V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
4. únor 2010

Pazhitko, me nikdy nikdo vahovej odhad u prvniho tehotenstvi nedelal, jen jsem si rikala, ze mam maly bricho (nemela jsem, kdyz koukam na fotky, ale lidi mi to furt rikali:( ), tak mi Dr rekl, OK, mimino bude dobry a hotovo. Pro me by snad bylo lepsi vahovej odhad nevedet..., ty jo, 4 kg, panecku!!!
Ja bych opravdu radsi preferovala cisare...

pazhitka
4. únor 2010

Mahu- tak snad ti to vyjde! me u cisare odrazuje hl. ta rekonvalescence, u prvniho porodu jsem byla na pokoji s dvema panimi po cisaru a ty teda zkusily! ale to je samozrejme individualni! hlavne at je to tak, jak si prejes!
mne ty odhady vzdycky delali proto, ze se me dr. neco nezdalo, jinak by na to asi nedoslo- ono je mozna dopredu lepsi nekdy nevedet, navic to moc presne neni-- ja jsem kus zenske, ale moje droboucka svagrova porodila holcicku, kt. mela 4.20 a ta to prave dopredu nevedela a rikala, ze jeste ze tak! u nas v rodine se rodi obrici...

misicka85
4. únor 2010

Ahoj holky!!!

Omlouvám se za absenci ale nějak nesthám sedět u netu. Zítra jdu do poradny, v sobotu mám přijímačky na VŠ a v neděli jdem s Adélkou plavat, no pořád nějaká akce 😀 Ale aspoň se nenudím 😝

Moc jsem nedočítala,napsaly jste toho spoustu, jenom chci Kačce a Smardikovi k miminkům a že už jsou konečně doma!!!! A ty co to teprve v nejbližších dnech čeká,tak ať to mají rychle za sebou a v pohodě!!! 😉

Všimla jsem si že jste řešily kojení v těhu,tak já jsem Aduš kojila asi do 16tt,pak se sama odstavila mlíčko už nevyžadovala.
Co se týče nošení,tak já Adélku moc nenosím,nikdy jsem to nedělala,takže ona to ani nevyžaduje ale samozřejmě takové to poponášení do vany,z vany, do postýlky,z postýlky,do kočárku,....atd tak to zvládám zatím v pohodě!

SMOULINKA - jestli můžu mluvit za sebe tak já zvládám tohle těhu líp jak první. Obě těhu sice byly pohodové,takže nevolnosti,bolesti,únava,atd nebylo skoro vůbec, ale teď jak mám malou tak už nemám tolik času přemýšlet nebo se pořád kontrolovat jako to bylo u prvního,to jsem dávala furt pozor co dělám,co jím, jestli mě něco nepíchá,atd.,teď to neřeším vůbec,kolikrát si to těhu ani neuvědomím. Bříško mám malé takže kdyby mě malý tak aktivně nekopal a hlavně v noci,tak ani nevím že jsem těhotná! navíc teď v těhu jsem pořád v pohybu takže mám i lepší kondici, s malou chodím denně na 2h ven, chodíme plavat,večer zvládám ještě 30min na rotopedu a 20min pilates,takže kondička fakt super,což se v prvním těhu říct teda nedalo, to jsem ulezla 50m a funěla jak mrož touhle dobou už. Tak doufám že mi ta energie vyrží i po porodu 😀 Jo a taky musím říct že teď ty přípravy na porod beru tak nějak zodpovědněji, třeba tašku do porodky mám nabalenou od 25tt 😀 Věci pro mimčo vyprané,vyžehlené a naskládané v komodě taky tak. V prvním těhu jsem to chystala až někdy ve 34tt a pamatuju to stání u žehlícího prkna že už byl hnus tak jsem to radši udělala už teď a mám klid 😀

misicka85
4. únor 2010

LOLLAJ - nedávno jsme tu spolu řešily ten přechod z rodičáku na mateřskou, tak jsem na to založila téma v rubrice Paragrafy, jmenuje se přímo Přechod z rodičovské dovolené na mateřskou,tak tam kukni,konečně jsem pochopila co vše mám zařídit a který papír kde poslat,no ale je to mazec jako!

misicka85
4. únor 2010

MAHU - ty bys fakt radši císaře?? 😲 Teda,já ani za zlaté prase. Se docela modlím protože na posledních 2 kontrolách byl malý KP tak jsem zvědavá na zítra jestli změnil polohu,ale tak říkal gynDr že na otočení má čas cca do 36tt, někdy dokonce se mimčo otočí i ve 38tt tak doufám že malý bude rozumný, protože císaře fakt ne ne!!!

PAZHITKA - oni ti chtějí dělat císař kvůli váze mimi? Tak záleží jak přesný mají utz, známé hrozil císař (ale ona byla prvorodička), malý měl udajně taky přes 4kg a nakonec se narodil a měl 3600g, ono tam může být odchylka až půl kila. Mi teda mimča obě vážily při každé kontrole od 20tt, u Adélky se trefil skoro přesně, odhad byl 3400g a malá měla 3450g 😉 Kolik měl Tobiášek porodní váhu???

pazhitka
4. únor 2010

misicko- nene, to neni kvuli vaze- i muj prvorozeny byl ctyrkilak a pri dalsich porodech pry na tom az tak nesejde. Jen ma gyndr. mi dnes v poradne tvrdila, ze ma pricnou polohu, uz se hlavou dolu nejspis neotoci a proto ten cisar. Ale v porodce byl normalne hlavou dolu a dr. rikal, ze je to celkem bezne a i pricna poloha se da v pohode odrodit normalne... Tobiaskovi odhadoval (shodou okolnosti stejny dr. ) 4300 a mel 4060. Ted zase odhadoval 4300. Ale ja sama jsem mela 3,30 a mladsi bracha 4,30 a mamka rika, ze nesrovnatelne lehci byl porod brachy, takze vahy se ani moc nebojim 🙂

misicka85
4. únor 2010

Aha,tak to jo! 😉 Koukám že u vás v rodině jsou kluci pořádně velcí. Si pamatuju jak mi řekli odhad Aélky těch 3400g tak jsem si říkala "Proboha jak můžu mít v tak malém břichu tak velké dítě" 😀 😀 Jsem myslela že bude mít ty 3kg maximálně a ona fakt skoro 3,5kg 😀

pazhitka
4. únor 2010

jojo, babicka rodila v padesatych letech taky ctyrkilove holcicky a stryc mel pry pres pet kilo, no mazec!

samsa
4. únor 2010

Ahoj holky, hlásím návrat z porodky 🙂
Pustili nás dneska po obědě. Teď mám chvilku čas, velká se koupe a malá spinká.
Zatím se máme fajn, Nelinka se k sestřičce chová moc hezky, ale i tak se bojím, co bude příští týden, to už s nimi budu doma sama. Sabinka je zatím hodná a skoro pořád spinká...
Hormony se mnou zatím nemávají, jsem docela v pohodě, nic mě nebolí, přijde mi, jakobych ani nerodila. Jinak porod teda rychlovka, ale bolesti jako prase, to jsem u Nelinky neměla. A holky, měla jsem převelikou kliku, že mi dr. porod vyvolala, protože kdyby mi doma praskla voda, tak bych nestihla nejen že dojet do porodnice, ale snad ani chytit díte. Popíšu aspoň stručně průběh. Ráno mi nebylo dobře, bolela mě hlava a viděla jsem jakoby dvojmo, tak jsme volala do porodky a že máme přijet. Tam mi naměřili hodně vysoký tlak, nešle vůbec dolů a vzhledem k nálezu mi dr. řekla, že mi porod raději vyvolá a nebudeme na nic čekat. Takže kolem 9:30 mi zavedli tabletu, začaly hned bolesti cca po 2 minutách, ale ještě se to dalo. Furt jsem musela ležet na pásech. Pak mi dali klistýr, po tom už se rozjeli kontra po minutě a v cca 13:45 mi dr. prdla vodu. no a pak už to celé byla snad jedna velká kontrakce, musela jsem ležet na pásech, pak někdy po čtvrt na 3 jsem je prosila, ať mě pustí aspoň do sprchy, že už to ležení fakt nevydržím, tak do mě dr. šáhla a prý, že jsem na 4 cm, pak přišla kontrakce a najednou dr říká, že jsem na 7 a pak najednou šílený tlak a dr. s asisetntkou na mě řvaly, ať proboha netlačím, já ale vůbec netlačila, prostě najednou byla malá venku. Manžel říkal, že mi cpaly hlavičku zpátky, protože malá nebyla dorotovaná. Prostě šok jak prase a kdyby se mi tohle stalo doma, jakože mi to dr. předpovídala, tak mohlo dojít k pěknému maléru. Jsem fakt ráda, že to dopadlo dobře a malá je v pořádku.
Holky, zatím jsme moc nedočítala, zkusím večer.
Pazhi, tobě přeju rychlý a pohodový porod. 🙂

krista
4. únor 2010

Ahojky jen nakukuju, nemám teď čas dočíst, snad večer, ale nevím s našima dětma 😅

Samso zrovna jsem chtěla dneska psát, že byste už mohli být doma, teda úplně mám husinu jak čtu ten tvůj porod, jsem ráda, že všechno dobře dopadlo, ty bolesti jsem taky vnímala jako silnější, řvala jsem jako blázen u malé jsem jen tiše mručela 🙂 ale jak to bylo rychlejší, tak prostě i lepší 🙂 na další porody se asi nechystáš stejně jako já, tak se nám bude fajn vzpomínat 😀 😵 a jinak gratuluju moooooooooc a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka Sabince do života 😵 a co ty neporanila tě malá když ti ještě rotovala během toho co byla už skoro venku? 😲

pazhitka
4. únor 2010

Samso-
vitej zpatky a moc gratuluju! Teda to sis docela uzila,jsi holka statecna, bylo to drama!! asi ten vyvolavany porod v kombinaci s tim, ze je to brzy po sobe, zpusobil, ze to slo docela rychle- i kdyz teda na tech pasech jsi lezela dlouho! obdivuju te!! Tak at vam to doma jde porad tak krasne!
Diky za prani!

samsa
4. únor 2010

Kristo, nene, ani nástřih nemám, prostě nic, ještě, že byla tak malá. No nic, už mi tu řve, tak jdu koupat a kojit 😝

garfieldmail1
4. únor 2010

teda, samso, to bylo vážně drama 😲 😕 No naštěstí to dobře dopadlo!!!!!! Super 😉 😉 😉
A byla jsem taky zvědavá, co Nelinka, vím, že před porodem o mimi moc nechtěla slyšet... 😒 Tak zatím to vypadá dobře 😉 Jen tak dál, držím palce! My Lukyho hodně zapojujem do péče o mimi a vidíme, že to je pro něj hodně důležité. Ale rozhodně to velmi citově vnímá, protože jak jsem si myslela, jaký to není mazel, tak co jsem doma, tak je to MAXI mazel 😅 Tak mu to mazlení samozřejmě co nejvíc dopřávám 😵

kacka79
4. únor 2010

Ahojky holky 🙂

samsi gratuluju!! tady se nám to teda rozmnožilo 😀 Ten tvůj porod, to byl teda taky mazec!! No ty bolesti u toho vyvolávanýho jsou fakt větší... no jsme ráda že to máme zdárně za sebou!!

Jinak zavinování dělohy celkem bolelo, i teď když kojim tak mě trochu bolí břicho... no snad to časem vymizí... Jinak hormony celkem OK, ale opravdu mi teď hodně pomáhá moje mamča i manžel, takže to zatim jde vše hladce 😉 Ale ten největší blázinec nás teprve čeká 😀 😀

Garfi - Fíla má taky teď větší mazlící potřebu, mě to vyhovuje 😵 tak pořád mazlíme 😵

samsa
4. únor 2010

Holky, taky se vám ta starší dítka zdají hrozně velká a dospělá? Neluška se moc chovat nechce, což se divím, jinak je to megamazel. Třeba dneska seděla na záchodě a kakala, u toho ji vždy musím asistovat a vtom se vzbudila malá a začala brečet, tak povídám, že má asi v plíně a Nelinka na to: Maminko, tak běž Sabinku přebalit, já se vykakám sama. Taky u všeho asistuje a když jsme přijeli z porodky a hlídala babička, tak se vrhla k autu a křičela: kde je ta Sabinka? Chová se k ní zatím opravdu moc hezky.

kacka79
4. únor 2010

samsi to je bezva, u nás je to podobné... na to jaký jsem měla strach, to zatim celkem jde 😉 jinak Fíla mi teď přijde hrooozně velikej 😵 takovej školkař 😀

krista
4. únor 2010

Ty jo holky já vás nedočtu 😅

Pazhi koukám že tě čeká asi císař, to je překvapivý, ta poloha příčná je tady nějaká nakažlivá, ne Garfi? 😀
Jsem teda zvědavá jak to nakonec bude, každopádně držím moc palce a písni kdyby se cokoliv dělo, ve dne v noci 😉

Jo Samso úplně jsem zapomněla napsat jak jsem z Nelinky mile překvapená, ať vám to vydrží holky, je to sladký!!! 😵 😵 😵 jsem ráda, že tě Sabinka neporanila, no prostě paráda!! 🙂

ren82
4. únor 2010

Ahojky,
samsa, gratulace k Sabince 🙂 Teda tys měla ale porod. Teda tys měla ale porod. Hlavně, že to dopadlo dobře. 🙂

Jinak máš pravdu. Já když dojela z porodnice a viděla Filípka, tak jsem měla cvrčky v očích jak se mi zdál velký a dospělý. 😕 Také pomáhá přebalovat a rád se dívá když se Karolínka kojí.

krista
4. únor 2010

Jo a jak jsem dojela z porodnice tak mi taky přišla Kristý nějaká obrovská, najednou máte to porovnání s tím miminkem, tak to vidíte daleko líp! 🙂 naše děti už si spolu i trošku hrajou, už je to lepší, jen kdybych věděla co je teď zase trápí že jsou oba dva protivný 😝

A marodům přejeme brzké uzdravení, to je otřesný když děcka marodí 😔

ren82
4. únor 2010

cosi mi blbne počítač. Takmi to napsalo několikrát to samé 😕

ren82
4. únor 2010

Pazitka - ještě se třeba otočí. Karolínka se otočila asi 2 dny před porodem nožkama dolů. Ale je pravda, že mi říkali ať jsem ráda, že nezůstala příčně, to bych císaři prý neunikla 😕

maruska39
4. únor 2010

uáá dneska toho je,nestíhám to dočíst mám frmol dodělávám mantinely pro kamarádku tak jsem přišla jen pozdravit a říct že jsme v pořádku,zítra mám úklid atd. takže asi až večer snad vše dočtu 😅
Tak pěkný večer 😵 😵

pazhitka
4. únor 2010

holky- diky za podporu! tu pricnou polohu mi ale tvrdila ma dr., dr (zastupce primare) v porodce rikal, ze je to OK, takze snad ten cisar nebude...
Garfield mela pricnou polohu? mam hodne plodovky, takze mimco zatim nenaleha a asi si tam furt putuje.... i proto to asi na porod nevypada, je mu tam u me asi dobre 🙂

to je pekne jak vase starsi ditka super prijimaji mimina!

krista
4. únor 2010

Maru ty vaše páteční úklidy 😀 tak a potom k nám jo 😀

mufinka1
4. únor 2010

cus kocky, teda tohle docitat se fakt neda..budu docitat postupne.

Nekdo se tu ptal na monitor Nanny - prijde mi, ze to mas pod moc vrstvama, my to teda meli pod matraci ale jestli mas na tom jeste deku, pak rychlozavinovacku a jeste spanelskou deku tak to proste nema uz takovou citlivost, dala bych pryc ty deky a nechala jen rychlozavinovacku na matraci a pod tim monitor..

jdeme s manzou koukat na film tak napisu pozdeji

Jo holky, jak velke jste meli miminka ( kluky) v porovnani s holcickama?

nase P. mela 2.78kg a vubec nevim co ocekavat velikostne ted ( tady v UK vam to odhadem nereknou, takze az prekvapko pri porodu) - ja dneska asi hodne optimisticky poridila 3 pyzamka novorozenecka velikost do 3.4 kg a ted si rikam, ze jestli kluci se nahodou nerodi celkove vetsi nez holcicky? ( nastesti mam i dost pyzamek o velikost vetsi do 4.5kg) ale ted nevim, ktere si zapakovat do porodky ( u nas musi mit clovek vsechno vlastni)

wolfi
5. únor 2010

Dobré ráno,
je mi blbě tak jen očas nakouknu a nestíhám moc dočítat 😅

ale Mufinko ( mimichodem dostanu chut vždycky na mufiny když vidím Tvůj nick 😀 )
myslím, že bude bohatě stačit když vezmeš od každé velikosti jeden nebo dva kousky 🙂 Pokud se nepletu tak v UK vás pouští z porodnice po pár hodinách ne? 🙂

krista
5. únor 2010

Mufi u nás byl kluk těžší o 380g 🙂 a větší o 2cm - pohoda 🙂
Mě taky nikdo odhad nedělal 🙄 a narodili se Kristý 38+4 a Luky 40+1 tak na tom si myslím taky něco bude, možná by i ta Kristý byla kdysi těžší 🙂

devila
5. únor 2010

Ahoj holky nestíhám.

Sněži - já mám taky Nanny. Jednou už mi taky spustil. Jsem vyletěla jak raketa. Já mám taky hodně vrstev. Monitor je pod matračkou, na matraci peřina, na peřině zavinovačka a v zavinovačce Sofinka 🙂. Od té doby se mi to nestalo, ale taky jsem měla šílený strach, jestli to byla jen chyba nebo se opravdu nenadechla ☹. Snad už se mi to nestane. A tobě snad taky ne.

samsa
5. únor 2010

Ahoj holky, za chvilku jdu kojit, tak rychle nakukuju.
Nanny mám na matračce, na tom ještě deku a v zavinovačce S. Pod matračkou bych se bála, že mi to bude spousštět falešné alarmy. Holky, jestli byla ale miminka růžová, tak určitě neměla zástavu dechu, to spíš ten monitor blbnul.
Jo, holky, prosím vás, taky vám ty mimina pořád kakají? malá má v každé plíně, jak ji nakojím, tak to v ní zabuble a vyletí. Ach jo, já myslela, že aspoň ona bude jiná než Neli, ta taky furt kakala. jenže s takovou zase bude málo přibírat, protože je jak průtokáč 😝 A kolik by takovéhle mimi mělo vypít na jedno kojení? Malá vypije tak 60 ml v jedné dávce, je to dost? Já už si to nepamatuju, jak to bylo s neli, je to strašně dávno...No nic, jdu kojit, zatím musím malou budit, dospává ty dva týdny, o které přišla dřív. Ale zařvat si teda umí taky 😀

kacka79
5. únor 2010

Samsi my máme taky spotřebu plen 😀 Sam pořád kadí, přebalim ho před kojením, po kojení a stejně je pořád zkaděnej 😅 No ale Fíla byl to samý 😉 Kolik samík vypije nevim, ale při propuštění z porodky 4. den po porodu vypil tak 60-70 ml, teď to bude určo víc..