V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
29. zář 2009

Ahoj holky, jen nakukuju. Ahoj Garfi 😉
Holky, nebyla tu Mariap, doufám, že se jí něco nestalo, furt jí bolelo to břicho, tak mám strach. No, snad je vše ok a nemá jen čas.
Holky, dneska tu už asi nebudu, zítra jdu na ten genetický ultrazvuk na 10:30, tak dám pak vědět. Už od rána mám průjem z nervů 😝
Tak hezký den.

mariap
29. zář 2009

Ahoj holky,

Samsa, je to moc pekné, že na mňa myslíš. Som ok, brucho síce stále zlobí, ale to už bude fakt až do konca. Už tu mám moju mamu, takže sa mám teraz naozaj mooooooc dobre. Berie malého von a dosť ho zabaví aj doma. To mi úplne stačí, zrazu sa tu cítim skoro zbytočná. Tak si to ešte poriadne užijem, kým mi skončí "dovolenka". Pekný deň, dávajte pozor na mimískov v bruškách aj na tých, čo už sú vonku z bruška.
Samsa, budem držať palce, aby ultrazvuk dopadol na výbornú.

nicole_11
29. zář 2009

tak dneska syn spal celou noc v postýlce...ale 2x se probudil a byl dokonce hodinu vzhůru a ted má super protivnou náladu a já bych spala až bych brečela ☹

garfieldmail1
29. zář 2009

ahojte 😵

Jo, my se měli dobře, jeli jsme na JMoravu, protože teta se strejdou tam slavili kulatiny a my si to prodloužili, protože cesta trvala 3 hodiny, tak ať nejedem jen na víkend. Lukymu jsme naštěstí v červnu pořídili přenosné DVD, takže cestování je s ním v pohodě, i když cestou tam neusnul vůbec a zpátky asi 20 minut před koncem. Ale i tak jsme udělali pokaždé asi v polovině přestávku 🙂 A hlavně počasí bylo fájnééé 😵 A včera měl brácha svátek, tak jsme byli u něj na zahradě, no dnes už by to nešlo, aspoň tady v Ostravě je hnusně 😝

samsa : ničeho se neboj, tady budem zase držet všichni palce, až se nám z nich bude kouřit, takže to bude OK 😉

mariap : no sláva, tak takhle už to určitě s mimi v bříšku zvládneš 🙂 A na jak dlouho Ti ta zlatá maminka přijela?

nicole : já teda neznám moc děti, obzvlášť těch kojených, které by v roce spaly celou noc 😅 Ale bude to jenom lepší, to je jisté 😵

Jinak Luky byl dnes poprvé v miniškoličce, dnes to bylo jen na zkoušku na 1 hodinu a bylo to v pohodě, jinak to je 1x týdně na 2,5 hodiny, v jeho skupince byly zrovna jen 4 děti, na ně dvě moc sympatické "tety" a jak jsem tu psala, vyjde mne to na 70 kaček za ty 2,5 hoďky 😎 Zdá se, že to ale nebudou mít moc obsazené, tak asi když bude Luky i nadále v pohodě a bude volné místo, tak ho dám 2x týdně 😉 On je beze mne zvyklý, akorát šlo na něm vidět, že je z toho trošku nesvůj, když ho nechávám v cizím prostředí s cizíma "tetama"... 😕
Teď čekám, až přijde domů tatínek, dnes má narozeniny, tak jsem mu dnes na poslední chvíli koupila dárek 😅 a když byl Luky v miniškolce, tak ještě chlebíčky a zákusky. Ještě bude velká rodinná oslava, tak to má dnes aspoň takhle, abychom ho úplně neodbyli 😀

zdenkaradek
29. zář 2009

Ahoj holky,
jdu vás jen rychle pozdravit. Mariap, super že dorazila tvoje mamka. Užívej si její péči dokud jí tady máš, potřebuješ to jak ty, tak miminko v bříšku, ale i tvůj Míša.
Samsa, tak snad ti ta kontorla dopadla dobře, určitě dej vědět. 😉
Nicole, vítej v klubu. 🙂 Pokud se týká nočního kojení, tak Matýska jsem kojila do 13 měsíců, když jsme přešli na UM tak mi teprve začal spát celou noc v kuse. Naštěstí jsem s ním nezažila časté vstávání, max 2 x za noc. Se Šimůnkem kojíme než jdu spát, pak jednou v noci a až ráno (dneska tedy 2 x v noci, ale i to se ještě dá zvládnout). Matýsek spal od malička ve svém pokojíku v postýlce, jen když je nemocný, nebo když měl bolení bříška, tak spal s námi v posteli. Šimon spí ve své postýlce s námi v ložnici, ale až bude hotová ta přestavba, tak půjde taky do pokojíčka. Alespoň se MM trochu vyspí, jak v noci kojíme, tak mám výčitky, ještě si na to noční vstávání nezvykl 😀 .
Krista, Phil and Teds máme tu verzi Sport (SP), barva modrý maskáč. Nový kočárek, s tou vložnou taškou na mimi a pláštěnkou nás vyšel na 12665. Taky se mi líbí verze Vibe, ale nechtěla jsem do něj už tolik investovat a taky ty barvy, SPčka mají veselejší barvy, černý kočárek jsem nechtěla 😎 . Jinak jsem si před tím, než jsem ho objednala, dala tu práci a přečetla celou diskusi o těchto kočárcích na Baby café a zas tak velký rozdíl funkčnosti mezi SP a Vibe jsem neviděla. Prostě SP mi vyšlo nejlépe 😉 . Zimu si myslím, že v tomhle kočárku přečkáme, Matýsek dostane fusak, ten by měl i v Janéčku a Šimon bude pokud to půjde v té vložné tašce, ta je taky zateplená, plus fleesová zavinovačka Emitex a deka, kdyby byly velké mrazy, tak přikoupíme ještě jeden fusak. Ale ono to mimi je v kočáře docela pěkně kryté, tím, že nad ním sedí starší sourozenec. Jinak jsem hodila nějaké fotky do alba:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... sice tedy nic moc kvalita, ale lepší než nic a nějaké fotky jsou také v té diskusi.
Garfield, jé miniškolka, to je super a hlavně, že se tam Lukymu líbilo 😉 , to ti i pomůže až se narodí mimi, jestli tam bude chodit. A přeji hezkou oslavu tatínkových narozenin, snad se mu bude dárek líbit 🙂 .
Tak zatím se mějte a držte se 😉 .

nicole_11
29. zář 2009

jj...je mi jasné,že nemohu čekat zázraky za 3dny 😀 kéž by to věděla i tchýně...ta si myslí,že je to naše vina,že syn nespí celou noc a hlavně moje,že se tak často budil,protože podle ní jsem neměla kvalitní mlíko a málo ho 😠 a ke všemu švagrová má holčičku,která kojí ma malá ji ve 4m spí skoro celou noc a budí se až kolem 5,takže slýchám jak ona má spoustu kvalit.mléka narozdíl ode mě 😒 a prostě tchýni nevymluvím,že každé dítě je jiné a tohle je spíš vyjímka...ale co nebudu se zase rozčilovat,tohle mě vždycky zvedne mandle 😀

krista
29. zář 2009

Ahojky holky 🙂

Nevím o čem je přesně řeč 😅

Nějak vás nestíhám 😲 dneska jsem objednala Phil&Teds Classic tak držte palce ať se tý naší nevděčnici v něm líbí, dneska jsem jí počítala hysteráky od 12:00-12:40 (než jsme šly ven) a měla jich 6, tak mi řekněte jestli je tohle nromální, já už se z ní picnu. Dneska jsem se vzbudila a šíleně mě bolela hlava, nemohla jsem ani vstát, malej se mi v noci budil po 2-3h, tuhle noc se budil co 1h. To ti Zdeni závidím že kojíš malého takhle málo, já mám asi hladový mlíko nebo rozmazelný děti 😅 mě totiž malá nespí celou noc doteď, spávala nám do půl roku tím stylem že se najedla a spala, od půl roku do 10ti měs. měla šílený hysteráky několik hodin v kuse v noci a strašlivě nahlas (zubama to nebylo). Pak mi ruply nervy a přestěhovala jsem ji do vl. pokoje, trvalo to pár nocí a spala celou noc, takhle asi do 13timěs. a od tý doby se zase v noci budí, ale málokdy vydrží řvát dlouho, většinou stačí dudlík, příp. napít a spí dál. Teď nám spala asi 3 dny v noci v kuse (probudí se, ale zabere znova sama) tak MM je z toho v euforii, protože co je malej tak k ní chodí on 😉

Mariap paráda že maminka dorazila, jsem ráda za tebe, určitě odpočívej!!! 🙂

Samso mooooooooooc držím palečky!!! 🙂

Garfield jsem ráda, že jste měli takový hezký výlet! 🙂

O tom přenosným DVD slyším častěji a častěji, malá nám v autě opravdu pernamentně řve, takže je asi na čase něco takového pořídit 😲

zdenkaradek
29. zář 2009

Krista, myslím že PT Classic je dobrá volba, tak snad se tam Kristulce bude líbit 😉

A nemá Luky třeba bolení bříška. Šimon se taky někdy nají, usne a za 45 minut nebo hodinu je vzhůru a kníká 🙂 , někdy stačí že se prokopne, vyprdí a je to dobrý. No u nás to taky dneska nebylo nic moc, spát jsem šla ve 23, o půlnoci začal brečet Matýsek, tak jsem mu šla dát dudlíka, ve dvě mě vzbudil Šimon na mlíko, naštěstí pak docela rychle zase usnul, pak kojení v šest a po sedmé vstával Matýsek. Takže vždycky když jsem zabrala, tak zase vstávat, no ale hlavně že děti jsou zdravý. A oproti tobě to mám opravdu v pohodě.

krista
29. zář 2009

Zdeni jj bolí ho bříško, ale já nevím z čeho, Kristý taky extrémně trpěla na prdíky, já přísahám že skoro nežeru 😔 včera jsem měla housky tvrdý jako beton, snažím se pít i přes svou nechuť ten fenyklový čaj a všechno je prd platný, už aby mu byl měsíc a koupím nějaký kapky na prdíky, to se nedá tohle. Dneska jsem šla do lékárny že koupím aspoň gel Pupík a měli z technických důvodů zavřeno, fakt máme kliku 😝 ještě se kouknu jestli někde najdu ten pytlíček s peckama a nahřeju mu to kdyžtak.

A taky jsem zvědavá na zítřejší KO u Dr., jestli přibral když se pořád láduje 😲 a kdyžta kolik 😲 mě štve že mu hnisaji ty oči ☹ Kristý to začlo taky asi před dvěma dny, tak jsem začla hned kapat a dneska to má lepší, kéž by se jí to vyléčilo, jinak budeme zase přes rok lítat po doktorech.

Musím jít, malá zase tak vříská, že mi šiška upadne!

garfieldmail1
29. zář 2009

krista : a co Tvoje babičky? Zalarmuj všechny, koho můžeš, ať pomůžou!!! 😅 Luky teda neměl bolení bříška, prděl jako slon 😀, kadil skoro při každém kojení, ale přitom byl vrcholně spokojený 😀 , ale i tak se budil zpočátku co 3 hodiny a pak i co 40 minut. Tohle je prostě individuální, je třeba všechno vyzkoušet, někomu zabere později třeba UM, někomu nic, jako nám třeba 😠 Hladové mlíko jsem určitě neměla, Luky přibíral nadprůměr a hlavně přes den byl bez kojení v pohodě 3 hodiny, prostě se v noci často budil a uklidnilo ho jedině kojení, respektive já jsem neměla chuť v noci ho dlouho znovu uspávat, když stačilo jen vytáhnout prso a byl klid 😅
A doufám, že Kristýnka bude v novém kočárku spokojená!!! 😉

zdenka : teda ty se fakt máš, držím palec, ať ti to takhle vydrží co nejdýl 😉
Tatínek měl z dárku radost, dostal poukaz na thajskou masáž, máme ji tady v Ostravě vyhlášenou, už tam byl brácha a hrozně si to pochvaloval, i když to prý taky zároveň hrozně bolelo 😅 Ale dělají i jiné aromatické masáže, třeba s vůní skořice, no to by se mi líbilo, vůni skořice miluju. Řeknu tatínkovi, ať se zeptá, až tam bude, jestli by ty thajky uměly jednu těhuli promasírovat vsedě 😵

nicole_11
29. zář 2009

jj..je vidět že to s tím spaním je všude stejný,proto jsem radši ani nezkoušela UM...věděla jsem že to nezabere a ještě bych pomalu přicházela o své mlíko..jinak hladové mléko prý není,často jsem se radila s lakt.poradkyní a jedině může být mléka málo,syn nepřibíral nějak extra moc ale držel se v tabulkách a Dr. mi nikdy neřekl at ho přikrmuji...holt když chce člověk kojit,tak to musí všechno nějak přetrpět...

jinak masáž bych taky potřebovala už 3 dny mě šíleně bolí krční páteř

krista
29. zář 2009

Holky s tím hladovým mlíkem jsem si spíš dělala srandu, malá mi příbírala až moc, pěknej buřtík byla jeden čas 😝 já na hladový mlíko nevěřím 😉 a málo ho nebylo v případě s Kristý (to jsem ještě odsávala do zásob) a podle mě ho málo nemám ani teď, odsála bych taky, ale kamarádka mi vrátila před měsícem mou odsávačku rozbitou a to jsem zjistila až při návratu z porodnice 😠

Garfield moje máma pracuje a MM rodiče jsou od nás 250km a i tak to neni ideální ty vztahy no 😅 ale budu babičku prosit aby hlídala malou když budu lítat s malým po doktorech, protože malá se všude chová jako zvíře, tak to bych psychicky asi nedala 😝 😅

To je paráda jak Luky prdíkoval, mě malej prděl tak ten první týden a teď skoro nic 😖 Kristý jsem prdnout slyšela prvně snad v 15ti měs. 😝

kacka79
29. zář 2009

Ahojky, tak to je bezva, že je Mariap v pořádku 😉 Už jsem taky myslela jestli nerodí 😅

Samsa - zítra držím palečky a dej večer vědět, jak jste dopadli, určitě bude mimís OK!!

Garfield - tak to si manža musel sváteček teda užít 😵 No masáž bych dala taky, miluju to... no v minulém těhu jsem chodila, ale teď není čas ani hlídání... no škoda

Krista je milé že na nás občas jukneš, aspoň víme, co je u vás nového 😉

Jinak v našem okolí jsou všichni nemocný, všem dětem teče z nosu, tak doufám, že nás to nějak obejde...

nicole_11
29. zář 2009

no dneska má syn fakt svůj den a já už se těším jak půjde spát...nedokážu si představit,že za pár měsíců tady budou dva...to asi fakt zešílím 😎
krista: a ted si doma s dětmi sama co ses vrátila z porodnice nebo ti někdo pomáhá ze začátku?
jinak Tedík taky trpěl na hnisání oček...Dr. mu dával pořád nějaký kapky a nakonec nás poslal do nemocnice a tam mu propíchávali ty ucpaný kanálky..dělali mu to 2x a poprvé tak šíleně řval,že se mi taky chtělo brečet ☹ ale od té doby už to má v pohodě 😉

devila
29. zář 2009

Ahoj holky,
Kacko - s tím nachlazením je to tady podobné, malé teče trochu z nosu. Doufám, že se nepřidá nic jiného.
Kristy - snad se ti malý dnes bude budit méně často. Mě se malá od narození budila na kojení v noci 1x maximálně 2x. A asi od 5 měsíců vůbec, tak doufám, že druhé mimi bude stejné 🙂

devila
29. zář 2009

Jo holky,
myslíte, že děti cítí, že příjde změna (mimi)? Malá je za poslední dobu hrozně protivná a vzteklá. Mívá pěkné záchvaty vzteku a to třískání do hlavy o podlahu nebo něco tvrdého už fakt nejsou normální. Někdy je zlatá a někdy je to na zbláznění. Jak na to ragujete, když se vám tak děti vztekají? Někdo mi radí nevšímat si toho a někdo studenou sprchu. Ale ta sprcha mi příjde dost drastická. Vysléct dítě a strčit ho pod studenou sprchu - to bych měla šok i já. ☹

kacka79
29. zář 2009

Je holky, komu se děti budí na kojení 1 - 2 x za noc, to ani nevim jak vypadá a závidim 😅 Já teda kojila do 7 měs a vstávání co 2h, někdy i častěji... no zkrátka permanentně na koze 😀

nicole_11
29. zář 2009

no tak kačko u nás to bylo úplně stejný...taky mám přísavku a teprve ted odnaučuji od noč.kojení...doufám,že s tím i ten spánek se zlepší...tak mi dejte nějakou naději,že konečně už někdy zažiju nepřerušovanej spánek 🙂

kacka79
29. zář 2009

Nicole určo se to zlepší, u nás nastalo zlepšení prakticky okamžitě po přechodu na UM, tak držím palečky, ať už se vám to taky zlepší!!!!

garfieldmail1
30. zář 2009

Tak dneska jsem se nevyspala zase já 😒 Luky už včera ráno párkrát zakašlal, ale nic zvláštního, pak ještě odpoledne, ale takové fakt slabé, no ale v noci se počůral, volal prý sice, ale jak na potvoru přestala fungovat chůvička a my ho slyšeli, až jak řval jako tur, to už byl počůraný. Tak jsem ho převlíkla, nějak improvizačně pořešila postel a šla s ním spát. No a za chvíli už jsem si všimla, že nějak divně trochu sípavě dýchá při spaní a brzy to začlo. Neustále se budil, sípal jako hrom, kašlal, až ho to nadavovalo... 😖 Tak mne napadlo, že to je laryngitida, tak jsem otevřela v ložnici pořádně okna, zvedla matrace pod hlavou a ještě jsem o tom hledala článek v časopise, abych zjistila, že tenhle postup jsem si zapamatovala dobře 😎 . No vzbudil se už v 7 ráno, to už měl i rýmu, teplota zatím žádná a snad to tak zůstane. Raději jsem ráno jela k doktorce, tak na průduškách zatím nic, dostali jsme sirupy, ještě jsem koupila vitamíny atd. No doufám, že se to nerozběhne v něco horšího 😖 Teď spí, ani se nedivím, taky už byl protivný jak jsme přijeli od dr. Takže doporučuju děti cpát vitamína raději preventivně 😉 Já teď koupila novinku Multitabs, které jsou už i s probiotikama dohromady.

nicole : jakmile přestaneš kojit, tak se to určitě zlepší. Někomu ze dne na den, já přestala kojit v 11 měsících, Luky začal spát pravidelně celou noc až ve dvou letech nebo se prostě občas vzbudí. Ale do těch dvou let se to prostě postupně zlepšovalo, někdy spal celou noc, jindy se 3x vzbudil. Prostě uvidíš, jak to bude u vás 😉

devila : tak tobě neporadím, taky se hodně mluví o terapii pevným objetím, ale osobní zkušenost nemám, naštěstí jsem to nepotřebovala a snad ani u druhého dítěte nebudu, to si člověk asi ani neumí představit, dokud to nezažije na vlastní kůži.... 😕

krista : to je fakt "hodná" kamarádka 😠 Pokud nebudeš investovat do nové odsávačky, protože nevíš, jestli ji opravdu ještě využiješ, tak u nás třeba v MC odsávačku půjčují, nevím za kolik, ale na krátku dobu se to možná vyplatí....

garfieldmail1
30. zář 2009

Tak jsem teď zjistila, že jestli to schválí prezident a senát, tak od příštího roku sníží mateřskou 😖 Rodičovský příspěvek a porodné prý ne, no ale do konce roku je ještě dost času, aby nakonec přišli i s tímhle návrhem 🙄
Tady je článek
http://www.novinky.cz/ekonomika/180257-materska...

Takže, holky, co jste stihly porodit letos a mateřskou vyberete do konce roku, vás se to netýká 😉

samsa
30. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem zpět z ultrazvuku, všechno je v pořádku, jsem moc šťastná, díky moc všem za podporu, mám vás ráda 😵
K záchvatům vzteku, v noci jsme měli hysterák, jaký jsem ještě nezažila, holky, poprvé jsem malé dala na zadek (v tom amoku, ale o tom stejně nevěděla, takže je mi to teď líto), protože co dělala...., já už si s ní opravdu nevím rady 😔
Garfi, ať je Luky brzy v pořádku, Neluška má rýmu jako trám, tečou jí zelené sople, ale dnes je to teda o 50% lepší než včera, snad už je to na ústupu. Ty multitabs jí dávám taky, ale bez efektu, každou chvíli je marod, tak jsem jí teď koupila homeopatikum, zkusím, jestli to bude mít efekt, jmenuje se to Engystol.
Kristo, tak malej prdíkuje, chudák. A tebe je mi taky líto, že Kristy vyvádí, jsem zvědavá, jetsli my dvě se někdy dočkáme toho, aby ty naše cácory se začaly chovat normálně 😝

krista
30. zář 2009

Ahojky 🙂

Nicole je se mnou doma manžel, dneska poslední den, vzal si přesně týden (dneska jsme týden doma) takže pak se uvidí, v duchu si myslím, že to bude lepší až budu sama, sice záhul, protože i tak nevíme kolikrát kam dřív skočit, když jsou oba dva vzhůru, ale malá se snad bude chovat lépe, k manželovi si toho dovolí 100x víc než ke mně a ty hysteráky 😕

K tomu kojení opravdu tiše závidím, i malá se mi budila na to kojení víc, ale zase se najedla a spala, teď je to pravý opak, dneska ani nevím kolik hodin jsem byla vzhůru, jsem vždycky tak vyčerpaná, že ani nevím jestli spím nebo nespím, malýho mám půl noci na ruce, dneska jsme byli u Dr., přibral za týden 300g a napsala mi Sab a nějaký homeopatika, tak doufám, že začne prdět, jinak mě fakt odvezou... já to teda v noci zvládám i MM to zvládá, ale mám strach že teď bude chodit do práce ospalej a je řidič a prostě kdyby se mu něco stalo, máme teď tolik smůly, že bych se nemohla divit 😔

Garfield já mám mateřskou do 17.2.2010 to mi ji teda taky sníží? 😠 no je to k nas..., ale aspoň že rodičák zůstal, jinak bych se mohla jít klouzat, výdaje přibývají a příjmy ubývají 😖

Samso to neni možný, úplně mě děsíš, já už nechci toho vzteklouna 😅 doufám, že začne být kolem 2 let hodná 😅 jsem naivka viď 😅 a co vyváděla? To se divim, že ty jsi jí pleskla, sama jsi říkala, že to jsi nikdy neudělala, u nás teda toho pleskání neni tolik, ale občas na to dojde 😖 spíš musí člověk křičet 😖
A k UTZ gratulace!!! Vidíš mimi je naprosto zdravý!! 😵 a pohlaví se potvrdilo? 😵

samsa
30. zář 2009

kristo, ona se vzbudí, začne fňukat, tak ji houpu, uklidňuju, jenže začíná ječet a nic nepomáhá, tak se jí ptám co chce, ona řve že nic, mlátí kolem sebe a kope nohama, když jsem jí chtěla dát napít, tak vzala flašku a začala mě s ní mlátit. To vše bylo za mého absolutního klidu, já jsem fakt celkem zvyklá a snesu hodně, jenže po hodině šíleného řevu se prostě rozlítila tak, že mě začala kopat a mlátit do břicha a to už jsem nějak psychicky nezvládla a pár jí lepla přes zadek. 😔 Teďka se stydím, asi jak jsem byla vynervená z toho ultrazvuku, tak mi ruply nervy, pak jsem to samo obrečela.
Kristo, to je mi hrozně moc líto, že malej prdíkuje, snad vás to brzo přejde. Tak se držte, musí to být strašnej záhul. A manža řidič, to je jasné, že se musí vyspat. Zkrátka musíte spát oba co to jde, jak děcka zalehnou, tak spát s nima. Ale po šestinedělí se to určitě zlepší a malej bude spát, kamarádka to měla takto s holčičkou, ale po šestinedělí z ní je andílek. Kdybys potřebovala odsavačku, tak ti můžu půjčit svoji, mám Medelu.
Mimi na ultrazvuku oproti neloušovi je naprostý kliďas, ale stejně nevěřím, že nás to mine, určitě to bude taky zuřivec jako neli. Já nevím, kde se to v ní bere a fakt už byla jeden čas dobrá a teď teda co mi dělá...ony se ty záchvaty težko popisujou, to byste musely vidět, fakt si s ní nevím rady a zvažuju návštěvu dětského psychologa. Holky, mějte se, jdu utírat soply, nás se ty choroby fakt nechtějí pustit. 😝
Jo a pohlaví potvrzeno, to se fakt přehlédnout nedalo 😀

krista
30. zář 2009

Samso to mě moc mrzí, ale chápu tě, nemáš se za co stydět, já bych asi nebyla v absolutním klidu už od začátku 😖 a hlavně když mě malá kopla do břicha to mě naštvalo tuplem 😒

S tou odsávačkou jsi hodná, ale nějak to vyřeším bez ní, snad nepřijdu o mlíko, abych pak nelitovala že nemám zásoby 😅

Kéž by bylo po šestinedělí lépe, ale pochybuju o tom, tady má spíš šestinedělí naše Kristý než náš malej 😝 😀

garfieldmail1
30. zář 2009

samsa : tak to jsem ráda, že je mimi OK!!!!!!!!!!! 😀 Už si to těhu aspoň pěkně užívej, mimi je v pořádku a určitě bude kliďas 😉
Jinak Luky je zlatý, ale po poledním probuzení, když se asi vzbudí předčasně nebo co, tak taky má někdy hrozné záchvaty, půl hodiny řve i dýl. Ráno ne, to je pěkně vychrněný, hned by skákal a dělal blbosti. Po tom odpoledním spánku mi obvykle zabírá, když teda vidím, že vstal levou nohou, hned mu nabídnout třeba nějakou sladkost. Stačí mu třeba 4 gumové bonbony, on zapomene, že chtěl řvát, a tak u mně sedí, tulí se ke mně a spokojeně si žužlá ty bonbony a i tak půl hodiny člověk na něj musí opatrně, hned mu všechno vadí, než se prostě pořádně rozebere. 😅

Jinak Luky už má rýmu jako prase, o kašli ani nemluvím, teplotu zatím jen slabě zvýšenou. To bude noc, už se nemůžu dočkat.... 😠 Hlavně doufám, že do konce týdne z toho budem venku, že se to nepovleče kdo ví jak dlouho.... 😖

samsa
30. zář 2009

Garfi, ať jste brzo zdraví. Je to hrůza ty kašle a sople, malá teda taky soplí, včera přes den to byl děs, ale dnes už je to o hodně lepší, naštěstí kašel nemá ani teplotu neměla.
Kristo, to máme teda malé zuřivky, snad je to brzo přejde. Já se děsím, jestli to mimi bude brečet taky jako neli celý den, co budu dělat. No, musím doufat, že bude opravdu kliďas.

kacka79
30. zář 2009

Ahoj holky,
Garfield tak hlavně ať je Luky brzy OK, ty rýmy jsou hrozný, hlavně aby se vám to nerozjelo v něco horšího... ale teď to řádí..

Samsa - gratulace velikáá, hlavně že jste v pořádku 😉

Krista tak se drž, když teď budeš s dětma sama.. ale určo to zvládneš, no ono nic jiného ani nezbývá, viď 😅 Já jsem teda někdy radši, když se mi manža do ničeho nemontuje 😀 😀

snezenka123
30. zář 2009

Ahojky tak se taky hlásím 🙂
Včera jsme byli na velkém utz a vše dopadlo dobře,doktor nám potvrdil na 100% chlapečka,i nám to několikrát ukázal 😀 takže jsme rádi,že se nám kluk potvrdil.Jinak váží 340g a má všechno so má mít 😉
Už se krásně rozkopal,je to moc príma pocit.
doma jsme všichni nachcípaní,malá má naštěstí zatím "jen"rýmu,tak snad se to nerozjede...já se cpu vitamínama,ale i tak je mi mizerně.
V noci se vzbudím a třeba 2 hodiny nemůžu spát,prostě hnusná nespavost,ne a ne zabart,do hlavy se mi cpou všelijaké myšlenky a já ne a ne zabrat 😠

Co se týče mojí váhy,tak mám v 21tt 4kg nahoře,a tolik jsem měla i s malou,ale mě se to rozjelo po 25tt,to jsem přibírala skoro 2 kg za 14 dní 😒 a před porodem skoro 20 nahoře,ale naštěstí to šlo pak tak nějka dolů.

A kojení? no naše se budila co 2-3 hodky,někdy i po 4-5 hodinách,když byla starší,ale dokud jsme kojila,budila se v noci-tak 1-2x za noc a kojila jsem do roka,pak se sama odstavila. od té doby co nekojím spí celou nocteda pokud jí něco netrápí-jako nemoc nebo zuby,to se pak v noci nebo nad ránem vzudí s hysterákem a musím si jí vzít do postele,dám jí mlíko z hrnečku,ona ho vypije na ex a spinká-ale dám jí většinou zpátky do postýlky,protože u nás se poslední dobou v posteli mrská a nemůže zabrat.

STázinka konečně začíná dělat svoje první samostatné krůči-udělala jich všera poprvé asi 4 a dneska 5,má z toho ohromnou radost,stejně jako my 🙂 ale i tak se bojí a je opatrná a nemá ještě takovou stabilitu,jakou by asi potřebovala.

No jak jsem vám říkala,že chodíme k sousedům,kde mají tak 2,5 roku a 10 měsíců kluky a oba se kojí 🙂 jkamile přinesla druhého kluka domů tak ten starší se začal znova kojit a kojí oba,no a naše když to vidí tak mi občas vyndá prso a a kouká a zkoumá asi se diví,jakto že naproti se kojí a tady ne,tak si myslím,že u nás to bude asi podobné a malá si vzpomene na mlíčko z prsu a budeme mít tandemové kojení🙂

A co se týče kočárků,no tak mi jelikož bydlíme na samotě u lesa a rybníků tak nemám ani moc možností kam v zimě s kočárkem chodit,jen ten kousek-pár metrů k rybníkům a zpátky,páč jakmile napadne sníh,tak po silnici se nedostanu-kvůli hromadám nahormaděného sněhu na krajnici 😒 Takže kupovat kočárek nebudeme,až podel situace. Ale mám Ergo,takže pokud bude potřeba tak jedno dítě bude v Ergu a druhé (asi to menší)v kočárku.
jak píše Krista,uvidíme jak se to vyvine.

Nikol,vítáme tě u nás 🙂

samso gratuluji k ok utz! 🙂

Mairap,jsem ráda,že už je ti lépe a maminka ti pomáhá. Snaž se toho max.využít a hooooodně odpočívej.

Samso,nemusíš mít výčitky svědomí,že jsi amlé musela dát na zadek,ono to někdy prostě jinak nejde. Já bych se zachovala asi stejně jako ty,jak píšeš ruply ti nervy když malá začala kopat a bouchat do bříška-to bych nevydržela asi ani já,člověk má prostě strach i o to druhé mrně. Naštěstí teda jsem ještě malou nikdy nemusela plácnout,"zatím" na všechno stačí domluva,ale taky mi to asi nevydrží až do puberty 🙂

A myslím si,že děti určitě cítí a vnímají,že se něco děje(že roste mimi v bříšku). Naše malá teda bříško zatím hladí a dělá malá,ale když se začně vztekat tak taky kope a je jí jedno kam 😒

Kristi,snad vám sabík a homeopatika pomůžou,naprosto tě chápu naše malá si taky užila ☹ takže vím o čem mluvíš. Budu držet palečky aby bylo už jen lépe.

jdu pomalu spát,holky pohladtě bříška a dětičky.pa

PS:ještě jedna otázka,taková okrajová-budete péct cukroví?

snezenka123
30. zář 2009

tada to jsem se zase jednou rosepsala...se omlouvám 😨