V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
6. bře 2010

Maru jde jí to na tom výborně, měla jsem z toho obavy, zprvu jezdila doma dost opatrně a moc se neuměla odšťuchovat, ale přišla na to a lítá už jako drak, nevěřila jsem tomu, že to půjde tak dobře 😵 asi taky záleží na dítěti jako u všeho 😅

maruska39
9. bře 2010

Ahoj Holky,
tak včera jsem byla v poradně na UTZ, vše v pořádku a hádejte co mám v bříšku???
Pěkného tajnůstkáře 😀 😀 Mimi mělo celou dobu zkřížené nohy a ani na šťouchání a třepání nereagovalo jen si provokativně strčilo prst do pusinky a odmítalo se hnout.Takže nic nevím,zítra jdu na velký UTZ tak věřím,že snad tam se ukáže 😉

nicole_11
9. bře 2010

Taky máme v plánu koupit motorku..Tedík si ji už zkoušel v obchodě a docela mu to šlo, počkáme až se udělá teplo, a pak přikoupíme.... doma má mašinku jako odstrkovadlo a umí se odštuchovat ale když do něčeho narazí, tak začne knourat a musíme mu pomoct...mám v plánu, že když půjdeme ven, Tedík bude na motorce a mimčo v kočárku 🙂

krista
9. bře 2010

Maru no já už to vím, že to nevíte 😠 😀 😀 😀 tak ale když jdeš zítra tak se snad prcek ukáže 😀 hlavně že je v pořádku 😵 jsem fakt ale zvědavá, mě tohle neudělalo ani jedno dítě, díky bohu, protože já jsem zvědavec strašnej 😀

Nicole u vás by to mohlo být dobrý, máte mít květňátko to už bude po sněhu, teplo a spousta času na trénování než ten sníh napadne 🙂 u nás by to právě od narození nešlo, to bylo přesně naopak - že začal sníh a zima 😝

Kdo je tady vůbec na řadě s porodem? 🙂

maruska39
9. bře 2010

My budeme muset taky trénovat na té motorce,ale do července času dost to natrénovat 😀
Kristo no já jsem taky děsná zvědavka a fakt jsem to nečekala,že se na mě mimčo vybodne a zkříží nožky 😅 no snad zítra mě už dál napínat nebude a hned večer bych pisla jak to teda je 😉

maruska39
9. bře 2010

no a na řadě si myslím,že budou květnovky,ale kdo z nich nejdříve to nevím 🤐

samsa
9. bře 2010

Ahoj holky,
jsem ostuda, sice vás dočítám, ale jsem líná napsat. Máme se celkem fajn, malá je hodná, takže to jde, i když jsem pořád sama doma, manža chodí až večer. Nelinka sice trochu žárlí, ale není to zase až tak hrozné, zlobí v noci a chce se chovat, tak ji občas musím pochovat jako mimino. Tak si s ní hodně hraju, aby se necítila odstrčená. Ale malou miluje, nosí jí dudlík a pusinkuje jí.
Koukám, že řešíte odrážedla, my máme Enduro a nedám na něj dopustit. To co má Krista má pár známých, ale děti zakopávají o zadní kolečka, v ulici je jen jedna holčička, co na tom umí jezdit, takže Kristo, Kristýnka je šikula. Je teda ale fakt, že na tom Enduru jak se děti naučí jezdit, tak teda je to frkot, nelinku nemám šanci doběhnout. Ale budeme teď kupovat k narozeninám kolo, tak snad bude jezdit na tom aspoň chvilku pomaleji.
Maruško, to je jasná holčička, to jsou stydlivky 🙂
Holky, vám ty týdny utíkají, už se těším na miminka.

maruska39
9. bře 2010

Samso a kolik má Nelinka roků? já taky právě čekám,že si Domi zažárlí až se mimčo narodí 🙄
no a je pravda,že Domi byl na UTZ pokaždé fakt rozčapený a mužství ukazoval v celé své kráse 😀

samsa
9. bře 2010

Maruško, bude mít 3 roky za měsíc. Zítra nakouknu, jestli je to ta holčička 😵

maruska39
9. bře 2010

Pisnu až večer po 18h 😉
samso tak to už je teda velká slečna,no jo žárlí byla zvyklá na maminku pro sebe,ale to přejde a jak píšeš asi je to všude ze začátku 🙂

krista
10. bře 2010

Samso na to Enduro jsem koukala kdysi taky a nemohla se rozhodnout... no hele já jí tady včera vychválila, ale co mi odpoledne udělala, tak jsem si řekla, že teď s ní hodně dlouho nepůjdu ven 😖 ještě že je venku zima... jako ostuda neskutečná na celý sídliště, na každým přechodu vřískala jako blázen, vyválela se mi uprostřed silnice, takže já tahla jí, motorku, kočárek 😝 jako radost.
A co Nelinka když jí budou ty tři roky, dá se říct, že už je v pohodě? 🙂 Kromě nějakýho toho žárlení na holčičku? Všimla jsem si, že Kristý teď začíná taky trošku žárlit, ale spíš v tom směru, že jakmile malýho odložím tak ona přijde se pomazlit, takže nic špatnýho.

Marusko jsem napjatáááá 😵

samsa
10. bře 2010

Kristo, Nelinka jak kdy...většinu času je to v pohodě, ale nedejbože, že ji chytne některý z jejích záchvatů vzteku. To je fakt děs, a nepomůže nic. Pak jsme z toho dlouho na nervy. Ale jinak už se s ní dá domluvit. Ale žárlí dost, nejhorší je, že občas v noci chytne hysterák a chce maminku a dlouho trvá, než se uklidní a pak mě ráno pravidelně budí nejpozději v 6 a musím k ní do postele. Dneska vstala už před pátou, do toho se vzbudila malá, protože ji Nelinka vzbudila, tak jsem ležela v posteli, jednou rukou hladila nelinku a druhou sabinku. A teď je ještě nelča nachcíplá a už to cyhtil i manža, já už se z nich fakt zblázním. Ale Sabinka je strašně moc hodná, většinu dne spinká a v noci spí od 19:30-2, pak se budí v 5 a pak v 8. Jsem ráda, že Sabinka je klidné miminko, bála jsem se , že když nelinka je taková, že je to třeba mnou, ale asi ne, prostě se narodila s takovou povahou. Moc ti přeju, aby se Kristýnka zklidnila a Luky spal. Kristý bude aswi založením taky zuřivec jako Nelinka. Ale hlavně, ať jsou děti zdravé, to zuření je časem přejde a nespaní taky, ale bohužel to může trvat třeba do 6 let. nelča se tu vzteká, tak běžím.

krista
10. bře 2010

Ježiš teď koukám proč jsem psala "žárlení na holčičku 😅" tam mělo být "sestřičku" to zní tak blbě tak jak jsem to napsala, ale je vidět že píšu a už myslím zase na něco jinýho 😅 😀
No teda to máš pěkně těžký ☹ naštěstí mě Kristý takhle v noci nevyžaduje, já bych to prostě ani nedala s tím jak vstávám k malýmu... teďka musím říct, že Kristý je doma hodná, ale jak jdeme do krámu nebo ven tak se chová jako typickej zpratek 😅 vzteká se a ječí na celej obchod vždycky 😝 😅 Lukýs to ale teď nějak přebral po ní, celej den je mrzutej jak je nevyspalej (asi) a tak furt pořvává a s ničím se nespokojí 😖 takže ještě ta rok, dva nebo víc 😲 počkat než se zklidní Kristý a uvidíme co se do tý doby vyklube z malýho 😀 😝 tak hlavně že je Sabinka hodná, to ti moc přeju 😵

maruska39
10. bře 2010

Ahojky,
tak dnešek byl úspěšný a konečně se nám miminko odhalilo,čekáme zdravou HOLČIČKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

mahulena
10. bře 2010

ahoj kocky,
nakukuju a mooooc gratuluju k Natalce Marusce!, to je parada, ze to vyslo, opravdu super 😵 , moc ti to preju, o to vic, kdyz vim, ze jsi to tak moc chtela 😵

maruska39
10. bře 2010

Mahu děkuji,no jsem s toho úplně mimo stále lítám v oblacích a o štěstí tu psát nemusím určitě je vám jasné jak moc jsem šťastná 😵
Mahu jsem se úplně lekla jak jsem viděla to tvoje tt teda ti to naskakuje krásně 😕 Jak se máte s miminkem?

mahulena
10. bře 2010

Maru, jsem moc rada, a co manzel, je taky stastnej, taky preferoval holcicku?
Jj, tydny naskakuji zbesile, snad je to az skoda, protoze uz to v zivote nezaziju, dala jsem si zavazek, ze si to konecne zacnu uzivat, takze planuju vytahnout tehotensky rifle a vic ukazovat bricho.
Jinak zily me stale bolej, takze i proto uz se tesim na konec. Do poradny jdu naposled za 2 tydny, jsem zvedava, jak se domluvime s Dr na porodu, pak uz budou monitory a pak uz je to tady. Ja se picnu 😝 😵

maruska39
10. bře 2010

Manžel je moc šťastný oba jsme si přáli holku jak už kluka máme 😉
teda to uteklo fakt šíleně já si pamatuji jak jsi byla 20 tt to jsem tu nějak tak začala chodit a ty už tu píšeš o blížících se monitorech to je hrůza jak to letí 😨 Pořád tě trápí žíly? to je mi líto fakt si to vybíráš 😔
No já břicho ukazovat nemusím všude trčí přede mnou 😅 😀

mahulena
10. bře 2010

Jeste pridavam brich, pro porovnani:
zde je 2008 s Justynkou https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
a 2010 s mimi2
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Je to fakt zvlastni, jak je kazdy to tehotenstvi jiny..., ted tak strasne zeru, mam zvlastni chute, uplny uchylky po necem konkretnim (miluju tvarohovy a makovy zaviny, orisky, slany tycinky, pomelo a tuny sladkyho)..., je to fakt zvlastni a nesrovnatelny🙂

Samso, cumim, jak to s prehledem zvladas..., strasne te i ostatni obdivuju... 😔

devila
10. bře 2010

Ahoj holky,
taky jdu jen v rychlosti mrknout.

Marusko - moooc gratuluji k holčičce. Tak to je super, že budete mít páreček a oba v červenci 🙂

Mahu - mě to ani nepříjde, že je každé těhu jiné. Teda podle mých. Já jsem měla u obou chuť na sladké nonstop a žádné větší problémy, takže mi přišli obě těhu stejné 🙂

My míme taky odrážedlo, ale takové jakoby kolo - koupené ve WIKY. Je teda super, Sabinka na něm lítá jak urvaná 🙂

wolfi
10. bře 2010

Ahoj holky,
nakukuju po delší době, poslední dny jsem nějak nestíhala..

Mahu, ty hubeňoure 😉 s těma žílama Tě fakt lituju..

Marusko, gratuluju k holčičce!!! 🙂

ad žárlení, z toho mám trochu obavy už ted. Áďa žárlí i když se ve městě podívám do kočárku na miminko... no asi to pak bude zajímavý..

maruska39
10. bře 2010

NO můžu potvrdit,že každé těhu je jiné to platí i u mě,u malého jsem neměla chuť vůbec na nic a teď žeru pořád sladké,zajímavé že u něj jsem přibrala i po vodě a teď mám jenom 6kg (což je pro vás dost,ale mě to nepřekvapuje naopak u Domči jsem měla už 12kg)
bříško máš jiné,těhu jiné tak můj tip je kluk 😀

Devil ahoj,děkuji i tobě a ten červenec no nechci to zakřiknout,ale už věřím,že i já donosím 😎

samsa
10. bře 2010

Maruško, moc moc gratuluju 😵 To je bomba, ale já to věděla 😉
Mahu, teda kde to dítko schováváš, já bych tě tipla tak na 12 tt a ne 32. Ty se klidně můžeš cpát 🙂 Já se pořád nemůžu zbavit těch 2 kg, co mi zbyly z těhu 😠 , jenže strašně jím, jestli je to tím kojením, ale mám pořád hlad. Do šatů se vlezu, ale jsem taková rosolovatá, břicho hnusně vytahané, ach jo, lepší to asi nebude, měla bych cvičit, ale jsem večer tak hotová, že nezvládám a přes den to nestíhám.

nicole_11
10. bře 2010

Maruško taky moc gratuluji k holčičce...snad nám to taky vyjde, ale to si musím ještě 10týdnů počkat, a taky nemáme ani jméno pro kluka, tak to prostě ta holčička musí být, i když trochu začínám pochybovat, no uvidíme 😉

Já už se nemůžu dočkat jak bude teplo a už se nebudeme muset tak navlíkat a v létě se budeme chodit koupat..už aby to bylo, ta zima mě fakt už štve 😅

krista
11. bře 2010

Ahojky 🙂

Maruško taky moooooooooooc gratuluju k holčičce, mám velikou radost za vás 😵 😵 😵 tak hlavně ať vám dělá radost 😵

U mě se teda potvrdilo jiné těhu = jiné dítě 😀
1. těhu holka - zvracení a neustálé nevolnosti do 20tt, zhubla jsem a celkem jsem nabrala za celé těhu 7kg
2. těhu kluk - nevolnosti jen 2 týdny, zvracení jen jedno, přibírala jsem zdárně 😀 celkem 14kg za celý těhu

A těch rozdílů bylo daleko víc, tohle si pamatuju už jen ve zkratce, taky byl Luky takovej lenoch v bříšku a Kristý kopala od rána do noci 😝 Za to teď se Luky činí, přebírá doma štafetu, v noci nespal skoro vůbec dneska, takže paráda 😝

Rozložila jsem si gauč a budu se tam dneska s dětma válet, abych to přežila 😅 pááá

krtecek
11. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Zdravim zase po delsi dobe. Od nedele jsme zpatky v Uk.

Nejdriv moc moc gratuluju Marusce k holcicce 😵

A ted si jdu postezovat. Uz v cr me zacalo bolet v krizi a pak jeden den jsem skoro prestala chodit. Doktorka mi rekla, ze mam asi zablokovany SI a rekla, ze muzu jen paralen a pak Voltaren gel a vic, ze nemuze delat. Tatka byl se mnou doma a ja jen lezela a odpocivala. Staral se o Anicku a varil a chodil s ni ven....V nedeli jsme leteli domu, to jsem prezila, ale ted je to teda des bes. Doma pres den sama, pujcila jsem si od tchana berle, abych mohla aspon trochu chodit a nijak moc se to nelepsi. Byla jsem na kontrole u midwife a mel by mi volat nekdo z fyzio, ze se na me jeste podivaji a reknou co. Ja se ted bojim, ze to ovlivni porod a ja se tam bolesti pos......
To mam asi za to, ze jsem kazdemu rikala, ze zadne problemy v tehotenstvi nemam ☹

maruska39
11. bře 2010

Ahojky,
všem moc děkuji jste zlaté 😵 😵 😵 Nicole já to fakt nechápu jak to můžete vydržet já jsem nemohla pomalu vydržet ani těch 22.týdnů,jste fakt šikulky ale za to překvápko to asi stojí 😉 no pro mě to fakt není 😀
Kristo já to taky potvrzuji fakt jiné těhu = jiné dítě,já to měla naopak u Domínka zvracela,ale nabral jsem hodně a teď mi nic není a nabírám méně. Chutě u malého žádného a teď nevím co dříve sežrat 😀
No snad se to vaše spaní někdy zlomí to jinak není normální a spát opravdu musíš no ☹
krtecku téééda to je hotové neštěstí,to je mi fakt líto zvlášť jak máš doma malou a musíš pro ni fungovat to musí být obzvlášť nepříjemné,držím palečky ať tě to brzo pustí a je ti zase fajn 😉

krista
11. bře 2010

Maru jj já měla spíš nechutě u toho prvního těhu, skoro všechno mi smrdělo, já nemohla doma ani manželovi uvařit, abych do kastrolu nenazvracela 😅 a u druhýho těhu jsem sežrala na co jsem přišla, dokonce jsem měla kolikrát málo, manžel mě nepoznával 😀 užívala jsem si to, fakt to bylo super 😵 teď je těhu MM kolegyňka z práce a pořád jenom blije, tak si tak vzpomínám na sebe 😅 a říkám si, ještě že to druhý těhu bylo vlastně pohodový, protože celej den na záchodě a Kristý za zadkem no to by asi neklaplo 😅

Krtecku páni, to musí být strašný, pamatuju si jak mě "jen" bolela ta kost a dalo mi to tak strašně zabrat, doufám, že porod budeš mít v pohodě a snad se z toho nějak do něj ještě vyhrabeš, to musí být fakt hrozný ☹ držím palce!!!

samsa
11. bře 2010

Krtečku, jejda, je mi tě moc líto. Já měla něco podobného těsně před prvním porodem, ruplo mi v zádech a nemohla jsme chodit, nohu jsem táhla za sebou, vystřelovalo to od zad do té nohy, bolest to byla děsná. Po porodu to trvalo ještě 14 dní, než to odeznělo, už jsme z toho byla zoufalá. Při porodu mi to vadilo jen v tom, že jsembyla nepohyblivá a dělalo mi děsné potíže vylézt na porodní stůl a pak na ty blbé vysoké postele v porodnici. Po chodbě jsem se ploužila jako mátoha, opravdu to bolelo strašně. Tak moc doufám, že ti o povolí. Kamarádka to měla taky v tom cca 30 tt a pak to přestalo po 14 dnech samo a do porodu už se to nevrátilo.

mahulena
11. bře 2010

cau zensky,
Krtecku, teda, ty mas taky trapeni 🙄 , snad to rozhybes, aby to nebylo az do konce, verim tomu. Jak pise Samsa, ja to mela podobne, vetsinu neduhu v minulem tehotenstvi tak 2 - 2,5 mes pred porodem, posledni mesic, mesic a pul super, tak snad to tak bude i u tebe.
Samso, zily se ti uplne zatahly??? Na nohach jsi je nemela? A leky uz neberes?
Kristo, obe tehotenstvi mam rozdilny, i bych se ztotoznila s blitim a neblitim a jeho delkou, ale nejak mi to jinak nepasuje🙂, holt to ma kazdej fakt jinak. Ale nejak to fakt clovek musi prezit.
Mela jsi i jiny bricho s malou a malym?
Nicole, jste opravdu dobri, ze se stale nechavate prekvapit🙂 a proc to nechcete vedet? Vzdyt ocividne taky tak moc chcete holcicku, nebylo by zajimavejsi vedet "dopredu", co cekate? 😵
Samso, myslis, ze vypadam tak na 12tt? Ty voe, ja si pripadam jak vorvan a rikam si, ze uz to snad nemuze byt horsi a vetsi... 😨 , a ono bude 🤐 , jezisi..., nejak uz mi to staci az az.
Ale me to jde asi vic do stehen a zadku nez do bricha, tak v tom to bude 😝 😕 , a +2kg je v tvem pripade luxus, vzdyt jsi pred chvilkou porodila!!! a bohuzel ti rozumim s tim zranim - ja v kojenim zrala total!!! a jeste jsem pribrala nad vahu po porodu a byla jsem fakt oskliva a vyzrana, hlavne ve tvari, takova natekla..., ale jsem presvedcena, ze to neni tvuj pripad a hlavne do leta jeste casu dost, to krasne shodis, to je opravdu malilinko.
Wolfi, a jak je tobe, ceka te NT? Nechate si rict pohlavi pozdeji pak?

A jinak mam taky strach, jak to bude. Najednou mi zacina dochazet, ze uz je to tady...a opravdu se zacinam bat. Nic se mnou neni, mam deprese, strach, spatny nalady. Pohadam se i s nejlepsim pritelem, vsechny akorat naseru. Takove je ted moje rozpolozeni v poslednich dnech a stale se to zhorsuje. Neumim se z toho nejak vyhrabat 🤐