V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
17. srp 2009

Samsa, určitě to bude OK, přece jen máš za sebou už to nejhorší období, teď už se udrží, nebooj 😉 Ale vím, že se to dobře píše, když člověk v té situaci není 😅 Musíš věřit v tu nejlepší variantu!!

kacka79
17. srp 2009

Jinak na kojení se taky těším, jen doufám, že to nebude tak bolestivé jako při Fíkovi.. No ale vydržíme. A taky doufám, že se mi vyhnou tentokrát všechny choroby, abych mohla miminečko kojit dýl.. Fíla byl do 7 měsíce. Chtěla bych tak do toho roka..

Krista dneska jsem si uvědomila, když jsem tak koukala kdo má kdy termínek, že už se ti to pěkně krátí, viď?? Trošku Ti závidím, že už budeš mít miminečko voňavý u sebe 😵 Ale my ostatní se taky dočkáme!!!! A máš už někdy poslíčky? Já je totiž nikdy nezažila, tak nevim ani jaký to je.. to bolí jako pravidelně jako kontrakce??

mirax
17. srp 2009

Ahoj holky, nakukuju a ráda bych se přidala 🙂 😉

samsi, moc mě mrzí, že máš pořád strach. Nemám moc zkušeností s tím HCG, snad toničemu nevadí, každá žena je jiná, někdo má HCG 2 MoM a je vše ok, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo být i opačně a celkový screening je negativní. Chápu, že klid budeš mít až ve čtvrtek, až uvidíš mimčo pěkně v pohybu.
Já jsem teď taky pořád nervózní..týdny se mi táhnou, musím vydržet do příštího úterý.

Koukám, že jste probíraly kojení...já jsme taky byla taková kropička 😀 ..když reflex z jednoho, taks emi okamžitě úplně bolestivě stáhlo i druhé prso a stříkala jsem z obou na všechny strany..stále všechno mokré..v noci jsem spala často v úplné louži mlíka, musel ajsem nosit ty vložky pořád..prostě furt podprda a vložky... 😝
N azačátku stačila i teplá sprcha, předklon a už jsem tekla 😀 ..museli jsme doma stále vytírat, ty kapky byly všude 😀 ..tak to tak jen, jak to bylo u nás 😀

Tobík už spí, já jsem úplně grogy, ještě to vedro dneska...

mirax
17. srp 2009

samsi, ještě jsem ti našla toto...

http://www.porodnice.cz/node/5934

paní to má stejné a vůbec tam nějakou nízkou hladinu neřeší...navíc pokud máš vpořádku AFP...§Určitě je vše v pořádku, neboj. Držím palečky 🙂

kacka79
17. srp 2009

Mirax vítám Tě mezi námi, to se tu teda pěkně scházíme a rozrůstáme 😵 A tušíš už co budete mít??

marinka
17. srp 2009

Taky kristi závidím, už bych chtěla mít prďolku u sebe 😵 Ale pak se mi zase bude stýskat po bříšku, ty kopanečky mají taky něco do sebe 😀

Holky, a chtěla byste některá ještě třetí dítko? Nebo teď podruhé a neposledy.. 😉

kacka79
17. srp 2009

Marinka, ta u nás je to jasné.. manža má ještě 12-letého kluka, takže u nás dvě a dost.. Na víkendy vlastně 3 mít budeme, i kdsyž on je fakt rozumnej a spíš takovej dospěláckej... Ale mezi náma, pokud si chceme zachovat aspoň trošku životní standart na který jsme zvyklý, víc dětí už bysme asi neuživili 😀 😀 Když si vezmu, že manža bude živit mě a 3 děti, tak je mi ho celkem líto 😅 😅

plechajda
17. srp 2009

Dobry vecer 🙂

Tak se zas hlasim po delsi dobe.....nejak nic nestiham a obcas ani jist, coz je teda na jednu stranu dobre ale zas sidim "pepinu" tak uvidime zitra jestli nezamava pestickou 🙂 😀 Jdem na velky utz tak si necham na papirek napsat co to bude, jestli to pres pupek uvidi 😀

Doufam, ze u vsech dobry a Krista uz to ma za par 😀 😀

krista
17. srp 2009

Ahojky 🙂

Mirax vítám tě mezi námi 🙂 Koukám, že další človíček co bude mít děti docela brzo od sebe 🙂 teda někdo si myslí, že je to brzo, na mě to brzo není 😀 Necháte si říct pohlaví? 🙂

Samso strašně mě to mrzí, že máš takové stresy, můžu se zeptat co přesně to nízké HCG znamená? Asi bych se prvně zajímala o to jaká to přináší rizika, když ostatní věci vyšly dobře a až potom bych z toho vyvodila nějaké důsledky, pokud NT vyšlo dobře také bych s klidným svědomím triply odmítla, možná už to tady někdo říkal, kdyžtak zopakuji - v mnoha cizích zemích už triply ani povinné nejsou!!! 😉 Držím palce a ničeho se neboj, ve 20tt mimi pořádně proklepnou, nic jim neuteče a obzvlášť kdyby měli na něco podezření, hlavně žádné stresíky... já vím že to nejde, ale snaž se! 🙂

Marinko, no kojila jsem do 12tt a to napětí v prsou bylo jen takhle nějak 😅 a je známo že po 12tt většinou takové ty malé obtíže mizí, tak ti nevím jestli to bylo kojením nebo těhu 😀

Kačko poslíky zatím naštěstí nemám a sama se tomu divím, s Kristý jsem poslíkovala od toho 34tt zhruba a bylo to příšerný, bolí to jako MS bolest, taková dost nepravidelná nebo jako slabé kontrakce, ale opravdu to dokáže člověka tak otrávit, když tě to nenechá spát celou noc, já mívala i MS dost silnou před prvním těhu, takže jsem se vždycky v noci budila a válela po břiše, nevěděla jsem co mám dělat aby to nebolelo, no posly byly dost podobný 😅
Akorát mi dneska teda tvrdne břicho dost, tahala jsem se totiž s malou v obchoďáku, jinak to nešlo, vztekloun uvztekanej 😔

Marinko co se týče dětí, tak já možná kdybych nemusela řešit prostor, finance, jednoho řvouna (možná dva až se narodí malý 😀) a hnusný první porod 😅 ale tohle všechno řešit musím, takže ne, tohle bude naše poslední dítko, jsem moc ráda, že jsme dostali tu možnost mít dvě děti, čím dál tím častěji, hlavně tady na koníkovi vidím, že otěhotnět v dnešní době není pro každého sranda, takže já jsem za ty zázraky strašně vděčná, je to úžasný mít vlastní děti, ale člověk jim musí taky mít co dát a já si myslím, že ty dvě jsou právě akorát - teda u nás! 🙂

Mě úplně dostává to jak všichni píšete že už to mám za pár, mě to totiž nějak pořád nedochází jak mi nic neni, až když čtu ty vaše řádky 😅

Holky a kolik jste vlastně kdo nabral od začátku těhu? 🙂

kacka79
17. srp 2009

Ahojky Plechajda, je milé že ses zase ozvala 😵 Dej zítra vědět, co na UTZ, jsem šííleně zvědavá 😉

plechajda
17. srp 2009

ja mam zatim asi 3kg ale na me az az 😝

marinka
17. srp 2009

kačko, kristo, u nás to taky vypadá na dvě dětičky, i když já bych to třetí klidně ještě časem brala, ale jestli budeme bydlet nadále v našem 3+1, tak si to neumím představit 😅 A jestli budou chtít všichni studovat.. no prostě ty dvě jsou v dnešní době akorát 🙂 Ale je mi líto, že je to poslední těhu, poslední porod 😅

kristo, no to mi povídej, my máme Aničku po IvF, take pro mě jsou dvě děti opravdu zázrak, dlouho jsem se o tom druhém neodvážila ani snít 😉

Já jsem zatím přibrala 4-4,5 kg, tak nějak mi to teď skáče..

plechajda
17. srp 2009

Kaci ja taky 😀

plechajda
17. srp 2009

u nas to budou asi taky 2, i kdyz misto klidne pro dalsi 2 by asi bylo 😅 😀 😀 manza nedavno rikal ze si nedovede predstavit, ze by po tom druhym uz nemel v ruce maly mimco....tak to me trosku prekvapil teda...nicmene pokud 3 (4ani omylem) 😀 tak rozhodne casem...

kacka79
17. srp 2009

Tak já zatim nepřibrala, no po třech problinkanejch měsících jsem na své váze.. No ale já mám ještě dlooouho do porodu 😝 Teprvfe teď mi přešla nevolnost v nevázanou žravost 😀 😀

plechajda
17. srp 2009

😀 no ja mam ted jeste jiny starosti pres den, takze zravou ani nestiham......nasnidam se a pak dalsi jidlo stiham tak kolem 15 - 16...to je des.....zato vecer bych sezrala i prase 😀

krista
17. srp 2009

Marinko to jsem vůbec netušila že Anička je po IVF, tak další šťastný člověk, kterému se touto cestou povedlo, je fajn co ta věda dneska dokáže a mě to nepřestane ohromovat 😵 a druhé dítko vyšlo teda hladce bez pomoci? To jsem taky často slyšela, o první se lidi snaží jako blázni a druhý je tu coby dup 😵

No holky to jste dobrý s těma váhama, já mám nahoře asi 10-11kg raději se nevážím 😅 ve ST jdu na gyn., tam mi to přidává ještě 2kg tak si připadám opravdu jako velryba 😝 ale minule mi ukazovala sestra že jsem ještě v tom váhovým grafu v normálu, tak mě aspoň trošku potěšila 😅 ale nechci teda zkončit na stejný váze jako když jsem šla rodit Kristý, to jsem doufala že dopadnu lépe 😅 i když s Kristý jsem nabrala všechna kila prakticky ke konci 😉

garfieldmail1
17. srp 2009

Samsa : DRŽÍM MOC PALCE!!!!!!!!!! Určitě to bude ve čtvrtek dobré, budem na Tebe myslet, neboj a mysli pozitivně 😉

garfieldmail1
17. srp 2009

Ahojky Mirax 😵 Kromě samozřejmě zdravého miminka, co bys teď chtěla trošku víc, kluka nebo holku? 😵

No jo, Krista, Ty jsi už opravdu brzy na řadě a pak se mi zdá dlooouho nic a pak se to rozjede a z kraje roku to bude hóóódně zajímavé 😅 a pořád někdo přibývá s termínem leden únor 😅 Tak si užij teď tu pozornost, bo my tu pak budem rodit každý den 😀

Já jsem zatím nepřibrala nic, ale břicho mám jak v pátém měsíci, opravdu nepřeháním. U Lukyho to ale bylo stejné, pupek mi rostl před očima, do toho 16tt jsem nepřibírala a pak se to rozjelo a skončilo to na 17 kilech 😕 Navíc nás teď čeká dovča a tam přibírám vždycky aspoň dvě kila a nemusím být ani těhotná 😠
Takže Krista 11 kilo měsíc před termínem, to je paráda! 😎

Já bych chtěla mít 3 děti, přítel taky, ale právě ty finance, aby měla rodina hezký život, hypotéku máme na 30 let..... A taky říkám, že se definitivně rozhodnem, až zjistíme, jaké to je mít děti dvě 😉 A taky mne moc nebaví pracovat z domu. Dítě usne a já místo abych měla pohodu, tak sedím u počítače 😝 Už se těším, až budu chodit do práce, tam si všechno udělám, pak přijdu domů a práci hodím za hlavu. Takhle řeším celý den obojí dohromady 🙄 A pracovat v sobotu a v neděli večer to opravdu není nic moc 😖 Dovolená pro mne znamená opravdovou dovolenou!!! 🙂 🙂 🙂

plechajda
17. srp 2009

krist jenze ty uz jsi na konci s tehu, my tak v pulce 😉

krista
17. srp 2009

Plechajda však já vím, ale myslím si, že to je dobré na půlku těhu 😉
Jak říkám - většinu kil jsem s Kristý nabrala ke konci, to bylo snad co 1-2kg týdně, takže já se můžu dostat klíďo na 20kg ještě 😅 a fakt se neomezuju s tím jídlem, prostě jsem rozežraná, s Kristý jsem se taky neomezovala, ale díky nevolnostem jsem měla rezervy 🙂

Garfield a jak to u vás vypadá? Jste už fit? 🙂

mirax
17. srp 2009

Holky, teda vy píšete úplné romány 😉

Souhlasím s Kristou, tripply jsou podle při negativním prvotrim. screeningu zbytečné, je to napsáno i v tom článečku v odkazu pro samsu.

Jinak já vůbec netuším, co budeme mít teď...možná trošku víc myslím na holčičku, ale nevím. A nepreferuju teda žádné pohlaví..stačí zdravé mrně🙂 Mám za sebou zamlklý potrat v zimě a už si teď jen moc přeju, aby to teď dobře dopadlo.

Jména už máme vybraná 🙂 🙂 Mikuláš nebo Alžběta.

A tímto těhotenstvím končím 😀 ..jsou to teď docela nervy, taky mám dost strachy, jako samsa...Jdu na kontrolu po měsíci..příští úterý. Doufám, že mi udělá i utz..a třeba by mohla dr. i odtajnit pohlaví 😉

kacka79
17. srp 2009

Mirax to už by mohlo být vidět, jestli máte pinďu nebo pipinku 😉 Já jsem straaašně zvědavá, co budeme kdo mít 😵 Hlavně žádný tajnůstkaření, na to nejsem stavěná 😀 😀

garfieldmail1
17. srp 2009

krista : Díky za optání 😉 Přítel je díky ATB už v pohodě a já jsem se včera večer už taky necítila na to, abych měla důvod jít dnes k dr 🙂 Tak teď ještě, ať je i Luky zdravý, ať si tu dovolenou užijem. Lukášek o tom mluví už 3 měsíce a teď se na to ptá každé ráno hned jak se vzbudí 😅 To jsem zvědavá na vánoce, od kdy se začne pořád dokolečka ptát, kdy přijde Ježíšek 😠 😀

samsa
17. srp 2009

Ahoj holky, moc všem děkuju za podporu, jste zlaté. Už je mi líp, nějak jsem to rozdýchala, ono je pravda, že riziko na M.Down mám fakt hodně nízké, což je dobré. Snad kdyby si mysleli, že je něco špatně, tak by mě kontaktovali z genetiky. Miraxíčku, ahooooj 😉 , děkuju za odkaz, no, hodnoty mám téměř identické s tou paní.
Já mám stres z toho, že v prvním těhu jsem taky měla nižší hodnoty a psala jsem do nějaké poradny a tam mi pan dr. odpověděl, že snížená hladina hcg může znamenat riziko potratu nebo předčasného porodu nebo úmrtí plodu v děloze, já už si to přesně nepamatuju. Musím vydržet do čtvrtka, hlavně zkonzultuju, že bych odmítla ty triply a raději šla na genetiku ve 20 tt na ultrazvuk.
Miraxíčku, já tímto těhu taky končím, dřív jsem chtěla dítka 3, ale teď už nééé, nějak na to nemám nervy.
Kristo, to jsi moc npeřibrala, já přibrala při neli 2 kg, ale do cca 2 měsíců po porodu bylo všechno dole.
Dobrou noc všem 🙂

marinka
18. srp 2009

Kristo, prosím tě, to jsi přibrala úplně krásně, to bych byla moc ráda, kdybych měla v 36 tt tolik jako ty 😉
Jj, druhý prcek se nám povedl přirozeně a úplně nečekaně a neplánovaně, takže to byl šok i velká radost zároveň 😀 Máš pravdu, že je to tak opravdu často, i když u nás na to neměla ani tak vliv psychika, ale spíš čas, během kterého se manžovi zlepšil spg. On byl před pár lety na chemoterapii a proto měl spg špatný, ale spermijky se zřejmě daly do kupy 😵

samso, bude to v pohodě 😵 😵

krista
18. srp 2009

Ahojky 🙂

Mirax krásná česká jména 🙂 jsem zvědavá na to pohlaví jestli se vám ukáže a určitě netajit jak říká Kačka! 😀

Garfield no tak to je paráda, pohrozila jsi doktorem, tak se nemoc dala na ústup 😵 to si dovču určitě náležitě užijete 😵 mě normálně taky nějak pobolívá v krku, zase jsem tady psala, jak jsem strašně zdravá, tak abych náhodou nebyla zdravá až moc 😖 a děsně mě bolí dneska jedno oko, bojím se co to může být, buď jsem dostala pěstí v noci nebo snad zánět 😒

Samso a kdy se Neli narodila? Narodila se nakonec nějak dřív? Mě kdysi u Kristý strašili hned na začátku že jsem potratila a když už se potrat vyloučil pro tuto chvíli, tak mi řekla moje bývalá (a to bývalá podotýkám) MUDr.: "No ještě se neradujte, mám tady teď něco ve vzduchu, zrovna mi tu jedna pani potratila, to se vždycky takhle stává, že toho mám hodně" ale mě to bylo fuk, věděla jsem svoje z nemocnice, Kristý žila, bilo jí srdíčko a dotáhla jsem to až do úspěšného konce, paní Dr. mě viděla naposledy 4.3. (Kristý nar. 8.3.) a pak už jsem šla i na KO po šestinedělí k jinému Dr. a jsem strašně ráda, první těhu mohlo být daleko pohodovější, nemít takovou krůtu 😝

Marinko tak to je paráda, že se dal manžel takhle dokupy, no moc vám to přeju 😵 a po porodu si dávejte raději pozor, když jste takový superplodní teď 😀 😵

plechajda
18. srp 2009

Bry rano 🙂

Tak jen hlasim ze vsechno OK a pohlavi nevime, manza me ukecal 😎 Dr rikala ze videt je, nicmene za 3t jdu jeste jednou a sama, tak uz si to treba necham rict 😀

samsa
18. srp 2009

Ahoj holky 😉
Plechajdo, to máte výdrž, to já nevím, jestli bych vydžela, navíc, kdyby mi dr. řekla, že je to vidět.
Kristo, malá se narodila 38+4, ale vyvolávaně, už se mojí mudr. nepozdávala placenta, tak jsme to raději porodili, jinak si myslím, že bych spíš přenášela. Právě proto se trochu bojím, že třeba negunguje placenta, ale holt mě budou muset hlídat. Teď ještě vybojovat ty triply, asi se to mojí mudr. líbit nebude, ona mi říkala, že to nechce ani kvůli down. syndromu, ale kvůli AFP na rozštěpové vady. Jenže stejně, velký rozštěp by byl vidět na ultrazvuku (teda podle mě) a třeba rozštěp rtu, kvůli tomu přece nikdo miminko nedá pryč, to se dá operovat. No a mně to určitě vyjde špatně zase na toho downa, budu mít nervy, lítat po genetice a bude mě čekat rozhodování o amnio. Na to se jít bojím kvůli potratu, navíc s neli jsem měla hodně dráždivou dělohu a tvrdlo mi strašně břicho, tak bych se na to bála jít k tomu. No, uvidím, co mi řekně ve čtvrtek. už vás tím nebudu zatěžovat.
Holky, mě se včera ve vaně zdálo, že cítím pohyby, ale to je asi blbost takhle brzo, ne? Ale bylo to přesně jako s nelikem, takové to jakoby šimrání nebo motýlení v břiše, nepřipadalo mi to jako střeva.

krista
18. srp 2009

Plechajdo to je škoda, že nevíte pohlaví, no prča by byla kdyby za ty tři týdny nebylo vidět 😅 😀
Ale hlavně že je vše OK 😵

Samso a nemyslela spíš Dr. rozštěp páteře? To je vážnější, ale bylo by to na 100% vidět na tom NT to si piš!!! Takže bych ty triply opravdu odmítla, jestli to bude pro tebe takhle lepší a nebudeš se třeba tolik stresovat, tak to udělej, teď v tom 20tt ti snad udělají pořádný velký UTZ a tam by se případná vada opravdu projevila, neboj, bude dobře!!!

Myslím že to neni až taková blbost, jako druhorodička je určitě můžeš cítit dřív a kdy jsi cítila Neli? 🙂

Já jsem to teda měla naopak 😀 Malou od 16tt protože ta fakt jako kopala 😝 a malýho až od 17tt, protože je to moje zlato hodný 😀 prozatím 😀