V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
2. říj 2009

Garfi stíhám psát když děti spí 🙂 nebo aspoň když malej spí, dneska mi dává, moc se mu spinkat nechce, od 6ti vydržel až dokud nešla spát v 10h Kristý a pak spal stejně chviličku a pořád poplakává, v noci jsem mu nedala Sab tak nevím jestli jsem potrestaná za tohle 😝

Jo a před 2h naložili můj kočárek a všechno, tak se těším, ale přijde to určitě tak blbě že mi tady bude Kristý pobíhat a malej poplakávat, tak mi to asi pán bude muset donést až před dveře, co nadělám, dolů nemůžu 😝

Smardik tak to je fajn, já bych taky kočárek vyřešila dřív a bylo to tak v plánu ale jak se to neujalo, tak mi nezbylo nic jinýho než řešit to teď 😲

Anitto asi bych ti poradila v případě um. oplodnění, abyste si to "naplánovali" na dýl, až budou třeba malému 2-3 roky, bude samostatnější - oblékat se, jíst sám, nebude vyžadovat tolik nošení... a bude trošku víc chápat, že ho maminka nesmí tahat, pochopitelně nějaký mazlení ano, ale třeba ty mladší děti se chtějí nosit ještě častěji 🙂 Taky hodně záleží jak je nápomocný okolí, kdyby došlo na to že by si musela ležet máš v záloze nějakou babičku ochotnou, která by se o malého starala zatímco ty by si relaxovala?

krista
2. říj 2009

Jo Anitto jinak hlavní otázka byla jak jsme zvládali těhu a k tomu děti - já si myslím, že jsem to zvládala dobře, narozdíl od prvního těhu jsem tohle měla naprosto super, zvracela jsem jen jednou, prakticky nic mě zásadně neomezovalo, sem tam nějaká bolístka - jako záda, pánev atd., ale opravdu nic zásadního... tohle ale bohužel člověk dopředu neví jaké to bude 😖 🙂

smardik
2. říj 2009

anitta já otěhotněla když bylo malému 5měsíců, ted má období kdy se chce nosit, nosit a zase nosit, sám si nechce hrát, rostou zuby a je ve spaní horší, zatím ani nestojí takže myslím že nechodí a já budu tahat 2děti. Rozhodovat se znovu počkala bych až malý vyroste a bude trošku samostatný, ted to bude záhul pro mě. Nosit 2děti, přebalovat 2děti, oblíkat apod. já bych počkala pokud to jde

nicole_11
2. říj 2009

ahojky...tak mi začínají ranní nevolnosti nebo spíš celodenní...naštěstí ještě nezvracím a snad anu nebudu ale je mi šoufl...a do toho ten můj čipera....jinak naše odnaučování od kojení pokračuje docela dobře...usnul v 20h a probudil se ve 2,ale zachvilku zase sám usnul,ale pak byl od 5´30 do 7 vzhůru a to už jsem myslela,že zešílím a k tomu mi bylo ještě zle...pak usnul ještě na hodinku,ale já nebyla schopna vstát,tak si ho vzal tatínek a já spala aspon do 9 než šel do práce

garfieldmail1
2. říj 2009

smardik : utz má dr velmi kvalitní a troufám si říct, že i ona je v Ostravě považována za kapacitu, takže když to nešlo vidět, tak to prostě nešlo 😠 Jí to taky zajímalo, jako mně 😅

anitta : tak tady nejen že je dr opatrný, ale asi si i dovede představit, jak bys při takovém malém cvrčkovi mohla sotva odpočívat. Raději vyčkej 😉

nicole : držím palec s tím odnaučováním, jak už jsi se do toho jednou pustila, bylo by škoda nevydržet 😉 A s tou nevolností, třeba to je jen náhoda 😉 a zítra bude líp 😎

nicole_11
2. říj 2009

no myslím,že to tak rychle nepřejde...mám to už týden...napřed mi bývalo zle jen večer a ted už i ráno 😒 s tím odnaučováním určitě nepřestanu...ted jedu na víkend na chalupu s mým tatkem a jeho přítelkyní,tak doufám,že se malému budou věnovat a já budu odpočívat 😉

smardik
2. říj 2009

garf tak jo 🙂, já jen vím co mi říkal dr. že se to dá poznat a nemusí vidět mezi nohy

nicole_11
2. říj 2009

to by mě zajímalo podle čeho by to poznal když nevidí mezi nohy 😉

lucy..
2. říj 2009

Ahoj holky, muzu se pridat? Kdyz jsem se dozvedela, ze cekame druhe mimi, byla jsem dost vydesena, jak to zvladnu. Ale koukam, ze tu mate mnohem mensi vekove rozdily 🙂 nakonec ono se to zvladnout musi, ze 😅 Mate nektera zkusenosti s prvnim ditkem prsnim zavislackem? Je mu 17m a porad se nechce uplne odstavit (cuca teda uz jen v noci - 2x). Jsem doufala, ze mu prestane mlicko chutnat, ale statecne se drzi 😲 Nevim, zda bych to mela kvuli druhemu tehu radeji utnout....

smardik
2. říj 2009

nicol prý podle postavení pánve, že ji maji kluci a holky jinak stavěnou 🙂

nicole_11
2. říj 2009

ahoj lucy...já zrovna odnaučuji od nočního kojení,malej má 13m a měla jsem to utnout mnohem dříve, protože se budí jen ze zvyku a ne z hladu a určitě kvůli druhému těhu bych s tím začla,aby ses trochu vyspala...i když ti to nezaručí,že se přestane budit...ale to mlíko v noci nepotřebuje...já zatím mám v plánu kojit jen ráno a večer,a to časem taky odbourát než se narodí druhý...ale mám v plánu kojit max.do vánoc

lucy..
2. říj 2009

Nicol: no vsak ja uz mu zacala cpat umele, ale to prijme jen pres den a rano. V noci je schopny plakat i dve hodiny (pak uz to nevyrzim ja🙂) dokud nedosahne sveho 😒

nicole_11
2. říj 2009

musíš to vydržet a jak dlouho jsi to zkoušela? já to praktikuji týden a samozřejmě že v noci ty 2hod prořve a pak teda usne...musíš vydržet,jinak budeš kojit ještě do jeho 5 let 😉

lucy..
2. říj 2009

no umele zkousime davat cca mesic,on si nekdy vezme,vypije 120ml a spinka dal, ale vetsinou chce kojo...

nicole_11
2. říj 2009

a pokud vyměkneš,tak to nemá smysl,protože on ví,že když bude řvát,tak dosáhne svého...takže fakt musíš vydržet i kdyby měl prořvat celou noc....nebo se s někým domluv třeba s mužem nebo nějakou babičkou,že by spali s nim v pokoji a ty vedle...to taky pomáhá,když s nim nebudeš v pokoji 😉

lucy..
2. říj 2009

jasne, no je mi to jasnyyyyy 🙂 asi to prenecham manzelovi 😉

anitta
2. říj 2009

já právě nejsem uplně ok jsem po konizaci a hrozí mi že přijdu o vše, ale máte pravdu určitě počkat alespon dva roky a pak když to ještě půjde zkusit to a pokud nee tak bude prostě jen Davídek .
děkuju 😉

samsa
2. říj 2009

Ahoj holky,
teda, tady se toho nakecalo, že ani nevím, na co reagovat. Vítám nový přírůstek Lucy 🙂
Dneska jsem byla v práci, budu tam vypomáhat na 2 měsíce po dvou odpoledních, teda pokud bude vše ok a budu moct, od půlky října a chtěli by i po mateřské, po těch 22 týdnech. Holky, myslíte že je to zvládnutelné odejít od půlročního mimi na dvě odpoledne (vždy na 5 hodin?) Já samo ještě uvidím po porodu, jaké miminko bude, i by mě to lákalo, že bych neztratila kontakt s oborem, ale zase si připadám jako krkavčí matka 😔
Kristo, s kočárkem jsem zatím moc nepokročila, nechávám to u ledu, asi to udělám tak, že tu zimu odjezdím ve starém a v létě koupím nějaký kvalitní sporťák, páč se bojím, že mimi stejně bude jako Neli "milovník" kočárků 😝 Tak počkám až se narodí, pokud bude kočárkové, tak starý kočár buď prodám nebo ho zavezu na chalupu a koupím nový. Jinak neli stále soplí, ach jo, ale je bez teplot, dneska jsem s ní skákla k mudr., nic mi nedala, jen mám dávat kapky proti kašli, že to snad přejde samo. Už jsem jí začala dávat homeopatika, tak uvidím.
Garfi, na 3D si mimi určitě dá říct a ukáže se. Kačko a u tebe jsem taky zvědavá, co to bude, ale u obou tipuju holčičky 😵

nicole_11
2. říj 2009

lucy: a ty mu v noci dáváš i umělé mléko? tak to je úplně zbytečné,protože oni v noci fakt už nepotřebují jíst, max. dát napít vody na žízen,ale umělé bych mu určitě nedávala...

samso: pokud budeš mít někoho na hlídání,tak určitě...mám hodně kamarádek,co chodí do práce třeba jen na na pár hodin a strašně si to vychvalují,že si tam hlavně odpočinou...já jsem ted zase nastoupila do školy,dodělávám si vejšku 😉 jenomže až se narodí to druhé,tak mi bude zbývat ještě rok školy a nechce se mi přerušovat,takže zkusím pokračovat a uvidím jak to půjde

garfieldmail1
2. říj 2009

samsa : no pokud je někdo, kdo Ti v té době bez problémů děti pohlídá, proč ne? 😉 2x týdně na 5 hodin, to rozhodně žádná krkavčí matka nebudeš, v pohodě 🙂 Spíš záleží,jak to budeš mít v té době s kojením, aby jsi tohle nějak pořešila 😉
Luky už rýmu moc nemá, ale furt kašle, ach jo. Zítra jsme se měli po dlouhé době sejít s přáteli u nás, ale jedni mají malou holčičku a musela jsem to odvolat, aby ji Luky nenakazil. To je jak na potvoru 😠

ahoj lucy 🙂 Nezbývá než opravdu vydržet, já jsem teda Lukyho odstavila v 11 měsících, protože se v noci budil už víc jak 10 x 😕 A šlo to úplně lehce, když se vzbudil, tak jsem ho nosila, zpívala jsem mu atd, za půl hodiny se uklidnil a dala jsem mu napít vodu, aby si místo mlíka nezvykl na něco jiného. 😅 Pak už jsem trpěla jen já, než se mi mlíko úplně ztratilo 😖

nicole, no tak teda, ať už se to víc nezhoršuje, a pokud možno rychle zmizí ty nevolnosti 😉

garfieldmail1
2. říj 2009

Hele holky, nepřijde Vám divné, že se Mariap dlouho neozvala? 😕 Naposled 29.září, jak jsem se teď dívala a to se zrovna radovala, že má doma maminku a může si konečně odpočinout 😉 Že by už????? 😵 Jestli jo nebo ne, doufám, že je u ní vše OK 😉

kacka79
2. říj 2009

Ahojda,
no Garfield taky jsem koukala že mariap dlouho nepíše...třeba už se něco děje 😅

Téma odnaučování kojení - no já kojila "jen" 7 měs a pak jsem byla nemocná a přišlo to nějak samo, Fílovi hned UM chutnalo mooc, takže bez problémů.. no ono je to asi tak, že čím starší dítko, tím se to ukončuje hůř.. No druhý mimi bych chtěla kojit tak do roka, když nebudou komplikace.. tak uvidíme. Každopádně všem hodně štěstí a trpělivosti v odnaučování 😵

kacka79
2. říj 2009

😀 A k tomu pohlaví, no já jsem napnutá jako kšandy.. no jen doufám, žře mi ve st neřeknou, že není vidět zase nic 😠 Já stará zvědavka, to je něco na mě 😀

krista
2. říj 2009

Ahojky holky,
máme doma kočárek a je super, musela jsem chtě nechtě narychlo do města a ta manipulace s ním úplně paráda, ani jsem nepoznala že tam vezu dvě děti a asi ani většina kolemjdoucích 🙂 a Kristý byla spokojená (dokud neviděla tatínka, pak se změnila zase ve "fracka" a vztekala se 😅). Tady pár fotek:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Holky k tomu odnaučování kojení v noci, já to takhle utla v 10timěs., zjistila jsem sama (i jsem to četla, ale nevěřila tomu dokud jsem to nezažila) že hlady se ty děti opravdu nebudí, protože jednu noc spala třeba do 4h a další noc se vzbudila v 0h a dožadovala se jídla, bylo vidět že jde opravdu jen o zvyk a bohužel jsme museli nechat vyplakat, jinak to nešlo... 😔 ale jinak byla závisláček i přes den, protože odmítala do roka UM, to už jsem byla ve 12tt a řekla jsem si, že na to kašlu že jí budu kojit klidně celý těhu a pak obě děti tandemově a najednou to přišlo samo, malá vzala UM a na prso už si nevzpomněla 🙂

Ty jo, no jo, kde je Mariap?! Doufám, že ta odmlka je protože má doma tu babičku a tak hodila nohy na stůl 😅

Kačko pohlaví určitě bude vidět, těším se s tebou!! 😵

mariap
3. říj 2009

Ahoj holky,

dnes ráno odcestovala moja mama, už som zase bez pestúnky. Nemala som čas sedieť za počítačom, tak som nepísala. Zatial som stále ako kinder vajíčko, mamina mi fakt moc pomohla, hlavne s malým. Budúci týždeň by snáď na pár dní mala prísť tchýne, takže to určite zdárne dobojujeme 😉 .
Kacko, prajem, aby sa mimi na ultrazvuku ukázalo. Mňa už to teda celkom štve, že neviem, či to bude holčička alebo kluk. Som zvedavá, či bude Mudra ochotná urobiť ešte ultrazvuk do porodu a či sa drobec ukáže. A toto tehu mám fakt asi "šťastie" ☹ . Bola som na EKG a podla popisu tam mám nejaký nález, z čoho som začala byť nervózna (narodila som sa s vrodenou srdečnou vadou, ale doteraz to bolo úplne ok). Dúfam, že ma nebudú naháňať po doktoroch. Ja už sa tak strašne teším, až to bude všetko za mnou a trochu sa dám dohromady 😒 .
Krista, super, že už máš kočár.....v dobrom závidím. Mám obavy, že s tou mojou velkou dvojkárou sa bude v zime asi dosť zle manipulovať. Možno budem milo prekvapená.

snezenka123
3. říj 2009

Ahojky holky,
vítám Luky 🙂

Mairap jsem ráda,že jsi si odpočinula a cítíš se ok 🙂 A chápu tě v tom,že chceě vědět,co to bude,já bych byla taky napnutá,on se většinou dělá ještě utz v 36tt,tea u nás ano-dr.předává těhule do nemocnice,kde se udělá v 36tt utz a chodí se 1xtýdně na natáčky a prohlídku až do porodu. Jé tak to mě mrzí,ten nález,no snad to nebude nic zlého,držím palečky.

Anitto,já bych být tebou počkala aspon do té doby než začne malý chodit,aby jsi ho nemusela tolik nosit,záleží to na tobe,jak se budeš cítit. Uvidíš sama 😉

No a my jsme pro změnu marodní 😒 Teda nejdřív manžel chytil v práci střevní chřipku,ale "jen"průjem,který ho nijak zvlášt neomezoval v práci ani doma...a já jsem se v noci ze čtvrtka na pátek vzbudila a zvracela až do rána i přes den,řeknu vám bylo mi fakt hooodně blbě,chudák malý taky si asi musel užít,když jsme ho tam nechtěně mačkala při zvracecích záchvatech 😝 Te´d už je to lepší,nezvracím,ale žaludek mám na vodě,a je mi stále ještě šoufl,jen se modlím,aby to nakonec nechytla naše malá,to by mě opravdu moc mrzelo ☹
A mám díky té střevní viroze-1,5kg,takže 3kg v 22tt,ale jakmile mi bude líp tak to zase doženu
😅
A co se týče odnačování kojení-tak já kojila do 1 roka,a to jsme byla v 12tt,malá usínala u prsajiak to ani neuměla a kojila jsme jí už jen před spaním+v noci-tak 1x-3x,podle toho jak kdy.
No a jakmile jí byl rok,tak se sama odstavila(asi jí už mlíčko nechutnalo)kousla mě do prsa a odvrátila hlavu.
pak teda začalo asi 3 denní snažení o usnutí bez prsa,ale jakmile jsme to zvládli(chození k postýlce v pravidelých intervalech)tak se naučila usínat v postýlce,ale musela jsem být v ložnici(bud sedět na posteli,u postýlky,nebo jí hladit po vláskách)no a pak se najednou sama naučila usínat sama bez mojí přítomnosti-je to už asi 3 týdny. prostě jsem s ní byla u postýlky a ona ne a ne usnout tak jsem se rozhodla že odejdu a počkám až si trošku popláče a pak se k ní vrátím,ale jakmile jsme odešla tak nezačala plakat! A usnula! mám z toho ohromnou radost
🙂 A chtěla jsem tím říct,že jakmile s enaučila usínat bez prsa-okamžitě se přestala budit v noci na kojení-úplně sama od sebe. Takže zkuste to holky taky-naučit je usínat bez prsa-nakojit,ale pak položit bdělé do postýlky.a snad to u vás bude mít taky takový účeiněk-že když s epak v noci vzbudí,budou umět usnout i bez prsa 😉

Krásný zbytek víkendu 🙂

garfieldmail1
3. říj 2009

snezenka : co ty to máš, prosím Tě, za zvláštní diety??? 😅 Tak snad Ti nějaké osvědčené recepty pomůžou (coca cola, piškotky 😉 ) Ale třeba už Ti bude zítra mnohem líp i bez toho 😵

mariap : no my už jsme Tě viděly v porodnici 😀 Tak to je super, že pomůže i druhá babička!!! To jo, to už jistě zvládneš ještě nějaký ten týden jako to vajíčko 😀 Držím palce, ať ty výsledky EKG se znovu nepotvrdí 😉 Přítele operovali ve 4 letech, měl defekt síňového septa, taky chodí od té doby pravidelně na kontroly, a já jen pokaždé doufám, aby měl dobré výsledky. V předchozím těhu jsi taky byla na EKG? Třeba to je jen tím těhotenstvím a jak porodíš, tak to bude zase OK 😉

krista : no sláva, že tentokrát kočárek nezklamal a hlavně Kristýnka je v něm spokojená 🙂 Chtěla jsem se Tě zeptat, zvládáš si při Kristýnce Lukáška dostatečně užívat? Já kolikrát přemýšlím, jak si miminko užiju, když u Toho bude zároveň Luky, aby zbytečně nežárlil.... 😕

Vůbec si to tak nějak snažím představit, jak to budu zvládat, vyloženě konkrétní situace, jako třeba vaření. Už jsem domluvená s přítelem, že jednou za dva dny prostě bude muset vzít aspoň na hodinu obě děti ven, jak přijde z práce a já uvařím na dva dny. Vařit při Lukáškovi ještě zvládám, ale při dvou dětech.... To bych nedala, to si opravdu nedokážu představit. Přítel v tomhle jistě slovo dodrží, ale stejně, jaké to asi bude v reálu....? 😅 Asi by už se opravdu hodilo naučit se vařit v papiňáku 😎

devila
3. říj 2009

Ahoj holky,
mariap - určitě to bude vše v pořádku a nebude to nic vážného.
kristy - to je super, že už máte super kočárek a jste s ním všichni spokojení. Hlavně malá.

Jinak já trávím dnešní večer nad úkoly do statistiky do školy. Vůbec mě to nebaví a hlavně tomu nerozumím, takže paráda. Já tak závidím všem, co nestudujete ☹

devila
4. říj 2009

Dobré ráno holky,
taky už jste vzhůru? Ten můj poklad spal dnes do sedmi. Jsem docela unavená, šla jsem spát později. Manžel ještě vyspává, protože jde na noční, ale pak se asi ještě natáhnu já. 🙂
Já už v noci spím docela špatně, pořád se jen převaluji z boku na bok a budím se. Je to hrůza, pak jsem přes den unavená. Jak to máte vy? Taky špatně spíte?

krista
4. říj 2009

Ahojky holky 🙂

Mariap jsem ráda že jsi OK, už ti svítí 35tt - jen tak vesele dál!!! 🙂

Garfield u mě už si Kristý zvykla, že malého často chovám, jak jsem přišla z porodky tak to tak hned bylo, takže to nebere ani jako nic neobvyklého, ale větší problém má v tomhle manžel, ten jak malýho chová, tak Kristý musí okamžitě taky a sápe se na něj ze všech stran a jak neni hned po jejím tak je ječák, takže on si malého nuchňá když ona spí, jinak moc nemůže 😒 jinak je to stejně zatím na takový úrovni, že malej jen kouká a to kolem moc nevnímá 😀 kolikrát má člověk tendence si ho při převlíkání posadit nebo si s ním pokecat, ale ještě to k tomu prostě neni 😀

Já spím špatně, protože spím málo 😀 dneska mě třeští šiška, ale jo, vyspali jsme se líp než včera, dneska malej v noci tolik nebrečel 😉

Devilo tak ať ti to jde od ruky, ta práce do školy 🙂

Já se loučím a přeju hezký zbytek neděle! 🙂