to začlo rychle spravovat. Dr nás ještě upozornila, že se tohle zcela vyléčí až po několika týdnech 😒 Už je to po dvou týdnech na hodně dobré cestě, akorát to Lukyho dost svědí, ale i to už je lepší. Jo a ptala jsem se dr, jak se tohle stane a ona, že to je tím vedrem, pocením, pak stačí jak se tam dostane nějaká infekce a je na problém zaděláno ☹
Tak držím palce 😉

Jo, Samsa, Luky je taky povídálek a taky rád diskutuje 😠 , ale taky hrozně pobaví. Třeba teď večer, nesla jsem ho z koupelny zabaleného v ručníku a říkám příteli : prosím Tě, přines mi pyžamko, plínku, Imazol, jo a Luky chce ještě švestky, tak nám jich pár umyj... Přítel šel "zařizovat" 🙂 a já na Lukyho : Co by ten tatínek tak mohl ještě udělat? 😠 A Luky na to : Vytáhnout pecky! 😀 😀 😀 Jo, jo, až na tu vizáž, je celej maminka!!!! 😎 😀

smardik
6. srp 2009

kristi právě že jsem si jistá že je to hlady, je to po přesnidávce, jogurtu ho to nezasytí ☹, proto jsme přecházeli i z Nutrilonu na jiné mlíko, nezasytilo ho. Po kaši nebo příkrmu-musí být s přílohou, nemůžu udělat jen zeleninovou polívku bez brambor nebo těstovin je v pohodě a jí za 3hodky, po kaši je to později

kacka my budem mít jen Mia 🙂 už jsme se pro ni rozhodli 🙂

já se tak těším na 15.15 až fazolku uvidím 🙂

krista
6. srp 2009

Kačko však já jsem to nemyslela tak, že je to zkrácenina jako v tom smyslu, že v RL musí mít něco jiného, ale že všeobecně je to zkrácenina, prostě lidi si to takhle zkrátili 😉 sama Kristi to tu psala 😉

Garfield Luky je fakt moc šikovnej a bystrej když o něm takhle mluvíš 😵 Určitě bude i druhý dítě zlato, taky znám maminku (bohužel jen jednu 😅) co má obě dvě dítka andílky 🙂 nebo si to většinou maminky vybrali u prvního, ale to dost individuální 🙂

Smardik to je divný a s Dr. jsi o tom mluvila?

smardik
6. srp 2009

kristi jo mluvila, prý jsou takové děti že jim to nestačí že potřebují víc než obsahuje jogurt, prý bud dát víc jogurtu ale to on nechce nebo pak to mlíko a vyzkoušet jich víc, že jiná značka mu může vyhovovat víc